Wassenaarse politie straft veroorzakers vals alarm af Leiderdorp verkoopt deel van terrein Van Baarsen Nu al inschrijving voor Oegstgeester triathlon in augustus BRILJANTEN BONDSLID Dronken man veroorzaakt aanrijding in Wassenaar Beeldbepalend torenhuis blijft leeg DONDERDAG 17 MAART 1988 VOORSCHOTEN - Een gouden speld met briljant. Dat viel gis teravond de 87-jarige Voorscho tenaar H.J. van Eerde ten deel, voor 70 jaar bondslidmaatschap. Enkele districtsbonzen van de In dustriebond FNV verzorgden de unieke huldiging. Van Eerde is het enige briljanten lid uit het district Rotterdam en een van de weinigen in het land. Na een werkzaam leven is hij nog steeds actief. Zo voerde hij de ochtend na de huldiging bespre kingen op het bondskantoor in Amsterdam. Onderwerp was het jaarlijkse uitstapje. Bij vorige huldigingen kreeg Van Eerde gouden spelden met robijnen en diamanten. (foto Holvast) OEGSTGEEST - Komende zater dag al is de inschrijving voor de vierde Oegstgeester kwarttriathlon van 28 augustus aanstaande. Vanaf 11.00 uur kan zaterdag op de hoek van de Johan Wagenaarlaan en de Jan Sweelincklaan in Haaswijk worden ingeschreven voor 80 start bewijzen. Vereiste is dat men Oegstgeestenaar is. Vanaf 15.00 zal het ritueel zich nog eens herhalen. De vereiste van zojuist geldt na Burgerlijke Stand WARMOND - Geboren: G. van der Vooren 04-02-1988. Y. van Veen 05-02-1988. L. Heemskerk 03-02-1988. R.V. Broekhuizen 13-02-1988, C.A. Plug 23-02-1988. M.A. Ko nijn 18-02-1988. J.E.B. Lo. 22-02-1988. Getrouwd: J.W. Burgmeijer mèt T.J.M. Zwin- kels, H.W. van Elk met A.J.M. Spaargaren Overleden: S M. Olde 26-05-1907, C M. Schakenbos 18-07-1914. G. vanger Heiden 31-08-1929, J. Langeveld 19-03-1898, A. de Vroede 10-02-1908. J. Overdevest 15-10- 1900. F.E.M. Landsmeer 25-05-1970. Geen voorrang: twee botsingen VOORSCHOTEN - Geen per soonlijke ongelukken, maar wel een flinke ravage en opstoppingen veroorzaakte een automobilist van morgen rond acht uur in de Voor- schotense Wijngaardenlaan. Hij wilde vanaf de ventweg nabij de Juliana van Stolberglaan de hoofd weg oprijden en vergat daarbij voorrang te verlenen. Gevolg was dat hjj tegen een auto aanbotste. Deze schoot door naar de andere rijbaan waar op dat moment ook een auto reed. Een tweede botsing volgde. De verwarring was groot Nie mand raakte echter gewond. Wel ontstonden er nogal wat opstpp- pingen. drieën niet meer. Voor beide in schrijvingen geldt dat men moet kunnen aantonen voor een kwarttriathlon maximaal 2.25 uur (heren) of 2.50 uur (dames) nodig te hebben. Als bewijs worden uitsla genlijsten van andere triathlons aanvaard. De 28ste augustus zullen maxi maal 275 mensen aan de startstreep staan van wie er slechts 30 aan de wedstrijd kunnen meedoen. Tot het laatste is besloten om een goe de controle op het stayeren te kun nen garanderen. Tijdens de derde aflevering van de Oegstgeester kwarttriathlon werden enige deel nemers gediskwalificeerd omdat ze zich aan stayeren schuldig zou den hebben gemaakt Dat leidde tot vinnige discussies. Dat er zaterdag maar 80 start kaarten zijn te vergeven, komt doordat er reeds vijftien wedstrijd- deelnemers zijn geselecteerd aan de hand van de uitslag van vorig jaar en er nog eens 260 kaarten bij een voorinschrijving onder leden van de Buurtgroep Haaswijk ter beschikking zyn gesteld. Naar schatting maken 80 Haaswijkers van die gelegenheid gebruik. Om er zeker van te zijn dat onge veer tweederde van het aantal deel nemers Oegstgeestenaar is, heeft de Buurtgroep een speciale in schrijving voor Oegstgeestenaren georganiseerd. Die van zaterdag 11.00 uur dus. Alle resterende kaar ten gaan na drieën, die middag, de deur uit. t De kwartthriathlon zal een ware metamorfose ondergaan. Door de werkzaamheden aan de Haarlem mertrekvaart' kan deze weg niet meer in de route worden opgeno men. Daardoor trekt de van origine Haaswijkse triathlon Oegstgeester verder in dan ooit tevoren. In de fietsroute prijken nu straatnamen als Lange Voort, Hofbrouckerlaan en Irislaan, tezamen het geograi- sche centrum van het dorp vor mend. Het looponderdeel wordt geheel in Haaswijk afgewerkt. Het zwemmen (één kilometer) dient net als de vorige keren in het Oegstgeester kanaal te gebeuren. Het fietsonderdeel bestaat uit ze ven ronden van zes kilometer. Ge lopen moeten er drie rondes van 3,5 kilometer worden. Een verbetering ten opzichte van vorige keren is dat de looproute helemaal is geschei den van de fietsroute. Om te benadrukken dat de kwartthriathlon een Oegstgeester gebeurtenis is, is op het vignet dat aan het sportfestijn is verbonden de wipwatermolen aan de Irislaan afgebeeld. De fietsers kunnen die molen tijdens de race zeven keer zien. Als alles goed gaat, is de mo- len in augustus helemaal gerestau reerd. WASSENAAR Een 31-jarige in woner van Zuid-Scharwoude die onder invloed verkeerde, heeft gis teravond om acht uur een aanrij ding veroorzaakt op de Van Dui venvoordelaan/Van Cranen- burchlaan in Wassenaar. Hij kwam in zijn auto over de Van Duiven voordelaan uit de richting van de Stadhouderslaan, had het groene licht mee en wilde rechts de Van Cranenburchlaan oprijden. Tij dens die manoeuvre maakte hij de bocht te ruim, zodat hij op de ande re weghelft terechtkwam. Daar stond op dat moment een 38-jarige Wassenaarse automobilist nage noeg stil. De man uit Zuid-Schar woude botste frontaal op hem. Ge volg was dat beide auto's zwaar be schadigd werden. De veroorzaker van het ongeluk liep verwondin gen aan zijn hand en gezicht op. Na behandeling in het Academisch Ziekenhuis Leiden werd hij het Wassenaars politiebureau binnen gebracht. Daar werd de bloedproef afgenomen en werd de man een rij verbod opgelegd. De andere be stuurder raakte niet gewond. Overigens had de man uit Zuid- Scharwoude zijn driejarig zoontje bij zich. Ook het kind liep geen v wondingen op. Enquête zwembad ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude gaat een enquête houden naar de verlangde ope ningstijden van het zwembad in sportpark Haasbroek. Zoals be kend moet de gemeente uit finan ciële overwegingen de openingstij den van het buitenbad in te krim pen. De vaste gebruikers mogen nu zelf zeggen voor welke tijden zij een voorkeur hebben. Zelf willen burgemeester en wet houders het bad openhouden van woensdag tot en met zondag gedu rende zeven uur per dag. De enquê te moet duidelijk maken welke tij den het meest aanspreken. Begin april hoopt het gemeentebestuur meer inzicht te hebben in de ge wenste openingstijden. Inbrakenplaag in Voorschoten VOORSCHOTEN Volgens de politie wordt Voorschoten mo menteel "geteisterd" door inbra ken. De afgelopen week was het ettelijke keren raak. In alle geval len hebben de inbrekers het voorzien op geluidsapparatuur, video's en televisie-apparaten. Gisteren werden weer twee in braken plus een poging tot in braak genoteerd aan de Don klaan en de Generaal Spoorlaan. Waarschijnlijk gaat het om de zelfde dader(s). In alle gevallen komen zij binnen door het force ren van de achterdeur. De politie houdt dezer dagen extra surveil lances. WASSENAAR - Wassenaarders die enkele keren door na latigheid een vals alarm hebben veroorzaakt, lopen de kans dat de politie drie maanden lang niet meer reageert op een melding. Het korps heeft hiertoe besloten nadat het aantal loze alarmmeldingen in 1987 'onrustbarend is geste gen' en de 652 geïnstalleerde alarminstallaties voor 947 lo ze alarmmeldingen zorgden. kregen 56 chauffeurs een proces verbaal wegens het rijden onder in vloed. Van deze 56 weigerden 11 personen de bloedproef. Zevendui zend maal werden pv's uitgereikt voor verkeersovertredingen als het negeren van rode lichten en par keer- en inhaalverboden, het over schrijden van een doorgetrokken streep, te hard rijden, het niet stop- De nieuwe regeling is 1 maart inge gaan en heeft de afgelopen twee weken zijn eerste vruchten afge worpen. "Mensen zijn zich bewus ter geworden van hun verantwoor delijkheden", aldus een woord voerder van de politie. Volgens hem heeft 99 procent van de alarm- gebruikers positief gereageerd en begrijpt men dat een loos alarm op verschillende manieren frustre rend werkt. Een. De politie komt minder toe aan belangrijke zaken. Twee. Agenten nemen voor niets extra risico's» onder meer in het verkeer. Drie. Iets voor niets doen is nooit leuk. Uit het jaarverslag over 1987 bleek dat in een derde van de loze meldingen de gebruiker een fout had gemaakt. In meer dan de helft van de gevallen ging het om een technische fout, terwijl 93 keer de oorzaak onbekend bleef. Naast de vele loze meldingen, kwamen tien echte meldingen binnen. Niet een maal konden de daders direct wor den aangehouden. Klassejustitie Terwijl zulke gegevens voor sommige korpsen aanleiding zijn extra kosten te berekenen, wees Wassenaar die oplossing van de hand. Het zou een dienstverlenen de instantie niet passen en kan klassejustitie in de hand werken. Terwijl de een amper geld heeft, kan een ander zeggen: "Hier heb je 25.000 gulden. Maar dan moet je wel steeds komen". Derde bezwaar is dat het schrijven vari nota's veel werk oplevert en niet altijd finan ciële vruchten afwerpt. Het niet meer komen schrikt mensen af en laat agenten enige ruimte. Wanneer mensen door n pen voor een stopstreep en rijden in een verboden richting. Het aantal verkeersongevallen daalde van 969 naar 899 en het aan tal ongevallen met gewonden daal de nog sterker: van 176 naar 128. Evenals in 1986 vielen vier ver keersslachtoffers. In 129 gevallen werd proces-verbaal opgemaakt bij de ongevallen, in een vierde van de gevallen was sprake van een verkeersmisdrijf. 120 chauffeurs reden door na een aanrijding. 15 van hen konden later later worden opgespoord. Opvallend detail vormen de ge meten snelheden op de Rijksstraat weg. Terwijl automobilisten daar 70 kilometer per uur mogen rijden constateerde de radar snelheden tussen de 115 en 120 kilometer per uur. In het afgelopen jaar zijn acht klachten binnengekomen over het optreden van de politie. Drie klach ten werden ongegrond verklaard, uit twee klachten bleek dat de poli- tie-ambtenaar tijdens zijn optreden minder nette bewoordingen had gebruikt. Een klacht werd als afge daan beschouwd na een schrifte lijk excuus van de politie-ambte- naar, terwijl twee andere klachten nog in behandeling zijn. Uit het verslag blijkt dat Wasse naar 3000 'vreemdelingen her bergt', 900 van hen hebben een bij zondere status. De politie verwacht dat dit aantal nog verder zal toene men door de komst van de Ameri kaanse school. LEIDERDORP - Het staat er nog maar enkele maanden en nu al is het 'torenhuis' hard op weg om één van Leiderdorps bekendste bouw werken te worden. Het huis staat, voor wie het per ongeluk nog niet had gezien, op de hoek Simon Smit- wegtPersant Snoepweg in Leider dorp, dus op de drukke weg waar het ziekenhuis ook staat en van waaruit men op de snelwegen komt. Hoe origineel het torenhuis ook is. een koper is er maar moeilijk voor te vinden. Volgens een woordvoer der van de verkopende makelaar Mens ontbreekt het niet aan belang stelling. Adspirant-kopers zouden echter veelal afhaken omdat ze de aankoop financieel niet rondkrij- gen. Overigens is de bouw van de to ren een wens van de gemeente. Het opmerkelijke huis maakt onderdeel uit van woningböuwplan Holtlant. Toen bouwer Wilma de tekeningen voor dat plan liet zien, eiste de ge meente dat er op het hoekje Simon Smitweg/Persant Snoepweg iets 'beeldbepalends' zou komen. Dat werd de torenwoning, die vier woonlagen heeft, tal van knusse hoekjes maar ook veel trappen en die ruim twee ton moet kosten. Ter wijl de overige woningen in 'Holt lant' als warme broodjes over de toonbank vlogen, werd het toren huis steeds nog maar niet verkocht. Wie biedt? (foto Wim Dijkman) chalance keer op keer de fout in gaan en het onderhoud laten ver slonzen is dat wat anders dan wan neer bij het onderhoud fouten zijn gemaakt of onwennigheid fouten in de hand werkt. In alle gevallen krijgen de mensen eerst een gele kaart met de boodschap dat wan neer de situatie niet verbetert de politie een poosje niet meer komt. Als de problemen dan nog niet ver dwijnen, volgt een rode kaart. Uit het jaarverslag blijkt dat 1987 een slecht jaar voor de recherche was. Ze kon maar 13,9 procent van de misdrijven oplossen, de helft minder dan het jaar daarvoor. Bij een totaal van 1400 misdrijven ging het om een score van 195. Gelukkig daalde het aantal verdachten onder de 18 van 80 naar 34 en bleef het to taal aantal misdrijven nagenoeg ge lijk. Er was wel sprake van een zekere verschuiving: het aantal diefstallen uit auto's en woningen liep terug, het aantal gestolen (brom)fietsen steeg flink. Veel tijd en mankracht vergde een hasj-zaak, waarbij de politie zeven verdachten en 300 ki lo hasj ter waarde van 300.000 gul den op het spoor kwam. Het onder zoek vergde ruim 400 overuren. In 1987 zagen 218 arrestanten het Wassenaarse bureau van binnen en De oude loods op het voormalig Va drijven die zich op dit terrein willen n Baarseh-terrein c vestigen. ■i de Achthovenerweg in Leiderdorp. Er zijn nu drie be- LEIDERDORP Het terrein van het enkele jaren ge leden terziele gegane bedrijf Van Baarsen wandplaten aan de Leiderdorpse Achthovenerweg krijgt langzaam maar zeker een nieuwe bestemming. De gemeente Lei derdorp, die het terrein destijds kocht, heeft er drie stukken van verkocht. Een ander gedeelte is alweer een tijdlang in gebruik bij containerbedrijf Vliko. Wat de drie nieuwe eigenaren met de grond gaan doen, blijft nog even onduidelijk. Een van de drie, het Leiderdorpse bouwbedrijf Meerburg, zegt nog geen idee te hebben. Eigenaar nummer twee is het Leider dorpse hoveniersbedrijf Bloemendaal. Deze wil de grote loods gaan gebruiken en Nummer drie is het transportbedrijf De Jong, even eens een lokaal bedrijf, die al aan de slag is gegaan aan de Achthovenerweg. Duidelijk wordt dat de gemeente met deze verkoop- transacties bepaald geen 'starters' in huis heeft ge haald. En dat was aanvankelijk wel de bedoeling. De toenmalige wethouder ruimtelijke ordening, Meer burg, liet destijds weten het Van Baarsen-terrein te willen kopen om "de vinger aan de pols te houden". Punt was en is namelijk dat Leiderdorp, nu De Baan- derij praktisch vol is, bijna geen industrieterrein meer te vergeven heeft en het Van Baarsen-terrein zou uit komst kunnen bieden. Met name beginnende bedrijf jes zouden zich er kunnen vestigen. Het idee is volgens Meerburgs opvolger Den Boeft niet haalbaar gebleken. Vandaar dat er nu 'losse' stuk ken van het terrein wordt verkocht aan eenieder die daar belangstelling voor heeft. Geen winstpakker Een echte winstpakker wordt het bedrijventerrein overigens niet. Weliswaar betaalde de gemeente Lei derdorp destijds 1.230.000 gulden voor de grond en met de nu afgesloten contracten alleen al is bijna dat bedrag gemoeid, maar volgens wethouder Den Boeft moet niemand zich daar blind op staren. De gemeente verplicht zich namelijk om voorzieningen als groen, een trafohuisje en een deugdelijke weg aan te leggen. "Nee, de gedachte die ooit is geopperd, dat we met de opbrengst weer een deel van de Achthovenerweg zou den kunnen asfalteren, kunnen we waarschijnlijk he laas wel vergeten", aldus Den Boeft.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14