TAD LEIDEN Veel vraagtekens rond overname taxi Kerkhof LEIDSCH DAGBLAD 'Akkoord rijk en gemeenten op de tocht' Leidenaar (26) vraagt rechter straatverbod voor zijn ex-vriendin s DONDERDAG 17 MAART 1988 'Nog veel problemen op te lossen' LEIDEN Aan de voortzetting van het failliete taxibedrijf Kerk hof bv door Autokoot kleven nog tal van vraagtekens. Het is nog on duidelijk of Autokoot, eigendom van de voormalige directeur en ei genaar van Kerkhof, over de beno digde vergunningen beschikt. Bo vendien is de huur van de be drijfspanden van waaruit taxibe drijf Kerkhof opereerde, door cura tor Janssen uit Wassenaar opge zegd. De curator houdt het er op dat de nieuwe eigenaar 'nog veel problemen heeft op te lossen'. Nadat al eerder overeenstem ming was bereikt over de overna me van busjes en personeel van Kerkhof voor het leerlingenver voer in de regio werd begin deze week ook het taxipersoneel en het restant van het wagenpark aan Au tokoot verkocht. Volgens de cura tor is op deze wijze het behoud van werkgelegenheid en voortzetting van het bedrijf gewaarborgd. Voor de schuldeisers ziet het er slecht uit: er schiet maar weinig geld over. Kerkhof staat voor tonnen in het krijt bij de fiscus en de bedrijfs vereniging, maar heeft beroep aan getekend tegen deze vorderingen. De leveranciers die vorderingen hebben op Kerkhof, kunnen naar hun geld fluiten. Curator Janssen zegt dat het be- Vrouw gooit winkelruit in LEIDEN Aan de Haarlemmer straat is gisternacht rond vijf uur een ruit van een modezaak inge gooid. De politie hield even daarna in een zijsteegje een 27-jarige vrouw uit Leiden aan met een steen in haar handen. Het is nog on bekend met welke bedoeling de ruit is ingegooid. De vrouw is voor verhoor meegenomen naar het po litiebureau. drijf simpelweg is verkocht aan de hoogste bieder. Dat dit toevallig de voormalige eigenaar en directeur was, heeft volgens Janssen geen rol gespeeld. Jansen zegt overigens geen sluitend inzicht gekregen te hebben in de administratie van Kerkhof. "Maar je moet roeien met de riemen die je hebt. Het gaat nu lukken", zegt Janssen. Meer kopers Autokoot was niet de enige gega digde voor het failliete bedrijf. Ook het taxibedrijf Koenes uit Oegst- geest had een bod op het bedrijf uitgebracht, maar kwam er volgens directeur Koenes 'niet aan te pas'. Volgens Janssen omdat het bod van Koenes lager was dan dat van Koot. Koenes, die meent te weten dat er nog meer gegadigden waren, bracht een bod uit op het taxibe drijf Kerkhof met de bedoeling de wagens en het personeel in zijn ei gen firma onder te brengen. "Mijn advocaat en ik hebben de afgelopen drie weken diverse ma len getracht met de curator over eenstemming te bereiken maar dat bleek moeilijk te zijn. Eerst bleken de busjes voor het leerlingenver voer al aan Autokoot te zijn ver kocht en toen we wilden praten over de taxi's kregen we begin deze week te horen dat deze ook al ver kocht waren". De gang van zaken heeft de heer Koenes bevreemd: "Ik heb al twee maal eerder een failliet bedrijf overgenomen. Dat ging er toen heel anders aan toe. Maar ik heb geen inzicht in de be weegredenen van de curator". Het bod van Koenes blijft van kracht. Vooralsnog blijft onduidelijk waar Autokoot zich gaat vestigen, i Koot huurt sinds een half jaar een garage aan de Voorschoterweg in Valkenburg van het voormalige Kerkhof. Op dat adres komt de naam Autokoot in de bestanden van de Leidse Kamer van Koop handel echter niet voor. Wel staat Autokoot sinds 1971 ingeschreven bij de Haagse Kamer van Koophan del op een adres in Wassenaar als in- en verkoopbedrijf van auto's, motoren, en (brom)fietsen en ver huurbedrijf voor auto's zonder chauffeur. Huur De huur van de garage met woonhuis aan de Voorschoterweg en de panden aan de Narmstraat is inmiddels opgezegd. Janssen neemt aan dat Koot zal trachten hiervoor nieuwe huurcontracten af te sluiten. Het pand in Valkenburg is eigendom van De Wijde Bliek bv uit Noord wij kerhout dat zelf al plan was de huurovereenkomst te ontbinden. In het huurcontract is opgenomen dat in geval van sursé ance van betaling of faillissement de huurovereenkomst door ver huurder kan worden ontbonden. De panden aan de Narmstraat zijn eigendom van de Leidse on dernemer Blonk die stelt met Koot een voorlopige koopovereenkomst te hebben gesloten. Blonk wil Koot voor de rechter aan deze koopover eenkomst houden. Ook over de noodzakelijke taxi vergunningen voor Autokoot be staat onduidelijkheid. De regel is dat bij faillissement de bestaande vergunningen vervallen. Autokoot moet dus nieuwe vergunningen aanvragen. Op welke termijn deze door de provincie verleend kunnen worden, is niet duidelijk. LEIDEN Rijen dik stond vanmorgen het zogeheten Paasvee opgesteld in de Leidse Groenoordhallen. De tradi tionele Paasveetentoonstelling bood voor de 38ste maal een bonte verzameling mestvee waar de vermogende su perslagers hun malse lapjes voor de komende Paasdagen uit konden kiezen. Daarnaast bewogen zich dertig juryleden tussen de zwartbont, roodbont, Piemontese en Blonde d'Aquitaine om het vee op 'bevleestheid' en een fijn beenderstelsel te beoordelen. Het mooiste stuk mag zich vlak voor de slacht nog even tooien met de titel Paaskampioen 1988. Voor de veehouders aanleiding om hun runderen rijkelijk met spiritus te overgieten om zo glimmend mogelijk voor de dag te komen. Vooral de dikbil was vanmorgen rijk vertegenwoordigd. Het rund met het volumineuze achterwerk is bij de verkoop goed voor zo'n vijfduizend gulden. Dat de dikbil een produkt zou zijn van een vrijelijk gehanteerde hor monenspuit is volgens jurylid Frans Wit een misverstand. "Leken denken onmiddellijk aan hormonen als zij die dikke billen zien. Maar in Nederland is, in tegenstelling tot andere EG-landen. het gebruik van hormonen verbo den. Eu zeg nou zelf, zou jij met één rund gaan rommelen als je weet dat je je hele veestapel kwijt bent als je betrapt WOrdt?" (foto Henk Bouwman) Bordewijk: als kabinet plan bijstand doorzet LEIDEN Wethouder Bordewijk van financiën denkt dat het be stuursakkoord tussen rijk en ge meenten op de tocht komt te staan als het kabinet zijn plannen door zet om bijstandsuitkeringen nog voor slechts 80 procent te vergoe den. "Ik kan me ten eerste al niet voorstellen dat het rijk, als de ver goeding naar 80 procent gaat, daar geen compensatie tegenover zet. De maatregel zou anders rampzalig "Maar als dat niet gebeurt, dan zal de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ongetwijfeld het be stuursakkoord opzeggen. En dat betekent groot gezichtsverlies voor het kabinet. Het had zich immers voorgenomen de relatie met de ge meenten weer te verbeteren. Dat zal dan uiteindelijk toch weer niet helemaal zijn gelukt". Gemeenten moeten nu 10 pro cent betalen van de kosten voor bij standsuitkeringen. De overige 90 procent wordt door het rijk ver goed. Het kabinet wil de gemeen ten nu een grotere eigen bijdrage laten betalen om hen te dwingen zuiniger om te springen met het geld. Bovendien zouden gemeen ten minder geld kwijt zijn doordat het aantal uitkeringen is gedaald. Als de gemeente Leiden 10 procent meer moet betalen aan bijstands- Vloerbedekking Mevrouw C. Jansen wil eerst haar geld zien voordat Hage Wo ninginrichters de vloerbedek king mag meenemen. De Leidse is nu dik een jaar in de slag met de winkelier over tapijt dat vol gens haar vanaf het begin on deugdelijk is geweest. Zij staat niet alleen in haar mening, want ook een onafhankelijk deskundi ge keurde de vloerbedekking af. Daarom heeft de geschillencom missie, die er door Jansen is bij gehaald, beslist dat Hage het aan koopbedrag plus procedurekos ten moet vergoeden. December 1985 kocht Jansen voor haar hele flatwoning tapijt voor een kleine 3.000 gulden. Na korte tijd traden er verschillende tekortkomingen aan het licht. Op bepaalde plaatsen kreeg het bei ge tapijt blauwe plekken en op andere werd het juist weer as- grijs. Her en der lieten er polen los en verschenen er kleine ga ten. Jansen nam in maart hier over contact op met Hage en kreeg te horen dat ze maar naar de fabrikant Bergoss moest gaan. Uiteindelijk is er iemand langs gekomen om het tapijt voor een deel te herstellen. Dat hielp nauwelijks. Verschil lende keren kwam personeel van Hage langs. Op een keer werd haar geadviseerd om elke dag te stofzuigen en het tapijt regelma tig een sopje te geven. Juli'1987 was voor haar de maat vol en stapte ze naar Stichting Consu menten Klachten. Die heeft een afdeling geschillen die als scheidsrechter optreedt wanneer klant ei} winkelier het niet eens kunnen worden over een kwes tie. De onpartijdige deskundige die het tapijt heeft onderzocht kwam tot een paar duidelijke conclusies. Zo zei hij dat het van oorsprong beige tapijt de kleu ren blauw, bruin en zwart had aangenomen. Er ontbraken pool- pluimen die volgens de deskun dige tijdens de fabricage niet wa ren aangebracht. De commissie concludeerde op haar beurt dat het tapijt niet van goede kwali teit en niet eerste keus was. Dat er sprake was van een slechte kwaliteit had vermeld moeten worden bij de verkoop. De commissie kwam tot de slotsom dat ontbinding van de verkoop niet onredelijk zou zijn. Hage moest daarom de vloerbe dekking binnen een maand te rugnemen en het verschuldigde bedrag aan Jansen terugbetalen. Die uitspraak kwam op 23 de cember van het vorig jaar. Maar na een maand had Jansen nog niets gehoord. Vloerbedekking Medewerker A.L. Hage zegt dat het bedrijf helemaal niet eens is met de uitspraak van de commis sie. "We hebben grote twijfels over de manier waarop de ge schillencommissie een besluit nam en dan druk ik het nog zacht uit. Er zijn door die instantie fou ten gemaakt die Jansen haar zin heeft gegeven. De reden waarom we niet binnen de gestelde ter mijn van een maand van ons heb ben laten horen is dat we over wogen om de rechter in te scha kelen". Dat is de instantie waar uitspraken van de geschillen commissie aangevochten kun nen worden. Hage heeft uiteindelijk beslo ten dat niet te doen en zich te schikken in de uitspraak. Op 1 maart kreeg Jansen een briefje, ruim twee maanden na de uit spraak, waarin werd gemeld dat op 14 maart de vloerbedekking zou worden opgenomen. Afgelo pen dinsdag had Jansen dus het hele huis zodanig aan kant ge maakt dat de mensen van Hage hun gang konden gaan. Voordat het zover was wilde zij wel geld zien. "Ik heb nu al ande re vloerbedekking uitgezocht, - Mevrouw C. Jansen zit met de stapel correspondentie op de gewraakte vloerbedekking die nog steeds r 'S verwijderd. De verkleuringen zijn door de zwart/witfoto niet waar te nemen. (foto Jan Hou maar nog niet gekocht. Ik heb niet zomaar even 3.000 gulden liggen om dat te betalen", zegt Jansen. Ze heeft dus de mannen van Hage onverrichter zake naar huis gestuurd. Medewerker Hummel van Centraal Bureau Woninginrich ting. een stichting die ook zitting heeft in de geschillencommissie, zegt het vreemd te vinden dat de mensen die de vloerbedekking kwamen ophalen niet het geld bij zich hadden. "Dat had veruit het eenvoudigste geweest. Dan is Hage ook verder van het gedon der af. Nu blijft het weer een sle pende kwestie". Hage zegt dat het aan Jansen ligt. "Het is toch logisch dat we eerst het tapijt ophalen en dan pas betalen. Ze hoeft trouwens heus niet bang te zijn dat ze haar geld niet krijgt. We onttrekken ons niet aan de regels, want dat is het ons niet waard. We hebben een naam hoog te houden". Jansen zegt dat ze het allemaal spuugzat is. "Ik vecht nu al dik twee jaar voor een zaak waarbij ik in mijn recht sta. Ze hebben me voor 3.000 gulden rotzooi ver kocht. Het ergste is dan eigenlijk de manier waarop je wordt be handeld. Ze komen in je huis en zeggen ijskoud dat het vuil is en dat ik het maar beter en vaker moet schoonmaken. Het is om uitje vel te springen". Het meest voor de hand liggen de is dat Jansen nu een beroep doet op het waarborgsom van Centraal Bureau Woninginrich ting. Die heeft zich voor dit soort kwesties garant gesteld. Jansen krijgt dan het geld van die stich ting als blijkt dat Hage in gebre ke blijft. Metselen (2) De Leidse scholier Remco de Jongh is helaas niet in de finale gekomen van de landelijke met- selwedstrijd en grijpt zodoende naast de Zilveren Troffel. De leerling van de Bedrijfstechni- sche School C. Sweris reisde gis teren met zijn klasseleraar V. Bu- ma naar Deventer af voor de voorronden. "Remco moest het afleggen tegen die jongens uit het oosten van het land. Daar heb je nog van die metselfamilies. Het vak wordt Van vader op zoon overgedragen en die gasten krij gen het met de paplepel naar bin nen. Daar is niet tegen op te met selen", zegt Buma. Wel heeft Remco aan de nor men voldaan. "Ik weet zeker dat hij bij een metselbedrijf zeer goed mee kan". Volgens Buma is meedoen echter belangrijker dan winnen. "Het was natuurlijk een zeer leerzame dag. Zoiets maak je maar een keer mee. We weten nog niet welke plaats pre cies Remco geëindigd is, maar in ieder geval niet bij de eerste drie. Ik vermoed tussen de 10de en de 15de plaats. De uitslag krijgen we volgende week te horen". uitkeringen betekent dat een extra uitgave van 11 miljoen per jaar. Bordewijk, die de maatregel nog slechts kent via kranteberichten, gelooft niet dat Leiden nu een ex tra bezuinigingsronde staat te wachten. "Ik heb begrepen dat de maatregel niet is bedoeld als bezui nigingsmaatregel. Dus wellicht krijgen de gemeenten de extra uit gaven die ze moeten doen op de een of andere manier gecompen seerd via het gemeentefonds. Of dat zo'n gelukkige zaak is, betwijfel ik overigens. Het kan betekenen dat er grote verschuivingen gaan optreden in de geldstromen tussen gemeenten en rijk. En dat kan voor sommige gemeenten heel ongeluk kig uitpakken". Vrouw betaalt treinkaartje met vals biljet van 250 gulden LEIDEN Op het station Lam menschans is gisterochtend een 45- jarige vrouw uit Alkemade aange houden. Zij had even daarvoor haar treinkaartje betaald met een biljet van 250 gulden. Het perso neel had echter zijn twijfels over de echtheid ervan en waarschuwde de politie. Het biljet bleek inderdaad vals te zijn. De vrouw toonde zich hierover verbaasd en zei gedacht te hebben dat het een normaal biljet Ze zou het in Amsterdam heb ben ontvangen. De politie zet het onderzoek naar de herkomst van het valse betaalmiddel voort. Vrouw betrapt op stelen van homecomputers LEIDEN Een 23-jarige vrouw uit Leiden is gistermiddag betrapt bij een poging tot winkeldiefstal. Zij probeerde zonder te betalen met twee homecomputers ter waarde van 5000 gulden de zaak van Fun- tronics aan de Botermarkt te verla ten. Het personeel hield haar ech ter staande en droeg haar over aan depolitie. Finale Leids songfestival LEIDEN De finale van het vier de Leidse Songfestival wordt zon dag 20 maart gehouden in bar-dan- cing Broadway aan de Breestraat 49. Een van de deelneemsters is Daniëlle Mulder (18) uit Leiden die al verschillende keren heeft opge treden in discotheken, cafés en feesten. Voor het songfestival zijn reeds verschillende voorronden geweest. De finale begint om 22.15 Modefestival LEIDEN - In de Stadsgehoorzaal wordt zaterdag 19 maart het Leids Modefestival 1988 gehouden. De Leidse zaken Henny's Rits, Leather Fashion en Jacques van Bellen laten zien wat het komende voorjaar en zomer de mode wordt. De zangeressen Sue en Daniëlle zullen die avond optreden. Ook de Veronica top 40 drive in show is die avond aanwezig. De avond begint om 20.00 uur. LEIDEN Een 26-jarige Leide naar heeft de president van de Haagse rechtbank gisteren ge vraagd zijn 30-jarige ex-vriendin te verbieden zich binnen een straal van honderd meter van zijn huis te bevinden. De man ziet dat nog als de enige mogelijkheid om een ein de te maken aan de voortdurende overlast die de vrouw hem bezorgt. De vrouw heeft overigens geen bezwaar tegen het straatverbod, op voorwaarde dat de man er ook een krijgt opgelegd. Want volgens de raadsman van de vrouw zorgt ook hij voor de nodige overlast. Het stel heeft ongeveer drieën half jaar samengewoond in een flat in de Merenwijk. Eind vorig jaar liep het mis met hun relatie en trok de man bij zijn nieuwe vriendin in. Hij en zijn ex-vriendin bleven daar na 'contact' houden. Ze begonnen elkaar, zo bleek uit de betogen van hun beider raadslieden, over en weer lastig te vallen. Iets waarvoor ze overigens geen al te grote afstanden hoefden af te leggen, want de nieuwe woning van de Leidenaar bevindt zich op nog geen 150 meter van zijn vorige adres. De man en zijn ex-vriendin wonen zo dicht bij elkaar dat ze bij wijze van spreken in eikaars huizen kunnen kijken, zo verklaarde W.K. Anema, de raadsman van de De vrouw werd de overlast van haar ex-vriend zo zat dat ze eerder dit jaar de rechter vroeg de man een straatverbod op te leggen. Dit verzoek werd afgewezen omdat tij dens de zitting bleek dat de vrouw zich ook niet als de rust zelve had gedragen. En nu heeft haar ex- vriend dus eenzelfde eis op tafel ge legd bij de rechter. De man is in actie gekomen om dat, aldus zijn raadsvrouw me vrouw M.C. Berghuys, in de nacht van 3 op 4 maart een raam van zijn woning is ingegooid en bovendien de ruiten van de auto van zijn vriendin zijn ingeslagen. En vol gens de Leidenaar kan dat door niemand anders zijn gedaan dan zijn ex-vriendin. De man zelf, die net als zijn voormalige vriendin niet ter zitting verscheen, zou zich volgens zijn raadsvrouw de afgelo pen tijd rustig hebben gehouden. Iets wat de advocaat van de vrouw weer bestreed. De man rijdt vol gens de ex-vriendin met zijn auto vrijwel elke avond rondjes door de wijk, hetgeen zy als 'bedreigend' ervaart. De advocaat bestreed overigens dat de vrouw de schade had aange richt. Ze had volgens hem de hele avond doorgebracht met haar kin deren en haar woning niet verlaten. De politie heeft trouwens nooit hard kunnen maken dat de vrouw bij de vernielingen betrokken was. Maar omdat ook de vrouw inmid dels wel inzag dat de problemen zonder hulp van 'buitenaf zouden voortduren, voelde ze wel wat voor het straatverbod. Al wilde ze wel dat ze de mogelijkheid zou houden haar kinderen op te halen wanneer die zich by de flat van haar ex- vriend zouden bevinden. Voor waarde was alleen dat haar ex- vriend zou worden verboden zich binnen een straal van honderd me ter rond hóór woning te bevinden. Volgens mevrouw Berghuys heeft de man zichzelf al verplicht niet meer bij haar in de buurt te komen. Een officiële verplichting leek haar daarom niet zo zinvol, al verzette ze zich niet tegen de tegeneis. De president van de rechtbank, mr. R.R. Portheine, doet over een week uitspraak. STAD 1FIPFN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDE STAD LEIDEN STAD I F1DFN STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13