Koot versterkt defensie PSV 'Dit ritme houdt geen hond vol' SpoïTV Madrid al voor Cupduel bevangen door psychose Nieuwe techniek brengt Poljanski wereldrecord Young Boys geeft de moed al op Leo Beenhakker staat bij Real Madrid onder hoogspanning WOENSDAG 16 MAART 1988 SPORT PAGINA 17 Rob Witschge probeert zijn aanvoerder John van 't Schip de voet dwars te zetten tijdens Ajax' traditionele Europa Cup-voorbereiding op het Wassenaarse strand. (foto anp) AMSTERDAM (GPD) - Alexan der Mandziara heeft de hand doek reeds in de ring geworpen. De roerganger van Young Boys staat vanavond in het Olympisch Stadion voor de missie een val kuil voor Ajax te graven. Het ma teriaal ontbreekt hem echter voor een valstrik, zo laat hij door schemeren. Of bedriegt schijn? „Onze kansen zijn minimaal", al dus Mandziara. „Ajax staat al met één been in de halve finale. Of eigenlijk met anderhalf been". Wereldburger Mandziara (47), een Pool geboren in Frankrijk, tot Westduitser genaturaliseerd, als voetballer actief in Polen (Szombierki Bytom en GKS Ti- chy) en Nederland (NAC in het seizoen 1971-'72), als trainer werkzaam in Westduitsland (MSV Duisburg en Rot-Weiss Es sen) en Zwitserland, heeft de af gelopen weken met jaloerse blik ken de videobanden van wed strijden van Ajax geobserveerd. Ajax mag in het veld en daarbui ten dan kwakkelen, Mandziara, die bij Young Boys in 1984 hét stokje overnam van Kurt Linder zijn benoeming tot hoofdtrai ner van Ajax heeft overigens tot verbijsterde reacties in de Zwit serse sportpers geleid is diep onder de indruk gekomen van de Amsterdamse opponent. „Ajax heeft full profs, ik moet werken met een groot aantal jon gens die zich na hun werk naar het trainingsveld moeten haas ten", vergelijkt Mandziaria. „Daarnaast spreekt het Ajax-sys- teem me enorm aan. Ze proberen aanvallend te voetballen, altijd. De club heeft al jarenlang een heel herkenbare stijl. Onze uit gangspositie is slecht, heel slecht". En grimassend: „Maar gelukkig geloof ik in wonderen". Dat de Ajacieden Blind, die vo rige week in Bern voor de tweede maal een gele kaart onder de neus kreeg gehouden, en Hesp vanavond op het appèl ontbre ken, zegt Mandziara niks: „Ver velend voor Hesp natuurlijk, die zware blessure. Die jongen staat aan de vooravond van een grote carrière. Ik trek me in tactisch opzicht niks aan van de afwezig heid van die twee. Ik ken het sys teem van Ajax en daar zal niks aan veranderen. Ook met Ver laat, Scholten of wie dan ook, zal Ajax precies hetzelfde spelletje spelen". MADRID (GPD) Leo Beenhakker ziet er dezer dagen uit als een atleet die zojuist een loodzware marathon achter de rug heeft. De wallen onder zijn ogen steken schril af tegen zijn vaalwitte gelaatskleur. De pretoogjes van weleer blikken dof en vermoeid. „Vind je dat gek, want dit ritme houdt geen hond vol. Iedere zondag en woensdag is het raak: com petitie, beker, de laatste weken ook woensdag competitie om voor het EK klaar te zijn, en nu weer de Europa-Cup. Dat vreet fysiek en psychisch aan je. Maar laat ze hier maar niet horen dat je op je tenen loopt. Nu nog even volhouden tot we de klus tegen Bayern ge klaard hebben". Leo Beenhakker: "Dit vreet fysiek EINDHOVEN (ANP) - Ondanks de recente blessuregolf treedt PSV vanavond waarschijnlijk in de sterkste opstelling aan tegen de Franse kampioen Girondins Bor deaux. PSV, dat gistere de stilte van het landelijke Oisterwijk heeft gezocht heeft al aan een 0-0 gelijk spel genoeg om zich te plaatsen voor de halve finales van het be langrijkste Europese bekertoer- Trainer Guus Hiddink over de blessureperikelen: „In principe zijn alle spelers beschikbaar. Enke len waren wat pessimistisch over tijdig herstel, maar nu de wedstrijd eenmaal voor de deur staat, zijn ze weer klaar om los te branden". PSV, dat alleen in de maand maart al elf maal in het veld komt, zag de laatste weken steeds meer spelers geblesseerd afvallen. Afge lopen zondag, toen de landskam pioen in de Kuip tegen Feyenoord voor het eerst dit seizoen verloor (2- 1), waren Lerby (kuit), Arnesen (dij), Gerets (lies) en Gillhaus (knie) gedwongen tot rust. Tijdens het duel voegde Van Aerle zich met een voetblessure, die achteraf bleek mee te vallen, bij het viertal. Bovendien bewezen röntgenfoto's na afloop dat Jan Heintze een mid- denhandsbeentje had gebroken. Bij hem wordt vandaag een man chet aangelegd. Gillhaus en Gerets bleven zon dag en maandag van de bal af en hielden zich onder leiding van Hans Doijee bezig met looptrai ning. Voor vandaag zijn ze echter zekere factoren. Met Arnesen, die tijdens de wedstrijd in Frankrijk al na elf minuten uitviel, gaat het vol gens Hiddink de goede kant op. Het enige vraagteken is Lerby, die kampt met een spierverrekking in de kuit en de laatste week helemaal niet getraind heeft. Tegenstander Bordeaux mist in ieder geval Jose Touré, die in het eerste duel het Franse doelpunt maakte, maar tevens tegen zijn tweede gele kaart in het toernooi opliep. Verder is Jean Tigana een vraagteken. De beroemde midden velder moest in de eerste wedstrijd na een overtreding van Gillhaus met een blessure afhaken en bleef ook afgelopen weekeinde, toen Bordeaux in het Franse bekertc^r- nooi door Nantes werd uitgescha keld, aan de kant. Guus Hiddink heeft in zijn basis opstelling van vandaag weer een plaatsje ingeruimd voor verdedi ger Addick Koot, die in de compe titie vaak bankzitter is maar van- Den Haag boekt eindelijk winst DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst na de winterstop heeft FC Den Haag zijn publiek op een overwin ning kunnen tracteren. De opgaan de lijn van de laatste twee duels, waarin van zowel Ajax als PSV een punt werd afgepakt, trok de ploeg van trainer Van de Meent tegen hekkesluiter DS '79 door. Den Haag won moeizaam met 4-2. De thuisclub maakte het zichzelf dinsdag in de tweede helft overi gens onverwacht moeilijk, toen Boogers tot twee keer toe DS terug in de wedstrijd bracht. Uiteindelijk maakte de voor de matige Ier Byr ne ingevallen Rontberg aan de Haagse onzekerheid een einde. Vlak voor tijd joeg hij de bal met rechts achter de kansloze Dordtse doelman Stevens. De overige Haagse doelpunten kwamen op naam van Schellevis en Boere (2x). wege de aanvallende escapades van Koeman met Nielsen het cen trum moet helpen dichthouden. Hiddink: „In Europees verband is het niet realistisch om de tent ach ter maar open te gooien, zeker niet tegen Bordeaux, dat veel door het centrum combineert. We benade ren deze wedstrijd anders dan een duel tegen een lage eredivisie- ploeg. In de competitie kunnen we door het grote niveauverschil avontuurlijker spelen", aldus de coach die niet verontrust is door de 'matige' prestaties van zijn team na de winterstop (12 punten uit de laatste 9 wedstrijden). Hiddink spreekt slechts van een kleine te rugslag. Voor de spelersgroep van PSV, van wie Vanenburg deze week vrij wel zeker voor vier jaar bijtekent, is het spelen in de Europese competi tie een financieel aantrekkelijke zaak. Zij verdienen hierin op basis van recettedeling en kunnen van avond, ongeacht het resultaat, re kenen op een bedrag van ongeveer tien mille de man. In de vorige ron de, tegen Rapid Wien, was dat van wege de lagere toegangsprijzen zo'n tweeduizend gulden minder. Het stadion in Eindhoven is voor de vijfde keer dit seizoen uitver kocht, maar de bruto-recette van zeven ton is geen Eindhovens re cord. Dat dateert nog altijd van een kleine tien jaar geleden, toen het publiek voor de UEFA-Cupfinale tegen het ook Franse Bastia 8,5 ton bij elkaar bracht. Vermoedelijke opstelling PSV: Van Breukelen; Gerets, Koeman, Nielsen, Koot, Heintze; Vanen burg, Van Aerle, Lerby; Kieft, Ar nesen (of Gillhaus). De zichtbare spanning die Leo Beenhakker uitstraalt aan de voor avond van het beslissende treffen tegen Bayern, valt aan de selectie niet af te zien. Daags voor de competitiewedstrijd tegen Athletic de Bilbao hangen de spe lers luchtig rond in de bar van het hotel Monte Real, waar de Madrile- nen altijd hun intrek nemen voor een thuiswedstrijd. Gordillo is zoals altijd de gangmaker, de Joe goslaaf Milan Jankovic het gewilde object van de grappen. „In het be gin noemden ze hem 'Frankie', vanwege zijn gelijkenis met Fran kenstein. Dat vond hij wel char mant, tot hij erachter kwam waar om ze hem zo noemden. Toen was de lol er meteen af', licht Beenhak ker grinnikend toe. Het gezelschap is goedgemutst, het optimisme viert hoogtij. „Ie dereen denkt dat we er al zijn, om dat we aan 1-0 of 2-1 genoeg hebben om over te gaan naar de halve fina le", waarschuwt Beenhakker voor een al te ongebreideld zelfvertrou wen. „Bayern München mag dan misschien een klasse minder zijn dan vorig jaar, het blijven Duitsers en dus onberekenbaar". Mentaliteit Een van de verdiensten van Beenhakker is geweest dat hij zijn spelers in uitwedstrijden een ande re mentaliteit heeft bijgebracht. Het was in het verleden zo langza merhand traditie, dat Real Madrid in uitwedstrijden een forse neder laag incasseerde, waarna met kunst- en vliegwerk in het eigen Bernabeu-stadion de negatieve score gecorrigeerd diende te wor den. Dit seizoen liggen de zaken an ders. In Napels bevocht Real een 1- 1-gelijkspel, terwijl FC Porto op ei gen terrein met een 1-2-nederlaag werd geconfronteerd. In de eerste wedstrijd tegen Bayern leken de Madrilenen weer in hun oude fout te vervallen door zich knullig op een 3-0-achterstand te laten zetten. Maar in de laatste vijf minuten kroop Real toch nog angstvallig dichtbij door gelukkige treffers van Butragueno en Hugo Sanchez. „Of er van geluk sprake was dat we alsnog op 3-2 kwamen? Abso luut niet", reageert Beenhakker fel. „We hebben tot het laatst geknokt voor een beter resultaat. Dat is het verschil met andere jaren. Toen gingen de koppies bij 2-0 naar be neden en kon je er gif op innemen dat er geen reactie meer zou ko men. Nu is er tot het laatste mon- ment geknokt om de marge van drie goals te verkleinen. Ik was er dan ook zeker van dat er een treffer voor ons zou vallen. Dat heb ik op de bank ook tegen dokter Pirri ge zegd. Dat Pfaff blundert bij die vrije trap van Hugo Sanchez is na tuurlijk meegenomen. Want het maakt natuurlijk wel verschil uit of je één of drie doelpunten in de re turn moet maken. Maar geluk op onze hand? Daar ben ik het niet mee eens. Degene, die over mazzel niet mag klagen, is Bayern. Want twee van hun drie doelpunten wa ren cadeautjes". Inzinking Beenhakker is verheugd over de tijdige terugkeer van de vorm van zijn elftal. Tijdens de maanden ja nuari en februari maakte Real een diepe vormcrisis door. Die leidde er onder meer toe, dat de 'Koniklij- ke' nogal roemloos in de halve fina les van de Spaanse beker ten onder ging tegen Real Sociedad, dat Real nota bene in het Bernabeu-stadion met 0-4 uitschakelde. Beenhakker: „We hebben in die periode inderdaad minder gepres teerd. Maar dat was van tevoren bij onze planning ingecalculeerd. Je kan niet ongestraft tien maanden op scherp staan. Eens moet er dan een inzinking komen. En het zou jammer geweest zijn als die crisis in maart was gekomen, net met de kwartfinales van de EC. Vandaar dat we bewust voor twee pieken hebben gekozen. Eentje in het be gin van het seizoen met oog op de al vroege wedstrijd tegen Napels, en een tweede piek in maart. De lichte terugval begin van dit jaar hebben we maar op de koop toe ge nomen". Vorig jaar zorgde Beenhakker voor een naar Spaanse begrippen ongehoorde stunt, door twee van zijn oververmoeide vedetten, Butragueno en Michel, gewoon een week op vakantie te sturen. Dit sei zoen had Beenhakker gepland om vaker te wisselen dan normaal om zodoende sommige spelers extra rust te gunnen. „Maar daar is door blessures weinig of niets van te rechtgekomen. Tegen Bilbao had ik Michel en Gordillo vrijaf willen geven, maar door blessures van Chendo en Butragueno kan dat plan niet doorgaan". Blessures De knieblessure van Chendo, op gelopen vorige week tegen Valen cia, lijkt zo ernstig dat diens mee spelen tegen Bayern twijfelachtig lijkt. Een geduchte aderlating, te meer daar Chendo in Munchen zijn directe tegenstander Kogl volledig deklasseerde. „Chendo speelde in derdaad magistraal tegen Bayern. Al denken sommige Spaanse jour nalisten daar anders over, want die gaven hem een nul. Maar veel colle ga's van je zijn hier klaarblijkelijk voetbalblind". Butragueno, geveld door een liesblessure, maakt meer kans om mee te spelen. Maar mocht dat on verhoopt niet het geval zijn, dan heeft Beenhakker altijd nog de ou de rot Santillana (34) achter de hand. Tegen Valencia scoorde San tillana de gelijkmaker uit een on mogelijke positie en zo hard dat de keeper van Valencia waarschijnlijk gedacht moet hebben dat hem een UFO passeerde. En afgelopen za terdag tegen Athletic de Bilbao schoot 'Charly' tweemaal raak, om daarmee te bewijzen dat hij nog lang niet afgeschreven is. Een derde vraagteken is Paco Llorente, het neefje van Gento, dat de tweede wedstrijd tegen Porto met zijn onnavolgbare acties be sliste. „Llorente heeft al geruime tijd last van spit. In München was dat redelijk over, maar door de kou op de bank is de rugpijn toch weer teruggekomen". Contractverlenging De wedstrijd tegen Bayern is ook voor Leo Beenhakker persoonlijk niet zonder belang. Eind juni loopt zijn tweejarig contract af. Na de eventuele uitschakeling van de Duitsers hoeft Beenhakker zeker niet over verlenging van zijn ver bintenis in te zitten. Tot dusverre heeft hij nog niet bij voorzitter Mendoza geinformeerd of hij vol gendjaar mag blijven. „Maar als we Bayern pakken, ga ik toch maar eens bij hem langs om te vragen hoe het zit voor volgend jaar", merkt Beenhakker met een schalks lachje op. Hoewel er nog niets zwart op wit staat voor het volgend seizoen, is Beenhakker toch al druk bezig met de planning voor komend jaar. TALLINN (SID/DPA) - De twee voudige wereldkampioen Igor Pol- janski heeft bij de zweminterland tussen de ploegen van de Sovjetu nie en Oostduitsland in Tallinn het wereldrecord op de 100 meter rug- slag verbeterd en gebracht op 55,17 seconden. Poljanski, die zondag 21 jaar wordt, haalde een fractie van een seconde af van het belegen re cord van de Amerikaan Rick Ca rey, die in augustus 1983 een tijd van 55,19 liet noteren. De Sovjet- zwemmer realiseerde, na de 4.05,45 van de Amerikaanse Janet Evans op de 400 meter vrije slag, het twee de wereldrecord in dit Olympische jaar. Poljanski is al enkele jaren de succesvolste rugslagzwemmer ter wereld. In 1985 brak hij bij de Eu ropese titelstrijd in Sofia definitief door met twee keer goud. Op de 100 meter bracht hij destijds het Eu ropese record op 55,24. Een jaar la ter veroverde Poljanski in Madrid ook beide wereldtitels. Vorig jaar in Straatsburg werd Poljanski. ach teruit geworpen door gezondheids problemen, voorbij gestreefd door zijn landgenoot Sergej Zabolotnov. In de aanloop naar Seoul bewees •hij echter weer de beste te zijn. Poljanski bediende zich voor zijn recordrace van een nieuwe tech niek. Hij legde de eerste halve baan onder water af met een vlinder- beenslag zonder de armen te ge bruiken. Het leverde hem een voor sprong op van anderhalve meter op Zabolotnov, die na 56,43 seconden als tweede aantikte. Deze dubbele Sovjet-zege deed maar iets af aan de suprematie van de DDR-ploeg, die na de tweede dag met 131 tegen 109 punten leidt. De Oostduitse dames wonnen op- Over de inlijving van Bernd Schus ter wil hij evenwel geen harde fei ten kwijt en houdt hij zich angst vallig op de vlakte. Maar de met Barcelona gebrouilleerde vedette heeft intussen wel zijn drie kinde ren op de Duitse school in Madrid aangemeld. Beenhakker met een grijns vol medeplichtigheid: „Mis schien gaat hij wel voor de tweede- divisieclub Rayo Vallecano spe len". VOETBAL - De Engelse voetbal selectie voor het vriendschappélij- ke duel tegen Nederland, op 23 maart in Londen, kent één opval lende naam: Gary Pallister. De 22- jarige verdediger van de tweede-di visievereniging Middlesbrough is door bondscoach Bobby Robson opgeroepen ter vervanging van de van een beenblessure herstellende Terry Butcher. De aanvoerder van Glasgow Rangers wordt door Rob son nog niet fit genoeg geacht voor het duel tegen Oranje. VOETBAL - In de Bundesliga won Karlsruher SC nogal gelukkig met 2-1 van Hannover 96 door doel punten van Harforth en invaller Pi- lipovic. Tot zeven minuten voor tijd had Hannover door een treffer van Grillemeier uitzicht op de overwinning. Vfb Stuttgart ver overde voor eigen publiek met moeite beide punten op Eintracht Frankfurt. De enige treffer werd na ruim een uur gemaakt door Schüt- terle. Stuttgart-trainer Arie Haan was tevreden. nieuw alle vijf nummers. Birte Wei gang kwam op de 100 meter vlin derslag iets beter uit dan Europees kampioene Kristin Otto: 1.00,88 om 1.00,98. Aan de tijden van Heike Friedrich (1.58,51 op 200 vrij), Ka thleen Nord (4.45,59 op 400 wissel) en Katrin Zimmermann (2.12.69 op 200 rug) kon ook geen Sovjet zwemster tippen. Vladimir Salnikov leed dinsdag ook op de 1500 meter een neder laag. Hij werd in 15.17,26 slechts derde achter de Oostduitsers Das- sier (15.15,79) en Hoffmann (15.17,20). Winst Nijssen KEY BISCAYNE (RTR/ANP) - De tweede dag van het Grand Prix- tennistoernooi in de Amerikanse stad Key Biscayne heeft nauwe lijks verrassingen opgeleverd. Van de geplaatste spelers werden slechts een paar kleine visjes uitge schakeld. De Italiaanse Cecchini (11) en de Argentijn Bengoechea (20). De echte kanshebbers kwa men niet echt in de problemen. Het moeilijkst had nog de Tsjechoslo- waak Miloslav Mecir het. Hij had tegen de onbekende Amerikaan George Bezecny vier sets nodig. De nummer 415 op de wereldranglijst, die via drie overwinningen in de kwalificaties het hoofdtoernooi be reikte, toonde zich een lastiger op ponent voor de nummer nummer drie op de plaatsingslijst dan ge dacht. Tom Nijssen schaarde zich vroeg op de dag bij Michiel Scha pers door via winst op de Peruaan Arraya de tweede ronde te berei ken. T ransfersy steem voor eind '92 op de helling BRUSSEL (ANP) - Voor eind 1992 moeten alle financiële en regle mentaire beperkingen in het be taalde voetbal van Europa verdwe nen zijn. Dat is de de voorlopige conclusie van mr. Janssen van Raay, die vorig jaar door het Euro pees Parlement werd aangewezen als rapporteur inzake vrij verkeer van voetballers binnen de Europe se gemeenschap. Janssen van Raay deed deze uitspraak gisteren in Brussel bij zijn eerste uiteenzetting tijdens een vergadering van de juri dische commissie van het Euro pees Parlement. Janssen van Raay houdt zich al maanden bezig met het onderzoek naar de gevolgen van de afschaf fing van het internationale trans fersysteem - nu nog een voorname inkomstenbron van veel betaald voetbalorganisaties - binnen Euro pa. Daarnaast moet de beperking van het aantal buitenlandse spelers per club komen te vervallen. De commissie in Brussel beraadt zich nog over juridische stappen tegen de Europese voetbalfederatie (UE FA), die het overleg over de toe komstige veranderingen heeft af gebroken. Marseille verder MARSEILLE (AFP) - Olympique Marseille heeft zich gisteren als eerste geplaatst voor de halve eindstrijd van het Europa Cup toernooi voor bekerwinnaars. De Zuidfranse club behaalde voor 16.000 toeschouwers een gemakke lijke overwinning (3-0) op de Finse bekerhouder Rovaniemi door doel punten van Genghini, Allofs en Pappi (strafschop). De eerste wed strijd had Marseille al met 0-1 ge- WOENSDAG 16.03-16 50 BBC 2: WK Team Snooker: reportage uit Bournemouth. 16.25-18.15 Bel Ned 2 Dynamo Minsk - KV Mechelen 17.20-18.30 BBC 2: WK Team Snooker. 17.46-18.08 Ned 1. Veronica sport met Sporl Kort, NK motorcross 250 en 500 cc, biljarten en Toto-voorspelling door Sjaak Troost. 19.30-23.00 Did 2: Rechtstreeks verslag van de Europa Cup-wedstri|d Werder Bremen-Hellas Verona, met aansluitend een rechtstreekse reportage van Real Madrid-Bayern München en een samen vatting van Barcelona-Bayer Lever- kusen. 21.20-22.20 SKY The world Professio nal Ice-Skating Championships 1987: re portages van het kunstrijden en de wed strijden voor paren, dames en heren. 20.00-21.45 Bel Ned 2' Brugge-Panathi- naikos (onder voorbehoud) 21.45-23.15 Bel Ned 2. Anderlecht-Ben- fica (onder voorbehoud) 21 45-22.30 Ned 2: Studio Sporl. 22 10-23.30 Did 2: Die Sport-Reportage: beelden van de 2e wedstrijden in de kwartfinale van het Europacup-voetbal. 22.20-22.25 SKY: Sneeuwberichten voor skiërs. 22.25-23.10 Ned 1: Sportgala, ijsgala 22.25-23.30 SKY: International Motor Sports '88. 22.35-23.35 SCH: Super Sporl. 23.10-01.10 BBC 1Sportsnight: met een herhaling van de FA Cup. de WK snooker en paardesport. 23.30-23.50 Ned 2 Samenvatting Real Madrid-Bayern München. 23.35-23.40 SCH: Gillette Soccer Scene. DONDERDAG 10.23-11.50 Did 1: Europacup Voetbal: tweede kwartfinales. MADRID (GPD) - Madrid is be vangen geraakt door een psycho se, die vanavond haar hoogte punt zal bereiken tijdens de wed strijd Real Madrid-Bayern Mün chen. Daags voor de wedstrijd verdringen zich enkele duizen den supporters en nieuwsgieri gen op het pleintje voor het sta dion Santiago Bernabeu. In de hoop toch nog een kaartje te be machtigen. Maar boven alle lo ketten hangt een keurig bordje 'no hay billetes' oftwel 'uitver kocht'. De zwarthandelaren maken gouden tijden door. Voor een tri buneplaats van 100 gulden werd op de zwarte markt gistermorgen grif 1000 guiden neergeteld. De overal aanwezige politie houdt steekproeven onder de zwart handelaren. Niet alleen omdat het doorverkopen van toegangs kaartjes tegen woekerprijzen il legaal is, maar ook om fraude op te sporen. Bendes van Portugese en Braziliaanse criminelen heb ben op grote schaal toegangsbe wijzen vervalst. De belangstelling voor deze zo veelste wedstrijd van de eeuw, eerdere wedstrijden tegen Napo- li en Porto ook al aanspraak maakten op dat predikaat, is enorm. „Als we alle aanvragen om kaarten gehonoreerd zouden hebben, hadden we met het grootste gemak drie Bernabeu- stadions kunnen vullen", ver klaart voorzitter Ramon Mendo za, die zijn spelers op de training een hart onder de riem komt ste ken. Mendoza glundert, want de re cette blijkt na de verkoop van al le kaarten hoger uitgevallen te zijn dan de aanvankelijk begrote 4 miljoen gulden. Dank zij de verhoogde prijzen is er maar liefst vijf miljoen gulden in de schatkist van Real binnenge stroomd. „En dat bedrag had nóg hoger kunnen zijn als we de ver koop van de tv-rechten, waar we 1,25 miljoen gulden voor hebben ontvangen, pas na de wedstrijd in München verkocht zouden hebben". De enige zorg van Real Madrid is het uitblijven van incidenten. Want na de gewelddadigheden van vorig jaar tegen Bayern zal de waarnemer van de UEFA op de punt van zijn stoel zitten om iedere ongerelgeldheid van de kant van het publiek aan zijn su perieuren te melden. En dan ziet het er naar uit dat Real er niet meer van af komt met een straf als sluiting van het stadion voor meerdere wedstrijden. In dat ge val lopen de Madrilenen grote kans om van Europa-Cupvoetbal te worden uitgesloten. Vandaar dat het bestuur extre me veiligheidsmaatregelen ge nomen heeft. Op de tribune ach ter een van de doelen, waar de fa natieke supportersgroep 'Ultra Sur' doorgaans neerstrijkt, zijn twee grote netten van acht meter hoog aangebracht, om te voorko men dat objecten op het veld ge gooid kunnen worden. Vóór de wedstrijd van van avond zullen 800 politieagenten alle toeschouwers nauwgezet op het bezit van gevaarlijke objec ten controleren. En op de tribune van Ultra Sur zullen 100 leden van de speciaal ingehuurde be wakingsdienst een,oogje in het zeil houden. Verder staan in het hele stadion videocamera's op gesteld.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17