Hulp aan 18-jarigen wordt steeds moeilijker Twee mensen gewond bij bedrijfs ongevallen Sport- en spelspektakel in 20-jarig Holiday Inn actief in vrije tijd WOENSDAG 16 MAART 1988 Bejaarde spookrijder veroorzaakt ongeval LEIDEN - Een bejaarde spookrij der uit Nieuw-Vennep heeft gis terochtend voor de nodige verwar ring gezorgd op de Willem de Zwij gerlaan. De man (76) wilde met zijn auto het terrein van de Groenoord- hallen oprijden via de oude ingang aan de Willem de Zwijgerlaan. Toen hij merkte dat deze was afge sloten, keerde hij de wagen en reed tegen het verkeer in naar de nieu we ingang aan de Gooimeerlaan. Een tegemoetkomende automo bilist moest sterk afremmen om de spookrijder te ontwijken waardoor een achter hem rijdende auto bo ven op hem reed. De aanstichter van de aanrijding reed keurig om de twee wagens heen en vervolgde zijn weg naar de Groenoordhallen. De man is nog niet aangehouden, maar zijn adres is bij de politie be kend. LEIDEN Een 42-jarige inwoner van Leiden is gisterochtend ge wond geraakt bij een ongeval op een bouwterrein aan de Aalmarkt. De man was in de weer met een bouwkraan toen hij bemerkte dat de kabel niet goed over de haspel rolde. Terwijl hij de haspel liet draaien probeerde hij met zijn hand de kabel recht te duwen. Daarbij bleef hij echter met zijn handschoen aan de kabel haken. Door snel zijn hand terug te trek ken wist hij ernstig letsel te voor komen. De Leidenaar kwam er met een gebroken vinger vanaf. Bij een bedrijfsongeval op een bouwterrein aan het Anna van Bos- sepad heeft gistermiddag een 21-ja- rige inwoner van Tiel inwendige verwondingen opgelopen. Door een plotselinge windstoot raakte de man bekneld tussen een aan ka bels hangende bak cement en een hekwerk. Schietpartij Langestraat blijkt een ongeluk LEIDEN De schietpartij die maandagochtend vroeg in een wo ning aan de Langestraat plaatshad, blijkt op een ongeluk te berusten. Bij de schietpartij werd een 48-jari- ge man'door een schot hagel in de zij getroffen. Gebleken is dat het geweer per vergissing afging toen de vriend van het slachtoffer het van de grond opraapte om het mee naar huis te nemen. Volgens de po litie heeft meegespeeld dat beide mannen stevig gedronken hadden. De eigenaar van het geweer, die ook in het bezit bleek van een pistool, kan illegaal wapenbezit ten laste worden gelegd. Meisje (14) op fiets door man lastig gevallen LEIDEN Op de Eerste Binnen vestgracht is gisterochtend een 14- jarig meisje uit Leiden dooreen on bekende man aangevallen. Het meisje fietste rond acht uur ter hoogte van het Kort Galgewater toen een ongeveer 27-jarige man op haar afsprong en haar van haar rij wiel trok. Door de fiets in alle macht tegen hem aan te gooien en het op een schreeuwen te zetten, wist het meisje zich van haar bela ger te ontdoen en te vluchten. LEIDEN Zaterdagochtend 19 maart gaat in de evenementenhal van het Holiday Inn-hotel aan de Haagse Schouwweg het 'Eerste Leidse Sport- en Spelspektakel' van start. Een evenement dat twee dagen duurt en waarmee Holiday Inn Leiden haar twintigjarig be staan luister bijzet. Met de vestiging in Leiden zette de Amerikaanse hotelketen in 1968 de eerste stappen op het Europese continent. In de loop der jaren on derging het gebouw diverse ver bouwingen en werden er verschil lende sportfaciliteiten, waaronder een bowlingcentrum, aan toege voegd. De festiviteiten beginnen zowel zaterdag als zondag 's morgens om 10.00 uur en duren tot 18.00 uur. Entreebewijzen voor beide dagen kunnen worden gekocht aan de ba lie van het hotel of bij de Leidse VW. Volwassenen betalen 7,50 gulden, kinderen tussen vier en twaalf jaar betalen de helft. De Sitterlaan LEIDEN - In tegenstelling tot wat gisteren in deze krant stond wor den de esdoorns aan de De Sitter laan niet deze maand vervangen maar pas aan het eind van dit jaar. De afdeling groen hoopt vrijdag met het kappen en verwijderen van de stronken klaar te zijn. Na het weekeinde kan de afdeling bestra tingen beginnen met het herstel van het trottoir, een karwei dat on geveer acht weken in beslag zal ne- Het programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 19 maart 10.00 uur: evenementenhal open voor bezoekers; 11.00 uur - 13.00 uur: live uitzen ding Radio West; 11.30 uur: optreden Glenda Pe ters; 13.00 uur -17.20 uur: afwisselend shwoblok, quiz en disco; 17.20 uur -17.50 uur: optreden Pe ter Douglas; 17.50 uur -18.00 uur - trekking lo ten tombola. Zondag 20 maart 10.00 uur: evenementenhal open voor bezoekers; 11.00 uur - 12.00 uur: live uitzen ding Radio West: 11.00 uur - 11.30 uur: achter grondmuziek: 11.30 uur - 12.30 uur: sterrenslag van Leidse prominenten; 12.30 uur -13.00 uur: showblok en quiz; 13.00 uur -14.00 uur: disco; 14.00 uur - 14.20 uur: optreden Glenda Peters; 14.20 uur -16.30 uur: afwisselend showblok, quiz en disco; 16.30 uur - 17.00 uur: optreden Frizzle Sizzle; 17.00 uur - 17.45 uur: disco; 17.45 uur -17.55 uur: trekking lo ten tombola; 17.55 uur - 18.00 uur: overhandi ging cheque (opbrengst tombola) aan gehandicapten sportvereni ging De Sleutels; 18.00 uur: sluiting door Myrna Goossen. Een aantal activiteiten heeft de he le dag door plaats. Zo is er onder meer een damsimultaan met Jan nes van der Wal, een mini-kermis, een fitness-race en squash- en ten- nisdemonstraties. LEIDEN - Drie geparkeerde auto's zijn gistermiddag op de Stevenshofd- reef beschadigd toen een 29-jarige Leidse met haar voertuig in een slip raakte en bovenop de wagens belandde. Niemand raakte gewond. Volgens de politie heeft de vrouw veel te hard gereden. De Leidse was met haar dochter op weg naar het zwembad toen zij in een flauwe bocht van de weg de controle over het stuur verloor. De wagen raakte de stoeprand, belandde op het dak en schoof zo de weg over. De auto raakte de stoeprand aan de andere kant van de weg en stuiterde omhoog om kwam, na een halve slag gedraaid te zijn, op de drie geparkeerde au to's terecht. Een man die in één van de auto's zat te wachten, kwam met de schrik vrij. Volgens omwonenden gebeurt het wel vaker dat auto's uit de bocht vlie gen in de Stevenshofdreef of dat zich daar gevaarlijke situaties voordoen. Maar daarvan is bij de politie niets bekend. (foto Henk Bouwman) JAC voorziet problemen door verlaging leeftijd meerderjarigheid en korting uitkeringen Ondanks alle regelgeving van bovenaf, krijgt het JAC subsidie van de gemeente Leiden. Deze sub sidie moet overigens niet worden verward met de WVC-subsidie voor de uit-huis-plaatsing van jon geren. Dat moet namelijk per geval worden aangevraagd en staat los van alle geldelijke middelen die de gemeente Leiden beschikbaar stelt. Komt het JAC rond met het geld van Leiden? Winny: "We kunnen doorgaan, maar met meer geld zou den we nog veel meer dingen kun nen doen. Er zouden bijvoorbeeld meer betaalde krachten kunnen worden aangenomen. Dat zou de continuïteit vergroten. Nu werken we dus met tien vrijwilligers, vaak stagiaires van de Sociale Academie die een jaar blijven". Ruud: "Vroe ger was één derde van de vrijwilli gers student aan de universtieit. Nu met de twee-fasenstructuur is dat er geen één meer. De meesten komen nu van het HBO". De JAC-medewerkers kunnen hun werkdagen ruimschoots vul len met alle bezigheden. Hoewel er gemiddeld 'maar' één jongere per dag om hulp komt, blijft er genoeg over om te regelen. "Steeds meer wordt alles wat we doen aan regels gebonden", zegt Ruud. "Dat bete kent dat we veel meer formulieren moeten invullen. Er komt dus enorm veel administratief werk bij kijken". Daarnaast moeten de verschil lende werkgroepen zorgdragen voor het contact met de instanties waarmee het JAC veel te maken heeft: de Sociale Dienst, de lande lijke samenwerkingsverbanden op het gebied van jeugd- en jongeren- hulpverlening, het Wegloophuis, de Meidentelefoon, de verschillen de schuiladressen; allemaal zaken die bijgehouden moeten worden. Dan komt er nog het beleid van de instelling zelf bij en moeten de fi nanciën tot in de puntjes worden geregeld. Incest Sinds kort is er in Leiden ook een incest-team opgericht. Incest is een probleem waarmee JAC-medewer kers steeds vaker mee worden ge confronteerd. Waar het precies aan ligt dat deze problematiek de laatste maanden zo de kop op steekt is ook hen niet helemaal dui delijk. Winny: "Op de een of andere manier komt incest steeds vaker op radio en tv aan de orde. Het is ze ker niet zo dat het probleem vroe ger niet speelde, de laatste tijd ko men steeds meer zaken aan het licht". "Er lijkt sprake van een sneeuw baleffect: incest komt in het nieuws en dat spoort mensen die ermee te maken hebben of hebben gehad aan om ermee voor de dag te komen en hulp te zoeken. Daar over volgt dan weer berichtgeving in de pers en het voorafgaande her haalt zich weer. En zo lijkt het alsof incest nu pas aan de orde van de dag is terwijl de problemen ge woon jaren verzwegen zijn". Voor de hulpverlening betekent dit werk aan de winkel en daar is ook het JAC volop mee bezig. 'Klanten' Naast weglopers en incestslacht- offers komen bij het JAC jongeren met de meest uiteenlopende pro blemen binnen. De grootste groep bestaat uit tieners tussen de 15 en de 17 en van wie de meesten thuis problemen hebben, van klein en bespreekbaar tot groot en onoplos baar. Het belang van de jongere staat bij de hulpverlening voorop. Als de problemen echter van dien aard zijn dat ook het JAC het de spuigaten vindt uitlopen, moeten de jongeren zelf met hun ouders in het reine zien te komen. Ruud geeft een voorbeeld: "Iemand van veer tien die thuis weg wil omdat hij niet om elf uur maar om twee uur thuis wil zijn en ook nog zakgeld- verhoging wil, gaan wij niet hel pen. Dat wordt te gek". Maar meestal zijn de problemen van ern stigere aard en dan krijgt de jonge re die het betreft zo veel mogelijk inspraak. Vooral veel buitenlandse jonge ren kloppen aan bij het JAC. Het gaat dan om de zogenaamde twee de generatie. Meestal Turken en Marokkanen die in Nederland ge boren zijn of er al heel lang wonen. "Zij vallen precies tussen twee cul turen in", zegt Winny. "Op school doen ze westers en thuis wordt weer van ze verwacht dat ze doen wat hun ouders willen in de traditie waarin zij zijn opgegroeid. Dat leidt vaak tot grote problemen". Ook mensen boven de 21 komen naar het JAC. Ruud: "Dat zijn vaak mensen die bij andere hulpverle ningsinstanties niet verder komen. We komen vaak wel tot oplossin gen maar als de financiën bij deze groep een rol gaan spelen wordt dat weer moeilijk, dan houdt het ei genlijk op". LEIDEN "Nu we in de Bree- straat zitten is de aanloop van jon geren merkbaar groter dan toen we nog op het Noordeinde zaten. Ze stappen makkelijker naar binnen omdat dit pand veel centraler ligt". Ruud Boch^rdt en Winny Freede werken beiden bij het Jongeren Advies Centrum (JAC) in Leiden. Sinds 12 oktober vorig jaar is het JAC te vinden aan de Breestraat, in het centrum van de stad. Anderhal ve maand geleden werd het nieuwe pand officieel geopend. door Willeke Heijkoop De 13 JAC-medewerkers - drie betaalde krachten en tien vrijwilli gers - zijn blij met het nieuwe on derdak. De ruimte is in vierkante meters weliswaar kleiner, de inde ling maakt dat er efficiënter ge bruik van kan worden gemaakt. De instelling is nu voor zeker tien jaar verzekerd van een plaatsje midden in de stad en dat is belangrijk. Ruud: "Het pand op het Noordein de was vies en oud, lag niet cen traal, had geen eigen ingang, kortom: het nodigde niet echt uit om eens naar binnen te stappen. De jongeren die er kwamen, had den echt problemen. Nu komen er veel meer mensen binnen die al leen om informatie vragen. De lig ging komt de hulpverlening ten goede". Dat geldt niet voor een maatregel als verlaging van de leeftijd voor meerderjarigheid van 21 naar 18 jaar. Voor hulpverlenende instan ties als het JAC betekent dat name lijk dat zij voor de leeftijdsgroep boven de 18 geen subsidie van het ministerie van WVC meer krijgt als jongeren uit huis geplaatst moeten worden. Het gevolg daarvan is weer dat alleen jongeren die een uitkering of eigen inkomen hebben een kamer kunnen bekostigen. Weglopers Ruud: "Straks, als in juni de uit keringen omlaag gaan, hebben jon geren tussen de 18 en 21 helemaal geen mogelijkheid meer om uit huis te gaan. Ook jongeren die uit huis willen omdat ze zelfstandig willen zijn en niet omdat er nu di rect problemen met de ouders zijn, kunnen dat niet meer doen". Win ny voegt daaraan toe: "De ouders zijn financieel wél verantwoorde lijk voor hun kinderen tot hun 21ste, maar gaan bij problemen met hun kind echt geen kamer be talen of kunnen daarvoor zelf ook het geld niet opbrengen. Wij kun nen door deze maatregel niets voor die jongeren doen omdat er ge woonweg geen geld meer voor is". Van alle jongeren die bij het JAC aankloppen gaat het ongeveer in een derde van het aantal gevallen om weglopers. In 1986 waren dat er 90 van de totaal 244 mensen die het JAC in dat jaar opving. Daarbij merkt Ruud op: "Het gaat niet al leen om jongeren die zelf van huis weglopen, het komt ook voor dat ouders hun kind uit huis zetten". Als een wegloper bij het JAC aanklopt, zitten daar twee hulpver leners klaar voor de eerste opvang. Elke wegloper wordt gemeld bij de politie die vervolgens de ouders vertelt dat hun kind het goed maakt. De verblijfplaats wordt daarbij niet doorgegeven. De eer ste dag verblijft een weggelopen jongere in het Wegloophuis, ooit door het JAC opgericht maar nu een zelfstandige stichting. Vervol gens wordt zo snel mogelijk beke ken of er een opvanggezin is. Als de tijd het toelaat krijgt zo'n gezin eerst een gesprek met de wegloper zodat beide partijen eventueel van opvang kunnen afzien. Dan volgt de plaatsing. In de tijd dat een jongere in een gezin is ondergebracht wordt er naar een oplossing van de proble men gezocht. Zo mogelijk gaat de jongere terug naar zijn ouders. Kan dat niet dan wordt een definitief pleegadres gezocht. Is iemand goed en wel ondergebracht bij pleegouders, dan stopt de hulpver lening van het JAC. U it-huis-plaatsing "Vaak gaan jongeren niet meteen naar de ouders terug. Het komt voor dat we na een half jaar horen dat iemand vanuit een pleeg gezin toch weer terug is gegaan naar huis", zegt Winny. Ze bena drukt dat het JAC, in tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht, het contact tussen ouders en weglo pers zoveel mogelijk tracht te her stellen. "We proberen in eerste in stantie om met alle drie de partijen, jongere, ouders en JAC, om de tafel te gaan zitten en naar een oplossing te zoeken. Pas als blijkt dat de ver houdingen onherstelbaar zijn, plaatsen we een wegloper uit huis". Wat betreft de uit-huis-plaatsing van een jongere, haalt Ruud een ander probleem aan dat per 1 april gaat spelen. Vanaf die datum heb ben in Leiden nog maar drie in stanties de bevoegdheid jongeren uit huis te plaatsen, dat wil zeggen subsidie aan te vragen bij WVC. Dat zijn het JAC, de Riagg en het Adviesbureau voor Jeugd en Ge zin. Dat lijkt voldoende maar voor de rest van de regio, het noordelij ke deel van Zuid-Holland, komen daar alleen in Katwijk nog twee adressen bij. Ruud: "De gedachtengang is dat als minder instanties bevoegd zijn jongeren uit huis te plaatsen, dat ook wel minder zal gebeuren. Dat scheelt het rijk dus heel wat aan subsidie. In werkelijkheid zal het er inderdaad op neer komen dat er minder uit-huis-plaatsingen zullen zijn, maar dat komt dan alleen om dat de medewerkers van de be voegde instanties niet genoeg ge vallen kunnen behandelen. Zij moeten immers voor de hele regio de plaatsingen regelen en dat kost veel tijd". Ruud Bochardt en Winny Freede van het Jongeren Advies Centrum. Burgerlijke Stand Werkloze jongeren In het Studiehuis Leiden (voorheen Troef) aan de Stationsweg 32 wordt donderdag 17 maart een informatie dag gehouden over het zogeheten Oriëntatiejaar. Werkloze jongeren uit Leiden en omgeving kunnen geduren de een periode van maximaal twee maal vijf maanden werkervaring op doen. De informatiedag duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur. Volkenkunde In het Rijksmuseum voor Volkenkun de wordt zondag 20 maart de film 'Ja pan, het land van de kostbare parel' vertoond. Het is een,reportage over het kunstmatig kweken van parels. De film begint om 15.00 uur. Spoorwegen De Nederlandse Vereniging van Be langstellenden in het Spoor- en Tram wegwezen organiseert woensdag 16 maart een dialezing over de tram, trein en metro in Spanje. Ingegaan zal worden op de recente ontwikkelingen bij de Spaanse spoorwegen en de tram en metro in de grote steden als Barcelona en Valencia. De lezing vindt plaats in petit-restaurant Post- hof, Wassenaarseweg 1 in Leiden. Aanvang 20.00 uur. Paasbazar Op donderdag 17 maart vindt in de grote zaal van bejaardencentrum Hof- wijck de traditionele Paasbazar plaats. Er worden diverse artikelen aangeboden, waaronder door de be woners zelf vervaardigde handwerk en. De bazar start om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Hofwijck staat aan de Hazenboslaan in Oegstgeest. Aliance De Leidse afdeling van de Alliance Francaise organiseert donderdag 17 maart een lezing onder de titel Parlez- moi d'amour. Vanaf 20.00 uur wordt verteld over acht eeuwen 'chansons d'amour'. Plaats: hotel Nieuw Minerva aan de Boommarkt 23. Disco Vrijdag 18 maart kunnen jongeren van 14 tot 20 jaar gratis kennismaken met de nieuw ingerichte disco in buurthuis Morschwijk aan de Topaaslaan. Er zijn nieuwe lichtbakken, een nieuw discomeubel en nieuwe bar. Open vanaf 20.00 uur. Komedie De toneelgroep Voorschoten speelt zondag 20 maart op het zogenaamde Leidse Plein in het Academisch Zie kenhuis Leiden de komedie Bedkwar- tet. De aanvang is 15.00 uur. Mareland Op zaterdag 19 maart treedt het Haags Instrumentaal Jeugdensemble op in Vrije School Mareland. Er wor den werken gespeeld van onder an dere Haydn, Telemann en Glinka. Het concert begint om 11.00 uur. De Ma- reland-school staat aan de Maresin- gel 19. Leidenaar ontslagen van vervangende dienstplicht LEIDEN Een 27-jarige Leide naar hoeft het laatste deel van zijn vervangende dienstplicht niet uit te dienen. De Haagse rechtbank heeft de dagvaarding niet ontvan kelijk verklaard omdat de Leide naar al eerder voor zijn dienstwei gering is veroordeeld. En een ver dachte kan niet twee maal voor het zelfde feit worden veroordeeld. De Leidenaar had 17 maanden van zijn vervangende dienstplicht uitgediend toen hij besloot te stop pen. Het ministerie van sociale za ken eiste vervolgens dat hij het res tant van de vervangende dienst plicht zou vervullen, maar dat wei gerde de man. LEIDEN Geboren: Ruben Cornells zv. C. van der Plas en E. Eskes, Johanna Gerarda Cornelia dv. J.M. van der Klugt en C. Nieboer, Christianne Alette dv. P.F. Jaeger en J.W.H. Koopmans, Catharina Margaretha dv. T.G. de Vreugd en J.C. Truijers, Hendrik Jacobus zv. E. IJzerman en J.M. Lens, Robbert zv. J.A. Kuijt en C.J. van Duijn. Michelle dv. G A.M. Zonneveld en C.C.P. Wyrwas, Michiel Anto nie Lysia zv. J. van Egmond en M. Siebers, Igor Bons zv. E.A.T. The en A. Schotemeijer, Myrthe Gabrièlle dv. F.K. de Bondt en P.C. Knevel, Jolanda Cornelia dv. J.T.J. Zoete melk en B. Lems, Angela Elisabeth Isidora dv. C.H.M. Franken en E. Biesbroek, Linda dv. C. van der Does en A.W. Hoek, Lamar Elena dv. S. Sarkis en M.G.D. in't Veld, Patricia, dv. P.M.C. Willemse en M.P. Beij; Sander Johannes, zv. J.J.F.P. Kap- tijn en W.J M. Warmerdam; Dave Sebas- tiaan, zv. R.IJ. Knetsch en J. Hemel raad; Kim Bianca, dv. N.J.M. Broersen en M.W. Kröse. Farida, dv. C.J.T. Koelewijn; Teunis. zv. W. van Duijvenbode en IJ. Ouwe hand; Rutger Vincent, zv. C.J.M. Broekhuizen en A.L. Struick; Ashvm Virinderprakash, zv. N.K. Soekhoe en V. Poeran; Bibi, dv. D.J. Booij en E.J. Wijk; Alexander Sander, zv. A. Hoek en S.M. Schalkers; Sabine, dv. C. van Velden en C. Verhulst. Gehuwd: B.M.M. de Weger en A. van den Enden; J.B. Reisner en E.P. Bron- gers; J.G.R. van Beest en M.S. Heij- mans; L.H.M.J. Peters en H. van den Hardenberg; P.J. de Bruijn en M.T. ter Beek; J.F. Veldkamp en A. Vissers; S. Gerritsen en J.J. Veldman; W.G. Mooi Wilten en N. van Hof; H. Renema en J M .T. Wijfje. Overleden: J. Lacourt, geb. 1 okt 1913, man; G.C. van Ede, geb. 1 jul 1910, man; J.W. van der Zalm, geb. 25 feb 1925, man; S.M. Olde Hanter, geb. 26 mei 1907, vrl. geh. gew. met A.C. Diemei; W.C. Guldemond. geb. 24 jan 1899, vrl.; I. van Riet, geb. 27 mrt 1912. vrl. geh. gew. met P. Masurel; L. de 8ruin, geb. 10 dec 1930, vrl. echtg. van C. Beider; J.H. Mont- frooij, geb. 30 aug 1938, man; B.M. Pelten- burg, geb. 4 jun 1904, vrl.; E.J. Laurier, geb. 19 nov 1925, vrl. echtg. van J. Tegelaar; J.C. Klink, geb. 19 nov 1899, man; J. van Galen, geb. 18 aug 1939, man; C. Glasbergen, geb. 22 leb 1917, man; C.J. van Velzen. geb. 18 mrt 1930, man; J. van Duijn. geb. 7 jun 1924, vrl. echtg. van C. van der Plas; J.G. Schuma cher, geb. 10 jan 1919, man; P.H. van der Krogt. geb. 22 jul 1922, man; A.J. Voorwin den. geb. 22 apr 1906, vrl. echtg. van H. Bent velzen; G. van Eijgen, geb. 9 okt 1900, man; H.D. Hazewinkel, geb. 23 feb 1914, man; G. van Drie, geb. 21 apr 1917, man; H G. Ruhaak, geb. 22 leb 1909, man; C.H. Wen- ting, geb. 11 jun 1920, man; E.J. van de Wer ken, geb. 19 nov 1907. vrl. geh. gew. met D. la lau; G.G. Lepelaar, geb. 31 mei 1912, man; L Boelee, geb. 27 jun 1898, vrl. geh. gew. met J.H.K. Crama; G. Dantuma, geb. 30 nov 1915, man; C M. van Dijk, geb. 22 jul 1905, vrl. echtg. van C.J. van Egmond; J.J. Brama, geb. 8 nov 1919, vrl. echtg. van M.A. Wijnands; M.C.I. Hócker, geb. 1 apr 1948, vrl. echtg. van H. de Jong; D. Brieer. geb. 11 aug 1899, man; D Bos, geb. 26 jun 1918, vrl. geh. gew. met N. Albers; W F. Kooreman, geb. 16 mrt 1900, man; J.A. Dekker, geb. 29 dec 1917, man; M. van Di|k. geb. 14 jan 1901. vrl. geh. gew. met W. van den Oever; T. Vet, geb. 15 dec. 1922, man; E.M. Willemsen. geb. 10 mrt 1922, vrl.; J.C. van Sonsbeek, geb. 22 feb 1902, vrl. geh. gew. met B. Velthuijzen; J.G. Jonkers, geb. 18 leb 1907, vrl. geh. gew. met C. 8oekee; P. Ponte. geb. 15 jul 1893, vrl. geh. gew. met C.F.W. Driessen; D.G. Damstra. geb. 15 feb 1940. vrl. echtg. van W E. Schoneveld. H J. Kling. geb. 23 nov 1923, vrl. echtg. van H. IJs-

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15