TAD LEIDEN Onderzoek naar vierde Leidse parkeergarage Koot belangrijkste kandidaat voor koop taxibedrijf Kerkhof LEIDSCH iH DAGBLAD Paasvebo in Groenoordhal Meer dan 600 leerlingen op Leids handbaltoernooi Man (25) mishandeld SP0NS s MAANDAG 14 MAART 1988 my— 'Garage onder Beestenmarkt is niet denkbeeldig' LEIDEN - De gemeente gaat onderzoeken welke plek aan de westkant vari Leiden (dichtbij de Bree- straat) het meeste geschikt is voor de bouw van een 4de parkeerkeergarage. Uit een globale inventarisatie van een reeks mogelijkheden blijkt dat drie locaties er uit springen als een serieuze mogelijkheid voor een nieuwe parkeervoorziening: het terrein langs de Morssingel, een ondergrondse garage onder de Beestenmarkt of de plaats van de vroegere Van Nellefabriek aan de Aalmarkt. Nader onderzoek moet uitwijzen welke van de locaties het best haalbaar is. Het gemeentebestuur heeft al herhaaldelijk uitgesproken de bouw van een parkeergarage op het terrein langs de Morssingel (het bomterrein) een reële mogelijk heid te vinden. Daarbij wordt ge dacht aan een combinatie van wo nen en parkeren en eventueel de vestiging van een dancing. De Kanker In het artikel 'De Leidse bijdrage aan de kankerbestrijding', dat afge lopen zaterdag in de bijlage stond, is per ongeluk een verkeerd tele- foonnnumer doorgegeven. Het cor recte nummer om de speciale uit gave van Cicero over de kankerbe strijding te bestellen is 071-262961. bouw van een parkeergarage in het gat aan de Aalmarkt (momenteel alleen in gebruik als laad- en los plaats voor V&D) is vorig jaar ge suggereerd door de Leidse project ontwikkelaar Erica. Het idee voor een ondergrondse parkeergarage, onder de Beesten-, markt, is betrekkelijk nieuw. In het verleden is bouw van een parkeer garage onder het Galgewater wel veelvuldig genoemd maar nimmer serieus aan bod geweest omdat het onbetaalbaal leek. Nader onder zoek moet onder meer uitwijzen of de bouw van een parkeergarage onder de Beestenmarkt financieel haalbaar is. Vast staat dat een on dergrondse parkeergarage veel duurder is dan een garage boven de grond. Meebetalen Leiden telt momenteel drie par keergarages: Digros-garage aan de Langegracht, de Sandersgarage aan het Levendaal en de (in aan bouw zijnde) Marca-garage op het Ir. Driessenplein. In het college programma hebben PvdA, WD en Links Leiden afgesproken dat mi nimaal een jaar na de totstandko ming van de'Marca-garage op het Ir. Driessenplein wordt bezien of medewerking wordt verleend aan- de bouw van een vierde parkeerga rage ten behoeve van de binnen stad. De collegepartijen hebben twee jaar geleden ook afgesproken dat geen gemeenschapsgeld wordt be steed aan de bouw en exploitatie van parkeergarages. Wethouder Peters (ruimtelijke ordening) heeft inmiddels echter verklaard daar op terug te willen komen en niet lan ger uit te willen sluiten dat de ge meente meebetaalt aan parkeer voorzieningen. Het voornemen van de wethou der om de bouw van een parkeer garage op een locatie dichtbij de Breestraat aan een nader onder zoek te onderwerpen komt op een moment dat juist de inspraakreac ties over de toekomstige inrichting van de Breestraat zijn verwerkt. Uit de reacties blijkt dat onderne mers aandringen op de bouw van een vierde parkeergarage aan de westkant van de binnenstad. Het nu te verrichten onderzoek speelt daarop in. Wethouder Peters zal morgen op een persconferentie een nadere toelichting geven op het door hem gewenste lokatieonderzoek. De wethouder wilde vandaag niet be vestigen dat de drie hiervoor ge noemde locaties er uitspringen. Wel noemt hij de bouw van een on dergrondse garage een serieuze mogelijkheid. De kwestie wordt morgenoch tend besproken in een vergadering van B en W. Het is nog de vraag of het college het morgen eens kan worden over de locaties die aan een onderzoek moeten onderworpen, temeer daar een dergelijk onder zoek vooruitloopt op eerder ge maakte afspraken, aldus wethou der Peters. LEIDEN - Op donderdag 17 maart wordt in de Leidse Groenoordhal- len de 38ste Paasvebo gehouden. Op deze veetentoonstelling zullen tientallen stuks runderen, schapen en geiten worden tentoongesteld. Een aantal komt vervolgens in aan merking voor één van de vele prij zen. 30 Juryleden zullen 69 klassen runderen zo objectief mogelijk keuren. In totaal zijn er 320 dieren inge zonden in de afdelingen roodbont, zwartbont, piemontese en blonde d'Aquitaine, 1ste kwaliteit slacht vee, buitenlands ras, de Mesterij en de Schapen. De individuele keu ringen in de diverse rubrieken be ginnen om negen uur 's ochtends. De officiële prijsuitreiking zal om streeks 14.30 uur in het grote res taurant geschieden. Het is de verwachting dat deze jaarlijkse veeshow weer een flink aantal belangstellenden naar de Groenoordhallen zal trekken. De Paasvebo begint om 6.00 uur. Toe gang 3 gulden, kinderen tot 12 jaar en 65-plussers betalen 1,50 gulden. Rijnsburgse ouders willen verzekeringsbewijs zien LEIDEN - Ruim 600 leerlingen van 17 scholen uit de Leidse regio heb ben zaterdag deelgenomen een een handbaltoernooi voor middelbare scholieren in de Groenoordhallen. Celstraf wegens drugshandel DEN HAAG/LEIDEN - Een 26-jari- ge Hagenaar en een-24-jarige Lei- denaar zijn door de Haagse recht bank veroordeeld tot respectieve lijk negen en zeven maanden on voorwaardelijke gevangenisstraf. Ze hebben in een Leidse woning kleine hoeveelheden heroine en co caine verkocht. Omdat de Hage naar de leider van de twee was, heeft hij de hoogste straf gekregen. De negen maanden zijn ook con form de eis van de officier van justi tie. Tegen de Leidenaar was kcht maanden gevorderd, maar daarvan heeft de rechtbank er zeven ge maakt. Ondertrouwd: R. Hageman en M.P. van der Meij; A. Naafs en C.W. de Boer; J.P. Langenberg en E.P.M. Rozenhart; H.J. van Es en H.J. Jong; J.L. Koopman en S.W. Otten; P.R.N. Lardé en J.C. Koet; G H. Teljeur en C.S. Kolderman; G.B. van Wijk en J. Crama; E.J.C. van Har- tingsveldt en M.A.H. Peterse; H.G. Jon- geleen en M. Ellerie; W.S. Knol en M.C van Egmond; G. Bleijenberg en W.I Heijmans; J.B.M.M. van Bree en C.E Nijkamp; A.F. Devilee en H.I. Crom jongh; T. van der Reijden en A.Y. Belfor De uitslag: Meisjes brugklas: 1 Stedelijk Gymnasium, 2 Bonaventura Ma- rieripoelstraat, 3 Agnes College. Jongens brugklas: 1 De Leidse, 2 De Vlietschans. Meisjes 15,16 jaar: 1 Bonaventura Mariënpoelstraat, 2 Rijnlands Ly ceum Sassenheim, 3 Bonaventura Burggraaf. Jongens 15,16: 1 Stedelijk Gym nasium, 2 Bonvaventura Mariën poelstraat. Meisjes 17 en ouder: 1 Leeuwen horst, 2 Agens College. Jongens 17 en ouder: 1 RIO, 2 Rijnlands Lyceum Oegstgeest, 3 Rijnlands Lyceum Sassenheim. Flinke buit LEIDEN Bij een inbraak in een kopieerzaak aan de Diefsteeg zijn in de nacht van zaterdag op zondag een kopieermachine en een telefax gestolen. De inbreker of inbrekers kwamen de zaak binnen door de winkelruit in te slaan. Deze ruit was de nacht ervoor overigens ook al ingeslagen. De politie vermoedt dat dit het werk is van dezelfde mensen, die toen bij hun activitei ten werden gestoord. Hoe groot de waarde is van de buit, gen nog niet bekend. LEIDEN Een 25-jarige jongen uit Zaanslag is in de nacht van vrij dag op zaterdag mishandeld door een groepje voorbijgangers toen hij een café verliet aan de Vrouwen- steeg. De man kreeg klappen in het gezicht, waardoor hij een scheurtje in de lip opliep. Hij is voor onder zoek overgebracht naar het Elisa- bethziekenhuis in Leiderdorp. LEIDEN/RIJNSBURG - A. Koot blijkt nu ook een van de belangrijkste kandidaat kopers voor het taxibedrijf Kerkhof. Nadat hij tijdens het weekeinde officieel het gehandicaptenvervoer van het failliete Leidse bedrijf heeft overgenomen, heeft Koot nu ook interesse voor het taxibedrijf waarvan hij tot voor kort directeur en ei genaar was. Overigens zijn de gehandicapte kinderen uit Rijnsburg, Valken burg en Katwijk vanmorgen ge woon opgehaald. Koot heeft dat vervoer overgenomen en dat ge beurt in verzekerde auto's, zo ga randeert curator Janssen uit Was senaar. Daarover bestaat twijfel bij een aantal ouders van gehandicap te kinderen. Zij hebben burge meester en wethouders van de ge meente Rijnsburg gevraagd nog vandaag het verzekeringsbewijs te overleggen. Ouders zeggen van chauffeurs gehoord te hebben dat de busjes onverzekerd zijn. Enkele weken geleden trok A. Koot zich terug als directeur van Kerkhof en kort daarna werd het faillissement over het taxibedrijf uitgesproken. Koot heeft evenwel in de loop der tijd een nieuw bedrijf (Auto Koot) opgebouwd aan de Valkenburgseweg en beschikt kennelijk over voldoende fondsen om weer een onderneming op po ten te zetten. Uit het bankroete Kerkhof heeft hij inmiddels vijf personenbusjes overgenomen die zijn ingericht voor gehandicaptenvervoer. Die busjes werden enige tijd geleden door hemzelf, in zijn voormalige functie als directeur van Kerkhof, voor 700.000 gulden aangeschaft. Nu wil hij ook het taxibedrijf weer terug. Naast Koot is er volgens cu rator Janssen nog een andere gega digde die ook tot het personeel van het taxibedrijf behoort. Als het bedrijf wordt voortgezet, is het vrijwel uitgesloten dat het ge bruik blijft maken van de panden aan de Narmstraat. Die zijn in han den van N.G. Blonk. Volgens hem kan er geen sprake van zijn dat de panden opnieuw worden ver huurd. "In 1979 heb ik met de heer Koot een voorlopig koopcontract getekend en dat is hij nooit nageko- AZL loopt vier ton achter op bezuiriigin? LEIDEN - Het AZL heeft in januari een achterstand van cir ca vier ton opgelopen op de be zuinigingsoperatie die in 1988 achttien miljoen gulden moet opleveren. Èen woordvoerder van het ziekenhuis heeft dit vanochtend bevestigd. Volgens deze woordvoerder is het tekort ontstaan door verplichtingen die het AZL het afgelopen jaar reeds was aangegaan. De directie van het AZL hoopt'dat het tekort wordt inge lopen wanneer bezuinigings maatregelen later in het jaar hun beslag krijgen. Ook het budgetssysteem dat per 1 april van start gaat en waarbij iedere afdeling zijn eigen begroting gaat voeren, moet bijdragen aan het wegwerken van het te kort. meA". Wel is een soort gebruiks- vergoeding overeengekomen, al dus Blonk, maar hij wil nog steeds dat Koot de overeenkomst nakomt. Het koopcontract is niet gesloten met Kerkhof bv. maar met Koot persoonlijk, aldus de heer J31onk die er op wijst dat de voormalige di recteur van Kerkhof niet persoon lijk failliet is. Dat is dan ook de re den dat Blonk voormalig Kerkhof- directeur Koot blijft achtervolgen. Indien Koot het contract alsnog na komt dan kan hij het bedrijf wel in de Narmstraat voortzetten. Dat ie mand anders die panden huurt, acht Blonk uitgesloten. Volgens Blonk is hij door curator Janssen benaderd met de vraag of hij de panden weer aan een ander zou willen verhuren. Maar ook te gen hem heeft Blonk gezegd dat dat onmogelijk is gezien het koop contract dat er bestaat tussen hem en de heer Koot. De gemeente Lei den is ook geinteresseerd in aan koop van de panden omdat de aan wezigheid van een taxibedrijf in 'de oude Morsch' onwenselijk wordt gevonden. Er zou zelfs een principe-overeenkomst met Koot zijn geweest over verplaatsing van het bedrijf naar de Stevenshof. Het faillissement gooide echter roet in het eten. De Wassenaarse curator Janssen verwacht nog steeds dat binnen een paar dagen de zaak is afgerond en dat een aantal personeelsleden kan overgaan naar het nieuwe be drijf, in wiens handen dat dan ook moge zijn. Formeel moet dan het personeel ontslag worden aange zegd zodat zij door het nieuwe be drijf weer in dienst kunnen worden genomen. De heer A. Koot was niet bereik baar voor commentaar. Groep van 15 man slaat jongen in elkaar LEIDEN Een 20-jarige Oegst- geestenaar is dit weekeinde in en nabij de Kruisstraat door ongeveer tien tot vijftien jongens mishan deld. De mishandeling had plaats nadat de Oegstgeestenaar in de Koets-o-theek met twee bierglazen tegen één van de jongens aanliep. De Oegstgeestenaar bood hiervoor zijn excuses aan, maar dat was voor zijn 'slachtoffer' kennelijk niet vol doende want deze wachtte hem na sluitingstijd met een groot aantal vrienden op. De Oegstgeestenaar kreeg klap pen en trappen, wist twee keer te ontvluchten, maar werd even zove le keren weer ingehaald. Zijn bela gers lieten hem uiteindelijk in de Eerste Binnenvestgracht lopen, nadat een portier van een van de horecagelegenheden daar in de buurt de jongens een grote mond had gegeven. Deze leefden hun agressie ver volgens uit op de auto van een 23- jarige Sassenheimer, een vriend van de Oegstgeestenaar. De jon gens schopten er voor ongeveer 5000 gulden aan deuken in. De poli tie heeft goede persoonsbeschrij vingen van de daders en verwacht spoedig tot aanhoudingen te kun nen overgaan. Boekeiibonnen gestolen LEIDEN Bij een inbraak in de boekwinkel Ginsberg aan de Bree straat, in de nacht van zaterdag op zondag, is een aantal boekenbon- nen gestolen. Onbekend is nog hoeveel. De inbrekers drongen de zaak binnen door een ruit in te slaan. Opnieuw drie duiven vergiftigd LEIDEN Op het grasveldje aan de Gerrit Kasteinstraat -zijn zater dag drie dode duiven gevonden. Vorige week werden daar al vijf do de duiven aangetroffen. Het ver moeden bestaat dat de dieren ver giftigd voer hebben gegeten. Overi gens zijn aan de Gerrit Kastein straat of in de omgeving daarvan geen andere soorten gedode dieren gevonden. ADVERTENTIE Het nieuwe bedrijf van A. Koot aan de Valkenburgseweg dat het gehandicaptenvervoer van het failliete Kerk hof heeft overgenomen. (foto Henk Bouwman) Belastingspreekuur Voor de bewoners van de binnenstad houden de buurtcentra Dijk 33 en De Pancrat een zogeheten belas tingspreekuur. De spreekuren worden gehouden op donderdag 17 maart en dinsdagavond 22 maart Mensen die problemen hebben met het invullen van het belastingformulier kunnen hiervoor telefonisch een afspraak ma ken; tel. 125736 Of 126243. Zwart zijn De vakgroep Amerikanistiek van de Leidse universiteit begint maandag 14 maart om 18.45 uur een serie van der tien wekelijkse lezingen met als the ma 'Zwart zijn in de Verenigde Sta ten'. Spreker is Dr. P.C, Emmer. Plaats van handeling is het Centraal Faciliteitengebouw, Cleveringaplaats 1 in Leiden. Toegang gratis. Geweld Het Studium Generale van de Leidse universiteit houdt dinsdag 15 maart om 20.30 uur een lezing over 'oorlog rond de voetbalvelden'. Spreker is dr H.H van der Brug. De lezing wordt ge houden in het Centrale Voorzienin gengebouw, Cleveringaplaats 1, Lei den. Apartheid In het kader van de Leidse Anti Racis me week vertoont de Leidse Werk groep Zuidafrika op dinsdagavond 15 maart om 20.00 uur het eerste deel van een video die hoort bij het boek 'De geschiedenis van de Apartheid' van Brian Lapping. Het tweede deel is te zien op zondagmiddag 20 maart om 13 30 uur. Beide vertoningen vinden plaats in het trefcentrum van de Leid se studentenekklesia, Rapenburg 100 in Leiden. Vandalisme De basisschool Sint Joseph houdt op dinsdagmiddag 15 maart van 13.30 tot 15.00 uur een tentoonstelling over vandalisme en gestoord sociaal con tact onder de titel 'Moet dat nou stuk? Het adres is Oppenheimstraat 8. Leiden. a u één van de acht traditionele Cocktail avond geheel in style. div. cocktails voor gezellige prijzen (fiXftfte r vanavond Hogewoerd 18 de Plantage zeven txeren van het fust IN DE OUDE. MARENP0RT de WW SOORTEN BIER de *7We Sftieyeh STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 7