Leiden zoekt coach Roomburg verslaat Spirit in laatste minuut met 3-2 Jeugd Pernix en Danaïden gestrand Lisse schudt frustraties af Oranje Groen pakt VNL in Vrouwen Sleutels sterker dan KFC Deur slaat dicht voor Martin Bakhuijzen Velocitas niet langs KIOS Ealkhoven naar VTL Leiderdorp rolt naar eredivisie PAGINA 16 DO MAANDAG 14 MAART 1988 LISSE Na twee achtereenvol gende nederlagen heeft Lisse in de thuiswedstrijd tegen Huizen het tij weten te keren. In een weinig aan trekkelijke partij haalde de Ter Specke-ploeg, door een doelpunt in de slotfase van de wedstrijd, de volle buit binnen: 1-0. De slechte resultaten in de laatste weken hadden Lisse-trainer Wim Eilander er toe gebracht om zijn ploeg een andere speelwijze op te leggen. "De verdedigende zaken kregen ditmaal voorrang. Het is weliswaar minder leuk om te zien, maar in ieder geval effectiever", legde Eilander uit. "De kater in de ploeg was groot na de twee neder lagen. Zeker als je weet dat we in beide wedstrijden voortdurend op de helft van de tegenstander heb ben gespeeld en dan door één te genaanval werden geveld". De wedstrijd tegen Huizen was een gelijkopgaande strijd en dat was gezien de stand op de ranglijst niet erg verwonderlijk. Met negen tien punten uit zestien wedstrijden stond de tegenstander van Lisse voor deze ontmoeting nog één plaats boven de formatie van Wim Eilander. Na negentig minuten voetbal waren de zaken omge draaid. Het gat tussen Lisse en de kopgroep blijft ondanks deze zege vijf punten. De beslissing viel afgelopen za terdag tien minuten voor het eind signaal. Nadat eerder onder meer Peter Schalk en René Warmerdam goede scoringsmogelijkheden on benut hadden gelaten, was het uit eindelijk René van Hensbergen die het enige doelpunt forceerde. Een hoekschop van de vleugelspits draaide het doelgebied van Huizen in, waar door een opeenhoping van spelers elk overzicht ontbrak. Of de bal nu door toedoen van Rob Vermeulen of Jan Kaak in het doel belandde of dat Van Hensbergen rechtstreeks scoorde, was niet waarneembaar. Het deed er in Lis se nog weinig toe. De frustaties wa ren voor even afgeschud. ZEILEN De broers Drontmann zijn derde geworden in de 470-klas- se tijdens de ski-zeilregatta van Cannes. Winnaars werden de Zwit sers Wicki en Frey voor de Span jaarden Calapat en Molina. LEIDEN- In de hoofdklasse van het vrouwenvoetbal boekte De Sleutels gisteren een overwinning op KFC'71 2 (2-0) en verloor SJZ met 3-0 van Stolwijk. FC Lisse dolf in de eerste klasse het onderspit te gen Kickers'69 (1-6), terwijl UDO met 3-1 van SVLV won. Sleutels had tegen KFC 2 duide lijk het betere van het spel. De gas ten kregen wel een paar kansen, maar verzuimden die te verzilve ren. De Leidse ploeg deed dit wel. Mariëlle van Gaas schoot zowel óndanks de verwoede poging tijdens een strafcorner van Spirit, trekt Roomburg toch c LEIDEN - In de afdeling Leiden (zondag) waren ditmaal alleen de velden in Leiden redelijk bespeel baar. Van de zes wedstrijden gin gen dan ook alleen de wedstrijden op Leids grondgebied door. Oranje Groen had weinig moeite met VNL (5-0) en ZLC pakte pas in de slotfa se VNA (3-2). Oranje Groen - VNL 5-0 De thuisclub had in de eerste helft de nodige problemen met het taaie VNL. Pas toen Bert Jan de Ridder VNL-doelman Paul Goul- my na een half uur spelen passeer de was de weg voor een nieuwe overwinning voor Oranje Groen geopend. In de tweede helft ging het allemaal wat soepeler en Bert Jan de Ridder gaf zijn vrije trap de juiste richting mee: 2-0. Wilco Lek scoorde direct daarna de derde treffer voor Oranje Groen en Johan en Bert Jan de Ridder schoten de thuisclub naar een nog ruimere 5-0 zege. ZLC - VNA 3-2 Op een zwaar bespeelbaar veld opende Ed Stikkelorum in de 15e minuut voor ZLC de score (1-0). VNA raakte daar niet van onder de indruk. Ronald Wuller luidde via een doelpunt het herstel van de be zoekers in. Dezelfde speler zorgde vlak na rust zelfs voor 1-2. Toch ging de zege naar de thuisclub. Doelman Ron Bey ging tweemaal in de fout en Ed van Klink en weer Stikelorum zorgden ervoor dat ZLC beide punten in huis hield. TENNIS De Nederlandse meis jes tennisploeg is in Veldhoven bij de strijd om de Tulipcup, voor speelsters tot veertien, als tweede geëindigd. In de finale werd verlo ren van Westduitsland. Petra Kam- stra zorgde voor het tegenpunt. Bij de jongens won Zweden in de fina le met 5-0 van Tsjechoslowakije. Jacco Eltingh waardevolste jeugdtennisser MILAAN (ANP) - De Nederland sejunioren tennisploeg heeft gis teren in Milaan verrassend de Europese titel veroverd. In de eindstrijd van het toernooi werd Hongarije met 3-2 verslagen. Eer der was in de halve finale Italië met dezelfde cijfers teruggewe zen. Behalve de landenprijs ver overde de equipe van bonds coach Theo van de Broek ook een individuele prijs. Unicum speler Jacco Eltingh werd uitge roepen tot succesvolste speler van het evenement. Hij won al zijn enkelspelen. De andere le den van de ploeg waren Fernon Wibier en Richard Krajicek. In de voorronden in Frankrijk was de ploeg nog als tweede geëin digd. voor als na de pauze raak en haalde daarmee de winstpunten voor De Sleutels binnen. SJZ was de mindere ploeg tegen Stolwijk. Voor de pauze bracht Se- rina Looren- de Jong de bal twee maal voor de Stolwijkse formatie in het doel. Na de pauze kregen de Zoeterwoudse vrouwen nog enke le mogelijkheden om de bal binnen de palen te doen belanden, maar zij weigerden daar gebruik van te ma ken. Monique van Gaas liet haar kans niet voorbij gaan en breidde de voorsprong voor Stolwijk nog verder uit. FC Lisse trad tegen Kickers'69, dat duidelijk het betere van het spel had, met slechts tien speel sters aan. De eerste helft kon FC Lisse de schade nog beperkt hou den, maar na de pauze was Kickers niet meer te houden. Voor de thuis ploeg scoorden respectievelijk An neke de Jong (tweemaal), Annelies Wit (tweemaal), Carla van der Hoorn en Karin Vogelaar. De Lis- ser eer werd gered door een treffer van Sandra van Dijk. UDO was wel de betere ploeg te- LEIDEN Het mannen-hockey team van Roomburg behaalde gis termiddag op eigen veld een be langrijke 3-2 overwinning op het onderaanstaande Spirit. De Leide- naars voorkwamen hiermee zélf in de degradatiezone van de eerste klasse A te belanden. Forescate kwam door de forse winst (7-0) op Capelle en de 1-1 van Alecto op de natuurgrasmat van VCL op twee punten afstand van de Leiderdorp- se koploper in de tweede klasse A. De Noordwijkse hockeyvrouwen verloren de strijd om de bovenste plaats in de eerste klasse A van Wa rande met de duidelijke cijfers: 3-0. In het eerste kwartier van het overgangsklasseduel tussen LM- HC en het thuis spelende Victoria werden de gasten al op 3-0 achter stand gezet door de alerte Rotter damse spitsen die defensiefouten genadeloos afstraften. Na die eer ste fase kreeg Leiden vat op de wedstrijd, maar plaatste pas na twintig minuten in de tweede pe riode een tegentreffer van Harmen Jansen Schoonhoven: 3-1. Snel daarna ook pech voor Jansen die een strafcornerschot (dat wel op de plank belandde) zag afgekeurd we gens rising-shot. Victoria werd zeer lang op eigen helft teruggedrukt, wat met nog tien minuten te spelen nog 3-2 opleverde. Bob-Jan Diet rich pushte uit een strafcorner raak. Verder kwam het nog hevig naar de gelijkmaker zoekende LM- HC niet. De Leiden-vrouwen van coach Henk Visser ontvingen koploper Pinoké dat acht minuten voor rust uit een rommelige situatie de score openden. Het tot dan goed optre dende LMHC speelde na die tegen valler minder goed en moest nog een strafcornergoal vlak voor de rust incasseren: 0-2. De thuisploeg zette Pinoké nog een lange periode onder druk maar kon niet scoren. Dat deden de Amsterdamsen nog wel een keer bij een uitval: 0-3. Het technisch superieure maar wat nerveus opererende Room burg sloot de eerste helft voordelig af met 2-0 tegen hekkesluiter Spi rit. Rutger van Schaik benutte de gen SVLV, maar kon niet voldoen de grip op de wedstrijd krijgen en speelde vrij nonchalant. Voor de rust scoorde de Oegstgeestse Helè- ne Zantbergen en na de pauze werd de voorsprong uitgebreid door een treffer van Corrie van Trigt. SVLV vocht voor wat het waard was en werd beloond toen Anita Ammer- laan het leder tussen de palen bracht. UDO begon offensiever te spelen. Dat resulteerde in een tref fer van Henny van der Kolk, die de winst veilig stelde. tweede Leidse strafcorner na ze ventien minuten om de score te openen. De hard werkende Max Ligtenberg droeg vijf minuten la ter zijn steentje bij aan de Leidse score. De ploeg van Jaap Suyk zag zijn kansen om de marge te vergro ten voor rust mislukken door afge keurde treffers. Spirit evenwel kreeg weer hoop met de 2-1 en had geluk met zijn gelijkmaker die bui ten de cirkel én uit buitenspelposi tie werd gescoord, hetgeen de arbi ter allemaal ontging. In de laatste van de nog resterende zes minuten liet Rutger van Schaik de Room burg-aanhang echter opgelucht ademhalen met zijn strafcorner goal: 3-2. De vrouwen van Roomburg be zochten de tweede-klaskoploper Spirit met een door ziekte en bles sures wat verzwakte ploeg. Inge Oudkerk Pool knabbelde wat van de halverwege opgelopen 2-0 ach terstand af via een strafcornergoal. Spirit passeerde ook in het tweede deel de invallende keepster Dorien van Gorp tweemaal, wat leidde tot de uiteindelijk 4-1 voor de Schie- damse ploeg. De geblesseerde routiniers Wout van der Meulen en Robert Kruide nier bekeken hun ploeg Alecto vanaf de bank en zagen Eric Kruis 0-1 maken tegen VCL. Vervolgens zag Eric Brabander zijn schot eerst van de lijn gehaald en daarna nog een keer rakelings naast gaan. Met nog twintig minuten te gaan speel de de natuurgrasploeg VCL alles of niets. Uit een scrimmage in de laatste minuut met overtredingen van beide ploegen behaalde VCL een puntendeling: 1-1. De Leiderdorpse hockeysters ontvingen het Wassenaarse Kievi ten en trakteerden het publiek op mooi spel van beide kanten. Onder de goede leiding van het arbitrale duo Martin/Brand ontspon zich een boeiend eerste-klasduel dat echter geen doelpunten kende. Forescate is geen moment in ge vaar geweest tegen het op de een na laatste plaats staande Capelle. Het Voorschotense overwicht werd voor de pauze benadrukt door twee treffers van Eric Kruysmulder waarvan een strafcornergoal en twee doelpunten van Eric Cornelis- sen. Na de hervatting werd uitge bouwd naar 7-0 door tweer straf- cornertreffers (Kruysmulder) en een goal van Robert Havik. Het produktieve Forescate is weer volop in de race voor het kam pioenschap en ontvangt over veer tien dagen koploper Alecto op ei gen veld. De vrouwen' van Forescate be zochten Cartouche en streden in het fanatieke dhel tevergeefs om de volle winst. De Voorschotense hockeysters hadden met name goe de countermogelijkheden die ech ter onbenut bleven. Het op de tweede plaats staande Cartouche was zeer ontevreden met het doel puntloze gelijke spel dat koploper Spirit in de kaart speelde. Hockeyclub Noordwijk leed zo wel bij de mannen als de vrouwen verlies. De mannen zijri volledig van slag. Het door blessures en va kantie met vijf invallers optreden de elftal kon geen potten breken bij het onderaan staande VW dat de enige natuurgrasploeg is in de tweede klasse B. Noordwijk werd al voor de doelwisseling op 3-0 ach terstand gezet door een benutte strafcorner en twee veldgoals. VW hanteerde de lange klap op het door de regen zwaar geworden veld en had nog een keer succes: 4- 0. Noordwijk kon daar niets tegen over zetten en is door de tweede op eenvolgende nederlaag uit de kop groep gezakt. De Noordwijkse hockeysters speelden naar vermogen en hiel den aanvankelijk goed stand tegen lijstaanvoerder Warande. Zes straf- cornerschoten werden gepareerd door de Noordwijksen. Twee mi nuten voor de pauze toch 1-0 voor de thuisploeg uit een rommelige si tuatie. Een strak schot uit een straf- qorner léverde 2-0 op in de tweede periode waarin Noordwijk gelijk waardig was, maar niet kon scoren. Ietwat geflatteerd werd het nog 3-0 voor Warande dat nu drie punten voor staat op Noordwijk. In de vierde klasse eindigde het duel tussen Leidse Studs en Cat- wijck in 2-2. Henrik Houwaard zet te Katwijk tweemaal op voor sprong. Jos Verhorst scoorde 1-1 en Pieter van Hengel de uiteindelij ke gelijkmaker. Leidse Studs miste een strafbal. Hisalis ontving zowel met de mannen als de vrouwen het Haar lemse Saxenburg. De mannen wonnen met 3-0 door toedoen van Jochem Rupert die tweemaal werd bediend door Frank Eeken en een maal zijn solo met een doelpunt afrondde. De vrouwen zegevierden laat in de wedstrijd over het met negen speelsters opgekomen Saxenburg: 1-0. Sascha Pool was de matchwinnaar. NIEK FAAS RUGBY Het Nederlandse man nen rugbyteam heeft gisteren in Westduitsland een oefenduel tegen een Brits militaire ploeg met 23-10 gewonnen. Bij rust was het 13-3. In Brussel versloeg de B-ploeg België met 9-0. Jong Oranje leed een ne derlaag. De Belgische leeftijdsge noten wonnen met 18-3. LEIDEN - Het bestuur van Luba Leiden is gisteren op zoek gegaan naar een vervanger voor coach Martin Bakhuijzen. Vandaag al hoopt Leiden met een kandidaat te komen, die de taken van de Leid se coach direct moet overnemen. Een aanvaller van Velocitas probeert om ook in de laatste competitie wedstrijd tegen KIOS de score een aardig aanzien te geven. Voorronden Nederlands kampioenschap De rampzalige resultaten van de af gelopen weken, waardoor de Leid se basketbalploeg onverwacht in degradatiegevaar is gekomen, wa ren voor voorzitter Henny Nijssen aanleiding om tot deze drastische maatregel te besluiten. "We heb ben de wedstrijd tegen Leiderdorp afgewacht om te zien of er verbete ring in de situatie zou komen. Dat is niet gebeurd en daarom hebben we besloten om nu in te grijpen". Leiden verloor zaterdagavond in de Vijf Meihal kansloos van titel kandidaat Leiderdorp: 71-99. De moeilijkheden bij Leiden da teren eigenlijk al vanaf het begin van het seizoen. Bakhuijzen, die nog niet eerder op dit niveau ac teerde, was niet de eerste keus van Leiden, maar nam alle'twijfels weg door met zijn team in de openings fase van het seizoen klinkende re sultaten neer te zetten. Na die be loftevolle start (12 punten uit 8 duels) is het echter snel bergaf waarts gegaan. Uit de laatste 15 wedstrijden werden nog maar 8 punten gehaald. Potentieel "Deze ploeg heeft het potentieel en het materiaal om met de besten mee te draaien. Dat komt er hele maal niet uit. Je kunt dan het einde van het seizoen afwachten. De schuld voor de slechte resultaten ligt natuurlijk niet alleen bij Mar tin. Ik heb zelf jaren met die jon gens gewerkt, ze zijn niet makke lijk. Maar er moet nu wat gebeuren. Als we het laten aankomen op be slissingsduels, dan zijn we straks onze plaats in de eerste divisie kwijt. En ook onze sponsor", aldus Nijssen. Bakhuijzen ontkent de proble men niet. "Ik kan de ploeg op dit moment niet meer motiveren. Ze luisteren niet naar me". Fijntjes wijst de Zoeterwoudenaar dan op de presentielijst van trainingen en wedstrijden. "Sinds de kerst zijn we pas twee keer voltallig geweest op de training. Misschien dat we tien wedstrijden compleet hebben kunnen spelen. Op die manier valt er nauwelijks te werken". Een hele serie blessures, werk, studie, maar ook vakanties liggen ten grondslag aan de belabberde opkomst. Speler Robert Jan Kanstein: "Op een ge geven moment gaat de motivatie natuurlijk ook weg". Het bestuur had Bakhuijzen vo rige week te verstaan gegeven dat een verlenging van zijn verbintenis met de club afhing van de resulta ten van het laatste competitie kwart. Nijssen kwam dinsdag zelf eens poolshoogte nemen op de trai ning. Een Leidse speler zaterdag: "We hebben het hele jaar nog niet zo hard moeten werken als die avond. Iedereen zat twee dagen la ter nog met spierpijn. Belachelijk natuurlijk, maar tekenend voor de situatie". Alternatief "Het is duidelijk dat we nu maat regelen moeten nemen", vond Nijssen na de blamerende en fanta sieloze vertoning van Leiden zater dag. "Het probleem is alleen dat wanneer je de coach opzij schuift, je wel een alternatief achter de hand moet hebben. Desnoods zou ik zelf nog kunnen coachen, maar er moet de komende weken wel ie mand op de training staan". Gister avond werd in de regio naarstig ge speurd naar een (tijdelijke) vervan ger. Dat DSS-coach Bert Samson (gewild door Leiden en Leider dorp) zaterdag in Leiden aandach tig toeschouwer was, is in dat ver band pikant. De verrichtingen van Leiden te gen het soepel draaiende Leider dorp deden voor Bakhuijzen uit eindelijk de deur dicht. "Leider dorp heeft verdiend gewonnen. Die ploeg is gewoon sterker", oor deelde Nijssen. Het was echter de manier waarop Leiden tegenstand bood, die de doorslag gaf. Inhouds loos doolden de Leidenaars over het veld. Van verdedigen was geen sprake en dat uitgerekend Peter van der Wetering, met twintig uur autorijden en een week skiën in de benen in de luttele speelminuten die hij kreeg, toprebounder (5) werd, was alleszeggend. Leiderdorp kende na een aarze lende start (10-9) een heerlijk avondje. Loet de Ruijter (15) en Marcel Huybens (21) brachten de bezoekers nog voor rust op een riante voorsprong (23-39, 32-52) en het was vooral aan de slordigheid van de gasten te wijten dat de scha de na de hervatting nog meeviel. Leiderdorp had onder de borden vrij spel, maar de eenzijdige strijd verzandde in een eindeloze reeks vrije worpen. Vandaar dat het eind signaal door alle betrokkenen uit eindelijk als 'verlossend' werd er varen: 71-99. HANS JACOBS LEIDEN - De»junioren van Per nix zijn in de voorronden van de eindstrijd om het kampioenschap van Nederland uitgeschakeld. De Leidse korfballers kwamen In Dordrecht niet verder dan een der de plaats. Eenzelfde klassering was weggelegd voor de junioren van De Danaiden in het toernooi in Frane- ker om de nationale titel voor afde lingskampioenen. Onbetwist de sterkste tijdens de voorronden van de nationale titel strijd was 'thuisclub' Deetos. De Dordtse junioren heersten in de Merwehal en zullen zeer waar schijnlijk in de finale tegen Snel, die volgende week in Leeuwarden als voorwedstrijd van de zaalfinale Oost Arnhem - PKC wordt ge speeld, de sterkste blijken. Duidelijk geïmponeerd door dit Deetos verloor Pernix al in de be ginfase van de eerste ronde het uit zicht op de eindstrijd. Na 5-0 kon Pernix alleen nog maar proberen de schade zo beperkt mogelijk te houden. Door strafworpen van Casper de Rooy en Hans van der Velde en een derde goal van Robin Arnoldus bleef het bij 9-3. Ook tegen Dalto verloor Pernix snel de aansluiting (3-0), maar dit maal kwamen de Leidse junioren wel terug. Na 5-5 had Pernix duide lijk de betere kansen, ook al door dat Karen Arnoldus en Karin Jong- NIEUW-VENNEP - Korfbalvere niging Velocitas slaagde er zater dag niet in het reeds verworven kampioenschap van de derde klas se te bekronen met een klinkende overwinning in de slotwedstrijd. Het reeds gedegradeerde KIOS weigerde mee te werken aan een fraaie afsluiting van het seizoen: 8- 8. In de eerste helft zag het er zelfs naar uit dat de Leiderdorpers op een nederlaag getracteerd zouden worden. Jan Scheffers en Jeroen van Driel zetten hun ploeg nog wel tweemaal op voorsprong, maar het wegvallen van Rien van Poelgeest (knieblessure) bracht een verslap ping in de concentratie teweeg. Het keiharde KIOS (na vijf minuten viel er al een gele kaart) maakte daar goed gebruik van en liep in de laatste tien minuten van 2~2 weg naar 6-2. Velocitas deed na rust een ge slaagde poging aan de wensen van het ruimschoots aanwezige pu bliek te voldoen. Jan Scheffers, in valler Paul-Robbert Nugteren en Jeroen van Driel brachten de span ning terug in de wedstrijd en ver kind de aanvallende Dalto-dames uitstekend in toom hielden. In de laatste minuut trok de ploeg uit Driebergen echter aan het langste eind: 6-7. In het slotduel tegen het Friese Wordt Kwiek sleepte Pernix als nog een ruime 14-5 overwinning uit het vuur. Opvallend was het optre den van Marjo Tieleman, die drie strafworpen forceerde en boven dien eenmaal zelf scoorde, en de tweemaal doel treffende Kees Jongkind, met Alex Middelkoop één van de beloftevolle jonge spe lers in het Leidse achttal. Ook De Danaiden kwam in Fra- neker niet verder dan de derde plaats. De kampioen van Rijndelf land opende sterk tegen Dalto J2 (4-1), maar verloor vervolgens van TFS (1-3) en Zwart Wit (4-3). Daar mee was de uitschakeling een feit en dat het slotduel een 6-1 zege op Mariarade uit Hoensbroek oplever de was van louter statistisch be lang. Poulewinnaar TFS uit Enk huizen verloor in de finale met 3-4 van de junioren van Oost Arnhem. NK-poll Hoofdklassedebutant TOP is buiten de prijzen gebleven in NK- kleinden de marge tot 7-6. Uitein delijk zag ook de scheidsrechter in dat de hinderlijke overtredingen van de thuisploeg zwaarder be straft moesten worden en legde hij de bal tweemaal op de strafworps- tip.- Op die manier wist Bert van Os- nabrugge vlak voor tijd de eer van de kampioensformatie te redden: 8-8. LEIDEN - Thijs Balkhoven wordt de nieuwe trainer van VTL. De voormalige speler van UVS teken de een overeenkomst van een jaar bij de Leidse vierdeklasser. Mo menteel is Balkhoven werkzaam bij KRV in Katwijk. Voordien was hij trainer van Sleutels. Bij VTL te kende jeugdtrainer Dick Moen voor een jaar bij. LEIDEN Dirk Maassen van den Brink, heeft een derde plaats be machtigd op de 20 kilometer snel wandelen. De atleet van AV Hol land leverde die prestatie zaterdag bij een wegwedstrijd in Sint Oe- denrode, waar Harold van Beek en Jos Schippers hem vooraf gingen. De tijd van de 39-jarige Leidenaar bedroeg 1.41,26. poll, de jaarlijks onder de lezers van het Nederlands Korfbalblad gehouden populariteitsmeting. In de rubriek 'meest correcte ploeg' eindigden de Sassenheimers op een twpede plaats, slechts twee punten achter winnaar PKC. De beide zaalfinalisten kwamen in bijna alle rubrieken als winnaar naar voren. Hanneke Cosijn van PKC werd 'korfbalster van het jaar', terwijl bij de mannen Oost Arnhems Erik Wolsink voor de vierde maal in successie tot 'korf baller van het jaar' werd uitgeroe pen. De lezers van NK verkozen bovendien OA-coach Jan Wals tot 'beste coach', voor PKC's Anton Mulders, DKOD- en bondscoach Ben Crum en Jasper Engel van TOP. Jacqueline Winter, genomi neerd in de rubriek 'beste debutan te', eindigde op een vijfde plaats achter winnares Hanneke van Mus- scher van Fortuna. SCHERMEN De Fransman Conscience heeft gisteren een we reldbekerwedstrijd floret gewon nen. Hij versloeg in de eindstrijd de Oostduitser Wagner met 11-9. Der de werd de Fransman Bel. LEIDERDORP Een ruime zege op Kameleon (42-30) heeft de rolstoelbasketballers van Leider dorp één wedstrijd voor het einde van de competi tie op de rand van de eredivisie gebracht. Met Ka meleon en Den Bosch deelt Leiderdorp de tweede plaats, achter het niet promotiegerechtigde Arrows 3. Twee van de drie kunnen promoveren. Leider dorp moet dan wel eind deze week de slotwedstrijd tegen het laaggeklasseerde Ooievaars winnen. Ka meleon staat voor de zware taak om Arrows te ver slaan. Kameleon was zaterdagavond in 'Op Dreef te ge spannen om tegen het vooral in de eerste helft goed afwerkende Leiderdorp een vuist te maken. Frits Streijl (24 pnt) was onhoudbaar en bij rust leidde Leiderdorp met 24-18. De Rijswijkers kwamen na de hervatting weer langszij (24-24), maar moesten in het vervolg van de strijd toch hun meerdere erken nen in Leiderdorp: 42-30. In de promotiedivisie strandde de inhaalrace van BVO Alphen in de wedstrijd tegen koploper Gunco op de ring, waarop de driepunter van Jeff Robinson in de slotseconde afketste: 70-72. Bij de vrouwen is voor Grasshoppers het aftellen naar het kampioen schap begonnen. Hekkesluiter Elementum kreeg tegen de Katwijksen geen voet aan de grond: 49-92. Lisse maakte aan alle onzekerheid over de ver lenging van het verblijf in de promotiedivisie een einde door Sea Devils met 72-60 te verslaan. MSV was gisteravond dicht by een surprise tegen To nego. De speciale bewaking van topschutter Chry- stal Coleman pakte tot de slotminuten goed uit. MSV had halverwege de leiding met 34-29 en werk te na de hervatting een snel opgelopen achterstand weer weg (37-41,52-47). Toen kwam Tonego toch los en met vijftien punten op rij van Coleman (37) zege vierde de Twentse ploeg met 67-76. De mannen van Grasshoppers waren kansloos bij Lokomotief: 136-70 (66-35).

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16