Fors bezuinigen, meer voorstellingen inMTOBF" Wilmink krijgt prijs voor jeugdliteratuur Paco Pena: geen franje nodig Folders bij 'Cry Freedom' Afstandelijkheid wreekt zich KIJKUIT Exposities Concerten Leiden Den Haag Amsterdam Rotterdam PAGINA 23 (Van onze kunstredactie) DEN HAAG (GPD) - Willem Wil mink krijgt de 3-jaarlijkse Theo Thijssenprijs voor kinder- en jeugdliteratuur. De onderschei ding van de Stichting P.C. Hooft- prijs voor letterkunde, groot 12.500 gulden, wordt dit najaar uitgereikt in het Letterkundig Museun in Den Haag. De prijs is toegekend op voordracht van een jury, bestaande uit Harry Bekkering (voorzitter), Dick Boukema, Peter van den Ho ven, Ineke Nader, Tonny Meelis- Voorma, Herman Kakebeeke en Leendert Witvliet. Wilmink geeft er volgens de jury in zijn veelsoortig en zowel in kwa litatief als in kwantitatief opzicht imposant oeuvre blijk van zijn jon ge lezers serieus te nemen. Verder merkt de jury op dat hij vanuit zijn kennis van en respect voor literaire traditie hoge eisen stelt aan het schrijversambacht en grote in vloed heeft uitgeoefend op collega- dichters. In zijn werk overschrijdt Wilmink de strikte grenzen van de kinder- en jeugdliteratuur en de li teratuur voor volwassenen. De Theo Thijsseprijs is een oeu- vreprijs die eerder werd uitgereikt aan onder anderen Annie M.G. Schmidt, HenkBarnard en Guus Kuijer. Wilmink (51) debuteerde in 1966 met Brief van een Verkademeisje (verzen). Hij schreef veel teksten voor cabaret (Don Quishocking) en televisieprogramma's (Stratema- kersopzeeshow, Film van Ome Wil lem). Aanvankelijk concentreerde Wilmink zich vooral op proza en poëzie voor volwassenen, maar al snel richtte hij zich steeds meer tot de jeugd. Willem Wilmink LEIDEN - Paco Pena wordt wel eens de 'ambassadeur van de fla menco' genoemd. Hij heeft een niet geringe bijdrage geleverd aan het populariseren van de fla menco buiten de Spaanse lands grenzen en heeft bovendien de kunst van de flamenco-gitaar toegankelijk weten te maken door het publiceren van lesme thoden, die onder zeer veel gi taarliefhebbers aftrek vinden. Dat laatste heeft hem een gastdo centschap aan het Rotterdams Conservatorium opgeleverd; het enige conservatorium ter wereld qyerigens, waar flamenco in het studie-programma is opgeno men. Hoewel Spanje honderden gi taristen herbergt, zijn Paco Pena en Paco de Lucia de enigen die internationaal zijn doorgebro ken en niet alleen door de door gewinterde flamencokenners worden gewaardeerd. Beiden zijn solo-gitaristen, eep traditie die pas recent is ontstaan, want de gitaar diende oorspronkelijk als begeleidingsinstrument voor zang en dans. Vergeleken met Paco de Lucia is Paco Pena veel traditioneler. Hij experimenteert niet met de flamenco en wordt daarom weieens als braaf en wei nig grensverleggend bestem peld, maar uit zijn spel klinkt daarentegen een diep respect voor de wortels van de flamenco en die zijn dat ook meer dan waard. Naast de voor de tlamenco De- kende 'Alegrias, Soleares en Tientos' liet Paco een Zorongo horen, een vergeten volkslied, dat door Garcia Lorca werd op gerakeld en nu weer wordtx ge speeld. Daarnaast gaf Paco Pena een eerbetoon aan de klassieke gitaarmeester Ramon Montoya, die in het begin van deze eeuw de gitaar als solo-instrument intro duceerde, en ook grootmeester Sabicas werd geëerd door een op zijn compositie gebaseerde Far- Paco Pena heeft geen franje nodig om zijn optreden kracht bij te zetten. Gestoken in zijn al ledaagse kloffie, broek en blau we trui, gezeten op een onge makkelijke stoel en zelfs niet versterkt door een microfoon, vertrouwt hij zijn klanken toe aan het publiek. Het uiterlijk ver toon weet hij te reduceren tot het meest noodzakelijke, zijn com posities daarentegen zijn allesbe halve simpel. Hoewel hij uit een traditioneel repertoire put, voegt hij daaraan zijn eigen muzikale vondsten toe. Maar hij weet de versierin gen binnen bepaalde grenzen te houden, zodat het nooit te ge kunsteld wordt. Misschien is het enige verwijt dat je Paco Pena kunt maken het feit dat hij zich nooit helemaal laat gaan, waar door de duende, de onverklaar bare kracht die flamenco zo bij zonder maakt, geen wortel kan schieten. WENDELIEN VOOGD Nederlandse Opera verder zonder intendant AMSTERDAM (GPD) - De Neder landse Opera krijgt geen nieuwe intendant. Wel komt er naast de za kelijke directeur Truze Lodder een artistiek directeur, een post waar voor uit binnen- en buitenland gro te belangstelling zou bestaan. Volgens een onderzoeksbureau dienen de personeelskosten, inclu sief de sociale lasten met elf pro cent verlaagd te worden. Op extra kosten kunnen volgens dit bureau, dat is gespecialiseerd in het door lichten van kunstinstellingen over de gehele wereld, besparingen tot 25 procent bereikt worden. En de variabele kosten per produktie en per voorstelling kunnen met zo'n tien procent worden verlaagd door doelmatiger planning. Dit alles wordt voorgesteld in een rapport, dat in opdracht van het bestuur van de Nederlandse Opera is gemaakt, om het bedrijf weer financieel gezond te maken. Dat houdt in: binnen tien jaar het jaarlijkse exploitatietekort van ze ven miljoen wegwerken en het aan tal voorstellingen op honderd per jaar brengen. Dit jaar zijn dat er 69. Of alles zo zal gaan, als hierboven is voorgesteld, hangt nog af van de inspraakprocedures binnen het be drijf, de ondernemingsraad heeft zich echter positief opgesteld. Het bestuur liet gistermiddag bij monde van voorzitter drs. B.Sarp- hati en zakelijk leider Truze Lod der tijdens een persconferentie we ten dat de beleidslijnen nog moe ten worden ingevuld. Daarom is nog niet aan te geven, of en zo ja hoeveel medewerkers er zullen moeten verdwijnen. De functie van directeur artistie ke zaken, zoals die voorheen onder de intendant Jan van Vlijmen be stond wordt geschrapt. Toen Guus Mostart, die deze functie bekleed de, hoorde dat hij niet in aanme ring kwam voor de functie van ar tistiek directeur, is hij op eigen ver zoek op non-actief gesteld. Chef-di rigent Hartmut Haenchen zal te vens muzikaal adviseur van de ar tistiek directeur wordenn, een ge bruikelijke relatie in de operawe reld. Aangezien voor de programme ring al vooruit is gewerkt, zit de AMSTERDAM (ANP) - In 25 bio scopen, waar vanaf deze week de de film ,Cry Freedom' draait, lig gen in totaal 50.000 folders klaar van de Anti Apartheids Beweging Nederland (AABN). De bezoekers van de film krijgen via deze folder extra informatie over de situatie in Zuid-Afrika en over de in een poli tiecel overleden Steve Biko, waar de film over gaat. Het Cannon filmconcern in de hoofdstad liet weten geen bezwaar te hebben tegen het neerleggen van de folders in zijn bioscopen te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Cannon aarzelde aanvanke lijk uit angst voor het verband dat het publiek zou kunnen leggen tus sen deze foldercampagne en acties De AABN-folders worden overi gens gedistribueerd door UIP (United International Pictures), de maatschappij die de film in Neder land uitbrengt. opera niet a la minute om een artis tiek directeur verlegen. Maar snel heid is toch geboden. Derhalve wordt er tegelijkertijd gezocht naar iemand die, als de benoeming te lang op zich laat wachten, als tijde lijk directeur kan optreden. De toegangsprijzen gaan om hoog: 20, 40, 60 en 80 gulden zullen de kaartjes gaan kosten. De goed koopste kaartjes worden niet duur der. Wel zal de abonnemenstkor- ting worden teruggebracht. Ook het vrijkaartenstelsel wordt drastisch herzien en het aantal tele foons waarmee medewerkers on gehinderd kunnen bellen is al even drastisch verminderd. Minder uitgaven per voorstelling en per produktie doet vermoeden dat dit ten koste van de kwaliteit zal gaan. Truze Lodder verpakte haar opvatting hierover weliswaar in mooie woorden, maar een ding is duidelijk: wanneer op een gegeven moment gekozen zal moeten wor den tussen kwaliteit en budget, dan zal het budget voorgaan. Het bestuur gaat ervan uit dat er pro- dukties worden gebracht, die 'soms kleiner, soms groter zijn, maar die nooit onder het gemiddel de zullen liggen'. Het aantal voorstellingen moet toenemen. Volgend jaar zullen 83 voorstellingen worden gegeven in plaats van dit jaar 69. Een stijgende lijn die zal worden doorgetrokken, aldus Truze Lodder. Buiten Am sterdam zal de opera voorstellin gen verzorgen in Den Haag en Rot terdam. De te benoemen artistiek direc teur zal zich moeten schikken in het werken naast en met een zake lijk directeur. Hij zal geen verant woording afleggen aan die zakelijk directeur, maar aan het bestuur. De kans dat er wrijving ontstaat- tus sen deze twee figuren ligt voor de hand, maar wordt niet ongezond geacht. Het bestuur zal daarbij niet ingrijpen. In het komende seizoen zal de Nederlandse Opera negen produk- ties brengen. Begonnen wordt met Béla Bartóks Blauwbaards Burcht. Deze zal tweemaal op één avond worden uitgevoerd in twee ver schillenden regieën van Herbert Wernicke. Première 5 september. Geheel nieuw is de produktie Ariadne auf Naxos, opera van Ri chard Strauss. Dirigent is Stephen Barlow, regisseur Stephen Law less. Begeleiding: het NedPho. Groots opgezet is de produktie La Damnation de Faust van Ber lioz in regie van Harry Kupfer. Hartmut Haenchen leidt het Rot terdams Philharmonisch Orkest. De première is 10 februari. De Ver- di-lijn wordt doorgetrokken met Simone Boccanegra, een nieuwe produktie met als dirigent Graeme Jenkins en als regisseur Stephen Wadsworth. Premiiere 11 mei. Het seizoen wordt besloten met een wereldpremière op 1 juni. In samenwerking met het Holland Festival wordt dan de opera De Ma terie (voorlopige titel) van Louis Andriessen en Robert Wilson ge bracht. De muzikale leiding is in handen van Reinbert de Leeuw, re gisseur is Robert Wilson. Sternheim-produktie De Zaak overtuigt niet LEIDEN - Een snufje meligheid heeft regisseur Mark Timmer aan 'Zijn met een doel' (oor spronkelijke titel: '1913', derde deel van de Maske-Tetralogie) toegevoegd. Het moet waar schijnlijk de kloof onderstrepen tussen grootindustrieel Maske en twee van zijn drie kinderen, die zijn opvattingen niet wensen te delen. Diens motto luidt 'Da- sein met Ziel', dat de regisseur als titel voor de produktie heeft gekozen. Philipp Ernst bekom mert zich alleen om zijn gardero be en zijn flirts. Zusje Ottilie is neurotisch onzeker en nog erg kinderlijk. Dat moet blijkbaar in melig aangezet spel naar voren komen. Vader Maske levert hoofdzake lijk een concurrentiestrijd met de meest op hem lijkende doch ter Sofie. Probeert hij nog naast kwantiteit naar een zekere mate van kwaliteit te streven, zijn dochter heeft geen scrupules en denkt alleen in termen van hoe veelheden. Nietsontziend wor den door haar de overleverde tra dities van het kapitalisme in stand gehouden. Vlak voor zijn dood probeert de vader met een tegenzet het machtsstreven van Sofie te breken. Het mag niet zo zijn. Wie het stuk in zijn histori sche context plaatst, kan dit laatste als voorbode van de grote oorlogscatastrofe zien. De handeling van het stuk is dui delijk ondergeschikt aan de dia logen in het stuk. De regisseur heeft daar nog een schepje bo venop gedaan door stevig te schrappen in de resterende fran je erom heen. Dat brengt een een gewenste afstandelijkheid met zich mee. Daarentegen laten de gebeurtenissen op toneel je be trekkelijk onverschillig. Zo werkt de bereikte afstandelijk heid in haar eigen nadeel. De per sonages roepen stuk voor stuk toch al weinig sympathie op. So fie is te star, de andere dochter en de zoon zijn te weinig serieus te nemen. Maske zelf is een aange paste parvenu, de secretaris met zijn revolutionaire ideeen te laf, en ga zo maar door. Volgens de ^ekst speelt het stuk zich af in de bibliotheek van Mas ke. Op het toneel bevindt zich al leen maar een paar meter breed fantasiebureau. Het geeft niet zo zeer de plaats van handeling aan, veeleer markeert dit grillige bu reau-object de plek, waar de be slissingen vallen. Van wie overi gens het ontwerp voor deze vormgeving stamt, is onbekend. Er zijn namelijk geen program maboekjes verkrijgbaar. Dat is extra jammer, want de weinig zeggende voorstelling laat toch al weinig na. WIJNAND ZEILSTRA. Leiden Stedelijk Museum De Lakenhal - Ou de Singel 28-32, 'Gedrukt voor het le- ven', verschillende soorten drukwerk* voor het dagelijks gebruik vanaf eind van de vorige eeuw tot heden, t/m 25/4; di. t/m za. 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-117 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat 1, 'Kawahara Keiga, foto graaf zonder camera', en 'Chimu, pre- Spaans aardewerk uit Peru', tot 11/4 di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden - Ra penburg 28, Arnold Niessen toont aquarellen van het Collosseum te Ro me, t/m 13/3; di. t/m za. 10-17 uur en zo. 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en ?a. en zó. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, per manente expositie; Vijf eeuwen mode in miniatuur, di. t/m za. 10-16 uur. Galerij Atelier 'Treetje Lager' - Oude Rijn 138, 'Diogenes restaureert in Lei den', fotodokumentatie van restaura tieprojecten van de Stichting Dioge nes, aangevuld met oorspronkelijke bouwmaterialen en gereedschap, en dokumentatie over oude bouwwij zen, t/m 26/3; woe. do. en vr. 13.30-18 uur, do. 19-21 uur, za. 12.30-17 uur. Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg 18-20, Trees Klijn met gemeng de technieken, t/m 13/3; vr.za.zo. 13.30-17.30 uur. Galerie Stelling - Burgsteeg 14, schil derijen van Ben Hoezen en perspex objecten van Eric Hirdes, tot 6/4; ope ning 11/3 van 19-21 uur, wo. t/m za. van 13-18 uur. Galerie Fotomania - Koppenhink- steeg 6, fotowerken van Jean Paul Rohner, t/m 26/3; woe. t/m za. van 13- Art Centre Droomfabriek - Oude Sin gel 56, Annemarie Wouters met eco- line tekeningen en olieverf-schilderij- LAK-galerie - Cleveringaplaats 1, Re- né van Dam met collages en tekenin gen, t/m 18/3; ma. t/m za. 10-22 uur. Ars-gebouw - Pieterskerkgracht 9, portretten van Marike Bok, do t/m zo 13-16 uur. ma t/m do 19-2145 uur. Onderzoekcentrum sturing en sa menleving - Maresingel 3, schilderij en van Marijke Bovens, tot 20/5; ge opend tijdens kantooruren. Nutsspaarbanken - Doezastraat 35/37 en Oude Rijn 56, exposities van leden van de Grafiekwinkel Inkt, o.a. etsen, litho's en houtsnedes. Francis Lauwrier - Uiterstegracht 550-52, Cilia Gregoire met schilderij en en grafiek en fotografisch werk, t/m 31/3. Holiday Inn - Haagse Schouwweg 10 (blauw gang), L. Baron von Richter met foto's met de nadruk op pasteltin ten en abstracte i kaatsende beelden, t kunstenaars, 11 en 12/3, van 14-17 uur. Pand Caecilia - Caeciliastraat 18, Hie- ke de Jong met gouaches, Betty Nico- lai met olieverfschilderijen, Monique van der Ploeg en Saskia Masseling met grafiek en Liesbeth Taminiau met aquarel en pentekeningen, tot 3/6; zo. van 13-17 uur, za 12/3 en zo 14/3: open dag. Alphen Galerie Rhijnkade 11 - Rijnkade 11, Krikor Momdjian met olieschilderij en, etsen en pastels, t/m 28/4; di. t/m za. 10-17.30 uur, vr. 10-21 uur. Hillegom Kunstgalerie 'Catharina' - Meerstraat- promenade 12b, Gentse kunstenaar Janus 11 met schilderijen waarop de relatie tussen mens en natuur cen traal staat, t/m 1/4; geopend di. t/m za. Lisse Artopa - GrejTelingstraat 50, Ella Schimmel met gemengde technieken en Petra Boshart met beelden, t/m 27/3; do.za.zo. 13.30-16.30 uur, do. 19.30-21.30 uur. Noorden Hotel-Restaurant 'De Watergeus' - Si mon van Capelweg 10, tekeningen en olieverfschilderijen van Thea de Bruin, t/m 4/4; di. t/m zo. vanaf 12.00 Noordwijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny v Hotel Noordzee - Kon. Wilhelmina- boulevard 8, aquarellen op sculptu ren en eieren, wilde bosvruchten en romantische taferelen, t/m 4/4. Noordwijkerhout Openbare Bibliotheek - Herenweg 2, werk van de weefsters van de weef- kring 'De Bollenstreek' en keramiek van Hanne Oele, t/m 28/3; geopend tij dens openingsuren. Leeuwenhorst Congres Centre - Lan- gelaan 3. Marianne Vetter, gemengde technieken; Yvonne Reuyl, aquarel len en olieverf; Hans Heijman, land schappen; Pieter Hoogeboezem en' Edwin Rickman, olieverf; Jan Mon- tijn, kleuretsen; Anneke Patist en Lex van Schravendijk, aquarellen en Jan Hofland e.a. sportprenten, t/m 15/3. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, permanente tentoonstel ling 'De andere Middeleeuwen'; the ma tentoonstelling 'De toekomst van Rijnsburgs Verleden', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Voorschoten Voorschotense Kunstkring - Voor straat 12, werk van JLuut de Gelder, Anne Hulleman, Fanny Mazure en Karen Person, geopend woe. t/m zo. 14-17 uur. Warmond Galerie Het Oude Raadhuis - Dorps straat 36, lithografiën en zeefdrukken van Anneke Koek, t/m 17/3; wo.do.zo. 14-16 uur, za. 11-16 uur. Klassiek Het Residentie-Orkest geeft van avond in de meesterserie van K&O een concert in de Leidse Stadsge hoorzaal. De dirigent is Yoel Levi en als soliste verschijnt de violiste Ma rieke Blankestijn op het podium. Ze zal met het orkest het bekende viool concert van Max Bruch vertolken. Het programma voor deze avond ver meldt voorts de Rhapsodie Espana van Chabrier en de Danzas Fantasti- cas van Turina. Van Ravel zullen wor den uitgevoerd La Valse en de Bolero. Aanvang 20.15 uur. Het Radiokamerorkest onder leiding van Ed Spanjaard concerteert van avond in het Groene Kerkje in Oegst- geest. Medewerking aan het concert wordt verleend door de sopraan Si- grid van der Linden. Van Mozart zul len worden uitgevoerd het concert KV 505 voor orkest, piano en sopraan alsmede het Pianoconcert KV 414 in A gr.t. Als pianosolist treedt Ed Span jaard op. De sopraan zal behalve Mo- Marieke Blankestijn. Motel Bokassa, zart ook een aria van Respighi ten ge hore brengen. Op het programma van het Radiokamerorkest staan voorts werken van J. Chr. Bach (Symfonia) en Verdi. Aanvang 20.15 uur. Het koffieconcert van K&O op zon dagochtend in de Stadsgehoorzaal wordt verzorgd door de hoboist Han de Vries en de pianist Rudolf Jansen. Het programma vermeldt composi ties van o.a. Schumann, Bartok, Schubert en Poulenc. Aanvang 11.30. De pianiste Toos Onderdenwijngaard speelt maandagavond in de Kapelzaal van K&O sonates van Scarlatti en van Van Beethoven. Ze zal de door haar uit te voeren composities mondeling toelichten. Aanvang 20.15 uur. De pianist Joost van Boekhoven ver zorgt donderdagmiddag het wekelijk se lunchconcert bij K&O. Zijn pro gramma bestaat uit werken van Van Beethoven, Debussy, Chopin en Gershwin. Aanvang 12.45 uur. Pop De slagwerkgroep Motel Bokassa treedt morgenavond op in het LVC. Dit Nederlandse trio bengt met een mix van ritmen verschillende slag werktradities en muziekculturen bij elkaar. Rock is daarvan de belangrijk ste. Hoewel de naam anders sugge reert ontleent Motel Bokassa zijn mu ziek niet aan Afrikaanse muziekcultu- Dat is wel het geval met Africa Soli. Deze groep brengt muziek die wordt gehoord tijdens sociale gebeurtenis sen als geboorte, huwelijk, begrafenis en oogstfeesten. Africa Soli put daar bij uit eeuwenoude melodieen en dansen. De zaal gaat om 22.00 uur Vanavond speelt de Zaandamse groep Westczars in het zoldercafe van het LVC. Haar muziek wordt vergele ken mef Echo and the Bunnymen en The Doors (aanvang 23.30 uur). In De Droomfabriek treedt El Son op. Braziliaanse samba, salsa, Cubaanse son en Antilliaanse ritmen, zo wordt beloofd. Aanvang 21.30 uur. Jazz Pianist Frans Eisen en zijn kwintet zijn overmorgen te gast bij Jazz on Sunday. In dat kwintet komen wij on der andere saxofonist Rudi Brink te gen en dat zal ongetwijfeld enige soli opleveren. De Filipijnse vocaliste Joy Misa verleent ook haar medewerking. Er wordt om drie uur begonnen in Pardoeza, het onderkomen van Jazz on Sunday. Lcidsc Schouwburg vr 11, 20.15 uur; 'Memoires, het leven van Sarah Bernhardt' met Henny Orri en Willem Nijholt. za 12,20.15 uur; 'Lied van de Nibelun- gen', geschreven en geregiseerd door Helmert Woudenberg, met Cees Lin- nebak, Hidde Maas, Anita Menist e.a. di 15. 20.15 uur; De nieuwe one man show van Seth Gaaikema. wo 16. 14.30 uur en 20.15 uur; Centre Dramatique de Rennes met 4 eenac- ters van Courteline. do 17, 20.15 uur; reprise van theater show 'Ja, Deelder' van Jules Deelder. LAK-thcater vr 11, za 12, 20.30 uur: Barbara Duyf- jes met 'Serres Chaudes'. Appeltheater vt 11. za 12. wo 16. do 17,20.15 uur; To neelgroep De Appel speelt 'Ghetto' van Joshua Sobol, met Sacha Bult huis, Aus Greidanus, Heddy Lester Circustheater vr 11. za 12, zo 13. 20.15 uur; Theater van de lach met 'Den Haag Vandaag' met John Lanting, Hein Boele, Brum zo 13, 12.15-13.30 uur; Arion Ensem ble olv Alexander Lascae mmv Em my Verhey, viool met werk van Tele- man en Vivaldi. do 17, 20.15 uur; Benny Nijman in 'Vanavond is van ons'. Dlligcntia vr 11, 20.15 uur; Maijo Kroese Groep: liederen van Kurt Weill en Hanns Eis- ler op teksten van Bertolt Brecht. za 12, 20.15 uur; Johnny van Doorn in 'Worsteling door de eeuwen heen', zo 13, 14.30 uur: Jörg Demus, piano mero, gitaar, met werk van Milan, Sor, Bach, Brouwer en Rodrigo. ma 14. 20.15 uur; Musica Transalpina met Uta Spreckelsen, sopraan en Ja mes Griffett, tenor, werk van Monte- erdi, Arne en Haydn. di 15,12.45-13.30 uur; Jean Pico, 'Sans Paroles'. di 15, 20.15 uur; Tokyo Kwartet, werk van Beethoven, Stravinski en Schu bert. wo 16, 20.15 uur; Westvlaams theater collectief Malpertuis, 'De getemde feeks', van Shakespeare. Koninklijke Schouwburg za 12, ma 14, di 15, wo 16, do 17, 20.15 uur, zo 13,14.00 uur; Haagse Comedie met 'Tolken' van Ronald Harwood, met o.a. Anne-Wjl Blankers en André van den Heuvel. Muziektheater vr 11, 20.15 uur; Rotterdams Philhar monisch Orkest olv Luciano Berio, mmv Robert Holl, bas en Jef Douwes, klarinet: 'Berio/Berio'. za 12, 20.15 uur, zo 14.15 uur; Residen tie Orkest olv Yoel Levi, mmv Marie ke Blankenstijn, viool, werk van Bruch, Ravel, Chabier en Turina. di 15, do 17,20.15 uur; Residentie Or kest olv Heinz Wallberg, mmv Elisa beth Leonskaja, piano, werk van Strauss, Von Weber en Brahms, wo 16, 20.15 uur; Leden van het Resi dentie Orkest met werk van Saint Saëns en Richard Strauss, wo 16, do 17, 20.15 uur; Nederlands Danstheater met 'Tabula Rasa', 'Fran kenstein' en 'Psalmensymfonie', mmv Nederlands Ballet Orkest olv Roelof van Driesten. C*vr11, za 12. 20.15 uur. zo 13. 14.00 uur; Musical 'Max Havelaar' van Jos Brink, Frank Sanders en Henk Bok- kinga, mmv o.a. Lucie de Lange, ma 14, di 15, 20.15 uur; Wereldbe roemde Italiaanse Clownsduo 'I Co- lombaioni'. 16, do 17, 20.15 uur; Jasperina de Concertgebouw za 12,14.00 uur; Radio Filharmonisch Orkest olv Edo de Waart met diverse solisten, Wagner/Das Rheingold. za 12, 20.00 uur; Marinierskapel der Koninklijke Marine olv Gert Buiten huis en Koninklijke Militaire Kapel olv Pierre Kuipers, werk van Strauss, Holst, Katsjatounan en Paganini. zo 13.14.15 uur; Asko-Ensemble Slag werkgroep Den Haag olv Peter Eot- vös, mmv Pi Hsien Chen, piano en Elisabeth Chojnacka, clavecimbel, werk van Crego, Carter en Lachen- di 15. 20.15 uur; NedPho Kameror kest olv Hartmut Haenchen, mmv Sa bine Meyer, klarinet, wo 16, do 17. 20.15 uur; Concertge bouworkest olv Edo de Waart mmv Isabelle van Keulen, viool. C.C. Amstelveen vt 11,20.15 uur; Martine Bijl, regie Be rend Boudewijn. za 12, zo 13, 20.15 uur; Seth Gaaikema met 'Seth '87r88'. di 15. wo 16. do 17. 20.115 uur; Hoof- stad Operette met 'Wiener Blut' van Johan Strauss. Muziektheater vr 11, za 12, 20.15 uur; Nederlands Danstheater in 'Tabula Rasa', 'Fran kenstein' en 'Psalmensymffonie', mmv Nederlands Balletorkest olv Roelof van Driesten. do 17, 20.00 uur; première, De Neder landse Opera met 'Kat 'a Kabanova' van Janacek, mmv Nederlands Phil harmonisch Orkest olv Kenneth Mon tgomery. Nieuwe de la Martheater vr 11, za 12, 20.15 uur. zo 13.14.00 uur; Hans van der Woude, Maeve van der Steen e.a. in 'My Generation' van Jan Cocheret en Hans van der Woude. di 15, wo 16, do 17, 20.15 uur; Suzan Heijne, Jacco van der Lee e.a. in 'Jeans' van Bert Stoots. Stadsschouwburg vr 11,20.15 uur; Thalia 'De rovers' van Offenbach, regie en muzikale leiding Joop Fransen. zo 13,20.15 uur; Opera Forum 'L'elisir d'amour' van Gaetano Donizetti, mu zikale leiding Gabriële Bellini, ma 14, 20.15 uur; Nederlands Dans theater 2 met 'Dark side of the light', Light part 23: pilgrimage', 'Bodyline en de première van 'Pebbled path'. De Doelen za 12, 20.15 uur; Rotterdams Philhar monisch Orkest olv Luciano Berio mmv Robert Holl, bariton en Sjef Douwes, klarinet, werk van Bocchen- ru, Brahms, Mahler en Berio. zo 13, 20.15 uur; Doelen Jazzcclub: Glenn Miller Revival Orchestra, di 15, 20.15 uur; Orgelconcert door Arie Keijzer, 'De Orgelsymfonie' van o.a. Widor en Keijzer. wo 16, 20.15 uur; Rob de Nijs met zijn jubileumprdgramma 'Zilver'. Luxor Theater vt 11. za 12. zo 13. wo 16. do 17. 20.15 uur; Speciale Jubileumrevue met An dré van Duin, Frans van Dusschoten, Hans Otjes en Simone Kleinsma. Theater Zuidplcin vr 11, 20.15 uur; 'Die Zauberflöte' van Mozart, door Junge Oper Wien, het ensemble van de Wiener Misikhoch- schule, mmv Hongaarse Philharmo- rue Miskolc. za 12, 20.15 uur; theaterprogramma van Hans de Booij 'Tournee met Trees'. di 15. 20.15 uur; 'Als kind al zaten zij graag in een doos', theaterprogramma van Herman Pieter de Boer en Lenet- tee van Dongen. wo 16, do 17, 20.15 uur; 'Openlijk Hu welijk' van Dario Fo, met Pleuni Touw en Hugo Metsers.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 23