Het aanvalswapen van Rijnsburgse Boys SpoOPTV 'Trainer bij Ajax een zware opgave THB Girls kampioen linder redelijk alternatief Jacobs trainer Excelsior VRIJDAG 11 MAART 1988 PAGINA 19 RIJNSBURG - Het loopt ge smeerd tussen Ron Carli en Hans Zwaan. De kleine dribbelaar en de lange stormram voelen elkaar uitstekend aan en Arie Kurver doet daar zijn voordeel mee. De' trainer van Rijnsburgse Boys ziet zijn spitsen bijna wekelijks in eendrachtige samenwerking tot scoren komen, zoals laatst in de met 4-1 gewonnen thuiswed strijd tegen IJsselmeervogels toen Zwaan de bal na een perfect aangesneden vrije trap van Carli fraai achter de kansloze doelman Maarten de Harder kopte. Een typische Carli/Zwaan-actie, het gevaarlijkste aanvalswapen van Rijnsburgse Boys, dat morgen middag op eigen veld voor een nieuw sleutelduel staat: de altijd met emoties gepaard gaande der by tegen Quick Boys. De buren uit Katwijk zullen zich ongetwijfeld opnieuw heb ben voorbereid op de bestrijding van Carli en zijn 'verlengstuk' Zwaan. Net als een half jaar gele den, toen de verdedigers van Quick Boys echter tot hun stom me verbazing Hans Zwaan niet aantroffen in de basiself van Rijnsburgse Boys. Arie Kurver meende dat zijn centrumspits destijds onvoldoende wedstrijd ritme had en hield Zwaan naast zich op de bank. Een foutje, want zonder Zwaan kon Rijnsburgse Boys in aanvallend opzicht geen enkele vuist maken tegen de thuisploeg die in de eerste helft met 1-0 de leiding nam. Pas toen de Rijns burgse topscorer, na de pauze, alsnog mocht opdraven, groeide het door 4500 toeschouwers ge volgde streektreffen uit tot een zinderend spektakel met een bi zar scoreverloop. De 3-3 uit de eerste ontmoeting tussen beide kemphanen ligt bij alle betrokkenen nog vers in het geheugen. Carli: "Nu zegt mij als buitenstaander zo'n derby niets, maar de tweede helft van die wedstrijd bood echt alles wat voetbal aantrekkelijk maakt en bovendien was het nog een spor Linder, die voor een jaar tekende maar al op 2 april begint, stond niet bepaald als hoogste op het verlang lijstje. Maar omdat de 'tophits' Eriksson en Beenhakker niet kon den of wilden, Heynckes een twij felgeval was en Kessler in België blijft, kwam het Ajax-bestuur uit eindelijk toch bij de Westduitser uit. Ajax moest wel. Het bestuur moest snel handelen om de steeds zwaarder aanzwellende kritiek van spelers en supporters de kop in te drukken. De spanningen in de spe lersgroep liepen dermate hoog op, dat voor een uitbarsting en vertrek van een aantal spelers (John Bos man) werd gevreesd. De rumoerige terugreis uit Bern, vorige week na de afgelaste wedstrijd, was 'een tweede argument om haast achter de aanstelling te zetten. Supporters kwamen toen in het vliegtuig mas saal in opstand tegen het beleid van het bestuur en eisten het aftre den van voorzitter Harmsen en de terugkeer van Johan Cruijff. Er moest dus binnen afzienbare tijd een 'naam' komen. Van alle kandidaten was Linder als enige direct beschikbaar om verdere es calatie te voorkomen. Daarom ook stapte het bestuur van Ajax iets te gemakkelijk over het feit, dat Lin der al zes jaar niets meer met top voetbal te maken heeft gehad. En dat de in Bern woonachtige Linder tieve wedstrijd ook". Zwaan: "Die tweede helft is het leukste wat ik op voetbalgebied ooit heb meegemaakt". Maar of het morgen in sport park Middelmors weer zo leuk wordt is nog maar de vraag. In dit stadium van de competitie kun nen beide ploegen zich namelijk geen puntverlies meer veroorlo ven. Koploper Quick Boys voelt nog altijd de hete adem van IJs selmeervogels in de nek, terwijl Rijnsburgse Boys, dat nog een inhaalwedstrijd tegoed geeft, móet winnen om wat goed te ma ken van de achterstand van vijf punten op de grote rivaal. De angst om te verliezen zou de der by dus wel eens in zijn greep kunnen krijgen. door Jaap Visser Daar is Hans Zwaan ook een beetje bang voor. de 23-jarige op de bloemenveiling werkzame Rijnsburger: "Ik ben er van over tuigd dat beide ploegen van goe de wil zullen zijn. maar het hangt ook af van wat de trainers willen. De belangen zijn natuurlijk groot". Collega Ron Carli is een wat andere mening toegedaan: "Kurver kennende gaan we mor gen voor de winst. We zullen ze ker aanvallend openen, dat heb ben we tot nog toe altijd gedaan. Rijnsburgse Boys staat bekend als een aanvallende ploeg die het grootste deel van een wedstrijd op de helft van de tegenstander speelt. Of het morgen ook daad werkelijk een leuke wedstrijd wordt hangt af van de instelling van Quick Boys, want je hebt nog altijd twee aanvallend inge stelde ploegen nodig voor spek takel". De 26-jarige Ron Carli is goed bevriend met zijn huidige oefen- meester, die hij in Schiedam leerde kennen. Dat was bij PPSC, de voormalige zaterda geersteklasser waar Carli is op gegroeid. "Ik heb er van m'n ne gende tot m'n drieëntwintigste in Zwitserland nauwelijks nog seri eus genomen werd. „Onbegrijpe lijk", waren de reacties uit Zwitser land. Met name de moeilijkheden in het privé-leven van de trainer zijn onlangs in de Zwitserse pers breed uitgemeten. Die berichten waren deze week ook naar Neder land overgewaaid. Geschrokken meldde Linder dan ook dat hij 'geen inbreker, geen drugsdealer en geen bajesklant' was. Neergestoken „Ach", legde hij gisteren nog eens omstandig uit, ..ik ben een paar maanden geleden een keer met een vrouw op stap geweest. Haar ex-vriend scheen dat niet zo leuk te vinden. In een portiek werd ik opgewacht en neergestoken". Linder heeft geruime tijd in levens gevaar verkeerd. „Het was op het randje", gaf hij toe. „Daarom ben ik blij dat ik hier vandaag nog sta". Dat Linder - van '66 tot '68 trainer van Xerxes DHC, tot '72 bij PSV en in het seizoen '81 -'82 bij Ajax - bij de speurtocht naar een opvolger van Johan Cruijff steeds als alter natief achter de hand werd gehou den, gaf ook voorzitter Ton Harm sen toe. „We hebben een lijstje met een stuk of negen namen van de spelers gekregen. Beenhakker meldde zich af, met anderen zou den we moeilijkheden krijgen met de werkvergunning". Beenhakker heeft veertien dagen geleden al la ten weten vriendelijk voor de eer te bedanken en liever in Zuid-Europa - de Nederlander wil na Real naar Italië - te blijven. De Zweed Eriks son (Fiorentina) zou problemen ge ven met het ministerie van sociale zaken. Het bestuur heeft zelf ook nog een aantal kandidaten voorge dragen. Harmsen zag wel wat in de terugkeer van Velibor Vasovic, oud-libero van de Amsterdam mers. „We hebben ook Reker voor- ADVERTENTIE Play-off waterpolowedstrijd ZIJL L.G.B.-L.Z. '86 zaterdag 12 maart Zwembad De Zijl 20.00 uur u aangeboden door: GRAFISCH TEKSTVERWERWNGSBUHO Joop Barghouvrt Vfi L390 Rijnö'ik 36 - 2315 JV leiden 111 (el.071-^24763 -lai 071-22205 gespeeld. Toen kwam ï'eye- noord, dat me een A-contract bood. Arie heeft me toen gehol pen door mijn zaken te regelen". Met als gevolg dat Carli naar de Kuip verkaste voor een profa- vontuur dat nog geen jaar zou duren. Carli: "Ik heb welgeteld, twee competitiewedstrijden in de basis gestaan. Tegen PSV uit en tegen Haarlem. Toen Thijs Li- bregts wegging, was het hele maal over, want hij was degene die mij had gehaald en zijn op volger Ab Fafië wilde met andere jongens verder". gesteld. Die wilden de spelers Waarom dan Linder? Harmsen kort maar krachtig: „Een gezond stel hersens, goede ogen en oren, uitstekende internationale contac ten en een man die respect kweekt. Bovendien kent hij de club en was snel inzetbaar. Dat heeft ook mee gespeeld, ja". En, vergat de voorzit ter niet daar nog aan toe te voegen, „we skiën al een paar jaar samen". Eriksson „Ach", haalde John van 't Schip, die gisteren met Bryan Roy een driejarig contract tekende, de schouders op. „Naar de echte be weegredenen kun je alleen maar raden. Linder stond inderdaad op ons lijstje. Wij hadden Eriksson bo venaan staan. Omdat Johan Na één seizoen was Carli, die zijn baan als administratief me dewerker had opgezegd voor het In verband met de verwachte grote belangstelling voor het treffen tussen Rijnsburgse Boys en Quick Boys heeft het bestuur van Rijnsburgse Boys besloten tot een voorverkoop van toegangskaarten. Mor genochtend start om negen uur de verkoop in de kantine in sportpark Middelmors voor de wedstrijd die om 15.00 uur be gint. (Cruijff, red.) zich altijd lovend over die man uitliet". Was de aanstelling van Linder ook voor de spelers gisteren al een verrassing die overigens niet echt enthousiaste reacties teweeg bracht, het bestuur had voor de huidige interim-trainers, het trio Hulshoff-Kohn-Haarms. eveneens een surprise in petto. Barry Huls- hoff moest enkele uren voor de persconferentie tot zijn ontzetting wankele bestaan van full-prof, weer terug, op het oude nest. Maar dat was inmiddels door Arie Kurver verlaten. Carli: "Arie zat bij CW. maar ik voelde er weinig voor om hem te volgen omdat ik liever niet op zondag voetbal. Dat heeft niets met ge loofsovertuiging te maken, maar de dag na een wedstrijd kan ik nauwelijks m'n bed uitkomen, zo gebroken ben ik altijd. Daarom heb ik liever een dag vrij voordat ik weer naar m'n werk moet". De in Maassluis woonachtige Carli volgde Kurver pas toen die. vernemen, dat hij was teruggezet naar de jeugd. Nog steeds onder de indruk vertelde Hulshoff, dat hij nog in onderhandeling was over een nieuw contract en dat hij ver der geen commentaar wilde leve ren. Spitz Kohn daarentegen zag een terugkeer naar de jeugd juist geblokkeerd. Tegen zijn zin mag hij volgend seizoen Linder assiste ren bij het A-team. „Op verzoek van Linder". verklaarde directeur TOULON (ANP) - Sean Kelly heeft zijn gram op de Mont Faron ge haald. Vorig jaar. op weg naar zijn zesde overwinning in Parijs - Nice moest hij op de hinderlijke puist buiten Toulon drie minuten toege ven aan Jean-Francois Bernard. Dit keer ging slechts Andy Hamp- sten hem voor, maar Kelly liet de Franse favoriet vijf plaatsen en bij na een halve minuut achter zich. Het succes werd niet vervolmaakt met het overnemen van de lei derstrui. Die blijft nog even, met vijf seconden verschil, in handen van Sean Yates. De winst in de rit naar de Mont Faron ontging hem door Andy Hampsten. De specialist op stijgen de wegen haalde het dagsucces in feite binnen dank zij Kelly. Ieder een lette op Kelly. Daar heb ik ge bruik van gemaakt", aldus de Ame rikaan. Hampsten kreeg een handvol renners mee en niet de minsten. Pascal Simon, Cornillet, Van Lanc- ker, Delgado en Wechselberger. De groep van zes had in de Amerikaan en Simon zijn sterke mannen. „Hampsten heeft iedereen stuk ge reden,", bekende Van Lancker. De slopende beklimming liet tenslotte slechts twee man voorin over. Hampsten uiteraard en Simon, die in de laatste kilometer ook het meesterschap van de Amerikaan moest erkennen en vlak voor de streep nog achterhaald werd door aan het begin van het vorig voet balseizoen, naar Rijnsburgse Boys verkaste, een 'transfer' die de tongen weer eens losmaakte over betalingen in het bloemen- dorp. Carli: "Arie heeft mij gead viseerd om naar Rijnsburgse Boys te gaan omdat ik dan weer zou spelen op het niveau waar ik thuis hoor. de eerste klasse. Na tuurlijk, het lijkt een hele belas ting om drie keer in de week heen en waar naar Rijnsburg te rijden, maar ik heb geen hekel aan auto rijden. Nee. ik hoef er natuurlijk niet op toe te leggen, maar het is toch heel normaal dat je reiskosten worden vergoed9 Dat wordt zelfs door de bond toe gestaan. Ik hoor die praatjes over betalingen ook wel, maar ik hou me er verder niet mee bezig. Zou ik daar op ingaan dan kom ik aan voetballen niet meer toe". In Rijnsburg maakte Carli dus kennis met Hans Zwaan en dat klikte meteen. Carli: "We gingen op trainingskamp naar Papendal en ik zat bij Fred Arroyo, Johan de Kroon en Hans Zwaan in de auto. Met Hans kon ik het meteen uitstekend vinden. Het eerste wat hij zei was: 'Zo, wij gaan dit seizoen met zijn twee tjes een heleboel doelpunten ma ken'. En inderdaad, ook in het veld bleek het te klikken, we hebben er samen heel wat ge maakt". Om precies te zijn 35, waarvan Carli er achtien en Zwaan zeven tien voor zijn rekening nam. Dit seizoen komt de kleine linker spits echter veel minder aan doelpunten toe. "Maar dat is niet zo vreemd", vind hij zelf, "want vorig jaaD was Hans mede door een schorsing een tijdje niet van de partij en moest ik veel meer in de spits spelen. Dit seizoen heb ik een meer dienende rol en ik moet zeggen dat die mij uitste kend bevalt". Hans Zwaan ook, want de der dejaars eerste-elftalspeler staat dit seizoen al weer op elf treffers en daar verichtte Carli dikwijls het voorbereidende werk voor. Zwaan over Carli: "Ron is gewel- Arie van Eijden deze merkwaardi ge stap. Linder krijgt duidelijk minder bevoegdheden dan zijn voorgan ger, Johan Cruijff. Daar liet het be stuur (Harmsen: „Wij beslissen over de aankopen") geen twijfel over bestaan. De bemoeienissen van Cruijff met beleidszaken, die uiteindelijk zijn ondergang werden in De Meer, zijn door Harmsen cs terugveroverd. Kelly, letterlijk en figuurlijk de aanvoerder van de volggroep. De beklimming van de Mont Faron heeft, zoals verwacht, het klassement bijna op orde gesteld. De bijna 170 moeilijke kilometers, die eraan vooraf gingen, dienden slechts als schifting in het veld van ruim 150 renners. De prikkelende hellingen in de Provence voorkwa men vroege aanvallen, verhinder den een nieuwe greep naar de macht van de kleinerenuit het veld. Kelly kon bij het voorkomen daarvan volledig op zijn ploeg re kenen. Caritoux, Da Silva, Early en Wegmuller stonden klaar om de ROTTERDAM (ANP) - Rob Ja cobs wordt met ingang van het volgend seizoen trainer van Ex celsior. Hij is opvolger van Henk Wullems, die niet als part-timer wil doorgaan. De armlastige Rot terdamse club kan niet meer be talen aan een oefenmeester. Ja cobs is ook op deeltijdbasis aan getrokken, maar de sponsor van Excelsior vult zijn salaris aan, zo dat hij zich toch volledig voor de Rotterdamse eerste divisieclub kan inzetten. Jacobs is bekend op Woudenstein. Hij was er ja renlang trainer totdat hij naar dig aan de bal. Er is bijna nie mand die hem er van afkrijgt. Bovendien kan hij goed een mannetje passeren en dan komt die voorzet hè. Een beetje weg draaiend, maar wel hard genoeg om er als spits wat mee te doen. Ik ben iemand die graag van de vleugel naar binnen komt en dat gaat natuurlijk perfect samen. Ron en ik vullen elkaar aan en omdat we elkaar ook goed aan voelen levert dat veel doelpun ten op". Bij de les Toch is er dit seizoen een pe riode geweest waarin ook het duo Carli/Zwaan minder draaide erCdaarin verspeelde Rijnsburg se Boys zijn riante uitzicht op de titel. Zwaan: "Drie nederlagen op rij, we zijn er binnen de spe lersgroep nog steeds niet achter hoe dat nu mogelijk was. Ik denk dat het te maken had met con centratieverlies. We speelden steeds de eerste helft sterk en dan was iedereen volledig bij de les, maar een periode van ver slapping brak ons in de tweede helft steevast op". Een visie die Carli deelt: "Bo vendien hadden we in die wed strijden bar weinig geluk, maar daar moeten we ons niet achter verschuilen, want we hebben het zelf laten afweten op de momen ten waarop we een wedstrijd konden beslissen. Dat mag niet meer gebeuren, want anders kunnen we het kampioenschap echt vergeten. Pas als je constant speelt, kun je aanspraak op een titel maken". Zoals Quick Boys op dit mo ment. Zwaan: "Het lijkt er inder daad op. Wat Quick Boys nu heeft, had NSW vorig jaar. Die wonnen toch als ze niet goed speelden. Dat kenmerkt een kampioensploeg. Of ik Quick Boys de titel gun? Die jongens wel, die hebben er zo vaak net naast gegrepen, maar gezien de rivaliteit tussen Quick Boys en Rijnsburgse Boys zal ik er toch echt alles aan doen om te voorko men dat ze kampioen worden". Martin de Louw bedankt bij RB WARMOND Martin de Louw heeft bedankt bij Rijnsburgse Boys. De voetballer, die vorige week in het treffen met Excelsior Maassluis uit het veld werd ge stuurd, kan zijn studie aan de HTS niet meer combineren met de trai ningen en wedstrijden van zijn club. Ook speelt het feit dat De Louw weer bankzitter is geworden een rol in zijn besluit, waarvan hij de club na het duel van vorige week op de hoogte stelde. "Ik kom tijd tekort, maar dat is niet het enige", zegt de inwoner van Warmond. "Ik heb het gewoon niet meer zo naar mijn zin. Daar komt dan nog bij dat ik nu weer re serve ben. Nu kan ik een kijken hoe het leven zonder voetbal bevalt. Blijkt dat ik er niet van buiten kan, dan kan ik zo weer terug bij Rijns burgse Boys. We zijn als goede vrienden uit elkaar gegaan". Real Sranang uit competitie LEIDEN De uitwedstrijd van SJC tegen Real Sranang in de der de klasse C (district West I) gaat zondag niet door. De Amsterdamse club is door de tuchtcommissie van de KNVB tot het einde van het seizoen uit de competitie genomen De gisteren bekend geworden straf werd opgelegd naar aanleiding van de molestatie van scheidsrechter Kierkels in de uitwedstrijd tegen Pancratius. belangen van de kopman te be schermen. De meester zelf was aanwezig toen het werk moest wor den afgemaakt. Zij zevende(!) zege in de rit naar de zon lonkt nu. De uitslag van de derde etappe van Parijs Ni- 1Hampsten (VSt). 179 km van Salon de Proven ce naar Toulon m 4 uur 50 minuien en 47 secon den, gemiddelde snelheid 36,934 km/u. 2. Kelly (Ier) op 27 seconden, 3. Pascal Simon zeilde ti|d Het algemeen klassement na de derde etap pe is: 1 Yates (GBr) 15 uur 17 minuten en 41 secon den, 2. Kelly (Ier) op 5 seconden, 3. Pensee (Fra) 0.16, 4 Pascal Simon (Fra) 0.19, 5. Gorospe (Spa) 0.25, 20. Winnen (Ned) 1.42, 33 Kuiper (Ned) 3.14. 73. Breukink (Ned) 15.39. 89 Van Wijk (Ned) 21.36.106. Hanngs (Ned) 29 07.117 Kools (Ned) 32.27 Groningen vertrok. Daarna was hij npg even trainer bij Roda JC. Het contract dat hij tekende, heeft een duur van twee jaar. De tuchtcommissie van de KNVB heeft AZ-speler David Loggie voor zes wedstrijden ge schorst. Loggie kreeg afgelopen zaterdag in de thuiswedstrijd te gen Haarlem de rode kaart van scheidsrechter Van der Laar na een grove overtreding op Haar lem-speler Matthaei. Loggie moet bovendien een geldboete van 250 gulden betalen. VRIJDAG 15.20-16.50 BBC 2: Sport on Friday 17.30-18.00 BBC 2: WK Indoor Bowls. 19.00-20.00 BBC 2: WK Indoor Bowls. 20.25-21 00 BRT 2: Extra time. 22.00-23.00 Ned 1: Brandpunt met o m beelden van de voetbalwedstrijd PEC Zwolle-Sparta. 22.35-22.40 SCH: Gillette soccer scene. 22.40-23.40 SCH: American College Basketball. 23.00-23.05 SKY: Snow Report' sneeuwberichten voor skiërs. 23.00-23.30 Did 1: Sportschau: met o.a. Bundesliga-voetbal. 23.05-00.05 SKY: Nederlands competi tie-voetbal. 00.20-01.25 BBC 2: .WK Indoor Bowls. ZATERDAG 10.03-10.35 Did 1: SjDOrtschau 10 25-13.30 Did 1ARD-Sporl extra: WK skivlieaen in Oberstdorf. Het zaalvoetbalteam van THB Girls na het kampioenschap in de bloe- LEIDEN Via een 4-1 overwinning op McDonald's werd de vrouwen- ploeg van THB Girls kampioen van de eerste klasse van de zaalvoetbal competitie. Uit handen van afdelingsvertegenwoordiger Henk de Graaf- ontving de ploeg uit Lisse de kampioensbeker. THB Girls was duidelijk sterker dan McDonald's, na het wegvallen van Jipi's Tweesprong de enig overgebleven concurrent. Pas bij een 4-0 ach terstand kwam de ploeg uit Leiden tot scoren. Tineke Datema had met drie treffers een groot aandeel in de winst van THB Girls, dat ook Mary Pelgrim zag scoren. Anneke Amir was verantwoordelijk voor de Leidse goal. Randstad Sport had weinig moeite met het onderaanstaande Bax: 6-2. Jipi's Tweesprong had nog minder problemen met McDonald's 2 (1-11). AMSTERDAM (GPD) Opluchting, kritiek, teleurstelling, verbijstering. De aanstelling van Kurt Linder (54) tot hoofdtrainer van Ajax riep op zijn minst gemengde reacties op. „Er is in ieder geval duidelijkheid nu", verwoordde Ajax-aanvoerder John van 't Schip gistermiddag bij de presentatie van de nieuwe 'sterke man'. Ton Harmsen stelde gisteren de opvolger van de troika Hulshoff/Kohn/Haarms voor aan de pers. Dat is dus Kurt Linder, die overigens geen onbekende is in De Meer. (foto anp»

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19