'Onverwacht grote belangstelling regio' 'Meer overleg nodig in aanpak milieu-overtreders' Studiedag toont gebrek aan samenwerking bij handhaving milieuwetten Omstreden vuurwerk toch afgestoken Grote overlast van mesterijen in Langeraar Nieuwe reden voor ontslag Van Yelzen Lissenaren roepen hulp koningin in DEN HAAG/REGIO - Overheids instanties moeten de handhaving van de milieuwetgeving onderling beter controleren. Door de wirwar van wetten en controlerende in stanties komt er weinig van de strikte handhaving terecht. Slechts drie procent van alle milieumisdrij ven komt bijvoorbeeld op het bu reau van de speciale officier van justitie, zo bleek gisteren tijdens een dag over de handhaving van de milieuwetten in het Haagse provin ciehuis. Gemeentebesturen, politiemen sen. officieren van justitie, hoog heemraadschappen, waterschap pen en milieu-ambtenaren van de provincie Zuid-Holland zelf waren bijeen gekomen om te praten over de naleving van de milieuwetge ving en de controle daarop. Het werd een schimmige discussie met één in het oog lopende conclusie: overheidsinstanties werken vrij wel langs elkaar heen bij de milieu controle en verschillen van mening tot wiens takenpakket die controle eigenlijk behoort. Gedeputeerde Hans van der Vlist (PvdA/milieubeheer) bepleit te dan ook de oprichting van regio nale meldpunten, waar overheids instanties kenbaar maken met wel ke zaken zij bezig zijn. Zo wordt voorkomen dat er dubbel werk wordt verricht en is samenwerking makkelijker. In dat regionale meld punt moet de politie een belangrij ke rol spelen. Politiemensen moe ten samen met provinciale ambte naren een opleiding volgen zodat ze hun kennis over de milieupro blematiek vergroten en elkaar le ren kennen. Bovendien is de poli- tiesurveillance een uitstekend middel bij de controle. "Politie mensen kunnen de oren en ogen zijn van de milieudiensten". Prioriteiten Maar de hoofdcommissaris van de Leidse politie, Henk Mostert, wees erop dat de Hermandad niet alle taken kan uitvoeren. De politie moet bezuinigen en zal dan ook prioriteiten moeten stellen. Hij vroeg om een systeem waarbij dui delijkheid wordt geschapen over wat de politie wel en niet moet Door het openbaar ministerie werd ook om die duidelijkheid ge vraagd. De Haagse milieu-officier van justitie, mr. M. Schelfhout: "Het belangrijkste is dat de dien der gewoon weet wat hij moet doen". Zij vertelde dat justitie vaak veel te laat wordt ingeschakeld bij milieu-overtredingen. Als een ver gunning wordt overtreden, moet justitie onmiddellijk worden inge schakeld. "We kunnen dan via het strafrecht de druk op de ketel hou den. Verdachten zijn dan vaak veel eerder bereid de vervuiling op te ruimen. En een schoon milieu is wat we allemaal willen". Er zou daarom op regionaal ni veau een milieu-overleg moeten komen tussen justitie, politie en gemeenten, een variant op het hui dige driehoeksoverleg dat tussen deze partijen wordt gevoerd. In de discussie werd het al direct het sub-driehoeksoverleg gedoopt. En zo rolde de ene suggestie na het andere voorstel over tafel. En werd er ook veel geklaagd over de vele wetten en hun afkortingen, zoals de HOP, de HUP, de MUP. de MIP, de MUG, de WOA. de WGH en de IBS. Of over de vele instan ties die zich met de controles bezig houden, zoals het RMO, het PMO, het IPO, het TGO/WCA en het TCO/LV/HV. De Leidse PvdA-wethouder Jit Peters deed daarom ook een beetje snierend over het voorstel weer al lerlei vergaderstructuren in het le ven te roepen. Hij vond de dag al leen belangrijk omdat hij nu eens met sommige mensen kennis kon maken, maar in weer een overleg groep heeft hij weinig zin. "Al dat overleg, dat sub-driehoeksoverleg. We hebben niets aan nog meer ver gaderen, we moeten concrete ge vallen aanpakken", vond Peters. Hij meent dat door dergelijke sa menwerking de handhaving van zelf verbetert. Strafbaar Peters wees er verder op dat ook het doel waarnaar de verschillende overheidsinstanties streven ver schilt. En dat daarin verandering moet komen. Als voorbeeld gaf hij justitie, die alleen is geïnteresseerd in de vraag of een overtreding strafrechterlijk kan worden vervolgd. Terwijl een gemeente erop uit is de overlast te beperken en daarvoor met de ver vuiler in onderhandeling gaat. "Justitie is niet gewend met ver dachten te onderhandelen. Je bent strafbaar of niet. Je hebt door rood gereden of niet". Ondanks de grote verschillen in opvattingen gingen de deelnemers toch uit elkaar met enige hoop. Er zijn al samenwerkingsverbanden ontstaan zoals in de regio Dordrecht waar op initiatief van de provincie een aantal instanties vanuit de lucht gezamenlijk milieucontroles uitvoert. Ook in de Leidse en Alphense regio zijn on langs als proef dergelijke milieu- vluchten gehouden en wordt over legd over de invoering daarvan. Verder werd afgesproken de ko mende tijd in de vele vergaderclub jes door te praten over de samen werking en afstemming van de controles. Zodat het niet meer voorkomt dat op dinsdag de pro- vinciale milieu-ambtenaar een be drijf bezoekt en de volgende dag zijn collega van het waterschap de controle nog eens dunnetjes over doet. Om maar een van de vele voor beelden van gebrek a king te geven. Alphens winkelcentrum Herenliof officieel geopend ALPHEN AAN DEN RIJN - De regionale belangstelling voor het Alphense woon- en winkelcentrum de Herenhof is nu al veel groter dan verwacht. Volgens de voorzitter van de winkeliersvereniging, M. Pieterse-Commandeur, hebben de afgelopen weken veel mensen uit de streek rondom Alphen de Herenhof bezocht. "Tot zelfs Den Haag aan toe". Zij liet dit gisteren weten tijdens de officiële opening. De regionale bezoekers worden vooral gesignaleerd op zaterdagen. "We hebben geen officiële metin gen verricht, maar we kunnen aan de betaalkaarten van giro en bank wel zien waar de bezoekers van daan komen", aldus Pieterse-Com mandeur. "We hadden niet ver wacht dat de belangstelling vanuit andere plaatsen al zo groot zou zijn. De ligging van de Herenhof langs een uitvalsweg is heel gunstig ge bleken". Bij de opening door de Alphense burgemeester M. Paats werden mogelijke problemen waarmee het centrum te maken kan krijgen la coniek weggewuifd. "Ik heb nog niet anders gehoord dan positieve reacties", aldus J. Kemmeren, voorzitter van de woningbouwver eniging Sint Jozef. "Of in de zomer problemen ontstaan over geluid en stankoverlast, moeten we af wachten. Ik heb er echter alle ver trouwen in dat we die dan kunnen oplossen. Voorlopig zijn nog al on ze huurders blij met de voorzienin gen en de dienstverlening die in dit centrum worden i Ook de winkeliersvereniging is tevreden. Pieterse-Commandeur: "Het is een heerlijk winkelcen trum. Ik kan geen dingen beden ken die we anders gewild zouden hebben. Misschien dat we over een jaar punten kunnen anders hadden gemoeten. Natuur lijk moet het een en ander nog wor den ontwikkeld, maar dat komt wel. Zoals het groen rondom bij voorbeeld". Over het feit dat het winkelcen trum wel tochtig is, merkt Pieterse- Commandeur op: "Mogelijk ko men er schuifdeuren in, maar dat moet dan van de kant van de win keliers komen. Als het terrein recht tegenover de ingang van de passa ge eenmaal is bebouwd, moet de wind echter een stuk minder zijn. Ook al blijft de kant van de par keerplaats open". De concurrentie met de andere winkelcentra wordt volgens Pie- terse overdreven: "De verhalen daarover zijn erger dan de feiten. We proberen allemaal iets anders te bieden. Volgens mij moeten we zorgen dat we samen sterk staan. We hebben hier een sterk centrum. Dat is heel goed, maar we moeten zorgen dat daarbuiten ook nog iets gebeurt. In dit vak hebben we geen concurrenten, maar alleen maar collega's. We hebben voor deze opening dan ook niet alle winke liersverenigingen apart uitgeno digd, maar de OMKA als overkoe pelende organisatie. Dan heb je ze direct allemaal". Medische Diensten ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. v Leeuwen, Verhage, Groeneveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld, Brikken- wal 19,.tel: 218661, spreekuur: Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: R. van Leeuwen, Fagel- straat 31tel: 218661spreekuur: Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer. Pieterse. v. Gent, Tay- telbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De 1. Kruis, Klaproos 34, Wassenaar za M.H. van Tolingen jr. tel: 15939, spreek uur: Hofcampweg 7; zo: M.H. van Tolingen sr. tel: 78303, spreekuur: Weteringlaan 4. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarls de weekend- APOTHEKEN De avond-, nac apotheken in de ht- en zondagsdienst regio Leiden, wordt waarge- 1/3 tot vr. 18/3 door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, Leiden, tel 071-120552; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel: 071-173330. teM 2637L spreekuurMinnebroëdersgracht Langstraat 156, Was- zo 8 uur tot 24 uur: M. Bergmeier, tel121701 spreekuur' Oude Singel 76. Groep 3 - Pleiter, J.W. Lely, Smit, W. de Bruy- ne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruijne, Kernstraat 11, tel: 141225. zo 8 uur tot 24 uur: E.K. Fogelberg, de Sitter- laan 18, tel: 132877. Groep 4 - v. Wingerden. Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Horn, Wiersma, v.d. Waardt, Lodder, J.G Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: G.J.P. Bénit, tel: 720404, Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeterwoudsesin- gel 11, tel' 1203347. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstem Leidichendam; aokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, J wordt waargeno- I: 011751-11350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel: 071- 890405. Vestjens, v.d. Wouw: sn Schiekade 23, Leiden, praktjk van tjens, Rijn- e I: 071-144323. - G. Bloemen, tel 311319. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: J. v.d. Beek en J. v.d. Leden, tel' 894539; beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op Hoofdstraat 8, tel: ia 7.30 uur: J.B. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4, tel' 155666. Voorschoten za. C. Meijer, J.W. Frisolaan 13, tel: 3032; zo: L. Prescott, Bachlaan 1, tel: 2356. Warmond Huisartsenpraktijk Oosthout, Rietpad 9, Voor hout, tel: 02522-30697. H.A.J.M, Middelweerd, Herenweg 77, War mond, tel' 011711-11738. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haas- wijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts R.S. van Mierlo telefonisch bereik baar onder nummer 071-155375; tevens spreekuur van 11-12 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten-Wassenaar PH. Wayenberg, Van Beethovenlaan 69b, 01717-4252. De opening ging gepaard met en kele verrassingen. Nadat burge meester Paats als openingshande ling een serie ballonnen had opge laten, werd de door een Alphens bedrijf geschonken fontein in ge bruik gesteld. De voorzitter van de winkeliersvereniging en wethou der K. Mollema onthulden op het winkelcentrum vervolgens een beeld van Gabriël Sterk, getiteld Kntikus. Met de voltooiing van de Heren hof is de uitbreiding van de wijken Ridderveld I en Ridderveld II bijna klaar. In zijn toespraak herinnerde burgemeester Paats nog even aan het jaar 1964, waarin met de voor bereiding voor het bouwen van de wijken werd begonnen: "Nu wo nen er meer mensen in Ridderveld dan vóór de uitbreiding in Alphen. Dat Alphen ondanks alle tegensla gen kans heeft gezien de plannen af te ronden, geeft moed voor de bouw van Kerk en Zanen". De bouw van de Herenhof (kos ten 45 miljoen) begon op 27 februa ri 1986. Totaal omvat het centrum 5700 vierkante meter winkelopper vlakte, 1900 voor horeca en apo theek en 450 vierkante meter aan kantoorruimte. Boven en naast de winkels zijn 235 woningwetwonin gen, 102 premie-huurwoningen en 64 kleine wooneenheden gebouwd. H.J.Kooien: "Gemeente Noordwijk stelt onmogelijk e lijk en ik ben geen vuilnisboer". rwerk. Geluid is onvermijde- NOORDWIJK De politie van Noordwijk heeft gisteravond niet ingegrepen bij het afste ken van vuurwerk op de Ko ningin Wilhelmina Boulevard in Noordwijk aan Zee. MS Vuurwerk uit Culemborg heeft in opdracht van hotel Oranje het hele programma kunnen afwerken. Het gemeentebe stuur beraadt zich evenwel hoe er in de toekomst paal en perk kan worden gesteld aan het af steken van vuurwerk. Het doorgaan van het vuurwerk is enige tijd onzeker geweest. De ge meente Noordwijk had eisen ge steld waaraan directeur H.J. Kooien van MS Vuurwerk naar zijn zeggen niet kon voldoen. Zo mocht het sierwerk geen lawaai veroorza ken en was Kooien verplicht het strand te reinigen na afloop van het spektakel. Kooien: "Vuurwerk is een verza meling explosieven. Zodra je daar de vlam in steekt, maakt dat la waai. Geluid is niet te voorkomen". Ook het gebod het strand voor ho tel Oranje helemaal schoon te ma ken, is bij Kooien in het verkeerde keelgat geschoten: "Ik ben geen vuilnisboer". De directeur wil op korte termijn met het gemeentebestuur van Noordwijk gaan praten over de ei sen die de gemeente stelt. Kooien: "Ik weet niet meer waar ik aan toe ben. Wat de ene keer nog wel is toe gestaan, is een volgende keer weer verboden. Dat kan zo niet langer". De Culemborger vindt dat Noord wijk de consequenties van het toe risme maar moet aanvaarden. "Als ze dingen als vuurwerk gaan ver bieden, kunnen de hotels net zo goed worden gesloten. Het toeris me wordt de nek omgedraaid". Ambtenaar Siebers van de afde ling bijzondere wetten van de Noordwijkse politie acht de tijd ge- komen om duidelijke afspraken te maken over het afsteken van vuur werk. Het spektakel van gister avond heeft, zoals vrijwel altijd bij vuurwerk, geleid tot klachten bij zowel de politie als de loco-burge meester. Siebers: "Er moet een evenwicht worden gevonden tussen de belan gen van de burgers en die van toe ristische ondernemers. We moeten streven naar hoogstens een keer per week vuurwerk dat bovendien tijdig aangekondigd wordt. De be langrijkste bezwaar van de inwo ners is het schrikeffect van het vuurwerk". Hotel Huis ter Duin en hotel Oranje bieden hun gasten nu geregeld een vuurwerk aan. Na de verbouwing van hét Boulevard-ho tel en het gereedkomen van het Beach-hotel zullen ook deze twee bedrijven vuurwerk in hun service- pakket opnemen. Siebers: "Als we niets regelen, is het elke avond feest. Dat kunnen we de inwoners van het dorp niet aandoen". Siebers betreurt het dat de on dernemers van Noordwijk aan Zee niet zijn ingegaan op de uitnodi ging tot een gesprek met de ge meente en de politie. "We moeten de komende weken ons eens rustig beraden over hoe het nu verder moet". MS Vuurwerk heeft gisteravond na afloop van het vuurwerk zoals gebruikelijk gecontroleerd of er op en nabij het strand blindgangers zijn achtergebleven. Het bedrijf heeft echter met het strand geheel van resten gereinigd. Siebers kon vanmorgen nog' niet zeggen of de gemeente nog actie gaan onderne men in verband met het niet nako men van een van de bepalingen van de vergunning. TER AAR - Ondraaglijke stank, ware vliegenplagen en vervuiling van het oppervlaktewater. Dit zijn de klachten van omwonenden van twee intensieve mesterijen in de kern van Langeraar. Zij worden hierin gesteund door het Hoog heemraadschap van Rijnland en het Progressief Akkoord (PAK). *De kwestie kwam gisteravond ter sprake in de gemeenteraadsver gadering van Ter Aar. In een brief heeft de PAK-fractie het college van burgemeester en wethouders gevraagd maatregelen te nemen. Zij wijst er in haar schrijven op dat de gemeente nooit een hinderwet vergunning kan verlenen aan bio- industrieën midden in het dorp. Ook W. van Tol (Gemeentebelan gen) eiste maatregelen. Zelf woon achtig in de buurt van de twee be drijven, noemde hij de situatie 'on aanvaardbaar'. Burgemeester P. Verhoef be aamde dat op zeer korte termijn ac tie moet worden ondernomen. "De mestopslag bij die bedrijven moet in ieder geval heel snel verdwijnen, dat kan ik u nu al toezeggen. Wat verder met die bedrijven moet ge beuren, is een kwestie van wat meer geduld. Ik weet dat de tole rantiegrens van de buren al is be reikt, maar de gesprekken over het stoppen met een dergelijk bedrijf, nemen meer tijd in beslag". ALPHEN AAN DEN RIJN - B er W van Alphen willen de 'onver enigbaarheid van karakters' ah nieuwe reden aanvoeren voor hel ontslag dat L. van Velzen, het voor malige hoofd van de sociale werk voorziening Alphen (SWA), in 1984 heeft gekregen. Dat ontslag is vorig jaar juli door de Centrale Raad van Beroep nietig verklaard. Volgens dit rechtscollege voor ambtenaren was de ontslaggrond onjuist, die ei op neerkwam dat Van Velzen niet zou passen binnen de reorganisa tie. Een reorganisatie op zich mag geen reden zijn om een werknemer te ontslaan. Dat Van Velzen in wer kelijkheid 'gebrekkig functioneer de' werd door het college 'uit men selijke overwegingen verzwegen'. De gemeente is door Van Velzen inmiddels gèconfronteerd met een schadeclaim van 500.000 gulden. Hoewel de uitspraak door de Centrale Raad van Beroep al drie kwart jaar geleden is gedaan, ach ten B en W het geen bezwaar om opnieuw actie te ondernemen. ALKEMADE - Katwijkers pronkten gisteravond met oude veren tijdens een bijeenkomst van de stichting Oud Alkemade. Het Genootschap Oud Katwijk verzorgde op verzoek van de stichting een show van vroegere kle derdrachten uit het vissersdorp, waar de kleding in de Veen destijds zelf ook nog enigzins aan was verwant. Het Katwijkse gezelschap heeft inmid dels een aanzienlijke reputatie opgebouwd met deze modeshow. In het ver leden lieten de 'Kattekers' zich ook tijdens Prinsjesdag en bij het Europees Parlement al bezichtigen en bewonderen. LISSE Bewoners van de Poelpolder in Lisse willen dat koningin Beatrix het doortrekken van een aantal wegen in deze wijk ongedaan maakt. De bewoners, verenigd in het comité Jozef Israëlstraat, roepen haar daartoe in een brief op nu burgemeester en wethou ders van Lisse niet van plan zijn de werkzaamheden stil te leggen. Het bewonerscomité meent dat het college op grond uitspraak van de Kroon is genoodzaakt de ver dere aanleg van de Ruishornlaan, Jozef Israëlstraat en Frans Halsstraat stop te zetten. De Kroon heeft name lijk onlangs het bestemmingsplan Poelpolder Zuid I (vierde herziening) waarin het doortrekken van de wegen is opgenomen afgekeurd. Volgens B en W gaat het evenwel slechts om een pro cedurele kwestie en heeft de Kroon goedkeuring ont houden aan het plan omdat de samenhang tussen de Poelpolder Zuid I en de Poelpolder Zuid II niet duide lijk naar voren komt. "En niet omdat er iets moet wor den gewijzigd", zegt wethouder H.A. Smith (ruimtelij ke ordening) in een reactie. B en W van Lisse willen door de aanleg van de nieu we wegen de twee wijken beter op elkaar laten aanslui ten. Daartoe is intussen het bestemmingsplan Poelpol der Zuid II aangepast. Dat nieuwe plan ligt met ingang van vandaag ter visie. Het bewonerscomité meent evenwel dat het college de uitspraak van de Kroon volledig aan zijn laars lapt en vraagt de koningin in de aan haar gerichte brief dan ook in te grijpen op basis van artikel 165 van de Provin ciewet. "Het comité heeft tot deze rigoreuze stap beslo ten uit woede over de ondemocratische en van min achting getuigende houding van de gemeente en in het bijzonder van wethouder Smith", aldus de Poelpolder- bewoners H.M. van der Blom en S.M. Wever in een toe lichting. Het comité is er vooral over verontwaardigd dat het college nooit heeft willen meewerken aan 'constructief overleg' over mogelijke alternatieven, waarbij door de bewoners onder meer wordt gedacht aan de aanleg van een weg die loopt langs het industrieterein Dever en aansluit op de Heereweg. In de brief aan de vorstin wordt benadrukt dat er geen bezwaar bestaat tegen woningbouw in de Poel- polder Zuid II. Het doortrekken van de Ruishornlaan, Jozef Israéstraat en Frans Halsstraat betekent daaren tegen volgens de bezwaarmakers een 'grove aantasting van het prettige woonmilieu'. De bewoners vrezen voor een ernstige toename van het verkeer in de wijk als de wegen eenmaal zijn aanlegd. VRIJDAG 11 MAART Alphen concert door hel tno Dolf de Vries en Humphrey Cambell bij Jazz Club Alphen in het Theehuis Avifauna, aanvang 21.30 uur. jaarvergadering Bouw- en Houtbond FNV met huldiging jubi larissen, aanvang 20.00 uur in ge bouw Contact, Hortensiastraat. film: "Blue Velvet', in Hooft- straat Filmhuis, aanvang 20.30 Rap-optreden Freakaristic en SA drive-in-show. om 21.00 uur in Het Kasteel, Concertweg. Lelden spreekbeurt over schilders- technieken door Ab Overdam in het onderkomen van Ars Aemula Naturae aan de Pieterskerkgracht 9, aanvang 20.00 uur. inde serie lezingen Toekomst voorspellen. Zin of onzin?' derde lezing 'Zicht op God', aanvang 20.00 uur in de Lokhorstkerk, Pie terskerkstraat. Paghwa-viering van de Stich ting Surinamers Leiden met de ouderengroep, aanvang 19.00 uur in de aula van de openbare school Merenwijk, Valkenpad. open podium in Folkclub Horus, iedereen die volksmuziek maakl kan meedoen, vanaf 21.00 uur in café De Bruine Boon, Sta- tionsweg/Rijnsburgersingel. kinderkledingbeurs bij de Stich ting Slaaghbuurt, inleveren tussen 19.00 en 21.00 uur in buurthuis concert in door het Residentie Orkest olv Yoel Levi en soliste Marieke Blan- kenstem, viool, aanvang 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal. Leiderdorp bingo-dansant van muziekver eniging Tamarco, aanvang 20.00 uur in het clubgebouw aan de Splinterlaan. Oegstgeest met Radiokamerorkest olv Ed Span jaard, met medewerking van Ed Spanjaard, piano en Sigrid van der Linden, sopraan, aanvang 20.15 uur in de Groene Kerk aan de Haarlemmerstraatweg. Warmond competitiewedstrijd van volley balvereniging WVC, aanvang 21.15 uur in de sportzaal Klim Op, Endepoellaan. dartcompetitie Kommunikatie Warmond, aanvang 20.30 uur in het Meerpunt. Wassenaar engelstalige voorstelling Time and The Conways' door het New English Wassenaar Theatre, aan vang 20.00 uur in de Warenar, Kerkstraat. ZATERDAG 12 MAART AlkemadeA/Voubrugge hulp bij het invullen van het be lastingbiljet voor leden van de FNV. van 10.00 tot 13.00 uur in het FNV-gebouw, Narcisstraat 2, Roelofarendsveen. Alphen werkdag lanschapsbescher- mers, verzamelen om 9.30 uur bij boerderij fam. De Bruijn, Kort- steekterweg 16. eerste dag expositie Expressie 70, Hooftstraat 210. darttoernooi voor de jeugd in buurthuis Westerhaven. Emma- laan, aanvang 14.00 uur. Hazerswoude optreden van twee Rhythm and in jongerencentrum Stichting Slaaghbuurt, tussen 10.00 en 12.00 uur in buurthuis Op Eigen Wieken, Merenwijk. 16.30 uur in de kantine van het ly ceum dr.W.A. Visser 't Hooft, Ka- gerstraat. handbaltoernooi voor middel bare scholieren n aanvang 9.00 uur. optreden van de samba-forma tie El Son, v.a. 21.30 u. in Art Cen tre Droomlabriek, Oude Singel. Bree '88, feestelijke avond in 't Breehuys aan de Breestraat, van 20.00 tot 24.00 uur. Oostenrijks Bal, aanvang 20.00

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18