nk-, t? Onrust bij spelers Ajax SpooTTV Den Haag 'bekijkt' Budapest d£)an de yjLljn. Op een gewone zakenrekeningkrijgtuautomatisch een hogere rente bij een hoger saldo. Meijer niet bij NK judo Britten in stilte op reis De Nutsspaarbank doet meer voor ondernemers. DINSDAG 8 MAART 1988 AMERSFOORT (ANP) - Theo Meijer doet zeker niet mee aan de nationale judostrijd, die zaterdag in Nieuwegein wordt gehouden. Meijer, die bijna vier maanden ge leden in Essen tweede werd bij het WK, verwacht pas bij de open Ne derlandse titelstrijd zijn rentree op de mat te maken. Meijer is uitgeschakeld nadat hij vorige week tijdens het toernooi om de Westduitse kampioenschap pen in Rüsselsheim ongelukkig op zijn linkerschouder terecht kwam. Meijer: „Aanvankelijk werd een breuk gevreesd. Dat bleek mee te vallen. In de loop van de week be gon ik last te krijgen van mijn rech terknie. Door die gedwongen rust is er onmiddellijk een kijkoperatie uitgevoerd, waarbij losse stukjes kraakbeen tevoorschijn kwamen." Meijer wordt op het nationaal sportcentrum Papendal dagelijks behandeld door NSF-arts Peter van Beek en fysiotherapeut Peter Holtkamp. Hij verwacht de komen de week de looptraining te kunnen hervatten, een week daarna kan hij dan weer de tatami op. Voortzetting van Meijers judo loopbaan leek in het verleden te worden doorkruist door een knie blessure, die sinds vorig jaar echter geheel is genezen. Daardoor kon de voormalige Europese jeugdkam pioen in het halfzwaargewicht in Essen internationaal doorbreken. Door zijn tweede plaats in Essen heeft Meijer zich verzekerd van een startplaats bij de Olympische Spe len in Seoel. Het toernooi om de open Nederlandse titels, waar Meij er zijn terugkeer denkt te vieren, wordt op 2 en 3 april in Nieuwegein gehouden. Meeuws eerder coach Duivels BRUSSEL (ANP) - Walter Meeuws treedt met ingang van donderdag in dienst van de Belgi sche voetbalbond. Meeuws wordt assistent van bondscoach Guy Thijs. De KBVB is maandag met Meeuws huidige werkgever, de tweede klasser Lierse SK, tot over eenstemming gekomen over een vervroegde indienstreding. Het contract van Meeuws met Lierse liep tot het einde van dit seizoen. Het is de bedoeling dat de 37-jari- ge Meeuws Thijs als bondscoach van de 'Rode Duivels' opvolgt. Thijs heeft nog een contract tot de zomer van 1990, als de eindronde van het toernooi om het wereld kampioenschap in Italië wordt ge houden. Tot die tijd blijft Meeuws de assistent van Thijs. In het sei zoen 1986/87 besloot Meeuws zijn loopbaan als speler bij Mechelen. Daarvoor had hij nog enige tijd bij Ajax gevoetbald. Zijn grootste tri omfen behaalde Meeuws bij Stan dard Luik. Een dure plas SYDNEY (AFP) - De Australi sche rugbyspeler Don McKin- non heeft een boete gekregen van ongeveer duizend gulden omdat hij tijdens een competi tiewedstrijd van zijn vereni ging Manly op het veld een plasje deed. Het voorval was door de televisiecamera's feil loos in beeld gebracht. Talrijke kijkers naar de rechtstreekse uitzending deden hun beklag over dit naar hun mening ob scene gedrag. Clubvoorzitter Doug Daley verklaarde dat McKinnon, een politieagent met een onberispelijke staat van dienst, eigenlijk niets te verwijten viel. De speler zou nog groggy zijn geweest na een harde klap op de nieren. De plotselinge aandrang was dan ook heel begrijpelijk. Besloten was McKinnon toch te bestraf fen om de naam van de vereni ging hoog te houden. De boos doener heeft zich inmiddels verontschuldigd en verklaard absoluut geen exhibitionist te zijn. 1 succesvolle atletiekploeg werd gisteren bij aankomst op Schiphol uitgebreid in de bloemen gezet. De atleten lieten zich de hulde goed gevallen. Va links naar rechts Els Vader, Nelli Cooman, Elly van Hulst, Marjan Olijsla- ger en Rob Druppers. (toto anp) BUDAPEST (GPD) - Ze waren het afgelopen weekeinde in Bud apest nadrukkelijk aanwezig, de organisatoren van de Europese in doorkampioenschappen die vol gend jaar in de Haagse Houtrust- hallen worden gehouden. Een kleine twintig man had de KNAU en de gemeente Den Haag naar Hongarije afgevaardigd voor een oriëntatietrip met toeristische waarde. De door KNAU-voorzitter Wim de Beer aangevoerde delega tie ontpopte zich tevens als suppor terslegioen van de Oranje-ploeg. De bondsbestuurders, gemeente ambtenaren en architecten klapten zich de handen stuk bij de succes sen van de Nederlandse atleten. Eén man distantieerde zich van het uitgebreide gezelschap en dat was Hens Brabers, die de rol van wedstrijdmanager voor de EK van volgend jaar heeft toebedeeld ge kregen. Brabers: „Ik vind het alle maal wat teveel van het goede. Het is tamelijk overdreven dat hier een handvol ambtenaren rondloopt om te kijken hoe de verspringbak eruit ziet". Cor Fromberg, voorzitter van de afdeling Den Haag van de atletie- kunie, was evenwel een andere me ning toegedaan: „Hoe groter de de legatie hoe kleiner de kans dat we zaken over het hoofd De meeste indruk van het Haag se gezelschap maakte architect Jouke Post die met behulp van een video-camera alles filmde wat los en vast zat in het twee dagen lang uitverkochte Sportcsarnok, de fraaie sporthal die pal naast het gi gantische NEP-stadion is gelegen. Post deed 'een schat aan ervarin gen' op waar hij bij de 8,6 miljoen gulden kostende verbouwing van het verpauperde Houtrust-com- plex zijn voordeel mee hoopt te doen. KNAU-voorzitter Wim de Beer was het stralende middelpunt van het in nieuwe blazers met kleurrij ke badges gestoken organisatieco mité. De Beer wil na de EK in 1993 ook de WK indoor naar Den Haag halen. Dat zal ongetwijfeld beteke nen dat vanuit de residentie vol gendjaar wederom een uitgebreide ploeg naar Budapest wordt ge stuurd, want dan worden in de Hongaarse hoofdstad van 3 tot 5 maart de tweede indoor wereld kampioenschappen afgewerkt. LONDEN (Reuter) De Britse atletiekbond houdt het vertrek van de afvaardiging naar de wereldtitelstrijd veldloop in Nieuwzeeland ge heim uit vrees voor anti-apartheidsacties. De in Zuidafrika geboren Zola Budd zou het mikpunt van acties kunnen zijn. De wereldtitel strijd wordt op 26 maart in Auckland gehouden. „In het belang van alle leden van het team zeggen we niet wanneer we vertrekken en waar we verblijven", verkaarde Tony Ward, woord voerder van de BAAB. Budd, die in 1984 in recordtijd de Britse natio naliteit verkreeg, heeft vorige week schriftelijk verklaard alle banden met haar geboorteland te hebben verbroken. Een aantal Afrikaanse landen heeft gedreigd het veldlooptoernooi te boycotten als Budd toestemming kreeg te lopen. Budd veroverde in 1985 en 1986 de titel. Zou er, als je wordt geroepen voor de functie van topbestuur der in de sport, ineens wat met je gebeurenGrijpt er misschien een chemisch proces in je lijf plaats waardoor je goede kwali teiten vervluchtigen en je be roerdste kanten komen boven drijven? Je zou het bijna gaan denken als je de gebeurtenissen van de laatste paar weken be kijkt. Laten we beginnen met Anton Geesink. Heel sportief Nederland stond te juichen toen het Interna tionaal Olympisch Comité hem tot een van zijn leden benoemde. Eindelijk iemand in dat muffe gezelschap van blazerdragers, die het klappen van de zweep in de sport kent, die wéét wat er in een topsporter omgaat, niet waar. Maar wat doet diezelfde Geesink in Calgary? Hij vindt het "een schandedat Yvonne van Gennip na het behalen van haar eerste gouden medaille zich niet tot twee keer toe laat huldi gen. De eerste keer officieel in het stadion, wat ze doet, en de tweede keer officieus op een plein, wat ze niet doet. Ze heeft immers nog tweederde van haar programma voor zich en wat ze niet wil is ten prooi vallen aan allerlei ver moeiend huldebetoon en feestge druis. Je moet een topsporter die vrijheid laten. Zeker van iemand als Geesink zou je daar begrip voor mogen verwachten. Maar nee. Hij roept dat het Nederlands Olympisch Comité "haar had moeten dwingen" naar die twee de huldiging te gaan. Dwingen de békende taal van de be stuurder met oogkleppen voor. Stuitend Dan de schaatsofficials. Het vliegtuig met de zo succesvolle Olympische ploeg staat nog niet aan de grond of ze beginnen de feestvreugde te verstoren met stuitend gekibbel van de ergste soort. De penningmeester van de bond, meneer Ijff blèrt dat Kloosterboer zich voor de tv in zijn ogen heeft misdragen en daarom niet mee mag naar het WK en straks ook geen bonds coach kan worden. Heeft hij zelf gehoord wat Kloosterboer heeft gezegd? Nee, hij heeft het van ho ren zeggen en dat is voor hem ge noeg. De kinnesinne ligt er zo dik bovenop datje het er met de hand kunt afscheppen. Volgens Chari- sius, nog zo'n vreemde potentaat van de schaatsbond, had Kloos terboer niet eens in de Olympi sche tv-show mogen verschijnen. Je hapt gewoon naar adem als je al die minkukeligheid hoort. Kijk, er is rond Kloosterboer een wat vreemd sfeertje ont staan. Maar dat is veeleer ge kweekt door de sportjournalis tiek, die in zo'n situatie altijd jachtig en zeer gewrongen op zoek gaat naar een of ander spor tief 'Lourdes', dan aan Klooster boer. De NOS haalde hem een paar keer in haar programma en presenteerde hem zo'n beetje als het mirakel van Heerenveen. Kloosterboer had er verstandig aan gedaan daar wat meer af stand van te nemen, maar coaches doen dat nu eenmaal niet. Ze kunnen hun vak niet re lativeren. Al dat goud van Van Gennip was de pure triomf van de mysterieuze krachten in de sport, zoals Joris van de Bergh ze vijftig jaar geleden in een gelijk- nainig boek heeft aangeduid. Niks anders. Dat is ook het leuke van de topsport. Maar de coach die dat durft te zeggen, wordt niet voor vol aangezien. Van hem wordt een heldere, weldoortim merde verklaring verwacht. Ook als die niet te geven is. Los hiervan even: ik heb in Kloosterboers tv-verhalen geen denigrerende noot kunnen ont dekken. En was dat wel zo ge weest dan had de schaatsbond een rustiger moment kunnen, nee moeten uitzoeken om de zaak aan de orde te stellen. Die horke- righeid altijd. De hiervoor al genoemde Cha- risius bakte ze vervolgens nog iets bruiner dan zijn collega IJff door vrijdag te verklaren dat Van Gennip straks niet behoeft te rekenen op een voorkeurspositie waar het een coach betreft. Met individuele interesses heeft de schaatsbond niets te maken, al dus Charisius. Van Gennip heeft nog niet eens wat in die richting gevraagd, maar de boyidspasja's laten alvast even duidelijk weten dat het gaat om wat zij vinden. Koningin van de Winterspelen? Het mocht wat. Mensen die met hun hoofd boven de middelmaat uitsteken, schijnen in dit land vooral klein te moeten worden gehouden. Je hebt natuurlijk ook goede of- Na uitlekken trainersrapport BERN (GPD) De schrik zit er in bij Ajax. Het ongenoe gen, veroorzaakt door meningsverschillen over de te vol gen taktiek, is vergroot door het uitlekken van een geheim rapport van de hand van de interim-troika. Op verzoek van het bestuur heb ben Hulshoff, Kohn en Haarms on langs hun toekomstvisie wat be treft de samenstelling van de selec tie op papier gezet. Het trio geeft het bestuur in het rapport de raad mee minstens zes spelers van de hand te doen. De buitenlanders Stapleton, Tiainen en Dick plus Meijer, Regtop en Scholten zouden aan het eind van het seizoen naar een andere werkgever moeten uit- Opvallend is dat alle spelers, op Regtop na, door voormalig tech nisch directeur Cruijff naar de Meer zijn gehaald. De spelersgroep van Ajax, die gistermiddag in Bern verheugd constateerde dat het Wankdorf-stadion van Young Boys grotendeels sneeuwvrij is ge maakt, heeft ontsteld gereageerd op de namenlijst. Scholten en Meij er die contractueel in Amster dam nog twee jaar te gaan heeft verklaarden in Zwitserland offi cieel nog van niks te weten. De overige vier spelers werden niet goed genoeg bevonden de reis naar Bern mee te maken. Regtop is inmiddels uitgeleend aan Telstar, de Finse international Tiainen re valideert van een knieblessure en Stapleton en Dick mogen van de technische leiding hun kunsten al leen nog maar in het tweede elftal vertonen. Aanbeveling Hulshoff beaamde dat hij in overleg met Kohn en Haarms de A- selectie heeft doorgelicht. „Lijkt me ook heel normaal in deze tijd van het jaar", meende Hulshoff. „We hebben uiteengezet hoe de se lectie er volgend seizoen in grote lijnen moet uitzien. Het zijn trou wens maar wat aanbevelingen hoor. Er is nog niks beslist. Na men? Daarvoor moet je bij het be stuur zijn". Lijkt Hulshoff er niet onder ge bukt te gaan dat zijn toekomstige rol in de Meer nog niet vast staat, de doorsijpelende nieuwtjes over mogelijke transfers doen de spe lersgroep geen goed. Daar komt bij dat het bestuur er, ondanks eerde re beloftes, nog niet in geslaagd is een nieuwe trainer te strikken. Ze ker is wel dat Leo Beenhakker op het verlanglijstje een plaats bij de top-drie inneemt. Beenhakker, momenteel de ge- i het Wankdorfstadii vierde man bij Real Madrid, volgde in 1979 Cor Brom in Amsterdam op. Twee seizoenen later moest hij het veld ruimen voor Kurt Linder, momenteel werkeloos en door het Ajax-bestuur steeds beschouwd als een redelijk alternatief voor de technische leiding. Linder moet op de pretentieuze verlanglijst behalve Beenhakker een viertal collega's boven zich dulden. Ajax heeft inmiddels con tact gehad met de Zweed Sven-Gö- ran Eriksson van Fiorentina (ex- IFK Göteburg, Benfica en AS Ro ma) en Vujadin Boskov, momen teel Sampdoria, eerder werkzaam bij FC Den Haag, Feyenoord, Real Madrid, Sporting Gijon en Ascoli. Ook Georg Kessler (Antwerp) en Jupp Heynckes (Bayern München) zijn nog niet uit beeld verdwenen. Haast maakt het bestuur, in Bern slechts vertegenwoordigd door ad ministrateur Gerard Holsheimer, met de contractverlengingen noch met het aantrekken van een nieu we roerganger. Dat dit nogal wat wrevel bij de spelers oproept, lijkt de Amsterdamse bestuurderen koud te laten. „Wij horen helemaal nooit iets", verwoordde Ronald Spelbos het ongenoegen van de spelersgroep. „Dat het de laatste tijd wat minder gaat met Ajax heeft veel te maken met de onzekerheid over de toekomst. Niemand weet nog waar hij aan toe is. Wat het be stuur wil? Geen idee". Het uitlekken van het rapport en de groeiende onzekerheid over de toekomst staat volgens Hulshoff een goede voorbereiding op het du el tegen Young Boys niet in de weg. De kans dat het weer dat doet lijkt gering. Young Boys, dat vorige Goed nieuws voor bedrijven, verenigin gen, stichtingen en vrije beroepsbeoefenaren.Tot dusver moest u steeds weer met uw bank afspra ken maken over de belegging van overtollige middelen op een apar te rekening. Dat is niet meernodig. De Zakenrekening van de Nutsspaarbank kombineert het gemak van betalingsverkeer en de voordelen van een getrapte rentevergoeding: naarmate het saldo Vrije beschikkingsmogelijkheid. Alle betalingsverkeerdiensten Rente over A Q hoogste trap j r liefst op de rekening hoger is, kan een hogere trap in de tariefstelling worden bereikt. Hiermee wordt uw Zakenrékening tevens Beleggingsrekening. De rente wordt maande lijks aangepast aan de ontwikke ling op de geldmarkt. De Zakenrekening van de Nutsspaarbank kent geen opzeg termijnen, boetes of andere beperkingen. De Zakenrekening biedt daarmee grote vrijheid, veel gemak en een hoog rendement. Automatisch, zonder dat u daar iets voor hoeft te doen. Wilt u meer weten over deze nieuwe service? Een afspraak bij één van onze kantoren is zo gemaakt. Daar zijn wij u graag van dienst. week verrast werd door de val en vrijwilligers op het veld maar wat liet aanmodderen, heeft zijn lesje geleerd en gooide gis terochtend moderne hulpmidde len in de strijd. De piste, drassig en met vorst in de grond, werd sneeuwvrij gemaakt en vervolgens afgedekt. Vandaag zullen in het Wankdorf-stadion hete lucht-ka- nonnen worden aangesleept om het veld te drogen. Veel Ajax-fans zullen morgen avond het ve'dwerk van de Zwit serse hulptroepen overigens niet bewonderen. De kater van vorige week heeft ertoe geleid dat slechts zes supporters een vliegreis heb ben geboekt. Vier voetballiefheb bers meldden zich gisteren in Bern, twee verkozen een dag vlucht. Vorige week maakten er nog 250 mensen gebruik van het vliegtuig. De verminderde klandi zie laat touroperator Roever Reizen koud. Nadat teleurgestelde Ajax- aanhangers vorige week in Zwit serland een bus gedeeltelijk sloop ten en er een nota van ruim 70.000 gulden binnenkwam, overweegt het reisbureau supportersreizen van het programma te schrappen. Mogelijk wordt een deel van de schade op Ajax verhaald. Verheugd Komt het uitstel Ajax daardoor mogelijk duur te staan eerder was becijferd dat de afgelasting de club ongeveer 20.000 gulden kost Young Boys heeft zich de afgelo pen dagen steeds verheugder in de handen gewreven. Het uitstel gaf de Zwitsers extra tijd om wat wed strijdritme op te doen in een duel tegen FC Aarau. Bovendien is de blessure van international Jurg Wittwer genezen en werd er een lu cratief contract met de Zwitserse televisie afgesloten. In ruil voor een rechtstreekse uitzending ont vangt Young Boys ruim 135.000 gulden. De club kan het geld goed gebruiken, want een stormloop op de kassa's van het Wankdorf-sta dion is tot nu toe uitgebleven. ficials, laten we dat niet verge ten. Rustige regelaars op de ach- tergrond. Mensen die geen rellen maken, maar juist voorkómen. Helaas, ze worden over schreeuwd door de IJffen en Cha- risiussen, de botte elementen. Ik heb het al eerder verzucht: waar- om rijdt dat genre bestuurders nou nooit eens op een inkzwarte nacht bij windkracht twaalf over de Afsluitdijk? RCL Cees Mentink reageert namens de redactie van het clubblad van RCL op het stukje dat ik vorige week besteedde aan de terugkeer van trainer Theo de Waard bij de Leiderdorpers. Inde speciale bij lage van de Rood-Witter zei De Waard dat hij "op korte termijn versterking wil aantrekken uit andere clubs". Ik vroeg me af hoe dat zou gaan. Wordt er op de Bloemerd met de geldbuidel ge rammeld? Want dat ze naar RCL zouden gaan vanwege de mooie accommodatie en de prachtige organisatie, zoals De Waard denkt, wilde er bij mij niet direct in. Waarom gingen ze er dan tot dusver niet heen? Mentink vermoedt nu dat ik óf oud word ("en dat wensen we je in goede gezondheid toe") of mijn hersens niet meer bij elkaar heb. "Er zijn de afgelopen jaren heel wat voetballers richting De Bloe merd gekomen. Namen? Te over! Koos Haneveld, Leo Holl, Sjoerd Teske, Bram Brandt, August Broer se, Ruud de Groot, Cock van Weerlee, Paul en Marcel van der Blom, Eric Doeselaar, Thijs Brunia, Peter van der Heyden, Peter Siera, Leo van der Wete- ringh. Ze kwamen van UVS, JAC, FC Den Haag, Feyenoord jeugd". Volgens Mentink zijn het er nog veel meer. Zelden een club meegemaakt die zo openlijk er kent dat 'vreemdelingen' er zo'n belangrijke rol spelen. De geldbuidel? Geen sprake van, schrijft Mentink. "Een club moet voetballers een prettig kli maat bieden". Ach, dat RCL niet betaalt, wist ik natuurlijk wel. Dan zoucjen ze nu niet onderaan bengelen in de tweede klasse. Ik plaagde maar wat, omdat het "aantrekken van spelers van el ders" bij een amateurclub zo raar overkomt. Volgende week daarover: trainer De Waard. En wat kanttekeningen. RUUD PAAUW Van der Wiel in Olympische voetbalselectie ZEIST (ANP) De bondscoaches Nol de Ruiter en Rinus Michels hebben gisteren de definitieve Oranje-selectie bekend gemaakt voor de Olympische kwalificatie wedstrijd tegen Italië, morgen avond in Groningen. De kern van de groep van zestien man wordt ge vormd door spelers van FC Utrecht (5) en gastheer FC Groningen (4). In vergelijking met de voorlopige se lectie zijn Fraser (Utrecht) door een blessure, Meijer (Ajax) en de Spar tanen De Goey en Ellerman door clubverplichtingen afgevallen. Nieuw in de ploeg is de veel scoren de RKC-spits Ad van der Wiel. Zijn ploeggenoot Peter Bosz, die al op De Ruiters reservelijstje stond, is ook in de selectie opgenomen. Het Nederlands Olympisch elftal moet van Italië, dat bovenaan staat in de poule, winnen om nog kans te maken op Seoul. Een gelijkspel of nederlaag betekent uitschakeling. Oranje speelt op 29 maart (Zwolle) tegen Portugal, op 13 april in en te gen Italië en tenslotte op 27 april nog een thuiswedstrijd tegen IJs land. De selectie wordt gevormd door: Van Ede, Verrips, Plomp, Van der Meer en Van Loen (allen FC Utrecht), Boekweg, Verkuyl, Van Dijk en Roossien (allen FC Gronin gen), Blattler en Suvrijn (beiden Roda JC), Bosz en Van der Wiel (beiden RKC), Van der Waart (PEC Zwolle), Peeper (Haarlem) en Swa- ger (Heerenveen). DINSOAG 10.00-10.30 SCH: Tennis that Counts: tennislessen. 14.30-15.00 SKY: Motorsports News. 15.40-16.00 BBC 2: WK Indoor Bowls. 16.02-16.50 BBC 2: WK Indoor Bowls. 17 30-18.30 BBC 2: WK Indoor Bowls. 21.00-21.30 BBC 1A Question ol Sport: sportquiz. 21.00-22.00 SCH: NBA basketball. 22.00-23.00 SKY: Nederlands competi tievoetbal. 22 10-22.40 Did 2: Der Sport-Spiegel: re portage over twee politieagenten die toe zicht moeten houden op voetbalfans tij dens de wedstri|den. 22.30-22.40 SCH: Gillette Soccer scene. 22.40-23.10 Did 2: Die Sport-Reportage: Duits Bekervoetbal, kwartfinales. 22 40-23.40 SCH: Super sport 23 00-24.00 SKY: Frans competitie-voet- bal met o.a. de wedstrijd van de week: Lens-St. Etienne. 00.40-01.10 BBC 2: WK Indoor Bowls. WOENSDAG 10.03-10.35 Did 1' Duits bekervoetbal: kwartfinales 16.03-16.50 BBC 2: WK Indoor Bowls.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17