Geheime informatie van Bazis mag niet verkocht 'Bestuurders doen wat ze zelf willen en komen niet op voor Leidenaars' Arme beursstudent raast met 165 kilometer over de snelweg DINSDAG 8 MAART 1988 LEIDEN Bijeenkomst over vrouwen en zelfbeheer LEIDEN - 'Openbaar bestuur in beweging' is het thema van de lan delijke bestuurskunde dag die op 18 maart in Leiden wordt gehou den. De Bestuurskundige Interfa cultaire Vereniging (BIL) organi seert deze dag in samenwerking met Rotterdamse bestuurskunde- studenten. Aan de orde komen onderwer pen als zelfbeheer, vrouwen in openbaar bestuur, bestuurskundi ge filosofie en informatisering. De Leidse wethouder P. Bordewijk (personeel, financiën en organisa tie) houdt 's ochtends een inleiding over zelfbeheer. Zijn collega H. van Dongen (emancipatiezaken en on derwijs) zal over 'vrouwen in het openbaar bestuur' spreken. Bij dit onderwerp zal ook het Tweede ka merlid voor de PSP, André van Es, het woord voeren. Over bestuurskundige filosofie zal onder anderen de onlangs tot hoogleraar bestuurskunde aan de Leidse universiteit benoemde prof.dr. U. Rosenthal het woord De landelijke bestuurskunde dag wordt gehouden in het Acade miegebouw, Rapenburg 73, en - voor een gedeelte van het middag programma - in de Hugo de Groot straat 27. De bijeenkomst begint om 9.30 en duurt tot 17.00 uur. AZU heeft goedkeuring Leids bedrijf nodig LEIDEN - De nieuwbouw aan de Stille Rijn op de plaats van het voormalige Langezaalcomplex nadert zijn vol- toöing. Het bouwwerk van projectontwikkelaar Erica bevat 12 appartementen. De ruimte op de begane grond wordt ingenomen door Perry Sport die aan de Haarlemmerstraat is gevestigd. Langs de Stille Rijn komen vitri nes van deze sportwinkel. Op een parkeerdek op het binnenterrein van het complex kunnen de bewoners hun au to's kwijt. (foto Henk Bouwman) DEN HAAG - Het Academisch Zie kenhuis Utrecht (AZU) zal geen vertrouwelijke informatie over de huidige computerprogramma's verstrekken aan anderen zonder toestemming van de leveiancier, de Leidse Stichting Bazis. De twee zijn dat gistermiddag overeenge komen tijdens een kort geding dat diende voor de Haagse rechtbank. De komende twee weken onder handelen het AZU en Bazis over de vraag welke informatie wel mag worden gebruikt bij de keuze van een nieuw computersysteem. Het AZU is in onderhandeling over een ander informatiesysteem dat in de nieuwbouw in de Uithof moet worden geïnstalleerd. Daar voor wordt volgens Bazis informa tie over zijn systeem gegeven aan het computerbedrijf Rodias, dat zeer waarschijnlijk de nieuwe pro grammatuur zal leveren. "Concur renten die kosteloos kennis heb ben kunnen nemen van de specifi caties, kunnen Bazis economisch gezien de nekslag toebrengen". Bazis is een stichting waarin 32 ziekenhuizen, een bibliotheekor ganisatie en trombosediensten ouderd en gebaseerd op volledig afwijkende standaarden zodat schakeling met andere program ma's alleen kan met erg veel moeite en kosten. Het AZU wil overstap pen op een computersysteem waarop standaardprogramma's kunnen draaien en heeft daarvoor bij diverse bedrijven offertes ge vraagd. Inmiddels is met het bedrijf Ro dias een intentie-overeenkomst ge sloten. Rodias zal zeer waarschijn lijk de kern van het computersys teem gaan leveren. Om inzicht te krijgen in de be hoeften van het AZU heeft Rodias de beschikking gekregen over ten minste één gebruikersspecificatie van Bazis. Het AZU heeft deze spe cificatie aan Rodias ter inzage ge geven. Bovendien wil het zieken huis in het oude onderkomen aan de Utrechtse Catharijnesingel twee proeven doen met het nieuwe sys teem dat dan echter aan Zis-be- standen moet worden gekoppeld. Daarvoor moet ook vertrouwelijke informatie worden overgedragen. Kistemaker, tweede voorzitter RPF, over gemeentepolitiek: LEIDEN "We moeten moed houden. Doorgaan, maar realis tisch blijven. Aan fata morgana's hebben we niets". Aan het woord is C.W. Kistemaker. Hij is tweede voorzitter van de Reformatorische Politieke Fractie (RPF) in Leiden. In die functie bezoekt hij de pro vinciale- en landelijke bijeenkom sten van de RPF. De partij heeft in Leiden nog maar 17 leden en dat maakt het moeilijk om op de been te blijven. Waarom het in Leiden niet lukt en in andere plaatsen in de omgeving wél, is Kistemaker een raadsel. "Door het land heen gaat het goed met de RPF. Hier in de buurt ook: de vereniging in Rijnsburg heeft 60 leden, in Valkenburg zijn dat er 40 en in Katwijk heeft de RPF zelfs 90 leden. Waarom het hier niet lukt? Ik weet het niet". door Willeke Heijkoop Hij noemt als bijkomende moei lijkheid dat de politiek in Leiden naar zijn smaak 'duf is. "De ver houdingen zij hier volkomen scheef getrokken. Het CDA zit al jaren in de oppositie maar doet niets meer. Ze zitten hier landspoli- tiek te bedrijven, alleen hun eigen belangen te verdedigen. Dat is .geen stadspolitiek. De belangen van de Leidenaars moeten boven aan staan en dat is nu niet het ge- POLITIEK DEZE WEEK Woensdag 9 maart komt in het museum De Lakenhal dé gemeentelijke commissie Mo lenmuseum De Valk bijeen. De vergadering begint om 16.00 uur. Aan de orde komt onder meer een promotieplan voor het molenmuseum. De bedoe ling ervan is het bezoek'aan het molenmuseum op te vijzelen. De commissie volkshuis vesting vergadert donderdag 10 maart samen met de commissie ruimtelijke ordening in Het Gulden Vlies aan de Breestraat. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat een te ne men voorbereidingsbesluit voor de Hoge en Lage Mors in verband met de verbreding van de spoorbaan Leiden-Den Haag. Maandag 14 maart verga dert in Het Gulden Vlies de commissie sociale zaken en maatschappelijke aangelegen heden. Aanvang 20.00 uur. De agenda is nog niet be kend. val. Veel mensen hebben de moed verloren en stemmen gewoon wat ze al jaren stemmen. Ze denken dat het toch allemaal niets meer uit- haalt, dat de bestuurders toch al leen maar doen wat ze zelf willen en niet opkomen voor de belangen van de burgers". 'Leiden is lijd zaam', is de stelling van Kistema ker. Leden Dat de RPF leden is kwijtgeraakt kan Kistemaker wel verklaren. "Een aantal trouwe leden is ons ontschoten en anderen zijn ver huisd of konden een andere functie krijgen". De moeilijkheid is dat zich nauwelijks nieuwe leden aan melden. De zittende leden is ge vraagd goed om zich heen te kijken en te proberen mensen die refor matorisch denken maar nog geen lid zijn over de streep te trekken. Veel zoden zette dat tot nu toe nog niet aan de dijk. "Bij de verkiezingen stemmen wel altijd zo'n twee- tot driehon derd mensen op ons, maar lid wor den is weer iets anders. Dat kost geld, 50 gulden per jaar. Voor oude re mensen is dat soms moeilijk op te brengen en velen denken: "Wat krijg ik ervoor als ik lid word? Alles gaat toch wel door". Dan zit er on der onze kiezers nog een grote groep rooms-katholieken, mensen die wel politiek op onze lijn zitten maar niet gereformeerd zijn, die worden dus geen lid van een gere formeerde partij". Het kleine ledenaantal maakt het op dit moment voor de RPF moei lijk om echt actie te ondernemen. Daar is namelijk geld voor nodig en dat heeft de Leidse partij niet. "Uit de laatste gemeenteraadsverkie zingen kwamen we met een schuld van 250 gulden. Dat lijkt weinig, maar voor zo'n kleine club is dat veel". Vooral aan jonge leden heeft de RPF gebrek. Kistemaker: "Veel van hen lijken te denken dat zo'n kleine partij toch niks kan doen en stemmen dan maar op het CDA. Een andere reden dat we zo weinig jongeren in onze gelederen hebben is dat er tegenwoordig bijna geen jongerenverenigingen meer zijn die zich met politiek vanuit de bij bel bezighouden. Vroeger stroom de je automatisch door van de vere niging naar de partij. Zoiets bestaat nu niet meer. Dat is trouwens een probleem waarmee meer politieke partijen kampen". Steun Kort geleden heeft Kistemaker naar het bestuur van de provincia le- en de landelijke afdeling van de RPF geschreven voor steun, zowel financieel als in de vorm van advies over hoe de partij het moet aanpak ken om leden te werven in Leiden. De tweede voorzitter verwacht veel van deze noodkreet. "We gaan goed overleggen wat we kunnen doen om leden te winnen. Met een vereniging van 35 leden zou ik al heel tevreden zijn. Als we de kans krijgen om op een goede manier propaganda te maken dan lukt het. Dichter bij de gemeenteraadsver kiezingen gaan we dan veel onder nemen in de vorm van advertenties en het uitnodigen van een stel goe de sprekers. Ik verwacht een flinke winst bij die verkiezingen. Nog geen raadszetel, dat zou niet realis tisch zijn. Maar bij de volgende keer zit dat er toch in. Als een party als 'Leiden Weer Gezellig' het re gelrecht vanuit de kroeg lukt om een zetel te krijgen, moet dat een serieuze partij als de onze toch ze ker ook lukken?" Kistemaker legt uit hoe hij het kan opbrengen in deze, voor de Leidse vereniging toch barre tij den, door te gaan. "Als het om een voetbalvereniging zou gaan had ik het bijltje er al bij neergegooid. Maar hiertoe voel ik mij verplicht. Ik ben geroepen om me in te zetten voor een rechtvaardige samenle ving en daarom ga ik door. Als je met overtuiging je stem verheft, zijn er mensen die je horen. Het gaat niet altijd om aantallen of om watje zegt, het gaat erom hoe je het zegt. De macht van het charisma is op den duur groter dan de macht van het getal". Rechtvaardigheid Kistemaker is op vele terreinen van het Leids maatschappelijk le ven te vinden. Hij zet zich in voor een Leidse woningbouwvereni ging en is intens betrokken bij het gecoördineerd bejaardenwerk. In die hoedanigheid zegt hij niet als RPF-lid te spreken, maar als de mens Kistemaker. "De overtuiging die ik heb draag ik uit. Ik sta geen zieltjes te winnen voor de RPF, maar mensen komen mijn gezicht vaak tegen. Misschien zijn er wel bij die op mij stemmen omdat ze me kennen van andere verenigin gen, dat is dan prima. Maar als ik me sterk maak voor een zaak gaat het me om het belang van de men sen die erbij betrokken zijn; ik wil meepraten in de strijd om een rechtvaardige samenleving, daar voor sta ik te praten, niet voor de RPF en al helemaal niet voor me zelf'. Voor een partij als de RPF lijkt het voor de hand te liggen de ach terban vooral in gereformeerde kerken te zoeken. Kistemaker is echter wars van elk samengaan van politiek en kerk. De twee andere gereformeerde partijen, GPV en SGP, verwachten van hun leden dat ze lid zijn van de gereformeerde kerk. Hun ledenaantal is volgens Kistemaker ongeveer af te lezen aan het aantal mensen dat deel uit maakt van het gereformeerd kerk genootschap. In ieder geval zijn ze verzekerd van een min of meer vast aantal leden. De RPF past er echter voor zich aan één kerk te binden. "Wij staan open voor ieder reformatorisch denkende christen. Niemand hoeft bij de een of andere kerk te horen want politiek en kerk, dat zijn twee heel verschillende dingen. We wil len niet alleen voor ons eigen groepje preken. Iedereen die zich geroepen voelt zich voor het be lang van de maatschappij in te zet ten moet lid kunnen worden". De kerk wordt dus door De RPF per se niet gebruikt om leden te winnen. De partij is op saamhorigheid tus sen mensen uit. Kistemaker: "Ik hou niet van die hokjesstopperij". Samenwerking Een samengaan van de drie gere formeerde partijen om het ledental op te vijzelen zit er volgens Kiste maker de eerst tijd nog niet in. "We kunnen prima samenwerken als het om verkiezingen gaat. In de raad zal de RPF alleen niet komen, tenzij er een groot Godswonder ge beurt. Maar daar kan niet vanuit worden gegaan. Om echt één partij te worden, daarvoor zijn de ver schillen nog te groot. Van de GPV en de SGP mogen er geen vrouwen verkiesbaar zijn. Van ons mag dat wél. We zouden zelfs graag een vrouw op een vooraanstaande plaats in de partij hebben, alleen al om te laten zien dat bij ons de vrouw gelijkwaardig is aan de man. Dat vormt nu het grootste struikel blok om samen te gaan. Voor de verkiezingen zijn andere dingen De heer Kistemaker, tweede voorzitter van de RPF. De politiek in Leiden is naar zijn smaak 'duf. <foto Jan Holvast) belangrijker, dus dan is een lijst- verbinding prima". In het verre verschiet ziet Kiste maker de RPF nog wel eens sa mengaan met het GPV. Met de SGP zijn de verschillen daarvoor te groot. "Als het GPV zijn besloten karakter laat varen dan zijn wij als RPF de eerste die samenwerking voor zullen stellen. Ik noem geen datum, maar ik heb er alle vertrou wen in dat het eens zal lukken". Vaste kern Tot die tijd lijkt er voor de nood lijdende Leidse RPF-vereniging niets anders op te zitten dan te roei en met de weinige riemen die er zijn en de hoop te vestigen op hulp van provinciaal- en landelijk be stuur. Kistemaker doet dan ook zijn uiterste best om de leden te blijven stimuleren. "Het is begrij pelijk en te respecteren dat ze, nu het niet goed gaat met de RPF, hun diensten ergens anders aan willen bieden. Maar voor ons betekent dat de ondergane. Als alle PvdA-leden deelnemen. De stichting ontwik kelt en levert allerlei computerpro gramma's. Bazis ontstond ooit bij het Academisch Ziekenhuis Lei den, maar is nu alleen nog in deze plaats gevestigd. Binnenkort, eind dit jaar, betrekt het samen met het Haagse computerbedrijf Pica een nieuw onderkomen aan de Schip- holweg. De deelnemende zieken huizen beschikken vrijwel alle maal over het zogenaamde Zis, het ziekenhuis-informatiesysteem. Verouderd Zis is het computersysteem waarmee alle ziekenhuisinforma tie wordt verwerkt. Het gaat niet al leen om verwerking op medisch gebied, zoals patiëntengegevens, laboratorium en apotheek, maar ook bij de administratie (rekenin gen, financiën en dergelijke) en op het gebied van de verzorging van de patiënten. In feite bestaat Zis uit een grote reeks programma's die worden verwerkt op centraal opge stelde computers. Ook het AZU gebruikt Zis, maar wil nu een ander systeem invoeren. Volgens mr. J.H. Spoor is Zis ver- Overbodig Mr. W.F.R. Rinzema, de advocaat van Bazis, keerde zich tegen het verstrekken van de volgens hem geheime gegevens aan Rodias. Vol gens hem heeft de Dienst Automa tisering van het Utrechtse zieken huis de eigen directie al gewezen op het feit dat de gegevens vertrou welijk moeten blijven. De directie van het AZU is het daarmee niet eens en leeft daar door in een staat van oorlog met de eigen automatiseringsdeskundi gen. Dat komt overigens ook om dat dertig van de veertig medewer kers moeten verdwijnen bij de in voering van het nieuwe systeem. Zij worden overbodig omdat er voortaan met standaardprogram ma's wordt gewerkt en er geen ei gen programmatuur meer wordt ontwikkeld. Uiteindelijk bleken beide partij en gisteren bereid tot nieuwe ge sprekken. Het AZU beloofde voor alsnog geen informatie te geven over Zis aan derden zonder toe stemming van de Stichting Bazis. De komende twee weken wordt be keken hoe de proeven toch kunnen worden uitgevoerd zonder dat Ro dias de beschikking krijgt over ver trouwelijke informatie. Spoor benadrukte dat de proe ven geen vertraging mogen onder vinden. Als het nieuwe Rodias-sys- teem niet op tijd klaar is, moet er in de nieuwbouw van het AZU, die in juli 1989 wordt betrokken, een heel datanet voor Zis worden aange legd. Dat kost alleen al 500.000 gul den. Bovendien moet Zis dan wor den uitgebreid voor een bedrag van zo'n vijf miljoen gulden. "Er is geen uitstel mogelijk", aldus i Spoor. vandaag hun lidmaatschap zouden opzeggen, zou er van die partij ook niets meer over zijn. Gelukkig is er een kleine vaste kern die de moed er in houdt. Dat is belangrijk. We hebben het als RPF toch ver ge schopt, landelijk gezien. Twaalf jaar geleden zij we klein begonnen en nu hebben we toch een vaste, gewaardeerde club waar zeer zeker naar wordt geluisterd. We moeten vertrouwen blijven hebben en sterk staan voor onze zaak". Van RPF-leden verwacht Kiste maker dat ze zich vanuit het woord van God inzetten voor een recht vaardige samenleving. "We moe ten blijven roepen. Er zijn mensen tot wie het uiteindelijk zal door dringen. Er zijn zoveel mensen zoe kende. Ze zoeken nu verkeerd, zien niet in dat de mensen aan de top al leen hun eigen zaakje staan te ver dedigen. Ik heb de taak gekregen die boodschap door te geven. Of mensen het oppakken is uiteinde lijk aan hen zelf'. Drempels in Van Duivenbodestraat LEIDEN De Van Duivenbode straat wordt een 30-kilometer zone. Daartoe wordt de straat opnieuw ingedeeld. Er worden onder meer verkeersdrempels aangelegd. Op de hoek van de straat komen zoge naamde 'oren'. Op deze oren ko men paaltjes zodat parkeren onmo gelijk wordt. De gemeente begint met de werkzaamheden in de week van 5 april. LEIDEN - De jonge Wasser.aar- der voelde de bui gisteren kenne lijk al een beetje hangen toen hij de kantonrechter vroeg toch vooral rekening te houden met het feit dat hij student was. De of ficier van justitie had weliswaar nog niets geëist en de rechter was nog lang niet toe aan het uit spreken van een straf, maar toch wees de verdachte er alvast op dat een eventuele boete hem in grote geldnood zou brengen. Hij zei het wel niet, maar hij suggereerde toch sterk dat ook hij een van die zwaargedupeerde beursstudenten was die van Stu diefinanciering maandelijks slechts een uiterst karig bedrag krijgt toegeschoven. Als ze daar in Groningen tussen alle compu terhaperingen en besprekingen met het crisisteam door tenmin ste nog enige gelegenheid voor hadden gevonden. door Wim Wegman De kantonrechter maakte niet de indruk tot tranen toe geroerd te zijn. De overtreding waarvoor de Wassenaarder terecht stond, was dan ook niet een vergrijp waarvoor de gemiddelde beurs student voor in zijn kraag wordt gegrepen. De jongeman was na melijk vorig jaar op de snelweg betrapt terwijl hij met een snel heid van ongeveer 140 kilometer per uur een enkele meters voor hem rijdende wagen 'opduwde'. En even later, toen de weg voor hem kennelijk weer vrij was, had de surveillance-auto hem 'ge klokt' op een snelheid van 165 ki lometer per uur. Staaltjes van wegrennerij, kortom, waaraan niet het soort vehikel te pas zal zijn gekomen dat met een door snee basisbeurs kan worden gefi nancierd. "Tja", zei de kantonrechter, "als die boete een probleem is voor u, zou dat een reden kunnen zijn om in het vervolg met het openbaar vervoer te reizen". De verdachte ontkende niet dat het openbaar vervoer inder daad een middel is om je te ver plaatsen. Persoonlijk gaf hij ech ter toch de voorkeur aan de auto. Maar hoe dan ook, een boete was niet noodzakelijk, zo bleek uit zijn woorden. "Ik heb mijn lesje nu wel geleerd. De volgende keer zal ik mij zeker aan de regels hou den wanneer ik weer een college dreig te missen", beloofde hij plechtig. De officier van justitie had zo haar twijfels over de leergierig heid van de student. Vooral ook omdat hij in het verleden al twee keer eerder was betrapt op het overschrijden van de maximum snelheid. Daar moest volgens de student echter niet al te drama tisch over worden gedaan. Hij reed naar zijn zeggen heel veel. Hij maakte ontzettend veel kilo meters per jaar tussen zijn woon plaats en de plaats waar hij stu deerde. Dus ach, die paar over tredingen... Op het totaal gezien viel het eigenlijk reuze mee. Ook daar plaatste de officier van justitie grote vraagtekens bij. "We weten allemaal dat de 'pakkans' voor dit soort overtre dingen in Nederland niet erg groot is. We mogen dus aanne men dat u zeer geregeld de snel heidslimieten hebt overschre den. En ze eiste een boete van 155 gulden voor het 'opduwen' en een boete van 300 gulden voor te hard rijden. Plus nog een voor waardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van vier maan den. Van dat laatste schrok de stu dent behoorlijk. Hij vroeg de •kantonrechter beleefd of die de voorwaardelijke ontzegging niet kon laten vallen. "Want ik heb mijn rijbewijs hard nodig voor mijn studie". De rechter bleek voor dat argument niet gevoelig. Met een laatste verwijzing naar de voordelen van het openbaar vervoer, veroordeelde hij de stu dent conform de eis van de offi cier van justitie. Groen licht De Zoeterwoudenaar deed er voor de kantonrechter niet moei lijk over. Inderdaad, hij had vo rig jaar op de kruising van de Schipholweg en de Rijnsburger- singel in Leiden een ongeluk ver oorzaakt. En zeker, hij had de van rechtskomende auto, die bo vendien nog op een voorrangs- weg reed, voor moeten laten gaan. Buiten kijf. Zelfs wilde hij de schuld op zich nemen voor het feit dat na de botsing een tweede van rechtskomende wa gen op de eerste was geknald. Als de kantonrechter zei dat dat aan hem lag, dan zal dat wel zo zijn. Maar dat hij óók nog eens door rood licht zou hebben gere den, nee, dat ging hem veel te Dat de politie na het ongeluk de verkeerslichten had gecontro leerd en tot de ontdekking was gekomen dat de lichten zoals dat zo mooi in politiekringen heet een 'ongelijke groenfase' hadden, zei hem niet zo veel. Zijn licht stond op groen. Punt. Het was alleen jammer dat hij daar voor geen getuigen had, want hij had als enige voor dat verkeers licht I De kantonrechter moest er kennen dat het bewijs inderdaad aan de magere kant was. Wie ver zekerde hem dat de anderen niet door rood licht hadden gereden, waarna hij de Zoetewoudenaar vrijsprak wegens gebrek aan be wijs. Bewijzen genoeg natuurlijk voor het feit dat hij geen voor rang had verleend, maar ja, dat stond niet in de dagvaarding. Raadsman Heel even ging het gisteren bij de kantonrechter toe als bij een 'echte' rechtbank. Geen kwaad woord natuurlijk over de kwali teiten van de kantonrechters, maar hun zittingen komen door gaans wat magertjes over. De verdachte vertelt er zijn verhaal, de officier van justitie houdt een streng betoog en de rechter legt een straf op, zo gaat het er onge veer toe. Zelden of nooit zijn er spannende getuigenverhoren of doorwrochte pleidooien van bril jante raadsmannen. Gisteren was het dus bij één zaak eindelijk wel het geval. En alsof het allemaal niet op kon, stonden er meteen twee ver dachten terecht: een Leidenaar die vorig jaar op een weg te hard had gereden en een Voorscho- tense die volgens de dagvaarding nogal lichtvaardig haar auto had gekeerd. De twee verdachten hadden iets gemeenschappe lijks. Ze waren namelijk boven op elkaar geknald. De raadsman van de vrouw had een getuige opgeroepen die nu eens precies uit de doeken moest doen hoe het ongeluk was gebeurd. Nou ja, getuige... Het enige dat die kon vertellen was dat hij een auto had gezien die wel leek op die van de Leidenaar en dat hij, enkele seconden nadat hij die auto had ontwaard, een enorme klap had gehoord. Over de verkeersmanoeuvres van de Voorschotense kon hij niets zin nig verstellen. De raadsman zelf vond het ook allemaal wat teleurstellend. Wat hem er overigens niet van weer hield om gloedvol te betogen dat de Leidenaar als een idioot reed en zijn cliënt slechts uiterst voor zichtig en geheel volgens de re gels te werk was gegaan. Met eni ge overtuigingskracht deed hij dat kennelijk, want de officier van justitie zag haar eis 200 gulden boete voor beide ver dachten slechts gedeeltelijk ingewilligd. De Leidenaar kreeg inderdaad een boete van 200 gul den opgelegd. De Voorschotense werd ontslagen van rechtsver volging.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15