Maas springt uit de anonimiteit Grasshoppers ruimt laatste obstakel op ZKW degradeert na verlies Gouden medaille komt als totale verrassing Conflict bij Madjoe om Gravekamp Malaise TOP duurt voort Pernix naar eindstrijd NK MSV slaat weer slag MAANDAU 7 MAAKT lütiS SPORT RIJNSBURG - Het vijfen twintigjarig bestaan van de korfbalvereniging Madjoe werd ruim twee weken geleden opgesierd met een bijzondere onderscheiding. De Rijnsburg- se club werd door het gemeen tebestuur uitgeroepen tot sportclub van het jaar vanwege allerlei leuke activiteiten en de goede organisatie. Die organi satie is sinds afgelopen donder dag echter ernstig aan het wan kelen gebracht. Een conflict omtrent het aan blijven van trainer Cor Grave kamp leidde tot een breuk bin nen het bestuur. Bestuurslid en voorzitter van de technische commissie John Klees:„De meerderheid van de selectie wilde dat de trainer op zou stap pen. Als voorzitter van de TC behartig ik de belangen van die spelers en sta dus achter dat be sluit. Gravekamp en vier ande re bestuurleden wilden eerst nog gaan praten en daar zag ik geen heil in. Als dat een reden r die op Het probleem blijkt echter die per te zitten. Gravekamp is niet alleen trainer/coach van de selec tie, maar tevens voorzitter van de vereniging. „Ik heb altijd gepro beerd die twee functies geschei den te houden", aldus Grave kamp. „Ik ben door de bond ge stuurd om eens te kijken wat ik bij Madjoe kon doen. In die vier jaar ben ik een echt Madjoe- mens geworden. Vanuit mijn werksituatie heb ik veel organi satie-ervaring en heb daardoor in Rijnsburg een hoop activiteiten op poten kunnen zetten. Er zijn alleen altijd mensen die tegen werken en de vereniging is niet sterk genoeg om die figuren te pareren. Misschien misgunnen ze mij het succes". Ook Klees beaamt dat Grave kamp een aantal goede dingen heeft gedaan. „Ik heb verder geen zin om te gaan spuien. De verhouding tussen trainer en selectie was al langer niet goed, maar het lijkt mij een hele ge zonde zaak dat een trainer na drie jaar opstapt. De moeilijk heid is natuurlijk dat de trainer ook de bovenste plaats in het bestuur inneemt. Wat mij be treft mag hij als voorzitter best aanblijven". Of Gravekamp daar heil inziet is maar de vraag:„Ik heb natuurlijk ook fouten gemaakt, maar als je zo veel tijd in een vereniging steekt en dan op deze manier aan de kant wordt gezet, doet dat behoorlijk zeer". JETSKE GOUDSMIT BUDAPEST (GPD) - De les van Rome bleek in Budapest al weer grotendeels ver geten. Een halfjaar na het minidrama in de Italiaanse hoofdstad kraaide de atletiekunie in Budapest weer victorie. Aanleiding daar voor was de inderdaad rijke medaille-oogst, maar hoe betrekkelijk de waarde daarvan is, wil men bij. de KNAU liever niet inzien. Vorig jaar, toen Nederland bij de EK-in- door in het Noordfranse Lievin drie gouden en een zilveren medaille in de wacht sleepte, rekenden de atletiekbonzen zich in sportief opzicht rijk. maar de kater kwam in Rome, waar Nederland er tijdens de wereldkam pioenschappen niet aan te pas kwam. Drie finaleplaatsen (twee keer Elly van Hulst en één keer Han Kulker) deden de indoorsuc- cessen verbleken. Daarom kan in het Nederlandse atletiek- wereldje maar beter niet al te opgewonden worden gedaan over de drie gouden en twee zilveren medailles van Budapest. Het oran jebal, dat gisteravond in de Hongaarse hoofdstad werd opgevoerd, deed dan ook wat potsierlijk aan. Hoe fraai de prestaties van de omvangrij ke, dertien atleten tellende, EK-ploeg ook waren, het prijzenfestival dient wel te wor den gerelativeerd. Vooral ook omdat in dit olympische seizoen nogal wat Europese toppers (onder wie Han Kulker) in Bud apest verstek lieten gaan waardoor het ni veau van de negentiende Europese indoor kampioenschappen niet meer dan matig Slechts dé hoogspringers, de Zweed Pa- trik Sjöberg en de Bulgaarse Stefka Kosta- dinova, kwamen in de buurt van een we reldrecord, maar uiteindelijk leverde Bud apest zelfs geen enkel Europees record op. Wel een drietal Nederlandse records van wie die van Frans Maas bij het verspringen het meest tot de verbeelding sprak. Toch zou de verrassende Europese kampioen met zijn winnende sprong van 8 meter 06 vorig jaar in Lievin niet eens in de prijzen zijn gevallen. Een teken aan de wand. Verbijstering Niemand kende hem en dus hield nie mand in Budapest rekening met Frans Maas, het 23-jarige verspringtalent uit Ber gen op Zoom. Iedereen verwachtte dat de strijd om het goud zou worden uitgevoch ten door de Italiaan Giovanni Evangelisti en de Hongaar Laszlo Szalma. Maar tot verbijs tering van dit tweetal landde zaterdag- middg een Hollander acht meter en zes cen- timer ver in de springbak, een afstand die voor alle andere atleten te groot bleek. Evangelisti wilde de EK aangrijpen om eerherstel te krijgen nadat Italiaanse offi cials hem bij het WK in Rome de bronzen plak 'cadeau' hadden gedaan. Bij afwezig heid van titelhouder Robert Emmijan, ach ter Carl Lewis de tweede verspringer van de wereld, lag de titel immers voor het grijpen. Vandaar dat Evangelisti zich al een week voor de titelstrijd in de Hongaarse hoofd stad meldde. Maar zijn uitgebreide en inten sieve voorbereiding mocht niet baten, want hij kwam zaterdag niet verder dan acht me ter, wat hem slechts een bronzen plak ople verde. Frans Maas, die vlak daarvoor tot verba zing en enthousiasme van de ruim vijfdui zend toeschouwers in het uitverkochte Sportcsarnok 8 meter 06 had gesprongen, weigerde na de laatste sprong van de geterg de Italiaan de felicitaties van Emiel Mel- laard in ontvangst te nemen. Hij wilde eerst de laatste sprong van Szalma afwachtten en collega Mellaard, die mede door een lichte enkelblessure met een vierde plaats genoe gen moest nemen, hield de hand van zijn landgenoot vast toen de Hongaar zijn aan loop nam voor een geslaagde sprong. Die evenwel net niet goed was voor goud omdat de Hongaarse jurlyleden, in tegenstelling tot hun Italiaanse collega's, weigerden met twee maten te meten. Machtsgreep Maas is derdejaars student lichamelijke oefening aan de Universiteit van Texas in El Paso. In Texas legde hij de basis voor zijn geslaagde machtsgreep in Europa waarmee hij niet alleen de concurrentie, maar ook zichzelf en zijn coach verraste. Peter van Wijk: „Frans kwam hier eigenlijk om zijn Nederlandse record hinkstapspringen aan te scherpen en pakt dan even goud bij het verspringen. Schitterend en ongelooflijk te gelijk". Maas zelf: „Ik had gehoopt in de 7.90 te springen. Ik weet al een tijdje dat ik acht meter kan springen, maar ik had niet ver wacht dat het er nu al uit zou komen. Ik heb namelijk nog niet zoveel aan snelheidstrai ning gedaan. Voor mijn gevoel was ik nog niet rap genoeg en daarom verbaast die 8,06 mij en beetje". Met die gouden sprong, goed voor een Ne derlands record, is Maas op de wereldrang lijst behoorlijk geklommen. „Ik had nog nooit verder gesprongen dan 7.99. Dat was laatst in de States en daarmee stond ik toen op een vijfde plaats op de Amerikaanse ranglijst. Ik denk dat ik nu tweede sta ach ter Myricks". Olij slager Hordenloopster Marjan Olijslager opende zaterdagmiddag de successenrij voor de Ne derlandse atleten. Nadat zij in de series haar nationale record op de 60 meter horden al van 7,97 seconden had terrugebracht tot 7,95, haalde de atlete uit Capelle aan de IJs- sel er in een bijna perfecte finalerace nog eens drietiende seconde van af. Haar uiste kende finish was goed voor een tweede plaats achter de wereldkampioene Cornelia Oschkenat, de gedoodverfde favoriete. Olijslager: „Achter Oschkenat was het een open strijd en was de vorm van de dag bepalend. Ik won het zilver omdat het ein delijk eens in een finalerace naar wens ging. Mijn start en finish waren zeldzaam goed en dat bleek voldoende". Na Frans Maas haalde Elly van Hulst gis terochtend het tweede goud binnen. Bij af- wezigeid van de Britse wereldrecordhoud ster Zola Budd (8.39,79), de Oostduitse Ulri- ke Ullrich, de Russische Olga Bondarenko en de Roemeense Maricica Puica had de Rotterdamse in haar race over drie kilome ter eigenlijk alleen wat te duchten van Wen dy Sly. Maar de Britse hield zich schuil en had geen antwoord op de dubbele tenpover- snelling van de oppermachtige Van Hulst. Die verbeterde met een tijd van 8.44,50 royaal haar Nederlandse record dat op 8.51,40 stond en had zelfs nog even een aan val op het wereldrecord overwogen. Van Hulst: „Maar dan had ik er onmiddellijk na de start aan moeten gaan sleuren en mis schien het hele zaakje op sleeptouw geno men of mezelf kapot gelopen. Ik wilde geen risisco lopen omdat na de tweede plaats van vorig jaar in Lievin nu alleen een gouden medaille telde". Bijzaak De jacht op het wereldrecord stelt Van Hulst voorlopig uit tot volgend jaar. „Het is nu weer welletjes, indoor-atletiek blijft voor mij bijzaak. Het is een leuke onderbreking van de winter, maar meer ook niet. Mis schien dat ik me volgend jaar wat meer op het indoorseizoen ga richten omdat er dan niet zoveel grote baanwedstrijden zijn". Beschikte Elly van Hulst in Budapest over twee versnellingen, Rob Druppers had er mar één en dat was niet voldoende voor prolongatie van zijn Euroepse titel. De Utrechter was dit indoorseizoen nog onge slagen en vooral zijn verbetering van het wereldrecord op de 1000 meter, onlangs tij dens de nationale kampioenschappen in Den Haag, had grote indruk gemakt bij de Europese concurrentie. Zo liet de Britse nationale coach Frank Dick zich een paar dagen voor de Europese titelstrijd ontvallen dat hij geen idee had hoe Druppers zou kunnen worden afge stopt. „Tegen Rob in deze vorm zijn mijn jongens kansloos", schoof hij zijn troeven Anthony Morell en David Sharpe in een un derdog-positie. Ten onrechte, zo bleek gistermiddag, want Sharpe had wel degelijk een antwoord op de demarrage die Druppers anderhalve ronde voor de finish plaatste. „Ik dacht dat ik los was en de winst op zak had", gaf Drup- pers na afloop zijn misrekening toe, "maar ik schrok me een ongeluk toen ik Sharpe naast me zag komen. Op dat moment ver krampte ik, voor het eerst dit seizoen". Fout Toch meende Druppers in de boeiende fi nale geen tactische fout te hebben Ge maakt. „Het tempo lag te laag en daarom moest ik wel het initiatief nemen. Had ik dat later gedaan dan waren er waarschijnlijk te veel kanshebbers overgebleven". Met zijn tempoverhoging speelde Drup- pers Sharpe in de kaart. De Brit: „In dat op zicht is hij voorspelbaar. Hij versnelt altijd anderhalve ronde voor het einde. Ik had me er helemaal op ingesteld en het pakte pre cies uit zoals ik verwachtte. Ik heb geen mo ment gedacht dat ik kansloos was. Ik vind dat de meeste atleten teveel ontzag voor hem hebben. Rob is ook maar een mens". JAAP VISSER KATWIJK Het eerste applaus voor Grasshoppers kwam zater dagavond van tegenstander To nego, dat zich na een enerverende, soms bikkelharde maar faire strijd moet neerleggen bij de feiten. Grasshoppers is gewoon te sterk voor de promotiedivisie en weet zich na de ruim uitgevallen 90-67 overwinning op de laatst overge bleven concurrent verzekerd van een plaats in de eredivisie. Moegebeukt en moegestreden moest Tonego in de laatste vijf mi nuten van de voor zo'n 150 toe schouwers in de volgepakte Boorsmazaal verspeelde basket balwedstrijd de Katwijkse meiden voor laten gaan. Van 67-62 spron gen de sprinkhanen naar de over tuigende eindstand. De Twentse handen gingen, heel sportief, al voor het laatste fluitsignaal op el kaar. Hoewel het uiteindelijke ver schil ruim uitviel volgde ook deze vierde ontmoeting tussen beide promotie-kandidaten het beeld van de voorgaande duels. De Twentse ploeg had de openings wedstrijd gewonnen (48-40); Grasshoppers verloor daarna geen enkele keer, maar finishte tegen Tonego steeds met de hakken over de sloot (79-71, 62-63). In de eerste helft, die door de felle inzet van bei de teams soms meer op vrij worste len leek dan op gestroomlijnd bas ketbal (de scheidsrechters lieten dan ook veel te veel toe), was er bij na steeds evenwicht. Grasshop pers liep uit naar 20-14, maar was bij 23-24 al weer ingehaald. Ook na de rust (32-30) bleef de be slissende ontsnapping lang uit. An- ja Aandewiel (21 pnt) en Petra van der Oever (18) lieten uitstekend verdedigend werk zien, terwijl zij zich samen met Marja Schaap (20) ook in de aanval niet onbetuigd lie ten, maar aan de andere kant van het veld was Chrystal Coleman (29 pnt) weer een klasse apart. Tonego brak uiteindelijk toch onder de hevige druk van de met zelfvertrouwen spelende Katwijk- sen. De Twentse aanval stokte (50- 48, 65-54) en na een laatste krachts inspanning (67-62) moest ook de ploeg van Piet Vink zich bij de fei ten neerleggen. In de resterende minuten vervulde Tonego de rol van 'clown' in een Katwijkse versie van de Harlem Globetrotters show, met fraaie passes en een mes scherp uitgevoerde break kreeg Grasshoppers uiteindelijk ook de tegenstander op de banken. De promotie, de vijfde in zes sei zoenen, kan Grasshoppers niet meer ontgaan, het kampioenschap is een feit wanneer de volgende drie wedstrijden worden gewon- HANS JACOBS SCHEVENINGEN - De zaal- korfbalcompetitie is afgelopen, maar de malaise bij TOP duurt voort. Weliswaar sloten de Sas- senheimers met een 15-16 over winning op degradant KVS, maar de tweede helft van dit duel stelde, gezien de 4-11 stand halverwege, bijster weinig voor. „Dit had natuurlijk nooit mogen gebeuren", wist coach Jasper Engel, „Ik weet niet waarom, maar ze waren niet vooruit te branden. Nu was de ambiance in de vrijwel lege sporthal De Blin- kerd uiterst miserabel, al poog de een groepje fanatieke Sas- senheimers einge sfeer rond de als vissekom uitgevoerde speelvloer te brengen. Ook ar biter Kuiper, die zoals een pro fessioneel landmeter betaamt de strafworpafstand na mat, zorgde voor vermaak, evenals KVS'er Dick van Arkel, de zwij gende gelegenheidscoach die het werk overliet aan de als coach geschorste, maar nu als reserve op de bank zittende Piet Alblas. Het mocht allemaal niet ba ten, KVS-TOP bleef een ver- plichtmatige vertoning, de toch overtuigende start van de Sas- senheimers ten spijt. Aad Wie- gerink, de vervanger van de op gestapte Frank Nijenhuis, zorg de voor 1-3, een marge die door Jacqueline Winter, Karin Wes terbeek, Ron van der Willink en Anne van der Zaag tot zes goals (2-8) werd uitgebouwd. Dat verschil smolt na rust (4- 11) voledig weg, omdat KVS- schutters Antoine Nadorp, de gebroeders Dijkhuizen en voor al Mariël Jongman de geest kre gen. Acht minuten voor tijd pas konden Aad Wiegeririk en Ron van der Willik weer orde op za ken stellen, al bleef het verschil minimiem: 15-16. LEIDEN In de laatste ronde van de zaalkorfbalcompetitie zijn alle beslissingen reeds gevallen. Zui derkwartier leed een 17-16 neder laag bij Klimop en verloor daarmee haar eerste klasserschap. In de der de klasse K werd Velocitas kam pioen zonder zelf te spelen, door dat achtervolger SDO beslissend puntverlies leed. Op de valreep van het zaalsei zoen haalde Pernix tegen DEVD nog de hoogste score: 18-14. Nu stond er voor beide ploegen maar weinig op het spel, dus kon er vrij uit worden gebald, rust 8-6. Na de hervatting liep het verschil op tot vier goals, waarna Pernix zich kon beperken tot het Consolideren van de voorsprong. Janneke Mulder, Carla van Evert en Geerten Breet- veld scoorden elk viermaal, terwijl Peter- (3), Carla- (2) en Rutger Kui pers voor de resterende treffers te kenden. „Een heel behoorlijke prestatie", vond coach John Tims de 11-13 ze ge van Fides Pacta op Blauw Wit'51. Weliswaar maakte de Dordtse ploeg haar reputatie als vechtploeg geen moment waar, on der de spanning bezweek zelfs de laatste schutter, toch mocht Fides' prestatie er zijn. Ondanks spelers uit het derde team, de reserves moesten hun kampioenswedstrijd spelen, bleef het ploegverband bestaan. Aanval lend waren vooral Mieke Selier (4) en Wilma Neuteboom (2) uitste kend op dreef, terwijl ook Robin Sommeling (2) en René van der Vooren (2) hun goaltjes meepikten. Tenminste één helft heeft Fiks het Kinderdijkse publiek in angsti ge spanning gehouden. De plaatse lijke topclub, met massale verbale en muziekale steun van het pu bliek, keek in de eerste dertig mi nuten zelfs regelmatig tegen een achterstand aan. Na de rust (7-7) bezweek Fiks echter onder het schuttersgeweld en na acht minuten was een 11-7 stand bereikt, waarbij Kinderdijk zelfs nog een strafworp onbenut had gelaten. Door treffers van Reinetta de Mooy, Theo Vreeken, met drie goals topscorer, en Diede- rick van Veen bleef Fiks nog enigszins in de buurt van de kam- pioensploeg: 13-10. WORMER - De junioren van Pernix plaatsten zich afgelopen zaterdag voor de eindstrijd van het kampioenschap van Nederland. De Leidse jeugdploeg klopte naaste concurrent Groen Geel met 11-15 en behaalde zo de afdelingstitel. Pernix zal nu zaterdag in Dordrecht een halve competitie spelen tegen Dalto, Deetos en Wordt Kwiek. De winnaar hiervan mag uitkomen in de juniorenfinale, die dit jaar voor de eerste maal wordt gehouden als voor proefje van de 'grote' finale, tussen PKC en Oost Arnhem. Gezien de matige start, na vijf duels had de ploeg al vijf punten ver speeld, kwam het kampioenschap vrij onvenvacht. Het leidende trio BEP, Koog Zaandijk en Groen Geel verspeelde echter punten, terwijl Pernix verder ongeslagen bleef. In Wormer waren Casper de Rooy (5), Ro bin Arnoldus (4) en Barbara Kaptein (3) de belangrijkste doelpuntenma kers, terwijl Hans van der Velde onder de korven erg opvallend speelde. „Een bal meer in de aanval en dan hadden we het af kunnen ma ken", verzuchtte Wim van Huis na afloop van het duel van Zuider kwartier tegen Klimop. Om direct weer de realiteit onder ogen te zien: „Klimop was net even beter, net even gemakkelijker scorend". Al snel raakte Zuiderkwartier achterop (4-2) en dat verschil van twee punten bleek onoverkome lijk, ondanks onverzettelijk tegen spel. Het verschil groeide in het eerste kwartier na rust (10-8) zelfs aan tot vier goals (15-11), hetgeen voor coach Van Huis het sein was te wisselen. Michael Martins en Aldo Spadon zorgden voor nieuwe impulsen, Spadon scoorde al snel 15-12, ter wijl Martins Dirk Jan de Kreek in staat stelde nog driemaal te scoren. Na diens laatste treffer resteerde er echter slechts één minuut. De Danaïden eindigde door een '9-8 zege op PSV op een tweede plaats achter kampioen De Over- kanters. Op grond van het doelsal do misschien terecht, maar het geen de ploeg van coach René Ver sloot gisteren vertoonde had aller minst het gewenste niveau. Vooral aanvallend schortte er het een en ander aan het Leidse spel. Na tien minuten in de tweede helft had De Danaïden een 8-4 voor sprong, een kwartier later waren de Eindhovenaren weer langszij. Eric Kromhout zorgde er vanaf de straf- worpstip nog voor dat beide pun ten in Leiden bleven, nadat een doorbraak van Marion Peters onre glementair was afgestopt: 9-8. De start van Crescendo in het duel tegen NIO was uitstekend. Pe ter Baak (2), Wijnand Alberts (2) en Marlies Brouwer brachten na een kwartier een 5-1 stand op het score bord. Daarna ging het evenwel snel bergafwaarts en via 6-5 en en 9-6 ruststand was de stand na tien mi nuten in de tweede helft weer ge lijk: 10-10. Marlies Brouwer, Henk Alberts en Alphons Cornelissen hielpen Crescendo alsnog aan de zege: 13-11. Fluks kreeg bij Vriendenschaar alle ruimte om aan te leggen. De schutters uit de ploeg van coach Kees van Vliet profteerden gretig en halverwege was er al een 6-10 stand bereikt. Aad van Drongelen (5) en Kees Imthorn (3) tekenden samen voor een groot deel van de zeventien Noordwijkse treffers: 11- 17. Ons Eiland verdween zonder een overwinning naar de afdeling. Alleen Julia Arnoldus scoorde in de beginfase, waardoor Weidevo gels weg kon lopen naar 1-4. Na 4-9 kwam de Leidse ploeg door tref fers van John Dickhoff (2) en Colin- da de Wekker nog wel terug (7-9), maar het laatste woord was aan de gasten: 8-12. KNS-ODO(D) werd een bijzon der rommelig duel, ook al door te weinig consequente leiding. Gerui me tijd ging de strijd gelijk op, maar toen de Dodtse ploeg in de slotfase een 7-6 voorsprong pakte gooide het de wedstrijd plat. Dat resulteerde in een achtste treffer: 8- 6. Peter Zitman scoorde tweemaal. De Algemene liet in de laatste minuut van de wedstrijd tegen DKC een punt uit handen glippen: 10-11. Gezien de vele afwezigen was het al een hele prestatie dat de ploeg zover was gekomen. Zo kon gebeuren dat na het uitvallen Re- mon Terwiel plots routiniers Wim- en Ruud van Vliet in een vak ston den. BRAM VAN GENT Chrystal Coleman kon het alleen niet redden tegen Grasshoppers. Hier passeert de Amerikaanse nog haar verdedigsters Anja Aandeiviel en Pe tra van der Oever, maar de Katwijkse verdediging bleek later een on neembare Vesting. (foto Lock Zuydcrduin) NOORDWIJK In de schaduw van Grasshoppers sloeg het vrouwenteam van MSV zaterdag haar tweede belangrijke slag van de week. Na de zege op DAS (58- 59) volgde een al even zwaar be vochten 71-69 overwinning op Lisse. MSV kende een sterke start (23-14) en bleef vooral door de zware foutenlast van Lisse ver der de gehele eerste helft aan de positieve kant de score. Lisse werkte de 38-31 achterstand bij rust binnen vier minuten weg (40-41) en leek onder leiding van de sterk acterende Mary van No- belen af te stevenen op de eind overwinning. Bij het ingaan van de slotmi nuten leidde Lisse met 64-69, bij het eindsignaal was die voor sprong geheel verdwenen. Het pressende MSV kon alleen door middel van fouten worden afge stopt en Ria Bröring (27 pnt, waaronder de laatste 7) toonde zich op de vrije worplijn een koelbloedige afmaker: 71-69. - In de promotiedivisie bij de mannen deed BVO Alphen slechte zaken bij Basketiers, dat door de 80-74 zege de onderlinge stand op 3-1 bracht. Mochten bei de teams in de degradatiestrijd gelijk eindigen, dat valt BVO af. Leiderdorp kwam in de eerste divisie met een benauwde zege uit de ontmoeting met Racing Beverwijk. In de eerste helft wist de zwalkende titelpretendent door een hechte verdediging de bezoekers op afstand te houden (40-32), maar Beverwijk verwerk te na rust het uitvallen van schut ter Guus Schuyt (5 fouten) met een extra krachtinspanning en Leiderdorp (dat ook twee techni sche fouten incasseerde) keek plotseling tegen een 65-68 achter stand aan. In de voorlaatste minuut was de stand weer gelijk (79-79), waarna Leiderdorp liet zien dat het toch net iets meer in huis had dan de Noordhollanders: 87-79. Henk Jan Piket (22) was de top scorer voor Leiderdorp. Lisse kwam tegen koploper Early Bird goed uit de startblok ken (17-10), maar slaagde er niet in die voordelige marge te conso lideren. Early Bird kon daardoor met een geringe voorsprong rus ten: 39-42. Na de spelhervatting kwam het verschil in de rang schikking ook in de produktie tot uitdrukking. De lijstaanvoer der scoorde makkelijk en Lisse >kon daar niet voldoende tegen over zetten. Via 46-57 en 66-80 liep Early Bird door naar een overtuigende 73-90 overwinning. De rayonwedstrijd tussen Zoe- bas en Grasshoppers was bin nen zes minuten beslist: 22-3. Die tegenslag kwamen de Katwij- kers niet meer te boven: 101-78 (53-32). Voor MSV geldt een zelf de verhaal. Achilles schoot in de beginfase met scherp en zeven minuten stond MSV reeds met 5- 22 achter. MSV verlor uiteinde lijk met 79-97 (38-50).

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17