ZOLANG DE VOORRAAD Broekster Boys geeft zich pas na een uur over Quick Boys: half werk, hele winst 'Dit had niks met voetbal te maken' Madjer nu in beeld bij Inter Milan Bliksemstart overdondert ARC Seizoen voor FC Lisse na nederlaag al voorbij MAANDAG 7 MAART 1988 NOORDWIJK - Uitslagen kunnen be drieglijk zijn. Zo zou de 5-1 score die Noordwijk zaterdag tegen Broekster Boys wist te bewerkstelligen je kunnen doen geloven dat de opgaande lijn bij de formatie van John Eelman weer duide lijk aanwezig is. Een vergissing. Na de opleving vorige week bij DSVP volgde nu weer een povere vertoning. De staart- ploeg uit Damwoude - na rust met tien man - brouwde er echter nog minder van en dus was de uitslag zo gek nog niet. In de eerste helft zag het er overigens niet naar uit dat de Friezen met zo'n rui me nederlaag zouden worden geconfron teerd. Gesteund door de strakke wind wist de hekkesluiter, spelend zonder ba sisspelers Boersma (geblesseerd) en Al ma (ziek), de thuisploeg aardig tegen stand te bieden, al waren de beste moge lijkheden voor de Noordwijkers. De ma tige afwerking van Kees Smit en Timo Gerlof kwam evenwel prima overeen met het niveau vart de overige Noord - wijkse acties, die gekenmerkt werden door een flinke dosis slordigheid. De eni ge speler die in deze periode niet in de malaise deelde, was Geert-Jan Bakker. Het was dan ook gerechtigheid dat juist hij, na een half uur spelen, de score open brak. Na een voorzet van Jos Smits, die door Jaap Guyt - invaller voor de ge schorste Ivan Hermans - en Timo Gerlof slecht werd verwerkt, belandde de bal uiteindelijk voor de voeten van Bakker, die knap z'n zevende competitietreffer liet aantekenen: 1-0. Het doeltreffende baksel maakte geen eind aan het gebrad- del op het veld. Dat bleef voortduren, zoals twee minuten voor rust nog eens ten overvloede door de Noordwijkse de fensie werd gedemonstreerd. Dick Zijl stra, daartoe in staat gesteld door de bes te Fries Jouke Dantuma, profiteerde er dankbaar van: 1-1. Vlak na de enorme vreugde-uitbar sting die ter ere van het negende(l) sei- zoendoelpunt van Broekster Boys ont stond, volgde voor de Damwoudenaren snel de domper. Spits Jouke Faber en Noordwijks libero Andries Wendt kwa men met elkaar in conflict. Fabers on heuse bejegening was voor een ieder dui delijk zichtbaar en leverde hem geel op. Faber liet zich door die waarschuwing van arbiter Bogaert echter niet te tem men en aangezien zijn ploeggenoten en de begeleiders De Lange en De Jong - trainer Tardy vertrok een maand geleden wegens privéredenen - daar evenmin in slaagden, was het vervolg voorspelbaar. De woedende aanvaller zocht onmiddel lijk na zijn boeking Wendt op en alhoe wel Mark Vink moedig als buffer wilde fungeren, constateerde Bogaert even la ter toch dat Faber een slaande beweging naar Wendt maakte. Faber kon dus gaan en dat tien tellen voor rust! Met de wind als compagnon en tegen tien Friezen (Eelman: "Het zou niet juist zijn om onze ruime overwinning toe te schrijven aan het feit dat de tegenstander in de tweede helft met tien man speelde, maar het scheelt natuurlijk wel") kon het na de pauze voor Noordwijk niet meer stuk. Broekster Boys kwam nauwelijks meer van de eigen helft af en het was al leen de vraag hoelang het nog zou duren voordat Noordwijk kon juichen. Na ruim een uur was het zover. Bas van Kan, nét in het veld voor Jaap Guyt, had in de dug-out ongetwijfeld gezien dat de rood witte pogingen om kansen te creëren door gebrek aan nauwkeurigheid de mist in gingen. Dan maar van afstand, moet Van Kan hebben gedacht. Zijn twintig meter-knal betekende 2-1. John Marijt had acht minuten later, vanaf de rand van het strafschopgebied, eveneens succes, zij het met wat gleuk, want zon der de koerswijziging die Henk-Jaap Bakker ongewild aanbracht, zou de ove rigens onzekere goalie Koopman waar schijnlijk wel in de weg hebben gestaan: 3-1. In de slotfase liepen de discipelen van Eelman nog verder weg. Rob Ver meer benutte een strafschop, toegekend na een buiteling van de voor Smit inge vallen Albert Bosma, en een afstandspe gel van Cees Nulkes betekende zelfs 5-1. Op papier een fraaie score. De werkelijk heid was echter minder fraai. NICK VERWOERD KATWIJK Zelf willen ze er nog helemaal niets van we ten. Tien wedstrijden voor het einde van de competitie rep pen spelers en trainer van Quick Boys met geen woord over een kampioenschap. Zelfs een eventuele rol van bete kenis in de titelstrijd bedeelden de Katwijkers zich ook na de overwinning op ARC (dit keer 2-1) niet toe. Het lijkt als of er een vloek rust op het uitspreken van het woord alleen al en in die zwijgzame houding betreffende dat 'hete' on derwerp kan ze op Nieuw Zuid geen ongelijk worden gege ven. maar niet in om de harten warm en de hoofden koel te houden; steeds weer ging het 'tussen de oren' mis, waardoor de vereniging aan het einde van het seizoen het draai boek van het kampioensfeest moest opbergen. Maar...het is in middels opnieuw zover dat een stiekeme blik wordt geworpen in dat feestprogramma; voor het ge val dat Quick Boys daadwerkelijk afrekent met een voor de Katwij kers wel héél vervelende traditie. Hoe vaak immers liet de ploeg zich in het verleden, zo ongeveer in de- zelfe periode van het seizoen, niet gek maken door de gedachte dat de titel in de eerste klasse van het za terdagvoetbal onmogelijk was te De spelers slaagden er RCL gelooft nog in goede afloop Gert Aandewiel heeft zich ontdaan Quick Boys is bijna een feit. WOERDEN - RCL blijft er in gelo ven. De Leiderdorpse formatie be haalde opnieuw een belangrijk punt in de strijd tegen de degrada tie in de tweede klasse B. In- Woerden behaalde de ploeg van trainer Ton Zoutendijk met pijn en moeite een 1-1 gelijkspel tegen Sportlust'46. De grote druk die we kelijks op de schouders van de Lei derdorpers rust, was in Woerden duidelijk in het vertoonde spel te rug te vinden. Elke wedstrijd is voor RCL het 'duel van de waar heid', waarin vooral het resultaat vooropstaat. In tegenstelling tot vorige week, toen de uitwedstrijd tegen De Zwerver dezelfde uitslag oplever de, liet de strijdwijze van RCL afge lopen zaterdag weer te wensen over. „Het was weer het bekende euvel", merkte Zoutendijk op. „Het duurt allemaal te lang. Het is steeds maar weer dat balletje bren gen". Tot diep in de tweede helft bleef de blancostand in deze degradatie- ontmoeting gehandhaafd. Pierre van Gemerden had in de eerste vijf-^ enveertig minuten namens RCL de beste mogelijkheid gehad om de wedstrijd open te breken, maar zijn kopbal ging voorlangs. De twee doelpunten vielen na rust in een tijdsbestek van vijf mi nuten. Sportlust opende de score, waarna RCL vlak daarna via Mar cel Brasker gelijkmaakte. Ben Heemskerk nam met een vrije schop het voorbereidende werk voor zijn rekening. Met hangen en wurgen hield de Racing Club Lei derdorp in het verder verloop van de wedstrijd het doel schoon. LFC - Volendam LEIDEN Als de terreingesteld heid het toelaat speelt LFC mor genavond een oefenwedstrijd te gen Volendam. Het duel tussen de Leidse amateurs en de Volendam- se profs begint om 20.00 uur op het LFC-veld aan de Boshuizerkade. "Onzin" noemde trainer Hans van der Zee de speculaties, kort na dat zijn ploeg voor de 24ste keer achtereen ongeslagen was geble ven. "De weg is nog lang. Aan de positie op de ranglijst mag nu nog geen enkele conclusie worden ver bonden". Met ontmoetingen tegen Rijnsburgse Boys (volgende week) en later tegen ACV, Noordwijk en IJsselmeervogels (in volgorde van opkomst) voor de boeg kunnen de kansen zoals zo vaak in het nadeel van Quick Boys keren. Op dit moment echter maakt de ploeg een positieve ontikkeling door. Quick Boys, dat een punt uit liep op Rijnsburgse Boys, heeft de laatste weken aangetoond ook met matig spel overwinningen te kun nen pakken en dat kunnen over het algemeen alleen de echte topploe- gen. ARC, dat de laatste weken omhoog was geslopen, ondervond het aan den lijve. Het goede begin leverde Quick Boys het halve werk op. Om dat de -voetballers het na twintig minuten uitstekend voetbal wel ge noeg vonden, zou kunnen worden gesteld dat ze daarmee half werk afleverden. "Na die eerste twintig minuten konden we niet meer de kracht en de macht opbrengen om het verder uit te bouwen", zocht Van der Zee naar een verklaring voor de terugval, die overigens geen nadelige gevolgen had. ARC vormde slechts een enkele keer een bedreiging voor de onzekere doelman Tom van der Niet, die de geblesseerde Theo Guyt verving. Omdat de bliksemstart de thüis- lub een fraaie treffer opleverde van Martin van der Plas, die een subtiel steekpassje van Dennis-Jan Mieras in 1-0 omzette, keek ARC onver wacht vroeg (zevende minuut) te gen een achterstand aan. "En dat was een streep door de rekening", zei trainer Jan Kroeze, die ARC op dracht had gegeven om in een vroeg stadium de aanvalsopbouw van de tegenstander te verstoren. "Maar daar hebben ze zich niet aan gehouden. Anders had ik het nog wel eens willen zien. Quick Boys heeft voorin een paar slimme jon gens lopen, maar als je het die grote gasten achterin moeilijk maakt, gaan ze fouten maken". Omdat René Lammers geschorst was en Hans Wouter Valk slechts half fit was, draaide de linkerzijde niet zoals Kroeze dat graag ziet. Dat gold overigens niet alleen voor die flank. "ARC begon te slap. En dan is het heel moeilijk overschake len", wist Kroeze, die teleurgesteld was over het spel van zijn ploeg. "Het was duidelijk één van onze 'mindere potten". Desondanks waren de Alphena- ren na het overtuigende begin van de thuislub gedurende enige tijd meer aan de bal dan Quick Boys, maar verder dan een goede vrije schop van Cees Bonefaas en een schietkans voor Johan Boer kwa men de gasten niet. Aan de andere kant van het veld was Gert Aande wiel drie keer dicht bij de tweede Quick Boys-treffer. Nadat Hans van der Plas op de rand van het strafschopgebied was neergelegd door Arno Lancel (later geboekt door arbiter Schaap), lepelde de jongere broer van Rijnsburgse Boys-speler Huug Aandewiel de bal tegen de onderkant van de lat. Even later, na een pass van Arie van Duyn, wachtte hij te lang met schieten, waardoor doelman Emiel Borst de bal kon oprapen. Balverlies Op aangeven van de sterke Jaap van Duyn, die aan de rechterkant een uitstekende wisselwerking on derhield met Teun en Leen van der Plas, kon Aandewiel even later met het hoofd niet voldoende kracht achter de bal zetten. Daardoor bleef het bij 1-0 en daardoor dus ook bleef ARC geloven in een goed resultaat. Dat gevoel werd ver sterkt door het slordige spel van Arie van Duyn, die veel te vaak bal verlies leed. Zijn voorbeeld werd na de rust gevolgd door Hans van der Plas, die opbouwend eveneens slecht speelde en in tegenstelling tot Jo han Jonker (tegen Niek Oosterlee) en Teun van der Plas (tegen Riny Oosterlee) moeite had met zijn di recte tegenstander Johan Boer. Hoewel de van Olympia Gouda af komstige aanvaller in de kwalita tief matige tweede helft nogal eens langs zijn opponent schoot, was er niemand aanwezig om het voorbe reidende werk af te maken. Bijna hielp Hans van der Plas de Alphen- se ploeg. Na het derde slippertje van Van der Niet trapte hij de bal tot hilariteit van het publiek in gro te paniek tegen de paal. Gert Aandwiel toonde zich in de 59ste minuut, gelukkig voor Quick Boys aan de andere kant van het veld, wél scherp toen hij de bal op aangeven van Leen van der Plas in de 'kluts' voorbij Peter Borst kreeg en van dicht bij scoorde: 2-0. Floor van Duyn stond toen al even in het veld als vervanger van Mieras. De linksbenige voetballer is hersteld van zijn beenbreuk en was fit ge noeg om in de basis te beginnen, maar werd door Van der Zee ("Ik weet nog niet of hij volgende week in de basis staat") pas later ingezet. Ook Van Duyn kon echter niet voorkomen dat Bonefaas een kans kreeg en dat Wilco van Leeuwen uiteindelijk twintig minuten voor het einde na een gave voorzet van Boer 2-1 scoorde. Rene Krommert (gekomen voor Bonefaas, in de rust had Geert Jan de Vries Valk al ver vangen) kreeg daarna als enige nog een (kop)kansje. Maar hij miste de bal, waardoor de 2-1 stand gehand haafd bleef. Tot opluchting uiter aard van de Katwijkers, die nader hand de mond vol hadden over de derby van volgende week tegen Rijnsburgse Boys. Maar niemand die over een kampioenschap sprak. En dat dat zegt genoeg.. FRED SEGAAR SCHERPENZEEL - Voor FC Lisse lijkt het seizoen nu al voorbij te zijn. De kansen op een eventueel kampioenschap in de tweede klasse C van het zaterdagvoetbal zijn na de 2-1 nederlaag in en tegen Scherp- enzeel normaal gesproken ver keken. Zodoende kende het afgelo pen weekeinde een dramatisch verloop voor de ploeg van Wim Eilander. Na de vorige week verloren wedstrijd tegen ZOB moest Lisse zaterdag winst boeken om nog enigszins aan sluiting te behouden met de koploper. Dat deze opzet mis lukte, was geheel aan de ploeg zelf te wijten. De legio kansen die Lisse vooral in de eerste helft van de ontmoeting met Scherpenzeel kreeg, leverden geen enkele treffer op. De thuisploeg zette de Lissenaren ALGIERS (AFP) De Algerijnse international Rabah Madjer is lij dend voorwerp in een miljoenen steekspel. De door FC Porto aan Valencia uitgeleende aanvaller gaat het komende seizoen naar In- ternazionale. Althans, volgens het Algerijnse dagblad El-Hadef. Madjer heeft al een driejarig con tract getekend bij Bayern Mün- chen, maar Porto heeft volgens EL- Hadef besloten geen medewerking te verlenen aan deze overgang. De Portugezen zijn van mening dat het transferbedrag dat rond de acht miljoen gulden ligt. aan de lage kant is. Barcelona deed Madjer kortgeleden een aanbod, waarnaar de speler wel oren had. Maar op nieuw ging FC Porto niet akkoord. De Portugese club en Madjer be reikten wel overeenstemming met Inter. Na de wedstrijd Valencia - Real Sociedad op 28 februari kwa men alle partijen rond. Internazio- nale had al langer interesse in de aanvaller, maar ging pas tot actie over na de toestemming van de Ita liaanse bond een derde buitenlan der aan te trekken. El Hadef veronderstelt dat Bayern München Madjer het leven nog be hoorlijk zuur kan maken. Indien de Westduitse club gerechtelijke stap pen zal ondernemen, zal de speler maandenlang op non-actief staan, totdat de kwestie definitief is opge lost. vlak voor rust zelfs op een ach terstand, toen Bart de Bruin geen antwoord had op een snel le uitbraak van de gastformatie. Met vier man in de voorste li nie, René van Hensbergen, Jan Kaak, Laurens van der Voort en Leon van de Zwet, trachtte Lis se na de pauze meer succes te bewerkstelligen. Na een over treding tegen Laurens van der Voort leverde dit in de vijfen vijftigste minuut een straf schop op voor de Eilander-for matie. Peter Schalk bracht bei de ploegen vanaf elf meter voor even langszij: 1-1. Met een kop bal van Schalk en afstands schoten van Leon van de Zwet was Lisse nog het dichtst bij de tweede treffer..In de tachtigste minuut maakte Scherpenzeel aan deze illusie een einde, door de ploeg uit Lisse tegen de veldverhouding in op een 2-1 achterstand te zetten. I® «UW Hult «y =M^MLANDSE STAATSLOTERIJ Wie slim is koopt meteen een lot. Wont ook deze maand zijn er meer dan 1 miljoen prijzen te winnen tegenover zo'n 2 miljoen loten. Verdeeld over 3 trekkingen. Alles bij elkaar ruim 33 miljoen gulden aan prijzen. Van een tientje king volgende week woensdag. MÉÉR KANS IN DE STAATSLOTERIJ Rijnsburgse Boys loopt klappen op in Maassluis MAASSLUIS - Rijnsburgse Boys mocht uiteindelijk nog blij zijn met het punt dat het bij Excelsior weg haalde. Pas zeven minuten voor het einde maakte Arie van Dijk een in de eerste helft opgelopen 1-0 achterstand ongedaan. Was de 1-1 nog te pruimen, de manier waarop die score tot stand was gekomen was dat duidelijk niet. De Rijns- burgers maakten geen moment waar dat ze tot de titelkandidaten behoren en kunnen bovendien bin nenkort de schorsing van zeker één speler tegemoet zien. Arbiter Nefs uit Bergen op Zoom, die zich moei teloos aanpaste aan het niveau van de strijdende partijen, noteerde Arie van Dijk, Fred Aroyo en Dick Heemskerk in het grote boek en stuurde Martin de Louw het veld uit. De Louw had op het moment van zijn uitsluiting precies zes minuten binnen de lijnen gestaan. Niet lang na het begin van de tweede helft had hij zijn opwachting gemaakt als plaatsvervanger van Arroyo. Hij gaf direct zijn visitekaartje af door betrokken te raken bij een op stootje rond Heemskerk en zorgde er vervolgens voor dat Van Straten, een man met boter op zijn hoofd overigens, in eigen strafschopge bied gestrekt ging. Nefs, die toen allang zijn greep op de wedstrijd verloren had, besloot na het op trekken van de kruitdampen naast De Louw Excelsior-speler Berve- ling de laan uit te sturen. Wat die laatste met de vijandelijkheden te maken had bleef echter duister. Gevoetbald werd er ook nog, al thans er werd een poging daartoe gedaan. Omdat Fred Bodaan zich kort voor de wedstrijd wegens ziekte had afgemeld, besloot trai ner Arie Kurver met Van Dijk rechts en Marco van der Plas links op het middenveld spelen. Martin Toet kreeg tot taak vlak achter de spitsen Hans Zwaan en Ron Carli te opereren, een rol die hem be paald niet op het lijf was geschre ven. Niet op zijn gemak op zijn nieuwe positie was het ook Toet die Excelsior na 25 minuten indi rect aan een voorsprong hielp. Een even riskante als onnodige terug speelbal van de ex-Hagenaar ging volledig de mist in. Toen daarna ook Wim Driebergen mistastte was het voor IJspelder een koud kunst je doelman Jan Blankespoor te Dasseren. Rijnsburgse Boys acteerde in die eerste helft dramatisch slecht. Ex- celsior-spits IJspelder had van trai ner Gudde de opdracht gekregen te voorkomen dat laatste man Huug Aandewiel in balbezit zou komen. De Rijnsburgse opbouw liep daarom vooral via Driebergen die de ene foute pass na de andere afleverde. Gelukkig voor Rijns burgse Boys leek ook het spel van de thuisclub nergens naar. Veel verder dan een tikkie terug op doelman Van Eijk, die de bal ver volgens ver op de helft van de Rijnsburgers pilde ging de fantasie van Excelsior niet. Toch creëerden de Maassluisenaren voor rust drie scoringskansen, tegen Rijnsburgse Boys slechts één. Driebergen kop te fraai in na een vrije trap van Van Dijk, maar zag de bal net naast het doel belanden. In de tweede helft, met de wind in de rug, nam Rijnsburgse Boys zijn tegenstander in de tang. Aandewiel vertoonde zijn kunsten toen per manent op het middenveld, wat voor extra druk zorgde. Drieber gen, Van Dijk en Carli waren dicht bij de gelijkmaker, maar daar stond tegenover dat het counteren de Excelsior minstens zo fraaie mogelijkheden kreeg. Zeven minu ten voor tijd was het alsnog Rijns burgse Boys dat scoorde. Aande wiel passte de bal uit een vrije trap slim op Van Dijk, die van dichtbij in schoot. Diezelfde Van Dijk eiste even later nogmaals een hoofdrol voor zich op door een conflict met een grensrechter. Het eind van het liedje was dat de Rijnsburger werd opgeschreven en later op weg naar de kleedkamer betrokken zou ra ken bij een vechtpartijtje met en kele toeschouwers. Kortom, fraai was het allemaal niet aan de oever van de Nieuwe Water weg, waar Nefs trouwens ook de Maassluisenaren Van Hoeven en Bunt bekeurde. "De scheidsrech ter heeft zijn best gedaan, maar dat is 'em niet gelukt", oordeelde Kur ver later. "En datzelfde geldt voor Rijnsburgse Boys. In de eerste helft hebben we nul komma nul kansen gecreëerd. Na rust hebben we dan de bakens verzet, waarbij ik eerlijk toegeef dat het vertoonde spel niets met voetballen te maken had. Laten we daarom maar blij zijn met dat ene punt". CHRIS HARTMAN. VOETBAL Nieuwzeeland heeft gisteren in Melbourne een Olympi sche kwalificatiewedstrijd in de Oceanische zone tegen Taiwan met 1-0 gewonnen. Barkley zorgde vier minuten voor het einde voor de treffer.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15