Topper lijkt loterij LMHC verrast Hattem Ron Dekker duikt onder de minuut Oranje Groen en S JZ delen punten Vrouwen Ter Leede geremd door regen Kagia pas na rust langs TAW Alkmania snoept Kickers punt af Antoine van Weerde zesde op 100 meter schoolslag PAGINA 14 DO ST MAANDAG 7 MAART 1988 LEIDEN De topper in de afdelingsklasse van het zondagvoetbal tussen Oranje Groen en SJZ is onbeslist geëindigd. Op een welhaast onbespeelbaar veld kwamen de concurrenten na een spannen de confrontatie een 1-1 gelijkspel overeen. Aangezien ook koploper Kickers een punt liet liggen, ble ven de onderlinge verhoudingen in de kop van het klassement ongewijzigd. Het spekgladde terrein maakte goed voetbal vrijwel onmogelijk. Oranje Groen en SJZ hielden het hoofdzakelijk op 'lange ballen voor de pot'. Het duel leek hierdoor soms meer op een loterij dan op een voetbalwedstrijd. Voor de mannen van Isaak van Weerlee be tekende dit cap. "Wij moeten het juist hebben van ons positiespel. De opbouw van achteruit is erg belangrijk. Maar daar kom je op zo'n veld niet aan toe", aldus de oefenmeester van Oranje Groen, die ook nog met de nodige blessures te kampen heeft. "Juist in een periode waarin behoorlijke handi- je weinig speelt, heb je veel gebles seerden. Robert Abma heeft maar LEIDEN In de interregionale klasse van het vrouwenvoetbal werd de wedstrijd tussen DSVP en Ter Leede zaterdag bij een stand van 0-1 in de tweede helft gestaakt. Lugdunum verloor met 8-1 van Zwart Wit'28. Foreholte won in de eerste klasse van de zondagafde ling van Iduna 2 (1-0). In de tweede klasse zondag werd Meerburg na een 4-1 overwinning op Rooden- burg kampioen. Ter Leede en DSVP speelden in de tweede helft nog geen tien mi nuten toen de scheidsrechter be sloot dat de weersomstandigheden te slecht werden om nog verder te spelen. De Sassenheimse vrouwen stonden op dat moment met 1-0 voor door een treffer van Jenny van der Mark en hadden duidelijk het betere van het spel. Oefen- meester Albert van der Berg van Ter Leede (en ook UDO) stopt na dit seizoen met het trainen van bei de vrouwenelftallen. Hij gaat vol gend seizoen de A- en B-jeugd van Bernardus het fijne van het voet balspel leren. Lugdunum had niets in te bren gen tegen Zwart Wit'28. Voor de Rotterdamse formatie scoorden respectievelijk Saskia van der Vel de (driemaal), Sandra Kereweer (tweemaal), Petra van der Heijden, Judith Kroon en Lianne Voesenek. Voor de Kikkerpolderploeg werd de eer gered door een treffer van Jacqueline de Kier. Foreholte en Iduna hielden el kaar de hele wedstrijd in even wicht, maar uiteindelijk sprong de thuisploeg beter met de kansen om. Na de rust bracht Yvonne Sekreven de bal in het doel en be zorgde Foreholte daardoor de winstpunten (1-0). SJC dolf het onderspit tegen UDO: 0-1. De gasten hadden de eerste helft het betere van het spel, maar verzuimden van hun kansen gebruik te maken. Na de rust na men de vrouwen van SJC het heft in handen, maar ook zij kwamen niet tot scoren. In de laatste tien minuten zette UDO de gastvrou wen weer onder druk, wat resul teerde in de winnende treffer van Henny van der Kolk. Teylingen versloeg FC Lisse met grote cijfers: 7-0. De Lisser vrouwen konden slechts toekijken hoe Esther van Biezen (driemaal), Els van Nobelen (tweemaal), Els van der Nouland en Linda Beuling raak schoten. Meerburg, de nieuwe kampioen van de tweede klasse- zondag, kreeg de titel niet cadeau van Roodenburg. De Leidse vrouwen gingen goed van start tegen de Zoe- terwoudse ploeg. Nadat Esther van Eeden een penalty miste, maakte Boukje Ras door van 25 meter raak te schieten de openingstreffer voor Roodenburg. Maar Meerburg liet dit niet op zich zitten en bewees de titel waard te zijn. Birgit Spijker scoorde viermaal. één helftje gespeeld. Verder misten we Martin Cerdijn en de geschorste voorstopper Allan Ruben". Over de geleverde prestatie van de elf die gisteren in het veld stonden, was Van Weerlee dik tevreden. "Kwa werklust is er prima gevoet bald. Gezien de gecreëerde kansen had er misschien iets meer ingeze ten". De 1-1 uitslag gaf inderdaad de juiste verhoudingen weer tussen de beide afdelingsploegen. SJZ had in de eerste helft een veldover- wicht en kon voortdurend opruk ken tot aan het zestienmeterge bied. Dit resulteerde in verscheide ne afstandsschoten van onder meer Harry Berg, Peter van de Maat en Frank van Vliet. Chris Tis- seur hield evenzovele keren zijn doel schoon. De sluitpost van Oranje Groen etaleerde een prima vorm op het onbetrouwbare veld. Tegenover het geweld van Zoeter- woudse zijde stond één kans voor Johan de Ridder van Oranje Groen, die voor open doel naast schoot. De laatste tien minuten voor de rust nam de druk op het doel van Tisseur toe. Een door Joost Vink ingeleide aanval werd door spits- speler Rob Retel met een hard schot afgerond. Tisseur voorkwam opnieuw een tegendoelpunt, maar moest enkele minuten later alsnog Peter van Houten is SJZ-doelman Marco i )an Oranje Groen niet op. buigen toen dezelfde Zouterwoud- se aanvallers doorbraken. Retel zorgde voor de openingstreffer: 0- SMS kraakt staartclub: 7-1 NIEUW-VENNEP - SMS heeft in het duel in de vierde klasse B (West I) een vrij eenvoudige zege geboekt op staartploeg SVB. De Vennep- pérs versloegen de bezoekers met maar liefst 7-1. Het Hillegomse SI- ZO had weer eens een goede dag. SMS - SVB 7-1 Onder leiding van de uitstekend fluitende vrouwelijke arbiter Rooselaar-Nat walste de ploeg van trainer Ton Hobo probleemloos over SVB heen. De wedstrijd was niet om over naar huis te schrijven, maar het aantal doelpunten ver goedde veel. Theo van Rijn, Gerard Griffioen, Jan Schaafsma (2x) en Arie Jaap van Rijn tekenden voor de treffers van SMS. SIZO - NAS 3-1 De ploeg van oefenmeester Ger- rit Garrelts draaide goed tegen NAS. Met behulp van de wind opende Klaas Jan Vijn de score, die na rust door Aad Houweling werd opgevoerd. Nadat Houweling in de combinatie met Vijn ook nog de derde treffer van SÏZO had gepro duceerd mocht NAS tegenscoren. Na rust was het beste van het spel voor Oranje Groen, dat uit de vele kansen alleen de gelijkmaker wist te behalen. Peter Abma was verantwoordelijk voor de Leidse treffer, die rond de 25e minuut tot stand kwam na een voorzet van Maurits de Bruin: 1-1. Nog geen mi nuut later kreeg SJZ uit een straf schop een uitgelezen mogelijkheid om opnieuw op voorsprong te ko men. Tisseur stak ook hier een stokje voor. Hoewel er ook nog en kele fraaie scoringssituaties ont stonden voor het doel van SJZ, viel er ook aan Leidse zijde geen doel punt meer te bejubelen. RENEE VAN DER HARST LEIDEN - Ook in de eerste klasse van de Leidse zaterafde- ling heeft Pluvius het afgelo pen weekeinde aardig huisge houden. Slechts twee wedstrij den (SVOW-KRV 2-1 en Kagia- TAW 4-1) vonden hier door gang. De rest moest wijken voor het standvastige rijk van de regengod. Aanzienlijk beter was het gesteld in de tweede klasse waar alle ploegen kon den aantreden. ZLC moest ver rassend een punt afstaan aan Meerburg (2-2). LEIDEN De drie wedstrijden die gisteren werden gespeeld in de afdeling Leiden (zondag) hebben aan de kop van de ranglijst geen veranderingen gebracht. Koploper Kickers '69 liet een punt achter bij Alkmania (2-2) en de concurenten Oranje Groen en SJZ deelden ook al de buit (1-1). Leidsche Boys drukte VNL nog vaster op de laatste plaats (2-1). Alkmania - Kickers '69 2-2 In een (te) stevige streekderby kwamen beide clubs uiteindelijk een 2-2 eindstand overeen. Voor Ruud Wesselius (Kickers) was dit een duel om snel te verge ten. De ongelukkige Leimuidenaar moest met broken jukbeen afgevoerd worden In de tweede helft werden de bordjes verhangen. Hein Visser was bij Kickers de grote man. Tweemaal kreeg hij de bal met het hoofd achter de Alkmania- doelman (1-2). Kickers had de zege definitief binnen kunnen halen, maar Jos Overdevest zag zijn lob op de lat terecht komen. In de slotfase kwam Alkmania sterk terug. Dit resulteerde ten slotte in de gelijkmaker van Cock Bouwmeester (2-2). Leidsche Boys - VNL 2-1 De ploeg van trainer Mat Keereweer blijft de goede weg volgen. Op een drassig veld won de thuisclub van een hardwerkend VNL. Peter Kooien opende na 15 mi nuten de score voor Leidsche Boys. De vreugde duur- huis. Nadat Kickers in de openingfase het spel naar zich had toegetrokken, opende de thuisclub toch de score. Na dit doelpunt van Peter Muller nam Alkmania het heft geruime tijd in handen. i zieken- de niet lang want Nico Lakenberg zette VNL nog v de rust op 1-1. In de tweede helft werd door beide clübs slordig met de kansen omgesprongen. Een kwartier voor het einde liet Kooien voor Leidsche Boys zien hoe het wel moest: 2-1. Kagia - TAW 4-1 In de eerste rondgang werd de koploper zowaar door de subtop per overvleugeld. TAW nam dan ook door een doelpunt van Kees Reijngoud een terechte 0-1 voor sprong. Henny de Brave had de achterstand voor Kagia nog groter kunnen maken maar de Ter Aarse speler schoot te zacht in. Kagia schudde daarop de nervositeit van zich af wat resulteerde in een te gentreffer van Erik Wijnhout. Na rust een herboren Kagia dat de geboden mogelijkheden in eer ste instantie niet in doelpunten kon omzetten. Dat lukte de goed spelende verdediger René van Leeuwen echter wel (2-1). Het hek was toen van de dam: Wijnhout en Richard Trompert (die uit een strafschop zijn 22e seizoentreffer maakte) voerden de stand op tot 4- 1. SVOW - KRV 2-1 De tweede zege in succesie voor de ploeg van Menno Giliam. Heel belangrijk om het geschonden zelf vertrouwen wat op te krikken. Na de overwinning op SVLV werd KRV, dat de kluts schijnt te zijn kwijtgeraakt, aan de zegekar ge bonden. Voor rust deden beide ploegen het nog rustig aan, maar in de tweede helft schoten Peter van Santen en Casper Klomp het op dat moment sterkere SVOW naar 2-0. Pas in het laatste kwartier veerden de Katwijkers op en kon Cornée van Duivenbode toeslaan (2-1). Bij Meerburg-ZLC (2-2) bleef het lange tijd spannend. Ten slotte besloten beide ploegen het op een accoordje te gooien, waardoor ZLC een punt achter raakte op GWS. André van der Wal en Wim Zwieten scoorden voor Meerburg, Koos Oe- .verrfe en Peter van Tol voor de Leidse ploeg. Anders was het bij SJZ-Abbenes (0-6) waar het doel van de groen-witten als schietschijf werd gebruikt. Ronald Honcoop, Martin Félius, Peter Kattenberg, Harm Kattenberg en invaller Rob Cornelisse (2x) waren de schutters. Ook bij HVZ-GWS (1-7) werd er duchtig op los geschoten. HVZ'er Rico Zandbergen scoorde als eer ste, maar de GWS'ers Gijs van der Meij (3x, een zuivere hattrick), Wim van der Meij (2x), Alfred van der Plas en Percy Looman wreven al snel het zand uit de Zoeterwoudse ogen. Handboogschieters vestigen records DEN BOSCH (ANP) - Tiny Reyniers en Lenie Timmermans hebben gisteren bij de Nederland se kampioenschappen handboog- schieten indoor nationale records verbeterd. Reyniers schoot van 18 meter 579 punten, Lenie Timmer mans kwam in de sporthal De Maaspoort te Den Bosch tot 1116 punten over de twee series van zes tig pijlen van 18 en 25 meter. EMMEN (GPD) Adrian Moorhouse, de regerend Europees kampioen en wereldrecordhouder op de 100 meter schoolslag, schat zijn tegenstanders op de juiste waarde in. "Die Ron Dekker", liet de Brit zich medio december tij dens de Europa Cup in Monaco ontvallen, "dat wordt een hele gro te. Als ik straks tijdens de Olympi sche Spelen voor iemand bang moet zijn, is hij het". Op de vijfde dag van de nationale winterkampioenschappen in Em- men, twee maanden na 'Monaco', bewees Dekker dat Moorhouse het goed had gezien. Met een onna volgbare tijd van 59,97 sec. plaatste de 21-jarige Deventenaar ook zijn naam in de rij der 'onsterfelijken'. Weliswaar nog achter die van Moorhouse, die vorig jaar op de kortebaan in Bonn 59,75 liet klok ken, maar de Nederlander is sinds dat hij het Aquarena-bad zaterdag avond op z'n kop zette wel de enige zwemmer op aarde, die de 100 me ters op alle disciplines (vrije-, vlin der-, rug- en schoolslag) binnen zestig seconden wist te volbren gen. "Dit", zei Dekker met een rode rug van de tientallen schouder klopjes, "is zo schitterend, zo gran dioos, dat kan niemand zich waar schijnlijk voorstellen. Bij de Arenameet in Bonn begin februari bleef ik er tweetiende boven, van ochtend in de series (waar hij zijn Nederlandse record ook al scherp er had gesteld tot 1.00,28, red.) weer. Het zat er gewoon in. Dat zei iedereen dus ook tegen me, maar ik heb me niet gek laten maken. Wil je onder die minuut duiken, dan moet alles perfect gaan. Concentra tie, daar kwam het op aan, en die heb ik juist dit keer kunnen op brengen". Door zijn geslaagde recordjacht (op de 100 en 200 school verbeterde hij zowel in de series als in de fina les tot vier keer toe de nationale toptijd, red.) groeide Ron Dekker uit tot de smaakmaker van een ti telstrijd, die naast het amateuristi sche geharrewar rond een falende tijdwaarneming sowieso in het te ken stond van de progressie. In to taal sneuvelden over twee week einden maar liefst 19 Nederlandse records, wat aangeeft dat de zwem- top serieus en voor de bond mis schien wel iets te gretig richting Seoul aan het werken is. De olym pische kandidatenploeg puilt in middels namelijk dermate uit (20 zwemmers voldeden aan de limiet), dat de KNZB even overwoog als nog het mes in de selectie te zetten. Badpakkenfabrikant Golden Cup stak daar echter een stokje voor, door het officiële afscheid van werkneemster Annemarie Ver stappen (zij werd tot lid van ver dienste van de bond benoemd, red.) op te fleuren met een geste van 10.000 gulden voor de olympi sche selectie. Meteen werd beslo-' ten daar 25.000 gulden uit de dit weekend afgesloten overeenkomst met Océ aan toe te voegen, waar- alsnog voltallig Hockeycompetitie hervat Ron Dekker is dolgelukkig met zijn prestatie op de 100 meter schoolslag. door de selectie komende maand kamP °P de Canarische Eilanden trainincrc. kan vertrekken. LEIDEN Overgangsklasser LM HC is het tweede deel van de hockeycompetitie voortvarend be gonnen. Titelkandidaat Hattem werd gistermiddag met 3-2 verras send verslagen. Koploper Alecto nam in de tweede klasse A nog meer afstand van het altijd lastige Groen Geel door met 2-1 te winnen. Van Forescate waren zowel de mannen (7-0 winst op Zoetermeer) als de vrouwen (5-0 winst op Voor- ne) goed op schot. Leiden - Hattem 3-2 Met veel lef en goed hockey zette de ploeg van Martijn Drijver in het eerste speldeel Hat.tem vast op ei gen helft. Toch kwam LMHC niet veel in de cirkel van zijn tegenstan der. Friso van Deursen pushte een mooie kans tegen de goalie aan. De gasten benutten eenmaal zo'n situ atie om de voorsprong te nemen. Jeroen Dubbeld antwoordde voor LMHC door uit een lange corner 1- 1 te scoren. Na de rust waren de rol len omgekeerd en was Hattem ster ker. Al na twee minuten kwamen de gasten uit een strafcorner weer op voorsprong: 1-2. Keeper Tom van der Meer beperkte de schade met mooie reddingen. Tien minu ten voor tijd tipte Dubbeld 2-2 in uit een vrije slag van Maurits Ei kenhout. De thuisploeg behaalde de volle winst uit een verzilverde strafbal van Eikenhout. Leonidas - Roomburg 1-0 De Leidse ploeg bestreed de eer ste klasse-koploper Leonidas van de eerste tot de laatste minuut met uitstekend hockey. Goede kansen kreeg Rutger van Schaik die twee- EMMEN - In het slotweekeinde van de na tionale winterkampioenschappen zwem men in Emmen is de ploeg van LZ'1886 op nieuw prima voor de dag gekomen. Naast enkele medailles braken de Leidse pupillen persoonlijke records bij de vleet. De twee mansformatie uit Noordwijkerhout pres teerde verrassend goed op de rugslag. De Zijl/LGB stelde op Maaike Parrel na teleur. LZ'86 kan tevreden terugkijken op de NWK. In beide weekeinden scherpten de meeste zwemmers en zwemsters hun per soonlijk beste tijden aan. Dit geeft vooral aan dat er goed gepiekt is op de titelstrijd. De klasseringen op de afzonderlijke slagen zijn in dat geval van ondergeschikt belang. Antoine van Weerde hield zich op de 100 meter schoolslag-finales prima staande. De LZ'er veroverde 's ochtends in zijn leeftijds klasse een bronzen plak in een nieuw per soonlijk record: 1.04.18. 's Avonds legde Van Weerde in de recordrace van Ron Dek ker beslag op een zesde plaats in 1.04.96. "Het belangrijkste is dat hij in dit seizoen anderhalve seconde van zijn honderd me ter-tijd heeft afgehaald en zijn prestatie op de 200 meter met vier seconden heeft verbe terd. Dan kun je zien dat het gat met de nummers twee en drie van Nederland klei ner is geworden. Onno Joustra en Patrick Braam zitten met hun tijden nog maar een halve tot zeventiende van een seconde on der de tijd van Antoine. Daarbij verliest hij bij de start en keerpunten nogal wat op zijn concurrenten. Dat nadeel valt grotendeels weg op de 50-meter banen. We kunnen nu vol vertrouwen verder gaan bouwen naar de zomerkampioenschappen", aldus LZ-trai- ner Robert van Zijp. De coach van de succesvolste Leidse ploeg in Emmen zag ook Dennis Schouten medailles veroveren. De 100 meter school slag leverde goud op in de jaargang 1975 in een tijd van 1.16.38. Op de 100 meter rugslag eindigde Schouten als tweede. Daaraan voegde de snelste helft van de zwemtwee- ling nog vierde plaatsen toe op de 100 meter vlinderslag en de 200 meter wisselslag. Danny van Klink kwam erg sterk voor de dag met een vijfde plaats op de 100 meter vrije slag bij de meisjes van jaargang 1974. Sjimmy van Deelen werd vijfde op de 100 meter vlinderslag bij de meisjes 1974. Noordwijkerhout haalde in de persoon van Leonard Kroon een zilveren medaille binnen. De rugslagspecialist behaalde bij de jongens jaargang 1972 met zijn tijd van 1.01.82 een tweede plaats. Met deze tijd ver beterde Kroon opnieuw zijn persoonlijk re cord, dat hij vorige week als startzwemmer in de wisselslag-estafette al aanscherpte tot 1.01.9. Armin Kruithof werd vijfde in een veld van 21 zwemmers op de 100 meter rug slag in de jaargang 1974 in een tijd van 1.09.30. Ondanks een tijdsverbetering van één se conde bleek de 3.52.24 van de 4x100 meter vrije slag estafette-ploeg van De Zijl/LGB niet voldoende om een rol van betekenis te spelen. Een tiende plaats viel de A-ploeg van De Zijl ten deel. De tijd was wel scherp genoeg om aan de limiet voor de Nederland se zomerkamioenschappen te voldoen. Op merkelijk was het feit dat De Zijl met twee teams mocht meedoen op dit nummer. De B-ploeg werd 22e. Opnieuw wist Niels Ouwerkerk niet aan de eis voor de EJK-geselecteerden te vol doen. Een plaats bij de eerste twee op de vlinderslag in zijn jaargang 1972 bleek niet haalbaar. Ouwerkerk werd vijfde in 1.02.51. Maaike Parrel zwom prima op de 400 meter vrije slag: tiende in 4.43.81. Tijdens de speedo-voorrondes hebben de Katwijker Christiaan Fischer op de 100 en 400 vrij en de LZ'ers Bianca Hoeks, 100 vrij en 100 rug, Fleur Bakker, 200 wissel en 100 rug en Natasja Sierag zich tezamen met Remco Singeling op de 50 meter vlinderslag voor de speedo-finales geplaatst. maal oog in oog stond met de Rot terdamse doelman. Uit één van de zeven strafcorners haalde Leoni das tien minuten na rust de volle winst. In het gelijkopgaande duel speelde Roomburger Willem Hoge- woning een glansrol als vervanger van de geblesseerde vaste doelman Ronald Cijs. Alecto - Groen Geel 2-1 De Leiderdorpers knokten in het tweede deel goed terug na een 0-1 achterstand. Groen Geel benutte een korte corner en sloeg via de stick van de eerste uitloper in de ui terste hoek raak. Tien minuten na de hervatting leidde een vrije slag van Maurits Huigen tot de succes volle tip-in van Wout van der Meu- len: 1-1. Het tot dan dominerende Groen Geel viel terug, waarna Alecto de beste kansen kreeg. Tien minuten voor tijd stuitte Eric Bra bander, na een voorzet van Eric Kruis, op een lijn verdediger die de bal op zijn duim kreeg. De strafbal die daarop volgde werd door Hugo Kranenburg tot winnende treffer verheven. Forescate - Zoetermeer 7-0 De thuisploeg had het aanvanke lijk moeilijker met de door de re gen traag geworden kunstgrasmat dan met de Zoetermeerse hekke- sluiter. De sterkere Voorschotena ren zagen zich lange tijd van doel punten afgehouden door de goede Zoetermeerse goalie. Met de rust was het nog 0-0. Na twee Voorscho- tense strafcornergoals blesseerde de sluitpost zich en stootte de thuisploeg door naar 7-0. Eric Kruysmulder (3), Baudewijn Baudoin, Eric Cornelissen, Martijn van Paassen (strafbal) en Engelen scoorden. Noordwijk - Rood Wit 2-3 Het leek een gelopen race voor de Noordwijkers die oppermachtig waren in de eerste helft en snel een 2-0 voorsprong namen. Willem-Jan van Veen en Fred Beuk scoorden voor de thuisploeg. In alle Noord- wijkse linies werd na de hervatting echter zwak gespeeld, waar Rood Wit dankbaar van profiteerde. Via een strafcorner en twee veldgoals kwamen de gasten nog langs de Noordwijkers die daardoor de aan sluiting met de leiders in de tweede klasse B misten. Vrouwen Voordaan - Leiden 3-1 Een snel genomen vrije slag van de thuisploeg vormde de basis van de openingstreffer. Dat was een te genvaller voor Leiden dat de eerste helft sterk speelde, maar dat niet kon omzetten in treffers. Voordaan liep verder uit naar 3-0 door een veldtreffer en een mooie straf- cornergoal. Barbara Rijks soleerde één keer succesvol voor LMHC en rondde af met een tegentreffer die te laat kwam om het Voordaan nog moeilijk te maken. Leonidas - Alecto 1-0 Alecto combineerde prachtig en was ook zeer lang sterker dan het op de laatste plaats staande Leoni das, maar wachtte tevergeefs op de verlossende treffer. Er waren vol doende mogelijkheden voor de Leiderdorpsen die echter keer op keer op niéts uitliepen. Leonidas scoorde de enige en winnende tref fer uit een rommelige afhoudsitua- tie, waarbij de arbiter het spoor bij ster was. Noordwijk - Breda 3-2 Nicole Brouwer zette het niet zo overtuigend gestarte Noordwijk na tien minuten wat gelukkig op voor sprong. Breda buitte een verdedi- gingsfout uit en liet nog voor rust 1- 1 aantekenen.' De Brabantse hockeysters kwamen met een strafcornergoal nog op 1-2, waarna de koek op was. Hanneke van der Voort en de uitstekende spelende Renate van der Bent tilden het hard werkende Noordwijk naar de overwinning. Roomburg - Hudito 0-1 De Leidse hockeysters speelden voor rust chaotisch en kwamen door hun trage spel niet tot hun normale niveau. Hudito passeerde uit een strafcorner de goed keepen de Daniella van Leuven. Ondanks de mooie aanvalsacties van Manon van Ette bleef Roomburg met lege handen staan. Forescate - Voorne 5-0 Danielle Engelen brak de score open na een kwartier uit een straf bal. Eveline Kimman zorgde nog voor rust voor 2-0. Het sterke aan- valsspel van Forescate leidde tot 3- 0 uit een strafcornerrebound van Willemijn van Woensel. Brigit Lempers bediende Yvonne Raap die raak sloeg en Sjamke de Voogd stelde Danielle Engelen om 5-0 in te tikken. Vierde klasse Catwijck kwam niet verder dan 1-1 tegen Nieuwkoop. Nieuwkoop opende de score uit één van de wei nige kansen, maar zag de winst te niet gedaan door Lennart Jansen. De vrouwen van Catwijck konden niet scoren uit de twee strafcorners die zij verdienden tegen het op de tweede plaats staande Dopie dat uiteindelijk zegevierde met 0-5. Hisalis kon tot rust stand hou den tegen de Adelborsten die daar na wat gelukkig op 0-2 kwamen door shoot en een treffer in eigen doel van Hisalis. De eindstand werd door Roland Vogels op 1-2 be paald. NIEK FAAS

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14