Rijsterborgh zint op wraak pikken een graantje mee UVS-verhaal wordt eentonig Staartclubs vierde klasse Weer in slotfase onderuit Van Dalen volgt Lagendijk op Meerburg blijft overeind tegen UDO Cees Vermeulen naar LDWS Gelijkspel Blauw Zwart FC Lisse wekt woede Wahlen MAANDAG 7 MAART 1988 SPORT PAGINA 13 LISSE Tegen Gouda leed derde klasser FC Lisse de vierde neder laag op rij: 2-3. Een bittere tegen valler voor de Lissense oefenmees- ter Andre Wahlen, die zich met zijn ploeg nu onderin de ranglijst van de derde klasse A (West II) bevindt. "Maar", zo sprak Wahlen na afloop, "ook al stop ik nu voor een jaar als trainer, degraderen gebeurt alleen over mijn lijk. Ik heb de jongens voor deze wedstrijd gewaar schuwd, dat er simpeler gespeeld moest worden anders staan ze er voor de rest van het seizoen naast". De trainer wijt de problemen die hij op het ogenblik bij FC Lisse heeft aan de aandacht, die het over grote deel van zijn selectie besteedt aan het zaalvoetbal: "Wij geven on ze tegenstanders te veel ruimte. Er wordt te weinig gebikkeld om in balbezit te komen. In de aanval sterft het spel vaak in schoonheid. Er worden oogstrelende combina ties opgezet. Maar het is te kort op gezet, waar een hard werkende ver dediging op het veld meestal wel een voetje tussen weet te krijgen. Uiteindelijk moetje de doelpunten wel zetten en wanneer dat dan in laatste instantie niet lukt, knaagt dat weer aan het zelf vertrouwen". Gouda had in de eerste helft het meeste balbezit en kwam door Jeroen de Ruiter, op een verdiende 1-0 voorsprong. Even daarna leek het pleit al ten gunste van Gouda beslecht. Scheidsrechter Te pas wees na een Goudse inzet, die de doellijn echter niet was gepas seerd, al naar de middenstip, maar op aandringen van (Lisser) grens- LEIDEN De lager geklasseerden ploegen uit de zondagvierdeklasse A snoepten gisteren alle hun puntje mee. LFC hield Alphen op een 0-0 gelijkspel, terwijl Unitas en Teijlingen met een 0-0 de punten onderling deelden. Middenmoter Van Nispen benadrukte met een 4- 1 winst tegen ROAC nog over de nodige ambities te beschikken. In 4B was het voor VTL afkloppen ge blazen. Bij een 2-0 ruststand ten gunste van koploper DSO besloot de scheidsrechter het duel wegens de verslechterde terreincondities niet meer te hervatten. Van Nispen - ROAC '79 4-1 In de eerste helft bleven de wa penfeiten beperkt, al had ROAC in deze fase nog een licht overwicht. Gé van de Star prikte de bal van dichtbij naast, Dick Rozeboom strandde kort daarop op goalie Ed Smit. Anderzijds vond Ruud de Klerk de solide doelman Jan van :et naast het KDO doel. Eric Groeneivoud ziet zo, de kans voor SJC op de rebound,t poei op zjjn weg jjet tweede (toto Vvim van Noort) part was ondanks het telkens zwaarder wordende veld aanmer- den. Toen hét tien minuten voor kelijk lévendiger. Toen John van tijd Ben van der Zalm wel lukte om Eeden na tien minuten een eerst een voorzetje van Marco de Ridder nog afgeweerde bal in het ROAC in het net te werken, werd de tref- net had geschoven (1-0), was het fer wegens buitenspel afgekeurd. hek van de dam. De thuisclub vond HEEMSTEDE Het optreden van UVS dit seizoen in de hoofdklasse wordt zo langzamerhand een eentonig verhaal. Met steeds een droevige afloop. Want voor de zoveelste keer duurde de wedstrijd voor de blauwwitte formatie enkele mi nuten te lang. In de slotfase van het duel tegen RCH gingen de Leidenaars opnieuw de boot in toen Krijn van Grootveld met een ferme knal van buiten het strafschopgebied zijn ploeg naar een door velen niet meer verwachte overwinning schoot: 1-0. Daarmee kreeg de hooggenoteerde thuisploeg beslist te veel, van enig krachtsverschil was nauwelijks sprake. UVS begon de wedstrijd zonder Ron van der Weyden, de kleine spits liep afgelopen week tij dens de training een ribblessure op, maar mét de weer herstelde Gerry Jansen in de basis. Op het drassige veld, dat door de gestaag vallende regen tijdens het duel steeds moeilijker te bespelen viel, kon de Leidse ploeg aanvankelijk uitstekend uit de voeten. Het elftal van de vertrekkende trainer Arie Lagendijk verwierf zich de eerste helft via snel combinatie-voetbal een licht veldoverwicht. Dat resul teerde onder andere in een kans voor Leon Meijs. Op een trekbal van Gerry Jansen tikte de bonkige verdediger de bal echter in het zij net. Ook Hans de Kruys was na een snelle uitval dicht bij een treffer, maar zijn schot miste de precisie. De thuisploeg wist tijdens de eer ste rondgang nauwelijks gevaarlijk te worden, en zocht zijn heil voor namelijk in schoten van afstand. Als ze al tussen de palen terecht kwamen, werden ze een gemakke lijke prooi voor de zeker keepende René de Graaf. Na de pauze kwamen de Heem stedenaren wat beter in hun spel, maar tot echte uitgespeelde kansen kwamen ze niet. Die waren ook nu voor UVS. Een fraaie kopbal van de mee opgekomen Fred Filippo werd echter door Krijn van Groot veld van de lijn gehaald. En als de aangetikte Hans de Kruys zich niet staande had proberen te houden in het strafschopgebied, nu paste scheidsrechter Van der Pol de voordeelregel toe, zou de ploeg wellicht vanaf de kalkstip op voor sprong zijn gekomen. Met het uitblijven van treffers nam de grimmigheid toe bij beide ploegen. Dat leidde onder meer tot een boeking van Krijn van Groot veld van de thuisclub. Ook Arthur van Orssagen verdween nog in het boekje toen hij aan zijn shirt werd getrokken en zich wat al te fors los rukte. Tien minuten voor tijd werd de moegestreden Mario Faber ver vangen door Henry Pouw, die daardoor voor het eerst sinds tij den weer eens aan hoofdklasse voetbal mocht ruiken. Maar dat al- NIEUWEGEIN (ANP) - Ton van Dalen wordt de opvolger van Ger Lagendijk in de Stichting Arbeids zaken Betaald Voetbal (SABV). Van Dalen, eerder werkzaam als manager bij FC Twente en FC Gro ningen, neemt het takenpakket van Lagendijk, dat vooral de ar beidsbemiddeling omvatte, met onmiddellijke ingang'over. De SA BV gaat zich in de toekomst ook toeleggen op de wedstrijdbemid deling. Bob Maaskant, eveneens in dienst van de Stichting, heeft daar voor de verplichte UEFA-licentie in zijn bezit. rechter Henk van Eeuwijk herzag hij zijn beslissing. Snel na rust slaagde Wim Bouckaert er in van afstand de score gelijk te trekken: 1-1. Gouda bepaalde zich daarna een periode tot de verdediging en wist de golf van Lissense aanval len, die op de gelijkmaker volgden, goed op te vangen. In het laatste kwartier kwamen de Goudenaars weer aan counter aanvallen toe, wat twee treffers van Peter Saue- ressig en Wilbert Moons opleverde. De tegentreffer, in blessure tijd, van Dennis Hoogedoorn was alleen goed voor het herstel van het Lis ser zelfvertrouwen. LDWS speelde bij WSB een oe fenwedstrijd, die in een 2-2 gelijk spel eindigde. SJC - KDO 0-0. De aanvoerders van de ranglijst van 3C (West T) werden door KDO rustig opge-, wacht. In de eerste helft slaagde SJC er niet in het juiste antwoord te vinden, maar na rust werden de zaken energieker aangepakt. Lin kerspits Marco de Ridder was ech ter niet gelukkig het afronden van de nu wel afgedwongen kansen. Jos Alders kon zijn snelle doorbra ken ook niet doeltreffend afron- zijn draai en voerde de score mid dels Kees Zethof en Rob van Sass- se in korte tijd naar 3-0 op. In de 80ste minuut grepen de Rippers een laatste strohalm beet, toen Gé van de Star vanuit de rebound de roos trof: 3-1 Ruud de Klerk maak te op de valreep echter aan alle on duidelijkheid een einde: 4-1. Unitas - Teijlingen 0-0 Op het spekgladde veld had de wedstrijd veel van een partijtje ke gelen weg. Tussen de glijpartijen door waren er enkele sporadische scoringskansen voor de thuisclub. Kort na de rust betekende een on gelukkige botsing tussen Nico Le- febre en Teijlingen-goalie Erik Postma het voortijdige vertrek van de buiten bewustzijn geraakte Sas- senheimse doelwachter. Een rit met de in allerijl opgeroepen am bulance bleef de spoedig bijgeko men Postma uiteindelijk nog be spaard. Invaller doelman Charles van de Geest hield de zaken in de resterende tijd goed onder contro le. Alphen - LFC 0-0 Alphen probeerde in deze wed strijd voortdurend het spel te ma ken, maar strandde daarbij telkens weer op de door laatste man Peter ZOETERWOUDE - Meerburg heeft gisteren in de vierde klas se goede zaken gedaan door de thuiswedstrijd tegen UDO met 4-3 winnend af te sluiten. Dit terwijl de nummer twee, Do- cos, hun uitwedstrijd tegen SVLV zag worden afgejast. De voorsprong van Meerburg op datzelfde Docos bedraagt nu vier punten. Meerburg moest het opne men tegen het moeilijk be speelbare UDO. Ook nu had de ploeg uit Zoeterwoude het in het eerste kwartier knap lastig met de Oegstgeestenaren. Liefst vier hoekschoppen moesten in de eerste vier minu ten worden weggegeven. On der aanvoering van libero Straathof werden deze ope ningsminuten overleefd. Lang zaam maar zeker trok Meer burg het spel naar zich toe wat in de 38ste minuut leidde tot een 1-0 voorsprong. René Meyer bereikte op rechts de achterlijn en trok de bal prima voor waarna Martin van Zaanen de bal voor het intikken had. De resterende zeven minuten van de eerste helft werden door de koploper professioneel uit gespeeld. De tweede helft ont wikkelde zich stormachtig. Binnen drie minuten trok UDO de zaak gelijk. De beweeglijke Ruud Stuifzand schoot vanaf de rand van het strafschopge bied raak. Vijf minuten later was het alweer raak. Ditmaal door Nico van de Salm, hij schoot een uit de kluts geko men bal snoeihard in de tou wen. Vanaf dat moment dacht iedereen aan een sensatie. Maar Meerburg sloeg in de vijfenzestigste minuut weer te rug via Van Heek. Met een prachtige kopstoot bracht hij de Zoeterwoudenaars langszij. Hierna was het alleen Meer burg wat de klok sloeg. Met agressief voetbal werd de te genstander onder druk gezet. Uitblinker van het laatste half uur aan Meerburgzijde was Fred Hagenaars. Hij was het die Meerburg met een direkte vrije trap op 3-2 bracht en tien minu ten later was het diezelfde Ha genaars die 4-2 liet aantekenen uit een strafschop nadat De Ko ning in het strafschopgebied was onderuit gehaald. Dat UDO drie minuten voor tijd door Frank Dofferhof nog 4-3 maakte kon de thuisploeg niet meer verontrusten. RUUD PLOUVIER les scheen niet meer van invloed op het resultaat. Toen iedereen zich leek te ver zoenen met een gelijkspel sloeg het noodlot alsnog toe voor UVS. Een afstandschot van Krijn van Groot veld werd in eerste instantie nog in eendrachtige samenwerking ge blokt door Arthur van Orssagen en Ronald Bremmer, maar omdat Re né de Graaf hierdoor op het ver keerde been kwam te staan schoot hij alsnog raak in de rebound: 1-0. Onvoorstelbaar „Dat was echt onvoorstelbaar", wist Leon Meys. „Maar de andere keren dat we in de slotfase onder uit gingen hadden we aan ons zelf te wijten, dat kwam vooral omdat we te weinig inzet hadden. En we stonden toen onder druk en had den we de bal gewoon de tribune in moeten rammen. Nu knokten we wel, maar we hadden gewoon de pech dat dat afstandsschot er in eens in ging". Hoe dan ook, door dit resultaat is de Leidse ploeg wel erg dicht bij de uitgang van de hoofdklasse geko men. Zeker omdat de concurren ten die in actie kwamen allemaal een punt overhielden aan hun ont moetingen. Hoewel het nog veel te vroeg is om van een laatste stro halm te spreken is het duel van aanstaande zondag tegen mede de gradatie-kandidaat Wilhelmus van het grootste belang. Pikant detail daarbij is dat de Voorburgse ploeg op dit moment wordt getraind door Ruud de Groot, volgend seizoen de oefenmeester van UVS. Gijs Collé (Lugdunum) strandt op e zou uiteindelijk wel met 2-11 i blokkade die doelman Peter van der Laan en René de Haas (beiden Toneqido) voor hem opwerpen. Lugdunum Leon Meijs ziet de toekomst ech ter positief in. „Deze keer was het gewoon domme pech. Ondanks de nederlaag zien we de wedstrijd te gen Wilhelmus toch met veel ver trouwen tegemoet. Want wat de in stelling betreft zit nu wel weer goed bij ons". LEIDEN Lugdunum richt zijn blik omhoog. Zoveel is wel duide lijk na de vijfde overwinning (2-1 op Tonegido) van de Leidse twee deklasser in successie. Een aantal weken terug meende trainer Sjaak Rijsterborgh nog dat de zes punten achterstand op Roodenburg wel ongedaan konden worden ge maakt, maar dat koploper Westlan- dia waarschijnlijk buiten bereik zou blijven. Nu denkt de scheiden de oefenmeester, volgend seizoen gaat hij in West I aan de slag bij tweedeklasser Uithoorn, al voor zichtig aan een eventueel kam pioensschap. In dat geval zou de wraak van Rijsterborgh compleet zijn, al wil hij zelf die term niet in de mond ne men. Feit blijft wel dat hij tegen zijn zin door het bestuur van geen kampioen worden, dan wel volgend jaar". Maar het bestuur van de club zag dat volgens Rijsterborgh aanvan kelijk niet in, gekozen werd voor Hennie de Klerk als nieuwe trai ner. „Ik denk dat ze daar spijt van hebben nu ze zien dat het goed loopt. Ze vroegen me zelfs laatst of er geen weg terug was. Ik had toen al bij Uithoorn getekend, mis schien wel te snel. Dat is jammer, zeker omdat ik weet dat negentig procent van de selectie achter me staat". Te motiveren hoeft Rijsterborgh zijn manschappen dan ook niet, zoals gisteren bleek tegen Tone gido. Op het loodzware veld dat gaandeweg het duel veranderde in een modderpoel, had de ploeg al snel door dat een overwinning al- Leon Meijs: "Domme pech" Lugdunum aan de dijk is gezet. „Ik leen met opgestroopte mouwen had hier nog wel een tijdje willen kon worden bereikt. Gijs Collé liet doorgaan, want ik zie mogelijkhe- dat al na een paar minuten zien den in deze ploeg. Als we dit jaar door voorstopper Cees Rehling LEIDEN Cees Vermeulen wordt de nieuwe trainer van LDWS. In het afgelopen weekeinde kwamen de oefenmeester en de derdeklasser een tweejarig contract overeen. Vermeulen is momenteel werkzaam bij vier deklasser Unitas Leiden en was eerder actief bij ZLC. Warmunda contacteerde in het afgelopen weekeide Cees van der Wiel. De huidige trainer van VNL wordt de opvolger van Ferry van Haver. met een sliding van de bal te zetten en vervolgens Mohammed Ait-el- Houssi in stelling te brengen: 1-0. Deze snelle voorsprong paste precies binnen de vooraf bepaalde strategie van Rijsterborgh. „Ik wist dat ze heel behoudend zouden spe len, met maar twee spitsen. Daar om ben ik met met drie verdedi gers begonnen en vier middenvel ders om zé onder druk te zetten. Na een snelle voorsprong zouden we ons terug kunnen laten zakken". Dat klonk achteraf heel logisch, Rijsterborgh kon immers wijzen op het scoreverloop, maar Lugdunum moest zich meer laten zakken dan de bedoeling was. Door de glibberige grasmat was het bijna onmogelijk om tot goed opgezette aanvallen te komen, het toeval speelde een grote rol. De ploeg liet zich na de openingstref fer te ver terugzakken waardoor Tonegido steeds gevaarlijk in de buurt van Wim Eradus verscheen. Een kopbal van Ferry Jansen werd door Robert de Roo van de lijn ge haald, en Wim Eradus kon maar ternauwernood een schot van Pa trick Ruiven keren. Bovendien kwamen de Leidenaars bijna niet aan counteren toe. Te veel werd het heil gezocht in een korte combina tie, en dat was op het spekgladde veld te veel gevraagd van de tech nische vermogen van de spelers. Speelde Lugdunum dan geen grootse partij, de overwinning was Gijsman goed georganiseerde LFC-defensie. Rinie van Elk zag zich bovendien aan banden gelegd door Frank van Veen. De beste Alphense kans ontstond vlak voor de pauze, toen Hans Verkerk doel man Peter van de Wal met een inzet voor flinke problemen stelde. Na dat Bles Zuma al voor de pauze met een lobbal via de vingers van kee per Mart van Dolder de lat had ge troffen, gingen de beste kansen na de pauze naar het op de coutner loerende LFC. De afronding aan kanaries-zijde was echter nog steeds verre van optimaal. Hillegom - Ripperda 0-0 Op het zwaar bepseelbare Hille- gom-veld voltrok het spel zich hoofdzakelijk op de middenhelft. Buiten een naast geschoten bal van Peter van der Loo en aan de andere zijde een safe van keeper Henk Peeters bleven kansen voleldig uit en was de 0-0 een haast onvermij delijk resultaat. Bordeaux stelt weer teleur Bordeaux heeft zich slecht her steld van de geleverde inspannin gen in het Europa Cup-duel tegen PSV. Drie dagen na het gelijke spel kwam de Franse kampioen teleur stellend niet verder dan een doel puntloze wedstrijd bij debutant Niort. De achterstand van Bor deaux op koploper Monaco liep daardoor op tot vijf punten. De ploeg uit het kleine staatje had in eigen huis weinig problemen met Cannes, 4-1 door ondermeer twee treffers van de Engelsman Hateley. Racing Paris, de ploeg van Silooy, verloor een punt bij nummer laatst Le Havre. De voorsprong van Monaco op Racing bedraagt nu vier punten. KRIMPEN A/D IJSSEL - Met een zwaar gehandicapt team heeft Blauw Zwart het duel in de sub-top van de eerste klasse B tegen DCV op 1-1 weten te houden. Een te rechte uitslag gezien het spelbeeld waar de kansen gelijkelijk waren verdeeld. Zonder Mark Olijslagers, Peter van Leeuwen, Leo Bellekom en Peter van der Ploeg waren de be zoekers bij DCV, dat alleen Ton Wickel miste, al van meet af aan in het nadeel. Desondanks bleef Blauw Zwart keurig overeind en spoedig bleek dat de Wassenaarse ploeg de evenknie van de gastheer Met de sterk spelende Frans Schaap en ex-Hagenaar Harry Mé- lis in de frontlinie kwam DCV en kele malen goed door maar met na me Marcel Veere testte aan de an dere kant doelman Bert Potuyt meer dan grondig. In de 25ste mi nuut was het raak. Na een hoek schop van Mélis werd eerst het schot van Schaap afgeweerd maar op de inzet van Jaco Broere had doelman Dave Kraaijenbrink geen verweer. Nadat Kraaijenbrink nog keurig een strafschop van de Krimpense spits Rini de Jong had gestopt, kwam Blauw Zwart op gelijke hoogte. In de 60ste minuut schoot Frank Voorham snoeihard de 1-1 binnen, een eindstand waar ieder een vrede mee kon hebben. toch verdiend. Want op de beslis sende momenten toonde de ploeg zich net wat slagvaardiger dan de Westlandse opponent. Zoals een tiental minuten voor tijd toen in valler Jan van der Reijden (in het veld gekomen voor Ait el Houssi) het overzicht bewaarde en in kans rijke positie de baal doorschoof naar Gijs Collé: 2-0. In de slotminuten kwam Lugdunum goed weg toen Patrick van Ruiven hard inschoot. Maar scheidsrechter Wijrdeman had al gefloten voor een overtreding van Cees van Tongeren op dezelfde speler. Van Ruiven haalde in de slotminuut toch zijn gram door een voorzet van John Koole snoeihard achter Eradus te kogelen: 2-1. Dat was echter te laat om de vijfde overwinning op rij van Lugdunum te kunnen verhinderen. De wraak van Rijsterborgh kreeg daardoor opnieuw meer gestalte. HERMAN JOUSTRA Wilhelmus komt naar Meerburg ZOETERWOUDE - De vorige week afgelaste wedstrijd Meer- burg-Wilhelmus is nu vastgesteld voor morgen. Het duel, dat in kader van het nederlaag-toernooi wordt gespeeld, begint om 20.15 uur. Regionalen Roodenburg in gevarenzone LEIDEN Door de 1-0 neder laag tegen UW is Roodenburg in de eerste klasse A van de Landelijke Jeugd naar de on derste regionen afgezakt. Niet dat de Leidenaars zich direct in de gevarenzone bevinden, daarvoor is de afstand met de onderste plaatsen nog te groot. Maar toch is het oppassen ge blazen. Voor FC Lisse is ieder punt op dit moment welkom. Tegen DWV werden dat er twee. De Amsterdammers wer den met 3-2 door de geelhem- den verslagen. UVS-Quick Boys werd afgelast. UW - Roodenburg 1-0. De agressie ontbrak volledig bij Roodenburg. Daar profi teerde UW van, want van de drie schoten die de Utrechters op het Leidse doel losten, ver dween er één achter de doel man Marcel IJzendoorn. Een koude douche derhalve die de Leidenaars voornamelijk aan zichzelf te danken hebben. Met name Marcel Prins, Peter Eekel, Yachya Farhane en Jef frey van As kunnen de gemiste kansen nog eens overdenken. FC Lisse - DWV 3-2. Een keurige overwinning van de Lissenaren die door tref fers van Ringo Bremmer, Jan van der Salm en Maarten Al ders een 3-0 voorsprong namen. Geen vuiltje aan de lucht leek het totdat de Lisser defensie de nodige steekjes liet vallen. Met nog tien minuten te spelen kwam DWV terug tot 3-2 en maakte Lisse nog wat moeilijke minuutjes mee. Met veel kunst en vliegwerk kon de thuisclub tenslotte toch nog overeind blijven.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13