Viscaal beschaamt vertrouwen niet Debuut Rijkaard weer uitgesteld Met bus naar politiebureau Baan debuteert met winst op Willem 2 Marcel Piket Leids schaakkampioen Antwerp is. van slag Primeur van Roma Bundesliga ziet geel Liverpool: record in zicht PAGINA 12 SPORT MAANDAG 7 MAART 1988 EINDHOVEN (GPD) - Enkele di neetjes, de nodige flessen drank en honderd piek, was VW-trainer Jan Rekers zaterdagavond kwijt na de 5-0 nederlaag van zijn ploeg bij PSV. Altijd in voor een stunt, riep Reker de afgelopen periode tegen iedereen die het maar horen wilde, dat zijn formatie in het Philips-sta- dion twee punten zou weghalen. Wie inzetten wilde, kon. De stunt bleef achterwege. Bijna griezelig simpel tikte PSV de Venlose oppo nent van de mat. Eric Viscaal speel de daarbij een hoofdrol, want met vier treffers op rij (Ronald Koeman scoorde nummer vijf uit een straf schop) onderstreepte hij zijn be langstelling in een contractverlen ging bij de aanstaande landskam pioen. „Tot vlak voor de wedstrijd wist ik niet of ik moest spelen", beken de de negentienjarige goaltjesdief. „Hans Gillhaus en Frank Arnesen waren geblesseerd, dus heb ik me bijzonder goed geconcentreerd op deze wedstrijd. In mijn achter hoofd hield ik er wel rekening mee, dat de trainer een beroep op me zou doen". Guus Hiddink klopte niet tever geefs aan bij Viscaal, maar echt on dersteboven van de productie van zijn twaalfde man. was de coach niet. „Viscaal had het hard nodig om wat doelpunten te maken. Dat is goed voor zijn zelfvertrouwen". In de vanzelfsprekendheid waar mee PSV wekelijks zijn zaakjes afraffelt, wordt niet al te lang stilge staan bij het logische gevolg van de Eindhovense speelwijze: veel doel punten. Dus ook niet bij de makers ervan. Op minder dan vijfenzevenig procent van z'n vermogen haalde de thuisploeg het maximale rende ment tegen VW. Een team dat in het verleden toch regelmatig een struikelblok bleek voor elftallen met pretenties. „Hier was eenvou digweg geen eer te behalen", stelde Jan Reker onomwonden vast. „Ik had gerekend op een terugslag na de inspanningen in Bordeaux, dus hebben we geprobeerd de wed strijd te maken. Ik liet mijn elftal voornamelijk op de PSV-helft spe len en achterin één-op-één. Een half uur ging dat goed. daarna zijn we op alle fronten afgetroefd". Guus Hiddink reageerde door wat positionele verschuivingen in zijn middenlinie en de startproble men waren verholpen. „In de mid denlinie vormden wij aanvankelijk geen blok. En omdat VW gedurfd speelde, kwamen wij in die begin fase in de problemen. Toen er orde op zaken werd gesteld in dat deel van het team, was de koers gelo pen". PSV speelde rustig de bal rond en vond keer op keer een vrij staande speler. In de buurt van het doel van VW was dat regelmatig Eric Viscaal. „Tegen Fortuna Sittard, twee weken geleden, heb ik vier goede kansen laten liggen. Nu vlogen ze erin. Geluk speelt daarbij natuur lijk ook een rol. Totnogtoe heeft dat geluk enigszins tegengezeten, zeker als ik in het eerste aan de slag moest. Bij de reserves gaat het vaak te makkelijk.". VW had gehoopt op een terug slag, omdat de Nederlandse com petitie de Eindhovenaren echt niet meer tot grote daden kan aanspo ren. De ploeg wordt naar alle waar schijnlijkheid nog voor Pasen kampioen en is momenteel uit op Europees succes. Reker rekende buiten de waard. Hij gokte op con centratieverlies en gebrek aan mo tivatie. Een gok die hem niet alleen puntenverlies opleverde. „Ik heb vrede met die nederlaag, want PSV was een klasse apart. Ik weet ech ter zeker dat als de situatie omge keerd was. dat arbiter Dolstra drie doelpunten had afgekeurd. Het eerste wegens buitenspel, een van wege het ongeoorloofd aanvallen van de keeper en die penalty, was voor mij helemaal onbegrijpelijk". Waarom Rekers gok op substan- tieverlies en gebrek aan motivatie bij PSV verkeerd uitpakte, ver klaarde Ivan Nielsen. „Ook wij moeten voor elke wedstrijd op nieuw weer de accu opladen. We dienen er voor te waken niet te ver slappen. We hebben drie ijzers in het vuur en als goed prof wil je het onderste uit de kan. Het kampioen schap kan ons niet meer ontgaan. Desondanks mogen we in de com petitie niet verslappen, want con centratieverlies kan ook doorwer ken in de bekerwedstrijden of zelfs in de Europa Cup. Voor een verde diger in PSV-dienst is dat niet al tijd makkelijk. Een uur per wed strijd sta je eigenlijk met de armen over elkaar, als je over het werk praat, waarvoor je in het elftal staat. Dus zoek ik af en toe wat af wisseling in de voorste linie". Dat die uitstapjes niet van gevaar ontbloot zijn, merkte niet alleen VW zaterdagavond, maar enkele dagen daarvoor ook Girondins de Bordeaux. Door zijn fysieke kracht en zijn kopbalsterkte schept de Eric Viscaal koele Deen regelmatig verwarring in de vijandelijke defensies. De Eu ropese tegenstander was bij de trouwe PSV-aanhang afgelopen dagen overigens onderwerp van gesprek. Het Philipsstadion (zater dagavond bezet met 23.200 toe schouwers) is al weken uitverkocht voor de return en een deel van de supporters van de L-side, de trou we kern, zag een kaartje aan de neus voorbij gaan. Dat leidde afge- lopen zaterdag tot de nodige pro testen vanuit dat vak. DEN HAAG (GPD) Een herhaling van de helletocht van vo rig jaar bleef gisteren uit in het Zuiderpark. De Haagse politie bleek zijn lesje te hebben geleerd van de ongekende rellen, re sulterend in onder andere vijfentwintig gewonden, vragen in de Tweede Kamer, ontmanteling van de tribune Midden- Noord en verregaande ontzeggingen voor FC Den Haag-sup porters. De rivaliserende supportesbendes, bereid tot een re prise van Zwarte Zondag 1 maart 1987, werden strikt geschei den gehouden en moesten zich beperken tot het afsteken van wat vuurwerk. De agressie was evenwel voelbaar in het Zui derpark, waar FC Den Haag en Ajax elkaar in een naargeesti ge sfeer en met een schuin oog naar de tribunes in evenwicht hielden (1-1). De vorige editie van FC Den Haag- Ajax, bijgewoond door 22.000 toe schouwers gistermiddag waren dat er veelbetekenend genoeg nog geen 9000 draaide uit op een „ter reur van een stel idioten", zoals het CDA-kamerlid Gualthérie van Weezei het indertijd kenschetste. De Haagse politie verzocht arbiter Van Ettekoven het duel in de rust te staken omdat de dolle menigte in het vak Midden-Noord niet meer in bedwang te houden was. Even daan-oor waren vijfentwintig on der de voet gelopen supporters naar het ziekenhuis vervoerd. Een enorme politiemacht, bijge staan door onder meer een helicop ter, riep gistermiddag herinnerin gen op aan vorig jaar. Uitgerekend tegen Ajax nam FC Den Haag, af gegleden naar de kelder van de ere divisie, de nieuwe Noord-tribune in gebruik. Gezien de macabere voorgeschiedenis werd van een of ficiële ingebruikname afgezien. Behalve voor FC Den Haag, vol gens voorzitter Dé Stoop meer in de eerste divisie op zijn plaats dan in de hoogste klasse, maar desal niettemin onlangs versterkt met de Ierse spits Mick Byrne (28) var Shamrock Rovers, is er ook vooi Ajax momenteel geen aanleiding voor een feestje. In de Amsterdam- DEN HAAG (ANP) - De Haag se politie heeft twee bussen met Ajax-supporters gistermiddag na afloop van de wedstrijd Den Haag-Ajax naar een politiebu reau in Scheveningen laten rij den. Tegen de 50 a 60 inzitten den zal proces-verbaal worden opgemaakt wegens openbare geweldpleging, aldus een poli tiewoordvoerder. De bussen waren op weg naar het centraal station in Den Haag, toen FC Den Haag-sup porters de voertuigen met ste nen gingen bekogelen. Dat ge beurde in de buurt van het voetbalstadion. Daarop ont stond er rumoer in de twee bus sen en begonnen de Ajax-sup- porters het interieur te vernie len. De 60 verdachten werden gis teravond om zeven uur weer in bussen van de Haagse Tram weg Maatschappij gezet en naar Amsterdam gebracht. Als ze met de trein naar het huis wa ren gestuurd, hadden ze toch ook moeten worden begeleid, motiveerde een politiewoord voerder deze actie. se benzinetank lijken suikerklont jes gedeponeerd te zijn en evenals acht dagen eerder tegen FC Utrecht het geval was, bleven flit sende aanvalspatronen achterwe- De technische troika slaagt er momenteel niet in lijn te brengen in het elftal. Gisteren miste een schot voor de boeg van Barry Huls- hoff zijn uitwerking. Hulshoff sprak zijn pupillen voor het duel vermanend toe en wees er op dat er eenentwintig spelers staan te trap pelen voor elf posities. In Bern had de Volendammer zonder trainers- papieren eerder al laten doorsche meren dat zijn geduld met sommi ge spelers wat al te zwaar op de proef gesteld is. Met name Bosman en Van 't Schip, in normale doen Iwee van de gangmakers, hebben het verbruid. Veel haalde zijn speech in de Haagse kleedkamer niet uit, zo meende ook Hulshoff: „Hoe meer je naar voren kijkt, hoe minder scherpte je ziet. Achterin gaat het wel, maar voorin... Voor de wed strijd heb ik ze verteld dat ze alle maal maar eens bij zichzelf te rade moeten gaan. Afgaande op de inzet van vandaag heeft dat iets gehol pen. Niet veel ja, maar elke verbe tering is momenteel meegeno- In het Amsterdamse kamp kwam drie dagen voor de botsing met Young Boys niet alleen bij de technische staf ongenoegen boven drijven. Diverse spelers zijn het niet eens met de tactische tips waarmee Hulshoff cum suis het elf tal opzadelt. Aanvoerder Van 't Schip, bij afwezigheid van Muhren tegen FC Den Haag begonnen als middenvelder, zijn geliefkoosde positie, geeïndigd als rechterspits, stelde zijn eigen plaats in het elftal na de collectieve draafpartij op de soppige grasmat weer eens ter dis cussie. „Dat geplak aan die zijlijn als rechterspits ambieer ik niet meer. Een wat vrijere rol, waarbij Winter wat meer kan doorkomen aan de rechterkant, ligt me veel be ter". En Hulshoff: „Zijn voorkeur is bekend. Die laat-ie zelfs in het veld doorschemeren. Wij denken er nu eenmaal anders over". Wouters, opgezadeld met een centrale rol voor de eigen verdedi ging, lonkte na afloop van de pun- tendeling daarentegen naar zijn vertrouwde positie als rechtermid denvelder. De Utrechter, die zich niet gelukkig voelt als aanspeel punt in de middelste linie, gaf toe dat sommige spelers met de techni sche staf van mening verschillen. „Maar ook zij moeten geconsta teerd hebben dat we beter terug kunnen naar de situatie van vorig jaar. Behalve scherpte missen we momenteel een man die achter de Doelman René Stam maakt spitsen opduikt. Dat zou Winter moeten zijn ja, maar die moet zo veel verdedigend werk opknappen dat hij daar geen kracht voor heeft. En laat mij nou maar lekker aan de rechterkant staan". Wellicht komt ook Bosman weer terug in beeld als Winter zich wat veelvuldiger als bliksemafleider Ajacied Winter onschadelijk kan manifesteren. Bosman, be waakt door Otto, ging tegen de beukende Haagse opponent ieder duel uit de weg en kon ook gisteren niet duidelijk maken waarom half Europa naar zijn diensten lonkt. De spits deed alleen in de 73e mi nuut van zich spreken door, omge- o ANP) ven door een walm van buitenspel. 0-1 in te tikken na voorbereidend werk van Larsson. Eerder hadden Winter en Byrne het doel op de ver keerde plaats gezocht. Nog geen drie minuten na de openingstreffer zette Jol met een mazzelgoal het Zuiderpark, deze keer figuurlijk voor even, in vuur en vlam. DEN HAAG Heel wat clubs uit de eredivisie die in aanmerking ko men voor de derde plaats in het eindklassement, verloren gisteren punten. Willem II zette Sparta ruim een uur voor schut. De bal- vaardige Tilburgers verzuimden echter de vroege openingstreffer van Werdekker een vervolg te ge ven. Het doelpunt van Ellerman in de 75e minuut gaf Sparta nieuwe moed. De nieuwe coach Baan, die deze week Hughes opvolgde, zag Campbell even later de winnende goal maken. Feyenoord hield slechts één punt over aan de in spanningen in de Dordtse klei te gen de vrijwel zekere degradant DS'79. De 5000 bezoekers moesten het doen met inzet. Voetbal was nauwelijks mogelijk. Mitchell bracht Feyenoord kort voor rust aan de leiding. DS antwoordde met nog meer arbeid. In de negentigste minuut zorgde de ploeg van trainer Kistemaker voor de verdiende puntendeling. Nadat Hoekstra on nodig een vrije trap had veroor zaakt, schoot Van der Heide raak. Fortuna Sittard leek in De Gal genwaard op weg naar een verdien de overwinning. Zo weinig als de Utrechters er in aanvallend opzicht van terecht had gebracht, zo pro- duktief waren ze in het laatste kwartier. Fraser en Van Loen ver anderden de score van 0-1 naar 2-1. FC Twente is bijna zeker van de derde periodetitel. De ploeg van trainer Vonk won moeizaam van Volendam via treffers van Willems en Balm. De 5000 toeschouwers in het Diekman-stadion werden pas enthousiast toen ze vernamen dat de concurrentie puntverlies had geleden. De Enschedeërs mogen woensdag zelfs met niet al te grote cijfers van Den Bosch verliezen om evenals vorig seizoen weer in de lu cratieve nacompetitie te spelen. De clubs rond de degradatie- streep verzamelden punten. Even als DS en Den Haag dwong AZ een gelijk spel af. De Alkmaarders wa ren echter nauwelijks verheugd over de puntendeling met Haarlem (2-2). Ze hadden in de eerste helft voor een voordelige marge van twee doelpunten gezorgd. Haarlem herstelde de balans na de rust. Log- gie had in de slotfase nog voor 3-2 kunnen zorgen. In plaats van te scoren, breidde de verzamelaar van gele en rode kaarten zijn collectie verder uit. Na een wilde trap naar Matthaei restte arbiter Van dei- Laar niets anders dan rood te trek ken. Eerder had hij Verkaik, Moniz en Holverda (allen Haarlem) en Van Ham (AZ) geel ge geven. Aan de vrije val van PEC Zwolle kwam nog geen einde. Tegen Roda JC moest de Overijsselse club de derde nederlaag op rij incasseren. De Limburgers speelden evenmin als de bezoekers een grootse wed strijd, maar wisten wel te scoren via Trost (66e minuut) en Boere- bach (88). FC Groningen - FC Den Bosch werd afgelast. NOORDWIJKERHOUT - Na een verrassende start heeft de strijd om de Leidse schaaktitel zich in de Noord wijkerhoutse Sporthal de Schelft uiteindelijk alsnog volgens de geijkte banen voltrokken. Top favoriet Marcel Piket rekende za terdag tijdens de laatste twee van de in totaal zes te verpelen ronden in rechstreekse confrontaties gede cideerd met zijn laatste concurren ten Leon Konings en Aad van Moorsel af en schreef de titel daar mee op overtuigende wijze op zijn naam. Piket deed daarmee de anarchie, dH zich tijdens de beginfase van het toernooi nog had afgetekend, geheel vergeten. Tijdens de tweede ronde was de 22-jarige rechtenstu dent tegen Adriaan Clemens nog langs de rand van de afgrond met een remise ontsnapt. Ook het tref fen in de derde ronde tegen Jan Bakker had voor de Leiderdorper niet dat gebracht wat hij wenste. Tot zijn geluk sprong de Lisse-spe- ler toen in het eindspel alsnog vol ledig in de fout en kon Piket het winstpunt incasseren. Tegen zijn mede-favorieten gaf Piket daarna echter geen krimp. Eerst ging va der Joop kansloos voor de bijl, ter wijl het in de vijfde ronde de beurt was aan titelverdediger Leon Ko nings om een pak slaag om de oren te krijgen. Een mindere openings zet van Konings was voor Piket voldoende om zijn tegenstander niet meer in zijn spel te laten ko men en hem gedecideerd van het bord te zetten. In de schaduw van Marcel Piket en Konings was het Aad van Moor sel die in de eerdere fase van het toernooi slechts één halfje had moeten laten schieten. Terwijl ie dereen verwachtte dat Joop Piket de LSG-speler in het duel uit de vijfde ronde wel op zijn plaats zou zetten, speelde Van Moorsel onver stoord de reputatie van zijn oppo nent aan flarden. Daarmee was hij in de slotronde de enig overgeble ven rivaal van Piket junior. Om daarna ook deze van zich af te schudden bleek voor de Warmon- der echter toch iets teveel van het goede gevraagd. Piket zette zijn te genstander van het begin af flink onder druk en wachtte geduldig het juiste moment af om Van Moorsel middels een doorbraak op te rollen. Marcel Piket verzekerde zich met deze winst van een score van 51/2 uit 6 en daarmee ook de titel. Een succes waar hij uitermate nuchter onder bleef: "Ik deed mee omdat ik zin had om te spelen, niet omdat ik zo nodig kampioen moest worden of mij wou kwalificeren voor de voorwedstrijden om het Nederlands kampioenschap. Daar toe ben ik op grond van mijn Elo- rating toch wel gerechtigd". Aad van Moorsel restte niet anders dan een met 41/2 punt gedeelde tweede plaats met clubgenoot Theun van de Vorm. Deze boekte in de slot ronde een bizarre winst tegen Noordwijker Dick van de Berg. De vierde plaats ging in deze ditmaal goed bezette titelstrijd van de jubi lerende LSB met 4 punten naar Leon Konings. De vijfde plaats werd met 31/2 punt bezet door Joop Piket, Simon Duindam, Ra- oel van Ketel en Adriaan Clemens. •Jeroen Piket moest zaterdag met een bescheiden klassering ge noegen nemen tijdens het meester- toernooi in Dordrecht. Vermoeid teruggekeerd uit Rusland bleek de jongste telg uit de Piketten familie steken op een score van 4 uit 9. Overtuigend winnaar van dit een malige evenement werd met 71/2 uit 9 de jonge Rus Khalifman. SCHERMEN Arwin Kardolus haalde gisteren in Londen tijdens de degenwedstrijden om de Coupe Martini de laatste twaalf. Stefan Ganeff plaatste zich bij de laatste zestien. De Zwitser Michel Poffët werd eerste, voor de Fransman Jean Henry en de Italiaan Marco Pantano. MADRID (GPD) - Domme pech blijft Frank Rijkaard dit seizoen achtervolgen. Na alle bureaucratische problemen met Sporting Lissabon, zou Rijkaard gisteren eindelijk zijn debuut maken voor zijn tijdelij ke werkgever Zaragoza. Maar donderdag scheurde de onfor tuinlijke ex-Ajaxied tijdens een oefenpartijtje tegen de jeugd van Zaragoza een spiertje, waardoor hij voorlopig de ko mende twee weken weer op non-actief staat. Ook vanaf de tribune moest Rijkaard gisteren afzien, want Zaragoza leed tegen een van de staartploegen. Las Palmas, een vernederende nederlaag, (1-3). De Hongaar Dajka en Saavedra brachten Las Palmas al snel op een verrassende 0-2 voor sprong, waarna Pineda kort voor rust voor Zaragoza de ach terstand verkleinde. Tijdens het wanhoopsoffensief na rust verraste de Chileen Contreras de Zaragoza-defensie opnieuw, (1-3). Real Madrid nestelde zich weer vat vaster aan kop, dank zij misstappen van de concur rentie. Atletico de Madrid kwam tegen Murica niet verder dan een matig 0-0 gelijkspel. De donderspeech van voorzitter Gil na de nederlaag van vorige week tegen Barcelona sorteer de dus weinig effect. Real So- ciedad liet thuis tegen streekge noot Athletic de Bilbao een steek vallen. Na een snelle ope ningstreffer van Aguirre slaag de de ploeg van Toshack er in de modderpoel niet in ook maar een punt veilig te stellen, (0-1). Real Madrid nam het lastige ob stakel van Espanol, dat dank zij doelman N'Kono lange tijd stand kon houden. Pas na rust zorgden Michel en de Mexicaan Hugo Sanchez voor de twee verlossende doelpunten, (2-0). Barcelona tenslotte blijft aanmodderen. Tegen hekke- sluiter Sabadell kwam Barca niet verder dan 0-0. Het was de eerste keer in de geschiedenis, dat Sabadéll een puntje uit het Nou Camp wegsleepte. BRUSSEL (ANP) KV Mechelen gaat na de 24ste speeldag alleen op kop in de Belgische eerste divisie. De ploeg van Aad de Mos won za terdagavond de lastige uitwedstrijd tegen Charleroi (0-1). Mede-kop loper FC Antwerp ging gisteren flink onderuit tegen FC Luik (5-0), waardoor Club Brugge weer langszij kwam op de tweede plaats door de winst met 3-0 tegen KV Kortrijk. Voor FC Antwerp lijkt het Belgische seizoen een helft te lang te du ren. Tot de winterstop voerde de club van Sir Georg Kessler in de eer ste divisie een schrikbewind. Met vier punten voorsprong werden de Sinjoren zonder nederlaag herfstkampioen. Na de winterstop komt de motor niet meer op gang. Frans van Rooy sukkelt met een knieblessu re en de rest van de ploeg komt kwaliteit tekort het dirigentschap van de ex-PSV-er over te nemen. Het gevolg was dat de FC in twee weken de voorsprong verspeelde. Na een korte opleving, vorige week tegen Club Brugge (2-0), leden de Antwerpenaren zondag de derde neder laag in dit seizoen. De grootste ook, 0-5 in en tegen Club Luik. De thuisclub besliste het duel in dertig minuten. FC Antwerp speel de in die fase chaotisch en had geen greep op de wedstrijd. Waseige, de zoon van de trainer, opende in de tiende minuut de score (1-0), waarna De Sart en Malbasa het vonnis over FC Antwerp tekenden (3- 0). Na de rust was FC Antwerp de aanvallende ploeg en claimde ver geefs strafschoppen voor overtredingen tegen Van der Linden en Se- vereijns. De doelpunten vielen aan de andere kant. Varga en Quaranta voerden de eindstand in de slotfase geflatteerd naar 5-0. KV Mechelen nam de uitwedstrijd tegen Charleroi bijzonder seri eus. De Mos trok maandag met zijn selectie naar een trainingskamp. De afzondering kwam de concentratie ten goede. De ploeg dicteerde het wedstrijd verloop van meet af aan. Koeman benutte in de 56e mi nuut een van de vele kansen (0-1). Rutjes en Den Boer liepen tegen de gele kaart op. Napoli leed zijn laatste thuisne derlaag op 12 januari 1986, 0-1 tegen Pisa. Zesentwintig maan den bleef de landskampioen daarna in thuisbeurten onge slagen. Afgelopen week verloor de Italiaanse kampioen twee keer op eigen veld. Woensdag vloog de ploeg uit het beker toernooi door de 2-3 tegen Tori no, gisteren leed het de tweede nederlaag in de competitie, de eerste thuis, 1-2 tegen AS Ro- Een ramp werd het niet. AC Milan haalde, ondanks de ren tree van Ruud Gullit, slechts één punt uit de thuiswedstrijd tegen Verona (0-0), waardoor de voorsprong van Napoli te rugliep van vijf naar vier. AS Roma volgt als derde op zes punten, Sampdoria als vierde op negen. Napoli kwam tegen AS Roma niet in zijn ritme. Mafadona speelde opvallend onopvallend en de veelgeprezen aanvalslinie Ma-Gi-Ca (Maradona. Giordano en Careca) werd door de strak ke Romeinse mandekking sim pel lamgelegd. Bij Roma fun geerde Voller als spelmaker. De Westduitser werd een openba ring en stond aan de basis van beide Romeinse doelpunten. In de 21e minuut stuurde hij Gian- nini diep (0-1). In de 71e minuut bracht hij Oddi in stelling (0-2). De 75.000 toeschouwers leef den tien minuten voor tijd even op, toen de Braziliaan Careca eindelijk' eens los kwam van zijn bewaker (1-2). Bij AC Milan stond Ruud Gullit weer.in de opstelling na zijn schorsing van één wed strijd. De Europese voetballer van het jaar kon zijn team niet inspireren, 0-0 tegen Verona. Op de 22e speeldag in de Bundesliga zijn twee records gebroken. In de negen wedstrijden kwam 36 keer de gele kaart tevoorschijn en een keer de rode, en het toeschouwersaantal bereikte een dieptepunt met 140.000. Werder Bremen bleef aan de leiding. Het versloeg op eigen veld Uerdingen heel gedecideerd met 5-1. Bayern München hield de ach terstand van vier punten intact door in en tegen Nurnberg toe te slaan (0-3). FC Koln moest voor de derde opeenvolgende week genoegen ne men met een puntendeling, 1-1 tegen VFB Stuttgart, en haakte af in de race om het landskampioenschap. Net als Nürnberg en Borussia Mön- chengladbach, dat thuis met 0-3 verloor van streekgenoot Borussia Dortmund. De negen arbiters maken dit weekeinde vele overuren met het schrijven van rapporten. Scheidsrechter Heitmann werd koploper. Hij trok in het duel tussen FC Homburg, zonder shirtreclame voor condooms (verboden door de bond), en Waldhoff Mannheim (1-1) ze ven keer de gele kaart. Collega Witke werd bij Werder Bremen - Uer dingen een goede tweede met zes keer geel. Hij noteerde ook zes doel punten, waarvan vijf voor de thuisclub. Uerdingen nam wel de lei ding, door Kuntz in de 16e minuut (0-1), maar Riedle maakte voor de thee nog gelijk (1-1). Na de pauze werd Uerdingen opgerold. Neubarth (2), Riedle en Meier voerden de stand op naar 5-1. In Neurenberg kwamen 49.000 bezoekers af op de topper tegen Bayern München. In de sportieve wedstrijd (hier slechts 2x geel) kwam de thuisclub er niet aan te pas. Eek, vervanger van Rummenig- ge, gaf Bayern al in de negende minuut de leiding (0-1), waarna Hug hes op slag van rust de voorsprong verdubbelde. Kort in de tweede helft benutte Matthaus een strafschop (0-3). De naam van Leeds United in de recordboeken van het En gelse voetbal staat op het punt doorgehaald te worden. In het seizoen 1973-74 bleef Leeds 29 wedstrijden achtereen ongesla gen. Liverpool is nog één duel verwijderd van de evenaring. De club van manager Dalglish bleef zaterdag voor de 28e keer ongeslagen. Het behaalde zijn 22e overwinning, 0-1 op het kunstgras van Queens Park Rangers. Zonder misstappen wordt Li verpool een ongewoon vroege landskampioen. Eind maart kan de tiende titel in zestien jaar bijgeschreven worden. De voorsprong op Manchester United groeide door de neder laag van United bij Norwich 1- 0). Nottingham Forest bleef twintig punten achter door met 1-0 te winnen in en van Shef field Wednesday.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 12