FOTOsnm\ Pakistan nog niet akkoord met regeling Senegal na verkiezing niet van noodtoestand af Ramp met veerboot in Zeebrugge herdacht Ershad wint verkiezingen Bangladesh Vredespendel Shultz weer vruchteloos Falend ontijzelingssysteem mogelijk oorzaak vliegramp Tientallen doden bij onlusten in Kaukasus f Een flat verkopen? Zorg dat u met beide benen op de grond blijft Als u een flat te koop aanbiedt, heeft u veelal de wens om enkele niveaus te dalen. Bij voorkeur naar de begane grond. Van een flat naar een huis. Het liefst via Eigen Haard. Daar behartigt een team van enthousi aste mensen alle wensen inzake aan- en verkoop van uw onroerend goed. De basis voor een goede afhandeling van uw zaken. ZATERDAG 5 MAART 1988 BUITENLAND PAGINA 5 Afghanistan-overleg opgeschort GENÈVE (Rtr/UPI/AFP) - De onderhandelingen tussen Afghanistan en Pakistan, die sinds woensdag onder be middeling van de Verenigde Naties in Genève plaatsvin den, zijn opgeschort tot maandag. De Afghaanse minister van buiten landse zaken is teruggevlogen naar Islamabad, waar hij dit weekeinde overleg zal voeren met de regering en met vertegenwoordigers van de Pakistaanse oppositie. Diego Cordovez, die namens de VN in de onderhandelingen be middelt, verklaarde gisteren dat Afghanistan en Pakistan het laatste „essentiële en fundamente le" probleem voor een akkoord uit de weg hebben geruimd. Hij doel de daarmee op de vaststelling van een tijdschema voor de terugtrek king van de naar westerse schat ting 115.000 Sovjet-militairen uit Afghanistan. De Afghaanse minister van bui tenlandse zaken Abdul Wakil liet donderdag weten dat zijn land in stemt met een periode van negen maanden voor het vertrek van de Sovjetrussische troepen. Boven dien is Kabul bereid de helft van de militairen binnen de eerste drie maanden te laten verdwijnen. Daarmee, zo meent Wakil, kan het akkoord getekend worden. Reeds eerder immers is overeen stemming bereikt over de drie an dere punten die officieel op de Ge- neefse agenda staan: niet-in- menging in de binnenlandse aan gelegenheden van Afghanistan, de terugkeer van alle Afghaanse vluchtelingen en internationale waarborgen voor de naleving van een akkoord. De Pakistaanse mi nister van buitenlandse zaken liet gisteren van een dergelijk optimis me evenwel niets merken. VN-bemiddelaar Cordovez zei gisteren dat nog enkele „kleinere Sarcofaag Egyptische archeologen hebben een granieten sarcofaag blootge legd die toebehoort aan een hofdig- nitaris van farao Ramses II. De tombe is 3.300 jaar geleden ge maakt en verkeert nog in uitste kende conditie. Volgens het dag blad Al Akhbar werd de sarcofaag, opgegraven in het tombegebied van Sakkara op 32 kilometer ten zuidwesten van Cairo, gehakt uit een reusachtig blok rose graniet van naar schatting 15 ton. Gifgasongeluk Bij een gifgasongeluk in het Beierse Schwaben zijn gisteren vijftien mensen gewond geraakt. De politie zei dat elf mensen in zie kenhuizen waren opgenomen met irritaties of beschadigingen aan de ademhalingsorganen. Het ongeluk gebeurde bij een kaasfirma in Bu- chloe toen daar chemicaliën wer den afgeleverd. In plaats van het bestelde salpeterzuur werd per ver gissing mierezuur in een container gegoten, dat zich in een reactie met oude resten salpeterzuur tot een giftig gas ontwikkelde. Ontvoering (1) Een Britse en een Libanese me dewerker van de Britse internatio nale hulporganisatie OXFAM zijn in het zuiden van Libanon ont voerd. De 45-jarige Peter Coleridge en de 31-jarige Omar Traboulsi werden door gewapende mannen meegenomen uit het Palestijnse kamp van Ain Héloué, het grootste van Libanon met ruim 80.000 inwo ners. De bewaking van het kamp is toevertrouwd aan "Gewapende Strijd van de PLO". Ontvoering (2) Door Amerika gesteunde con tra's hebben op een afgelegen staatslandbouwbedrijf in het noor den van Nicaragua elf Nicaragua- nen en een Amerikaanse vrijwilli ger van de particuliere religieuze organisatie Witness for Peacè ont voerd. De Amerikaan, de 30-jarige Richard Boren, was in november naar Nicaragua gegaan om voor Witness for Peace schendingen van de mensenrechten in de oorlogsge bieden van het land op te tekenen Guyana De regering van Giiyana heeft harde maatregelen aangekondigd tegen narcoticabendes. Handela ren die kinderen tot 14 jaar drugs opdringen kunnen de doodstraf krijgen. De regering van president Desmond Hoyte is bezorgd over de berichten dat Guyana als doorvoer haven wordt gebruikt. Eigendom men en bankrekeningen van han delaren kunnen in beslag worden genomen. Op handel op scholen en openbare instellingen staat nu le venslange gevangenisstraf. punten" bestudering behoeven, al vorens zowel Afghanistan als Pakistan hun handtekening zetten onder een akkoord dat uiterlijk op 15 mei zou leiden tot het vertrek van de Sovjetmilitairen. Het voor Pakistan belangrijkste punt en volgens waarnemers de meest cru ciale kwestie betreft de vorming van een overgangsregering. Eerder maakte minister Noorani duidelijk dat een dergelijk bewind reeds tijdens de Sovjetrussische af tocht in functie dient te zijn. Vol gende week zal wellicht blijken of Islamabad in dit standpunt vol hardt dan wel alsnog bereid is met het huidige communistische be wind in Kabul een akkoord te teke- Noorani zei gisteren voor zijn vertrek dat nog steeds onvoldoen de garanties bestaan voor de „vre de en veiligheid" van de Afghaanse vluchtelingen. Pakistan is gastland voor zo'n drie miljoen ontheem den, terwijl ongeveer twee miljoen Afghaansé vluchtelingen in Iran verblijven. Pakistan meent dat vor ming van een overgansregering noodzakelijk is, wil de terugkeer van deze vluchtelingen gewaar borgd zijn. Rijncommissie heeft te weinig bevoegdheden STRAATSBURG (ANP) - De inter nationale Rijncommissie beschikt over te weinig bevoegdheden om de sanering van de rivier overeen komstig de doelstellingen van de ministersconferentie tot stand te brengen. Bezien zou moeten wor den of de commissie meer instru menten in handen gegeven kunnen worden waarmee de schoonmaak van de Rijn doelmatig kan worden aangepakt. Dit zei de voorzitter van het Ne derlandse Nationale Comité voor het Europees Jaar van het Milieu, dr. S. Patijn, commissaris van de koningin in Zuid-Holland, gisteren aan het eind van de tweedaagse conferentie over de Rijn in Straats burg. Op zijn initiatief waren verte genwoordigers van de overheid en het bedrijfsleven bijeengekomen om met elkaar te praten over de mogelijkheden de afspraken van de ministersconferentie in het na jaar van 1987 - een vermindering van de lozing van schadelijke stof fen in de Rijn in 1995 mei 50 pro cent - na te komen. Patijn toonde zich tevreden over de bijeenkomst. Het is voor het eerst dat het bedrijfsleven, dat zich tot nu toe afzijdig hield als het ging om de sanering van de Rijn, zich open heeft gesteld voor een dialoog met de overheid. DAKAR - Senegal mag dan de naam hebben van 'etalage van de democratie', door de voor Afrika ongekende politieke-en persvrij heid, maar die etalage staat er sinds de gebeurtenissen van de afgelo pen dagen toch enigszins geha vend bij. De presidentsverkiezin gen tfan zondag zijn uitgelopen op hevige rellen in de hoofdstad Dak ar, omdat de huidige president Ab- dou Diouf door de oppositie werd beschuldigd van fraude. door Jaap Lodewijks Dat noopte de hoogste baas van deze voormalige Franse kolonie aan de westkust van het continent er toe zijn voornaamste tegenstan der Adoulaye Wade te arresteren en te beschuldigen van een 'aan slag op de staatsveiligheid'. Ook kondigde hij voor Dakar de nood toestand af. Desondanks heeft Diouf ver klaart dat het allemaal om tijdelij- LONDEN Het komend weekend vinden er verschillende herdenkin gen plaats van de ramp met de He rald of Free Enterprise, die op 6 maart van het vorig jaar aan 189 mensen het leven kostte. Een veer boot van de P and O, de moeder maatschappij van Townsend Tho- resen waartoe de Herald behoorde, zal naar de plek varen waar het dra ma in het gekapseisde schip zich afspeelde. In de thuishaven Dover wordt in de kerk van Saint Mary, waar thans een groot gebrandschil derd raam aan de catastrofe herin nert, een plechtige dienst gehou den. door Haye Thomas Grootbrittannië en in het bijzon der de haven Dover, is het tragi sche gebeuren met de Herald of Free Enterprise niet vergeten. Een jaar na de ramp komt het drama, dat aan beide kanten van de Noord zee grote ontsteltenis veroorzaak te, nog voortdurend ter sprake. Om te beginnen door het conflict waar in de P and O wordt verweten dat de langere werktijden en minder personeel die zij op haar veerboten wil invoeren, ten koste gaan van de veiligheid. „De P and O heeft niets geleerd van het drama van de Herald", wordt er gezegd. Maar de maat schappij wijst deze beschuldigin gen krachtig van de hand en stelt dat de veiligheidsmaatregelen PARIJS (GPD) De gistermorgen in de buurt van Melun neergestorte Fokker F-27 van de TAT (Trans port Aerien Transrégional) is naar alle waarschijnlijkheid bezweken als gevolg van een falend ontijze- lingssysteem. Een half uur voordat het ongeluk gebeurde had de pi loot het vliegveld Orly - waar hij zou landen - gewaarschuwd dat zijn toestel ernstig van ijzel te lij den had. Bij het ongeluk kwamen alle inzittenden (19 passagiers en 2 bemanningsleden) om het leven. De minister voor transport heeft een juridisch zowel als een tech nisch onderzoek naar de oorzaak van de ramp ingesteld. De twee 'black boxes' - die alle gesprekken van de piloten registreren - werden tussen de niet meer te identificeren resten van de slachtoffers in de sneeuw teruggevonden. Onder hen bevonden zich de oud-skikampioe ne Agnes Girard en de jongste 'cap tain of industry' van Frankrijk, de 20-jarige Olivier Lejeune. ke maatregelen gaat en dat hij niet van plan is het meerpartijenstelsel op te heffen. Dat is een geruststel ling, omdat Diouf juist mede aan de basis heeft gestaan van een ver dere democratisering van zijn land, door de afgelopen jaren steeds meer politieke partijen toe te staan. Zijn voorganger Leopold Senghor, die Senegal twintig jaar leidde, was er al mee begonnen, en hij was zelfs de eerste Afrikaanse leider die na een lang bewind vrijwillig terug trad. Prestige Toch lijkt de positie van Diouf deze week enigszins verslechterd, al was van te voren duidelijk dat hij de verkiezingen zou winnen. Zijn prestige, vooral onder de voorna melijk islamitische bevolking, is daarvoor te groot. Vandaar ook de geringe opkomst van de twee miljoen kiesgerechtig den. De autoriteiten spreken van een opkomst van slechts veertig procent. Diouf kreeg, voor zover nu bekend, 77 procent van de stem- sinds het tragische ongeluk juist drastisch zijn opgevoerd. De rede rij wil ook wel van de hand doen dat nu, bijna een jaar na de ramp, voor zo'n tweederde van alle eisen tot schadevergoeding die door de nabestaanden van de slachtoffers en door de overlevenden werden ingediend, regelingen getroffen zijn. Een woordvoerder van de groep van advokaten die zich met de be handeling van de eisen bezigge- hield, verklaarde dat in het alge meen de onderhandelingen bevre digend verliepen. Naar wordt aan genomen heeft tot nu de hoogste uitbetaling betrekking op een be drag van zo'n half miljoen gulden voor een gezin, dat in de ramp z'n kostwinner heeft verloren. In to taal heeft de P and O ongeveer 193 claims van familie van de slachtof fers ontvangen. Daarnaast zijn er nog eens 343 eisen ingediend na mens overlevenden. De totale reke ning voor compensatie wordt ge raamd op meer dan vijftig miljoen gulden. De onderhandelingen over de schadeclaims vormen niet het eni ge facet dat een jaar na de ramp de gevoelens nog altijd beroert. Zo is een team van zestien sociaal wer- Van Franse zijde is na de ramp toch de loftrompet gestoken over de kwaliteit en de betrouwbaar heid van de Fokkers, waarvan de TAT er een vijftiental in dienst heeft, en zoekt men de oorzaak van de ramp in een falen van het ver warmingssysteem in de turbines, dan wel in een defect in de ingeni euze methode waarmee een ijzel- laag op de vleugels van binnen uit omhoog gedrukt wordt zodat hij barst en in stukken uiteenvalt. Een leerling-stewardess, die zich bij het vertrek van het toestel uit Nancy aan boord had% moeten mel den, sliep vanmorgen door haar wekker heen. Op het moment dat ze zich met duizend excuses op het vliegveld meldde was de ramp al geschied en kon men haar alleen nog melden dat ze als door een wonder aan de dood was ontsnapt. AGENTEN GEDOOD - Een Joego slaaf heeft gisteren drie agenten doodgeschoten in het politiebu reau van Dorfen in Beieren. In het vuurgevecht dat daarop volgde raakten een andere agent en de 37- jarige dader gewond. Tevoren had de politie de woning van de Joego slaaf doorzocht op beschuldiging van illegaal wapenbezit. Nadat de woning was doorzocht stormde de man het bureau binnen en schoot drie agenten dood. De dader nam de vlucht, maar schoot daarbij ook nog op een toevallig passerende agent, die terugschoot. Daardoor raakte de Joegoslaaf zwaar ge wond. In het vuurgevecht raakte daarnaast een vierde agent ge wond. men en dat is veel minder dan de 83,5 procent die hij vijfjaar geleden kers uit het graafschap Kent onver minderd actief betrokken bij de opvang en begeleiding van een groot aantal overlevenden en nabe staanden. Daaronder bevinden zich mensen die nog steeds niet kunnen verwerken wat er zich op de 6e maart van het vorig jaar af speelde. Anderen worstelen met enorme schuldcomplexen in de geest van: „Hebben we wel genoeg gedaan om anderen te helpen" en „Waarom leven wij wel en anderen niet". Het opvangteam heeft te maken met ernstige alcohol- en huwelijks problemen. Vooral onder de over levenden van de bemanning van de Herald. Slechts vier van de 42 be manningsleden die de ramp over leefden, zijn inmiddels naar zee te ruggekeerd. De rest is voor het me rendeel werkloos en kampt met grote psychische problemen. De gezagvoerder van het schip, David Lewry, heeft inmiddels met P and O een regeling heeft getroffen en is bij de maatschappij vertrokken. Pogingen van de kapitein om het hem wegens ernstige nalatigheden opgelegde vaarverbod voor een jaar ongedaan te krijgen, zijn tot nu toe mislukt. MOSKOU (AP) - Bij etnische on lusten in de stad Sumgajt in de Sovjet-republiek Azerbajdzjan zijn 31 mensen om het leven gekomen, zo heeft het officiële persbureau Tass gisteravond bekendgemaakt. Het is het hoogste aantal doden als gevolg van etnische onrust in de Sovjetunie sinds Michail Gor- batsjov drie jaar geleden aan de macht kwam. De onlusten braken afgelopen zondag uit in Sumgajt, 30 kilome ter ten noordwesten van Bakoe, de hoofdstad van de deelrepubliek. Officiële woordvoerders hadden eerder al toegegeven dat er bij de rellen doden waren gevallen, maar hadden tot dusver geweigerd pre cieze aantallen te noemen. Een te levisiemedewerker in Bakoe had Generaal stapt op na conflict rond Waldheim WENEN (AP) - De controverse rond president Kurt Waldheim laat ook het leger niet onberoerd. Een van de vijf Oostenrijke generaals, Karl Schaffer (58), heeft zijn ont slag ingediend naar aanleiding van een meningsverschil met minister van defensie Robert Lichal, die lid is van de conservatieve Volkspartij die Waldheim steunt. Schaffer, die directeur is van de prestigieuze militaire academie, had besloten dat in een voorlich tingsfilm voor de kadetten, over een symposium van historici over de Anschluss van 1938, het citaat „historici zijn geen moraal-aposte- len" moest worden verwijderd. Schaffer wilde voorkomen dat hierdoor onbewust zou worden verwezen naar de internationale commissie van historici die in haar eindrapport over het oorlogsverle den van Waldheim scherpe kritiek op de president had geuit. Schaffer had hiertoe besloten om te voorkomen dat de tweespalt die de affaire in de Oostenrijkse poli tiek heeft veroorzaakt zou over slaan op het leger; Waldheim is krachtens de grondwet opperbe velhebber van de Oostenrijkse strijdkrachten. MASSAMOORD - Een rechtse groepering in Colombia heeft zich gisteren verantwoordelijk gesteld voor de massamoord op 21 arbei ders op bananenplantages in het noordwesten van Colombia. De groep, die zich "Socialistische Stu denten Arbeidersbeweging" noemt, liet in een verklaring weten dat zij "communisten" had geëxe cuteerd op de plantages. Een van de overlevenden vertelde dat de aanvallers ieder van hun slachtof fers bij de naam noemden voordat ze hen in de slaapzalen doodscho ten. behaalde. Zijn voornaamste tegen stander Wade zou zijn stemmen- aantal met zeven procent hebben zien stijgen tot bijna 21 procent. Wade, een 61 jarige econoom, die al twee keer eerder aan de verkie zingen meedeed, is vooral populair onder de jonge Senegalezen en die hebben hun frustratie over de on aantastbaarheid van Diouf de afge lopen dagen dan ook het hevigst af gereageerd door vernielingen en rellen. Het feit, dat de jeugd zich van Diouf afkeert, moet de huidige leider te denken geven. Het gaat dan ook niet goed met Senegal, net als met veel andere Afrikaanse landen. Veel jongeren, met name de studenten, voelen dan ook dat hun toekomst op het spel staat. Net als andere ontwikkelingslan den heeft Senegal zich ook onder het juk van het Internationaal Mo netair Fonds geplaatst, waardoor de regering een streng bezuini gingsbeleid moet voeren om nog aan internationale leningen te ko men. Het land heeft een grote Lewry houdt vol dat hij onschul dig is aan het drama, dat hem als een afschuwelijk spookbeeld ach tervolgt en hem nog altijd regelma tig vreselijke nachtmerries be zorgt. Niettemin is ook hij vol lof over zijn opvang door de buurtge noten in zijn woonplaatsje Sand wich bij Dover. Maar ook door an dere bemanningsleden. De wedu we van een omgekomen steward aan boord van de Herald, die kort na de ramp geboorte gaf aan een zoon, heeft kapitein Lewry zelfs ge vraagd als peetoom van haar kind. „Ik heb zelf als stewardess onder hem gevaren. Hij is een vriendelij ke en sterke man, die ik volledig vertrouw. Ik heb hem gevraagd, omdat hij een steunpunt kan ge bruiken", aldus de weduwe. Onderling is er ook bij de meeste slachtoffers een sterke band ont staan. Er vinden regelmatig bijeen komsten plaats en er is een hecht contact gegroeid tussen sommige overlevenden en een aantal van hun redders in België. Dertien van hen steken volgende week over vooreen speciale samenkomst. On der hen bevinden zich doktoren en verpleegsters van het Sint Jans-zie- kenhuis in Zeebrugge, waar een aantal overlevenden werd ver pleegd, alsmede de havenmeester en twee kapiteins van sleepboten, die in het eerste reddingswerk zo'n belangrijke rol hebben gespeeld. Ook zij behoren tot degenen die in Buckingham Palace uit handen van koningin Elizabeth een hoge onderscheiding krijgen. woensdag gezegd dat er een of twee doden waren gevallen in Sumgajt. De spanningen in het gebied, in het Kaukasus-gebergte grenzend aan Turkije en Iran, kwamen vori ge maand aan de oppervlakte in een conflict over een deel van Azer bajdzjan, Nagorno-Karabach, waarvan de bevolking in meerder heid Armeens is. De slachtoffers behoorden vol gens Tass tot verschillende natio naliteiten; onder hen waren ook vrouwen en bejaarde mannen. Eer der was uit onofficiële bronnen vernomen dat het geweld in Sum gajt voornamelijk was begaan door etnische Azeri's tegen Armeniërs. Sinds Gorbatsjov in maart 1985 aan het hoofd van de communisti sche partij van de Sovjetunie kwam te staan, had zich voor zover bekend de etnische onrust met het grootste aantal doden voorgedaan in Alma Ata, de hoofdstad van de Sovjet-republiek Kazachstan. Aan de rellen op 17 en 18 december 1986 in die stad namen ongeveer 3.000 mensen deel; er vielen twee doden en 200 gewonden; tientallen perso nen werden gearresteerd. De aan leiding tot die onrust vormde de vervanging van de Kazach Din- moechamed Koenajev door Gen- nady Kolbin, een Rus. schuld van ruim één miljard gul- IMF-recept Het overal in de Derde Wereld toegepaste IMF-recept betekent voor het gewone volk echter aller minst genezing, maar eerder een ergere kwaal. De werkloosheid heeft grotere vormen aangenomen door gedwongen overheidsontsla- gen, de landbouw - de basis van het land - ligt op zijn gat doordat de marktprijzen de boer niet uit het slop helpen en de wereldprijs van het enige exportprodukt, de pinda, lijkt al jarenlang nergens op. Hoewel Diouf, als president van een arm land, voor een groot deel machteloos staat tegen deze ont wikkelingen, heeft hij door tal van beloftes toch de hoop gewekt, die hij volgens de oppositie en een flink deel van de zeven miljoen tel lende bevolking niet waar maakt. Oppositieleider Wade heeft die on vrede dan ook aangegrepen door zich fel af te zetten tegen de IMF- politiek van de regering. DHAKA (AP) - De parlementsver kiezingen in Bangladesh hebben de verwachte eenzijdige overwin ning opgeleverd voor de regerende Jatiya-partij van president Mo hammed Ershad. Van de 218 (van 299 verkiesbare) parlementszetels gingen er 194 naar de partij van Ershad. Een coalitie van 73 kleine groe peringen onder de naam Gecombi neerde Oppositie Partij won 12 ze tels; twee andere kleine partijen kregen elk één zetel, en tien zetels gingen naar onafhankelijke kandi daten. In één kiesdistrict werd de stemming afgelast na de moord op een kandidaat. Een belangrijke op positiecoalitie van 21 partijen, die de verkiezingen heeft geboycot, heeft voor vandaag massabijeen komsten belegd om tegen de ver kiezingen te protesteren. Intussen hebben journalisten in de hoofdstad Dhaka besloten tijde lijk het werk neer te leggen om te protesteren tegen de manier waar op de regering de pers onder druk heeft gezet. Hierdoor zullen 15 kranten in de hoofdstad en een zestal daarbuiten vandaag niet kunnen verschijnen. Ook twee na tionale persbureaus, waarvan er eén eigendom is van de regering, zullen door de actie worden getrof fen. De pers is door de op 27 no vember uitgeroepen noodtoestand ernstig beknot. JERUZALEM (DPA) - De Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken, George Shultz, heeft ook op de laatste dag van zijn vredespen del in het Midden-Oosten geen doorbraak tot stand weten te bren gen. Naar Israëlische regerings kringen gisteren in Jeruzalem be kendmaakten, wees premier Yit zhak Shamir de voorstellen van Shultz andermaal van de hand. Die voorstellen behelzen een interna tionale conferentie over het Mid den-Oosten, verkiezingen op korte termijn en autonomie in de door Is raël bezette gebieden. Gisteren zijn twee Palestijnen doodgeschoten en nog veel meer gewond, toen na de vrijdagdienst in moskeeen op de Westoever en in de Strook van Gaza ongeregeldhe den uitbraken. Het bezettingsleger maakte van traangas, gummipatro nen en scherpe munitie gebruik. In Jeruzalem werd gistermorgen, niet ver van het hotel waarin minister Shultz zijn intrek had genomen, een autobom van 15 kilo springstof ontdekt. De bom kon onschadelijk worden gemaakt. Senegal wordt dat ook met overga ve en vol emotie gezegd en ge schreven, waardoor uitglijders on vermijdelijk zijn. Met de arrestatie van Wade is Diouf nu een gevaarlij ke weg ingeslagen, waar meer Afri kaanse leiders uiteindelijk op zijn verdwaald. ADVERTENTIE Werkt snel, zelfstandig en doelmatig. Bekendheid met Berthold-apparatuur is een pré. We hebben 'em nodig. Dringend. Om de groei bij te houden. Iedere drukke dag weer. Bel Groenheyde de Jong. Laan van Meerdervoort 328. Den Haag. Tel. 070-631441. Politiemensen mensen bekijken de wrakstukken van het toestel. Nie mand kon worden geïdentificeerd. (foto ad Weer Iraakse raket op Teheran BAGHDAD (Rtr) - Iraq heeft gisteren de zesentwintigste raket op Tehe ran afgevuurd. Er vielen acht doden onder wie vier kleine kinderen, aldus het Iraanse persbureau IRNA. Eerder belandden deze week drie Iraakse raketten in de heilige plaats Qom ten zuidwesten van de Iraanse hoofd stad. Iran zei gisteren bij wijze van vergelding weer twee raketten te hebben afgeschoten op militaire doelen in Baghdad. ADVERTENTIE -T"1.'■JN- MAKELAARDIJ 071 -17 51 51 Ml GEVERSSTRAAT 63 OEGSTGEEST Ld MakeHars Dansten Centrum cJ

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 5