WH- 1ÏÏPÜ aP iaialalua ia TELEVISIE TOEGELICH' 'Het is net een klein huwelijk' Kletskoppen en standwerkers tv-rubriek PAGINA 38 RADIO-TV ZATERDAG 5 MAART 1988 Kijk TV IN HET WEEKEINDE ruggetrokken, vertelt Crumb openhartig over de analogieën van zijn getekende anti-helden en zichzelf, over zijn fantasieën, zijn vrouwen en zijn kijk op de Amerikaanse samenleving. (Ne derland 2, 23.28 uur) In TROS' populair-wetenschap- pelijke programma 'Kijk TV' be steedt Wubbo Ockels vanavond aandacht besteed aan de vezels die worden gebruikt bij het ver vaardigen van kogelvrije vesten, de conservering van het Engelse oorlogsschip de 'Mary Rose', het ontstaan en verloop van torna do's en de maatregelen die kun nen worden genomen om de schade te beperken, de verschil lende manieren waarop de mens heid zich door de eeuwen heen heeft beschilderd en een nieuw soort ruimtepak dat momenteel door de NASA wordt getest. (Ne derland 2, 20.00 uur). Drie peetvaders De TROS brengt vanavond laat de in 1949 door John Ford ge maakte western 'Three God fathers'. Drie voortvluchtigen vinden in de woestijn een moe der en haar baby. Zowel de vrouw als het kind zijn er slecht aan toe. De vrouw bidt de drie desperado's haar kind te redden. Zij stemmen erin toe. Nu ze hun tocht verder zetten met de baby treden er een aantal wonderlijke veranderingen in hun gedrag op. De hoofdrollen in 'De drie peet vaders' worden gespeeld door John Wayne, Harry Carey jr. en Pedro Armendariz. (Nederland 2, 23.40 uur). Museumland Bij de VARA staat Drente deze maand centraal in het project 'Nederland Museumland'. Van de talloze musea die Drente kent worden er zondag vier belicht. Hanneke Kappen bezoekt de musea samen met popmusicus en schilder Herman Brood. Zij gaan naar het Drents Museum in Assen, het Grafisch Museum in Meppel, het Museum Kinderwe reld in Roden en naar het Muse um Veenhuizen in Veenhuizen. Dieuwertje Blok presenteert de tentoonstellingsagenda. (Neder land 1, 17.35 uur). Robert Crumb The confessions of Robert Crumb', zondag te zien bij de VPRO, is een Engelse documen taire over de beroemde stripteke naar Robert Crumb. Hij werd in de jaren zestig beroemd met Fritz the Cat en Mr. Natural. In een diepgaand interview, opge nomen in een uithoek van Cali fornia waar hij zich met zijn vrouw Aline Kominsky heeft te- Capitool In het NOS-discussieprogram- ma Het Capitool wordt zondag gepraat over wat er met het WIR- geld gaat gebeuren. Deelnemers aan de discussie onder leiding van Maartje van Weegen zijn Jan Kamminga, voorzitter van het KNOV en Willem Vermeend, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA. De overige deelnemers zijn nog niet bekend. (12.00-12.45 uur). Het damestasje De VPRO brengt zondagavond een televisie-registratie van het programma 'Het damestasje' dat Freek de Jonge eind 1986 in een aantal theaters bracht. In de serie one-man-shows, die in 1980 be gon met 'De komiek' en nu een hoogtepunt heeft bereikt met 'De pretentie', was 'Het Dames tasje' een niet geheel geslaagd tussendoortje. Menig criticus re ageerde teleurgesteld op het pro gramma, dat in de beginfase zelfs het karakter had van een ama teuristisch in elkaar gedraaide voorleesavond. In de tv-registra- tie kent Freek de teksten uit zijn hoofd en maakt hij bescheiden gebruik van theatrale middelen, maar de komiek kan niet echt zijn vorm vinden. Een deel van het bijeen geveegde strooigoed is best amusant, maar de rest blijft steken in een middelmatigheid die we van Freek niet gewend zijn. (Nederland 2, 20.10 uur). Robert Paul met Karin Bloemen in musical LAREN (GPD) - Imitator-entertai ner Robert Paul (37) leeft in een overgangsperiode. Zijn vierde one- man-show 'Gekkenwerk' zit na twee volle seizoenen in zijn nada gen. Enkel nog wat reprisevoor stellingen. Vorige maand werden twee voorstellingen opgenomen door de KRO-televisie, die de show gereed maakt voor uitzending op 11 april. Vier dagen later brengt de in Bla- ricum wonende artiest voor die zelfde omroep de eerste aflevering van het spelprogramma 'D'r uit met je geluid' waarin imiterende Nederlanders hun kunnen mogen demonstreren. Verder is Robert Aloisius Paul - zoals hij voluit heet - doende met de voorbereidingen van een nieuw theaterprogramma: een kleinschalige musicalproduk- tie waarin hij voor het eerst zal sa menwerken met Karin Bloemen. Wij praten met Robert Paul (zwarte coltrui, modieus jasje en blinkende versieringen) in zijn fa voriete Larense restaurant. „Ik liep al een paar jaar met het idee van een musical rond. Na vier one-man-shows in acht jaar ben ik op dat genre wel een beetje uitge keken. Voor je het weet verval je in herhalingen, want je maakt je pro gramma's toch altijd via een be paald systeem. Bovendien heb ik het idee dat ik wat door het materi- VARA en AVRO stoppen met schoolradio HILVERSUM (GPD) - Aan het eind van volgend school jaar, medio 1989, stoppen de AVRO en de VARA met het maken van schoolradiopro gramma's. Reden daarvoor is de teruglopende belangstelling bij de scholen voor de uitzen dingen van de schoolradio. "Deze vorm van educatie is overleefd", aldus een VARA- woordvoerder. "De klassen zit ten niet meer rond de radio ge schaard. Er wordt veel meer met andere audiovisuele mid delen gewerkt. Uitzendingen via het open net hebben niet zo veel zin meer". De VARA en de AVRO zijn de laatste twee omroepen die nog schoolradio maken. De KRO en de NCRV stopten er al eerder mee. aal heen ben. Ook wat de imitaties betreft. In Gekkenwerk zitten tien imitaties. Dat lijkt misschien niet veel, maar de voorbereiding kost toch ontzettend veel tijd. In die musical wil ik alles .samenvatten wat ik tot nu toe heb gedaan heb". door Tom Ruijfrok Van de musical staat echter nog geen letter op papier. Wel is be kend wie daarvoor moeten gaan zorgen: Eric Brey (muziek) en Frans Mulder (tekst), samen de harde kern van het zich steeds meer als gelegenheidsgezelschap manifesterende Purper. „Ik kwam Frans tegen tijdens een receptie. Het klikte direct. We maakten een afspraak en hebben toen elf uur achtereen met elkaar zitten praten. Natuurlijk verschil len we van elkaar, maar juist dat contrast maakt zo'n relatie interes sant. Hetzelfde geldt voor Karin. In eerste aanleg had ik nooit aan die mogelijkheid gedacht, totdat Frans ermee aankwam. Het publiek zal misschien aan de combinatie moe ten wennen, maar ik heb er het vol ste vertrouwen in. Onze karakters kleuren bij elkaar. Dat moet ook, want je sluit toch een klein huwe lijk, voor minstens een jaar. En als dat niet klikt, dan is zo'n periode een regelrechte ramp". Pauls inbreng in de musical (die in september gaat draaien) zal niet al te veel verschillen van wat hij in zijn vorige programma's deed. De inhoud is ook met dat doel ont staan. „Karin speelt een journaliste, die een reportage wil maken over het leven van een straatartiest, eentje aan de zelfkant van de maatschap pij. Dat is natuurlijk mijn rol. Daar in kan ik immers blijven doen waarmee ik me altijd heb bezig ge houden: zingen, imiteren, confe rences houden. Het grote verschil is alleen dat het nu niet meer alleen om mij draait, er komen zo'n tien personen op het podium. In die zin sla ik dus een andere richting in. Ik verheug me er bijzonder op". Piepende denneboom Een ander idee waarmee Robert Paul al lange tijd rondliep, was een tv-programma waarin onbekende Nederlanders hun eigen imitaties kunnen laten horen. „Op elk feestje is er wel iemand die een piepende denneboom of iets dergelijks kan nadoen. Daar moet toch een aardig programma Als u geen columnist bent, hoeft u niet verder te lezen. Want dit is een column speciaal voor of - be ter gezegd - tegen mijn collega columnisten. Of nog beter gezegd: tegen de gemakzuchtige voorspelbaar heid van hun columns na zo'n evenement als de Olympische Winterspelen. Wie krijgen het dan te verdu ren? De televisiecommentato ren. Wie dat ook zijn. Naar de ra diocommentatoren luisteren de critici nooit, zoveel belangstel ling voor sport hebben ze nu ook weer niet. Maar naar de bewe gende beelden willen ze nog wel eens kijken, en wat hun dan op valt... Ik bedoel: het e n i g e wat hun dan opvalt... Want van de b e e 1 d e n valt hun nooit wat op. Of ze goed of slecht zijn. Of de cameraman en de regisseur attent reageren of niet. Of de hoofdzaken van de bijzaken worden onderscheiden. Of er aandacht is voor het kleine detail en voor het juiste mo ment... Daar hoor je ze niet over. Want zij zijn immers de mannen van het woord. Dus zijn hun oren veel gespitster dan hun ogen en horen zij alleen maar wat er wordt gezegd. Daar deugt dus niks van. Daar kun je tevoren gif op innemen. Niets van wat Mart Smeets en zeker niets van wat Heinze Bakker te melden heeft. Die tomeloze minachting voor Mart en Heinze (ik zal straks wat citeren) gaat zelfs zo ver dat ze bij buitenlandse commentatoren dingen gaan horen die er niet zijn. Jan Blokker blijkt verrukt van de Britse commentator om dat die dingen uitlegde. „Zijn taal is niet besmet door het rui- neuze therapeutenjargon waar mee Heinze Bakker de 7.14 heeft volgemeierd", meldt hij enthou siast. „De rijdsters zitten bij hem. niet kapot, ze komen zichzelf niet tegen", maar de Brit legt zijn kijkers uit dat die eigenaardige figuur met dat stuk karton in de hand de deelneemster beduidt hoe hard ze moet om nog een. kans te maken! Of hoe zacht,' maar die Brit zal er wel niet bij hebben verteld, dat het uitgere kend bij schaatsen ook om regel maat en dus om zachter gaan kan gaan. „Je zou het na twee weken deerniswekkend gekwaak al weer bijna vergeten zijn, maar waarachtig: duidelijk vertellen van wat en hoe en waarom en wanneer - dat noemden we vroe ger journalistiek, al ging het dan maar om een sportwedstrijd", schrijft Jan Blokker. Stel je voor dat Heinze ons had uitgelegd wat Egbert van 't Oe ver met die bordjes deed: hij zou alle hoeken van de studio heb ben gezien. Omdat hij met zijn deerniswekkende gekwaak din gen had verteld die iedereen al wist! Ik heb die BBC-verslaggever overigens ook gehoord. Elke ra ce versloeg hij alsof het een paar denrace betrof, in staccato, met overslaande stem. Dus u begrijpt wat de columnisten zouden heb ben geschreven als Heinze en Mart het op diezelfde overspan- hadden gedaan... Leo Derksen in De Telegraaf spreekt van 'Ten Napel, Smeets, Bakker, heel die kolonie kake lende kippen', van 'de rampen- praat van een lilliputter', en van 'het meest volmaakte kindje in dit land van kletskoppen': Mart Smeets, 'Flip de Babbelaar'. In Het Parool worden Smeets en Bakker door Lambiek Berends 'de pygmeeën van de sportverslaggeving, de Neander thalers van de elektronische communicatie, de Kuifjes in Cal gary' genoemd, alsook: 'Confe renciers met slechte teksten. Handelsreizigers in ranzig taal gebruik'. En verder: 'Zelfs als standwerker zouden ze geen droog brood kunnen verdienen.' De televisiecommentatoren bij sportevenementen zijn 'de' zittende eenden, de 'sitting ducks' bij uitstek voor de colum nisten. Makkelijk doelwit. Er blijkt ook een actiecomité te zijn opgericht: 'Stort met een piek, Heinze Bakker uit de journalis tiek!' Een van de actievoerders vindt dat Heinze 'constant pun ten wil scoren, maar hij zou zich beter op de vlakte kunnen hou den'. Is dat dan de grote wens: ver slaggevers die zich op de vlakte houden? Die - met enerzijds Ka- nia in het achterhoofd en anders- zij ds Gustafson - vooral niet mo gen roepen dat Yvonne mis schien wel te snel is vertrokken om het 5000 meter vol te hou den? Geef mij maar een verslag gever die meedenkt, meeleeft, meetwijfelt. Die zijn hart vast houdt zoals wij dat thuis ook de den. En die dat (ik heb Heinzes commentaar bij de 5000 meter uitgetikt en gepubliceerd in mijn Trijfel) 'on the spur of the mo ment' in nagenoeg vlekkeloos Nederlands doet, in goed lopen de zinnen waaraan Han Hollan der en Theo Koomen (wier com mentaren ik ook ooit heb uitge tikt) een puntje konden zuigen. Doe het maar eens na! En wat Mart Smeets betreft: ik heb het grootst mogelijke res pect voor de 'inside' kennis van zaken, voor de juist NIET opper vlakkige en heel persoonlijke manier waarop hij binnen- en buitenlandse schaatsers inter viewde, voor de bergen werk die hij in Calgary heeft verzet (ik heb vier Olympische Spelen ter plek ke meegemaakt, ik weet wat daarbij komt kijken), en voor het kennelijke respect dat men in schaatskringen voor hem heeft. Daar komt nog iets bij: ik heb erg genoten van Calgary... NICO SCHEEPMAKER omheen te maken zijn? Ik dus met dat voorstel naar René Stokvis, die het uiteindelijk wel kwijt kon bij de KRO. Er zijn al wat trailers uit gezonden, met een oproep voor kandidaten. Echt, als je de bandjes hoort die zijn binnengekomen, dan doe je het in je broek van het la chen. Er zit iemand bij die eenjari ge muis imiteert. Om het over alle stoomtreinen en alarminstallaties maar niet te hebben". Voor Robert Paul is het een te rugkeer op de televisie. Twaalf jaar geleden bracht hij een programma bij de TROS onder de titel 'Gast vrij'. „Ik had ontzettend veel lef en dat was in die tijd nog het halve werk. Een lang leven was het niet bescho ren. Daarvoor waren er te veel pro- duktieproblemen. Het publiek kon vragen stellen aan artiesten, maar dat werkte slechts bij een enkeling. Op een gegeven moment wilde de TROS Toots Thielemans in het programma. Ik was het daarmee niet mee. Toots is een zeer vakbe kwaam musicus, maar je moet hem niet aan het woord laten. Hij is geen prater en in die zin moet je hem in z'n waarde laten. Die uitzending werd inderdaad een drama, dat was voor mij de druppel". Nu, twaalf jaar later, krijgt Ro bert Paul weer een eigen program ma. Het begint op een Hilversumse rage te lijken bekende artiesten als tv-presentatoren aan te stellen. „Dat is niet omdat de artiesten zo nodig moeten, maar eerder omdat de omroepen met hun handen in het haar zitten. Er zijn gewoon geen nieuwe mensen te vinden die op professionele wijze televisie kunnen brengen. Er wordt ge schreeuwd om nieuwe gezichten, maar die zijn er niet. Presenteren is een vak, je moet een vlotte babbel hebben en alert zijn. Er gaan jaren overheen voordat je dat beheerst. Kijk, ik doe dit vak al zo'n vijftien jaar. Ik heb overal gestaan, van het schijthuis tot Carré. Niemand hoeft mij te vertellen hoe het allemaal werkt, hoe ik moet overkomen en wat het publiek graag ziet. Dan is het toch ook niet verwonderlijk dat. Hilversum op een gegeven mo ment bij mij terecht komt?". In „D'r uit met je geluid", waar van voorlopig vier afleveringen worden uitgezonden, zullen geen stemimitaties voorkomen. „Daar is het aanbod te klein voor. Karin Bloemen en Robert Paul: volgend Wat dat betreft verkeer ik nog steeds in een soort monopolyposi- tie. Hoe dat komt? Omdat het zo verdomd moeilijk is! Over het imi teren wordt wel eens badinerend gedaan, maar ik kan je verzekeren dat het een hele klus is een nieuwe stem aan je repertoire toe te voe gen. Alle facetten van zo'n stem moet je volledig uitdiepen. Hoe zit de stem in elkaar, hoe is het jargon, hoe groot, is z'n taaltuin, hoe be weegt de melodie zich? En als je dat eindelijk allemaal op een rijtje hebt, dan begint het echte werk pas en ga je de finesses toevoegen. M'n beste imitatie? Ik denk Frank Sina tra, maar daar ben ik dan ook een jaar of zeven mee bezig geweest. Het publiek denkt er trouwens an ders over, dat houdt meer van ef fectvolle imitaties, zoals Chriet Ti- tulaer of Dolf Brouwers". Toch is het opvallend: in de Soundmixshow lijken hele volks stammen bereid hun idool na te doen, terwijl op het gebied van de stemimitatie geen nieuw talent lijkt op te staan. Robert Paul, die in Gekkenwerk overigens een uitgebreide persifla ge op de Soundmixshow brengt: „Ik vraag me weieens af hoeveel zin zo'n programma heeft. Zo gauw de kandidaten in de huid van een artiest kruipen zijn ze heel profes sioneel bezig, dan vereenzelvigen ze zich volledig met hun idool. Maar zodra ze op zichzelf worden teruggeworpen valt het allemaal flink tegen en is het talent vaak ver te zoeken. Ik kijk er graag naar, dat wel.'Al was het alleen maar vanwe ge Henny Huisman. Die man is voortreffelijk, gewoon omdat er zo ontzettend veel aan mankeert. Dat maakt het allemaal heel char mant". Te glad „Er wordt me wel eens verweten dat het allemaal te glad is, teveel gericht op het gemakkelijke amu sement. Glad, wat is dat? Ik noem het perfectionistisch. Gelukkig in teresseert de kritiek me niet zoveel meer. Ik heb hard moeten werken om te bereiken wat ik nu heb. Ik heb het allemaal zelf gedaan, daar ben ik trots op. De verdiensten zijn goed, maar dat is bijzaak. Luxe is prettig, maar het is iets extra's waar ik me nog elke dag over kan verba zen. Toen ik begon, woonde ik nog vier hoog achter aan de Churchill- laan in Amsterdam. Toen was ik even gelukkig als nu. Veel mensen willen dat maar niet begrijpen". lief.; 9. Die plaats is zeker, dat is geregeld.; 14. Sportkastijding.; 16. Opgeborgen spulletjes.; 18. Door afleidingen drie ton be hoorlijk de mist in?; 20. We hebben kennis gehad van ons innerlijk.; 21. Heb je een ver waaide boleet in het zootje ge vonden?; 23. Wat moet hij plat met dat voorstel?; 25. Bent U clubgenoot, dan in de rij.; 26. Een voertuig en zo staan op het land. HORIZONTAAL: 1. Bijval in een gekkenhuis? Idioot!; 6. Honderd voor familie ben je je niet van bewust.; 10. Iets van huid om 'm te verdierlijken.; 11. Zo raak je vocht kwijt.; 12. Benedendijk.; 13. Daar vliegen we dan op.; 15. Niet verder gaan dan de vissen, maar dan ook alles samen.; 17. Voor meer veel beroerder.; 19. Wie ver wacht loopt daarop.; 21. Vlot ten smeren.; 22. Voor S is het einde gekomen en niet voor hem alleen.; 24. Nog een offer, dat is duidelijk.; 27. Een heet Amerikaans verblijf voor een jongen die onbeschaafd is.; 28. Een takel om thee in de maat zetten.; 29. E is in die kleding veel geld waard.; 30. Burgers nemen de benen. VERTICAAL: 1. Eep arme on der de armen.; 2. Zij runnen de stationsrestauratie.; 3. Als 't niet moeilijk is, is dit zacht.; 4. Het is een wirwar om A hieruit te redden.; 5. Je moet het wel van te voren bepalen, maar ver laat je hierover de autobaan? 7dan kom je er hier ze ker weer op met veel geschud boven.; 8. Niet lekker en niet a aaaauauaa a |ap ic| ÜS^EJ JlüllsGj i 3 H aasQ De prijs van f 25,- werd toegekend aan J. Verhoeven, Maredijk 11, 2316 VR Leiden. De prijs wordt de winnaar toege zonden. Oplossingen onder vermelding van "Puzzel" voor donderdag op briefkaart of in enveloppe zonden aan Redactie Leidsch Dagblad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. ZATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS: 10.06 Coulissen. NOS: 19.02 NOS Jazzplatform. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Metro's music. 23.05 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik; 1.02- 7.00 Nie mandsland Radio 2 na 18 uur 16.03 Echo. 18.15 Levenskei en Levensleed. 19.00-7.00 Zie Radio Radio 3 na 18 uur NOS: 18.03 De Avondspits. NCRV: 19.02 Koploper. 20.03 Harro de Jonge, met om 20.03 Elpee Pop Special: Pink Floyd; 21.02 Elpee- en CD Pop; 22.02 Country style. 23.02-24.00 Late date Radio 4 na 18 uur NOS: 18.00 Nieuws. VOO: 18.02 Avondstemming. KRO: 20.00 Nieuws. 20.02 De kracht van het weerloze. 20.30 KRO-Klassiek op zaterdagavond. 20.30 Prattica Mu- sica m.m.v. Tannie Willemstijn, ou de muziek; 21.05 Pianomuziek. 22.00 Orgelrubriek; 22.20 Laudate; 22.45-24.00 KRO-üterair: Spekta kel. Het tijdperk van de vissen, hoorspel Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nieuws. EO: 18.10 lyi Haberler (Goed nieuws). 18.25 Kayen Rasja (Er is hoop). IOS: 18.40 Arabisch programma. NOS: 19.00 progr. voor buitenl. werkne mers. EO: 20.30 Laat ons de rust dag wijden. 21.14 Metterdaad hulp verlening. 21.15 Reflector. 21.30 Deze week. 22.00-22.15 Gouden orgelklanken OMROEP RIJNLAND 12.00-13.00 Hindostaans/Suri- jramma Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag 19.0020.00 Voorhou* Lokaal VLOK KATWIJK C9.00-10.00 Warm draaien', muziekprogramma 10.00-11.00 'Informatief', nieuws en actualiteiten 11.00-13.00 'Jongerensoos', jongerenprogramma 13.00-14.00 'Groeten en ver zoeken', populair verzoekplaten- >-15.00'Het blijft Hollands', 15.00-17.00 'Sport', o.a. voet bal 17.00-18.00 "Vooruit met de geit', muziekprogramma ZONDAG Rad» 1 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's Ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. NOS: 8.05 Langs de lijn. VOO: 9.02 VERONICA Sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Rad'io 1 zondageditie. 12.02 Ophef en vertier. NCRV: 13.05 Hier en nu. NOS: 14.02 Langs de lijn, sport en muziek. Na 18 uur VPRO: 18.05 Het spoor. AVRO: 19.02 Leuterkoek en zandgebak. 19.10 Kees Brusse leest voor. 19.30 De hersengymnastiek. 20.02 Toppers van toen. 21.02 Play it again...22.02 Zoethouden, hoor spel. NOS: 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 De Nachtwacht. TROS: 4.02 Aflossing van de nachtwacht. 5.02-.7.00 Krieken met Adje Rad» 2 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoette Simon Car- miggeit (IX). AVRO: 10.30 Uit Stu dio en theater. 11.02 Duyscotheek. 12.02 AVRO-Magazine. 14.02 Ne derlands op AVRO 2.15.02 Pim Ja cobs met muziek uit de jaren 50. 16.30 Kom 'ns langs in Des Indes. Na 18 uur 18.02 Swing Low. 19.00-7.00 Zie radio 1 voor 18 uur Radio 3 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. KRO: 8.02 Hurrie-up. 9.02 Zin in pop. eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02-00.00 Op Slag van Maandag Elise. 13.00 Nieuws. 13.02 Opera Matinee. 14.00 Onder de groene linde. 14.15 Concert op de Zondag- Na 18 uur 18.00 Nws. 18.02 Musica Nova. TROS: 19.00 Continu muziek. 20.00 Nws. 20.02 Specialiteiten i Radio 5 voor 18 uur NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. NCRV: 9.02 Zin gend opgaan naar Jeruzalem. 9.30 Te Deum Laudamus. NOS: 9.55 Waterstanden. IKON: 10.02 Mo- zes, hoorspel. 10.10 Hervormde kerkdienst. 10.58 Wilde ganzen. 11.00 De andere wereld van zon dagmorgen. NOS: 12.00 Nws. VOO: 12.05 Het zwarte gat. (NOS: 13.00 Nws.) 14.00 Radio Romanti ca. NOS: 16.55 Mededelingen en schippersberichten. ZdvK: 17.00 Kerkdienst van de Baptistenge meente. IKON: 17.58 Wilde gan- Na 18 uur (NOS: 18.00 Nws). 18.10 Mensen. 18.25 Liturgie en kerkmuziek. IOS: 18.40 Nederi. progr. NOS: 19.00 Progr. voor buitenl. werknemers. 19.20 Suara Maluku 19.55 Tambu 20.30 Zorg en Hoop. 21.20 NOS Cultuur Special. Vandaag: Cark Kraus. publicist. 22.00 Dichter bij de dichter. Vandaag: De Turkse dichter Aras Oren. 22.10 Jazz uit het historisch archief. 22.40-23.00 Hobbyscoop LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuw- smagazine 21.00-22.00 Sportcarrousel VLOK KATWUK OMROEP RUNLAND 11.00-12.00 Sassenheim Lo kaal 12.00-13.00 Noordwijkerhoul Lokaal 13.00-14.00 Lisse Lokaal 14.00-18.00 Sport 20.00-22.00 Tijdmachine MAANDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Hier en nu. 7.15 Het levende woord. 7.22 Lichte muziek. (NOS: 7.30 Nws.) 7.33 Hier en nu. 8.30 gesproken. 12.56 Mede 12.50 Moment. NOS: tuinbouw. NCRV: 13.08 Hier en nu. VOO: 14.05 Veronica Nieuwsradio. Met om 17.05 De wereld in een half 7.03 Een goede morgen met Ron Brandsteder. (8.03-8.15 Tros Ak- tua.) 9.03 TROS Gouden Uren. 11.03 Op Volle Toeren. 12.03 An- dré van Duin. 13.06 TROS Aktua. 13.15 Tijd voor Tetske. 14.03 Mu ziek uit duizenden. EO: 15.03 Met muziek het hele land door. 16.03 Open huis. 16.58 EO-Metterdaad Hulpverlening. EO: 17.03 Ronduit radiokrant Radio 3 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. AVRO: 7.03 De baas van de week. 9.03 Ar- beidsvitaminen. 12.03 Hollands Glorie. 14.03 Toppop Radio. 16.03 Toppop Twintig Rad» 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade. (8.00 Nws). 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maan dagmorgen: Finale Europees Mu- 12.00 Radio Vierklank. (13.00 nieuws) 13.50 Over Kunst en Kui tuur. 14.00 KRO-Klassiek op maan dagmiddag: Puccini. 16.00 In ant woord op uw schrijven. 16.50 KRO- Literair: over poëzie. VARA: 17.00 VARA-Klassiek: Rimsky-Korsakov. Radio 5 voor 18 uur NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nieuws. 9.02 NOS Sportief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Intimiteit. VARA: 10.00 Factor 5, met om 11.00 Berichten van en over ouderen. 12.00 Nws. HUM- VERBOND: 12.05 Het voordeel van de twijfel. NOS: 13.00 Nws. VARA: 13.10 Faktor 5. met Bericht van buiten. AVRO: 14.00 Moet je horen. VARA: Radio drie hoog ach ter. 14.25 De muzieksleutel. 14.45 Chips die je niet kunt eten. 15.00 Bericht uit het Koninkrijk. NOS: 16.30 NOS Kindermagazine. 17.00 Wat een taal. 17.30 NOS Cultuur magazine. NOS: 17.55 Mededelin gen en schippersberichten RADIO WEST 7.15-8.00 ochlendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weers- berichten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nwsoverzicht, progr.aank., ser- vicerubr., weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 38