Contra' s nu zonder hulp Amerikanen NAVO-top: eensgezind de verschillen omzeild Kabul stemt in met vertrek Sovjetleger Israël weert pers na rel op Westoever Einde Britse liberalen met komst van nieuwe partij Geweld en fraude tijdens verkiezingen Bangladesh VRIJDAG 4 MAART 1988 PAGINA 5 Voorstel democraten weggestemd WASHINGTON (GPD/AP) Het Huis van Afgevaardig den heeft bij verrassing een voorstel om 30 miljoen dollar humanitaire hulp aan de Contra's te geven met krappe meerderheid verworpen. Daardoor is alle Amerikaanse hulp voor de Contra's voor het moment afgesneden. Het lo pende hulpprogramma liep maandag af. Het voorstel om 30 miljoen dollar aan de Contra's ter beschikking te stellen, met de uitdrukkelijke uit sluiting van militair materieel, was afkomstig van de democratische leiders van het Huis. President Reagan noemde het democratische voorstel onvoldoende, en de meer- JERUZALEM (AFP/Reuter) - Het Israëlische leger heeft journalisten verboden naar de westelijke Jor- daanoever te gaan. Buitenlandse verslaggevers die naar bezet ge bied wilden, werden door soldaten tegengehouden. De wegen naar de plaatsen Ramallah en Hebron wa ren afgesloten voor de pers. Gisteren gingen al stemmen op om de pers helemaal uit de bezette gebieden te weren, na incidenten op de Westoever waarbij persfoto grafen gewond raakten. Premier Shamir van het rechtse Likud-blok toonde zich voorstander van zo'n maatregel en de krant Yediot Ahro- not schreef in een hoofdartikel: "Het zicht van een camera of mi crofoon werkt op de oproerige massa's als een rode lap op een stier in de arena". Fotograaf Jim Hollander van het persbureau Reuter en zijn vrouw Rina Castenuovo van Time werden gisteren in Hebron op de Westoe ver aangevallen door joodse kolo nisten. Castelnuovo, die haar echt genoot wilde beschermen, werd te gen de grond geslagen en raakte buiten bewustzijn. Ze werd naar een ziekenhuis in Jeruzalem ver voerd. Tussen de talloze aanwezige fotografen en de kolonisten brak een ware veldslag uit. De fotogra fen hebben een klacht ingediend bij de politie in Hebron. Het incident deed zich voor tij dens de viering van het Purim feest, waarvoor de 320 kolonisten in het bezette gebied in een optocht door de marktplaats trokken. In Hebron, waar volgens de bijbel Abraham, Sara, Izaak, Rebecca, Lea en Jacob zijn begraven, wonen 70.000 Arabieren. Waldheim Een voormalig Brits officier heeft gezegd dat de Oostenrijkse president Kurt Waldheim tijdens de Tweede Wereldoorlog wellicht betrokken is geweest bij de execu tie van een Australische krijgge- vangene in Thessaloniki, in Grie kenland. De officier was indertijd leider van Force 133, een comman do-eenheid die was gespecialiseerd in de infiltratie van door de Duit sers bezet gebied. Aspirine De grote farmaceutische onder nemingen in de Verenigde Staten zullen geen reclame meer maken waarin wordt gezegd dat acetylsali- cylzuur bevattende pijnstillers, die' onder verschillende merknamen in de handel zijn, een eerste hartaan val kunnen voorkomen. Zij hebben dit gezamenlijk afgesproken nadat een overkoepelend orgaan had ge waarschuwd voor de gevaren van teveel nadruk op de beweerde voordelen van het gebruik van pijnstillers, die gewoonlijk door het publiek onder de merknaam Aspirine op één hoop worden ge- Senegal President Abdou Diouf van Se negal is gisteren officieel uitgeroe pen tot winnaar van de presidents verkiezingen van afgelopen zon dag, waarin hij 73 procent van de stemmen behaalde. Zijn socialisti sche partij won 103 van de 120 par lementszetels. Maar verkiezingen, die eindigen met de afkondiging van de noodtoestand en de arresta tie van de belangrijkste oppositie leiders, kunnen niet als een over winning voor de democratie in Se negal worden beschouwd. Zuidafrika De blanke Zuidafrikaanse arts Ivan Toms, die door de zwarte Zuidafrikanen op handen wordt gedragen om zijn werk in de slop penwijken van Kaapstad, is giste ren tot 21 maanden celstraf veroor deeld omdat hij militaire dienst weigert. Volgens hem houdt het le ger de apartheid in stand. LONDEN Aan het meer dan honderdjarige liberale tijdperk in de Britse politiek, is officieel een einde gekomen. De partij die des tijds grote leiders als Gladstone en Lloyd George heeft voortgebracht, is nu opgegaan in een nieuwe poli tieke beweging, de Social and Li beral Democrats (SDP). Er wordt echter gehoopt dat binnen niet al te lange tijd zal worden gesproken over 'de Democraten'. door Haye Thomas Het samengaan van de liberalen en de sociaal-democratische partij, oftewel de SDP. heeft maanden lang de politieke gemoederen be ziggehouden. Nadat tenslotte de af gevaardigden van beide partijen in een speciale conferentie besloten om als één partij verder te gaan, stona de samenvoeging vast. Nie mand twijfelde eraan of in beide kampen de leden in hun schriftelij ke stemming hun goedkeuring zouden geven. Dat is uiteindelijk wel gebeurd. Zij het dan niet op de uitbundige manier die de twee aan voerders David Steel van de libera len en Robert Maclennan van de SDP eigenlijk voor ogen stond Van de ruim 100.000 geregistreerde liberalen heeft slechts 52 procent gereageerd. Dat is iets meer dan de helft, die zich in een verhouding van zeven tegen één voor de fusie uitsprak. Ook bij de SDP met z'n 52.000 le den, lieten velen het afweten. Uit eindelijk werd een uitslag geno teerd van 18.722 voor en 9992 tegen het samengaan met de liberalen. De vele absenties gaven voeding aan nieuwe speculaties. David Owen, de man die zich nadrukke lijk tegen de fusie had gekeerd en nu aan het hoofd van een minipar- tijtje met in totaal slechts drie La gerhuiszetels, de koers van de SDP wil voortzetten, beschouwde dit als een triomf voor zijn opstelling. An deren daarentegen houden vol dat het hele fusie-onderwerp in het lange onderlinge gekrakeel z'n di mensie verloor en daarmee tevens de interesse van het publiek. In dit verband werd gewezen op de ui terst magere belangstelling voor de Social and Liberal Democrats in de laatste opiniepeilingen. Dat zal echter volgens David Steel, de laatste liberale leider, spoedig veranderen. Hij wilde daarom tijdens de officiële lance ring van de nieuwe partij ook niet lang stilstaan bij de sentimenten rond het einde van de liberalen als zelfstandige politieke macht. Veel liever wees hij op de nieuwe en gro tere mogelijkheden die de samen voeging biedt, in het centrum van de Britse politiek. Als een geloof waardig alternatief voor de conser vatieven. Net als David Steel spra ken ook de kopstukken van de SDP, zoals Robert Maclennan en Shirley Williams over hun grote verwachtingen. Gebaseerd onder derheid van de republikeinen stemden daarom ook tegen dit voorstel voor Contra-hulp. De Democraten hadden dit voor stel de vorige maand gedaan om stemmen van conservatieve demo cratische weifelaars te krijgen bij hun succesvolle poging het voor stel van presdident Reagan voor militaire hulp aan de Contra's te blokkeren. Volgens dat voorstel zouden de democraten, na de ver werping van het Contra-hulppak ket van de president, met een eigen pakket komen dat uitsluitend hu manitaire hulp zou bevatten. In eerste instantie leken de de mocratische leiders het pleit overi gens te winnen: het Contra-hulp pakket werd met kleine meerder heid (215-210) goedgekeurd, voor namelijk met steun van liberale de mocraten die gewoonlijk tegen ie dere vorm van Contra-hulp stem men. Zij hadden zich met tegenzin laten overtuigen dat dit de beste methode was om verdere militaire hulp voor de Contra's in de toe komst te blokkeren. Maar nauwelijks een kwartier la ter werd de totale wet, waar dit Contra-pakket deel van uitmaakte, verworpen met 216 tegen 208 stem men. Een aantal liberale democra ten -had met zoveel tegenzin ge stemd dat zij dit geen tweede keer wilden doen. Zo verwierp een coa litie van liberale democraten en conservatieve republikeinen het hulppakket voor de Contra's. Het is na deze verwarrende stem ming niet duidelijk of in het demo cratische kamp nu het laatste woord over het Contra-hulppakket is gesproken is. President Reagan kan opnieuw proberen een voor stel in te dienen voor militaire hulp, in de hoop dat de conserva tieve democraten nu vóór zullen stemmen. Wapenstilstand De leiders van de Contra's heb ben gisteren verklaard dat zij in stemmen met het aanbod van de Nicaraguaanse president Daniel Ortega om in Nicaragua directe on derhandelingen te beginnen over een wapenstilstand in de burger oorlog in dat land. In.een verkla ring die in Miami werd uitgegeven wezen de Contra's er echter na drukkelijk op dat zij graag willen dat de aartsbisschop van Managua, kardinaal Miguel Obando y Bravo, bij de besprekingen aanwezig zal zijn als getuige. President Ortega liet woensdag weten dat wat hem betreft de be middelingsrol van Obando y Bravo in de onderhandelingen met de Contra's is uitgespeeld. Donderdag benoemden de Contra's Adolfo Ca- lero, die wordt beschouwd als een vah de havikken in de Contra-top, als leider van de delegatie die met de sandinistische regering moet gaan praten over een wapenstil stand. Calero zei de aanwezigheid van Obando y Bravo bij de onder handelingen van vitaal belang te achten. SINGAPORE (GPD) - Geweld en fraude markeerden gisteren in Bangladesh de verkiezingen voor een nieuw parlement, die door 21 oppositiepartijen werden geboy cot. Daarbij werden zeker dertien mensen gedood en ruim 150 ande ren gewond. Sommigen kwamen om het leven toen de politie het vuur opende op een menigte die te gen de verkiezingen betoogde. An deren werden gedood bij vechtpar tijen tussen concurrerende politie ke groeperingen, die elkaar met sti letto's en andere wapens te lijf gin gen. Deze incidenten zouden niets te maken hebben met de algemene verkiezingen, maar met de ge meenteraadsverkiezingen die tege lijkertijd werden gehouden. De waarnemend voorzitter van het parlement, Korban Ali, een lid van de regerende Jatiya partij, werd in het stembureau in de buurt van het parlement, door aanhangers van de oppositie in elkaar geslagen. Deze partij zou volgens de opiniepeilin gen op een grote overwinning af stevenen. Er was nauwelijks belangstelling voor de verkiezingen in de hoofd stad Dhaka, waar 4,2 miljoen men sen wonen. Op het platteland bleef bijna iedereen thuis. Vele stemlo kalen werden na twee uur al geslo ten. Er waren ook meldingen dat supporters van de regering overal in het land de stembussen volstop ten met valse stembiljetten. Door de lage opkomst zou het nauwe lijks de moeite waard zijn om het aantal stemmen in procenten uit te drukken. De autoriteiten gewaagden ech ter van een opkomst van vijftig procent, zoals tevoren al was voor speld door president Ershad tij dens een persconferentie met bui tenlandse verslaggevers. Minister van binnenlandse zaken, Abdoel Matin, zei dat als gevolg van ge weld en onregelmatigheden het stemmen in 170 kiescentra moest worden opgeschort. Volgens hem werden vijf mensen tijdens het ver- kiezingsgeweld gedood. Volgens voorlopige tellingen leidt Ershads partij in 22 van de 30 kiesdistricten in Dhaka en zou hiermee 117 zetels hebben veroverd. Achttien zetels gingen naar de Jatiya-partij. meer op hun overtuiging dat La bour heeft afgedaan omdat het geen effectief economisch beleid kan voeren. Begin mei komt de eerste grote krachtproef voor de nieuwe partij. Dan worden in Grootbrittannie ge meenteraadsverkiezingen gehou den. De algemene verwachting is dat de partij zich daarna het hoofd zal breken over de vraag wie de lei der wordt. David Steel en Robert Maclennan, die nu tijdelijk een 'tweehoofdige leiding' voeren, heb ben nog altijd niet besloten of zij zich wel of niet kandidaat stellen. Uit de liberale hoek zijn de La gerhuisleden Beith en Ashdown sterk geïnteresseerd om het roer over te nemen van het nieuwe poli tieke schip met in totaal negentien zetels in het Lagerhuis. Ook de jon ge Schot Kennedy, afkomstig van de SDP staat te trappelen. Voorlo pig is het wachten echter op Steel, die liet weten rond Pasen een be slissing te zullen nemen. De kans zit er in dat hij dan inderdaad plaats zal maken voor een nieuwe gezagvoerder op de brug. Zoals hij tijdens de moeizame fusiebespre kingen zo herhaaldelijk heeft laten doorschemeren. Britse oefening: Argentijnen in staat van alarm BUENOS AIRES (Rtr) - Argentinië heeft zijn krijgsmacht in 'defensie ve staat van alarm' gebracht, van wege de Britse plannen om bij de Falklandeilanden militaire ma noeuvres te houden. Argentinië en Groot-Brittannië hebben zes jaar geleden tien weken oorlog gevoerd over de Falklandeilanden of de Is- las Malvinas, zoals de Argentijnen In een verklaring werd aange kondigd dat "de militaire activiteit tijdens de Britse manoeuvres nauwlettend in de gaten zal wor den gehouden" en dat "zonodig, corresponderende defensieplan nen ten uitvoer worden gelegd". De Britse manoeuvres beginnen maandag en duren tot eind maart. Een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken zei dat geen enkele rechtvaardi ging béstaat voor de Argentijnse bezorgdheid. PANAMA-STAD - In Panama heeft de politie met traangas moe ten ingrijpen tijdens voortdurende rellen. Gisteren besloot de samen werkende oppositie de staking te gen het bewind van Panama's 'sterke man', generaal Noriega te eindigen wegens een dreigende bankcrisis. Op verzoek van de afge zette president Delvalle werden de Panamese banktegoeden in de Ver enigde Staten bevroren. Banken in Panama kampten met een acuut te kort aan contanten. Oppositieleiders hadden de be vriezing van de banktegoeden aan vankelijk verwelkomd als een on dersteuning van hun campagne te gen Noriega. De aanvoerder van de oppositie-coalitie zei de gevolgen daarvan niet goed te hebben inge schat. Delen van het bedrijfsleven winkeliers en vakbondsg roepen zien zich nu voor een financiële cri sis geplaatstterwijl de oppositie van Noriega door de staking niet aan het wankelen is gebracht. De banken lieten hun klanten slechts beperkte contante bedragen opne- Sommige banken zijn van daag gesloten en veel bedrijven kunnen hun werknemers geen loon uitbetalen. Air Panama zette bo vendien de vluchten op de VS stop uit vrees voor beslaglegging op de vliegtuigen. GENEVE (Rtr/DP A/AFP) - De communistische regering van Af ghanistan stemt in met een tijd schema van negen maanden voor de terugtrekking van de Sovjetmi litairen. Dat heeft de Afghaanse minister van buitenlandse zaken Abdul Wakil gisteren in Genève op een persconferentie verklaard na afloop van de tweede dag in de in directe vredesbesprekingen tussen Afghanistan en Pakistan. Volgens Wakil komt Kabul met zijn instemming tegemoet aan een eis van Pakistan. Afghanistan zou zich bovendien bereid hebben ver klaard de helft van alle Sovjetmili tairen te laten vertrekken in de eer ste drie maanden. Voordat beide partijen in Genève bijeenkwamen voor de elfde onderhandelingsron de, die plaatsvindt onder bemidde ling van Verenigde Naties, eiste Is lamabad de terugtrekking van de Sovjettroepen binnen acht maan den. Kabul en Moskou hielden een termijn aan van tien maanden. Sovetleider Gorbatsjov verklaarde begin februari zijn militairen op 15 mei te gaan terugtrekken. Voor waarde daarvoor is dat Afghanis tan en Pakistan uiterlijk twee maanden daarvoor een akkoord ondertekenen. Het vaststellen van een tijdsche ma voor de terugtrekking van de Sovjetmilitairen vormt officieel het enige nog openstaande punt in de onderhandelingen over de kwestie-Afghanistan. Er bestaat reeds overeenstemming over drie andere punten: niet-inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van Afghanistan, de terugkeer van alle Afghaanse vluchtelingen en in ternationale waarborgen voor de naleving van een vredesakkoord. Volgens de Afghaanse minister van buitenlandse zaken is de tijd rijp om het akoord over de vier ge noemde punten te sluiten. Pakis tan heeft echter voorafgaand aan de Geneefse onderhandelingen te kennen gegeven dat het geen ak koord wenst te sluiten, indien niet minstens tegelijkertijd overeen stemming wordt bereikt over de vorming van een overgangsrege ring, die reeds tijdens de aftocht van de Sovjettroepen in functie kan zijn. Minister Wakil maakte op zijn persconferentie duidelijk dat Ka- OVERVAL - De Britse politie maakt jacht op een gewapende bende, die woensdag bij een geraf fineerde overval op een geldwagen tussen de 750.000 en 1 miljoen pond (ongeveer tussen de 2,5 en 3,5 miljoen gulden) wist buit te ma ken. bul de Pakistaanse eis tot vorming van een overgangsbewind, vooraf gaand aan het tekenen van een ak koord, afwijst. „Wij menen dat het proces voor de vorming van natio nale eenheid, daarbij inbegrepen een nationale coalitieregering, nog tijd zal vergen, zoals ook het proces in Genève tijd heeft gevergd", al dus Wakil. Op de vraag wie de veiligheid van Afghanistan kan garanderen zolang geen nationaal eenheidsbe wind is gevormd, zei Wakil dat de huidige regering in Kabul over de macht beschikt de „integriteit van ons land" te beschermen. Hij te kende daarbij aan dat in de Geneef se onderhandelingen voorzien is dat de buitenlandse steun voor het islamitische Afghaanse verzet tot een einde komt tijdens het proces van terugtrekking van de Sovjet- militairen. Zowel Pakistan als het verzet willen echter niet dat de huidige re geringspartij in Kabul, de Demo cratische Volkspartij van Afgha nistan (PDPA) van Najibullah, aan blijft na ondertekening van een ak koord. Pakistan is bereid te praten over een overgangsbewind waarin ook plaats wordt ingeruimd voor vertegenwoordigers van de PDPA. Het islamitische verzet sluit een dergelijke mogelijkheid echter ge heel uit. ADVERTENTIE HEBT U OOK LAST VAN TE VEEL LAWAAI OP UW WERK? BEL GRATIS: 06-0228338* VOOR 7 TE LAAT IS. van 9 tot 21 uur BRUSSEL - De NAVO-topconfe- rentie van Brussel had iets weg van een kind dat bang is in een donkere straat. Dat gaat hard zingen om maar niet te laten merken hoe bang het is. Hier was het: als we maar vaak genoeg zeggen hoe eensge zind we zijn, dan ziet niemand hoe zeer we van mening verschillen. De staatshoofden en regeringsleiders staken in Brussel de loftrompet op zichzelf. De woorden trots, saam horigheid, eensgezindheid en vast beslotenheid rolden de hoge da mes en heren na afloop in een con stante stroom uit de mond. door Hans de Bruijn Men was tevreden met zichzelf. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken George Shultz, die toch moeilijk uit de plooi komt, zei dat hij tijdens de laatste zitting, gis teren, toch even wat had moeten wegslikken. „Ik was echt ontroerd. Nooit heb ik de vitaliteit van de vrijheid zo sterk gevoeld als hier. Dit was vrij heid in al haar glorie". En de Duitse bondskanselier Helmut Kohl noemde de bijeenkomst „mense lijk overtuigend", zo mooi was het. De top was ook niet bedoeld om de meningsverschillen tussen de bondgenoten hier op te lossen. Zij moest, na het succes van het INF- akkoord en aan de vooravond van president Reagans reis naar Mos kou, vooral richting geven aan de westelijke opstelling tegenover het Oostblok in de ïaren die komen. President Reagan (r) en minister van buitenlandse zaken Shultz heb ben hoop voor de toekomst. (foto AP Alle bekende principes - een sterke verdediging, onderhande len over wapenvermindering, aan dacht voor de mensenrechten ach ter het ijzeren gordijn, minder con ventionele en chemische wapens - werden in de slotverklaring weer eens opgesomd. Reagan weet zich volledig ge steund door de bondgenoten als hij met Sovjetleider Gorbatsjov gaat praten over het halveren van de lange-afstandsraketten. „We kun nen nu weer zaken gaan doen", zei de president simpelweg. „We we ten wat ons te doen staat". Nevelen Eën kwestie bleef - ook na deze top - in nevelen gehuld, namelijk de vraag hoe men het probleem zou aanpakken van de modernisering van de kernwapens die in Europa achterblijven, wanneer straks de middellange-afstandsraketten ge heel zullen zijn verdwenen. Die kwestie is ook niet opgelost, maar slechts omzeild. En wel zo dat elk het naar believen kan uitleg gen. Dat gebeurde dan ook. Ieder een was blij met het gevonden compromis en iedereen vond dat het precies overeen kwam met wat hij of zij altijd al had gewild. In de verklaring staat dat de NAVO een mix nodig heeft van kern- en conventionele wapens, die „waar nodig" voortdurend modern ('up to date' staat er letterlijk) ge houden zullen worden. De grote vraag is natuurlijk wat dat „waar nodig" betekent. Met zo'n formule ring kan men alle kanten op. De Amerikanen en de Britten - fervente voorstanders van het mo derniseren - konden tevreden zeg gen, zoals premier Thatcher, dat de bestaande kernwapens 'dus' gemo derniseerd worden. „Zonder mo dernisering hebben we geen af schrikking meer", zei zij. En de Duitse Bondskanselier Kohl kon tevreden zijn, omdat er in de tekst niet staat hoe beurt. De Duitsers willen die korte- drachtwapens zo snel mogelijk weg. In oorlogstijd worden die na melijk vrijwel alleen boven Duits land gebruikt. Zeker geen moder nisering dus, menen zij. En ook Ne derland vindt modernisering nu niet opportuun. Voorlopig niet Bonn wil geen geïsoleerde beslis sing over modernisering. Die moet worden ingebed in een breed plan waarin de NAVO alle wapenbe hoeften en ontwapeningsmogelijk heden vastlegt. Aan zo'n concept wordt al gewerkt, maar het zal nog wel even duren eer het klaar is. Vorige week kreeg Kohl in Was hington al de verzekering dat mo dernisering van wapens als de Lan- ce-raketten en de nucleaire artille rie, niet eerder aan de orde is dan rond 1995. Waar nodig betekent in Duitse ogen dan ook net zo goed 'wanneer nodig' en dat is dus 'voor lopig niet'. Deze hele discussie heeft wat bi zars, zoals ook NAVO-secretaris- generaal Carrington liet blijken. Immers, als het om tanks of vlieg tuigen gaat, vraagt vrijwel nie mand zich af of het nodig is die als ze verouderd zijn te vervangen of te moderniseren. Dat gebeurt dan ook met grote regelmaat. Bij kernwapens ligt dat blijkbaar heel anders. Feit is echter dat kern wapens ook verouderen, waardoor zij minder bruikbaar worden en dus minder bijdragen tot de af schrikking. Maar moderniseren be tekent volgens Carrington nog niet dat er meer kernwapens komen, of dat de NAVO zo het akkoord over de middellange-afstandsraketten zou willen ontduiken. Adempauze De NAVO-leiders maakten duide lijk dat na het INF-akkoord en het mogelijk later dit jaar te sluiten ak koord over de lange-afstandsraket- ten, een adempauze in het nucleai re overleg nodig is. Prioriteit heeft vanaf nu het verminderen van het conventionele gebrek aan even wicht in Europa. Het weghalen van nog meer kernwapens zou Europa overleve ren aan de enorme overmacht van het Warschaupakt op niet-nucleair terrein. Daar moet dus eerst het mes in worden gezet, en pas dan (of zoals in de slotverklaring staat 'in samenhang met') kan over verdere nucleaire ontwapening worden ge sproken. De Russen moeten tienduizen den tanks en kanonnen wegdoen, voordat de NAVO tevreden is. Dat lijkt niet aan dovemansoren ge zegd, want zelfs Sovjetleider Gor batsjov heeft al eerder toegegeven dat er op dat gebied sprake is van 'asymmetrie' tussen de strijd krachten van het Warschaupakt en de NAVO. Er gloort dus hoop voor de toe komst. Akkoorden over de lange- afstandsraketten en over chemi sche wapens zijn in de maak, over conventionele wapens valt te pra ten. Het is in dat licht geen wonder dat de regeringsleiders de onder linge verschillen nu liever toedek ten.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 5