Op tournee met kamermuziek Vioolvirtuoos overleden KIJKUIT De economie van het ballet 'Mariken van Nieumeghen': niet uit de verf Exposities Concerten Leiden Den Haag Amsterdam Rotterdam KUNST 27 Christiaan Bor trekt provincie in AMSTERDAM/LEIDEN (GPD) - Liefhebbers van kamermuziek van het klassiek-romantische soort kunnen in maart hun hart ophalen, als het Reizend Muziekgezelschap op twaalf verschillende plaatsen in ons land concerten geeft. Zo is er op zaterdagavond 19 maart een op treden in het Groene Kerkje in Oegstgeest. De prestaties van het orkest dat steeds in wisselende be zettingen musiceert, staat interna tionaal hoog aangeschreven. Het is de eerste keer dat het en semble, dat in totaal uit twaalf mu sici bestaat en zes jaar geleden is opgericht door violist Christiaan Bor, zich buiten de grote steden laat horen. Het gezelschap valt op door de onalledaagse programme ring en ongewone formaties waarin de composities worden gespeeld. Christiaan Bor: 'Ditmaal hebben wij werk van bijvoorbeeld de 19de eeuwse Rus Arensky en de 18de LONDEN (AFP) - Voor het eerst in de 250 jaar van het bestaan van de Koninklijke Opera van Covent Garden in' Londen is een vrouw aangesteld als dirigent. Het is de 28-jarige Sian Edwards uit Wales, die een contract heeft gekregen voor het dirigeren van één opera per jaar over drie jaar. De eerste opera-uitvoering onder Edwards zal zijn 'The Knot Gar den' van de hedendaagse Britse componist Sir Michael Tippett. De artistiek directeur van Co- vent Garden, Bernard Haitink, is eeuwse Duitse componist Amon op het programma staan. Van de laatste is tijdens de Tweede We reldoorlog vrijwel al het werk zoek geraakt en derhalve bijna nooit meer gespeeld. Ook Klughardt met zijn Schilfheder nach Lenau kan zelden meer beluisterd worden. Van Arensky brengen wij een Kwartet in a, opus 35 voor viool, altviool en twee cello's, ook een zeer ongebruikelijke bezetting voor kamermuziek'. De liefde voor kamermuziek is volgens Bor de laatste tijd enorm toegenomen. Het Reizend Muziek gezelschap is in november 1982 voortgekomen uit het eveneens door Christiaan Bor geinitieerde Amsterdams Kamermuziek Festi val dat opviel door een avontuurlij ke repertoire-keuze en een groep internationaal vermaarde musici, die deels afkomstig waren uit de 'hoek' van de legendarische violist ingenomen met de aanstelling. Hij zei dat hem bij Sian Edwards direct al talent en professionalisme waren opgevallen. Sian Edwards heeft gestudeerd aan het Royal College of Music in Manchester, waar zij zich toelegde op de blaasinstrumenten, en twee jaar in Leningrad. In Oxford richt te zij haar eigen ensemble op. In 1984 won zij de dirigentenwed- strijd van Leeds en in maart van dit jaar dirigeerde zij Kurt Weill met de Schotse opera. Jascha Heifetz en de cellist Gregor Piatigorsky. De vaste kern instrumentalisten ontmoet elkaar twee maal per jaar in Nederland - in november en in maart dus - maar ook in het buiten land, zoals in Los Angeles, New York, Sitka (Alaska) en Seattle. Jaarlijks wordt de kern aangevuld met nieuwe spelers, zodat zowel de kwaliteit van de uitvoering als de programmering voortdurend in be weging blijven. In totaal worden per jaar 80 tot 85 concerten op di verse festivals in de wereld gege ven, zodat er volgens Bor langza merhand wel van een vaste groep kan worden gesproken. Het Reizend Muziekgezelschap bestaat zonder steun van de over heid. Inkomsten worden verwor ven uit toegangsgelden en uit bij dragen van sponsors. Zes van de twaalf medewerkers van het gezelschap zijn Nederlan ders: violist Christiaan Bor zelf, pianist Ronald Brautigam, cellist Godfried Hoogeveen, hoboïst Han de Vries, pianist Rian de Waal en klarinettist George Pieterson. De andere helft bestaat uit - al of niet in ons land verblijvende - buiten landers: cellist Colin Carr uit Enge land, altviolist Ron Ephrat uit Is raël, violist Paul Rosenthal uit de Verenigde Staten, altviolist Matthi as Maurer uit Zwitserland, celliste Toby Saks uit de VS en hoornist Vicente Zarzo uit Spanje. Wat de concertseriue betreft, in Oegstgeest staan Amon, Dukas, Arensky en Brahms op het pro gramma. KASSEL (DPA) - Henryk Szeryng, de in Mexico wonende vioolvirtu oos van Poolse afkomst, is gisteren tijdens een tournee in West-Duits- land op 66-jarige leeftijd aan een hersenbloeding overleden. Szeryng was sinds 1984 met een Duitse vrouw getrouwd. Henryk Szeryng had een zeer omvangrijk oeuvre en hij kende 36 soloconcerten uit zijn hoofd. Szeryng heeft aan de universiteit van Mexico-Stad een vioolklas op gericht. Sinds 1956 reisde hij als cultureel ambassadeur van Mexi co, dat hem een diplomatenpas had gegeven, naar talrijke festivals in de hele wereld. Hij verwierf zichin- ternationale roem met het opnieuw onder de aandacht brengen van vergeten werken. Daarnaast voer de hij ook geregeld hedendaagse composities uit. Vrouwelijke diligent in Covent Garden Tabula Rasa DEN HAAG Een van de crite ria volgens welke kunst zich van kitsch onderscheidt dat van de suggestie. Juist in het weglaten van woorden, beelden of noten schuilt de kracht en de werking van een kunstwerk. Componist Arvo Part (1935) vindt het daarom zelfs genoeg 'als een enkele noot prachtig wordt gespeeld'. In zijn composi tie Tabula Rasa (ontstaan in 1974/1976) past hij dit econo misch principe, deze eenvoud duidelijk toe en de werking is dan ook navenant. De sfeer die het uitstraalt is melancholisch en lyrisch maar ook verstild. Choreograaf Ohad Naharin bleek als geen ander in staat de muziek van Arvo Part in beeld en beweging te vertalen. Tijdens het Holland Dance Festival, vorig jaar september, danste zijn eigen gezelschap Tabula Rasa, al, nu voerde het NDT de choreografie uit. Wezenlijk verschil heb ik tus sen beide uitvoeringen niet kun nen ontdekken maar de tweede keer maakte het wel (nog) meer indruk. Het contrast tussen het drukke en schijnbaar chaotische begingedeelte en de ontwikke ling naar een poëtisch en bijna bewegingsarm eind, leek scherp er en helderder. Naharin geeft de volgens hem onbenoembare essenties van het leven als 'kracht' vorm in the atrale beelden, waarbij het indi vidu soms letterlijk uit de groep valt. Hij of zij zet de groep later weer in beweging waardoor er een patronenreeks a la Escher ontstaat: 'individuele' bewegin gen gaan over in groepsbewegin- gen tot er weer iemand uitvalt en er een andere bewegingscompo sitie ontstaat. Een danser alleen is altijd de un derdog en wellicht identificeer je je zo sterk met Naharins werk vanwege die eenzaamheid. Hier en daar werkt Naharin met goed kopere theatrale effecten als een liefdevolle arm om een danseres Twee leden van het Nederlands Danstheater in een innige omstrengeling. heengeslagen als eindbeeld, het zij hem vergeven. Een werkelijk meer dan ovationeel applaus viel de dansers, Naharin en de twee vioolsolisten ten deel. Van suggestie en economie is minder sprake in Jiri Kylians balletten Frankenstein! en Psal mensymfonie. Frankenstein! is een groteske, spottende dans op het Frankenstein-thema van de agressie. Toch ontbreekt de spanning door het te lang aan houden van een zelfde hoog tem po en te veel herhaalde bewe ginkjes en fratsen die weinig aan de fantasie van de toeschouwer overlaten. Psalmensymfonie moet een poë- (foto pr) tisch-religieuze sfeer uitademen maar doet dat op mij in elk geval niet overtuigend omdat Kylian zich verloren lijkt te hebben in zijn ingenieuze bewegingscon structies en ruimtelijke patro nen. Beide heel knap, alleen het kippevel als bij Tabula Rasa ont breekt. INGRID VAN FRANKHUIZEN. 'Mariken van Nieumeghen' door leerlingen en leraren van het Ag- nescocollege. Regie: Leen Vroegindeweij. Spelers: Petra Sanchez, Elsbeth Sanchez. Marc Smeets. Niko Roorda, Danny Noorder- LEIDEN - Tijdens haar bezoek aan de stad wordt Mariken van Nieumeghen grof bejegend door haar tante. Dat maakt haar bedroefd en opstandig tege lijk - een gemoedstoestand waarvan de duivel slim gebruik maakt. Na een jarenlang samengaan met de duivel krijgt Mariken oprecht spijt. Ze put moed uit het zien van een 'wagenspel', waarin wordt ver toond hoe God ook de grootste zondaar vergeeft, mits hij berouw toont. Zelfs de paus moet er in haar geval aan te pas komen om voor haar een juiste boe tedoening te bedenken. De keuze voor dit middeleeuwse mirakelspel past keurig in het literatuuronderwijs dat middel bare scholen dienen te verzorgen. Vanuit dat op zicht is het verklaarbaar, dat leerlingen en leraren zich aan een opvoering hebben gewaagd. Er is bo vendien merkbaar hard gewerkt om het stuk zo toe gankelijk mogelijk te maken. Om die reden is bij voorbeeld de middeleeuwse tekst overgezet in mo dern Nederlands. Toch neemt dat niet weg dat het een zware opgave is om hiervan een geloofwaardige voorstelling te maken. Ondanks de optimale inzet van zeer velen is het resultaat dan ook eerlijk ge zegd nogal mager. Schooltoneel is belangrijk: het zou jonge scholie ren enthousiast kunnen maken voor theater. In dit geval lijken regisseur en spelers zich een beetje op het project verkeken te hebben. Ook al is de tekst bewust niet herschreven of ingekort, maar integraal zorgvuldig gemoderniseerd, het 'bekt' eenvoudig niet voor jonge onervaren acteurs. Verschillende spelers nemen hun toevlucht tot misplaatste kluch tigheid. Alleen het spel van de duivel (als eigentijd se charmeur in wit colbertjasje voorgesteld) kent sterke momenten. Dat is al een grote handicap van de voorstelling. Het toneel is daarbij veel en veel te vol. Niet alles is voor iedereen zichtbaar, zodat het geheel een beetje houterig aandoet. Het is schooltoneel met een lite- rair-historisch tintje, dat de liefde voor theater waarschijnlijk maar weinig stimuleert. Hoewel je dat natuurlijk nooit zeker weet. Geluk kig telt namelijk niet alleen het resultaat. De maan den van voorbereiding zijn vaak wel zo leuk en leer zaam voor alle deelnemers. Bovendien is het voor het eigen publiek altijd leuk om zoon of dochter, je eigen klasgenoot of leraar in een hele andere rol te zien. Dus was er gisteravond in de aula van de school volop tevredenheid. WIJNAND ZEILSTRA Leiden Stedelijk Museum De Lakenhal - Ou de Singel 28-32, 'Gedrukt voor het le ven', verschillende soorten drukwerk voor het dagelijks gebruik vanaf eind van de vorige eeuw tot heden, t/m 25/4; di. t/m za. 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-117 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat 1, 'Kawahara Keiga, foto graaf zonder camera', en 'Chimu, pre- Spaans aardewerk uit Peru', tot 11/4 di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden - Ra penburg 28, Arnold Niessen .toont aquarellen van het Collosseum te Ro me, t/m 13/3; di. t/m za. 10-17 uur en zo. 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, per manente expositie; Vijf eeuwen mode ïr, di. t/m za. 10-16 uur. Galerij Atelier 'Treetje Lager' - Oude Rijn 138, 'Diogenes restaureert in Lei den', fotodokumentatie van restaura tieprojecten van de Stichting Dioge nes, aangevuld met oorspronkelijke bouwmaterialen en gereedschap, en dokumentatie over oude bouwwij zen. t/m 26/3; woe. do. en vr. 13.30-18 uur, do. 19-21 uur, za. 12.30-17 uur. Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg 18-20, Trees Klijn met gemeng de technieken, t/m 13/3; vr.za.zo. 13.30-17.30 uur. Galerie Stelling - Burgsteeg 14, 'In een nieuw huis', expositie van werk uit de collectie, wo. t/m za. van 13-18 Galerie Fotomania - Koppenhink- steeg 6, fotowerken van Jean Paul Rohner, t/m 26/3; woe. t/m za. van 13- Art Centre Droomfabriek - Oude Sin gel 56, Annemarie Wouters met eco- line tekeningen en olieverf-schilderij en, t/m 31/3. Van Bellen - Kopermolen, Meren- wijk, 'Kosmische structuren', pastels, acryls en olieverfschilderijen van Li- die Bossen, t/m 8/3; te zien tijdens de openingsuren als van de winkels, in- cl. koopavond. Lakgalerie - Cleveringaplaats 1, René van Dam met collages en tekeningen, t/m 18/3; ma. t/m za. 10-22 uur. Ars-gebouw - Pieterskerkgracht 9. portretten van Marike Bok, do t/m zo 13-16 uur, ma t/m do 19-2145 uur. Onderzoekcentrum sturing èn sa menleving - Maresingel 3. schilderij- van Marijke Bovens, tot 20/5; ge opend tijdens kantooruren. Francis Lauwrier - Uiterstegracht 550-52, Cilia Gregoire met schilde rijen en grafiek en fotografisch werk, Holiday Inn - Haagse Schouwweg 10 (blauw gang), L. Baron von Richter met foto's met de nadruk op pasteltin ten en abstracte vormen van weer kaatsende beelden, tot 9/4. Alphen Galerie Rhijnkade 11 - Rijnkade 11, Krikor Momdjian met olieschilde rijen, etsen en pastels, van 5/3 t/m 28/4; di. t/m za. 10-17.30 uur, vr. 10-21 Hillegom Kunstgalerie 'Catharina' - Meerstraat promenade 12b, Gentse kunstenaar Janus 11 met schilderijen waarop de relatie tussen mens en natuur cen traal staat, van 5/3 t/m 1/4; geopend di. t/m za. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, Indo nesische dansen en portretten in aquarel en acryl van Charles Müller, t/m 11/3; op werkdagen 9-17 uur en woe. ook van 18.30-20 uur. Noorden Hotel-Restaurant 'De Watergeus' - Si mon van Capelweg 10, tekeningen en olieverfschilderijen van Thea de Bruin, t/m 4/4; di. t/m zo. vanaf 12.00 Noordwijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny v der Sar met k* planten in di dag. behalve v Noordwijkerhout Openbare Bibliotheek - Herenweg 2, werk van de weefsters van de weef- kring 'De Bollenstreek' en keramiek van Hanne Oele, t/m 28/3; geopend tij dens openingsuren. Leeuwenhorst Congres Centre - Lan- gelaan 3, Marianne Vetter, gemengde technieken; Yvonne Reuyl, aquarel len en olieverf; Hans Heijman, land schappen; Pieter Hoogeboezem en Edwin Rickman, olieverf; Jan Mon- tijn, kleuretsen; Anneke Patist en Lex van Schravendijk, aquarellen en Jan Hofland e.a. sportprenten, t/m 15/3. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, permanente tentoonstel ling 'De andere Middeleeuwen'; the ma tentoonstelling 'De toekomst van Rijnsburgs Verleden', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Voorschoten Voorschotense Kunstkring - Voor straat 12, werk van Luut de Gelder, Anne Hulleman, Fanny Mazure en Karen Person, opening 4/3 om 20.30 uur, geopend woe. t/m zo. 14-17 uur. van K&O. Hij komt n gend romantisch programma, dat be gint met een pianosonate van Ludwig van Beethoven. Als tweede werk staan de Variaties opus 93 van Anton Rubinstein vermeld. Chopin staat met vier Mazurka's op het program ma. Het recital wordt besloten met drie Andalusische dansen van Turina en met Alborada van Ravel. Aanvang 20.15 uur. Het Leids Kamerkoor geeft vanavond een uitvoering in de Marekerk. Onder leiding van de dirigent Ton Beckers zal worden uitgevoerd het Requiem van Mozart, Funeral Sentences van Purcell en Madrigali Guerrieri et Amorosi van Monteverdi. Aanvang 20.30 uur. Het Jeugdkamerorkest Leiden treedt zondagochtend in de Taffehzaal van het Rijksmuseum van Volkenkunde op. Er zullen onder aanvoering van di rigent Henk Briër werken worden vertolkt van Haydn (Feuersymfonie), Beethoven en Bartok. Drie jonge so listen werken aan het concert mee. Het zijn de zusjes Saskia (viool) en Quirine (cello) Viersen en de hoboiste Nicoline Alt. Saskia en Quirine Vier sen spelen een duo voor viool en cello - van Kodaly en samen met het orkest een dubbelconcert van Joh. Chr. Bach. Nicoline Alt speelt solo werk van Britten en met het orkest het ho boconcert van Bellini. Aanvang 11.30 '7i, zondagochtend t grote zaal van het Volkshuis. Voor de pauze treedt het klarinetkwintet Arion op met een compositie van Brahms. Nad de pauze speelt Marjol ein Damen op harp wer van o.a. Han del en Bartok. Vervolgens wordt een sonate voor hobo en piano van Saint Saéns ten gehore gebracht. En tot slot wordt het Concerto in G-dur van Gluck voor fluit en piano gespeeld. Aanvang 10.30 uur. De celliste Louise Gorsira en de pia niste Joke van Kregten komen maan dagavond naar de Kapelzaal van K &0. Het tweetal zal composities v Het wekelijkse lunchconcert op don derdagmiddag bij K&O wordt dit maal verzorgd door een ensemble, be staande uit de blokfluitist Nikolaj Licht, de gambiste Joke Elhard, de cellist René Schiffer en de clavecinis- te Ulrike Wild. Er zullen werken van Leclair. C.Ph.E. Bach en Corelli wor den uitgevoerd. Aanvang 12.45 uur. Jazz De formatie Slide, Sticks and Pedals treedt morgenavond op in het Waag gebouw. Achter deze lange naam gaat een originele bezetting schuil, trom bone, vibrafoon, hammond-orgel en slagwerk. De vibrafonist is de beken de Frits Landesbergen. Twee jaar ge leden won hij de Wessel Ilcken-prijs. Organist is Carlo de Wijs, initiatiefne mer van de groep. Bart van Lier speelt op trombone, Peter Berk beroert het slagwerk. De stijl van de groep is on der het woordje bop te plaatsen. Aan vang is 21.30 uur. Poëzie en strips Het Leids Vrijetijdscentrum staat morgenavond in het teken van thea ter, poëzie en strips. De avond wordt geopend door dichter Adriaan Bonte bal. Daarna betreden Kamagurka en Herr Seele het podium. Het theater duo, dat furore maakte bij de VPRO. heeft voor morgenavond een theater- produktie op het programma die The- aterproduktie heet. In de bar van het LVC is de hele avond een stripexpositie, 'Comix in extremo' geheten. Er is werk te zien van o.a. Eric Schreurs. Hein de Kort, Theo van de Boogaard en Kamagur ka. De zaal gaat om 22.00 uur open, Pop Behalve eigen werk worden mers van The Doors en The Cult ge speeld. Aanvang 23.30 uur. Leidse Schouwburg vr 4, 19.00 uur; Familievoorstelling: Scapino Ballet met '2e akte van Cop- pelia'. za 5, 20.15 uur; Nieuwe One Man Show van Seth Gaaikema. ma 7, 14.15 uur (Theater Overdag); di 8, 20.15 uur (voorpremière);wo 9, 20.15 uur (première); Pleuni Touw en Hugo Metsers in Open huwelijk van Peha in concert. LAK-the3tcr vr 4, za 5, 20.30 uur; Peter Zegveld Harrie Hageman in 'Gods Summum'. wo 9, 20.30 uur; De Salon met: 'Back to Beckett' (Beckett 11). do 10, 20.30 uur; De Zaak met: 'Zijn met een doel'. Microtheater vr 4, za 5, 20.30 uur; Theatergroep Im perium speelt: 'Midzomerdagdroom' van Clifford Odetts. Appcltheater vr 4, za 5, wo 9, do 10, 20.15 uur, zo 14.00 uur; Toneelgroep De Appel speelt 'Ghetto' van Joshua Sobol, met o.a. Sacha Bulthuis, Aus Greidanus, Heddy Lester. Circustheater vr 4, za 5, 20.15 uur; Musical 'Non sens', met Nelly Frijda, Josine van Dalsum, Sylvia de Leur, Nelleke Burg en Milly Scott. zo 6, 12.15-13.30; Arion Ennsemble olv Alexandru Lascae, mmv Daniël Wayenberg, piano, met Mozart-pro- gramma. do 10, 20.15 uur; Theater van de lach met: 'Den Haag Vandaag', van Ray Coony, met o.a. John Lanting, Hein Boele, Bruni Heinke en Flip Heene- Diligcntia vr 4, za 5, 20.15 uur; Hans Liberg met zijn programma 'Wortel Bach Live', zo 6, 14 30 uur; optreden van Maria Tipo, piano, met Goldberg-variaties van Bach. do 10,220.15 uur, 'Rondje Romantiek' met Linda Ashworth en Jeanne van Tol (viool), Prunella Pacey (altviool), Pablo Roerkens (cello) en Edith Grosz (piano), met Beethoven-pro gramma. Koninklijke Schouwburg vr 4, 20.15 uur; Haagse Comedie met 'Wie trouwt de weduwe', van Carlo Goldini, met o.a. Trins Snijders, za 5, 20.15 uur, zo 14.00 uur: 'De Fan tast' met o.a. Johnny Kraaykamp sr.. Donald Jones, Martine Crefcoeur en Leo Dijkgraaf. wo 9, do 10, 20.15 uur (voorpremière); Haagse Comedie met 'Tolken', met o.a. Anne-Wil Blankers en André van den Heuvel. Muziektheater vr 4, za 5, 20.15 uur; Nederlands Dans Theater met 'Tabula Rasa', 'Franken stein' en 'Psalmensymfonie', mmv Nederlands Balletorkest olv Roelof van Driesten. za 5, 20.15 uur; Residentie Orkest olv Lucas Vis, mmv Hein Meens (tenor), met werken van Debussy, Britten, Escher en Stravinski. do 10, 20.15 uur; Asko Ensemble en Slagwerkgroep Den Haag olv Peter Eötvös, mmv Pi Hsien Chen (piano) en Elisabeth Chojnacka (clavecim- bel), met werken van Crego, Carter en Lachenmann. Carré dag. (beh. ma.) 20.15 uur, zo. alléén 14.00 uur, Musical 'Max Havelaar' van Jos Brink, Frank Sanders en Henk Bokkinga, met Lucie de Lange e.a. Concertgebouw vr 4, 20.15 uur, za 5. 15.00 uur; Con certgebouw Orkest olv Riccardo Chailly mmv Groot Omroepkoor, Tra- vinsky-Psalmensymfonie, Le sacre du printemps. zo 6,13.30 uur; Kinderkoor De Kruis berg Klokken, het Amsterdams Ge mengd Koor. het Nederlands Bachor- kest olv Willem Wiesehahn mmv Mar ten Smeding tenor, Charles van Tasselbas, Hanneke Kaasschieter so praan, J.S. Bach-Matthaüs Passion. zo 6,15.00 uur; Göteborg Symfonieor kest olv Neeme Jarvi mmv Kyung- Wha Chung viool, Myung-Wha Chung cello, Brahms dubbelconcert, Sybeli- us-Symfonie nr.l. di 8, 20.15 uur; Maria Tipo piano, Bach-Goldberg variaties. woe 9 en do 10, 20.15 uur; Concertge- bouworkst olv Riccardo Chailly, Escher-Concerto voor strijkorkest, Bruckner-Derde Symfonie. C.C. Amstelveen vr 4 en za 5, Koninklijk Ballet van Vlaanderen 'Jesus Christ Superstar', zo 6, 12.00 uur; Nederlands Jeugd Strijkorkest olv Roland Kieft mmv Masha Schuit klarinet, Hellendaal- Concerto grosso op. 3 nr. 4. Rowland- Summer Music, Jacob-mini concerto, Mozart-Divertemento nr. 2, Handel- The arrival of the queen of Sheba. di 8, 19.30 uur; Show Balletschool Amsterdam, 'Showtrain' olv Joanna Woud. woe 9 en do 10,20.15 uur; Martine Bijl. Muziektheater vr 4 en ma 7,20.15 uur; De Nederland se Opera 'Salome' van R. Strauss mmv Rotterdams Philharmonisch Orkest olv Hartmut Haenchen. woe 9, 20.15 uur; Nederlands Dans Theater met 'Tabula Rasa', Naharin- /Part, 'Frankenstein!!', 'Psalmensym fonie', mmv Nederlands Balletorkest olv Roelof van Driesten. Nieuwe de la Mar vr 4 t/m do 10 beh. ma20.15 uur, zo al leen 14.00 uur; Hans van der Woude, Maeve van der Steen e.a. 'My Genera- Stadsschouwburg vt 4 t/m zo 6, 20.15 uur. beh. zo alleen 14.00 uur; Toneelgroep Amsterdam met 'Ifigenea in Aulis', met Joop Ad miraal, Gijs de Lange e.a. ma 7, 20.15 uur; Arnalia Rodriques. di 8, 20.15 uur; Toneelgroep Theater 'De Nibelungen', met Hidde Maas, Carla Hardy e.a. woe 9, 20.165 uur; Eddy Brugman, Hantzen Houwert e.a. 'Brecht, het le ven zelf mmv een koor. do 10, 20.15 uur; Thalia met 'De Ro vers' van Offenbach. Libretto-Henri Meilhac, Ludovic Halévy met mmv Bert Simhoffer, heldentenor, Miene- ke Richter, sopraan. Dc Doelen za 5, 20.15 uur; zo 6,14.15 uur; Prome nadeconcert Rotterdams Philharmo nisch Orkest olv Ken-Ichiro Kobayas- hi, Gary Karr contrabas, werk van Bernstein, Paganini, Ramsier, Koda ly, Debussy en Ravel, zo 6,11.00 uur; 'Zondagconcert', Alice in Dixieland en Dame Blanche, woe 9, 20.15 uur; 'Muziek van deze eeuw', Asko Ensemble en Slagwerk- groep Den Haag, Peter Eotvos, sol. Psi Hui Chen piano, Elisabeth Chojn acka clavecimbel. Luxor vr 4. za 5, woe 9. do 10. 20.15 uur, zo 6, 14.00 uur; André van Duin Revue. Zuidplein zo 6,14.00 uur; Scapino Ballet Familie voorstelling. di 8, 20.15 uur; 'De Caracal', gespeeld De 28-jarige Sian Edwards dirigeert.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 27