'We hebben al baat van koerswijziging' JSTTV' Schaatsers ontspannen Drijver wenst geen half werk Goeljajev zal titel niet verdedigen Paulides vertrekt Historische tenniszege Oranje Ajax 2 lichtvoetig tegen Doeos VRIJDAG 4 MAART 1988 SPORT PAGINA 19 'LMHC terug naar hoofdklasse' Kauffman tevreden over atletiekbeleid BUDAPEST (GPD) De 'invasie' van Nederlandse atleten die vandaag in Budapest vorm krijgt, doet Arie Kauffman deugd. De technisch directeur van de Koninklijke Ne derlandse Atletiekunie heeft namelijk bij herhaling uitgeroepen dat de nationale atletiek- top een breder draagvlak nodig heeft. En afgaand op de omvang van de Nederlandse ploeg die zich daags voor de Europese indoorkampioenschappen in de Hongaarse hoofdstad heeft gemeld, lijkt het er inderdaad op dat de top van het ledenbestand van de KNAU is verbreed. OEGSTGEEST Binnen driejaar moet LMHC weer een hoofdklasse waardige ploeg op het veld hebben staan. Hockeytrainer Martijn Drij ver heeft zichzelf die opdracht ge geven. „Ik houd niet van half werk. Het zal wél veel tijd vergen; ik heb echter al sterk het gevoel op de goe de weg te zitten. En dat is maar goed ook, want anders wordt het een volstrekt oninteressante bezig heid", zegt de 29-jarige Drijver die ruim een half jaar geleden debu teerde als trainer van de ex-hoofd- klasser. „Je kunt met een team als Leiden geen moeilijker start krij gen. Maar ik heb een voordeel, ik ben er vanaf mijn tiende jaar opge groeid". door Niek Faas Nadat Drijver twee jaar acteerde als doelman in Jong Oranje en een Europees en een wereldtoernooi meemaakte, koos hij op 22-jarige leeftijd voor het Wassenaarse HGC. Bloemendaal klopte een jaar eer der tevergeefs bij hem aan. „Lei den degradeerde destijds uit de hoofdklasse en ik voelde het toen als puur verraad om op stappen. Ik heb er toch spijt van gekregen dat ik toen niet naar Bloemendaal ben gegaan". Vier jaar verdedigde hij in de hoofdformatie van het aan de landelijke top meedraaiende HGC het doel. Zijn droom om eens on der de lat te staan in het Neder lands elftal is niet uitgekomen. Lex Bos en Joost Claushuis waren zijn concurrenten die de plek als natio nale sluitpost wel bezetten, van wie de laatste slechts een korte perio de. „Pierre Hermans was trouwens al een flink aantal jaren een te goe de keeper om die zomaar te verdrij ven. Daarbij komt nog dat ik in het nadeel was omdat ik in de ogen van de coaches niet spectaculair ge noeg was. Ik was evenwel een tech nische doelman die met de bal aan de klomp gemakkelijk overzicht hield en nauwelijks strafcorners of rebounds weggaf. De korte hoek- slag was overigens wél een zwak punt van mij. Door een veelal ver keerde timing tijdens dat onder deel was ik'of in beweging of stond juist stil als het niet moest." De hernieuwde kennismaking tussen de 29-jarige Drijver en de Oegstgeester club is kennelijk goed bevallen, want Drijver weet nu al dat hij ook volgend jaar de technisch leider is van LMHC's hoofdmacht. „Ik vond het ontzet tend leuk te beginnen en minstens net zo leuk om door te gaan". Ten- nisleraar Martijn Drijver (tevens doende een bedrijf in sportartike len op te zetten) is door zijn jeugdi ge team nog niet verwend met mooie resultaten. Na twaalf duels in de overgangsklasse staat LMHC op de vierde plaats van onder, acht maal werd een gelijkspel geboekt, drie maal verloren en slechts een maal werd een zege behaald. Op de vraag wat de kracht is van het nieuwe (hoofdzakelijk uit eigen kweek voortgekomen) eerste team, antwoordt Drijver: „Eh... De kracht wórdt dat ze vanuit eigen in zicht positiehockey spelen. Dit is alleen mogelijk door hard werken voor en met elkaar. En natuurlijk door goed gebruik te maken van verstand en ogen. De zwakte van het team? We scoren slecht. De kansen bedragen het viervoudige van de treffers". Martijn Drijver kreeg het hockey zowat met de paplepel ingegoten. Zijn vader, de befaamde linksback Han Drijver, was 87 keer interland- speler en maakte drie Olympische Spelen mee. Martijn over zijn va- Welling blijft bij De Zijl/LGB LEIDEN Trainer van De Zijl/LGB Frits Welling heeft in tegenstelling tot eerder gedane uitlatingen be sloten om nog voor een jaar bij zijn huidige werkgever te blijven. Welling kwam gisteravond laat met het bestuur tot overeenstem ming. Welling zelf over dit toch vrij onverwachte besluit: „Voor mij was de beslissing niet zo moeilijk. De totale selectie had een verzoek bij het bestuur ingediend voor mijn aanblijven. Verder heb ik dit jaar de verantwoording op me ge nomen om met jonge jongens te gaan spelen en ik vind dat ik dat moet afmaken. VRIJDAG 15.20-16.50 BBC 2: Sport on Friday. 20.25-20.55 BRT 2: Extra time. 21.55-22.10 Ned 2: Sportpanorama ex tra: met een voorbeschouwing op de al ternatieve Elfstedentocht in Kuopio in Finland, een onderwerp over golf in Ja pan, en basketbal. 22.35-22.40 SCH: Gillette Soccer Scene. 22.40-23.40 SCH: American College feasketball. 22.50-23.20 Did 2: Die Sport-Reportage: met Bundesliga-voetbal en het Duitse kampioenschappen ijshockey, 1e kwartfinale. 23,00-23.05 SKY: Snow Report: sneeuwberichten voor skiërs. 23.05-00.05 SKY: Nederlands competi- tievoetbal. ZATERDAG 10.23-10.55 Did 1: Die Sport-Reportage. der: „Hij kon fantastisch stoppen en slaan. Een tennisbal kon hij zelfs dood stoppen aan zijn stick. En dan die prachtige wedstrijden met zijn vriendje Jules Ancion. Tien keer schieten op de paal vanaf de kop cirkel. Acht a negen keer raak was normaal. Verder beschik te mijn vader over een geweldige goede interceptie". Hoewel met hockey opgegroeid had Drijver tot voor kort nauwe lijks ervaring als hockeytrainer. Samen met Eddy Kervezee had hij een seizoen HGC III onder zijn hoede. De trainer/coach die nu ruim een half seizoen aan het werk is bij Leiden vindt dat hij ondanks spelerservaring op hoog niveau zeer zeker een trainersdiploma no dig heeft. „Ik in elk geval wel. Voor Ties Kruize weet ik niet of het zin heeft. Ik heb wat vrijstellingen, waardoor ik direct voor de hoogste cursus kan inschrijven". Het moei lijke van het LMHC-team vindt de als levensgenieter bekend staande Drijver de combinatie van studen ten, scholieren en werkende jonge ren. "Ze hebben allemaal een eigen interpretatie over de sport op dit niveau. De maatstaven van de soci ale controle zijn zeer verschillend. Ik kan trouwens ook niet zien hoe veel de heren studenten bijvoor beeld drinken". De Oegstgeester hockeygemeen- schap kenschetst Drijver als en thousiast, maar met een hard oor deel. „In menig 'winkeltje' werd ik ZÜRICH (ANP) - Nederland heeft in zijn eerste wedstrijd voor het tennistoernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams gisteren in Zürich een zwaarbevochten overwin ning van 2-1 op Westduitsland behaald. Nadat Menno Oosting in drie sets had verloren van Ricki Osterthun (7-6, 2-6, 2-6) zegevierde Michiel Schapers eveneens in drie sets over Carl- Uwe Steeb (4-6, 6-2, 6-3). Voor de Rotterdammer was het de tweede keer in zes dagen, dat hij Steeb bedwong. Vorige week zaterdag scoorde hij tweemaal 6-4 in de halve finales van het Grand Prix-toernooi in Metz. In het beslissende dubbel spel tussen Schapers en Huub ALMA ATA (GPD) - Henk Gem ser is met frisse tegenzin terugge keerd in Alma Ata. „Eens maar nooit weer", beloofde de 47-jarige schaatscoach zichzelf, toen hij twee jaar geleden in Alma Ata de vliegtuigtrap beklom voor de te rugreis naar Schiphol. De wrevel, die de Russen destijds bij Gemser hebben opgewekt, is nog altijd niet verdwenen. Gemser is echter gedwongen om naar Alma Ata terug te keren voor het WJLAllround. Gemser: „Het is onbegrijpelijk dat de ISU de spe len in Calgary en het WK in Alma Ata vlak achter elkaar op het pro gramma heeft gezet. Die twee plaatsen liggen een halve wereld van elkaar vandaan. Het tijdsver schil bedraagt 13 uur tussen Cal gary en Medeo. De schaatsers moe ten de komende dagen eigenlijk dus presteren op het moment, dat ze een paar dagen geleden nog naar bed gingen. Het ritme is volledig zoek. Het is zo iets als een sport man 's nachts wakker maken met de mededeling, dat hij over enkele minuten een wedstrijd moet rij den". „Fysiologisch is deze planning heel slecht. Eric Flaim is meteen na de tien kilometer afgereisd naar Al ma Ata. Wij hebben daar bewust niet voor gekozen. Psychologisch leek het mij slecht om mijn jongens meteen na Calgary naar een plaats te sturen waar ze eerder zulke slechte ervaringen hebben opge daan. Het leek me bovendien beter om na de Spelen even afstand te nemen. Ik denk niet dat het ge werkt had als we hier meteen wa ren gaan zitten. Flaim is inmiddels geacclimatiseerd. Hij heeft geen probleem meer met het tijdsver schil en de grote hoogte. Voor mij is hij dan ook de grote favoriet voor de wereldtitel". Geen tv bij Ajax HILVERSUM (GPD) - Het duel Young Boys-Ajax, dat wegens de toestand van het veld in Bern afge lopen dinsdag geen doorgang vond en acht dagen werd verschoven, zal volgende week woensdag niet rechtstreeks door de televisie wor den uitgezonden. De KNVB heeft een verzoek hiertoe van de NOS af gewezen omdat op dezelfde avond in de ere- en eerste divisie acht in haalwedstrijden staan geprogram meerd. De VARA had zich in een eerder stadium reeds bereid ge toond zendtijd aan de NOS af te staan. afgeschilderd als de levensgenieter en of ik dan wel de juiste man zou zijn die onze eerste team leiding kon geven. De ploeg dwingt echter respect af en waardering, want ook als het wat minder gaat is er gezel ligheid. Er is naar mijn inzicht een verschil tussen werk en vrije tijd. Een mooi voorbeeld vind ik die Ita liaan Tomba die als een playboy wordt afgeschilderd en ondertus sen tweemaal goud wint op de Olympische Spelen". Na de net beëindigde oefenwed- van Boeckel aan de ene kant en Patrick Kühnen met Steeb aan de andere kant waren de kop pels aan elkaar gewaagd. Pas na twee uur en tien minuten slaag den de Nederlanders er in de overwinning binnen te halen: 6- 4, 6-7 (4-7), 6-4. De gehele wed strijd had ruim zeven uur in be slag genomen. De spelers had den op de eerste dag nogal wat problemen met de supreme- baan, die slordig was gelegd. Gemser verwacht niet dat de nummers 2 en 3 van het Europese Kampioenschap. Leo Visser en Ge rard Kemkers, een bedreiging kun nen vormen voor de Amerikaan. Gemser: „Ik geloof niet dat we meespelen om de eerste plaats. Daarvoor is de voorbereiding te mager geweest. Dit wordt mijn vierde WK als allround-coach, maar ik heb er nog nooit zo ont spannen naar toe geleefd. Ik heb echt het idee dat we er een gezellig weekeinde van gaan maken". In een olympisch seizoen vormt een wereldkampioenschap meestal niet meer dan een overbo dig nagerecht. „Maar ik hoop toch, dat het een lekker toetje wordt", meent Leo Visser. De Haastrech ter, die er evenals Gerard Kemkers twee jaar geleden al bij was, heeft nog best zin in het WK. Met zijn 'maatje' Gerard Kemkers ligt dat anders.- Hij was liever met zijn vriendin naar de winterspelen op vakantie gegaan om even uit te bla- De twee andere Nederlanders, Anne-Jan Portijk en Ben van der Burg, debuteren als WK-deelne- mers. Van de beide debutanten wordt alleen gehoopt dat ze zich bij de beste zestien van het klasse ment rijden. Dat lukte Portijk niet tijdens het Europese Kampioen schap in Den Haag. De Fries is tij dens de Winterspelen in Davos ge weest voor een hoogtestage. strijd deze week tegen Hurley (2-0 winst), denkt de ambitieuze trainer dat met de vertoonde speldiseipli- ne het tweede deel van de competi tie beter zal zijn. Met een plaats bo ven de middenmoot kan volgens hem worden besloten. De hervat ting vindt aanstaande zondag op ei gen terrein plaatst tegen koploper Hattem. Eerder werd van die ploeg vrij kansloos met 3-1 verloren. In het kader van Drijvers drie-jaren plan zou een gelijkspel niet mis staan. Maar liefst dertien Nederlandse at leten komen dit weekeinde in Bud apest in actie en dat hadden er zelfs vijftien kunnen zijn als kogelstoter Erik de Bruin en 1500-meterloper Han Kulker zich niet voor de Eu ropese titelstrijd hadden afgemeld. Nederlands meest eigenzinnige at leet De Bruin wil zich in dit olym pisch jaar uitsluitend op het dis cuswerpen concentreren en ziet het gestoei met de kogel in een hal niet zo zitten. Europees indoor- kampioen Kulker op zijn beurt hecht geen waarde aan prlongatie van zijn titel op de 1500 meter om dat hij meent dat de EK niet in zijn voorbereiding op het baanseizoen past. Maar zonder de beide thuis blijvers (en medaille-kandidaten) komen in Budapest meer Oranje- atleten in het strijdperk dan ooit. Tot vreugde van Arie Kauffman dus, die de massale Nederlandse inbreng op de EK echter niet als zijn verdienste wenst te beschou wen. „Het is niet mijn succes, maar dat van het hele KNAU-apparaat. door Jaap Visser Ik denk dat we nu al baat hebben bij de koerswijziging die we on langs hebben doorgevoerd en die er in grote lijnen op neerkomt dat er meer aandacht wordt besteed aan de wensen en verlangens van de individuele atleten. Zowel in fi nancieel opzicht als wat de begelei ding betreft. Clubtrainers en privé- trainers worden veel meer dan voorheen in hun waarde gelaten en hebben veel meer bewegingsruim te als het gaat om de voorbereiding op en de begeleiding tijdens grote evenementen. In de ogen van een aantal topatleten is de KNAU daar in nog lang niet ver genoeg gegaan, maar hoe dan ook, er is een ontwik- LEIDEN Ter gelegenheid van de ingebruikname van twee lichtin stallaties (zowel het hoofdveld als het tweede veld) speelde gister avond het tweede elftal van Ajax een wedstrijd op het Sportpark De Morsch tegen Docos. De Amster dammers, met Frank Verlaat, Ri chard Witschge, Hennie Meyer, Frank Stapleton en Petri Tiainen als bekendste spelers, behaalden een eenvoudige 1-4 overwining. In de tiende minuut speelde Etiene Verveer Richard Witschge op maat aan en deze passeerde Do- cos-doelman Stefan Harteveld (0- 1). Direct schakelde Ajax een ver snelling terug, waarbij vooral het matige spel van spits Frank Staple ton opviel. Pas op slag van rust was het aanvoerder Richard Sneekes die de stand op 0-2 bracht. In de tweede helft kwam er weer een kleine opleving bij de Amster dammers, hetgeen resulteerde in een doeltreffende solo van Richard Witschge en een doelpunt van Stapleton uit een voorzet van Niels Langenberg (0-4). Tenslotte was het Ronald Devilee die voor Docos de eer mocht redden. Met een keu rige lob verschalkte hij doelman Ton van Schaik, die overigens zo wild uit zijn doel kwam dat Devilee geblesseerd het veld kon verlaten. keling in gang gezet die niet meer i s te stuiten en in mijn ogen goed is voor de bond en de atleten". Invloed Maar minder tot de verbeelding spreekt van de bondscoaches die hun invloed zien afnemen. Kauff man: „De bondstrainers kunnen inderdaad niet meer zo functione ren als zij gewend waren. Zij zullen het over een andere boeg moeten gooien. Ze zullen meer aan de be waking van hun nummer moeten gaan doen en zich minder als trai ner van de topatleten moeten op werpen. Concreet betekent dat: geen beheer van de seniorentop, maar scouting en begeleiding van talenten". Wat gezien de prestaties van de Oranje-jeugd op het recente EK voor junioren hard nodig is. Kauff man: „Tot mijn spijt heb ik gecon stateerd dat er onder de huidige top een enorm gat gaapt. Dat moe ten we zo snel mogelijk zien op te vullen. Dat is ook de reden dat we dit jaar zijn begonnen met de sa menstelling van een jeugselectie, een soort Jong-Oranje. Daarin zit ten ongeveer tien potentiele kandi daten voor de WK-jeugd die in de zomer in Sudbury, Canada, wordt gehouden. Voor die selectie is een speciaal potje waar geld in zit voor extra faciliteiten zoals een betere medische begeleiding en meer trai ningskampen". De ruimere financiële armslag van de KNAU, het gevolg van een lucratieve sponsorovereenkomst met de frisdrankenfabrikant Raak (een miljoen bruto per jaar), biedt ook de seniorentop geldelijke steun. Omdat ook de subsidiepot, gevuld met bijdragen van het NOC. de stichting Sport Support en de Nationale Sporttotalisator, in dit Olympische seizoen een aardig be drag herbergt, kan er flink met de buidel worden gerammeld. Rijk rekenen Kauffman: „Ik heb zo'n twee ton te verdelen onder de topatleten. In de voorlopige Olympische selectie zitten een kleine vijfentwintig atle ten en die hebben allemaal een be groting mogen indienen. Uiteraard heeft iedereen zich rijk zitten reke- nenen, want toen ik alle bedragen bij elkaar had opgeteld, kwam ik aan een miljoen of zo. Uiteindelijk hebben we een rechtlijnige verde ling gemaakt op basis van vorig jaar geleverde prestaties". Dat was het jaar waarin Kauff man bij de KNAU dreigde op te stappen. De voormalige beroeps militair voelde zich niet bepaald gelukkig als de opvolger van de door enige topatleten aanbeden technische coördinator Herman Buuts. Kauffman kreeg veel kri tiek, vooral van de atleten. „Hij is te formeel en in conflictsituaties komt hij niet op voor de belangen van de atleten, maar volgt hij ge zagsgetrouw de lijn van het be stuur", zo verwoordde destijds een atleet zijn mening over de techni sche directeur. Kauffman, die op 1 juni 1986 bij de KNAU in dienst kwam, bood nog geen jaar later zijn ontslag aan. Hij liet zich eenvoudig verleiden door de Univ'ersiteit van Utrecht die hem een baan als sportcoördi- nator aanbod. Maar de KNAU deed Kauffman een tegenbod waarvoor hij uiteindelijk zwichtte. Het kwam zijn geloofwaardigheid niet be paald ten goede, maar achteraf is zijn gedrag wel verklaarbaar. Kauf fman voelde zich als technisch co ordinator gevangen in een keurs lijf. Hij had te weinig bevoegdhe den naar zijn zin. Die bevoegdheden kreeg hij toen de KNAU hem voorstelde zijn functie op te waarderen tot tech nisch directeur. „Dat was voor mij reden om mijn ontslag in te trek ken", aldus Kauffman. „Niet om dat ik er financieel wijzer van werd, maar omdat ik meer te vertellen kreeg. Ik kan nu veel zelfstandiger werken en makkelijker zelf beslis singen nemen. Ik hoef niet voor elk wissewasje aan alles en iedereen toestemming te vragen. In mijn eerste jaar had ik steeds het gevoel dat ik vast dreigde te lopen, te ver zuipen in de bureaucratie. Ik kan nu veel slagvaardiger te werk gaan, vooral binnen de olympische selec tie. Dat is prettig voor de atleten en voor mij zelf. Ik heb nu het gevoel dat ik bij de KNAU op mijn plaats zit". Bovendien was het in de sport hal hinderlijk lawaaierig met al lerlei geluiden vanuit het res taurant en de loopgangen. Het was de eerste keer in de historie, dat Nederlandse ten nissers in een landenwedstnjd voor een dergelijk toernooi van Westduitsland wonnen. Bij de vier vorige gelegenheden wa ren de Oosterburen telkens op permachtig geweest. Het ont breken van Boris Becker en Eric Jelen bleek bij de West duitsers tegen de in kracht toe genomen Nederlanders net niet op te vangen. Nederland speelt morgen zijn tweede wedstrijd voor groep 2 tegen Zwitserland, dat vandaag tegen Westduitsland aantreedt. LEIDEN Peter Paulides stapt aan het einde van het seizoen op als coach van Leiderdorp. De Leidse fysiotherapeut, die bezig is aan zijn tweedejaar bij de basketbalclub, wil volgend jaar „bijtanken". Op een verzoek van zijn ex-club Luba Leiden om een nader gesprek is Pauli des dan ook niet ingegaan. De vrouwenploeg van MSV heeft de belangrijke inhaalwedstrijd tegen DAS, bepalend voor de bezetting van de derde plaats in de pro motiedivisie, gewonnen. Marloes Driessen besliste de strijd voor de Noord wijkers door bij een gelijke stand vanaf de vrije worplijn het winnende punt te scoren: 58-59. Luba heeft vanavond alle zusterverenigingen uit de regio uitgeno digd voor een informatieve bijeenkomst in Zoeterwoude, waar de plannen voor een toernooi om de 'Leidse' basketbalbeker ontvouwd zullen worden. Van de 16 aangeschreven clubs hebben inmiddels al 14 positief gereageerd. Dinamo Kiev heeft gisteren in Athene voor 12.000 toeschouwers beslag gelegd op de Europa Cup II v aan met 100-83 (48-41) te verslaan. r vrouwen door in de finale Mil- Gemser: 'Gezellig weekeinde' En toen was er licht. Gisteravond kon de Leidse voetbalvereniging Docos voor het eerst gebruik maken van een heuse lichtinstallatie. De heer Driessen had er geen moeite mee de.tuiste schakelaar te vinden. ALMA ATA (GPD) Nikolai Goeljajev is de grote afwezige tijdens het eerste allround-we reldkampioenschap op de beroemde Medeo- baan. De regerend wereldkampioen is ziek in Moskou achtergebleven. Ook de Noorse stayer Geir Karlstad is niet komen opdagen in Alma Ata. „Goeljajev heeft het erg zwaar te pakken. Hij kan er absoluut niet bij zijn. Er is geen sprake van dat hij uit andere overwegingen heeft afge zegd", aldus de chef-trainer van de Russische schaatsploeg, Boris Vasilkovski. Aangezien Joeri Kljoejev (13e bij het EK in Den Haag) ook ziek is geweest, is Dimitri Joerkov opgeroepen om de plaats van Goeljajev in te nemen. Oleg Bozjev, Viktor Sjasjerin, die een thuiswed strijd speelt, en Ildar Garajev completeren de Sovjet-ploeg. In de Noorse WK-afvaardiging ontbreekt Geir Karlstad. De Noorse stayer is aan het ein de van zijn latijn na een seizoen, dat hem niet gebracht heeft wat hij er zich van had voorge steld. Op 'zijn' vijf en tien kilometer gingen an deren er met de medailles vandoor. Op de 10.000 meter bleef de Noor niet eens op de been. „Karlstad is doodop en teleurgesteld. Hij kon het niet meer opbrengen om naar Alma Ata te gaan", aldus ploeggenoot Rolf Falk- Larssen, de kopman van de Noren, die in Cal gary de slechtste Winterspelen van de laatste twintig jaar beleefden. Falk-Larssen denkt er hard over om na dit seizoen te stoppen. Hij wordt tijdens het wereldkampioenschap ver gezeld van onbekende groothede als Syvert- sen, Koss en Varvik. Doordat de wereldkampioenen van de laatste driejaar (Hein Vergeer en Nikolai Goel jajev) en de Europees en olympisch kampioen van dit seizoen (Tomas Gustafson) er niet bij zijn, is het eerste WK mannen op Medeo al op voorhand een gedevalueerd toernooi. De Rus- siche schaatsbond duldde nimmer pottenkij kers op de supersnelle ijsbaan, die in 1951 is aangelegd op een meer in de uitlopers van de Chinees-Russische bergketen Trans Ili Ala Tou. Voor de gelegenheid ging zo nu en dan een invitatie de deur uit, maar van harte was dat nooit. Nu Medeo eindelijk zijn poorten heeft geopend voor een allround wereldkam pioenschap, is de nieuwsgierigheid naar al dat geheimzinnigs op bijna 1700 meter hoogte voor een groot deel verdwenen. Medeo is zijn naam en faam als snelste baan ter wereld kwijt, nu in de hallen van Heeren veen en Calgary ook wereldrecords aan flarden worden gereden. Gerekend over de vier all round-afstanden heeft Medeo zijn eerste plaats op de wereldranglijst moeten afstaan aan Cal gary. Thialf staat derde, gevolgd door Inzeil en Davos. Na de intrede van het indoor-tijdperk is Medeo zowat al zijn wereldrecords kwijtge raakt. Alleen het 1000-meterrecord van Pagel Pegov (1.12,58) en het 1500-meterrecord van Karin Kama (1.59,30) staan nog overeind.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19