Schrijnend tekort aan bedden demente bejaarden in de regio Bazis nog dit jaar in nieuw kantoor Man valt meisjes lastig Nieuwbouw computerbedrijven in 9 maanden uit de grond gestampt Kantoor Boekhandel Kooyker in 'Sanders' Sloop van 33 huizen Morsweg in augustus Botsing op Stationsplein actief in vrije tijd VRIJDAG 4 MAART 1988 LEIDEN LEIDEN/KATWIJK - De Riagg in Leiden heeft een klemmend be roep gedaan op staatssecretaris Dees (volksgezondheid) om het beddenbestand voor demente be jaarden in de bestaande verpleeg huizen niet aan te tasten. In het ver zorgingsgebied van de Riagg (Lei den en omgeving, kust- en bollen streek alsmede Alphen en de Rijn streek) is al sprake van een schrij nend tekort aan deze bedden. De onzekerheid is toegenomen nu het Katwijkse verpleeghuis De Wilbert te horen heeft gekregen dat het 30 bedden voor demente be jaarden moet sluiten. In de nieuw bouw is nog maar plaats voor 90 in plaats van 120 bedden. De Wilbert heeft daarom besloten voorlopig geen demente bejaarden meer op te nemen. De Riagg schrijft de staatssecre taris over deze. in haar ogen, uiter ste zorgelijke toestand: "Daarmee nu is de huidige situatie volstrekt onaanvaardbaar en onverant woord geworden. Een direct ge volg van het besluit van het ver pleeghuis is een stevige verdere groei van de wachttijd, die toch al veel en veel te lang was". Rijk en provincie willen tot een betere verdeling van de bedden ko men. Vooral naar de stad Leiden toe, omdat Leiden een voorziening voor demente bejaarden niet kent. De dertig bedden uit Katwijk moe ten. samen met nog eens zoveel bedden uit andere delen van het Riagg-verzorgingsgebied, in een nieuw verpleeghuis in Leiden wor den ondergebracht. Het probleem is echter, dat het vooroverleg over dit nieuwe verpleeghuis nog op gang moet worden gebracht. De verwachting is daarom dat het nog wel eens jaren kan gaan duren al vorens Leiden die nieuwe voorzie ning in gebruik kan nemen. Hoewel directeur H. van Mierlo van De Wilbert in Katwijk niet echt moeite heeft om 30 bedden af te staan voor een nieuwe voorziening in Leiden, is de lokatie van dit ver pleeghuis voor hem toch wel van belang. Wat hem betreft moet het écht in Leiden zelf komen en met ergens aan de rand, vlak bij de voorziening in de kustplaats. Vol gens hem zouden de bedden dan net zo goed in Katwijk kunnen worden gehandhaafd. Tenslotte zullen er in De Wilbert 30 perso neelsleden moeten afvloeien als deze maatregel eenmaal wordt doorgevoerd. Over de situatie nu voert het Kat wijkse verpleeghuis koortsachtig overleg met het ministerie van WVC. Nog altijd heeft dit geen be slissing genomen wat er te gebeu ren staat als de nieuwbouw van De Wilbert klaar is. Mogen er dan 30 patiënten in het oude onderkomen blijven wonen tot Leiden een ver pleeghuis heeft? "Dertig bedden van de ene op de andere dag afsto ten is onmogelijk", benadrukt di recteur Van Mierlo. "Je kunt die mensen toch niet zo maar op straat zetten? We hopen maar dat de staatssecretaris voor de meest een voudige oplossing zal kiezen". In het verzorgingsgebied van de Leidse Riagg zijn 5 verpleeghuizen waar demente bejaarden worden verzorgd. De Riagg heeft de taak om uit te maken wanneer een be jaarde die dementeert moet wor den opgenomen. Ze beheert de wachtlijst van patiënten en pro beert contact te onderhouden met en zonodig hulp te verlenen aan mensen die op deze wachtlijst staan. Diverse takken in de gezond heidszorg in Zuid-Holland noord (verpleeghuizen, ziekenhuizen, be jaardenoorden, verzorgingshuizen enz.) en de huisartsen ervaren dat er een groot tekort bestaat aan bed den voor demente bejaarden, aldus de Riagg. Er zijn in Leiden en wijde omge ving ruim 700 bedden beschikbaar voor het verplegen van demente bejaarden. Maar er is ook een wachtlijst waarop,,ongeveer 150 pa tiënten voorkomen met urgentie 1 of urgentie 2. Het eerste geval houdt in: 'acuut, opname direct noodzakelijk'. Daaraan zou in prin cipe binnen 24 uur gehoor moeten worden gegeven. Urgentie 2 wordt als 'zeer urgent' omschreven. Voor deze groep was in 1986 een wacht tijd van 170 dagen; nu ongeveer 9 maanden. De Riagg schrijft de staatssecre taris dat deze ernstige en onge wenste situatie in verschillend re gionaal overleg onderwerp van ge sprek is. Een werkgroep die zich met de gezondheidszorg in het ver zorgingsgebied van de Riagg bezig houdt, heeft opdracht gekregen naar oplossingen te zoeken. Gela ten schrijft de Riagg in haar brief: "Probleem is echter, dat als gevolg van externe voorwaarden en nor men de verbetering van de situatie zo niet onmogelijk dan toch in ho ge mate wordt bemoeilijkt". LEIDEN - Twee kinderen zijn woensdag door een onbekende man op een hinderlijke manier achternagelopen. Een 10-jarig meisje uit Warmond werd om 12.30 uur achtervolgd in de buurt van het belastingkantoor door een man die verder niets deed. Tevens werd die dag om 8.30 uur een 15-jarig meisje uit Leiden in de brandpoort bij de Lage Mors weg door een man tussen de 25 en 35 jaar lastig ge vallen. De ouders van de twee kinderen zeiden gisteren als nog aangifte te hebben gedaan naar aanleiding van berichten in de krant van woensdag over een man die kinderen lastig valt. LEIDEN De boekhandel Kooyker vestigt een nieuw kantoor boven de Sanders parkeergarage aan de Korevaarstraat. De boekhandel, die nu nog aan de Nieuwe Rijn zijn onderkomen heeft, zal daar in totaal duizend vierkante meter huren. Het is de bedoeling dat het kantoor rond 1 mei wordt betrokken. Al eerder werd bekend dat Kooyker zijn winkel verplaatst naar de voormalige winkel van Perry Sport aan de Breestraat. Deze verhui zing heeft waarschijnlijk rond half mei plaats. Kooyker verlaat de Nieuwe Rijn onder meer vanwege plaatsgebrek daar. In het nieuwe pand aan de Breestraat was echter niet voldoende ruimte om het kan toor van de boekhandel te vestigen. Kooyker wilde echter wel dat het kantoor zich dicht mogelijk bij de nieuwe winkel kon worden geves tigd in verband met verbindingen van het computersysteem. Na bemiddeling van bedrijfsmakelaardij Smitsloo kan de boekhan del zijn kantoor nu onderbrengen boven de Sanders parkeergarage. Met de komst van Kooyker is de ruimte daar vrijwel gevuld. Er rest nog ongeveer 300 vierkante meter, waarvoor, aldus Smitsloo, al enke le gegadigden zijn. LEIDEN De gemeente Leiden wil in augustus overgaan tot sloop van een rij huizen aan de Morsweg. De gemeente heeft inmiddels 33 van de 44 huizen die moeten wor den gesloopt in het gedeelte dat LEIDEN - Een 54-jarige vrouw uit Noord wijk is gisteren op het Sta tionsplein met volle snelheid op drie voor het rode verkeerslicht wachtende auto's geklapt. Daaibij werd aan alle vier de auto's flinke blikschade aangericht. De Noord- wijkse moest met onbekend letsel naar het AZL worden overge bracht. Volgens de politie had de vrouw niet in de gaten dat de auto's op de strook in de richting van de Schipholweg stil stonden. De an dere bestuurders liepen behalve wat schaafwondjes en blauwe plekken geen enstig letsel op. LEIDEN Geboren: Christiaan Vincen- tius Johannes Maria, zv. V.J.C. Alkema de en P.L.E. de Ridder: Alexander, zv. J. Dijkstra en M. Honigh; Anna Maria, dv. J.H. van Wensveen en M.A.C. Jelierse; Robert Daniele, zv. A. Ciarlo en J. Mar- dock; Jeroen, zv. P. de Jager en J. van den Berg; Niels Joseph Maria, zv. R.J.M. Datema en C.T.M. Hermans; Ebru, dv. H. Sucu en G. Sucu; James Eduard Brian, zv. H.K. Lo en V.N. Hoo-Vey; Iris, dv. H. Visser en F.F. Kooij; Carmen, dv. J.G. Slierings en J.M. Meertens; Jesse, zv. C.H.A.M. van Appel en B.C. Vos; Sharonna, dv. J.J.M.E. Verbree en P.A. de Leeuw; Celine Margaretha, dv P.C. Chang en I. Osinga; Jeanne Cornelia, dv. M. Remmelzwaal en L.C. Hachmang; Shaktie Adjai, zv. S. Lalé en S. Sewdien; Mehmet Rifat, zv. M. Özen en M. özen; Jeanette Elisabeth, dv. D. van der Plas en J.B.E. Haasnoot; Adriaan Maria Je anne Amar, zv. A. Colijn en M.J. Korte- kaas; Tülay, dv. M. Gezici en L. Gezici; Jing Qi, zv. Z. Wang en Y. Su; Adil, zv. A. wordt aangeduid als Morsweg 4, aangekocht. Van de huizen langs de spoorlijn zijn alle op één na in middels eigendom van de gemeen te. De gemeente wil dan ook eerst overgaan tot sloop van die zijde van de straat. De gemeenteraad heeft vorig jaar besloten de 44 huizen aan de Mors weg te slopen omdat, volgens de raad, de leef- en woonomstandig heden er slecht zijn. Bewoners houden het er echter op dat de ge meente eigenaar wilde worden van de huizen om er bedrijfsterrein te creëren. Inmiddels wordt onder zocht of de Leidse Betonmortel Centrale (LBC) naar het zogenaam de Wernink-terrein kan worden verplaatst. Tegen de sloop van de huizen is dan ook protest van de bewoners te verwachten. Zij kunnen tegen het verlenen van een sloopvergunning in beroep gaan bij de gemeente raad en bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Een tekening van het nieuwe onderdak van Bazis en Pica aan de Schipholweg. Harfaoui en K. Hichami; Mariska, dv. J.H. Gewald en H.C.J. van Duijn; Caro- lijn, dv. P.H. Smids en P.M. Broersen; Johanna Geertruida Maria, dv. J.J.M. van de Pol en A.D. van Delft; Jermain, zv. M. van Leeuwen en J. Plezier; Jelle, zv. E. Vosselman; Robin, zv. R.J.W. van Berge Henegouwen en Y. Webb; Yvon ne Maria, dv. T.W.M. Zandbergen en M.T. Zuidhoek; Jaouad, zv. M. Fahchouch en M. El Kadaoui; Rosa, dv. J. Scharloo en F.L. Kramer; Fleurtje Ro zemarijn. dv. J.M.W. de Jong en S.C.H. Spek; Pieter Adriaan, zv. A. Varkevisser en N.J. Hoek; Paula Christine, dv. H. Brouwer en Mi. van Maastricht; Geesje Klazina, dv. W. de Mooij en H. Drijver; Ferdi Aart August, zv. A.F. de Jong en L.M.E.A. Houben; Raymond Willy Ar thur, zv. A.F. de Jong en L.M.E.A. Hou ben; Patricia Maria Corina, dv. E.C.J. Ruikers en A. van den Heuvel; Robin Leonhard, zv. L.F. Blickman en S. van Solingen; Marlies Danielle, dv. J.H. van Beek en J.P. Rijsdijk; Tim, zv. N. Hus; LEIDEN Begin april wordt waarschijnlijk de eerste paal gesla gen voor het nieuwe kantoorpand van de informatica-bedrijven Bazis en Pica aan dë Schipholweg. Nog geen negen maanden later moet dit gebouw klaar zijn. Volgens direc teur A.R. Bakker van de Stichting Bazis is het in elk geval de bedoe ling dat zijn bedrijf in de laatste week van december er zijn intrek in neemt. door Wim Wegman "Een korte bouwtijd? Ja, dat zal wel", zegt Bakker. "Maar de pro jectontwikkelaar heeft beloofd dat het kantoor dan gereed is. Hij moet wel, want als het hem niet lukt zal hij een flinke boete moeten beta len. Dat heeft Pica samen met ons in het bouwcontract opgenomen". Als het kantoor klaar is, vestigt Bazis zich voor het eerst in zijn be staan buiten de instelling waar het bedrijf zestien jaar geleden het le venslicht zag: het Academisch Zie kenhuis Leiden. De stichting be gon daar in 1972 als het Nobin-Zis, een onderzoeksproject gericht op de mogelijkheden van automatise ring in ziekenhuizen. In 1976 sloten de academische ziekenhuizen van Rotterdam en Utrecht aan bij dit project en werd Bazis opgericht dat de ontwikke ling van een geïntegreerd zieken- huis-informatiesyteem verder moest ondersteunen en in goede banen moest leiden. Nadien heb ben zich meer academische en al gemene ziekenhuizen bij Bazis aangesloten. In totaal bedient de stichting nu ongeveer dertig zie kenhuizen. Maaltijden Bazis houdt zich speciaal bezig met het ontwikkelen van informa tie-systemen voor ziekenhuizen. De stichting ontwikkelt computer programma's waarmee bijvoor beeld specialisten de gegevens van patiënten kunnen bewaren en be werken. Daarnaast maakt ze pro gramma's waarmee de administra tie van ziekenhuizen kan worden vergemakkelijkt, het werk van la- boratoriumpersoneel kan worden ondersteund, voorraden en archie ven kunnen worden beheerd en zelfs het bereiden van de maaltij den (waaronder dieet) in goede ba nen kan worden geleid. Alles bij el kaar biedt Bazis op dit moment zo'n 70 programmapakketten (in totaal 7000 programma's) aan, waarmee het bedrijf op zijn gebied het grootste ontwikkelingsbedrijf is van Nederland. En volgens me dewerker Bart Kompier zelfs het grootste van Europa. Behalve met het ontwikkelen van toepassingsprogramma's houdt Bazis zich ook bezig met het maken van programma's die de computersystemen 'besturen'. "Weliswaar bestaan er voor die computersystemen al besturings programma's. Die zijn zeker niet slecht, maar toch minder geschikt voor zoiets als een ziekenhuis-in formatiesysteem. Daarop moet een zeer groot aantal terminals kunnen worden aangesloten waarmee per dag een enorme hoeveelheid be richten wordt verzonden. Met ons besturingsprogramma kunnen die computers wel drie keer zo veel be richten verwerken als met het door de computerfabrikant geleverde", meldt Bakker. Deelnemers De manier waarop Bazis met zijn klanten omspringt, is betrekkelijk bijzonder. En eigenlijk mag er vol gens Bakker niet van 'klanten' worden gesproken, maar van 'deel nemers'. De ziekenhuizen of de groepen ziekenhuizen die bij Bazis aankloppen nemen ook geen kant en klare produkten van de stich ting af, maar vormen een speciale werkgroep waarin zowel medewer kers van Bazis als medewerkers van de ziekenhuizen zittig hebben. Die bekijken hoe de standaardpro gramma's van Bazis het best kun nen worden afgestemd op de be hoefte van de gebruiker. Ze heb ben dus, om het zo maar te zeggen, een grote inspraak in het uiteinde lijke produkt. Bij de inspraak over het produkt blijft het echter niet. De deelne mers overleggen ook voortdurend op verschillende niveaus over het reilen en zeilen van het bedrijf en door middel van een participanten- raad kiezen ze het bestuur van Ba- De stichting laat het overigens niet bij het ontwikkelen en leveren van computerprogramma's. Ze leidt ook de mensen op bij zieken huizen die de programma's moeten gaan gebruiken en ze draagt er zorg voor dat als het systeem van een ziekenhuis wordt getroffen door een grote storing, dit binnen 24 uur weer kan worden opgestart. Bazis heeft daarvoor een grote vrachtwa gen met oplegger achter de hand waarin alle benodigde apparatuur aanwezig is. "Continuïteit is heel belangrijk voor een ziekenhuis-informatie systeem", zegt Bazismedewerker Kompier. "Een dergelijk systeem moet 24 uur per dag en zeven dagen per week kunnen draaien. En dat stelt speciale eisen aan de pro gramma's, de apparatuur en de or ganisatie. Je moet bij wijze van spreken al van tevoren rekening houden met alle fouten die mensen kunnen maken en alle gebreken die kunnen optreden in appara tuur. Uit de praktijk is gebleken dat Bazis-computersystemen ge durende 99,7 procent van de tijd 24 uur per dag, 7 dagen per week 'in de lucht zijn'. Op de privacy van de patiënten wordt speciaal gelet. "Aan de be veiliging van de toegang tot ons systeem en de daarin vastgelegde gegevens, is heel veel aandacht be steed. Wij zeggen niet dat ons sys teem absoluut veilig is tegen 'com puterkrakers'. Dat is overigens bij geen enkel systeem te garande ren", stelt Bakker. Röntgenfoto's Zoals gezegd bedient Bazis nu ongeveer 30 ziekenhuizen. Dat aan tal zal in de komende jaren nog wel iets toenemen, verwacht Bakker. Wat dat betreft is Bazis dus nog niet klaar met zijn werk. Een be langrijker groei van de activiteiten verwacht de stichting door het aan tal toepassingen uit te breiden. "We doen samen met Philips en het Academisch Ziekenhius Utrecht een onderzoek, met subsidie van WVC, naar een systeem om rönt genfoto's digitaal op te slaan en te bewerken. Daarmee kan het werk van de radioloog op een belangrij ke manier worden ondersteund", aldus Bakker. Ook neemt de stichting nu op de afdeling infectieziekten van het AZL een proef met terminals bij de bedden van patiënten, met name ten behoeve van de verpleegkundi gen en de artsen. "Beeldschermen staan nu nog doorgaans op de ver- pleegposten. Wat is logischer dan ze neer te zetten op de plaats waar de gegevens vrijkomen en waar ze ook direct nodig zijn: bij de bedden van de patiënten zelf?" Bakker verwacht dat dit moge lijk een nieuwe, grote ontwikke ling inluidt op het gebied van infor matiesystemen voor ziekenhuizen. "Als mensen vragen hoe lang we nog kunnen doorgaan met ons werk, dan antwoord ik altijd: nog minstens vijftien jaar. Waarbij ik dan maar gemakshalve de termijn aanhoud die ik nog heb te gaan tot mijn pensioen", zegt Bakker. VTL Voetbalverenigig VTL houdt vrijdag 4 maart een klaverjas- en sjoelavond in haar clubgebouw aan de Voorscho- terweg. Aanvang 20.00 uur. Poppenkast In theehuisje De Leidse Hout aan de Houtlaan wordt zaterdagmiddag pop penkast gespeeld voor kinderen. Aan vang 14.30 uur, toegang gratis. Bosloop In het Leidse Hout wordt zondag 6 maart een bosloop gehouden. Er kan gelopen worden over afstanden van 2,1 tot 14,4 kilometer. Zowel start als finish zijn op de kunststofbaan Leidse Hout. De bosloop start om 11.00 uur. Deelnemers kunnen zich vanaf 10.00 uur inschrijven in de kantine. Volwas senen betalen 3,50 gulden, kinderen tot 14 jaar 2,50 gulden. Omkleden kan ter plaatse. Terrorisme Als onderdeel van de serie lezingen die Studium Generale van de Leidse universiteit in de maanden februari en maart houdt, staat op dinsdag 8 maart een lezing op het programma met de titel Terrorisme: geweld als communi catiestrategie' door dr. A.P. Schmid van de rijksuniversiteit Leiden. Aan vang 20.30 uur in het Centrale Voor zieningengebouw aan de Cleve- ringaplaats te Leiden. Secularisatie 'Een humanistische visie op seculari satie' wordt op woensdag 9 maart aan de orde gesteld door prof. dr. M.F. Fresco van de Leidse rijksuniversiteit. Deze lezing maakt deel uit van een serie die Studium Generale houdt over de maatschappelijke betekenis van het secularisatie. De lezing begint om 20.00 uur in het Centrale Voorzie ningengebouw aan de Cleve- ringaplaats. Districtscommissie De vergadering van de districtscom missie Zuid-Holland-Noord wordt ver plaatst van donderdag 10 naar woensdag 9 maart om 14.00 uur. Deelnemers voor wie deze datum on overkomelijke problemen oplevert, wordt verzocht dit zo snel mogelijk bij het secretariaat te melden zodat mis schien nog verandering mogelijk is. Droomfabriek In art center Droomfabriek aan de Ou de singel in Leiden worden gedurende het weekeinde twee optredens ge houden. Op zaterdag 5 maart brengt 'Djenga's kwartet' Afrikaanse muziek ten gehore vanaf 21.30 uur. Op zon dag 6 maart treedt cabaretgroep 'Look zonder look' op, vanaf 15.00 uur met het programma 'De reden dat wij hier zijn'. De toegang voor beide op tredens is gratis. Koffieconcert De Leidse Harmoniekapel brengt zon dag 6 maart het eerste van een serie koffieconcerten als aanloop op haar 40-jarig bestaan in 1989. De harmo niekapel is ooit als lopend orkest be gonnen. Tegenwoordig verzorgt zij zittend concerten op jubileumavon den en in tehuizen. Zondag begint het koffieconcert om 12.30 uur in het An- tonius Clubhuis aan de Mare in Lei den. De toegang is gratis. Meer infor matie over de Leidse Harmoniekapel is te krijgen bij R. Zandvliet, telefoon: 219248 en W. Ruiter, telefoon: 210933. Rommelmarkt Drumfanfare Allegro-Vivace houdt op zaterdag 5 maart een grote rommel markt. De opbrengst hiervan is be stemd voor de verenigingskas. In de speciale presentatiestand met mu ziekinstrumenten kunnen bezoekers hun muzikale talenten tentoonsprei den. Verder kan iedereen die dat wil een kijkje nemen in het foto-archief van Allegro-Vivace. De rommelmarkt- presentatiedag wordt gehouden tus sen 10.00 en 17.00 uur in het clubge bouw aan de Berlagestraat in Leiden zuid-west. Cursus Grieks De Leidse Volksuniversiteit K O houdt vanaf 15 maart een spoedcur sus Grieks van zes weken. Belang stellenden kunnen zich vanaf van daag inschrijven. De lessen van deze zeer intensieve cursus worden op dinsdag- en vrijdagavonden gegeven in het K O-gebouw aan de Oude Vest van 19.00 tot 22.00 uur. K O verwacht van de cursisten dat zij een middelbare schoolopleiding achter de rug hebben en bereidt zijn iedere dag de lesstof door te nemen. De kosten bedragen 330 gulden, exclusief het lesmateriaal dat bij de docente kan worden gekocht. Informatie: K O Leiden, telefoon: 141141, op werkda gen tussen 9.00 en 17.00 uur en op zaterdagen tussen 9.00 en 12.00 uur. Rhythm and blues In Breestraat 19 wordt op zaterdag 5 maart een rhythm and blues-avond gehouden. Aan de avond werken twee bands mee, te weten: 'Andrew Speaker' en 'Maats'. Om 21.00 uur gaat de zaal open en om ongeveer 22.00 uur begint de eerste band te spelen. De toegang bedraagt 5 gul den. Clowns De winkeliers van winkelcentrum De Kopermolen hebben op zaterdag 5 maart twee clowns uitgenodigd. Alle kinderen die daar aan het winkelen zijn, krijgen gratis een ballon. Van 11.00 tot 16.00 uur lopen de twee clowns met hun ballonnen rond in De Kopermolen. Schrijfmiddag Amnesty International houdt zondag 6 maart een schrijfmiddag ten bate van vijf vervolgde vrouwen uit Somalia, de Sovjetunie, Burma en Turkije. Zij zit ten gevangen wegens hun overtui ging en hun niet gewelddadige acties tegen hun regering. Deelnemers zijn welkom van 15.00 tot 17.00 uur in de zaal van het project Centraal Wonen aan de Gerestraat 20 in Leiden. Lentefeest De Pink Puppies, de homojongeren groep van de Leidse Werkgroep Ho moseksualiteit, houdt op zaterdag 6 maart een 'Lentefeest met verras sing'. De avond begint om 19.30 uur. Jongeren tot en met 25 jaar die zin hebben in dit feest zijn zaterdag wel kom aan de Langegracht 65 in Leiden. Reumafonds Het informatiecentrum van Bureau Voorlichting en PR van het Acade misch Ziekenhuis Leiden houdt ko mende week een aantal activiteiten in het kader van de collecteweek van het Nationaal Reumafonds. Aan de hand van tentoonstellingen, videobanden, posters, foto's en folders zal van maandag 7 tot en met donderdag 10 maart een overzicht worden gegeven van de doelstellingen van het fonds. Ook zal uitleg worden gegeven over de ziekte reuma. De activiteiten vin den plaats van 10.00 tot 15.30 uur op het Leidse Plein, tweede etage, ge bouw 1 (nieuwbouw). Tussen 12.00 en 13.00 uur zal een diëtist van de dienst Diêtetiek aanwezig zijn om vra gen te beantwoorden en adviezen te geven. Op 9 en 10 maart is bovendien een PTT-telecommunicatiestand op gesteld waar een overzicht wordt ge geven van de voorzieningen die zijn ontwikkeld voor motorisch gehandi capten. Verenlgingsmanagement De directie sport en recreatie houdt in samenwerking met de Provinciale Sportraad een aantal cursussen voor bestuurders van sportverenigingen. Die cursussen zijn: notuleren, blessu repreventie, nevenactiviteiten in de vereniging en sportsponsoring. Voor informatie: directie sport en recreatie. Smaragdlaan 99, 2332 JP. tel. 315601. Bingo In buurthuis Op Eigen Wieken aan het Valkenpad wordt zaterdag 5 maart een bingo-avond gehouden. Aanvang 20.15 uur. Bingo Majorettenvereniging The Koper Girls houdt vrijdag 4 maart een bingo avond in de aula van het scholencom plex aan het Valkenpad in de Meren- wijk. Aanvang 20.00 uur. Wandeltochten Op zaterdag 5 en zondag 6 maart worden vanaf de Ijsbaan aan de Von dellaan wandeltochten gehouden over afstanden van 5.10,15.25 en 40 kilometer. Start is mogelijk tussen 9.00 en 14.00 uur, met uitzondering van de 40 kilometer. Deelnemers aan die tocht moeten uiterlijk 10.00 uur zijn vertrokken. Een tekening van het onderdak van Bazis en Pica aan de Schipholweg.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17