'Veel verordeningen overbodig X Wereldrecord stoelendans naar Zoeterwoude Duizend hectare nodig voor golfers Wassenaar ruziet met provincie over rekening TROUWPLANNEN? VUL IN! Voorschotense commissie deregulering najaar studie Vermiste man weer terecht Auto geramd Wassenaar: geen ruimte meer voor nog 'n golfbaan Leiderdorp zamelt batterijen in Epilepsie en Werk: LEIDERDORPSE SCHOOL VERZAKT MEE Inbraak Radarcontrole in Oegstgeest PAGINA 14 REGIO LEIOEN WOENSDAG 2 MAART 1988 Stichting hoopt voor plaatsje in Guiness Book mensen op de been te krijgen ZOETERWOUDE Zoeterwou de hoopt op 4 september welge teld 6161 mensen op de been te krijgen om het wereldrecord stoelendans te breken. Men hoopt zich een plaatsje in het Guiness Book of Records te verwerven én tegelijkertijd de dorpskern van Zoeterwoude een dag lang op z'n kop te zetten. Het is de bedoeling dat de stoelendansers en de stoe len zelf in een stervormig circuit staan opgesteld over vijf straten, het Watertje, de Jan van Ban- ningstraat, de Dorpsstraat, Veld zichtstraat en de Grutto. Het idee voor het organiseren van de massale stoelendans is af komstig van Landzicht-eigenaar Cees Loos. Hij zag en hoorde van het stoelendans-record en wist ln korte tijd een aantal Zoeterwou- denaren enthousiast te maken om in het eigen dorp ook een poging te doen het te verbeteren. Men heeft er zelfs een speciale stich ting voor in het leven geroepen, Stoel En Dans (SED). Daarin zit ten onder andere Cees en Willy Loos, Don Bosco-eigenaar Jan van der Geest, Jos van der Berg, Henk van der Berg en Ada Bos. Wie er momenteel recht heeft op een plaatsje in het Guiness Book of Records, is onduidelijk. Het Amerikaanse Chicago staat er in met 5151 mensen, maar nog niet zo lang geleden is men in 'ons' Etten-Leur met het aloude spelletje in de weer geweest. Toen kwam men tot 6003 mensen, c.q. stoelen. Het is echter niet be kend of de heren van Guiness dit record erkennen en daarom ne men de Zoeterwoudse stoelen dansers het zekere voor het onze kere: men mikt op een aantal bo ven die 6003. Jan van der Geest maakt zich geen enkele zorg over de vraag hoe men die duizenden stoelen en mensen bijeen kan krijgen. "Wat de mensen betreft: we krijgen nu van alle kanten al spontane aan meldingen. Vooral verenigingen klampen ons al aan dat ze van de partij zijn. Definitieve aanmel dingen hebben we nog niet bin nen, maar we hopen binnen twee maanden te gaan werven. Huis aan huis zullen folders in de bus worden gestopt waarin mensen worden opgeroepen zich aan te melden. Overigens is deelname gratis". En wat de stoelen betreft? "Ook geen punt. Daar heb je ver huurbedrijven voor. Niemand hoeft zelf een stoel aan te dra gen". Spelregels De spelregels op die 4e septem ber zijn als volgt. Men begint met 6161 stoelen en haalt er bij elke ronde 600 tegelijk weg, "want an ders zijn we twaalf uur bezig", aldus Jan van der Geest. Is men eenmaal op een aantal van 100 stoelen beland, dan verdwijnen er per ronde nog maar twee. De berekening is zo gemaakt dat er in de Zoeterwoudse straten uit eindelijk 100 stoelen overblijven, waar om gestreden moet worden. Financieel hoopt men een en ander door sponsorgelden rond te krijgen. De gemeente zorgt voor een startkapitaal van 1000 gul den. De leden van de raadscom missie welzijn hadden daar gis teravond geen enkele moeite mee. Het geld is afkomstig uit een gift die de gemeente destijds kreeg van de Klaverhal, op voor waarde dat het geld voor een Zoeterwouds evenement zou worden gebruikt. VOORSCHOTEN - Een derde van de Voorschotense veror deningen is overbodig. De commissie deregulering heeft daar na een jaartje studie op gewezen en B en W willen dat de gemeenteraad de 41 artikelen intrekt. Een deel van de verordeningen kan weg doordat het rijk op dat gebied be tere voorzieningen heeft, andere verordeningen zijn over bodig geworden doordat het onderwerp van de verorde ning er niet meer is. Zo is het, jaren na de sloop van het badhuis, niet meer nodig een bad huisverordening te hebben, laat staan een badhuistarieven verorde ning. En wat te doen met de veror dening houdende reglement op het beheer en het bestuur der gasin- richting te Voorschoten als er geen gasinrichting meer is? Schrappen dus. Het zelfde geldt onder meer voor twee regelingen voor het in- structiebad en subsidieverorde ningen voor bureau's voor levens- en gezinsmoeilijkheden en sociaal- pedagogische bureaus. Voor die bureaus zijn allang andere bureaus in de plaats gekomen. De verordening op de commissie van toezicht op de school voor bij zonder middelbaar onderwijs werd in 1969 overbodig door de leer plichtwet, terwijl het gemeenteper- soneel al jaren geen gebruik meer maakt van de garantieregeling. De regelingen van het rijk zijn veel be ter. De schoolgeldverordening openbaar kleuteronderwijs 1959 werd in fasen ondergraven. In 1975 verviel het artikel in de kleuteron derwijswet waarop het gebaseerd was, tien jaar later verviel de hele wet - met alle voorschriften van dien. OEGSTGEEST - Aan de Oosten rijks/Duitse grens is gisteren een man aangetroffen die het Oegst- geester psychiatrisch centrum Endegeest op 19 januari onaange kondigd verliet. De Oegstgeester instelling had enige tijd na de vermissing van de 63-jarige Antal Kishazi Interpol in geschakeld en opsporingsberich ten verstuurd. Aan de hand daar van konden beambten hem tegen houden en contact opnemen met Endegeest. Krotten Tussen onnodige en overbodige verordeningen staan ook verorde ningen waar B en W en haar com missie de zin niet van in zien. Zo begrijpen ze niet waarom via een verordening geregeld moet wor den dat de raad de directeur open bare werken benoemt. De directeu ren van de drie andere diensten worden namelijk door B en W be noemd, na raadpleging van de commissie voor bestuurszaken. De verordening geldelijke steun bij woningverbetering en krotop ruiming 1975 kan een discussie punt worden. Het deel van de ver ordening dat woningverbetering regelt is krachteloos geworden om dat de rijksregelingen waarop ze gebaseerd is, vervallen zijn. Voor krotontruiming ligt het anders. Volgens het deel van de verorde ning dat dat regelt, mag de ge meente ook na het intrekken van rijksregelingen geld blijven geven voor krotontruiming. De politieke partijen moeten zich er maar over uitspreken. Bij zonder aan de zaak is dat de veror dening geldelijke steun bij woning verbetering en krotopruiming die in 1982 werd ingesteld, wél hele maal vervalt. Anders dan haar ze ven jaar oudere zusje is die name lijk helemaal op rijksregelingen af gestemd. Soms komen de com mentaren in het stuk wat hard over. Zo meldt het stuk dat de 'functionele commissie voor eco nomische zaken reeds lang geleden heeft opgehouden te bestaan'. Hard punt De commissie deregulering werd 2 juni 1986 ingesteld en 12 fe bruari 1987 geïnstalleerd. De vier raadsfracties vaardigden een verte genwoordiger af, terwijl amtena- ren adviseerden. Het eindrapport verscheen eind vorig jaar en op 1 ja nuari 1988 werd de commissie op gedoekt. Tijdens haar leven heeft de commissie onderzocht of de re gelgeving vereenvoudigt en be perkt kan worden. Het idee hier achter was tijdens de college-on derhandelingen ontstaan en onder handelaren maakten er een hard punt van. OEGSTGEEST - Toen zij de af slag Voorhout/Noordwijk al bij na voorbij was, werd een 22-jari- ge automobiliste uit Lisse erop geattendeerd dat zij de rijksweg A4 af moest. Op het nippertje glipte ze eraf, maar haar remmen konden de manoeuvre niet aan. Haar auto ramde een auto die aan het einde van afrit voor de Oegstgeester Haarlemmerstaatweg stond op gesteld. Bij de botsing gister avond om half zeven raakte nie mand gewond, maar ontstond grote materiële schade. DEN HAAG - Als gevolg van de stijgende populariteit van de golfsport zal er in 1995 in Zuid- Holland zo'n 1000 hectare grond nodig zijn om voldoende speel- mogelijkheden te realiseren. Op dit moment zijn er dertien banen verspreid over de provincie, dat zullen er uiteindelijk dertig wor den, zo schrijven gedeputeerde staten van Zuid-Holland in een notitie over de golfsport. In War mond bestaat een concreet plan voor een 9 holes-baan, terwijl er projecten in voorbereiding zijn in Katwijk en Voorschoten (bei de 18 holes). In de regio zijn al ba nen in Alphen aan den Rijn, Noord wijk en Wassenaar. Het dagelijks bestuur van de provincie schrijft in de notitie mee te willen werken aan de aan leg van de nieuwe banen. Voor waarde is dan wel dat ze niet wor den aangelegd in kwetsbare re gio's, zoals natuur- en waterwin gebieden. Bovendien wil de pro vincie voorrang geven aan plan nen waar de golfbanen een open baar karakter hebben (ook qua prijs voor de golfers) en aan plan nen waarbij de golfsport wordt gerealiseerd in combinatie met andere recreatieve projecten. Op dit moment zijn er naar schatting 5000 golfers in Zuid- Holland. Landelijk ligt het aantal op ongeveer 25.000. De Neder landse Golffederatie verwacht dat het aantal spelers uiteinde lijk vier tot vijf maal zo groot wordt. Zij baseert haar schattin gen op de huidige wachtlijsten en de groei die de sport de afgelo pen jaren doormaakte. Uitbrei ding van de speelgelegenheid is daarom noodzakelijk. De provincie zal niet het voor touw nemen bij de aanleg van de golfbanen. Volgens haar ligt de verantwoordelijkheid vooral bij de toekomstige exploitanten van de banen. Zij zijn verantwoorde lijk voor een goede afstemming van vraag en aanbod. De provin cie zal alleen optreden als er schade dreigt te ontstaan aan milieu, natuur of landschap. WASSENAAR - Wassenaar krijgt er geen golfbaan bij. Twee Amsterdammers, die in de ge meente een driving range van 400 bij 100 meter wilden realise ren, hebben te horen gekregen dat daar geen ruimte voor is. Het plan zou in totaal zeven hectaren opslokken omdat er ook een par keerplaats voor honderd auto's nodig was en een accommodatie. Op de benedenverdieping had den de ondernemers een kanti ne, toiletten, kleedkamers en een restaurant gedacht. Daar boven op moesten overdekte afslag plaatsen komen, vanwaar golfers ballen de drie holes in mikken. wilden het gebeuren op commerciële basis exploite ren, schuwden beslotenheid en zochten een plekje in de buurt van openbaar vervoervoorzie- ningen. Ook zonder hun komst biedt Wassenaar al heel wat gokmoge lijkheden. Er zijn golfbanen aan Groot Haesebroekseweg, Buurt weg en Katwijkseweg, terwijl verenigingen als de Kivieten, Groen-Geel en HGC golfvoorzie- ningen hebben voor leden. Een complete driving-range is er vol gens de voorlichter echter nog niet. Twee leerlingen van basisschool De Vogelweid stoppen de eerste batterijen in het verzamelkistje. Wethouder Den Boeft kijkt goedkeurend toe. (foto Henk Bouwman) LEIDERDORP Wethouder Den Boeft heeft gisteren op basisschool De Vogelweid aan het Leiderdorpse Heelblaadjespad het startsein gegeven voor het proef project 'inzamelen batterijen'. De wethouder overhan digde een verzamelkistje voor batterijen aan de hoog ste groep. De gemeente heeft juist kinderen 'uitverkoren' voor het project omdat zij vandaag de dag heel wat batterij en gebruiken voor hun radiootjes, speelgoed, cassette recorders enzovoort. Bovendien heeft de basisschool- jeugd een levendige belangstelling voor milieuzaken, weet men bij de gemeente. Het is de bedoeling dat Leiderdorpse schoolkinde ren zoveel mogelijk lege batterijen bijeenbrengen die anders in het huisvuil terechtkomen. Wanneer het ver zamelkistje vol is, wordt de inhoud naar de ecotainer op de gemeentewerf gebracht. Het klein chemisch af val uit de ecotainer wordt afgevoerd naar een provinci aal depot. Daar worden nog bruikbare stoffen van de onbruikbare gescheiden. Het onbruikbare gedeelte wordt bij zeer hoge temperaturen verbrand. ADVERTENTIE Steun de campagne 1988 "Als je 't weet, is 't heel normaal" Zo'n 1 op de 150 Nederlanders heeft epilepsie. Velen van hen willen en kunnen werken, dankzij o.a. medicijn-gebruik. Helaas blijken vooroordelen hardnekkig. I c NATIONAAL EPILEPSIE FONDS/ DE MACHT VAN HET KLEINE A Postbus 21, 2100 AA Heemstede vfNs giro 34781 LEIDERDORP Zoals zoveel panden in de Leiderdorpse wijk Voorhof, kampt ook de Elckerlyc-school met grond die almaar verzakt. Bij de basisschool aan de Klimopzoom is de situatie momenteel zo nijpend dat het schoolplein, dat gemiddeld 25 centimeter lager ligt dan de bedoeling is, regelmatig volkomen blank staat. Ook, de aansluiting met het riool is door het verzakkingsproces niet meer wat deze geweest is. Met alle gevolgen vandien, zoals verstoppingen en lekkages. De schoolleiding klaagt al een paar jaar haar nood. Maar als de nood het hoogst is, is de redding nabij. Burgemeester t gende week voor dat om tweederde van de kosten, een bedrag van ru nieuw bestraten voor haar rekening te nemen i wethouders stellen de gemeenteraad vol- m 28.000 gulden, voor het verhogen en op- WASSENAAR - Twee jaar nadat laatste onderzoek aantoonde dat het Wassenaarse Duinrell geen bodemverontreiniging heeft, is de gemeente een beetje boos op de provincie. Burgemeester en wet houders willen de 29.000 gulden voor bodemonderzoeken pas beta len wanneer zij weten wat er voor dat bedrag precies is gedaan. Volgens B en W heeft de provin cie niet altijd doorgesproken wat er ging gebeuren en in een brief stel len ze dat dat nooit meer mag ge beuren. Ze willen voor iedere ver ontreiniging een overleggroep in stellen met alle betrokkenen. En die overleggroep moet alle belang rijke beslissingen goed doorpra ten. In de zaak-Duinrell zou dat niet zijn gebeurd bij het vragen van offertes en verlenen van opdrach- LEIDEN In Clubhuis In den Vrolijcke Arke aan de Pieterskerk - choorsteeg is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken. Ontvreemd werden een videore corder, een radiocassetterecorder, een rekenmachine en een matras hoes. De insluipers waren over een muur op het dak geklommen en via een dakkapel binnengekomen. Het gaat in het pretpark om twee vijvers die zo'n twintig jaar geleden met puin- en sloopafval zijn dicht gegooid door een niet meer te ach terhalen aannemer. De plekken kwamen op een lijst van mogelijk vervuilde lokaties; in 1981 werd het grondwater onderzocht en twee jaar later volgde een oriënterend onderzoek. De onderzoeken maakten niet duidelijk hoe ernstig de vervuiling is en of de aangetroffen verfresten de lichte A-waarde nu wel of niet benaderen. Omdat de plekken al jaren gebruikt worden door kam peerders en zonnebaders en ook het Tikibad er een uitbreiding rea liseerde, zette de provincie een na der onderzoek in gang. Ejnd 1986 concludeerde de Hei- demij dat er geen risico's zijn voor volksgezondheid en milieu en eni ge tijd later kwam de provincie met een niet-gespecificeerde rekening van 29.000. Volgens bepalingen in de interimwet bodemsanering moet de gemeente dat betalen, aan gezien het onder het drempelbe drag van 100.000 gulden ligt. B en W willen dat echter pas aan de ge meenteraad voorleggen ze afdoende informatie heeft. OEGSTGEEST - Bij radarcontroles op de Kennedylaan en Endegeester- straatweg in Oegstgeest hebben gistermiddag 18 automobilisten een pro ces-verbaal gekregen. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 79 kilometer, 29 kilometer te veel. Werden radarcontroles vroeger uitgevoerd door de roulerende ver- keersgroep van Ypenburg, tegenwoordig doet het Oegstgeester korps het zelf. Enige agenten hebben een speciale opleiding gevolgd en het korps is van plan vaker te controleren. Volgens een woordvoerder wordt gedacht aan drie tot vier maal per maand en worden ook avondcontroles niet uitgesloten. Gistermiddag controleerden agenten tussen twee en vier. Doordat routine en man kracht nog niet helemaal op peil waren, konden ze niet iedere overtreder aanhouden. In de toekomst zal dat echter niet meer gebeuren, aldus de woordvoerder. Als je van plan bent om te gaan trou wen, of je kent iemand die binnenkort ook de grote stap waagt, dan moet je beslist de bon hiernaast invullen, uit knippen en opsturen. Want daarmee bezorg je jezelf of degene die je opgeeft een gratis Felicitatiepakket namens het Leidsch en Alphens Dagblad. Maar ook namens een groot aantal andere, voor aanstaande nationale bedrijven. Ge presenteerd door een hostess van de Felicitatiedienst. Je ontvangt niet alleen cadeau's, maar ook een flink aantal waarde- en reduc tiebonnen, die'je veel, heel veel voor deel opleveren. En dat is nooit weg met een dure trouwerij voor de deur. Vul daarom snel de bon in en stuur hem in een open enveloppe naar het Leidsch/Aiphens Dagblad, t.a.v. Els vart Santvoord, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Inleveren aan de balie van het Leidsch Dagblad, Witte Singel 1 in Leiden of het Alphens Dagblad, Julianastraat 19 in Alphen a.d. Rijn mag natuurlijk ook. Als de bon maar tijdig, vóór de huwelijksda tum, in ons bezit is. Hoe eerder, hoe beter! Graag ontvangen wij/zij nog vóór de huwelijksdag bezoek van de hostess van de Felicitatiedienst. Naam bruid: jjKT..'..>.L. Adres: Postcode: Jipfiuj Woonplaats: sSSL, Telefoon: .nvwwrd.... Naam bruidegom: «rs"*ws Adres: fy Postcode: -AA Woonplaats: 0 \y SWsSfïs; Telefoon: i Plaats van ondertrouw: Datum wettig huwelijk: SiSSSL..

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14