'Vervangende hechtenis niet in politiecel' Postorderrente op grote bedragen iets verlaagd Eigen Huis geeft hypothekengids uit CONSUMENT- De groenteman Portugal het goedkoopste Hypothekengids KK wint geding over relatie bemiddeling Noodtoestand in Senegal na presidentsverldezing Italië blijft tegen EG-begroting DINSDAG 1 MAART 1988 De pastinaak is een groente waarvan wilde exemplaren nog altijd op grote schaal in wegbermen of langs dijken zijn te vinden. De aromatische witte wortels behoren tot de familie der 'schermbloemigen' evenals peterselie, knolvenkel, bleekselderij en oranje peentjes. De pastinaak heeft een tamelijk zoete maar ook iets bittere smaak. Verwerking van deze groente is gemakkelijk; de wortels worden gewassen, geschild of geschrapt, en kunnen worden gekook of gebakken. Het meest geteelde ras is de lange witte Holkruin, bij uitstek geschikt voor soep. Pastinaken zijn in de koelkast lang houdbaar: 2 tot 3 maanden bij een temperatuur van 5 graden. Daarbuiten worden ze snel voos. Een hoog gehalte aan calcium, ijzer en vitamine C maakt deze groente een zeer gezond voedingsmiddel en in combinatie met andere groenten zeer smakelijk. Ook vlees komt goed tot z'n recht, vooral lam en wild of tam konijn. GESTOOFDE PASTINAKEN Maak 1 kg pastinaken schoon en kook ze beetgaar in water met iets zout. Ontdoe ze vervolgens van de harde kern en snijd ze in stukjes. Fruit 150 g in plakjes gesneden champignons in 50 g boter te samen met een uitgeknepen teentje knoflook. Voeg daarbij de stukjes pastinaak en fruit die onder voortdurend omscheppen even mee. Op smaak brengen met zout en gemalen zwarte peper en opdienen met schelvis of scholletjes met aardappelpuree. PASTINAKEN SOEP Maak 1 kg van de groente schoon, ontdoe ze van de harde kern en snijd ze in stukjes. Stoof ze in 50 g boter binnen 10 minuten gaar, voeg er dan de van te voren (van een kippe-blokje) getrokken bouillon bij tot de groente net onder staat. Wrijf na 20 minuten de massa door een zeef en voeg er nog wat bouillon bij. Laat de soep tot ongeveer de helft inkoken en schuim hem af en toe af. Breng het geheel op smaak met zout en peper, roer er dan 1 dl room door. Niet meer koken! Garneer de soep met broodcroutons (gebakken stukjes brood) en gehakte bieslook. Zuidvruchten Gedroogde vruchten zijn bijna altijd 'zuidvruchten' die meestal in zuidelijker gelegen streken groeien. Maar ook Australië en de Verenigde Staten produceren veel zuidvruchten. De belangstelling voor deze vruchten lijkt toe te nemen, maar erg favoriet zijn ze nog niet in de Nederlandse keuken. Het drogen van fruit is een conserveringsmethode die men al aan het begin van onze jaartelling toepaste. Door het drogen daalt het vochtgehalte waardoor bacteriën zich niet meer kunnen ontwikkelen. Gedroogde vruchten worden vaster, verliezen aan gewicht en worden donkerder van kleur Geur en smaak blijven grotendeels behouden, een nadeel is dat de vitamine C totaal verloren gaat. Aan het drogen gaan, afhankelijk van de fluitsoort, enkele chemische behandelingen vooraf, druiven bijvoorbeeld worden in een oplossing van soda of nauwverwante stoffen gedompeld, terwijl appels en peren een zwavelbad krijgen. Deze behandelingen zijn bedoeld om het droogproces te vergemakkelijken en het verkleuren tegen te gaan. Bij voorkeur worden de vruchten in de zon gedroogd omdat deze methode het beste resultaat oplevert. Het is echter een tijrovende methode en ook in het zuiden schijnt niet iedere dag de zon. Daarom wordt het fruit ook wel met warme lucht gedroogd, bijvoorbeeld in droogtunnels waardoor droogsnelheid, temperatuur en vochtgehalte in het eindprodukt beter onder controle kan worden gehouden. Gedroogde vuchten kunnen het best droog, koel en donker worden bewaard, liefst niet langer dan een jaar. Op de verpakking staat aangegeven tot wanneer ze tenminste houdbaar zijn. Gedroogde vruchten kunnen door het licht verkleuren. Een dun korrelig laagje suiker betekent dat de vruchten zijn versuikerd. Dat heeft niets met bederf te maken. Gedroogde vruchten bevatten per 100 gram meer suikers dan verse vruchten en leveren daardoor meer energie (calorieën), door het lagere vochtgehalte bevatten ze per 100 gram meer vitamines, mineralen (ijzer) en voedingsvezel. Worden de vruchten geweekt, dan is de hoeveelheid voedingsstoffen nagenoeg gelijk aan die van vers fruit. ERIC TRUFFINO Neckermann in Hulst is het eerste postorderbedrijf in Nederland dat de rente op grotere aankopen op afbetaling verlaagt. De lagere rente geldt voor een aankoopbedrag vanaf 1500 gulden. Onder het Privé Plus Plan, zoals het nieuwe systeem heet, varieert het jaarlijkse percen tage van 12,5 tot maximaal 15. Volgens het oude systeem kwam de rente voor een uit staand bedrag van 1500 gulden op 22,7 pro cent. Een krediet van rond 500 gulden werd (en wordt) belast met 27,9 procent rente. Het gaat bij het nieuwe systeem dus alleen om de bedragen vanaf 1500 gulden. De lagere bedragen houden dezelfde rente als vroeger. Een woordvoerder van Necker mann vertelde dat het bedrijf verlies lijdt op de verleende kredieten. Ondanks het feit dat de rentepercentages op een hoog peil liggen in vergelijking met andere krediet vormen, waarvan de koper gebruik kan ma ken. Maar de rente is naar zijn zeggen niet meer dan een klein onderdeel van de totale kosten van de kredietverstrekking. Andere kosten zijn die van de administratie, het ver werken van de aanvraagformulieren, het in dekken tegen kredietrisico's en regelmatig toesturen van afrekeningen. Het gaat vaak om kleine bedragen, waar voor men niet eens terecht kan bij de ban ken. Juist daarom blijft de verlaging van de rente beperkt tot de grotere bedragen, die naar de mening van de woordvoerder in de hele branche te hoog is. Volgens de woordvoerder van Neckermann heeft de verlaging niets te maken met de da lende tendens op de rentemarkt. Door uitbreiding van het assortiment met duurdere gebruiksgoederen is er vanuit de markt meer vraag naar hogere kredieten. Hier speelt het bedrijf op in met het nieuwe systeem. Belangrijk voor de consument is dat de lagere rente ook geldt voor kleinere bestellingen, wanneer eenmaal het aan koopbedrag van 1500 gulden is bereikt. De klant die nu al in het krijt staat voor dit be drag of meer krijgt eveneens een lagere ren te berekend. Een woordvoerder van het grootste postor derbedrijf in Nederland, Wehkamp, is er van op de hoogte dat Neckermann nu een lagere rente heeft voor de hogere bedragen. Wehkamp kent geen variabel systeem. De rente op alle rekeningen bedraagt 1,85 pro cent voor vier weken. Op jaarbasis is dat volgens de officiële berekeningen 26,9 pro cent voor alle aankopen. Daarnaast is er nog een zogenaamd 'doel- krediet' voor 24,5 procent op jaarbasis voor de grotere aanschaf. Iedereen begrijpt dat de rente niet alleen bepalend is voor de prijs die men voor een artikel betaalt. Het kost enig rekenwerk om te ontdekken waar men het goedkoopste uit is. De vereniging Eigen Huis geeft vanaf 21 maart de nieuwe hypothe kengids uit. Daarin zet zij de be langrijkste voorwaarden van vrij wel alle, in Nederland verkochte hypotheken op een rijtje. Tevens Samenstelling Raymond Peil wordt aangegeven op welke pun ten de verschillende hypotheken slecht uit de bus komen. Op basis van de hypothekengids is het een stuk eenvoudiger voor de consu ment om zelf uit te vlooien welke hypotheek de meest geschikte is. De consument in ons land is goed koper uit dan die in de buurlanden België en de Bondsrepubliek Duitsland. Dat blijkt uit cijfers van het Europese bureau voor de statis tiek die de EG-commissie in Brus sel heeft gepubliceerd. Voor een bepaalde hoeveelheid zorgvuldig uitgezochte goederen en diensten waarvoor in ons land 100 gulden moet worden betaald is men in Bel- gie 101 gulden kwijt en in Duits land 113,70 gulden. De peiling is verricht in december van het afge lopen jaar. Zeer veel goedkoper dan in ons land is men uit in Portugal. Daar kost de uitgekozen eenheid van goederen en diensten namelijk maar 53,50 gulden. Het duurste land van de Gemeenschap is Denemarken (134,00). In de voorwaarden van de hypo theken is het afgelopen jaar vrij veel veranderd. Vooral op het front van de al dan niet verbeterde levenhypotheek. Een belangrijke wijziging is ook het boetebeleid van de geldschieters. Voorheen brachten vrij veel instellinge hoge boetes in rekening bij klanten die de hypotheek opzegden vanwege verkoop, gedwongen verhuizing of overlijden. Ook mensen die door een terugval in inkomen de woon lasten niet meer konden opbren gen werden extra gedupeerd om dat ze door de boete met een extra schuld werden opgezadeld. Aan de hypotheekrente zitten ook wat haken en ogen. Veel ban ken geven voor hun hypotheken een percentage op dat niet met het werkelijk te betalen tarief overeen komt, als gevolg van allerlei extra kosten. Eigen Huis berekent de werkelijke rente; het blijkt dat het verschil tussen de duurste en goed koopste bank oploopt tot acht pro cent. Adviezen Eigen Huis geeft ook adviezen om ouderen die met pensioen gaan en in de regel in inkomen achter uit met hun hypotheek op weg te helpen. Er zijn voor hen verschil lende mogelijkheden om de woon lasten te verlagen. De hypothekengids is verkrijg baar bij veel boekhandels en recht streeks bij de woonconsumenten organisatie. De hypotheekgids is te bestellen door overmaking van tien gulden (leden) of 12,50 gulden (niet-leden) op giro 2665588 van Ei gen Huis in Amersfoort, onder ver melding van 'Hypothekengids'. Aan het af sluiten hypotheek zit ten veel haken en ogen. Bo vendien is er het laatste jaar nogal veel ver anderd. In de ze gids pro beert Eigen Huis de consu ment een beetje wegwijs te ma ken. (foto pr) i ®MSi {jus®**"" J KMAND K - Nuw f-t, -mi - -'Mol? Wkh i Koolmonoxyde eenvoudig te ontdekken Detector Europe Distribution heeft een eenvoudig apparaatje op de Ne derlandse markt gebracht dat waarschuwt tegen koolmonoxyde. De zogenaamde koolmonoxyde-detector is een plaatje waarvan een deel verkleurt, wanneer er koolmonoxyde vrijkomt. Een concentratie van niet meer dan 0,02 procent is volgens Detector Europe Distribution al vol doende om het plaatje te doen verkleuren. Een test met een monster wees uit dat het plaatje inderdaad werkt. Kennelijk was de concentratie koolmonoxyde te sterk opgevoerd bij deze test boven de gashaard; het plaatje werd zwart en de tester misselijk. Met een hoeveelheid van 0,02 procent komt men regelmatig ongemerkt in aanraking, schrijft de onderneming. De gevolgen blijven dan beperkt tot hoofdpijn en misselijkheid. Hogere concentraties kunnen na enkele uren leiden tot bewusteloosheid en de dood. De detector kost enkele gul dens en is verkrijgbaar onder andere bij doe-het-zelf-zaken, drogisterijen, kampeerwinkels, tankshops en garagebedrijven. Het onderzoek dat Konsumenten Kontakt (KK) heeft gehouden naar aanleiding van klachten van leden over de werkwijze van relatiebe- mibbelingsbureaus is niet onzorg vuldig uitgevoerd. Dat heeft de president van de Haagse recht bank, mr. Wijnholt, bepaald in het kort geding dat de Raad van Toe zicht op Dienstverlening bij Rela tievorming (RvT) en de stichting Inter/Relatie, hadden aangespan nen tegen KK. De eis rectificatie op straffe van een dwangsom, werd af gewezen. Aanleiding voor het kort geding was het artikel "Meer klachten over erkende bureaus" in het fe bruarinummer van Koopkracht. Hierin komt KK tot de conclusie dat het aantal klachten over erken de bemiddelingsbureaus toe neemt. KK vindt allereerst dat de dienstverlening van de erkende bureaus Inter/Relatie en de Stich ting Centrum Europa moet worden verbeterd. Zij pleit tevens voor wettelijke maatregelen om onbe hoorlijke praktijken van niet-er- kende bureaus aan banden te leg gen. De RvT houdt toezicht op het functioneren van de door deze raad erkende bureaus. De Raad en het bureau Inter/Relatie waren van mening dat de onderzoeksmetho de onzorgvuldig was uitgevoerd. KK had in 1987 een advertentie ge plaatst in landelijke dagbladen en riep daarin mensen op die klachten hadden over relatiebureaus, zowel de erkende als de niet-erkende. Mr. Wijnholt vond dat het onderzoek op juiste wijze had plaatsgevonden en dat de raad gelegenheid had ge had te reageren omdat het onder zoek hem van tevoren was toege stuurd. Jaarverslag Nationale Ombudsman DEN HAAG (GPD) De Nationale Ombudsman vindt het "slechts in uitzonderingsgevallen aanvaardbaar" dat men sen, die weigeren hun geldboete te betalen, de vervangen de hechtenis uitzitten in een politiecel. Het cellentekort in de huizen van bewaring mag niet ten koste gaan van de rechten en verblijfsomstandigheden van gedetineerden. BINNENLAND BUITENLAND ECONOMIE 3 Jackson slaat zijn twee rivalen, Michael Dukakis (links) e publikeinse kamp is de sfeer minder vriendelijk. Politiecellen zijn bovendien niet geschikt voor een langdurige hech tenis, terwijl de gedetineerden ook geen gebruik kunnen maken van het klachtrecht. Ombudsman mr. drs. M. Oosting schrijft dat in zijn jaarverslag over 1987. Al eerder constateerden de officieren van justitie grote problemen bij het ge durende zo'n dertig dagen opslui ten van mensen in politiecellen. Zij dreigden gevangenen op nog grotere schaal naar huis te zullen sturen. Maar minister Korthals Al- tes (justitie) heeft er op aangedron gen dat het Openbaar Ministerie zich soepel opstelt zolang de nieuw te bouwen gevangenissen nog niet af zijn; en dat zal op zijn vroegst in 1990 zijn. Andere punten uit het jaarver slag van Oosting: - Er moeten landelijke richtlijnen komen over de manier waarop po litie en justitie de nieuwsmedia in formeren over onderzoeken. Dat gebeurt nu soms voortijdig, aldus Oosting. - Asielzoekers moeten tussen tijds geïnformeerd worden over de stand van zaken rond hun asielaan vrage, ook als dat extra werk ople- veri. De behandelingsduur van asielverzoeken is "onaanvaard baar" opgelopen. - De PTT stelt zich "soms niet klant-vriendelijk" op wanneer mensen klagen over de postbezor ging. Ook is de procedure niet in al le postdistricten gelijk. Voor de privatisering van de PIT moet dat betev geregeld worden. - De dienstverlening van de over heid aan de burgers dreigt te lijden onder de afslanking van het ambte narencorps. Nu minder ambtena ren hetzelfde of meer werk moeten doen, duurt het werk langer en ver minderen persoonlijk contact en dienstbetoon. Het werk van de Ombudsman moet meer effect gaan sorteren, al dus Oosting in het jaarverslag. Steun uit de Tweede Kamer is daarvoor onontbeerlijk. In ruim zestig gevallen heeft het werk van de Ombudsman vorig jaar tot ver anderingen geleid, zoals verbete ring van de klachtenregeling bij de spoorwegpolitie en de onderwijs inspectie alsmede de voorlichting van het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds. De Commandant van de Koninklijke Marechaussee heeft door het Consumentenonder zoek verboden om arrestanten tij dens de veiligheidsfouillering na genoeg geheel uit te kleden, terwijl de PTT werkt aan een landelijke klachtenregeling over telefoonre keningen. Politie De Nationale Ombudsman heeft in 1987 3316 verzoekschriften be handeld, 170 meer dan in 1986. Er werden 1082 rapporten uitge bracht, ruim 450 meer dan een jaar eerder. De meeste verzoekschrif ten werden in het laatste kwartaal van 1987 ontvangen. De meeste on derzoeken (386) werden ingesteld naar aanleiding van klachten over de politie, belastingen (333) en de PTT (110). In bijna de helft van de klachten over het optreden van de politie werd inderdaad geconstateerd dat de politie niet behoorlijk had ge handeld. Het meerendeel van de klachten betrof de bejegening en aanhouding. Het bureau van de Ombudsman is er in geslaagd de behandelings duur van kachten drastisch te ver korten. Werd in 1986 nog éénderde van de klachten binnen een maand afgehandeld, vorig jaar was dat meer dan de helft. WASHINGTON (AP) - De Demo cratische gouverneur van Massa chusetts, Michael Dukakis, boekte het afgelopen weekeinde in de staat Maine, in het noordoosten, een ruime zege. Een goede tweede aan Democratische zijde was Jesse Jackson, een telg uit het zuiden. Aan Republikeinse zijde eiste vice president George Bush de zege op. Dukakis kreeg de steun van ruim 40 procent van de afgevaardigden naar de staatsconventie en van ten minste 10 nationale afgevaardig den. De overwinning van Dukakis was verwacht; de goede tweede plaats van Jackson echter niet. De voorvechter voor de burgerrechten van zwarten voerde relatief weinig campagne in Maine, maar won bij na eenderde van het stemment- otaal. Jackson verrast met hoge score in het noorden Onder de Republikeinse kandi daten is intussen een felle strijd ontstaan. Zij bereidden zich voor op de grote test in het zuiden door elkaar met uitspraken over belas tingen en handel om de oren te slaan. Jack Kemp probeerde in At lanta zijn slecht lopende campagne nieuw leven in te blazen met recht streekse aanvallen op Bush en de Republikeinse leider van de Se naat, Bob Dole. Kemp voerde aan dat beiden de nalatenschap van president Ronald Reagan niet is Gephardtop de schouders. In het Re- (foto AP) toevertrouwd. "Zij klinken hetzelf de. Zij spreken hetzelfde. Zij heb ben de afgelopen jaar acht jaar voor iedere belastingverhoging ge stemd. Als een van hen wint, is de Reagan-revolutie over, voorbij". Dole viel Bush aan wegens het beleid van de regering-Reagan in zake de Iran-Contra affaire. "Wij zouden nooit wapens voor gijze laars moeten ruilen", aldus Dole, die vervolgens een rapport over terrorisme omhoog hield dat werd geschreven door een commissie onder voorzitterschap van Bush. Bush noemde de onderlinge strijd weinig bevorderlijk voor de Republikeinse zaak. "Het heeft geen zin dat Republikeinen elkaar bekritiseren of de president van de Verenigde Staten bekritiseren", al dus de vice-president. DAKAR (Rtr/AFP) - In Senegal, waar gisteren de noodtoestand werd uitgevaardigd voor de hoofd stad Dakar, is de belangrijkste ri vaal van president Abdou Diouf bij de presidentsverkiezingen van zondag gearresteerd. Abdoulaye Wade van de Democratische partij werd in zijn huis in Dakar aange houden te zamen met twee andere leiders van zijn PDS-partij. President Diouf kondigde voor Dakar de noodtoestand af nadat aanhangers van Wade overgingen tot geweld en de president was be schuldigd van fraude bij de verkie zingen. De arrestatie van Wade werd meegedeeld door zijn cam pagneleider. Wade's arrestatie kwam enkele uren nadat de nood toestand voor Dakar was afgekon digd, naar aanleiding van rellen zondagavond en maandag in volks- 'Benoeming burgemeester moet anders' EINDHOVEN (ANP) - De nieuwe burgemeester van Eindhoven prof.dr. J.van Kemenade vindt dat de benoemingsprocedure van bur gemeesters in grote gemeenten kwetsbare punten vertoond en moet worden veranderd. Eerst moet de politieke signatuur van de gewenste burgemeester worden vastgesteld. Pas daarna zou het werven van kandidaten moeten plaatsvinden. Van Kemenade zei dit vanmiddag tijdens zijn installa tie. De huidige procedure leidt vol gens Van Kemenade gemakkelijk tot verwikkelingen en situaties die zowel voor de betrokken personen als voor de gemeente onaange naam en onwenselijk zijn. „Omdat het moeilijk is de vertrouwelijk heid te bewaren kan de kwaliteit van het openbaar bestuur en de vervulling van publieke functies in het gedrang komen", aldus de nieuwe burgemeester van Eindho ven. Volgens hem zijn er nogal wat mensen die niet gauw geneigd zul len zijn om zich „in zo'n schoots veld te begeven". Van Kemenade noemt de benoe mingsprocedure door de vele be langen die soms op het spel staan vaak 'een ondoorzichtig proces en een schimmig steekspel', waar de kandidaten beter verre van kunnen worden gehouden. Rond de benoeming van een bur gemeester in Eindhoven heeft lan ge tijd onduidelijkheid bestaan. wijken. Aanhangers van Wade gin gen de straat op en betwistten de overwinning van Diouf. Politietroepen bezetten gisteren de universiteit van Dakar en het hoofdkwartier van Wade's Demo cratische partij. Menigten betogers en aanhangers van Wade werden met traangas en de wapenstok uit een gedreven. Onder de noodtoe stand, die werd bekendgemaakt door de staatsradio, zijn alle bijeen komsten verboden en heeft de poli tie grotere bevoegdheden tot aan houding. Tegen het eind van de middag leek de rust terug te keren in de straten van Dakar, waar rond een miljoen mensen wonen. Volgens de uitslag zoals die door radio-Senegal werd bekendge maakt behaalde Diouf 77 procent van de stemmen bij de verkiezin gen en Wade rond 21 procent. Diouf is sinds 1981 aan de macht in de voormalige Franse kolonie. Ooggetuigen meldden dat de on lusten voornamelijk werden ver oorzaakt door jonge Senegalezen, onder wie Wade brede steun ge niet. Wade, een 61 jaar oude advo caat en econoom die al twee maal eerder kandidaat was voor het pre sidentschap was, noemde de offi cieuze uitslagen waarbij Diouf een overweldigende overwinning be haalde, "belachelijk". KBB doet bod op Retailnet AMSTERDAM/GOUDA (ANP) - Het detailhandelsconcern Konink lijke Bijenkorf Beheer (KBB: on der meer De Bijenkorf en Hema) heeft een bod uitgebracht op Re tailnet, een detailhandelsorganisa tie in Gouda die onder meer negen winkelketens en drie inkoopcom binaties omvat. Het winkelconcern Blokker houdt een derde van de aandelen Retailnet in handen. KBB heeft al onderhandeld met participatiemaatschappijen van het verzekeringsconcern Amev, goed voor een derde van de aande len, en met de investeringsgroep Noro die een kleine zes procent in handen heeft. De rest van de aan delen zit bij directie, medewerkers en detaillisten. Retailnet omvat de winkelfor mules Prénatal, Babyhallen, Pitch, Amici, The Kids, Intersport, Fami- lux, Intertoys en De Marskramer, alsmede enkele dienstverlenende bedrijven voor de detailhandel, waaronder het reclamebureau Pluspoint. De omzet van de groep bedraagt ongeveer 600 miljoen gul den en bij Retailnet zijn 1800 men sen in dienst. ROME (AP) - De Italiaanse premier Giovanni Goria heeft gisteren laten weten dat zijn regering blijft bij haar verzet tegen de nieuwe verdeelsleutel voor de contributies van de lidstaten. In een brief aan de huidi ge voorzitter van de EG-ministerraad, Helmut Kohl, vraagt Goria om een bijeenkomst van de ministers van buitenlandse zaken op zo kort mogelijke termijn om de kwestie te bespreken. De nieuwe verdeelsleutel maakt deel uit van het ak koord dat eerder deze maand tijdens de EG-top in Brussel onverwacht tot stand kwam. Hierin is een be rekeningswijze opgenomen voor de betaling van een extra-bijdrage aan de begroting van 6,7 miljard ecu op een totale begroting van 44,8 miljard ecu (een ecu is on geveer f 2,30). De extra-bijdrage is nodig om het gat op te vullen tussen de voorziene uitgaven en de inkomsten die voortvloeien uit de oude EG-begrotingsbepalingen. Goria meent dat Italië een onevenredig groot deel moet betalen van het bedrag dat de Britse regering als teveel betaalde contributie van de EG terugkrijgt. Vol gens Goria is het contributievoorstel strijdig met de beginselen van het akkoord in Brussel. Italië heeft vrijdag al een compromisvoorstel ge daan, dat door alle lidstaten behalve Spanje en Frank rijk is aanvaard. Volgens Goria is er in de ontstane im passe geen andere mogelijkheid dan de zaak terug te verwijzen naar de commissie voor algemene zaken, en daartoe dient zo spoedig mogelijk een vergadering van de ministers van buitenlandse zaken bijeen te worden geroepen.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 9