Verbroederingsfeest in Calgary werd 'ieder voor zich' Duel met Ajax komt Young Boys ongelegen Hiddink vertrouwt op routine PSV Zwitsers tonen weinig belangstelling Bax werkt bij Rozet achterstand weg: 3-5 piste waar de sleetjes naar bene den raasden heeft zich misschien wel de meest interessante krachtmeting van de Spelen af gespeeld. Met aan de ene kant de Internationale bobbond (FITB) en aan de overzijde IOC-voorzit- ter Antonio Samaranch. Voor het eerst durfde een sportorganisatie het hard te spelen. De FITB eiste dat de strijd in de viermansbob in verband met de warmer wor dende zon vervroegd werd van tien uur naar half negen. Het IOC weigerde met de bekende argu menten: televisie, toeschouwers die al een kaartje gekocht had den. De Olympische vlag wordt gestreken. De vijftiende Winterspelen zijn voorbij. De waardering voor de jokers was vaak groter dan voor de topsporters. (foto epa) CALGARY (GPD) Eén record werd bij de 15e Olympische Win terspelen niet met gejuich be groet. De verbetering van de hoogste temperatuur sinds 1938 in Calgary. Winterspelen in een decor van bruine prairieweiden, opkomende sneeuwklokjes en winkelende mensen in korte broek, minirok en t-shirt. Met temperaturen net onder de twin tig graden en in de zon ver daar boven. Met windmeters die voor al de eerste week voortdurend op tilt sloegen. De enige dag dat het een beetje winterde moest de weg waarover de toeschouwers bij de slalom naar huis werden teruggebracht, voor twee uur ge blokkeerd worden. Na de vervoersproblemen in Lake Placid had Sarajevo vier jaar terug extra zijn best gedaan op het transport van sporters en toeschouwers. Na de chaos, ont staan door het gebrek aan hotel accommodaties in Joegoslavië, zorgde Calgary dat de 120.000 gasten uit de hele wereld pro bleemloos onder dak konden en zo zal Albertville over vier jaar al le aandacht besteden aan zijn ac commodaties. Daarbij streng op de vingers gekeken door het In ternationaal Olympisch Comité, dat zich niet nog eens bij de neus laat nemen door een premier die zijn recreatiepark wil promoten en doordrukt dat een ongeschik te berg als decor voor het alpi neskiën gebruikt wordt. De over dekte ijsbaan heeft zijn nut be- Krachtmeting Windschermen bij de schans zullen worden verlangd, bobba nen met de mogelijkheid van overkapping zijn nabij. Rond de Calgary 1988 De bobsleebond meldde Sa maranch dat de atleten het eve nement zouden boycotten, de Spaanse voorzitter dreigde op zijn beurt: de viermansbob zou dan niet in het programma van Albertville worden opgenomen. Het goud in de confrontatie was toch voor de bobbers, het IOC gaf toe. Die krachtige opstelling van de bobsleebond moet een voorbeeld zijn voor andere bon den. Het IOC moet de oren min der laten hangen naar de wensen van de televisie en beter luiste ren als weersdeskundigen en sportorganisaties opmerkingen maken. Figuranten De kritiek op de lengte van de Spelen is een voorbeeld. Calgary kende dagen dat het programma bestond uit drie ijshockeywed- strijden en een enkele demon- stratiesport. Ook van de atleten- commissie moet in de toekomst meer tegenwicht komen. Alleen dan kan voorkomen worden dat de sporter een figurant wordt in een televisiespektakel. In Noor- damerika hebben de prestaties van Yvonne van Gennip en Matti Nykanen minder aandacht ge kregen dan de struikelpartij van Eddy Edwards. De verrichtingen van Tomas Gustafson werden terloops gemeld bij de beelden van de dramatische ontwikke ling rond schaatskampioen Dan Jansen. Een brallende Canadese langlaufcoach die de Russen zonder vorm van bewijs van bloeddoping beschuldigde haal de de voorpagina, de sportieve prestatie stond weggedrukt op een middenpagina. Samaranch voorspelde dat de Spelen in Calgary de mooiste uit de sportgeschiedenis zouden worden, maar de Duitse schaats ster Monika Holzer-Pflug voor de vijfde maal onder dak bij Olympia zet het evenement op de laatste plaats achter Sapporo, Innsbruck, Sarajevo en Lake Placid. De Olympiade was een verbroederingsfeest, het is ieder voor zich geworden. De skipistes van Canmore en Nakiska liggen honderd kilometer van de voor malige cowboystad, Canmore heeft zijn eigen olympisch dorp. de meeste skisterren zitten in du re hotels in de omgeving van de skipiste. Vroeger bij de wieier- zesdaagse sliepen de renners in het sportpaleis in een kamertje van vier bij twee. Totdat de fiet send miljonair geworden Eddy Merckx het verdomde en een ka mer met bad nam in een luxueus hotel. Toeristen De verruiming van de ama teurbepalingen zorgt voor een zelfde effect bij de Spelen, in de nabije toekomst is het Dorp nog slechts de verblijfplaats voor de sporters zonder geld. De Spaan se slalomspecialiste Blanca Fer nandez Ochoa was dagelijks drie uur kwijt aan het reizen, haar concurrente Vreni Schneider kon voor de training in het hotel de latten onder binden. Een ex tra inspanning voor de Spaanse; wie zegt dat haar dat niet opge broken heeft bij haar mislukte jacht naar eremetaal. Veel duidelijker waren de on gelijkheden op de bob- en rodel baan en bij de Super G, waar de helft van de favorieten van het parkoers werd geblazen. De in ternationale bobbond moet ko men tot een indeling waarbij de echte topsporters geen last heb ben van 'toeristen' die als deelne mer van Mexico, Portugal en de Maagdeneilanden gratis kost en inwoning krijgen. Het mag niet voorkomen dat zij onder betere omstandigheden hun afdaling maken dan favoriet Wolfgang Hoppe, die roeispanen nodig heeft om zijn race te vol- brengen. Het IOC heeft uitste kende criteria voor deelname. De sportbond moet aangesloten zijn bij de internationale organisatie, voor de sport in het land moet een solide basis bestaan en de sporters moeten op kampioen schappen en wereldbekerwed strijden uitgekomen zijn. Regels die niet gehanteerd worden; waar is de solide bobbasis op de Nederlandse Antillen als twee Hollanders het eiland vertegen woordigen. Op welk kampioen schap heeft Juam Bankert uit Guam bewezen een volwaardig olympiër te zijn? Gevaar De biathlon-atleet was een ge vaar voor de andere deelnemers, Andra Sammaritani uit San Ma rino had op de 30 kilometer langlauf vijftig minuten achter stand, het hele veld moest hem passeren. De skiër uit Guatemala bleek klas vier van de skischool in Westendorf nog niet doorlo pen te hebben. Meer landen, meer deelnemers, meer winst (15 miljoen US dollars in Sarajevo, het dubbele in Calgary), meer commercie. Mits natuurlijk van de goede firma als Nina Gawri- liuk uit Rusland op de haarband ongeoorloofde reclame draagt ter grootte van een walnoot wordt haar de achtste plaats af genomen. Had ze de band een kwart slag gedraaid, dan was ze nog in de uitslag voorgekomen. Het toont de hypocrisie van de Spelen aan. Het gaat meer om de kijkcijfers en het dramatische plaatje dan om de sportprestatie. Ronald Reagan liet weten dat ook het Witte Huis fan is van Ed dy the Eagle; over de man die drie keer goud haalde en twee maal zo ver sprong, de Fin Matti Nykanen, geen woord van waar dering. In de warenhuizen vind je geen t-shirt met de beeltenis van Yvonne van Gennip, maar de rumrummers uit Jamaica en Flying Eddy grijnzen ze je overal tegemoet. Olympia moet uitkij ken dat het de jokers niet hoger waardeert dan de serieuze spor ter. TON DE RUITER SCOREBORD ZAALVOETBAL BERN (GPD) Het zit de Zwitser se voetballers niet mee. Bleef sneeuwval tijdens de drie maanden lange winterstop nagenoeg uit, daags voor de Europa-Cup-2-strijd tussen Young Boys en Ajax en en kele dagen voor de hervatting van de competitie zijn de velden eigen lijk alleen maar geschikt voor langlaufwedstrijden en sneeuw ballengevechten. Tientallen vrijwilligers, door het bestuur van Young Boys voorzien van sneeuwschuivers, ontdeden de piste van het Wankdorf-stadion gisteravond van de witte boven laag, waarnamen drassige, licht be vroren brij zichtbaar werd. Het doorgaan van de ontmoeting tegen Ajax. dat vorig seizoen voor een kwartfinale-duel al eens tevergeefs naar Malmö reisde, staat deson danks nagenoeg vast. Mochten de Spaanse arbiter Emilio Soriano Aladren, eerder dit seizoen fluitist bij Bordeaux-Lil- lestróm, en de Westduitse UEFA- gedelegeerde Baresel toch tot afge lasting overgaan, dan wordt het du el verschoven naar morgenavond. In het uiterste geval wordt uitge weken naar donderdag. Voor van daag worden overigens opnieuw sneeuwbuien voorspeld. Aladren zal vandaag het veld tweemaal aan een grondige inspec tie onderwerpen en bekijken hoe het met amateuristisch materiaal werkende vrijwilligerslegioentje het ervan heeft afgebracht. „Flink doorschuiven, jongens", adviseer de de Spanjaard gistermiddag, om zich vervolgens rap in zijn warme hotelkamer terug te trekken. Het tijdstip van de wedstrijd te gen Ajax, dat gisteren voor de trai ningen mopperend moest uitwij ken naar het bijveld van het Wank dorf-stadion, komt Young Boys ook om een andere reden ongele gen. Sportminnend Zwitserland verkeert nog immer in olympische sferen, de traditionele winterspor ten slurpen alle aandacht op en vanavond worden dan ook niet meer dan 12.000 toesschouwers verwacht. De meest kapitaalkrach tige supporters tellen daarvoor 140 gulden neer, de prijs voor een over dekte zitplaats. Voor Marco van Basten, die de wedstrijd zal bezoe ken, ligt er een vrij kaartje klaar. Wellicht tegen beter weten in houdt Alexander Mandziara dezer dagen de moed erin. Ook voor de oefenmeester van Young Boys is het nog een open vraag hoe de hui dige nummer drie van Zwitserland heeft overwinterd. De door kapi taalkrachtige sponsors bijkans met goud behangen spelersgroep moest zich drie maanden lang zien te vermaken met trainingen en oefenpotjes. Om het gebrek aan wedstrijdritme te verhelpen ver huisde Young Boys tijdelijk naar Malta en Italië voor een zestal vriendschappelijke duels. „Maar het is natuurlijk een groot nadeel dat we zo lang hebben stilgestaan", verklapte Mandziara. De Westduitser, wiens zoon Adam onlangs Young Boys verruil de voor Bochum, heeft vanavond ook in een ander opzicht een moei lijke puzzel op te lossen. Zijn meest ervaren aanvaller, de Zweed Björn Nilsson, moet met een rugblessure toekijken, een intensieve behande ling in München ten spijt. Ook ach ter de namen van Wittwer en Fi- mian, de verdediger die FC Den Haag begin november door een ra ke kopbal uit de Europese droom hielp, staan dikke vraagtekens. Young Boys, voor het eerst sinds 1959 in de kwartfinale, heeft de hoop gevestigd op de inbreng van Hasse Holmqvist, de tweede Zweed die in Bern onderdak heeft gevonden. De vormgever behoort met Dario Zuffi, met treffers tegen Dunajska Svreda (2) en FC Den Haag (1) scherpschutter van Young Boys, en de wispelturige linksbui ten Alain Sutter tot de hoogvlie gers in de Bernse selectie. Voor het overige bestaat het Europese klein tje uit Jongens die het van hun in zet moeten hebben", zoals Ajax- coach Barry Hulshoff het raak ty peerde. EERSTE KLASSE: RGC-MEDO 5-5. Odessa- Martin 5-2 MEDO 15-23 Jong Boys 15-14 Eigeman 15-22 de Amslel 15-10 Odessa 15-20 LB/Verbaan 14- 9 RGC 15-18 Wally sp. 13- 8 14-15 de Hanepoel 12- 4 Martin 14-14 De voetballers van Ajax vermaken zich in de tegen Young Boys. Vanavond wacht op e Andere clubs tastten in het verle den dieper in de buidel om het Zwitserse voetbal mogelijk nieuwe impulsen te geven. Minimale toe schouwersaantallen hebben niet kunnen verhinderen dat uitgeblus te vedettes als Giancarlo Antogno- ni, Uli Stielike, Paolo Cesar, Karl- Heinz Rummenigge en Marco Tar- delli in de nadagen van hun loop baan in Zwitserland nog wat wis selgeld verdienen. Dat geld geen rol speelt een talent als Sutter in casseert bij Young Boys maande lijks ongeveer 14.000 gulden we ten onder meer de vanuit Neder land over de Alpen gevluchte René van der Gijp, John Linford en John Eriksen inmiddels ook. Ajax zal vanavond waarschijn lijk in dezelfde opstelling aantre den als waarmee afgelopen zater dag op halve kracht FC Utrecht werd geklopt. Een vraagtekentje staat alleen achter de naam van John Bosman. De spits, de laatste weken uiterst moeizaam acterend, tot over z'n oren in de contractperi kelen en tegen FC Utrecht licht ge blesseerd uitgevallen, beperkte zich gisteravond tot wat lichte bal oefeningen. Hulshoff wenste daar geen enkele conclusie aan te ver binden, maar verklaarde eerder dat zijn geduld met sommige spelers uitgeput aan het raken is. Vermoedelijke opstelling Ajax: Menzo; Blind, Larsson, Spelbos en Hesp; Wouters, Winter en Mühren; Van 't Schip, Bosman en Rob Wit- schge. Young Boys: Zurbuchen; Conz, Wittwer(?), Weber en Hanzi; Jeitzi- ner, Baumann, Holmqvist en Mais- sen; Zuffi en Alain Sutter. TWEEDE KLASSE A: Hoogkamer-Ouweh. Vis 2-3, Stomp.Boys-Jipi's 9-3. Tav/AAB Boys-de Heulboys 7-5.Warmunda-Stomp.Boys 0-4 Hoogkamer 16-23 A.Heemskerk 15-13 Stomp. Boys 13-21 McDonald's 13-12 Ouweh. Vis 14-20 Tav/AAB Boys 17-12 Jipi's 14-17 de Heulboys 14- 8 Warmunda 16-15 vd Geest sp. 13- 3 Paoloni 15-14 TWEEDE KLASSE B: Grasshoppers-VNA 6-7. Nehppla Muda-de Rolleman 8-2, de Sleutels- Stoof 4-4 DERDE KLASSE A: Arbouw-Gr.Rest. 01. 6-1. ZWC/de Woif-Umtas L 5-8. Leidsch Dagbl -A- Team 7-3, Genie-Woubrugge 4-6 Unitas L. 13-24 Leidsch D. 15-13 Gr Rest 01.15-19 Genie 16-11 Woubrugge 13-18 ZWC/de Wolf 14- Arbouw 13-16 10 A-Team 15- 7 DERDE KLASSE B: Migor-Cha Cha 2-2, The Pro's-DOSR 5-2. SCGW/AWC-den Heyer 1-4, Alphia-vd Poel 5-4, Migor promoveert naar 2e Migor 16-28 Alphia 14-13 the Pro's 15-21 vd Poel 16-12- Cha Cha 18-20 den Heyer 17- 8 SCGW/AVVC 16-17 DOSR 13- 3 VIERDE KLASSE A: fc Pieca-Kasteel J. 2- 2,EBR-Kraan Sal. 4-1, Cronestein-Koudekerk 3- 8. Burg Utd.-West End 5-3 fc Pieca 14-25 Kraan Sal. 17-14 EBR 16-24 West End 17-13 Burg Utd. 15-17 Cronestem 15- 9 KATWIJK Zonder de top schutters Huug Aandewiel en Hennie Koet is Glasbergen er gisteravond slechts met moeite in geslaagd om het bezoekende Neptunus voor te blijven: 2-1. Bax hield zich in Rozenburg De Rozet met 3-5 van het lijf, terwijl elders in de interregionale klasse van het zaalvoetbal Datagold met een 3-4 overwinning van een bezoek aan Silva Boys huis waarts keerde. In de hoofdklasse waren er twee duels. THB won met 3-1 bij Lisse en Cleijn Duin wist het offensief van Lugdunum nog net te keren: 5-4. Glasbergen - Neptunus 2-1 Op slag van rust namen de Rot terdammers de leiding in deze weinig spectaculaire ontmoe ting. Het gehandicapte Glasber gen ontbrak het aan schotkracht en gedegen afmakers, al wisten Gert Aandewiel en Johan de Kroon de schade na de pauze be kwaam te herstellen: 2-1. De Rozet - Bax 3-5 De lage klassering van de voor malige eilandbewoners is bedrie- gelijk. Dat bleek gisteren weer eens. De Rozet nam tegen Bax snel een 2-0 voorsprong en moest pas ver in de tweede helft capitu leren. Martin Bax en Hans van Leeuwen zorgden nog voor rust voor evenwicht, maar nadat Jef frey Foree de bezoekers voor het eerst aan de' leiding had ge bracht, kwam De Rozet toch weer langszij: 3-3. Van Leeuwen en Foree konden het karwei ech ter toch afmaken: 3-5. Cleijn Duin - Lugdunum 5-4 De Katwijkers mogen dan over weinig schotkracht beschikken, gisteravond bleek dat ook de ver dedigers best nog uit de voeten kunnen voor het doel. Lugdunum moest het al in de be ginfase stellen met een man min der, waardoor Jan Hoek de thuis ploeg met 1-0 aan de leiding kon brengen. Verhoog nam daarna het initiatief over en voerde de Leidenaars naar 1-2. Cleijn Duin was wakker geschud en kwam door Eysberg, Jonker en Rog op 4-2. Na de pauze steeg de span ning toen Kanbier gelijkmaakte. Jan de Beste deed tenslotte zijn naam alle eer aan door de Katwij kers naar de zege te schieten: 5-4. Lisse - THB Boys 1-3 Lisse koos noodgedwongen voor een verdedigend concept, maar zag de inspanningen niet beloond. Breekpunt was de tweede treffer van Leon van der Zwet van THB, nadat de THB- grensrechter tot grote onstelte- nis van Lisse de bal buiten de lij nen had zien gaan („hij was zeker twintig centimeter in"), waar door THB weer balbezit kreeg. Fred Muller maakte daarna het karwei af (1-3). Patrick Bon scoorde voor Lisse. EINDHOVEN (GPD) - In maart wil PSV z'n staart roeren. De tien wedstrijden die in die komende pe riode voorzien zijn, hebben ver strekkende gevolgen voor de na bije toekomst van de ploeg. Theo retisch kan de formatie van trainer Guus Hiddink aan het eind van de ze reeks al landskampioen zijn en in de halve finales van de KNVB- beker zitten. Belangrijker voor PSV echter is de eerste wedstrijd in de reeks: het Europa-Cupduel morgenavond in Bordeaux tegen Girondins. Daar moet de serieuze basis gelegd worden voor een plaats in de halve finale en dus Eu ropese erkenning. Dan namelijk hoeft ook Guus Hiddink niet meer te mompelen dat „PSV bij de beste vijf van Europa behoort", maar mag de coach er rondborstig voor uit komen. Als grootste probleem in de kwartfinale zien de Brabanders niet zozeer tegenstander Girondins Bordeaux, maar veel meer de eigen PSV-drang. „De offensieve drang De Jongh eerste LEIDEN - Bij de open Belgische kampioenschappen heeft Mandy de Jongh de hoofdprijs opgeeist. De taekwondoka van sportschool Gerard van den Berg versloeg in de finale de Oostenrijkse Huber. Peter Onderwater werd tijdens het toer nooi in Luik uitgeschakeld in de tweede ronde. In het afgelopen weekeinde haalden twee leden van sportschool Van den Berg, Hennie Schenk en Albert Louiaux, de zwarte band. in de ploeg zal ingeperkt moeten worden. Spelers als Eric Gerets en Jan Heintze, die in de competitie vaker vooruit voetballen dan ver dedigen, zullen die initiatieven moeten doseren. In het Europese voetbal gelden andere wetten dan in onze competitie. Bordeaux schuwt niet om voor eigen publiek een wedstrijd lang rond het eigen strafschopgebied te blijven han gen. Die Fransen spelen vaak als een lamme kievit, maar dan opeens slaan ze toe met een snelle counter. Een spelletje dat ze goed beheer sen. Ik vertrouw op de ervaring die in PSV schuilt, want de meeste spelers hebben internationaal wel het een en ander meegemaakt". Weken geleden reeds verlangde Hiddink al openlijk naar meer te genstand in de eigen competitie. Het ging allemaal te makkelijk en PSV verloor scherpte en agressie. „Na het gelijkspel tegen Fortuna hebben we de zaak intern weer eens aangehaald. Concentratie en discipline moesten weer terugko men". De vorm lijkt, na de frisse vertoning in Volendam, terug. De langdurig geblesseerde Denen, Heintze en Arnesen, hebben weer voldoende spelritme. Alleen het meespelen van Hans Gillhaus is twijfelachtig. Vanavond in Bor deaux wordt hij aan een laatste test onderworpen. Drie keer hebben Guus Hiddink dan wel co-trainer Hans Dorjee hun aanstaande tegenstander aan het werk gezien. „Zij spelen on Frans", vindt Hiddink. „Het is geen ploeg die wordt gedragen door een of twee vedetten, maar veel meer een technisch collectief vormt. De ploeg speelt vaak op de nul, met veel mensen achter de bal en twee avonturiers, Ferreri en Vu- jovic, in de aanval. Van hardheid is Bordeaux eveneens niet vies". Het venijnigste wapen hebben de Fran sen wat dat betreft afgelopen weekeinde verloren toen de bonki ge José Touré met een zware her senschudding het veld moest rui- Financieel kan het Europese avontuur nu al niet meer stuk. In anderhalf uur tijd verkocht de pen ningmeester afgelopen zaterdag ochtend alle entreekaartjes. Los van de tv-inkomsten levert dat ruim zeven ton op. De revenuen van Europa-Cupwedstrijden over schrijden daardoor de begroting van manager Kees Ploegsma nu reed's met enkele tonnen. Niet niks, maar Europees gezien een schijn tje. „Dat heeft te maken met de capa citeit van het stadion en de prijzen die wij hanteren", zegt Kees Ploegsma. „In Bordeaux kosten plaatsen die hier 45 gulden opbren gen, ruim honderd gulden. We wei geren de prijzen voor enkele duels per jaar op te schroeven. PSV heeft een grote en trouwe aanhang en dat is aangenamer dan de grote inkom sten van enkele Europa-Cupduels in een seizoen. Als we blijven pres teren, komen de lucratieve aanbie dingen voor toernooien wel. Voor het komend seizoen staat de deel name aan de toernooien van Mechelen en La Coruna reeds vast". In het streven om financieel der afhankelijk te zijn var hoofdsponsor een gunstige ont- de wikkeling. „Evenals", vult Ploegsma aan, „het aantrekken van nog twee nieuwe co-sponsors. Ik kan nu nog geen namen noe men, maar ik ga ervan uit dat we het aantal co-sponsors begin vol gend seizoen op tien hebben". Dat betekent op jaarbasis een extra potje van drie miljoen gulden voor PSV. „Dat is ook de reden dat we thans bezig zijn spelers voor een langere termijn vast te leggen en reeds be staande contracten open te breken. Voor de Nederlandse en Belgische markt waren we niet bang, maar als er vanuit Italië of Spanje aanbie dingen zouden komen, hadden we niemand kunnen houden. Als een club nu, na de contractverlenging, aanklopt voor Ronald Koeman, ga je denken aan bedragen die liggen tussen acht en tien miljoen gulden. We breken die contracten echter niet open om bij eventuele verkoop veel geld aan deze spelers te verdie nen, maar om ze in Eindhoven te houden". Afgelopen vrijdag had Ploegsma weer een gesprek over dat thema met Gerald Vanenburg. „We zijn toen een heel eind gekomen. Het woord is nu aan Vanenburg. Daar na volgen de gesprekken met Ber ry van Aerle. Ook diens contract wil PSV tussentijds verlengen. Clubs die nu nog proberen zo'n speler binnen te halen, zullen er be hoorlijk voor moeten bloeden. Ho pelijk schrikt dat af. Dat geldt niet voor Arnesen en Koot. Hun con tract loopt af en met hen moet nog over verlenging worden gespro ken". Koudekerk 15-17 Kasteel J. de Boer-Sirr Hoogvliet 17-28 Du Prie Inter Jo 17-26 Ceres TIB de Boer16-24 Simoniz Querelle 16-18 Kooi Voorschoten 14-12 Toernooi Linares Uitslagen zesde ronde- Georgiev (Bul) - Chandler (GBr) afgebroken, Hiartarson (IJsl) - Joesoepov (Sov) 1/2-1/2, Ljubojevic (Joe) - Tsiboerdamdze (Sov) 1-0, Timman (Ned) -Beljavski (Sov) afge broken, Portisch (GBr) - Nikolic (Joe) afgebroken, Nunn(GBr) - lllescas (Spa) 1/2-1/2. 1. Timman 4 1/2 en 1 afg 2. Beljavski 3 1/2 en 1 afg., 3. Nunn 3 1/2, 4. Ljubojevic 3 en 1 afg., 5. Joesoepov 2 1/2 en 2 afg., 6. Portisch, lllescs en Hjartarson 2 1/2 en 1 afg., 9. Chandler 2 en 2 afg., 10. Georgiev 1 1/2 en 2 afg., 11. Nikolic 1 en 1 afg 12. Tsiboerdamdze 1/2. ïr, die bruto f. 300.000,00 ontvangt. Derde prijs o i winnaars, die elk bruto f. 4.892,00 ontvangen. Vierde prijs: 3.612 deelnemers, die elk f. 69,00 ontvangen. Vijfde prijs: 62.581 deelnemers, die elk f, 5,00 ontvangen. Derde prijs. 4 deelnemers. 420,90 ontvangen. Vierde prijs- 228 deelnemers, die elk f. 11,40 ontvangen. ROME (Rtr) - De voetballers uit de serie A in Italië dreigen op 17 april te staken. Voorzitter Sergio Cam- pana van de spelersvakbond ver klaarde gisteren, dat de Italiaanse voetbalbond afspraken met de spe lersorganisatie heeft geschonden. Volgens Campana was de bond ak koord gegaan met de regeling geen buitenlanders in de tweede divisie toe te staan. De Italiaanse voetbal bond bepaalde vorige week, dat de tweede-divisieclubs vanaf volgend seizoen één buitenlandse speler mogen opstellen.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17