ISSISS0 Tennisbanen moeten hoognodig opgeknapt Handtekeningenactie voor openbare school Warmond VVV W armond steeds meer serieus genomen 5Sterrenmaker voor het voetlicht Leiderdorp wil extra vermelding op rijksweg DEBUUT OP RADIO geen weer, wij zijn op pad DINSDAG 1 MAAKT 1988 REGIO LEIDEN Kosten bijna een half miljoen ZOETERWOUDE - De tennisba nen op het Zoeterwouds sportpark Haasbroek moeten hoognodig worden gerenoveerd. De overkoe pelende KNLTB acht de banen niet meer geschikt als wedstrijdba- Dronken man ramt vier auto's ZOETERWOUDE-RIJNDIJK Zwaar onder invloed heeft een 28- jarige Amsterdammer gistermid dag vier auto's geramd die voor een stoplicht stonden te wachten op de Zoeterwoudse Rijndijk, vlak voor rijksweg A4. Twee van de vier auto's zijn waarschijnlijk totaal vernield door het bestelbusje van de Amsterdam mer. Uit een bloedproef, om half drie afgenomen, bleek dat de man meer dan 1,8 promille alcohol in zijn bloed had. Onderhandelingen met schoolbesturen vastgelopen WARMOND Als het aan de voorstanders van niet- confessioneel onderwijs ligt komt er toch een derde ba sisschool in Warmond. De groep start vandaag met het inzamelen van handteke ningen onder de plaatselij ke bevolking. Men wil proberen vóór 1 april bij de gemeente een verzoek tot de stich ting van een bijzonder neutrale ba sisschool in te dienen. De besturen van de katholieke basisschool De Leerhoeve en de protestants-chris telijke Oostergeest hebben inmid dels te kennen gegeven deze beslis sing te betreuren. De onderhandelingen die de be trokken partijen vorige maand op aandrang van de gemeente hebben gevoerd zijn dus op niets uitgelo pen. Tijdens de eerste gespreks ronde op 4 februari werden vijf mo gelijkheden besproken om te ko men tot een vorm van niet-confes- sioneel onderwijs in Warmond. Een van die 'modellen' voorzag in de samenvoeging van De Leerhoe ve en Oostergeest tot één onder wijsinstelling. Op deze zogeheten algemeen bijzondere school zou dan plaats moeten zijn voor ver schillende geloofsopvattingen. Uit zowel de gesprekken van 4 februari als die van twee weken later is ge bleken dat de vertegenwoordigers van beide scholen hier niets voor voelen. De mogelijkheid om beide scho len te laten bestaan, maar de statu ten zodanig te wijzigen dat er in de toekomst ook plaats zou zijn voor neutraal onderwijs, leek het beter te doen aan de onderhandelingsta fel. Volgens P. van der Vooren, woordvoerder van de groep niet- confessionelen, werden echter op dit punt ook maar weinig toezeg gingen gedaan. "We hebben toen na overleg met de achterban beslo ten een aanvang te maken met het inzamelen van handtekeningen. Het vertrouwen dat de onderhan delingen op korte termijn zicht zouden geven op een oplossing ontbrak". Onzeker Van der Vooren geeft toe dat dat niet de enige reden is geweest om met een handtekeningenactie te beginnen. "We hebben uit Den Haag vernomen dat binnenkort de stichtingsnormen voor een open bare school worden verzwaard. We hebben nu genoeg aan vijftig hand tekeningen. Als we nog een jaar wachten is een aantal van tachtig vereist. Het is uiterst onzeker of we die bij elkaar kunnen brengen". De handtekeningen moeten ui terlijk 1 april, vergezeld met een verzoek tot openbaar onderwijs, in handen zijn van de gemeente. Deze is dan wettelijk verplicht het op te nemen in het scholenplan. Opna me in dit plan, dat in augustus 1989 van kracht wordt, betekent dat de provincie financieel gaat bijsprin gen. Volgens Van der Vooren zal er niet op een agressieve manier op handtekeningen worden gejaagd. "Het is niet zo dat we bij de poort van de Leerhoeve of Oostergeest gaan staan en aan ouders vragen of ze hun kind alsjeblieft op ons schooltje willen doen. We willen de schoolbesturen niet tegen ons in het harnas jagen. Voor handteke ningen benaderen we gewoon onze achterban. Die is groot genoeg om tot het benodigde aantal te ko- "We streven er overigens naar om na 1 april de onderhandelingen met de schoolbesturen weer te her vatten. Iedereen is er wel van over tuigd dat er in Warmond voor drie scholen niet echt plaats is. Het zou een behoorlijke kapitaalvernieti ging betekenen. Maar met de hand tekeningen op zak hebben we een sterkere onderhandelingspositie". J.A. Verbeek, woordvoerder van zowel Oostergeest als De Leerhoe ve, was vandaag niet voor com mentaar bereikbaar. nen. Bovendien loopt het ledental van de vereniging terug. Burge meester en wethouders van Zoeter- woude stellen nu dan ook voor de tennisbanen helemaal te vernieu wen. Een en ander zal ongeveer een half miljoen gaan kosten. Er wordt al een paar jaar gepraat over de slechte staat van de tennis banen in sportpark Haasbroek. Een technisch onderzoek heeft de gemeente Zoeterwoude nu geleerd dat de grond onder de banen is ver zakt. Er zijn per tennisbaan hoogte verschillen gemeten van zeven tot dertien centimeter. Verschillen die al heel wat voet- of beenblessures tot gevolg hebben gehad. Repareren is geen oplossing, al dus burgemeester en wethouders. Voor 'lapwerk' zou 300.000 gulden moeten worden uitgetrokken ter wijl succes dan maar voor korte tijd verzekerd is. In principe willen burgemeester en wethouders het complex onderheien met een ge wapend-betonplaat. Daarmee zijn volgens adjunct-directeur gemeen tewerken Van Leeuwen alle risi co's voor zettingen en opvriezen ondervangen. De uitvoering kan in twee fasen plaatsvinden (najaar 1988 en voorjaar 1989), zodat de tennisvereniging geen half jaar op non-actief hoeft te staan. burgemeester en wethouders hebben al een 'potje' gevonden om de benodigde 470.000 gulden op ta fel te leggen. Uit het fonds dorps ontwikkeling komt 210.000 gulden. Verder is er 260.000 gulden vrijge komen door de verkoop van het pand Hoge Rijndijk 167 en de voor malige kleuterschool Zonnegaar- de. Vanavond komt de kwestie aan de orde in de raadscommissie wel zijn. Forumavond vrouw werk VOORSCHOTEN - Vrouwen en werk in Voorschoten. Onder die ti tel organiseert de Voorschotense Vrouwenraad een forumavond op 8 maart, de Internationale Vrou wendag. De vrouwendag is ont staan toen vrouwen via stakingen betere werkomstandigheden en een betere beloning eisten. Omdat vrouwen ook nu nog wensen hebben, organiseert de or ganisatie dinsdag vanaf acht uur een bijeenkomst in het cultureel centrum. Directeur welzijn Verlooij belicht hier het gemeente lijk personeelsbeleid, Vrouwen raadvrouw Lamboo heeft het over 'Vrouw in eigen bedrijf en GAB- afgevaardigde Capel bespreekt 'Werkloosheid onder vrouwen in Voorschoten'. Lintje voor ANWB-man WASSENAAR/VOORSCHO TEN - Voorschotenaar M.J. Lemckert heeft gistermiddag de eremedaille in goud gekregen, behorende bij de orde van Oran- je-Nassau. Lemckert kreeg zijn onderscheiding van burgemees ter P.H. Schoute van Wassenaar, in het ANWB-hoofdkantoor. Lemckert heeft vanaf 1953 voor de in Wassenaar gevestigde toeristenbond gewerkt. Eerst als chef Technostation Utrecht, la ter als chef afdeling Research en adviseur van de afdeling Techni sche Ledenservice. De Voorschotenaar geldt als een autoriteit op het gebied van corrosie, remwerking, materiaal- fouten en motorschade bij mo torvoertuigen. Hij is bestuurslid van de Technische School Voor schoten en is onder meer advi seur van het ministerie van Eco nomische Zaken. Ontbreken logies groot gemis Een toast op het afscheid van de Michelin-inspecteur. Het Warmondse echtpaar Buis wordt geflankeerd door chef-kok C. van Fulpen en Beukenhof-directeur L.C.M. Beeren. (foto Holvast) OEGSTGEEST/WARMOND - Bijna veertig jaar lang bepaalde Warmonder P.D. Buis (64) welk restaurant in Nederland een zo felbegeerde ster in de Michelin-gids vermeld kreeg. Per 1 maart neemt de Warmonder af scheid als inspecteur van Michelin-Nederland en dat was voor de directie van het Oegstgeester sterrenres taurant De Beukenhof gisteren aanleiding hem en zijn echtgenote een receptie aan te bieden. Een receptie waar 'heel' culinair Nederland was ver tegenwoordigd. Ruim 300 man kwamen de Michelin- man de hand schudden. Onder de aanwezigen waren vertegenwoordigers van alle met één of meer sterren onderscheiden bedrijven plus leden van culinaire ge nootschappen als de Alliance Gastronomique Neer- landaise, Relais Chateaux, Relais du Centre en de Romantische Restaurants. Volgens Beukenhof-directeur L.C.M. Beeren heeft Buis in die 39 jaar vanuit zijn positie en functie een "belangrijke bijdrage geleverd aan het culinaire kli maat in Nederland" en "aan een opvallende klimaats verbetering" in deze. Het initiatief voor de receptie was van het Oegst geester sterrenrestaurant omdat Buis daar in 1957 voor het eerst luxueus dineerde met zijn vrouw, Anneke Mendes. Heel wat dineetjes zouden er volgen. Lang niet ie dereen kende het gezicht van de inspecteur. Reden voor de werkgever om geen medewerking aan de re ceptie te willen verlenen, want Buis heeft nog een aan tal beoordelingen af te werken. Beeren vindt dat een juiste houding. "Men wil dat hij in die tijd nog anoniem zijn werk kan doen en wilden zich neutraal opstellen. Ik denk dat die houding goed is voor het image van Mi- chelin". WARMOND - De VW in War mond, twee jaar geleden door een aantal enthousiaste inwoners nieuw leven ingeblazen, krijgt steeds meer vaste grond onder de voeten. In het jaarverslag meldt voorzitter J.P. de Winter dat in de loop van 1987 is gebleken dat het overleg met het gemeentebestuur, de ondernemersvereniging en an deren steeds vastere vormen aan neemt. De VW wordt steeds meer serieus genomen in Warmond. Vol gens De Winter heeft "deze positie ve instelling" invloed op het leden bestand, dat met zes procent steeg naar 171. Een en ander "rechtvaar- LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp gaat een gesprek arran geren met de ANWB en Rijkswa terstaat om beide instanties alsnog te bewegen op de rijksweg A4 bij de afslag Hoogmade vanaf de rij richting Den Haag de plaatsnaam Leiderdorp te vermelden. De ge meente Leiderdorp heeft daar eind vorig jaar al om verzocht, maar kreeg toen een brief dat er afwij zend geadviseerd zou worden. Daarmee willen burgemeester en wethouders geen genoegen ne men. Overigens heeft de gemeente al in 1984 in een brief aan de mi nister van verkeer en waterstaat gevraagd om de bebording te wijzi gen. Rijkswaterstaat heeft als beheer der van de weg het recht om al dan niet de plaatsnaam Leiderdorp te vermelden, maar de mening van de ANWB speelt wel degelijk een rol. Doel van de plaatsnaam 'Leider dorp' op de borden bij de afslag Hoogmade is te stimuleren dat het doorgaand verkeer niet via de Persant Snoepweg/Engelendaal rijdt, maar buiten de bebouwde kom van Leiderdorp om. Als ze de afslag Hoogmade nemen, komen automobilisten terecht op de pro vinciale wegen 5 en 6 en wordt het centrum niet belast. Bovendien, zeggen burgemeester en wethou ders, wordt er vanaf de andere rij richting (Amsterdam) bij Hoogma de wél ook naar Leiderdorp verwe zen. Warmunda De Warmondse voetbalvereniging 'War munda' organiseert vrijdag 4 maart een speciale klaverjasavond in het clubhuis op sportpark Het Overbos. gelegen aan de Herenweg. Er zijn heel wat prijzen te winnen. De opbrengst van deze avond is bestemd voor 'De Zonnebloem', afde ling Warmond. Voor dat goede doel zal het Rad van Avontuur ook vele prijzen wegdraaien. Inschrijfgeld een rijksdaal der per persoon. Marijke Höweler De schrijfster Marijke Höweler houdt vanavond een lezing in de openbare bi bliotheek van Oegstgeest. Aanvang kwart over acht. Höweler bracht de afge lopen jaren een groot aantal boeken uit. Enkele titels: 'Bij ons schijnt de zon', 'Mooi was Maria' en 'Had maar een kat gekocht'. Kanovereniging De Leiderdorpse kanovereniging Rijn land houdt morgen open huis. In ge bouw Irene aan de Hoofdstraat 82 in Lei derdorp kan men vanaf acht uur mor genavond terecht. Er worden dia's ver toond en kanofilms afgedraaid. Voor verdere informatie kan men ook het tele foonnummer 071-133520 draaien. Brassband De Brassband Warmond zal vrijdag, 4 maart, het jaarlijks concert verzorgen in de N.H. kerk aan de Warmondse Heren weg. Medewerking aan het concert ver leent de Utrechtse harmonie 'De Ba zuin'. Aanvang acht uur, toegang gratis. WD De VVD-afdeling Katwijk organiseert op zaterdag 27 februari weer haar maande lijkse bijeenkomst in hotel Savoy aan de Boulevard in Katwijk. Het gaat om een informeel samenzijn waar onder meer contacten kunnen worden gelegd met de raadsfractie en het bestuur van de partij. digt de mening dat de huidige VW in Warmond geaccepteerd is en dat geeft ons het vertrouwen verder te gaan", aldus het jaarverslag. Van avond komt de VW in hotel De Zon bijeen in de jaarlijkse algeme ne ledenvergadering. Het VW-informatiecentrum, gevestigd in de kantoorboekhan del van De Nie, is in 1987 aanzien lijk drukker bezocht dan het jaar daarvoor. Opmerkelijk daarbij is de toename van het aantal buiten landse toeristen. Daarnaast was er sprake van een sterke groei van de telefonische verzoeken om infor matie. Veel vragen waren er over de verhuur van zomerhuisjes, over de Warmondse campings en over de mogelijkheden om boten, ka no's en roeiboten te huren. Helaas is het volgens de VW niet altijd mogelijk aan deze ver zoeken te voldoen. "Het ontbreken van mogelijkheden tot overnach ten in Warmond wordt als een groot gemis ervaren. Wij blijven hopen dat er zich alsnog Warmon- ders bij ons opgeven, die bereid zijn toeristen een enkele of meer nachten logies te verschaffen". De vorig jaar verschenen platte grond van Warmond plus de Ka- gerplassen is een veelgevraagd ar tikel geworden. Een vernieuwde uitgave van de informatiefolder om de toerist wegwijs te maken in War mond vond eveneens gretig aftrek. Momenteel werkt de VW War mond op informele wijze samen met de VW's van Leiden, Sassen- heim, Lisse, Hillegom, Katwijk, Noord wijk en Noord wij kerhout. Vorig jaar was er aanvankelijk sps- rake van de komst van een streek - VW, maar dit samenwerkingsver band is in de ijskast gezet. Dit ge beurde mede doordat een aantal gemeentebesturen bezwaar aante kenden tegen een nogal ambitieus samenwerkingsplan. Het bestuur van de Warmondse VW betreurt deze gang van zaken en hoopt dat er wellicht in een andere vorm een samenwerkingsverband uit de bus kan rollen. WASSENAAR - De Wassenaar- se wethouder A.J.F. Cocheret de la Morinière heeft vanmorgen het startsein gegeven voor de op knapbeurt van een van de statige entrees van zijn gemeente, het verlengde van de Van Zuylen van Nijeveltstraat. Langs dit stukje, tussen de en tree naar Duinrell en de weg naar de Wassenaarse Slag, staan de bomen dicht op de weg en ver tonen ze vrijwel allemaal aanrij- schade. Burgemeester en wethou ders willen de fraaie, karakteris tieke laan in oude luister herstel len door wondbalsem te smeren, bomen bij te werken en open ruimtes op te vullen met 43 vol wassen eiken. Voor dit alles is veel groot ma terieel nodig. Gevolg daarvan is dat het stukje Katwijkseweg tot en met vrijdag tussen negen en half vier is afgesloten voor auto verkeer. In die uren geeft de ge meente met hekken en borden een andere route aan, via Kokshom- laan en Oostdorperweg. Voor ne gen uur 's morgens en na half vier 's middags kan het verkeer deze week normaal doorgang vinden. (foto Holvast) LEIDERDORP De eerste levensmaanden van het in januari opge richte Ton Bavelaar Collectief hadden slechter kunnen verlopen: de Leiderdorpse band is uitgenodigd om vanavond voor Vara's Pop krant te komen spelen. Disc-jockey Henk Westbroek, zelf zanger i Het goede doel', geeft daarmee zijn Leiderdorpse collega's de kans zich voor een groter publiek te presenteren. Dat gebeurt op Radio 3. Het Ton Bavelaar Collectief (Carlos Franken, Chretien Frambach, Richard Jansen, Eltjo Cleton, Martin Jansen en Ton Bavelaar) begon in januari met een Nederlandstalig liedjesprogramma 'In kringen c je heen'. Het gaat hier om een enigszins geangageerd programma waarin de meest uiteenlopende thema's ten gehore worden gebracht. De groep werkt ook aan een lp, die men mede door het bedrijfsleven laat financieren. (foto Wij vormen ruim de helft van het Leidsch/Alphens Dogblad Promotie-team. U komt ons en onze collega's binnenkort vast en zeker tegen. Let dus maar goed op: onze kleuren zijn blauw en geel, onze glimlach is echt. WIJ ZIJN HET PROMOTIE-TEAM VAN UW DAGBLAD

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 12