Rijkspolitie te water kan taak uitvoeren' ttlüüdJtiujéL Zoeterwoudse ondernemers creëren eigen 'meubelplein' DAAR MOET U KENNIS MEE MAKEN DE KRANT VOOR UW EIGEN STUK VAN NEDERLAND Overvaller aangehouden Automobilisten belanden in sloot bij rijksweg A4 Verhuizing naar nieuw raadhuis bijna afgerond MAANDAG 29 FEBRUARI 1988 PAGINA 9 Ja, zend mij het Leidsch Dagblad gedurende 7 weken voor 25,-. Ja, ik wil een: maand ab. s,raal I (automatische betaling) a 23,25. postcode:plaats kwartaal ab. a 68,95. telefoon:ivm bezorg kontrole (J| halfjaar ab. 137,90 bank of girorekening: jaar ab. 262,40. Ik wil automatisch betalen en heb u kunt deze bon opsturen naar het Leidsch Dagblad LeWsch DragbladPkado. Antwoordnummer 10050, 2300 VB Leiden. Man bij zijn huis overvallen WASSENAAR - In de tuin bij zijn woning in de polder rond het Wassenaarse Ammon- slaantje is gistermorgen vroeg een 63-jarige zakenman overvallen. Toen hij om kwart over zes zijn auto verliet, wachtte een man met een soort dolkmes hem op. De overvaller droeg een strak zittende overall en had een bivakmuts op. Nadat het bedreigde slachtoffer 700 gul den had afgegeven, rende hij er vandoor. Of hij een vlucht auto had, is onbekend. Kort na de melding heeft de politie te vergeefs de polder uitgekamd niet speurhonden. Echtpaar jaagt insluiper weg WARMOND - Bewoners van de Warmondse Dorpsstraat hebben gisteravond een in sluiper verjaagd. Ze keken tv op een moment dat de trap kraakte. De man, die aanvan kelijk dacht dat het de kleine was, nam poolshoogte en kwam in zijn slaapkamer oog in oog met een bebaarde vreemdeling te staan. De insluiper, met schroeve- draaier in de hand. snelde de trap af en de bewoner alar meerde zijn vrouw met een brul. Samen liepen ze de in sluiper achterna, maar wisten hem niet in te halen. Overi gens heeft de inbreker niets ontvreemd, terwijl geld en sieraden voor het grijpen la gen in de slaapkamer. Ondanks technische mankementen nieuwe boten DEN HAAG/WARMOND - De rijkspolitie te water kan haar taak op de Waddenzee en de territoriale wateren van de Noordzee goed uitvoeren ondanks de technische mankemen ten aan vier van de vijf nieuwe boten die door de Warmondse scheepsbouwer Schottel werden geleverd. De motoren van de vier boten zijn vele malen vastgelopen, maar dat heeft geen gevaar voor de beman ning of de schepen zelf opgeleverd, aldus minister van justitie Korthals Altes in antwoord op vragen van de Emancipatie- groep 'kapot door gemeente' WASSENAAR - De Wassenaarse Overleggroep Emancipatie (OEW) is niet kapot gegaan aan gebrek aan belangstelling, maar had grote problemen met het uit blijven van een gemeentelijke re actie op haar nota's over kinder opvang en emancipatie. Ook heeft de 'passieve, weinig geïn spireerde houding van welzijns wethouder V.J.W. Wensveen de sfeer binnen .de overleggroep in negatieve zin beïnvloed'. Dit schrijft de opgeheven OEW in een brief aan gemeenteraad en burgemeester en wethouders. De brief is een reactie op uitlatin gen van de wethouder in een ver gadering van zijn raadscommis sie voor welzijnszaken, bejaar denbeleid en jeugd- en jongeren werk, 1 februari. Hij had het hier over een tanende belangstelling van de OEW-organisaties en 'zet te zijn beweringen kracht bij door geheel uit hun verband ge rukte passages voor te lezen uit de notulen van de vergadering van de OEW van november 1987', aldus het schrijven. De overleggroep ziet dat als de halve waarheid en stipt aan dat zij, nadat zij in november 1986 en januari 1987 nota's had uitge bracht, wachtte op een reactie van B en W. 'Het lange uitblijven van enige reactie en de aard van de uiteindelijke reactie, in de vorm van een gemeentelijke emancipatienota waarin op geen enkele manier wordt aangege ven hoe de daarin weergegeven beleidsvoornemens zouden kun nen worden geconcretiseerd, zijn niet zonder gevolgen geble ven voor het enthousiasme van de overlegggroep'. Aldus de brief. Gevoegd bij de houding van de verantwoordelijk wet houder, deed het de groep be sluiten 'niet langer vrije tijd en moeite te besteden aan vraag stukken waarvoor geen belangstelling wordt getoond De vier boten, die normaliter zijn gestationeerd in Vlissingen, Den Helder, Stellendam en IJmuiden, Nederlanders NIET! r een lichamelijke handicap r dan 25 |aar helpt het NRF Nationaal Revalidatie Prsnds 3981 GB BUNNIK »<-» ,VJ iel 03405 63244 komen allemaal terug naar het Warmondse bedrijf. Na tijden zoe ken is de oorzaak van de motorsto ring gevonden. Schottel en de Duitse motorleverancier strijden over de vraag wie verantwoordelijk is voor de mankementen. Intussen is alvast begonnen met het verhelpen van de storingen. Halverwege februari is de RP 20 uit Den Helder op de Warmondse werf om te worden gerepareerd. Met de ze boot is begonnen omdat de rijks politiemensen uit Den Helder op 5 januari besloten niet meer uit te va ren zolang er geen afdoende oplos sing was gevonden. De reparaties vergen drie weken per schip. Geen gevaar Volgens Korthals Altes levert het wegvallen van een van de boten geen problemen op bij de surveil lance. Er zijn andere vaartuigen be schikbaar als er een rijkspolitie- boot wegvalt. Ook is er geen gevaar voor de schepen die nog niet voor reparatie naar de werf zijn terugge weest. "Aangezien de schepen zijn voorzien van drie motoren worden deze door het uitvallen van één mo tor niet stuurloos of onhandelbaar. De veiligheid van schip en beman ning is niet in het geding bij een storing aan een van de motoren", aldus de minister. WASSENAAR/DEN HAAG - De Haagse politie heeft dit weekeinde een 20-jarige Hagenaar aangehouden die donderdag in Wassenaar een ge welddadige overval heeft gepleegd. Aan de Waalsdorperlaan beroofde hij een 53-jarige man van geld, che ques, een pas en een Mercedes 190-E, na hem te hebben bedreigd met een vuurwapen, te hebben geslagen en gestoken met een stanley-mes. Hij kon een goed signalement van de overvaller geven en de politie maakte een compositiefoto. Aan de hand daarvan kon de man worden ge pakt, die in Den Haag woont maar daar geen vaste verblijfplaats heeft. Te vens werden de geroofde goederen gevonden. De Hagenaar wordt mor gen voorgeleid bij de officier van justitie. LEIDERDORP - De sloot langs rijksweg A4 bij Leiderdorp kreeg vanmorgen twee auto's te verwer ken. De eerste nam om half zeven een duik, nadat sneeuw en rukwin den de 33-jarige bestuurder teveel werden. Een half uur later verruil de een 45-jarige bestuurder uit Zoetermeer talud voor water. Hij raakte in een slip nadat een bezoeker van de benzinepomp ach ter het St. Elisabethziekenhuis met te lage snelheid de rijksweg opreed en hem tot afremmen dwong. De Leiderdorpse politie probeert de trage invoeger te achterhalen. De onfortuinlijke automobilisten, die beiden richting Amsterdam reden, wisten ongedeerd hun flink be schadigde voertuigen te verlaten. Het nieuwe gedeelte van het Voorschotense gemeentehuis, gezien vanuit het park. Het hoge gedeelte staat op de plek van de gesloopte Parkschool, het lage gedeelte is achter bestuurszaken verrezen. Bij de palenrij links is een achteringang gekomen, verbonden met de centra le hal. (foto's Wim Dijkman ZOETERWOUDE - "We gaan niet wachten tot we naast het bootje vallen. We trekken het bootje naar ons toe". Aldus de reactie ,van de Zoeterwoudse bedrijven Leski en Casba toen zij een aantal jaren geleden een zware bui zagen hangen in de vorm van een groots op gezet meubelplein in Lei derdorp. Omzetdaling en verlies van werk gelegenheid in Zoeterwoude wer den gevreesd. "Een meubelboule vard in Leiderdorp is rampzalig voor Zoeterwoude", sprak burge meester Houdijk in 1984. In hoeverre zijn de angsten van Zoeterwoude waarheid geworden, nu het Leiderdorpse meubelplein bijna twee jaar een feit is? Wie een kijkje neemt op het complex tegen over Heineken aan de Hoge Rijn dijk, treft daar geenszins een verla ten bedrijvencomplex aan. Inte gendeel. De afgelopen jaren heb ben Casba en Leski verbouwd en uitgebreid en kregen ze gezelschap van vijf andere bedrijven: Super- confex, de Profijthal, BCC, Leen Bakker en Ton van Bemmelen. "Inderdaad zagen we het in het be gin van de jaren tachtig niet al te optimistisch in", vertelt Casba-di- recteur Beverwijk. "Wanneer er meters en meters verkoopruimte bij worden gebouwd in de naaste omgeving, kun je maar een conclu sie trekken: de koek zal moeten worden gedeeld. Uit economische rapporten die in die tijd voor deze regio werden gemaakt bleek ook wel dat de terugloop voor bestaan de bedrijven wel tot vijftien pro cent kon oplopen". Lijfsbehoud Beverwijk vertelt dat hij destijds de keuze had uit twee dingen: de concurrentie over je heen laten ko men of terugvechten. "Wij hebben er duidelijk voor gekozen niet bij de pakken te gaan neerzitten. Niets doen komt in onze vocabulaire niet voor. Uit puur lijfsbehoud besloten we de zaken in Zoeterwoude ook uit te breiden en bedrijven aan te trekken die als klantentrekkers konden fungeren". Uitbreidingsplannen lagen er in die tijd toch al, vertelt zijn collega De Jong van Leski. "Maar door de komst van het meubelplein in Lei derdorp moesten de plannen wel worden aangepast. We hebben er zelf veel aan gedaan om er in Zoe terwoude wat van te maken, zoals bij voorbeeld het aantrekken van kledinggigant Superconfex die jaarlijks vele bezoekers trekt. Maar het gevolg is wel dat het nu weer prima gaat en dat er uiteindelijk geen banen verloren zijn gegaan. Integendeel, afgelopen zaterdag hebben we weer een advertentie voor meer personeel gezet!" Ook Beverwijk heeft geen men sen de laan uit hoeven sturen. "Wel is er even pas op de plaats gemaakt en wat de omzet betreft zijn we ook een aantal jaren op achterstand ge zet. Er is echt een tijd geweest dat we moeilijk uit de voeten konden door al dat gedoe rondom Leider dorp. Dat hebben we in 1986 en 1987 moeten inhalen, na de verbou- wing en uitbreiding van Casba". Assortiment VOORSCHOTEN - Over twee we- ken hebben alle Voorschotense binnendiensten een -plaatsje ge kregen in het vernieuwde ge meentehuis aan de Leidseweg. Verruilden de meeste ambtena ren maanden geleden hun ka mers boven Albert Heijn al voor de nieuwbouw; burgemeester, wethouders en de gemeentesecre taris moesten wachten tot het ou de gedeelte aan de tijd was aan gepast. Inmiddels is het zover en de ko mende weken gaan de dagelijks bestuurders over. De vrijkomen de kamers, rechts van de binnen plaats, komen vervolgens in han den van de afdeling bestuursza ken. Deze afdeling is tijdenlang gehuisvest geweest in de gele ke ten op de parkeerplaats tegen over het gemeentehuis. Zodra de ambtenaren deze ke ten hebben ontruimd, haalt de ge meente de noodbehuizing weg en heeft het terrein zijn oorspronke lijke aantal parkeerplaatsen te rug. Om ervoor te zorgen dat de bezoekers daar ook werkelijk profijt van zullen hebben, stelden B enW maanden geleden al voor De binnenplaats krijgt in de vernieuwde opzet van het Voorschotense gemeentehuis een nieuwe rol. De centrale ingang, onder de klokketoren, komt erop uit en het is eigenlijk de bedoeling dat er alleen auto's van invaliden en bestellers staan. om een aantal nabijgelegen vak ken voor kort parkeren te reser veren. Op 3 juni wordt het gemeente huis officieel geopend. De dag daarna mogen belangstellenden het gebouw bezichtigen. In de tijd tussen nu en dan, wordt de groen voorziening op peil gebracht en de laatste hand gelegd aan de de finitieve inrichting. De aanpassingen kosten, vol gens schattingen van eind vorig jaar, 8,3 miljoen gulden. Voor dat geld zijn de Parkschool, het moederhuis en het gebouwtje van bestuurszaken opgeknapt, kwam er een twee verdiepingen hoge nieuwbouw op de plek. van de Parkzaal en een iets lagere nieuwbouw achter het gebouwtje van bestuurszaken. Tegenover de flinke uitgave staat een enorme besparing: de gemeente hoeft niet langer de gemeenteflat aan de Schoolstraat te huren. Casba opende vorig jaar een nieuw magazijn waardoor de ver koopruimte maar liefst kon wor den verdriedubbeld. Beverwijk: "Zo kregen we ook de gelegenheid het assortiment te verbreden. Ik weet dat je nooit uniek kunt wor den, maar door een bepaalde aan pak probeer je je toch zoveel moge lijk te onderscheiden. Prijsvechten bij voorbeeld heeft totaal geen zin. Dan word je misschien zelf wel het slachtoffer". Casba zoekt het daar om meer in een bepaald assorti ment, een goede prijs/kwaliteit verhouding, de na-service en vak kundigheid van het personeel. Ook Zoeterwouds burgemeester Houdijk heeft zijn sombere ver wachtingen van een paar jaar gele den inmiddels teruggedraaid. "De ontwikkeling van het Zoeterwoud se bedrijvencomplex aan de Hoge Rijndijk heeft inmiddels een wen ding genomen die toen niet te voor zien was. Ik denk echter dat ook de economische ontwikkeling een gunstige factor is geweest. Alleen al aan de verhoogde aanvoer bij de vuilverbranding kun je aflezen dat Het 'Zoeterwouds meubelplein'. Casba en Leski kregen de afgelopen twee jaar gezelschap van vijf andere be drijven. (foto Henk Bouwman) het de mensen in deze regio weer beter gaat. En dat heeft vanzelf sprekend een positief effect op hun kooplust". Houdijk juicht eventuele verde re uitbreidingen van het 'Zoeter wouds meubelplein' toe. "Het is de beste manier om ook je eigen be drijven de versterken. Het is niet voor niets dat meubelzaken ook el ders allemaal bij elkaar gaan zitten. Zo wordt het voor de consument immers de moeite waard er een be zoek aan te brengen. De klanten kunnen vergelijken en de bedrij ven pikken op die manier van el kaar een graantje mee". Verbeten Volg Ais Beverwijk is de verhou ding met de ondernemers in Lei derdorp inmiddels best goed. On danks de verbeten strijd die de af gelopen jaren is gevoerd om het meubelplein in Leiderdorp tegen te houden. Tal van procedures bij de provincie en de kroon werden gevoerd of lopen ook nu nog steeds. Zo zijn twee tot drie bedrij ven uit Leiderdorp in beroep ge gaan tegen de uitspraak dat in Lei derdorp geen accessoires mogen worden verkocht. Beverwijk: "Ik zit er niet dagelijks op de stoep om te controleren of ze zich daaraan houden, maar toch moet je op je qui vive zijn. En ik weet dat er in Leiderdorp toch wel eens wat 'klein spul' over de toonbank gaat".

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 9