Rustperiode bekomt volleybalteams zeer slecht Weer kansen Iisse na winst op Leiden Scylla onderuit tegen fel Docos Turk bedwingt Turken Foreholte is slag niet te boven Leiderdorp opnieuw onderuit Broekhof weg In één keer Kostbare nederlaag vanVivax "VAUIIVA fo LEIDEN - De stop van twee weken in de volleybalcompetitie is een aantal teams verkeerd bekomen. Leython verloor vol komen onverwacht en pechvol met 3-0 bij Van Santen. Ook NOVO verspeelde kostbare punten bij SVC en kan de titel nu wel vergeten. Gemini verging het niet beter bij Varel/CW (3-0). Bij de vrouwen was Gemini de enige positieve uitzonde ring; het versloeg Allides met 3-1 en toonde geen vormverlies. Leython ging thuis de boot in tegen Be Fair. Van San ten en Leython gaven elkaar weinig toe. Toch was het aan het einde dat Leython met lege handen bleef. Het begon met een 1-5 opstelling met Hans Broere als enige spelverdeler en liep goed scorend via Fer van Hal uit naar een 9-13 voor sprong. Een wissel - John Groen zette zichzelf in - pakte volledig verkeerd uit en Van Santen kwam tot 11-13 terug voor Groen terugwisselde. Te laat, want Van Santen geloofde er weer in en Leython miste scherpte om af te maken (15rl3). In de tweede set hobbelde Leython na 5-5 achter de-feiten aan en verloor met 15-10. De derde set werd de spannendste. Na 9- 4 bracht een herboren Leython de stand op 12-13 toen een getoucheerde smash van Hans Broere niet gehonoreerd werd ondanks aangeven van de lijnrechter. Het protest van Broere kwam hem op een gele en vervolgens rode kaart te staan en in de ontstane verwarring maak te Van Santen snel uit naar 15-13. Ley thon met lege handen latend. Tegen degradatiekandidaat SVC ver prutste NOVO zijn kansen op promotie. Geen moment kwamen de Noordwijkers in hun spel en faalden op alle onderde len. SVC greep het buitenkansje met bei de handen en zegevierde via 15-10,13-15, 15-10 en 15-10. Gemini speelde een rare wedstrijd tegen CW 2. Het kwam met 3- 14 achter maar wist door goed serveren en een gesloten blok voor te komen met 15-14; toen waren drie fouten op rij vol doende voor verlies 15-17. Gemini bleef afwisseld spelen; in de volgende set nam het een 10-3 voorsprong, maar fout op fout stapelend werd het even snel 11-14. Nog was Gemini niet verslagen want goed aanvallend kwam het nog op 17-16 Ook hier besliste de scheidsrechter want een gewoon uitgeslagen bal door de tweede arbiter als touche gegeven en i.p.v. 18-16 was het even later 17-19 voor CW 2. In de derde periode wilde Gemini nog wel maar kon niet meer: 7-15 en 0-3 voor CW 2. In de promotieklassen kon Donar aanvankelijk niet los komen van Punch en besliste pas in de slotfase naar winst: 15-12. Daarna liet Donar zijn oppo nent alle hoeken van het veld zien 15-3, om te gemakzuchtig vervolgens zelf af gedroogd te worden met 2-15. Weer bij de les met Ubo Brouwer aanvallend in een hoofdrol maakte het vrij simpel uit naar 3-1 et 15-4. Leython 2 moest in de veilinghal bij VELO duidelijk even wennen en kwam met 7-1 achter voor men het juiste ritme te pakken had en winnend afsloot. In de tweede set liep Leython over VELO heen en dacht in de derde zijn jon kies wel in te kunnen zetten. Dit was een vergissing (15-4). Met de oude basis, waarin Waldo Broeksma een hoofdrol greep werd VELO weer duidelijk naar een nederlaag gespeeld (1-3). Gemini 2 toonde andermaal aan een ploeg van ups en downs te zijn en kennelijk geen tus senweg te kunnen bewandelen. Tegen Inter Amicos was het ook weer alles of niets. Als het draaide, was men niet af te stoppen en nam men een voorsprong om even erna diep weg te zinken. Het bete kende dat Inter Amicos zegevierde met 1-3 (11-15, 17-15, 1-15 en 9-15). In Rijswijk tegen RIVA miste NOVO 2 duidelijk een leider. Daar men ook zonder coach aan trad, rommelde het erg binnen de ploeg. RIVA zag alles met tevredenheid aan en finishte eenvoudig via 15-10,15-6 en 15-6. LUSV trad koploper Rentokil 2 noodge dwongen met zes man tegemoet. Daar ook Philip van Vianen ontbrak speelde het 1-5 met Paul van Rijn als enige spel verdeler met als opdracht van coach Groen vrijuit te spelen. Daardoor werd het een pittig duel, waarbij Rentokil, dat geen punt mocht verliezen omdat Skania gelijk stond, alle zeilen moest bijzetten om zich de studenten van het lijf te hou den. De climax vormde de vierde set die pas na 21-19 beslist werd ten gunste van Rentokil 2. Ook in de overige sets was het verschil niet groot (15-10, 13-15, 15- 13); dus 3-1 voor Rentokil. Stilstand Bij de vrouwen toonde Gemini in de tweede divisie aan dat de stilstand van weinig invloed was op het spel. Het be gon tegen Allides zeer geconcentreerd en schoof op de plaatsballen steeds goed in (15-8). De volgende set leek een kopie van de eerste tot 13-8. toen stokte het even (14-12), en werd die set nog onnodig uit handen gegeven (14-16). Even leek die klap door te werken, echter na een time out op 1-3 ging het, al was het wat moei zaam, weer beter en kon men het lengte overwicht van Allides door een beter blok en verdediging te niet doen (15-12). In de vierde set toonde beide ploegen aan conditioneel aan het eind te zijn Ge- mini besliste deze met 15-10 ten eigen fa- Leyton startte soepel tegen Be Fair en liep aanvallend (Ko Pronk) over zijn te genstander heen met 15-4. Be Fair kreeg echter meer vat op de opslag van Ley thon. ging sneller spelen en zag bij Ley thon de middenaanval stokken. Een se rie verkeerde passes deden de rest en Leython ging door persoonlijke fouten alsnog de boot in (11-15, 11-15 en 1-15). Gemini 2 (zonder Hanneke van de Hazel) speelde tegen VW in een laag tempo en wikkelde eigenlijk een saai geheel af. Vooral door wat persoonlijke foutjes moest het tweemaal in de slotfase de eer ste sets uit handen geven met 14-16. Zich bewust van het feit dat dit zo niet ging trok het er wat harder aan en won de vol gende drie sets op rij (15-10, 15-10, 16-14) daarmee ietwat gelukkig nog een 3-2 ze ge bewerkstelligend. Leython 2 had bij winst op DOS weer wat ruimer adem kunnen halen, maar kwam het er niet van. De aanval kwam niet voldoend door en de pass lag slecht. Alleen de derde set werd op Leythons naam geschreven vooral door de toen ingezette Christel Logemann. In de overige sets was DOS de betere (1-3). NOVO 1 speelde twee sets beslist niet slecht tegen AV'40-2 maar kwam op de belangrijkste momenten te veel te kort waardoor de tegenstander steeds makkelijk kon eindigen met winst: 9-15, 9-15. De derde set lukte aan Delftse zijde alles en verloor NOVO 1 troosteloos met 0-15 (0-3). NOVO 2 speel de een plichtmatige partij tegen het povere ACCO/DOS 2. Na een simpele 15- 4 eerste setzege zakte de concentratie waardoor de bezoeksters tot 11-11 kon den bijblijven. Wat geknoei aaan Schoonhovense zijde leverde NOVO 2 opnieuw winst op: 15-11. Na een 10-0 voorsprong in de derde set geloofde NO VO 2 het wel en maakte zonder veel in spanning af naar 15-6 en 3-0. Ondanks dat RW in de eerste set na vijf punten een speelster verloor bleef het tegen Ren tokil 2 aan de goede kant van de score, vooral door de harde aanval en moeilijke serve (14-16). In de tweede set liep RW uit naar 4-11 maar zag door de diagonaal aanvallende Rentokil ploeg de stand op 11-11 komen voor men met degelijk aan- valsspel weer winst greep met 13-15. Hard knokkend en zijn kans ruikend in zijn eigen tempo maakte RW uit met 12- 15 een onverwachte winst veiligstellend. WW redde het niet tegen DVC en ging met 1-3 tenonder, daarmee ook in degra datie gevaar komend. GER RENES. LEIDEN Lisse vergrootte het afgelopen weekeinde de overlevingskansen in de eerste divisie door basketbalrivaal Luba Leiden met één punt te verslaan: 76-77. Leiderdorp ver loor gistermiddag de koppositie aan Early Bird. De dreun die de Noordhollanders de ploeg van Peter Paulides toedienden werkte in Den Helder nog na. Leiderdorp leed tegen Zeemacht opnieuw een nederlaag: 92-82. Lisse had een overwinning no dig om de kansen op handhaving in eigen hand te houden. "Als we deze wedstrijd hadden verloren, was het gebeurd", wist coach Frans Broekhof van Lisse na af loop. Ook voor Leiden was het een belangrijk duel. Bij winst kon het team van coach Martin Bakhuijzen r gericht houden op de der- van Lisse dat de thuisploeg moei lijk tot scoren kwam. De 'match up' tactiek, waarbij de ploeg voort durend omschakelt van een man to man- naar een zoneverdediging, le verde Luba veel problemen op. Zo kwamen de Leidse spelverdelers, Ronald van der Geest en Robin van Gorkum, niet verder dan een geza menlijke produktie van twee pun- de plaats, terwijl verlies inhield dat *en> terwijl ook Minderhout de blik nog steeds op de onderste J°nS (samne twaalf punten) regionen gericht moet worden. De eerste helft van de wedstrijd liet een wisselend scoreverloop zien. Tweemaal kwamen de Lisse- naren op een redelijke voorsprong i De toom werden gehouden Het evenwicht bleef tot de slot minuut gehandhaafd. Met nog en kele seconden te spelen mocht top- Erik-Paul van Weeren (28 i 20-29), evenzovele malen punten) op de vrije worplijn plaats- (4-10 i kwam Luba knap terug, om zelfs met een voordelige marge de rust in te gaan: 40-34. De Leidenaars startten de tweede helft slecht en gaven de tegenstander de gelegen heid om weer langszij te komen. "Het is gewoon puur het schot dat je opbreekt. We hadden een schotpercentage van 44% en dat is voor een eerste divisieploeg echt te weinig", aldus Bakhuijzen. Het was echter ook zeker de verdienste LISSE Frans Broekhof vertrekt aan het einde van dit seizoen als coach van Lisse. Begin volgende maand ruilt Broekhof zijn baan als leraar Nederlands in Lisse om voor een functie bij Miniware. De nieu we werkzaamheden laten zich niet met Broekhofs basketbalactivei- ten combineren. Een opvolger is nog niet gevonden. Martin Feitsma gaat warschijnlijk door met het vrouwenteam. Bij Leiden valt deze week de be slissing over het aanblijven van coach Bakhuijzen. Morgenavond praat het bestuur met de spelers, daarna volgt er een tweede ge spreksronde met Bakhuijzen. Leiderdorp en Peter Paulides zijn nog geen nieuwe verbintenis aangegaan. Bij het bestuur is door de technische commissie een ste vig eisenpakket neergelegd en daarover wordt binnenkort verga derd. MSV gaat op zoek naar een op volger voor Titus Flapper, die de vrouwenploeg aan het einde van i verlaat. nemen om de 75-77 achterstand gedaan te maken. De eerste worp ging nog raak, maar bij zijn tweede poging miste Van Weeren en bleef Luba op één punt steken. "Natuur lijk gaf het een extra tintje aan het geheel om van mijn oude club te winnen. Wat mij eigenlijk vooral opviel was dat zij niet vooruit zijn gegaan' en wij wel", luidde het te vreden commentaar van Broekhof. De achterstand van zijn ploeg op Leiden bedraagt bij het ingaan van de laatste competitieronde van ze ven wedstrijden nog maar vier punten. "Ik zie ons dat wel inha len", aldus de zelfverzekerde Broekhof, die zaterdag tegen Early Bird zijn eerste grote slag wil slaan, "In deze vorm kunnen we niet ka pot". De winst van Lisse beteken de overigens dat in de eerste divisie de eerste beslissing is gevallen. Het nog puntloze DSS degradeerde roemloos. Donderspeech De donderspeech van Leider voor rust plaatste de bezoekende ploeg een tussensprint en MSV had daar geen antwoord op (45-54). De Noordwijkse ploeg ondernam verwoede pogingen de achterstand ongedaan te maken, naderde tot op twee punten, maar verloor uitein- deliik toch met 88-93. Voor Grasshoppers begint het er ondertussen wel erg somber uit te zien. Na de nederlaag tegen Achil les komt de degradatie steeds dich terbij. De Katwijkse formatie moest met slechts zeven man de strijd aanbinden met Achilles. In de eerste helft raakte één speler ge blesseerd en toen drie anderen met vijf persoonlijke fouten het veld konden verlaten, stond Grasshop pers nog met drie man binnen de lijnen. Achilles ondervond dus weinig problemen van de tegen stander en boekte een ruime 120-69 overwinning. Floor de Jong was met 36 punten topscorer aan Kat wijkse zijde. In de promotiedivisie versloegen de vrouwen van Grasshoppers streekrivaal Lisse met 57-85. "We zijn in ongeveer tien minuten ge veegd en de overige dertig minuten ging de wedstrijd best gelijk op", aldus coach Martin Feitsma van Lisse. Inderdaad plaatste het zui ver schietende Grasshoppers (64%) drie maal een demarrage, waardoor het vanaf het begin de leiding na men. Maija van Duin, 19 punten en 10 rebounds, en Petra van der Oe ver (18) waren goed op dreef voor de Katwijkers. Bij Lisse waren Mary van Nobelen (16) en Marjo Fijma (11) het meest trefzeker. MSV herstelde zich knap na een zwakke start tegen Sea Devils. In LEIDEN - De tafeltennisteams van Docos traden afgelopen zaterdag met wisselend succes in het strijd perk. De mannen speelden welis waar gelijk tegen Treffers/Bovenk- arspel, maar winst had hier veel be ter op de plaats geweest. De vrou- - wen van Docos ontmoetten weer eens de equipe van Comtest/Scylla. In een sportief treffen trok Docos tenslotte aan het winnende eind met 7-3. Hoewel in het eredivisieprogram ma bij de mannen volgens plan ning alle teams moesten aantreden bleef zowel het team van BT Lif- ters/Oegstgeest als dat van Scylla langs de kant. De wedstrijden wa ren uitgesteld, waardoor alle aan dacht zich het afgelopen weekein de kon richten op wat er zich bij het Leidse Docos afspeelde. De mannenploeg was er duidelijk niet met het hoofd bij. Waar tegen de tegenstander uit Bovenkarspel toch minimaal een 7-3 overwinning volgens verwachting zou zijn kwa men de Leidse mannen niet verder dan 5-5. Een en ander lag zeker niet aan het vaste dubbel Prashad/Van Veen. Zij scoorde, waarmee ander maal werd aangetoond dat dit wed- strijd'onderdeel een redelijk sterke troef is. Het teleurstellende resul taat is meer te verklaren aan de slechts eenmaal winnende Engle- bert en Van Veen. Kish Prashad won tweemaal. Noordwijkse vrouwen er niet bal door het netje te krijgen en Sea Devils r.am een 7-0 voorsprong. In de dertiende minuut was de stand echter al weer in evenwicht ge bracht en de strijd ging lange tijd gelijk op. MSV had uiteindelijk de langste adem en wist met vooral fa natiek verdedigen uit te lopen naar 60-68. De pas 16-jarige Marloes Driessen ontpopte zich, met goed spel en 16 punten, als uitblinkster in de ploeg van MSV. JETSKE GOUDSMIT AMERSFOORT - Corrie duPrie, Marie Brandt en Soelsh Ramdas zijn zaterdag in Amersfoort ge slaagd voor het nationale dan exa men taekwondo. Het drietal zette daarmee de traditie voort dat deel nemers van sportschool Aad van der Luit, in één keer voor het exa men slagen. Landelijk ligt het per centage op 50 percent. Jeroen van de Bos turnkampioen LEIDEN Jeroen van de Bos is het afgelopen weekeinde bij de Zuidhollandse D-wedstrijden kampioen jeugdturnen geworden. De turner van het Leidse Excelsior bouwde na de derde toestelwisse- ling al een kleine voorsprong op, die daarna steeds groter werd. Van de Bos behaalde een totaal aantal punten van 49.20 en bleef daarmee nummer 2 met 1.7 punten dik voor. Clubgenoot Michael Smits werd met 43.60 punten teleurstellend twaalfde. Ron Didden werd met 41.80 pun ten negende bij de junioren. dorp-coach Paulides eerder in de de eerste vijf minuten slaagden de week had niet het gewenste effect. --- -- Aan het Marsdiep gingen de Lei derdorpers opnieuw onderuit. "Onze wisselende verdedigingen gaven Leiderdorp te veel proble men", vond collega Maarten Tromp. "Het was weer geen team. Iedereen denkt individueel voor oplossingen te kunnen zorgen en zo werkt het gewoon niet", aldus de teleurgestelde Paulides. In de eerste helft ging de strijd gelijk op en bij rust keek Zeemacht tegen een minimale achterstand aan: 44-45. Leiderdorp slaagde er in eerste instantie nog in het verschil uit te bouwen tot 50-56. Daarna stortte Leiderdorp volledig in. "Het heeft ons geholpen dat Erik Huybens naar de kant werd ge haald. Hij was de enige die we niet konden stoppen", bedacht Tromp. Zijn ploeg nam het initiatief over, nam eerst bij 66-62 de leiding over en liep vervolgens van 76-70 uit naar een alleszeggende 85-70 voor sprong. Zeemacht gaf die niet meer uit handen (92-82). "Tweéentachtig punten scoren is goed, maar tweé- ennegentig tegen is ronduit slecht. Maar ja, verdedigen kan je niet al leen, dat moetje als team doen", zo legde Paulides nogmaals de vinger op de zwakke plek in zijn formatie. Erik en Marcel Huybens hadden samen met Marcel Sommeling het grootste aandeel in de Leiderdorp- se produktie. Leiderdorp mag na gisteren geen misstap meer maken wil de ploeg de titelkansen in eigen hand hou den. Early Bird zette de stijgende lijn voort door met 98-84 over AS- VU heen te stappen. In de promotiedivisie is Voor burg, tot vorige week vanaf de start koploper, geheel van slag. BVO Alphen won voor de derde maal van Voorburg (65-58) en lijkt zich in deze afdeling te kunnen handha ven. Koploper Gunco had geen problemen met Zaandam: 78-95. MSV kreeg in de rayon eerste klasse te maken met een versterkt Gunco 2. In de laatste vijf minuten ISTANBOEL (ANP) - De Neder landse tafeltennisploeg heeft zijn voorlaatste wedstrijd in de eerste divisie van de Europese competitie gewonnen. In Istanboel versloeg de B-equipe van coach Jan Vlieg de Turken met 4-3. Door de zege bleef Nederland net als Engeland ongeslagen. Het onderlinge duel, woensdag maart in Norwich, zal uitsluitsel moeten brengen over de promovendus naar de superliga. Vlieg deed voor het duel tegen Turkije een beroep op de B-keus, omdat ook bij een eventuele neder laag de ontmoeting tegen Enge land doorslaggevend voor de eind stand in de eerste divisie is. Rob Turk, Ron van Spanje en Patricia de Groot, de vervangers van Hal- dan, Henk van Spanje en Bettine Vriesekoop, kwamen zaterdag in de 'hel van Istanboel' terecht. Op het onbelangrijke duel waren 2500 Turken afgekomen, die elke sla genwisseling met gebalde vuisten en luide aanmoedigingen beleef den. De Turkse arbiters bleven niet achter. Zij keurden van meet af aan de eerste opslag van Turk en Van Spanje af. Zogenaamd om de 16 centimeter-regel, waarbij de bal zichtbaar 16 centimeter opgegooid moet worden. Tegen de eigen spe lers namen de arbiters evenwel geen maatregelen. Het optreden van de arbiters werd coach Vlieg op een bepaald moment te gortig. Na een eerste, vergeefs protest diende hij een klacht in bij de Itali aanse hoofdscheidsrechter en dreigde hij bij niet-ingrijpen de wedstrijd te staken. De Italiaan was ook geïrriteerd geraakt door het gedrag van zijn Turkse collega's. Hij instrueerde de Turken de blauwe kaart, waar mee de opslagen worden afge keurd, in te leveren. Van dat mo ment ontstond er een waar pande monium in de speelzaal, dat tot het laatste punt voortduurde. Dat punt besliste uiteindelijk ook over de uitslag. Turk en Cimen begonnen aan hun slotduel op de stand 3-3. De jonge Hazerswoudenaar won de eerste game met 21-18 en moest in de tweede een verlenging toe staan. Pas op het achtste wedstrijd- punt slaagde hij er in zijn tegen stander tot overgave te dwingen (27-25). Tot bittere ontgoocheling van de Turkse toeschouwers, die met hun gekrijs een huiveringwek kend sfeertje schiepen, waarin de Nederlandse ploeg het raadzaam achtte zo vlug mogelijk hun spul len te pakken. Voor de thriller-achtige ontkno ping had Turk in de openingspartij verloren van Yaldiz, een Europese ranglijst-speelster. Van Spanje her stelde het evenwicht met winst op Cimen, waarna de geïntimideerde De .Groot veel te veel moeite had met het recreatieve pingpong van Dogan. Beide dubbels werden ver loren, waarna Van Spanje in een schitterende partij de 3-3 op het bord bracht door Yaldiz te ver slaan. De individuele uitslagen zijn: Yaldiz - Turk 21-15, 21-14; Cimen - Van Spanje 21-23, 20-22; Dogan - De Groot 17-21, 21-16, 12-21; Yaldi- z/Cimen - Turk/Van Spanje 21-8, 21-18; Yaldiz/Dogan - Van Spanje- /De Groot 21-16,19-21,21-14; Yaldiz' - Van Spanje 15-21, 19-21; Cimen - Turk 18-21, 25-27. VOORHOUT - Foreholte is de tik die Aalsmeer vorige week in Aals meer uitdeelde duidelijk nog niet te boven. Gisteren werd in Voor hout met 12-13 verloren van Quick '20 na een 7-5 voorsprong met de rust. De eerste wedstrijd, in Olden- zaal, werd een royale winst, 20-12. Toen lukten vooral de Voorhoutse breakouts, vijf op rij na de rust. Gisteren werden de kansen uit de breakouts zo vaak om zeep gehol pen dat het soms leek alsof de speelsters, met Ellen Warmerdam in de hoofdrol, daarmee Kecske- methy wilden ergeren. Zo was het natuurlijk niet. Het wilde gisteren gewoon niet lukken bij Foreholte. Waarschijnlijk dat de oorzaak voor deze diepe terugval gezocht moet worden in de stroom van negatieve beslissingen die het Nederlands Handbalverbond over de hoofden van het Voorhoutse gezelschap blijft uitstorten. Want nog steeds immers staan Marjan Bult en Christine Knigge bij Foreholte langs de lijn. Tandenknarsend wel licht volgen zij de povere verrich tingen van hun toekomstige team- Bult zal waarschijnlijk vandaag een bezoek aan de tandarts moeten brengen want na de hoopgevende ruststand scoorde wel Foreholte 8- 5, maar toen dompelde de Voor houtse ploeg de kijkers en Kecske- methy in een foutenfestival die nog niet eerder in deze competitie werd opgevoerd. Quick '20 was zo ver rast dat het aanvankelijk niet eens profiteerde. Dat duurde uiteraard niet lang. Toen Quick '20 begreep dat Foreholte stuk zat kon ook Ka- sperren waren niet van de lucht en in dergelijke festivals gaan de doel- verdedigsters doorgaans genade loos kopje onder. De vrouwen van Oase en HVS speelden in Leidschendam een tot in de tweede helft gelijkopgaande wedstrijd, 6-6, na een ruststand van 3-1 voor HVS. In de slotfase echter ging de Oase defensie volledig in de mist en van die situatie maakte HVS uiteraard dankbaar gebruik, 13-7. De vrouwen van Olympia '72 rina Bruins, die de goed gestarte lieten zich in Wassenaar niet z Diana van Dam in het Voorhoutse inpakken door het keihard spelen- doel kwam vervangen bij de stand de Rotterdamse Ancora als wel 8-8, weinig doen om de nederlaag door de arbitrage. Zeven tijdstraf- af te wenden. Die kwam, zij het wat fen fortuinlijk tot stand nadat Elly Spreeuw, ook gangmaakster haar tweede strafworp had gemist. Bij 12-13. In het Voorhoutse team bleven alle speelsters ditmaal be neden hun normale niveau. Alleen Elly Spreeuw, Elly van Leeuwen, Conny van der Werf en Ellen War merdam konden bij vlagen dat ni veau benaderen. De keepsters, Dia rode kaart bleken teveel de ploeg van wil Geurds die deze wedstrijd bovendien Angelique Schonk, de topscoorster, Wassenaarse aanvoerster en to- paanvalster misten. Het werd 10-9 voor Ancora. De mannen van Saturnus speelden in Alphen Rijnstreek volkomen zoek. Nu de druk van de ketel is, Saturnus—Ridderkerk is onstuit baar op weg naar het kampioen schap in de derde divisie, blijkt de genoten. Dat tandenknarsen deed gisteren weinig worden verweten. Dam en Karina Bruins, kon Leidse ploeg best in staat een goe- Maijan Bult gisteren alleen want Christine Knigge was absent. De fouten in de defensie, niet uit stappen, niet schuiven, zich laten verre uitstap de Leidse schutters van de cirkel weg te houden, maar dat hielp niet. Geen enkele ingreep hielp overigens tegen het vlot com binerende Saturnus, rust 13-5, eindstand 22-8. In de afdelings eerste klasse verlo ren de vrouwen van HW '70 met 6- 7 van Odis uit de Lier en dat bete kent dat de Voorschotense vrou wen de eerste plaats nu moeten de len met de concurrentie uit de Lier. De Voorschotense mannen won nen van Westlandia met 17-16 in een pittige en ook aardige wed strijd voor het publiek. Northa won met 13-9 van Het Haagse. FRANK BONTE DEN HAAG - Jan Willem van Musscher heeft zich geplaatst voor de Nederlandse kampioenschap pen judo. Gisteren werd de judoka van sportschool Rob van der Hoorn uit Oegstgeest in sporthal Overbos in Den Haag Zuidhol lands kampioen in de gewichts klasse tot 71 kilo. Twee andere ju doka's van dezelfde sportschool behaalden een vierde prijs: Ben Schimmel in de categorie boven 95 kilo en Ole Warnaar in de categorie tot 60 kilo. Naast de tafel waar de mannen hun balletje heen en weer tikten acteer den de vrouwen iets beter in de streekontmoeting tegen Scylla. Een wedstrijd die in het verleden nogal eens uitliep op een onspor tief gebeuren in een katterige sfeer. Ditmaal leek de strijdbijl begraven. In een redelijk ontspannen sfeer kwamen de Scylla-vrouwen eerst nog met 2-3 voor. Maar daarmee was alles op wat Scylla betrof. Geen punt werd meer gescoord, waardoor Scylla uiteindelijk de stadgenoot mocht feliciteren met de 7-3 overwinning. Aan Docos-zij- de werd de score gelijkmatig ver deeld: Olden, Van den Bos en Heij- nen pakten ieder twee wedstrijden. Aan de kant van Scylla sloeg de weegschaal door naar Judith Lepe laar. Zij wist van zowel Olden als van Van den Bos te winnen. Heidi de Haas bleek alleen sterker dan Anja Heijnen. WOUTER LANGEVELD LEIDEN - Voor de waterpoloteams uit de regio stond de tweede ronde van de play off competitie op het programma. Voor de meeste ploe gen staat er niets meer op het spel. De mannen van Vivax echter strij den nog om promotie naar de eer ste klasse. In het kader hiervan kwam de 8-5 nederlaag tegen Meeuwen/Diemen slecht uit. Bij de vrouwen boekte het in degradatie nood verkerende De Zijl/LGB een belangrijke 6-5 zege op DDD. De vrouwen van LZ'86 verloren het topduel in de tweede klasse met 6-4 van Nautilus. De strijd om de promotie werd (voorlopig) van de eerste plaats verdrongen doordat de mannen van Ton v.d. Bosch het in Amster dam niet konden redden tegen Meeuwen/Diemen. In een van bei de zijde niet sterk gespeelde wed strijd bleek Meeuwen/Diemen in de slotfase over de sterkste zenu wen te beschikken en trok een tot dan toe gelijk opgaand duel met 8-5 naar zich toe. Hierdoor kwamen de Amsterdammers gelijk met Vivax. Beide ploegen hebben één punt achterstand op de nieuwe koploper de Ham. Volgende week treffen de Oegstgeestenaren De Ham. Katwijk heeft Vivax net geen helpende hand kunnen toesteken. De uitwedstrijd tegen De Ham ging nipt met 7-6 verloren. Na in het derde speldeel met 6-3 achter te zijn gekomen werd in het laatste part alles of niets gespeeld door de Katwijkers. Met een goed keepen de Henk Vooys in de hoofdrol kwa men de mannen van Jan Midden dorp nog sterk terug. Bij 7-6 stokte de produktie echter en kon het wel verdiende punt niet mee naar Kat wijk worden genomen. Topscorer Martin Jonker 2x. In de derde Klasse staat voor de re gio teams niets meer op het spel. DKD maakte er tegen Koudekerk een leuke doelpuntrijke wedstrijd van die in een 9-8 overwinning ein digde voor de Leiderdorpers. Sas- senheim verloor teleurstellend van ZDHC met 8-3. Bij de vrouwen een belangrijke zege voor De Zijl/LGB. DDD uit uit Doetinchem werd met 6-5 ver slagen. De wedstrijd leek in een 5-5 gelijkspel te gaan eindigen. Een strafworp in de laatste seconden benut door Marion Rijsbergen bracht De Zijl/LGB echter de ver diende zege. Topscoorster: Marion Rijsbergen 4x. De vrouwen van LZ'86 leden een nederlaag tegen Nautilus uit Dordrecht. Zonder keepster Beti- na Hoogeboom die overigens ver dienstelijk werd vervangen door Heieen Ten Hagen werd met 6-4 verloren. De ploeg van Roel Veen- stra moet Nautilus nu twee punten boven zich dulden. Volgende week wacht de Leidse formatie de finale in de strijd om de nationale beker 2 waarin Stadskanaaj de tegenstan der is. DIRK KLOOS

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18