'Een geweldige opkikker' Noordwijk doet nog mee Bevrijdingsdag voor Quick Boys op Marken ARC profiteert van keepersfout Met goed collectief spel langs DSVP: 0-3 Licht herstel van RCL: 1-1 Rijnsburgse Boys rekent af met IJsselmeervogels FC Lisse moet afhaken MAANDAG 29 FEBRUARI 1988 PAGINA 17 MARKEN - Tijdens de geslaagde machtsgreep in de eerste klasse A van het zaterdagvoet bal heeft Quick Boys zaterdag meteen een frustratie van zich afgeschud. Winnen van en zeker op Marken was de Katwijkse voetballers al jaren niet meer gelukt, vandaar dat de 0-2 overwinning op het voormalige eiland in de Zuiderzee in alle opzichten een bevrijding be tekende voor Quick Boys. PIJNACKER - Noordwijk had za- terdag wat goed te maken, dat was duidelijk. De nederlaag in eigen huis tegen Rozenburg, een debu tant nota bene, schreeuwde om re vanche. En die bleef niet achterwe ge. "Noordwijk blijft een gerenom meerde ploeg met een aantal klas sespelers", complimenteerde DS- VP-trainer Joop Koorevaar na DS VP—Noordwijk (0-3) zijn tegen stander. "Je ziet het aan de bewe ging in de linies en de manier waar op sommige spelers elkaar blinde lings weten te vinden. Wij zullen de punten in andere wedstrijden moe ten pakken". Zijn collega John Eelman had op donderdag voor de zekerheid toch maar een gesprekje met zijn selec tie gearrangeerd. "Nee, harde woorden zijn er niet gevallen", keek hij op de bijeenkomst terug. "Dat had geen enkele zin, het was geen kwestie van inzet dat het te gen Rozenburg verkeerd ging. We hebben de wedstrijd geanalyseerd en ik heb getracht aan te geven waar het fout is gegaan. Vergele ken met vorige week hebben we te gen DSVP veel meer als collectief gespeeld. En nu werden er per soonlijke duels gewonnen. Dat was tegen Rozenburg wel even an ders". Een mooie overwinning derhalve voor de formatie van Jan Kroese, die door dit resultaat hoge ogen blijft gooien in de strijd om de tweede periodetitel. De Alphena- ren moesten het zaterdag stellen zonder de geblesseerde Hans Wou ter Valk, maar daar stond de ren tree van de nu niet meer geschorste Johan Boer tegenover. Zijn terug komst inspireerde de Racing blijk baar niet, want de openingsfase stelde van twee kanten weinig voor. Excelsior bezat welisaar een licht veldoverwicht, doch deed daar verder niets mee, en ARC was niet bij machte om dreigend voor Van Eijk op te duiken bij de moei- KINDERDIJK - RCL kan het dus wel. Tegen koploper De Zwerver leken de Leiderdorpers op geen stukken na op het kwakkelende ploegje van de afgelopen maanden. De 1-1 was verdiend en de gelijk maker van de gastheer was zelfs ge lukkig te noemen. In de eerste rondgang was RCL duidelijk de betere.ploeg. Met Leo van de Weteringh en met de weer in genade aangenomen Pierre van Gemerden in de voorste linie ma- cheerde het weer bij de rood-wit- ten als vanouds. Van de Weteringh toonde zich eindelijk weer een ech te spits en verscheen tot driemaal toe gevaarlijk voor het doel van De I Zwerver. De Kinderdijkers mochten zich gelukkig prijzen dat de Leiderdor-1 per de kansen (nog) niet benutte. Ben Heemskerk speelde eveneens een opvallende partij want zijn pas ses waren van een uitstekend ge halte. Ook oefenmeester Zouten dijk liet zich nadrukkelijk gelden door zich als verzorger op te wer pen en te pas en ook te onpas het veld op te rennen. De bedoeling laat zich raden. Weggestuurd door Van Gemer den zette Van de Weteringh RCL in de 60ste minuut op 1-0. Meer dan verdiend en De Zwerver besloot tot een ware belegering van het Leiderdorpse grondgebied waar doelman Bert Siera een heldenrol vertolkte. Dat leidde in de 76e mi nuut toch tot de gelijkmaker toen Siera door een woud van benen het zicht werd ontnomen. Arie den Uyl zag zijn 'rollertje' tergend lang zaam in het RCL-doel verdwijnen (1-1), Noordwijk onderstreepte zijn goe de bedoelingen al in de eerste mi nuut. Arbiter Korbijn had nog maar nauwelijks voor het eerst ge floten of Andries Wendt bracht Ivan Hermans met een verre pass in scoringspositie. Hermans werd op de rand van het strafschopge bied neergelegd door Leo Post, maar zou uit de vrije trap alsnog tot scoren komen. Kennelijk was de bal echter te snel beroerd, want op last van Korbijn moest de vrije trap worden overgenomen. Zeven mi nuten later, toen Geert-Jan Bakker van exact dezelfde plaats de bal minstens zo snel in de touwen knalde, had de leidsman er minder moeite mee. Noordwijk had daar mee zijn zin. Het was via een vroe ge goal op voorsprong gekomen en het was aan DSVP hoe daarop te reageren. Zoals te verwachten viel koos de thuisclub voor de aanval en kon Noordwijk zijn geliefde counters via de spitsen Bakker en Hermans (met Timo Gerlof daar direct ach ter) plaatsen. De ploeg uit Pijnac- ker kreeg een paar kansjes, maar kon die deels door eigen falen en deels door goed werk van Dick Dortmundt niet in goals omzetten. Cees Nulkes (vasthouden tegen stander) en Hermans (praten) wer den in deze fase door de scheids- zaam uitgevoerde tegenaanvallen. Naarmate de eerste helft vorderde, ging dat wat beter lukken. Van Eijk stond evenwel in de weg bij pogin gen van Wilco van Leeuwen, Niek Oosterlee en Cees Bonefaas. Acht min uten voor rust leek'een on schuldig ogende inzet van Riny Oosterlee eveneens een simpele prooi te worden voor de doelman, maar tot verbazing van de 500 kleu mende kijkers liet Van Eijk de bal onder zich door glippen. De 1-0 kwam hard aan bij de Maasluizena- ren, die nu beseften te moeten sco ren, een niet alledaagse bezigheid voor hen. Gudde: "We hebben dit seizoen slechts twaalf doelpunten gemaakt. Het vertrouwen om te scoren ontbreekt, zelfs op de trai ning. Door die schlemielige goals was bij ons dan ook iedereen on middellijk van slag af'. ARC profi teerde daar koelbloedig van Arnco Lancel omspeelde op het midden veld twee tegenstanders en bedien de vervolgens de in de diepte gedo ken Niek Oosterlee op maat, die geen moeite had zijn vijftiende competitietreffer aan te laten teke nen: 2-0. Zo was de strijd in feite in twee minuten beslist. Counter Gudde: "Na de rust hebben we het natuurlijk nog wel geprobeerd, maar je weet dat ARC een prima counterploeg heeft. Eén zo'n ge slaagde counter en je kansen zijn volledig verdwenen". Hetgeen ge schiedde. In de vijfenzestigste mi nuut was de actieve Boer er op rechts weer eens langs, waarna een perfecte voorzet volgde, die dqor de vrijstaande Wilco van Leeuwen beheerst werd ingeknikt. Twee mi nuten later doelpuntte Van Leeu wen opnieuw, ditmaal middels een prachtige volley, na gaaf voorberei dend werk van Riny Oosterlee (4- 0). Een groter pak slaag bespaarde ARC de Maassluizenaren. Jan Kroese: "We hadden inderdaad meer goals moeten maken, maar bij zo'n voorsprong wil iedereen scoren en daardoor gaat het dan juist fout". Desondanks was de Ra- cing-trainer tevreden. Gudde en Van Eijk waren dat zeer zeker niet. NICK VERWOERD VOETBAL - Luton heeft de fina le bereikt van de strijd om de Lea gue-beker. De ploeg versloeg giste ren in de return Oxford met 2-0 door doelpunten van Stein in de 33e en Grimes in de 42e minuut. Het eerste duel was in 1-1 geëin digd. In de eindstrijd ontmoet Lu- ton op 24 april in het Wembley-sta- dion Arsenal. rechter opgeschreven. Vijf minu ten voor de pauze haalde Noord wijk verrassend voor de tweede keer uit. Rob Vermeer, die als cen trale middenvelder verbeten duels met Jan Kuyt uitvocht, bereikte met een lange trap Bakker, die het leder één keer liet stuiteren en ver volgens via een volley snoeihard achter doelman John Marrevee knalde. Gerugsteund door dit succes be gon Noordwijk vol optimisme aan de tweede helft, waarin het op nieuw met een aanvallend inge steld DSVP werd geconfronteerd. Hoewel het spel van de spitsen Harry Garnaat en Leon Burcksen vaak aardig oogde, zat er te weinig stootkracht achter de Pijnackerse acties. En werd het een keer ge vaarlijk, dan was altijd Dortmundt ter plekke om redding te brengen. Duidelijk werd tevens dat het hob belige veld niet in het voordeel van Noordwijk was. Te vaak gingen snel uitgevoerde combinaties de mist in omdat de bal via een polle tje over in plaats van tegen de voet rolde. DSVP bleef ondertussen tegen be ter weten in proberen. Koorevaar stuurde een extra aanvaller de wei in en dirigeerde ook zijn lange Geert-Jan Bakker: twee treffers. (archieffoto) voorstopper Fred Filippo naar de frontlijn om een tegengoal te force ren. Effect had het niet. Het was daarentegen Noordwijk dat zes mi nuten voor het einde de laatste spanning wegnam door 0-3 op het scorebord te brengen. Het werd daarbij een handje geholpen door Hans van Rheenen die in een scrimmagesituatie naar de bal graaide en die actie bestraft zag worden met een strafschop. Ver meer wist daar wel raad mee. In de slotfase kwamen bij Noordwijk nog Jaap Guyt en Albert Bosma Hermans en John Marijt vervan gen. BOKSEN - De Amsterdamse boksclub Albert Cuyp heeft een uitnoding ontvangen met tien ju nioren van 3 tot en met 17 april te komen trainen in de sportschool van Skhoemi. In deze plaats aan de Zwarte Zee bereiden Russische teams zich altijd voor op grote toer- Het gezang dat na afloop van het voetbalgevecht in Marken in de Katwijkse kleedkamer werd aage- heven, was dan ook alleszins be grijpelijk. De opluchting bij de ti- telpretendent was groot nu einde lijk was afgerekend met de Noord hollandse lastpost en bovendien al leen de leiding was genomen in IA. "Maar", zo probeerde trainer Hans van der Zee de feestvreugde wat te temperen, "aan kop komen is minder moeilijk dan aan kop blij ven. In de eerstvolgende wedstrij den zullen we onze huidige positie moeten waarmaken. ARC thuis en Rijnsburgse Boys uit zijn natuur lijk hele zware klussen, maar ei genlijk is geen enkele wedstrijd eenvoudig meer omdat iedereen graag van de koploper wil win- Zeker nu die Quick Boys heet en al bijna een jaar in competitiever band ongeslagen is. De laatste ne derlaag dateert van 28 maart vorig jaar (2-1 bij Noordwijk) en sinds dien hebben de Katwijkers een unieke score van 23 wedstrijden zonder nederlaag opgebouwd. Vandaar dat er nu fanatiek jacht wordt gemaakt op de formatie van Van der Zee die ook in degradatie kandidaat Marken een tot op het bot gemotiveerde tegenstander trof. Merkwaardig genoeg tot erger nis van trainer Dick Alberts die zijn spelers had verzocht er tegen Quick Boys niet al te nadrukkelijk de beuk in te gooien. De oefen- meester voelde zich dan ook "ge nomen" toen een van zijn betere spelers, Martin Boes, op het hobbe lige veld een soort privé-oorlog met vooral Arie van Duyn ging voeren met als resultaat dat hij vijf minu ten voor tijd 'rood' zag. De over zijn toeren geraakte Boes maakte een slaande beweging naar invaller Jo han Jonker (voor Leen van der Plas) en kon vertrekken. Een boze Alberts naderhand: "Ik had nog zo gezegd dat ik aan deze wedstrijd geen blessures en geen schorsingen wilde overhouden. Nu we in de strijd tegen degradatie zijn verwikkeld, moet ik het niet heb ben van wedstrijden tegen Quick Boys en IJsselmeervogels. Die par tijen mag ik verliezen als iedereen maar op scherp staat tegen Oranje Nassau, onze tegenstander van vol gende week". De woorden van Alberts, die aan het eind van dit seizoen (zijn vijfde in dienst van Marken) naar de zon dageersteklasser Aalsmeer ver kast, bleken evenwel aan dove mansoren gericht, want de thuis ploeg ging tegen de koploper tot op de bodem en dat leverde behalve een 0-2 nederlaag, een blessure voor Hein Piet Zondervan op en ui teraard een schorsing voor Martin Boes. Maar behalve kwaad toonde Al berts zich na afloop ook hoopvol, want de Amsterdammer had tot zijn genoegen geconstateerd dat Marken er wederom in was ge slaagd het Quick Boys knap moei lijk te maken. Al in de eerste miuut kropen de gasten door het oog van de naald toen Arnold Teerhuis in vrije positie en op luttele meters af stand van het doel van Theo Guyt de bal in plaats van tegen de tou wen richting Monnickendam schoot. Toen Quick Boys van die eerste schrik was bekomen, kwam Mar ken er voorlopig niet meer aan te pas. Alleen Teun van der Plas moest een keer aan de noodrem trekken toen Jan Cornelis Boes ge vaarlijk dreigde te worden. De furore makende scheidsrechter Bruno Frommherz, iets minder op dreef dan gewoonlijk dit seizoen, volstond met een vermanend woordje. Drie minuten later kwam Quick Boys op voorsprong toen drie Van der Plassen op de linkerflank tot een vloeiende combinatie kwa men. Via Mart en Hans van der Plas belandde de bal uiteindelijk voor de voeten van Leen van der Plas die in het strafschopgebied van Marken zijn directe tegenstander Klaas Zeeman 'uitkapte' en vervol gens de bal fraai in de kruising ko gelde. Ad Raven kon alleen maar werkloos toekijken bij deze fraaie actie van de rechterspits. De met betaald voetbal gestopte ex-doelman van PEC Zwolle had ook het nakijken toen Mart van der Plas een kwartiertje later de bal uit een vrije trap in één keer langs de muur stuurde. Gelukkig voor Ra ven zeilde de bal net voorbij de 'tweede paal'. Het leek uitstel van executie want Quick Boys, nog al tijd zonder amateurinternational Floor van Duyn en voorstopper Jo han Jonker, heerste in alle linies. Benauwd Vooral in de beginfase van de tweede helft, toen achtereenvol gens Kees Haasnoot (later geboekt voor een overtreding op Arnold Teerhuis) en Arie van Duyn dicht bij een tweede Katwijkse treffer waren. Met het uitblijven van de genadeklap groeide bij de thuis ploeg het geloof in een goede af loop van de eerste thuiswedstrijd na de winterstop. Zeker toen Mar tin Boes voor de verandering een keer de bal en niet een tegenstan der raakte. Buiten bereik van Theo Guyt spatte het projectiel op de lat uiteen. Voor Marken, met Wim Tol voor de geblesseerd geraakte Hein Piet Zondervan, het sein om er nog een schepje bovenop te gooien. Quick Boys kreeg het benauwd, maar door het hevige aandringen van Marken ook de kans om het ge liefde counterspelletje te spelen. Dat leverde kansen op voor ach tereenvolgens Gert Aandewiel, Leen van der Plas, Cor van Duy- venbode (invaller voor de leegge- speelde middenvelder Jaap van Duyn) en Mart van der Plas. Het was uiteindelijk Arie van Duyn die, na een serie fouten in de Marken defensie, voor de in alle opzichten bevrijdende treffer zorgde. JAAP VISSER Wilhelmus komt naar Meerburg ZOETERWOUDE - Wilhelmus is de zevende tegenstander van Meer burg in het kader van de nederlaag- serie. Morgenavond probeert de Voorburgse zondaghoofdklasser de thuisclub op het kunstgrasveld in Zoeterwoude een zo groot moge lijke nederlaag toe te brengen. De aanvang van het duel is 20.15 uur. VOETBAL Scheidsrechter Luinge heeft gisteren in Volendam de eredivisiewedstrijd tegen PSV in de beginfase vijf minuten moe ten stilleggen. Hij verzwikte zijn enkel en moest verzorgd worden. „Ik weet niet wat voor schoeisel die scheidsrechters tegenwoordig dra gen", verzuchtte coach Guus Hid- dink van PSV na afloop van de ont moeting. „Maar duidelijk is wel,dat die vrij vlakke zool van hun schoe nen niet geschikt is voor de toch wat ongelijke grasvelden. Het stoort de spelers dat de wedstrijd onderbroken moet worden. Daar bij komt dat het voor ons niet de eerste keer het geval dat om die re den het spel vrij lang moet worden stilgelegd. Die scheidsrechters zul len echt schoenen met redelijk lan ge noppen moeten gaan dragen." ALPHEN AAN DEN RIJN - Volgens Erik Gudde, de oefenmees ter van Excelsior Maassluis, maakte zijn doelman Marco van Eijk slechts twee fouten per seizoen. ARC had dus geluk dat juist in Alphen, op een moment dat Excelsior bij een 0-0 stand het duel behoorlijk onder controle leek Je hebben, de goalie schutterde. De aangeslagen bezoekers incasseerden onmiddellijk daarna een tweede treffer en voor de Racing was er toen geen vuiltje meer aan de lucht. Wilco van Leeuwen bepaalde de eindstand na rust koeltjes op 4-0. Ditmaal zorgt doelman De Harder voor opruimwig in de defensie terdag onzekere routinier. Fred Arroyo kan op de achtergrond niets 7 de zekerheid i RIJNSBURG - Maarten de Harder fungeerde zaterdagmiddag als verbaal mikpunt voor oe fenmeester Ton Pronk. De trainer van IJssel meervogels was niet bijster te spreken over de doelman, die bij de roemruchtige voetbalvere niging uit Spakenburg een naam heeft hoog te houden. Liefst driemaal verleende de toch ge routineerde sluitpost zijn medewerking aan een doelpunt van Rijnsburgse Boys, dat daar door een 4-1 overwinning mocht begroeten. De ruime winst van de geelzwarten was daar om niet minder verdiend, moest naderhand ook Pronk bekennen, maar de wijze waarop zijn ploeg ten onder was gegaan schoot de trai ner in het verkeerde keelgat. "Daar sta je dan als trainer met je uitgestip pelde taktiek. Als er geen inzet wordt getoond en er bovendien door de keeper kapitale blun ders worden gemaakt, sta je aan de kant volko men machteloos", sloeg de voor de tweede keer door RB verslagen Pronk IJsselmeervo gels met kritiek om de oren. De trainer had ge lijk, want de formatie uit het vissersdorp kon zaterdagmiddag zijn hoge ranglijstpositie geen moment waarmaken. Voor het belangrijkste deel was dat de verdienste van de thuisploeg, die vocht voor zijn laatste kampioenskansen. "Hadden we deze wedstrijd verloren, dan wa ren we uitgeschakeld voor de titel", verwoord de Huug Aandewiel de importantie van de in Rijnsburgs voordeel beslechte topper. Het was er Rijnsburgse Boys dus alles aan gelegen om de confrontatie met IJsselmeervo gels winnend af te sluiten. Na het slippertje te gen ACV (2-1 verlies) kon de équipe van Arie Kurver zich niet nóg een nederlaag veroorlo ven. De Rijnsburgse trainer legde tijdens het trainingsprogramma daarom de nadruk op het persoonlijke duel. Kurver: "Ze hebben op de training zoveel één op één gespeeld, dat ze er doodziek van werden. Maar de spelers wisten dat ze voor een goede zaak vochten. Het elftal heeft zeker baat gehad bij de trainingsaanpak. Je weet dat het er tegen IJsselmeervogels ste vig aan toe gaat. Daar moet je je dus tegen wa penen". Van meet af aan deelde Rijnsburgse Boys uit, zonder overigens over de schreef te gaan. Die strijdwijze overviel IJsselmeervogels vol komen. De ploeg stond aan de grond genageld Na vier minuten reageerde voorstopper Wim Driebergen attent na een verkeerd geraakte kopbal van libero Ruth van der Groep. Terwijl IJsselmeervogels interventie van doelman De Harder verwachtte, kopte Driebergen van dichtbij raak. Dat deed Hans Zwaan even later ook, al was zijn treffer van aanmerkelijk hoger gehalte. De kopsterke spits dook de bal na een perfect aangesneden voorzet van Ron Carli (sterke eerste helft) fraai langs de kansloze De Harder. Wending De tot dat moment onderhoudende wed strijd kreeg na de treffer van Zwaan een andere wending. Rijnsburgse Boys liet na de comfor tabele voorsprong het intiatief aan de tegen stander, die zich echter geen raad wist met de 'goedgevigheid' van de Kurver-elf. Wanhopig probeerde IJsselmeervogels het talent Chris Angel in stelling te brengen, maar de 23-jarige, door suikerziekte gehandicapte linkerspits werd in toom gehouden door aanvoerder Jo han de Kroon. De verdediger vertoeft normaliter aan de lin kerzijde van de defensie, maar vanwege zijn kwaliteiten als mandekker werd De Kroon naar rechts overgeheveld om de 'Angel' uit de Spakenburgse aanval te trekken. Daardoor verhuisde Martin Toet naar het middenveld en dat weer beviel zijn directe opponent bij de 'rooien', Ruud van der Geest, bijzonder slecht. Hij kon de 'longen' van Rijnsburgse Boys niet bijbenen en werd na 34 minuten reeds door Pronk naar de kant gehaald ten faveure van Erik Klap. De oefenmeester stuurde de invaller naar de tweemans frontlinie (Angel en Loedeman), maar tot veel resultaat leidde de mutatie niet. Integendeel, want tien minuten later bracht Huug Aandewiel zijn ploeg op een 3-0 voor- spong. Dat gebeurde na een opmerkelijke actie van sluitpost De Harder. De 32-jarige Spaken burger had naar de zin van Aandewiel teveel tijd nodig om de muur van IJsselmeervogels op de juiste plaats te krijgen. Terwijl De Harder in de linker hoek van het doel zijn ploegmaats de juiste positie aanwees, tikte de Rijnsburgse libero de bal in de onbewaakte hoek: 3-0. Ondanks de riante voorspong weigerde de thuisploeg alle schroom van zich af te werpen. Gebrek aan werklust kon RB niet worden ver weten, wel ontbeerde het elftal het voetballend vermogen om IJsselmeervogels definitief knock out te slaan. In die periode woog het ge mis van Hennie Koet (tot half april vanwege een gebroken pink niet beschikbaar) op het viermans middenveld (Toet, Arroyo, Bodaan en Van Dijk) zwaar. Te zeer was RB afhankelijk van de veelvuldig inschuivende libero Aande wiel, die waar mogelijk 'stuurde' maar zich noodgedwongen na de wonderschone 3-1 van Chris Angel (een knal ineens in de bovenhoek) niet meer te vaak over de middellijn begaf. "Op dat moment heb ik even aan de wed strijd van vorige week tegen ACV moeten den ken", gaf Aandewiel naderhand toe. "Na een 1-0 voorsprong hebben we het toen volledig uit handen gegeven". De geschiedenis leek zich te herhalen, want IJsselmeervogels ver hoogde de druk op het doel van Jan Blanke- spoor. De defensie van RB hield evenwel moei teloos stand, omdat de aanvalsopzetten van de tegenstander wel bijzonder eenvoudig waren. Uit pure armoede huldigde IJsselmeervogels het aloude principe 'lange halen, snel thuis'. Thuis kwamen de Spakenburgers nimmer. Zelfs de doorgaans onverwoestbare routinier Henk de Graaf, beter bekend als Henk van Ze- ger, kon het uiterst matige niveau van zijn ploeg niet opkrikken. Dat deed Huug Aandewiel aan de andere kant wel. Nadat de korststondige Spakenburg- se storm was geluwd, ging de opgebloeide vrije verdediger, die niet geheel fit aan de wedstrijd was begonnen, weer op avontuur. Hoogstper soonlijk draaide hij voor IJsselmeervogels de deur definitief op slot, al zette Maarten de Har der bij de vrije trap voor de derde keer de poort open: 4-1. Die stand stemde de Rijnsburgers uiteraard tot tevredenheid. "Het is voor de ploeg een ge weldige opkikker", wist Kurver. "Maar het is nog te vroeg om hosanna te roepen. Volgende week na Excelsior Maasluis weten we of we op de goede weg zijn. Voor deze wedstrijd hoefde ik de ploeg niet te motiveren, maar tegen min dere goden hebben we moeite met de concen tratie". ROB ONDERWATER LISSE Lisse heeft door een schlemielige 1-2 nederlaag op ei gen terrein tegen ZOB het contact met de kopgroep in de tweede klas se C van het zaterdagvoetbal verlo- De achterstand van de Ter Specke-ploeg op het leidende DVS'33 is door dit'resultaat aange groeid tot drie punten. Het punten totaal van ZOB, dat één wedstrijd minder heeft gespeeld, bedraagt één punt meer als dat van de forma tie van Wim Eilander. Lisse gaf in de tweede helft een 1- 0 voorsprong uit handen. Rob van Kampen was voor deze treffer ver antwoordelijk, nadat Leon van der Zwet even daarvoor in kansrijke positie op de lat had gekopt. Na rust verloor Lisse alle grip op de wedstrijd. In een tijdsbestek van twintig minuten keek de thuisspe- lende formatie tegen een 1-2 ach terstand aan door doelpunten van Peter, van Rijn en Walter Kool- meyer, die daarmee de wedstrijd beslisten. Het was er Rijnsburgse Boys dus alles aan gelegen om de confrontatie met IJsselmeervo gels winnend af te sluiten. Na het slippertje te gen ACV (2-1 verlies) kon de équipe van Arie Kurver zich niet nóg een nederlaag veroorlo ven. De Rijnsburgse trainer legde tijdens het trainingsprogramma daarom de nadruk op het persoonlijke duel. Kurver: "Ze hebben op de training zoveel één op één gespeeld, dat ze er doodziek van werden. Maar de spelers wisten dat ze voor een goede zaak vochten. Het elftal heeft zeker baat gehad bij de trainingsaanpak. Je weet dat het er tegen IJsselmeervogels ste vig aan toe gaat. Daar moet je je dus tegen wa penen". Van meet af aan deelde Rijnsburgse Boys uit, zonder overigens over de schreef te gaan. Die strijdwijze overviel IJsselmeervogels vol komen. De ploeg stond aan de grond genageld

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17