Volendam zet de poort open Ajax alleen geïnteresseerd in strijd om Europa Cup Afscheid van Hughes bij Sparta hangt in de lucht Goede generale Bayern Munchen Drie buitenlanders in Italië Maria verschijnt niet: Pescara lijdt nederlaag Liverpool verslapt niet Van Tiggelen ziet rood Halve misstap van Real Bordeaux scoort niet PAGINA 14 SPORT MAANDAG 29 FEBRUARI 1988 BERN/AMSTERDAM (GPD) - Ajax heeft het afgelopen weekein de binnen recordtijd de aandacht van de vaderlandse competitie ver legd naar de Europese beslomme ringen. Aan het misbaksel van za terdagavond wenste gisteravond in Bern niemand in het Amsterdamse kamp nog veel woorden vuil te ma ken. „Dit soort wedstrijden zie je vaak voor een belangrijke Europa- Cupwedstrijd", putte Barry Huls- hoff na het verplichte nummer te gen FC Utrecht uit zijn ervaring als speler, om vervolgens een lofzang af te steken op de Europese laag vlieger Young Boys. De Amsterdammers waren zater dagavond tegen FC Utrecht 1-0 door een mooie toevalstreffer van Wouters dan lijfelijk wel aanwe zig in De Meer, de geest was reeds uitgeweken naar de besneeuwde piste van het Wankdorf-stadion. Ajax beschouwt de (eenvoudige) jacht op de tweede plaats nog slechts als een noodzakelijk kwaad, hooguit goed genoeg om de spieren warm te houden. Voor de meeste Ajacieden telt nog slechts het zwak bezette toernooi der Eu ropese bekerwinnaars, waarin de komende veertien dagen een plaats bij de laatste vier te verdienen is. Anderen zitten met hun gedachten reeds in Westduitsland. waar inter nationaal gezien beduidend meer eer weg te halen valt. Openbare verontschuldigingen aan het adres van het zich vervelen de (en almaar slinkende) legioen passen niet in de Amsterdamse fi losofie. Hoewel Ajax nog vier thuiswedstrijden op het program ma heeft staan, gaf Hulshoff gister avond in Bern aan dat Ajax nog maar op één front wenst te strijden: „De competitie is voor ons momen teel toch wat minder interessant. Het seizoen moet in de Europa- Cup goedgemaakt worden. Onbe wust vermindert daardoor bij som mige spelers de concentratie. Je kan honderd keer tegen spelers zeggen dat ze iedere wedstrijd tot op de bodem moeten gaan, sommi gen kunnen dat nu eenmaal niet opbrengen". Young Boys werd door Hulshoff uiterst omzichtig, maar veelbete kenend getypeerd als „een ploeg die het van inzet moet hebben en voorin wat mensen heeft rondlo pen die wat aardigs met een bal kunnen". De technische troika heeft zich de afgelopen weken in alle mogelijke bochten gewrongen om Young Boys, dat eind novem ber de laatste competitiewedstrijd afwerkte, aan het werk te zien. Spitz Kohn reisde af naar Malta, Bobby Haarms schafte een retour tje Italië aan. Daarnaast werden de videobeelden van de Europa-Cup duels tegen de Tjechoslowaakse bekerwinnaar Dunajska Streda en FC Den Haag geanalyseerd. Onder de indruk van de Zwitser se equipe kwamen Kohn en Haarms tijdens hun werkbezoek- jes niet, al hielden ze evenals Huls hoff veel slagen om veel armen toen de kracht van de opponent ter sprake kwam. „Stekelige jongens die voor veel agressiviteit zorgen", concludeerde Haarms nadat hij Young Boys op Malta aan het werk had gezien tegen La Valeta (2-1 winst], het olympisch elftal van de DDR (2-1) en Freiburg (6-0). Kohn zag Young Boys in Italië, waar deel twee van de inhaalmanoeuvre om het wedstrijdritme terug te krijgen was geprogrammeerd, louter ne derlagen incasseren. Pescara won met 1-0, de Deense kampioen Brondby met 5-0 en AS Roma droogde de Zwitsers met 3-0 af. Ook al door de verminderde vorm van Ajax, schat Young Boys de eigen kansen op een plaats in de halve finale hoog in. In de beton nen thuisburcht, waar momenteel een dik pak sneeuw ligt, heeft de club van trainer Alaexander Mand- ziara een naam hoog te houden. De afgelopen twaalf jaar bleef Young Boys in Bern in Europees verband ongeslagen, met als uitschieter de 1-0-winst van vorig seizoen op Real Madrid. Veertien dagen later bleek dat overigens een Spaanse vergis sing in Zwitsers voordeel te zijn (5- 0). Dank zij een gunstige loting bleef Young Boys dergelijke af straffingen dit seizoen bespaard. Bestaat over de vorm van Young Boys na het drie maanden lange Zwitserse winterreces veel ondui delijkheid, bij Ajax is de laatste we ken de klad er aardig ingekomen. John Bosman heeft te veel andere (contract)zaken aan zijn hoofd, zoals tegen PSV, FC Twente en ook zaterdagavond tegen FC Utrecht bleek, en onderscheidt zich slechts door het missen van kansen. De spits kwam er tegen kuitenbijter Fraser niet aan te pas en viel alleen Jan Wouters wordt bedolven door zijn ploeggenoten na de winnende treffer tegen FC Utrecht (foto anp) op toen hij in de beginfase met veel bravoure maar weinig inzicht oog in oog met de Utrechtse doelman Jan Willem van Ede een doelrijpe mogelijkheid om zeep hielp. Daar bij had Bosman opnieuw de pech dat ook de vorm c.q. inzet van zijn bevoorraders Witschge en Van 't Schip nogal wat te wensen over laat. Ook achterin kent Ajax proble men. De samenwerking tussen de centrale verdedigers Spelbos en Larsson is verre van perfect, zoals zaterdagavond onder meer bleek uit een vrije doortocht die De Koek na ruim een half uur kreeg. Bij dat soort „details" wenste Hulshoff daags na de magere en nietszeg gende triomf niet stil te staan. „Ja, we missen momenteel inderdaad scherpte", aldus Hulshoff, om er snel aan toe te voegen: „Maar in de Europa-Cup gelden andere wetten. Daarin kunnen ploegen boven zichzelf uitstijgen". VOLENDAM (GPD) - De 'heren club' PSV nam gistermiddag be leefd de hoed af voor Volendam. Niet voor krachtig weerwerk van de degradatiekandidaat tegen de ti telhouder, maar als dank voor de vriendendienst die Volendam PSV bewees. Zo kort voor het Europa- Cuptreffen in Bordeaux tegen Gi- rondins hadden de Brabanders weinig trek in een schop- en schaafpartij. Volendam bracht uit komst. De Noordhollanders bleven vriendelijk ver uit de buurt van de duurste ledematen van voetbal lend Nederland en hielpen en pas sant PSV ook nog eens met het scherp stellen van het schuttersvi- Nee, echt leuk was het niet in Vo lendam. Hagel, sneeuw en de har- de, ijskoude wind hadden vrij spel aan de oevers van het IJsselmeer. Net als PSV. „Lekker gemakke lijk", ventileerde PSV-trainer Guus Hiddink. „De volgende keer blijven de heren maar thuis, Langs de Lijn luisteren", foeterde Jan Brouwer namens Volendam. Toch ging het gistermiddag nog 'ergens' om. Volendam immers had nog zeer aardige kansen op het behalen van een periodetitel. Brou wer: „Dat durf ik nu natuurlijk niet meer in mijn mond te nemen". Zelfs de zeven doelpunten konden van Volendam-PSV geen attractie maken. Drie Deense doelpunten hadden de bijeenkomst van voet ballers en kijkers al vóór rust alle schijn van een wedstrijd ontno men. De 3-0 had een voorschot op een echte uitschieter kunnen zijn, maar na de pauze zag alleen Wim Remco Boere rond met Spaanse club DEN BOSCH (ANP) - FC Den Haag-spits Remco Boere heeft overeenstemming bereikt met een Spaanse ploeg over een tussentijd se transfer. De contacten tussen de Spaanse club, wiens naam Boere weigert te noemen, en FC Den Haag mondden nog niet uit in een akkoord tussen de twee clubs. Boe re gaat er echter vanuit dat de transfer deze week rond komt. „Nu Den Haag Mick Byrne heeft gecon tracteerd, staat niets mijn vertrek nog in de weg", zei Boere gisteren na de verloren wedstrijd tegen Den Bosch. Den Haag-voorzitter Stoop zei echter dat een tussentijdse transfer van de Haagse topscorer nog ver weg is. Kieft nog perspectief. Drie treffers tilden de aanvaller weer een paar namen hoger op de topscorerslijst. De rest wandelde rustig naar het eindsignaal. PSV mocht zich gistermiddag in houden en deed dat ook. Maar de gedreven voetballers in de ploeg, Sören Lerby en Frank Arnesen, kregen toch de kriebels van het kruimelwerk. Arnesen leidde na krap een half uur de eerste treffer in. Vanenburg raakte de paal, waarna Lerby de punt van de schoen tegen de bal zette (0-1). De zelfde Denen, in ook weer dezelfde volgorde, waren vijf minuten ver der weer succesvol. Johan Steur - hij mocht achter Arnesen aan dra ven - legde de bal knullig neer bij Vanenburg. Arnesen lag al op snel heid, ontdeed zich simpel van de arme Steur en gaf Lerby de tweede kans van de wedstrijd: 0-2. Omdat voor de Denen de ene dienst de an dere waard is, stuurde Lerby dit keer zijn maatje Arnesen weg voor een doelpunt. Plugboer trok de middenvelder omver. Koeman schoot de strafschop beheerst raak. Dat was het dan. PSV trok de handrem aan en stond de rest van de wedstrijd zo goed als stil. Het eerste doelpunt van Kieft, die be waker Bakker te simpel aftroefde, was het sein om Gerets naar de kant te halen. Na Kiefts tweede treffer, een duplicaat overigens, mocht Lerby naar de kleedkamer. Een beschermende maatregel, zo bleek. „We wilden geen risico's ne men", lichtte Hiddink toe. „En ze ker niet meer bij die stand. Lerby was licht geblesseerd. Een geïrri teerde achillespees. Hij was gretig, speelde goed, maar ik vond het be ter hem er af te halen". Het maakte geen verschil. Goed, Volendam scoorde eindelijk - door een handsbal van Steur - maar op nieuw Kieft antwoordde direct. PSV vond het welletjes. Het opont houd in Volendam bleek niet meer dan een kort en amusant trainings kamp. Alleen Volendam-trainer Jan Brouwer maakte zich druk. „Ik kon op de bank alleen maar hopen dat het snel afgelopen zou zijn. Kun je nagaan hoe de mensen op de tribune over deze wedstrijd dachten. Zo timide, zo'schuw. Het minste wat je kunt verwachten is een wedstrijd." Hiddink weer: ,/£ja, je bent toch een beetje bang voor zo'n wed strijd. Die Europa-Cup speelt on bewust mee in het koppie, al ben je nog zo'n goede professional. Dan is zo weinig tegenstand een meeval ler". Mario Been verliest een duel van Eddy Ridderhof ROME (SID) - De clubs in de Serie A, de hoogste Italiaanse voetbal klasse, mogen met ingang van volgend seizoen drie buitenlandse spe lers opstellen. Tot dusver waren twee niet-Italianen per club toege staan. De Italiaanse voetbalbond heeft zaterdag in Rome besloten tot verruiming van de regels. De clubs drongen er al langere tijd op aan de grenzen verder te ope nen. Alle verenigingen in de Serie A hebben twee voetballers yan over de landsgrenzen in dienst, met uitzondering van Cesena. Het congres besloot eveneens dat de clubs in de tweede divisie na dit seizoen één buitenlandse speler mogen aantrekken. Dit betekent dat het Italiaan se voetbal een nog grotere zuigkracht zal gaan uitoefenen op buiten landse spelers. Temeer omdat de eerste divisie in het volgende sei zoen met twee wordt uitgebreid tot achttien clubs. Naast Ruud Gullit en Marco van Basten (beiden AC Milan) zal na de zomer in elk geval een derde Nederlandse speler in Italië actief zijn. Mario Been (Feye- noord) werd afgelopen woensdag aangetrokken door Pisa, de vroege re club van Wim Kieft. ROTTERDAM (ANP) - Een vroegtijdig afscheid van Barry Hughes bij Sparta hangt in de lucht. De Brit, die volgend seizoen wordt afgelost door Rob Baan, zit na de winterstop met een uitge bluste spelersgroep en slaagt er niet in zijn ploeg uit het diepe dal te halen. De Spartanen kregen giste ren opnieuw een nederlaag te ver werken. Feyenoord gebruikte de Rotterdamse derby om het tegen Haarlem danig aangetaste zelfver trouwen enigszins op te vijzelen: 5- 1. De grote overwinning kreeg pas gestalte, nadat Sparta-verdediger Knel kort voor de rust met een rode kaart van het veld was verdwenen. „Als de spelersgroep het seizoen liever onder Rob Baan wil afma ken, zal ik daar in het belang van Sparta aan meewerken", liet de te leurgestelde Hughes weten. „Ik denk echter niet, dat hij meer suc ces zal boeken. De selectie is te smal voor de eredivisie. Daar heb ik ook al op gewezen, toen Sparta in de beginfase van de competitie op de vierde plaats stond. Sparta telt slechts zeven spelers van eredi visieniveau en de club heeft geen mogelijkheden de selectie tussen tijds te versterken", legde Hughes uit. „Maar ik zal niet uit me zelf ver trekken", voegde hij eraan toe. Onderling rommelt het stevig in het elftal. Het bestuur van Sparta besprak afgelopen week met de routiniers Lengkeek, Wijnberg, Van den Berg en Ridderhof de groeiende irritatie in de spelers groep. Overigens zonder resultaat, want tegen Feyenoord deden de „ouderen" geen poging de onvrede over het gestuntel van hun „minde re" ploeggenoten te verbergen. Na dat Mitchell Feyenoord al na twaalf minuten op voorsprong had gezet, toonde geen Spartaan nog interes se voor het duel. De ploeg van Hughes had geluk, dat de Feyenoord-aanval niet op scherp stond. Vlak voor rust was Elstrup eindelijk weer eens pro- duktief bij een scherpe voorzet van Mitchell: 2-0. Direkt daarna raakte Sparta verdediger Knel kwijt, die na twee aanslagen op de benen van Wijnstekers en Hofman van scheidsrechter Van der Niet kon vertrekken. Feyenoord profiteerde na de pauze slechts drie keer van det nummerieke meerderheid. De ploeg creëerde veel kansen, maar was niet gelukkig in de afwerking. Mitchell en Elstrup scoorden bei den voor de tweede keer, waarna de naar Pisa vertrekkende Been voor 5-0 zorgde. Ellerman benutte in de slotfase de eerste en enige mogelijkheid voor Sparta. Na een snel uitgevoerde combinatie met Lengkeek stifte het talent de bal over de uitgelopen Hiele: 5-1. Benauwde tijden Voor FC Den Haag breken be nauwde tijden aan na de 1-0 neder laag van gistermiddag in en tegen De Klerk wordt oefenmeester bij Lugdunum LEIDEN - Hennie de Klerk wordt met ingang van het vol gend seizoen de nieuwe trainer van Lugdunum. Dat maakte de voorzitter van de Leidse tweede klasser, Phil Verstraaten, giste ren bekend. De Klerk, die op dit moment de selectie van Lyra on der zijn hoede heeft, tekende voorlopig een contract voor één jaar. De oud-speler van Lugdunum, daarnaast kwam hij onder meer uit voor Roodenburg Rijnsburgse Boys en RVC, volgt daarmee de huidige oefenmees ter, Sjaak Rijsterborgh op. In het verleden was De Klerk al eens werkzaam als jeugdtrainer bij Lugdunum. Den Bosch. De laatste club kan op basis van dat resultaat met een ge ruster hart de komende weken in gaan. Maar of dat er ook in de prak tijk van terecht komt, mag na de onthutsend zwakke prestatie van zondagmiddag betwijfeld worden. Den Bosch won voor het eerst in 1988 een competitieduel, maar daar is dan ook alles mee gezegd. De subtopper van weleer liet in de lege de Vliert zien, dat de nederlagen van de laatste weken niet zomaar zijn komen aanwaaien. Alleen om dat tegenstander Den Haag niets durfde, bleef Den Bosch op de been. Een tegenstander met iets meer lef had vermoedelijk pro bleemloos de zwakke plekken van de Brabanders blootgelegd. Den Haag slaagde daar dus niet in, omdat de ploeg eenvoudig nimmer pogingen ondernam het Bossche doel te belagen. Het behalen van een punt stond bij de Hagenaars 'voorop en voor die negatieve in stelling werden ze negentien minu ten voor tijd dan ook bestraft met een gave treffer van Den Bosch-in valler Beukers. De kans die Beukers met een fraaie kopbal verzilverde, was een van de spaarzame, die Den Bosch zich wist te scheppen. Eerder had Krü- zen tweemaal naast gekopt en Ai- chorn in een kansrijke positie naast geschoten. Daarmee was de Bossche koek meteen op, omdat de thuisclub zich geen raad wist met de defensieve taktiek van de bezoe kers. Daar stond tegenover dat Den Haag het de geblesseerde (ge scheurde pees in de rechterhand) Bossche doelman Jan van Grins- ven nimmer moeilijk maakte. Tot de treffer van Beukers dook alleen De Roode gevaarlijk voor het Bos sche doel op. Hij schoot echter over. Na het Bossche doelpunt pro beerde Den Haag het wel, maar toen ontbrak de kracht en de over tuiging bij de Hagenaars, die met een verkeerde instelling aan het degradatieduel waren begonnen. MUNCHEN (SID/DPA) - Vier dagen voor de eerste wedstrijd in de kwart finales van de strijd om de Europese beker voor lands kampioenen tegen Real Madrid, heeft Bayern München het zelf vertrouwen kunnen aansterken. In het Olympisch-stadion was Homburg een leuke sparring- partner voor de ploeg uit Beieren. Na een kalm begin, 1-0 bij rust, namen de gastheren in het tweede gedeelte ruim afstand van de rode lantaarndragers: 6-0. Bayern kwam door de winst al leen op de tweede plaats op de ranglijst, vier punten achter Wer- der Bremen dat in Bochum net aan de goede kant van de score bleef: 0-1. FC Köln verspeelde een punt bij Uerdingen, 1-1. In het vierde duel dat doorgang vond drukte Kaiserslautern Schalke 04 vaster op een van de degradatie-plaatsen: 5-2. Met slechts 8500 toeschouwers op de tribunes, deden de sterren van Bayern het rustig aan tegen de veredelde, amateurs van Hom burg. Na acht minuten opende spits Wohlfarth de score. Het ver wachte schuttersfestijn bleef echter uit. Daarvoor waren de aanvalsopzetten van de gasthe ren te simpel en hadden de gas ten het voordeel van het door re gen en sneeuw moeilijk bespeel bare veld. Pas na de pauze werd het duel wat aantrekkelijker. Nogmaals Wohlfarth, Brehme, Matthaus, Pfügler en Rumme- nigge zorgden voor de eindstand. Werder had in Bochum slechts 37 seconden nodig om te winnen. Ordenewitz benutte de eerste mogelijkheid koelbloedig. Beide partijen lieten daarna weinig atractiefs zien. Na de rust veran derde dat iets. Bochum speelde wat aanvallender en kreeg ook kansen op de gelijkmaker. Voetbalsupporters en bedevaartgangers dropen gisteren teleurge steld af in Pescara. De verschijning van Maria was voorspeld evenals een overwinning van de plaatselijke profclub tegen koploper Napoli. Beide voorspellingen kwamen niet uit. De Heilige Maagd verscheen niet en de score van de voetballers van Pescara bleef maagdelijk. Na- poli greep de winst door Giordano, die zijn doelpuntentotaal naar acht tilde. Giordano, de centrale man in de MaGiCa-aanval (Maradona en Careca als vleugels), maakte in de veertigste minuut de enige treffer van de wedstrijd aan de Adriatische kust. Napoli behield met die 1-0 zijn voorsprong op achtervolger AC Milan, dat een moeilijke zondag was voorspeld tegen de nummer vier van de ranglijst, Sampdoria uit Genua. Immers AC Mitén moest aan treden zonder vedette Ruud Gullit, die de schorsing van één wedstrijd uitzat. De afwezigheid van de Nederlandse ster had geen invloed op het resultaat van het topduel, waarin de nieuwe topinternational van Italië, Gianluca Vialli aan de kant van Sampdoria te weinig liet zien. Al in de zevende minuut liet de modieus-grijze Antonio Virdis zien, waarom hij het vorige seizoen beëindigde als topschutter van Italië en AC Milan. Hij schoot raak. Tien minuten later maakte Bonomi gelijk. Twintig minuten voor het einde zorgde Paolo Maldini voor de winst van AC Milan: 2-1. Verslapping komt in het woor denboek van de spelers van Li verpool niet voor. Zaterdag bleef de club voor de 27e keer ongesla gen in de League. Het behaalde in Portsmouth zijn 21e overwin ning in dit seizoen (0-2). Relatief heeft de club van Dalglish twin tig punten voorsprong op de ach tervolgers, van wie Manchester United en Nottingham Forest niet in actie kwamen. Indrukwekkend is ook het doelsaldo van Liverpool. De club scoorde in 27 wedstrijden 65 keer en kreeg er slechts 12 tegen. Portsmouth kwam zaterdag geen moment in de buurt van de dertiende. Doelman Grobbelaar handelde in de spaarzame lastige situaties krachtdadig. De lijst aanvoerder sloeg na de rust toe door twee doelpunten van inter national Barnes. Stadgenoot Everton klom naar de vierde plaats door de zege (1-0) op Southampton. Het doelpunt kwam op naam van Paul Power. Arsenal liep degradatiekandi daat Charlton onder de voet (4-0). Het zelfvertrouwen van de Lon- denaren is na de aansprekende overwinningen op Manchester United in de FA-Cup en Everton in de League-Cup grenzeloos. Charlton werd er het slachtoffer van. Merson (2), Thomas en Smith maakten de treffers. De strijd om het landskampioenschap in België blijft een aangelegen heid van drie clubs. FC Antwerp kwam in het afgelopen weekeinde naast KV Mechelen door de overwinning van 2-0 op rivaal Club Brug ge. Mechelen verspeelde een punt bij Sint Truiden (0-0). Achter Mechelen en Antwerp volgt Club Brugge op twee punten. De crisis bij Anderlecht is diep geworteld. Onder de leiding van de bejaarde Goet- hals werd thuis met 1-2 verloren van Beerschot. Van Tiggelen liep te gen de rode kaart op. FC Antwerp had zaterdagavond dringend behoefte aan een opkik- kertje na de slechte resultaten van de laatste weken. De topper tegen Club Brugge trok 30.000 toeschouwers naar de bouwvallige Bosuil, die een felle, snelle en op en neer golvende wedstrijd zagen. Voor de rust had de FC de beste kansen, maar verder dan een schot tegen de paal van Severpyns kwam de thuisclub niet. Na de pauze lag het initia tief bij de tegenstander. De beslissing viel in de slotfase. Twee minu ten voor tijd speelde de ervaren Broos (35) te kort terug op zijn doel man, Flip van der Walle, die niets anders kon doen dan de Antwerpse Westduitser Lehnhoff onderuit halen. Van der Walle stopte in eerste instantie de strafschop van Van der Linden, maar werd in de rebound alsnog gepasseerd. In de slotseconden stelde Cnops, halverwege de tweede helft ingevallen voor Frans van Rooy, de zege veilig (2-0). Drie dagen voor de belangrijke Europa Cup-ontmoeting tegen Bayern München heeft Real Ma drid in de uitwedstrijd tegen Se- villa een punt laten liggen. Ach tervolger Atletico Madrid maak te geen gebruik van de misstap van de club van Leo Beenhak ker. Het verloor verrassend op ei gen veld van Barcelona, dat door twee treffers van de verguisde Brit Lineker won. De voor sprong van Real Madrid op Atle tico Madrid en Real Sociedad, dat een wedstrijd minder speel de, bedraagt na 25 wedstrijden zes punten. De bij Barcelona ter discussie staande Bernd Schuster stuurde zijn ploeg naar een sensationele overwinning op Atletico Madrid. Barcelona had het in het eerste half uur moeilijk. Salinas, Alon- so en Futre bezorgden de Cata laanse verdediging angstige mi nuten, maar de aanvalsgolf lever de geen treffers op. Na een half uuï- opende Schuster de defensie van Atletico Madrid. Lineker gleed de bal van dichtbij in het doel. Tien minuten na de rust profiteerde de topscorer van het wereldkampioenschap in Mexi co van een foute terugspeelbal van Atletico-verdediger Arteche: 0-2. Daarna moest de Brit het veld verlaten. Trainer Luis Ara- gones spaarde zijn aanvaller voor het Europese bekerduel tegen Bayer Leverkusen. Real Madrid, dat pogingen on derneemt Schuster over te ne men, moest in Sevilla een achter stand wegwerken, in de eerste helft kwam de thuisclub op voor sprong, toen doelman Buyo een schot van Ruiz niet onder contro le kreeg. Salguero tikte de bal in het net. Kort na rust behoedde Butragueno zijn ploeg voor een nederlaag. Pijnlijker nog dan het puntverlies tegen Paris SG was voor Bordeaux wellicht het uitvallen van international José Touré. De 26-jarige mid denvelder werd naar het ziekenhuis gebracht, mogelijk met een her senschudding. Touré kwam in de zevende minuut onzacht in aanra king met het hoofd van een tegenstander. De kwartfinalist in het Eu ropese toernooi der landskampioen kwam dit vroege verlies niet meer te boven. Racing Club de Paris kwam door de 0-0 van Bordeaux alleen op de tweede plaats terecht. De ploeg van oud-Ajacied Sonny Silooy won voor eigen publiek met 1-0 van het laaggeldasseerde Lens. Ben Ma- brouk maakte het enige doelpunt. Marseille, dat morgen in het Euro pa Cup-toernooi voor bekerwinnaars tegen Rovaniemi uit Finland speelt, boekte een belangrijke zege op Saint-Etienne: 1-0. Het doel punt kwam met een hard afstandsschot op naam van de Westduitser Bernd Förster.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14