Bouwplan Huis ter Leede wekt protest Door weefselkweek snellere veredeling Onderhoud hervat aan heemtuin Koudekerk Kunstenaars willen leegkomende basisschool Iisse Alphense honderiem lachertje' UIT HET GROEHEHflRT i 1 Jt Bloemenshow. ZATERDAG 27 FEBRUARI 1988 PAGINA 11 Zorgen over gebruik cultureel erfgoed SASSENHEIM Er zijn opnieuw bezwaren gerezen tegen de bouw van een garage op het landgoed Huis ter Leede in Sassenheim. De protesten spitsen zich voornamelijk toe op de schade die het 100 vierkante meter grootte gebouw toebrengt aan de tuin rond het karakte ristieke landhuis. Er moet onder meer een aantal bomen worden gekapt. Huis ter Leede in Sassenheim. Tegen de bouw t bestaan grote bezwaren. i garage en de aanleg i KOUDEKERK AAN DEN RIJN - In de maand maart wordt op nieuw begonnen met het werk aan de Koudekerkse natuurtuin. Deze heemtuin is gevestigd in een gedeelte van het Hofstede- park. In een afgezet gedeelte van het park. achter het zwembad, krijgen de planten die van oor sprong in deze streken thuisho ren een kans om te groeien. Vrijwilligers van het Instituut voor Natuurbeschermingsedu catie (IVN). van de vogelwerk groep Koudekerk/Hazerswoude en andere belangstellenden gaan de tuin onderhouden. Een inven- tarisatiegroep houdt bij welke planten in de tuin voorkomen. Een positief gegeven is dat het aantal wilde soorten fors blijft toenemen. Het onderhoud aan de natuur tuin heeft plaats op de zoge noemde werkochtenden, elke eerste zaterdagmorgen van maand. Tijdens de afgelopen donderdag gehouden vergadering van de com missie volkshuisvesting, ruimtelij ke ordening en milieuhygiëne toonde een groot aantal commis sieleden zich verre van gelukkig met de bouwplan. Ook het voorne men van eigenaar Th. de Boer om het landhuis voor meer doeleinden geschikt te maken viel niet in goe de aarde. Enige commissieleden wezen op de consequenties die het kopen van een cultureel erfgoed als Huis ter Leede nu eenmaal met zich meebrengt. Alleen J.P. van Dorssen (WD) had wat moeite met de houding van de meeste commissieleden. "Het gaat hier uiteindelijk toch om privé-bezit. Dan moeten we als ge meente niet te veel betuttelen". Wethouder H. Drenth (ruimtelijke ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen. Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Verhage/C. Maris, Pluimzeggekreek 3. tel: 218661, spreekuur: Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: J.H. de Ruiter, tel: 125096, spreekuur: Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Tay- telbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus, Middelstegracht 129, tel: 132500. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luijk, Wasstraat 2a, tel: 122522. Groep 3 - Pleiter, J.W. Lely, Smit, W. de Bruy- ne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J.W. Lely, tel: 120412, spreekuur: Kernstraat 11 zo 8 uur tot 24 uur: H. Jurgens, Herengracht 116, tel: 125820, spreekuur: Burggravenlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden. Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Horn, Wiersma, v.d. Waardt, Lodder, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel: 120347. zo 8 uur tot 24 uur: E. Nieuwenhuis-Smal- braak tel: 768918, spreekuur: Meloenstraat 39. Groep 5 Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Baart, tel: 220697. zo 8 uur tot 24 uur: dr. Bloemen,.tel: 311319. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: dr. Arndt, tel: 891100; beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op Vlaskamp 16. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: E.J. Roelants, Frans Halslaan 10, tel:153747. Voorschoten za: J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel: 2520; zo: W. van Dam, Palestinalaan 29. tel: 3960. Warmond A. de Gijzel, Dorpsstraat 35, tel: 10834. Wassenaar za: R. van Niekerk, tel: 19014, spreekuur: Van Polanenpark 92; zo: J. Stuytzand, tel: 12460, spreekuur: Kerkstraat 42. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten. tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Ueiden, wordt waarge nomen van vr. 26/2 tot vr. 4/3 door: Apotheek Kok, Diamantlaan 5a, Leiden tel* 071-763439; Apotheek van Breest Smallenburg, Loeves- stein 6, Leiderdorp, tel 071-890000; Apotheek Langstraat, Langstraat 156, Was senaar, tel: 01751-11350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel: 071- 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, Lei den. tel: 071-764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, tel: 071- 768616. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: Mevr. M.A.M. Witkam, Stille Mare 10, Leiden, tel: 071-1258660. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haas- wijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts G.J.H. de Mlnjer telefonisch bereik baar onder nummer 071-155375; tevens spreekuur van 11-12 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten-Wassenaar Mevr. A.F. de Lind van Wijngaarden-van Drie, Groot H aesebroekseweg 27, tel: 01751- 77282. ordening) zei in antwoord daarop dat het landgoed een 'publiek ka rakter' heeft gekregen en dat daar door het 'publieke belang' van gro te betekenis is geworden. Van Dorssen meende dat het bouwplan voor de garage duidelijk is afge stemd op de bestaande bebouwing op het landgoed. Schade Voorafgaande aan de vergade ring wees een aantal omwonenden tijdens een hoorzitting op de scha de die wordt toegebracht aan het landgoed indien de garage wordt gebouwd en bomen worden ge kapt. De voorgenomen aanleg van een showtuin de eigenaar van Huis ter Leede is bloembollenkwe ker zal volgens omwonende L. Bosscher ook de huidige beplan ting geweld aandoen. Wijkbewoner Blaschek zei iede re keer weer verrast te zijn door de plannen van de gemeente en de ei genaar van Huis ter Leede. "Jaren lang is gezegd dat de toestand van het landgoed moest blijven zoals die is en nu komt men hiermee op de proppen", aldus Blaschek. "Waar je die garage ook zet, zij doet alleen maar afbreuk aan de omge ving. Daarbij moet worden be dacht dat door de bouw van een ga rage van 100 vierkante meter ten minste 300 vierkante meter beplan ting wordt aangetast". Ook wat de bestemming van het landgoed be treft maakt hij zich zorgen: "Multi functioneel kan alles betekenen. Straks wordt het landhuis een dis cotheek of iets dergelijks. Dat mag niet gebeuren". Ook de stichting Het Zuidhol lands Landschap heeft bezwaren tegen de plannen. Zij vreest vooral voor het verdwijnen van de grasga zons. Een vertegenwoordiger van de stichting wees er tijdens de hoorzitting op dat het landgoed een uitgekiend samenspel van na tuurlijke en culturele elementen is, waarvan niets verloren mag gaan. "Iemand die zich waagt aan de koop van een landgoed weet dat hij daarmee een cultureel erfgoed ver werft dat hem verplicht het in stand te houden", aldus de zegs man van Het Zuidhollands Land schap. Keukenhof Eigenaar De Boer van Huis ter Leede bracht tegen de bezwaren in dat hij de garage nu eenmaal no- diog heeft voor zijn auto's. Over de showtuin zei hij: "De omliggende beplanting wordt er niet door aan getast. Het wordt geen Keuken hof'. De Boer herinnerde er verder aan dat Huis ter Leede in het verle den ook diverse bestemmingen heeft gehad. De gemeenteraad moet zich nog over het nieuwe bestemmingsplan voor Huis ter Leede uitspreken. LISSE Een aantal Lissese kun stenaars heeft een oogje laten val len op de binnenkort vrijkomende Van Swanenburghschool aan de Van Ostadestraat. De school leent zich volgens de kunstenaars uitste kend voor het onderbrengen van vijf ateliers en een expositieruimte. Ze hebben wethouder J. Meule- mans (culturele zaken) inmiddels gevraagd de ruimte daarvoor be schikbaar te stellen. Henk de Vroom, een van de be trokken kunstenaars, zegt dat hij zelf weliswaar al over een atelier beschikt, maar dat de meesten van zijn collega's om extra ruimte zit ten te springen. Hij meent dat de kunstenaars zich in de Van Swa nenburghschool uitstekend geza menlijk kunnen presenteren. Het is de bedoeling dat een stich ting in het leven wordt geroepen die het eventueel toegewezen ge bouw van de gemeente huurt. De Vroom sluit daarbij niet uit dat ook ruimte kan worden geschapen voor kunstenaars uit omliggende gemeenten. Volgens de Lissenaar kunnen in het nieuwe onderkomen bovendien manifestaties worden georganiseerd, les worden gegeven en scholen worden begeleid bij be paalde projecten. Ook financieel hopen de kunste naars er beter van te worden. Door het opheffen van de BKR-regeling zijn veel kunstenaars in de proble men gekomen. Door samen activi teiten te ontplooien, hopen zij in de toekomst beter in hun onderhoud te kunnen voorzien. Verzoek De Van Swanenburghschool komt vrij door een herschikking van room-katholieke basisscholen in de Poelpolder. Ook het huidige gebouw van de Jenaplanschool aan de Lisbloemstraat komt be schikbaar, wanneer de nieuwbouw voor deze school in de Poelpolder klaar is. De Vroom laat weten dat wanneer de van Swanenburgh school niet in aanmerking komt voor het huisvesten van de kunste naars, ook genoegen wordt geno men met het gebouw aan de Lis bloemstraat. Wethouder Meulemans laat we ten dat het verzoek van de kunste naars inmiddels in behandeling is genomen. Zij zegt blij te zijn dat zij nu als collectief naar buiten treden. Over het beschikbaar stellen van een van de schoolgebouw houdt zij zich evenwel nog op de vlakte. "Er zijn voor die gebouwen nu eenmaal meer liefhebbers", aldus Meule- ALPHEN AAN DEN RIJN - De honderiem die de gemeente Alp hen cadeau wil geven aan degenen die hondenbelasting betalen, is de ze week strak rond de hals van het college van B en W getrokken. 'Een lachertje', 'ludiek maar niet zinvol' en 'sympathiek maar te duur', zo noemden sprekers van de verschil lende gemeenteraadspartijen het idee van burgemeester en wethou ders. Dat haalde de voorpagina van onder meer de grootste krant van Nederland, maar werd door de raad de grond ingeboord. PvdA'er J. van Zoest noemde het alleen al niet juist dat correcte be lastingbetalers tot uitzondering worden verheven. Hij pleitte voor een steekproefsgewijze controle op het betalen van hondenbelasting. Volgens R. Blom (WD) vormt het uitloven van een honderiem geen stimulans voor eigenaren van 'zwarte' honden daar nu alsnog be lasting voor te gaan betalen. De 30.000 gulden die de aanschaf van vierduizend riemen kost, wil hij aanwenden voor herinvoering van de hondepenning. "Een waterdich te controle. Ik snap niet dat de raad daar niet aan wil", aldus Blom. In het uiterste geval lijkt het hem nog voordeliger de controle op het be talen van deze belasting uit te be steden. Ook zou naar zijn mening de Alphenaren bij het voldoen van hun elektriciteitsrekening kunnen worden gevraagd opgave te doen van het aantal honden dat zij hou den. Niet bedacht op zoveel weer stand, schorste loco-burgemeester K. Mollema voor hoogstens vijftien tellen de vergadering. Daarna trok hij .het voorstel in, met de aankon diging daar later nog eens in een commissievergadering mee terug te komen. FEMINISME Een straat die de naam krijgt van een feministe blijft voor het Lissese raadslid J. Mal- jaars (SGP/GPV/RPF) voorlopig taboe. Tijdens een deze week gehouden gemeenteraadsvergadering stem de hij dan ook tegen het voorstel van burgemeester en wethouders om twee straten in de Poelpolder Zuid II te vernoemen naar respec tievelijk Wilhelmina Drucker en Aletta Jacobs (beiden mede-op richtster van de vereniging voor het vrouwenkiesrecht). Maljaars bleek overigens het eni ge raadslid dat er zo over dacht. De telers van bollen worden geconfronteerd met steeds strengere eisen ten aanzien van het milieu. Het gebruik van bestrijdingsmiddelen wordt steeds verder aan ban den gelegd. Bovendien veranderen de wensen van de consument bij voortduring. Is vandaag een gele tulp fa voriet, morgen kan dat een rode dahlia zijn. Een en an der maakt het voor de bollensector noodzakelijk de be schikking te hebben over nieuwe rassen die aan de laatste eisen voldoen. Nieuwe bolgewassen kunnen door selectie of veredeling wor den gevonden. Naar met name de veredeling van bolgewassen wordt op het Laboratorium voor Bloembollen Onderzoek (LBO) in Lisse onderzoek gedaan. Een van de problemen die tot enkele jaren geleden bij de veredeling van bollen speelde, is het feit dat de bol zich in de natuur slechts langzaam voortplant. Het duurt jaren voordat er van één goede bol, een flinke partij beschikbaar is. Door de ontwikkeling van de weefselkweek-methode waarbij uit een stukje plant in het labora torium tienduizenden nieuwe plantjes worden gemaakt, is vol gens directeur R. Bogers van het LBO de veredeling evenwel in een stroomversnelling geraakt. Op het LBO wordt zowel op de klassieke manier (het maken van kruisingen) als op de hypermo derne manier veredeld. Bogers denkt dat er op de 'klassieke' ma nier nog heel veel te verbeteren is aan de bestaande rassen. De di recteur: "We hebben de beschik king over zeer geavanceerde technieken. Het is echter onver standig meteen die dure technie ken in te schakelen, zonder te on derzoeken of we hetzelfde resul taat met eenvoudige kruisingen ook kunnen bereiken". Bij de klassieke veredeling worden honderden kruisingen gemaakt in de hoop dat een van die kruisingen een plant oplevert met de gewenste erfelijke eigen schappen. Het gaat echter nogal is mis. Met name verschillen de soorten (bijvoorbeeld een botanische en een gewone tulp) zijn moeilijk te kruisen. In veel gevallen is er wel bevruchting, ar wordt het embryo direct af gestoten. Bogers verwacht dat de techniek hier uitkomst kan bie den. Zo is het mogelijk na een kruising het embryo uit een bloem te halen en dit afzonder lijk in een reageerbuis op te kwe ken. Deze embryocultuur is even wel nog maar een fractie van wat technisch mogelijk is. Na jaren van onderzoek doet ook in de plantenteelt de genetische mani pulatie, het bewust veranderen van erfelijke eigenschappen, zijn intrede. Op het LBO wordt naar stig gezocht naar een lelieras dat ongevoelig is voor virussen. Vi russen zijn niet te bestrijden met chemische middelen, zijn uiter mate besmettelijk en richten veel schade aan. Een door virus aangetaste plant groeit minder goed en vertoont vaak blad- of bloemvervormingen. Volgens Bogers is het vinden van virusresistente rassen daar om van het grootste belang. De ongevoeligheid voor virussen is een erfelijke eigenschap. De erfe lijke eigenschappen van elk le vend wezen zijn vastgelegd in een groot molecuul, het DNA, dat in de kern van elke cel zit. Sinds enkele jaren is het moge lijk in het labóratorium een stuk je van deze molecuul af te knip pen waardoor één bepaalde ei genschap kan worden geïso leerd. Zo kan het stukje DNA met informatie over bloemkleur, stengellengte of zieketeongevoe- ligheid van de rest van de keten worden losgemaakt. Hoewel dit losknippen al een sterk staaltje is van techniek, valt dit in het niet bij het vervolg van de 'operatie'. Als er eenmaal een stukje erfelijk materiaal is losge knipt, dan wordt hier een bacte rie. de agrobacterum tumefa- l J -Vl - J2yr {a, - W v V a - d i - R.W. Bogers, directeur van het LBO: "Strengere milieu-eisen en steeds veranderende wensen van de consu ment maken doorlopende vernieuwing van het sortiment bolgewassen noodzakelijk". (foto Jan Holvast) ciens, op losgelaten. De bacterie neemt het stukje DNA op, en daarmee de erfelijke eigenschap. De laatste stap in de transfor matietechniek is het besmetten van een stukje weefsel (blad, stengel of bol) van een bolgewas met de bacterie die het DNA heeft 'opgegeten'. De bacterie draagt het DNA af aan het weef sel waarmee een stukje plant is ontstaan dat naast zijn eigen er felijke eigenschappen de ge wenste eigenschap draagt. Via weefselkweek kan er van het kleine stukje plant in korte tijd een partij bollen worden ge maakt. Er kan in het proces van trans formatie ongelooflijk veel fout gaan. Het zal daarom volgens Bo gers nog wel enkele jaren duren voor er virusresistente lelies op de markt zijn. In het buitenland zijn inmiddels sucessen geboekt bij het inbouwen van virusresis tentie bij aardappel en tabak. Ook heeft een grote chemische fabriek die onder meer onkruid bestrijdingsmiddelen voor de maisteelt op de markt brengt, een maisras ontwikkeld dat on gevoelig is voor dit onkruidbe strijdingsmiddel. Genetische manipulatie biedt ongekende mogelijkheden. Niet alleen de virussen, ook schim mels en bacteriën brengen de bollenteelt veel schade toe. De gevoeligheid voor ziekten en pla gen is een erfelijke eigenschap. Door het overbrengen van DNA- materiaal is deze ongevoeligheid in bestaande goede rassen in te bouwen. Zo wordt er op twee Wageningse onderzoeksinstitu ten hard gewerkt aan een chry sant die 'insectenwerend' is. Het is de bedoeling door het over plaatsen van DNA-materiaal een plant te maken die een bepaald gif produceert. Luizen en allerlei andere insecten hebben een he kel aan dit gif en zullen daarom de_chrysant links laten liggen. Veredelingsonderzoek kost heel veel geld. Een deel van de kosten wordt door de overheid opgebracht, een ander deel wordt door het bedrijfsleven be taald. Hoewel er miljoenen gul dens mee gemoeid zijn, denkt Bogers dat dit soort onderzoek strikt noodzakelijk is. Niet alleen om te voorkomen dat er straks achter de markt wordt aangelo pen (er er nog steeds gele tulpen worden gemaakt terwijl er rode dahlia's worden gevraagd), maar ook d? problematiek van de ge wasbescherming noopt de bol lensector tot vernieuwing. Bogers: "Er komen voor de bollenteelt slechts weinig nieu we bestrijdingsmiddelen be schikbaar. De chemische indus trie richt zich op het vinden van middelen voor mais. aardappelen en andere grote ge wassen. Daarmee is immers veel meer geld te verdienen. Tegelij kertijd worden er steeds meer middelen verboden. Het wordt daardoor steeds moeilijker om met chemische middelen alléén het gewas afdoende te bescher men. We hebben resistente ras sen nodig en zonder een uitge breid onderzoek hiernaar ver krijgen we deze nooit". In het ZAP-complex aan het Ce- resplein in Breezand wordt van 2 tot en met 7 maart een 2000 vier kante meter grote bolbloemen- tentoonstelling gehouden. De te lers uit de kop van Noord-Hol land hebben door middel van al lerlei kunstgrepen tientallen soorten bolbloemen vroegtijdig in bloei weten te brengen. Omdat het thema van de ten toonstelling 'Folklore en en Vis serij' is, zijn er in de expositie ruimte ook vijf autenthieke zeil schepen opgesteld. De expositie is op woensdag 2 maart van 18.00 tot 22.00 uur ge opend. op donderdag tot en met zondag kunnen geïnteresseer den van 09.00 tot 22.00 uur te recht. MONICA WESSELING ZATERDAG 27 FEBRUARI Alphen opening expositie cursisten Ex pressie 70. van 14.00 tot 16.00 uur in Hooftstraat 210. optreden van De Raspers in jongerencentrum Madonna, Prins Hendrikstraat, aanvang 20.30 uur. optreden van Betnard en de zweefvliegtuigjes in café Querelle in de Julianastraat, aanvang 24.00 uur. Hillegom ruilbeurs voor modelspoor, tot 15.00 uur in Treslong. Leiden vlooienmarkt in de Groenoord- hallen, tot 17.00 uur. rommelmarkt in de Pieterskerk, tot 17.00 uur. Leidse Houtloop over 5 of 10 km, tevens coopertest, start om 14.00 uur in het Leidse Hout, Ant. van Duyklaan. optreden van Paco de Almeria en Clementina met flamenco avond, aanvang 21.30 uur in Art Centre Droomfabriek, Oude Sin- nationaal fluitconcours om de Zilveren Fluitkop, van 9.30 tot 19.00 uur in de Streekmuziek- school, Rapenburg. optreden van het Amstel Octet in het Waaggebouw, aanvang 21.30 uur. Leiderdorp poppentheater Marianne Rijp- ma en Els Sorber met 'Het Leu genbeest' voor kinderen vanaf 5 jaar, aanvang 14.30 uur in de Mu- zenhof, Cor Gordijnsingel. jazz-festival met medewerking van Klaus Fenter en zijn vele met gezellen, aanvang 21.00 uur in de Muzenhof. Lisse grote ruilbeurs voor postzegels Voorschoten kunst- en antiekbeurs in Cultu reel Centrum. Marijkelaan, tot ZONDAG 28 FEBRUARI Alkemade opvoering van het toneelstuk 'De appels van Eva', door toneel vereniging St. Pancratïus, aan vang 20.00 uur in Roelofarends- Alphen open Deurdienst in De Bron, Troubadourweg, aanvang 18.30 optreden van Bob Agerbeek in Jazzclub Theehuis Avifauna om 115.00 uur. optreden van 'Hear what she Tells You', aanvang 21.30 uur in café Quatro, Hooftstraat. Hongaarse Folk in Hooftstraat Folkclub, aanvang 20.30 uur. Lelden jubileumuitvoering van het Ne derlands Madrigaalkoor olv Henk Briér, aanvang 15.00 uur in de Lokhorstkerk, Pieterskkerkstraat. voorrondes Nederlandse Danskampioenschappen. van 10.00 lol 17.00 uur :n de Stadsge- indoor fietsdag voor 5 tot 17-ja- rigen, vanaf 10.00 uur in de Ho- bahohallen aan de Haven. Noordwijk lunchconcert in de Nederlands Hervormde Kapel, Hoofdstraat, aanvang 13.00 uur. Happy hours met Pia Beck, van 16.00 tot 19.00 uur in het Hof van Holland, Voorstraat. Greetje Kauffeld, aanvang MAANDAG 29 FEBRUARI Alphen lezing: 'Spanje, meer dan zon alleen', aanvang 20.00 uur. Volks universiteit, scholengemeen schap Bospark, Bosparklaan. Leiden modeshow Otto, aanvang 19.45 uur in de Stadsgehoorzaal. lezing in de cyclus 'Architectuur op zoek naar een nattionale stijl', aanvang 20.15 uur in de Burcht

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11