Werkloze via gesprek aan werk helpen Kabinet wil uitkeringswetten snel wijzigen ACHTERGROND Voorzitter moet FNV 2000 uitvoeren Overnarnepoging Audet in spannende slotfase Openbaar vervoer staakt in drie Europese landen STUKJE PEKING IN BREUKELEN Kok presenteert plan voor bestrijding werldoosheid PAGINA 7 Actieplan voor 170.000 mensen DEN HAAG (ANP) De 'heroriënteringsgesprekken' die arbeidsbureaus met langdurig werklozen gaan voeren om hun een betere kans op een baan te bieden gaan op 1 april officieel van start. Begonnen wordt met mensen die langer dan drie jaar werkloos zijn. In drie jaar zou deze groep in zijn geheel, 170.000 mensen, zo'n gesprek moeten hebben gehad. In dat gesprek wordt samen met de werkzoekende een actieplan opgesteld om hem aan een baan te helpen. HAARLEM (GPD) De notering van de aandelen Audet en VNU is vandaag vanaf 13.15 uur stopgezet, omdat het bod dat VNU op Audet heeft uitgebracht om 15.00 uur af loopt. Daarna wordt geteld hoeveel (certificaten van) aandelen Audet zijn aangemeld. In advertenties in de dagbladen hebben de raad van bestuur van VNU en de directie van Audet er nog eens 'duidelijk heidshalve' op gewezen dat op dit moment het bod van VNU (2,5 aan delen VNU plus 100 gulden voor een aandeel Audet) het enige is dat op tafel ligt. Omgerekend tegen de slotkoersen van gisteren is VNU bereid 278,75 gulden voor een aan deel Audet te betalen. Audet no teerde echter 295 gulden. Dat wijst erop dat er kennelijk nogal wat aandeelhouders Audet zijn die het bod van VNU te laag vinden. Vorige week kondigde mr. R. R. Hazewinkel aan dat hij er vrij wel zeker van is dat VNU minder dan 51 procent van de (certificaten van) aandelen Audet krijgt. Als dat inderdaad het geval is, zal de Haar lemse uitgever zijn bod op de Nij meegse krantenuitgeverij niet ge stand doen. VNU-woordvoerder L. Hieselaar zei daarentegen dat zijn bedrijf'vol goede hoop is'. Hij wees erop dat certificaat- en aandeelhouders Au det die hun stukken niet omruilen, het risico lopen dat de waarde van hun effecten bij niet-gestanddoe- ning van het bod door VNU bedui dend zal verminderen. "Dan ver valt de premie die VNU wil beta len. Een dag voor de bekendma king van het bod was de koers van Audet 163,50 gulden". De groep rondom mr. Hazewin kel is echter niet bereid op het bod van VNU in te gaan. Hazewinkel vertegenwoordigt Hazewinkel Holding (eigenaar van het Nieuws blad van het Noorden, die een be lang van 20 procent in Audet heeft), de Gooi- en Eemlander (6 procent), twee Amerikaanse beleggings maatschappijen (circa 5 procent) en een onbekend aantal andere aandeelhouders. Op de Amsterdamse effecten beurs is in ieder geval een specula tieve sfeer rond het aandeel Audet ontstaan. Vorige week maandag trok een onbekende bieder een zo genaamd 'tender-bod' op Audet in, nadat het beursbestuur daar, na aanvankelijk goedkeuring, toch om had verzocht. Een aandelen- tender houdt in dat aandeelhou ders de prijs voor hun stukken kunnen noemen waarna later de bieder bepaalt tegen welke prijs hij die wil afnemen. Dat was in die vorm uniek in Nederland. VNU zal pas in de loop van mor gen mét een mededeling komen. Het tellen duurt lang en het gaat er om dat zorgvuldig wordt vastge steld hoeveel procent van de certi ficaten en aandelen Audet ter om wisseling is aangemeld. Bij het ge vecht. vorig jaar, tussen Wolters Samsom en Elsevier over Kluwer, verliep dat tellen niet zonder pro blemen. Als VNU ten minste 51 procent krijgt, verdwijnt Audet uit de offi ciële notering. Totdat de aangekon digde juridische fusie tussen VNU en Audet een feit is, is er een note ring op het niet-officiële gedeelte van de parallelmarkt. Haalt VNU de 51 procent niet en wordt, als ver klaard, het bod ingetrokken, dan blijven VNU en Audet net als nu aparte beursfondsen. Helft vergoed van specialistengeeltje MAASTRICHT (ANP) - De NV Koninklijke Sphinx (aardewerk, sanitair) in Maastricht gaat haar werknemers de helft vergoeden van de op 1 februari in de zieken fondsverzekering ingevoerde ei gen bijdrage van 25 gulden voor een bezoek aan de specialist, het zogenoemde specialistengeeltje. Deze afspraak is een onderdeel van een principe-akkoord dat Sphinx en de vakbonden gisteren hebben bereikt over een nieuwe cao met een looptijd van ëën jaar. Dit is de eerste cao waarin een af spraak over de vergoeding van het specialistengeeltje is vastgelegd. De vakbeweging streeft ernaar de bepaling ook in andere cao's opge nomen te krijgen. De leden van de betrokken vakbonden moeten het principe-akkoord nog goedkeuren. Minister De Koning van sociale za ken en werkgelegenheid heeft dat maandag aan de Tweede Kamer geschreven. Voor de gesprekken worden in totaal 250 medewerkers aangesteld. De kosten hiervan be dragen 15 miljoen gulden. Boven dit bedrag stelt hij voor dit jaar 26,5 miljoen gulden beschikbaar voor materiële voorzieningen, het oplos sen van huisvestingsproblemen, extra activiteiten om langdurig werklozen meer mogelijkheden te bieden en voor voorlichting en bij zondere projecten. Een voorwaarde om uit deze middelen geld te krijgen is dat ar beidsbureau en gemeentelijke so ciale dienst een samenwerkings overeenkomst sluiten. Daarin moe ten afspraken tussen de beide in stellingen worden vastgelegd. Zij kunnen in beginsel zelf uitmaken wat zij de handigste vorm vinden is voor die samenwerking. De minister wijst erop dat door de heroriënteringsgesprekken geen nieuwe strafkortingen op de uitkeringen kunnen woren opge legd. Indien nodig geldt zowel bij de gesprekken als bij vervolgacti viteiten het gangbare sanctiebe leid. Het vaststellen van 'verwijt baar gedrag' is een gezamenlijke verantwoordelijkheid van arbeids bureau en sociale dienst. Met verwijtbaar gedrag wordt bedoeld het niet aanvaarden van werk dat naar het oordeel van het arbeidsbureau geschikt is voor de werkzoekende, het niet verschij nen op een oproep als daarbij dui delijk sprake is van weigerachtig heid en het niet of volstrekt onvol doende meewerken aan activitei ten van het arbeidsbureau of de so ciale dienst. De Koning voegt daaraan toe dat het bij de heroriënteringsgesprek- kengaat om een individuele bena dering die tot maatwerk leidt. Met Rijverbod voor 39 chauffeurs DEN HAAG (GPD) - De Rijks verkeersinspectie heeft zondag eenendertig Nederlandse en acht buitenlandse buschauffeurs een rijverbod opgelegd omdat zij te lange rijtijden hadden gemaakt met te korte rustpauzes. De chauffeurs, die met hun touring cars uit de wintersportgebieden en Spanje kwamen, werden van hun voertuigen gehaald en ver vangen door 'verse' collega's. De Rijksverkeersinspectie controleerde afgelopen zondag op vijf plaatsen in de grenspro vincies in totaal 289 Nederlandse en 111 buitenlandse autobussen. Tegen vijftig Nederlandse en ne gen buitenlandse busonderne mers werd proces-verbaal opge maakt wegens overtreding van de rij- en rusttijdbepalingen. Over het algemeen waren het overtredingen waarbij de tou ringcarchauffeurs gedurende 30 uren slechts drie tot zes uren rust hadden genomen. De Rijksver keersinspectie zal, gezien deze ontwikkeling, de komende maanden voorrang geven aan dergelijke controles. Bijstand Werkloze jongeren van 18, 19 of 20 jaar komen vanf 1 juli dit jaar in beginsel uitsluitend in aanmerking voor een bijstandsuitkering op ba sis van de thuiswonenden-norm. De hogere uitkering voor alleen staanden wil het kabinet voortaan alleen nog toekennen als de jonge ren de mogelijkheid ontbreekt om bij de ouders te wonen. Les Echos De Britse mediamagnaat Robert Maxwell wil het Franse financiële dagblad Les Echos overnemen, nu het zijn evenknie Rupert Murdoch vermoedelijk onmogelijk is ge maakt een stem te krijgen in het tachtigjarige dagblad. Gisteren werd bekend dat de Franse rege ring het Britse concern Pearson, ei genaar van onder meer The Finan cial Times, dwarsboomt in zijn po gingen om Les Echos te kopen. Benzine De benzineprijzen gaan morgen met twee cent per liter omhoog. Bij de zelftankpomp gaat een liter su per (gelood) dan 155 cent kosten en een liter normaal (ongelood) 150 cent. Eurosuper gaat naar 152 cent en tweetaktbenzine (bromfietsben- zine) naar 147 cent per liter. kan daarbij rekening wor den gehouden. Daarbij mag van de werkzoekende een inspanning worden verwacht, anders zal na toenemende aandrang sprake zijn van verwijtbaar gedrag. Dat kan zich voordoen bij de opstelling en uitvoering van het actieplan, aldus de bewindsman. De opstelling daarvan moet vol gens hem zorgvuldig gebeuren. Dat betekent dat individuele om standigheden zoals ziekte of hulp behoevendheid tot de conclusie kunnen leiden dat een actieplan niet zinvol is. In zijn brief aan de Tweede Ka mer schrijft De Koning dat de eer ste fase van de gesprekken op 1 ja nuari 1990 achter de rug moet zijn. De minister is van plan aan het eind van het jaar de stand van za ken op te maken en de Kamer daar van op de hoogte te stellen. AMSTERDAM (ANP) - De nieu we voorzitter van de FNV moet zorgvuldig de samenhang in het beleid bewaken en verschillende deelbelangen tot hun recht laten komen. Ook moet hij ervoor zorgen dat alle levensbeschouwelijke op vattingen binnen de FNV een vol waardige plaats behouden. In zijn portefeuille moet ook de uitvoe ring van het plan 'FNV 2000' een duidelijke plaats krijgen. Dat staat in de profielschets voor de opvolger van Hans Pont, die eind april vertrekt naar een hoge post op het ministerie van binnen landse zaken. De federatieraad van de FNV heeft gisteren met de schets ingestemd. Bovendien stelde de raad het profiel vast van de bestuurder die de portefeuille werkgelegenheid en sociaal-economische aangele genheden (WSA) gaat beheren. Het staat niet bij voorbaat vast dat deze bestuurder ook vice-voorzitter wordt. De federatieraad vindt voor alles een goede combinatie van voorzitter en vice-voorzitter van belang: ze moeten elkaar aanvul len, ze zullen goed met elkaar op moeten kunnen schieten en ze moeten elkaar kunnen vervangen. Voor zowel de voorzitterspost als voor de bestuurder werkgelegen heid en sociaal-economische aan gelegenheden geldt dat bij gelijke geschiktheid de voorkeur moet worden gegeven aan een vrouw. De huidige vice-voorzitter, Johan Stekelenburg, is zoals gemeld kandidaat voor het voorzitter schap. Maar over namen is volgens een FNV-woordvoerder gisteren in de federatieraad niet gesproken. Het federatiebestuur komt over vier weken met de kandidaatstel ling en dan worden de namen inge vuld. Andere punten uit de profiel schets voor de nieuwe voorzitter zijn dat hij goede contacten heeft met de FNV-leden, werkgevers en politici, en dat hij bij manifestaties en demonstraties kan optreden als spreekbuis van de gehele FNV. Ook moet hij oog en oor hebben voor de problemen en mogelijkhe den van de werkorganisatie van de FNV, iets waar de ondernemings raad van de vakcentrale vorige week speciaal op heeft aangedron gen. Van de nieuwe bestuurder werk gelegenheid en sociaal-economi sche aangelegenheden verwacht de federatieraad dat hij een belang rijke rol kan spelen in overleg en onderhandelingen met de werkge versorganisaties en het kabinet over het sociaal-economisch en het arbeidsvoorwaardenbeleid. Voor zover deze bestuurder ook vice- voorzitter wordt zal hij ook moeten voldoen aan de meeste van de in totaal elf eisen die aan de voorzit ter worden gesteld. ROME/STUTTGART/LISSABON (DPA/AP) Op drie verschillende plaatsen in Europa zijn gisteren stakingen en prikacties begonnen bij het openbaar vervoer. In Italië legde het vlieg- en treinpersoneel het werk neer uit onvrede met de cao's. In verschillende steden in de Bondsrepubliek zijn zeker 15.000 werknemers in het openbaar ver voer begonnen met prikacties. Zij willen hun werkgevers dwingen met arbeidstijdverkorting akkoord te gaan bij de komende cao-onder- handelingen. Ten slotte bereikten de al wekenlang durende stakin gen voor hogere lonen in verschil lende Portugese staatsbedrijven gisteren een nieuw hoogtepunt toen ook het personeel in het open baar vervoer het werk neerlegde. Het grondpersoneel van het Mil- aanse vliegveld hield een staking van een halve dag, waardoor veel vluchten moesten worden geannu leerd. Aanstaande vrijdag wordt er waarschijnlijk op alle vliegvelden gestaakt. Op die dag begint het spoorwegpersoneel in Rome aan een 24-uursstaking, die zondag zal worden gevolgd door een staking van 48 uur van de machinisten. De KLM ondervindt volgens een woordvoerder overigens weinig hinder van de akties in Italië. De twee dagelijkse vluchten op Milaan kunnen gewoon doorgaan omdat deze buiten de staakuren vallen. Op de Italiaanse luchthavens is de laatste maanden zeer regelmatig actie gevoerd. De KLM probeert door het inzetten van DC-9's waarvoor minder assistentie van grondpersoneel nodig is in plaats van Airbussen de gevolgen AKKRUM (GPD) Door de btw op dienstverlening te verminderen, kan het zwart werken in deze sector worden teruggedrongen en kan de werk gelegenheid stijgen. Dit betoogde PvdA-fractieleider Kok gisteravond op een spreekbeurt in Akkrum. Zijn voorstel maakt deel uit van een plan van zes punten om meer mensen aan het werk te krijgen. De PvdA wil lager betaalde arbeid goedkoper maken. Dat kan door de werkgevers een kleiner deel van de premies te laten betalen. Door nood zakelijke verbeteringen van wegen, rioleringen en vernieuwing van ste den en dorpen onmiddellijk aan te pakken kan volgens Kok veel werkge legenheid worden geschapen. Kok wil nieuwe impulsen voor de herverdeling van banen. Onder meer met Verder pleitte de PvdA-fractieleider voor het instellen van gemeente lijke arbeidspools volgens de plannen van zijn fractiegenoten Buurmeijer en Leijnse. Ook pleit hij voor meer scholing en werkervaring voor langdu rig werklozen. 'folBig \r 1 7~T-^mr>(.|l .'Mii p jpfjK. u "i BREUKELEN Het exotische Oriental Palace Hotel in Breukelen nadert is klaar. Het naar de architectuur het Keizerlijk Paleis in de Verboden Stad in Peking gemodelleerde hotel is omringd door een Chinees park, restaurants en negen pagodetheehuisjes. De bomen zijn in noord-China gekweekt (foto Dure ongelijke behandeling man en vrouw opheffen DEN HAAG (ANP/GPD) - Het ka binet is van plan de uitkeringswet ten zo snel mogelijk te veranderen, om een eind te maken aan ongelij ke behandeling van man en vrouw. Als gevolg van rechterlijke uitspra ken over de gelijke behandeling in de sociale zekerheid staan de over heid extra uitgaven van enkele mil jarden guldens te wachten. Nog de ze week stuurt staatssecretaris De Graaf (sociale zaken) hierover een nota naar de Tweede Kamer. De Nederlandse sociale wetge ving de zet vrouw in een ongelijke positie in vergeljking met de man. Soms direct, door uitdrukkelijk te bepalen dat zij geen uitkering krijgt, waar zij wel recht op heeft. Soms indirect door te stellen dat zij kostwinner moet zijn. Het sociale zekerheidsstelsel gaat er in grote lijnen vanuit dat de man kostwin ner is en de vrouw thuis zit. Her haaldelijk moeten er internationale verdragen aan te pas komen om wettelijk vastgelegde ongelijkhe den naar het verleden te verwijzen. Slechts een deel van de wetgeving is inmiddels aangepast. Vooral de zogenaamde 'derde Europese richtlijn' speelt door in de rechterlijke uitspraken die dwingen tot aanpassing van de wetgeving aan de huidige tijd. De richtlijn schrijft gelijke behande ling voor mannen en vrouwen in de sociale zekerheid voor. De derde richtlijn werd op 23 december 1984 voor ons land van kracht. De EG- landen kregen in 1978, bij aanvaar ding ervan, zes jaar de tijd hun wet geving aan te passen. Die periode bleek voor ons land niet lang ge noeg. Bovendien speelt het verder strekkende Internationale VN-ver- drag inzake Burgerrechten en Poli tieke rechten (het Bupo-verdrag) een belangrijke rol. Het verdrag verbiedt discriminatie. Het werd in 1979 door Nederland geratificeerd. De rechterlijke uitspraken be treffen vooral uitkeringen bij werk loosheid en uitkeringen voor we duwen en weduwnaars. Vrouwen hebben volgens die vonnissen ge lijke aanspraken op de wet werk loosheidsvoorziening als mannen. Volgens de Utrechtse jurist G. Heerma van Voss, bestuurslid van het Nederlands Juristen Comité voor de rechten van de mens (NJCM), kan de Nederlandse rech ter zich veel meer dan in het bui tenland het geval is, beroepen op internationaal recht. VN-verdra- gen bij voorbeeld mogen in ons land direct worden toegepast. In andere landen dient eerst de natio nale wetgeving te worden aange past aan de internationale verdra gen. Artikel 26 van het Bupo-verdrag stelt dat allen gelijk zijn voor de wet en aanspraak hebben op gelij ke bescherming door de wet. Vrou wen beriepen zich al in het begin van de jaren tachtig op dit verdrag om ook in de sociale zekerheid ge lijke rechten te krijgen. De Centra le Raad van Beroep (de hoogste be roepsinstantie in de sociale zeker heid) zei toen nog dat het verdrag niet gold voor de sociale zekerheid, maar vorig jaar stelde het Mensen rechtencomité van de Verenigde Naties dat. dat wel degelijk het ge val was. Inmiddels is ook de Centrale Raad op zijn eerdère standpunt te ruggekomen en erkent nu recht streekse werking van het verdrag. De Centrale Raad deed zijn uit spraak in een beroepszaak over de Wet Uitkeringen Vervolgings slachtoffers (WUVj: ieder vrouwe lijk oorlogsslachtoffer dat tot nu geen uitkering kreeg omdat ze geen kostwinner was kan sinds dien bij de rechter haar gelijk gaan halen. Mensen kunnen dus hun recht eisen op grond van genoemd arti kel 26, ook al luidt de nationale wetgeving anders. Gevolg van de uitspraak van de Centrale Raad zou daarom kunnen zijn dat we duwnaars voortaan een beroep kunnen doen op de aww, die is be stemd voor weduwen en wezen. Vorig jaar deed een weduwnaar met succes een beroep op de wet. De Raad van Beroep in Rotterdam gaf hem gelijk, het wachten is nu op de uitspraak door de Centrale Raad in hoger beroep. Wanneer het Europese Hof een vrouw uit Tilburg in het gelijk stelt dreigt een volgende strop voor het ministerie van sociale zaken. De Tilburgse vindt dat ze ten onrechte geen wwv-uitkering kreeg. Voor de invoering van de stelselherziening in 1986 had een werkloze na een half jaar ww recht op wwv. Echter niet de gehuwde vrouwen die geen kostwinner waren. Zij kregen na het halfjaar geen uitkering meer, omdat zij daar volgens De Graaf geen recht op hebben. Wanneer het Europese Hof de staatssecretaris ongelijk geeft, kan hij zich niet aan die uitspraak onttrekken. Het kan voor het ministerie in de honder den miljoenen lopen als vrouwen dan hun recht op wwv gaan doen gelden. Ook vrouwen die naar gelijke be handeling streefden in de Algeme ne Arbeidsongeschiktheidswet (aaw) heeft de Centrale Raad in middels in het gelijk gesteld. Vrou wen met een uitkering wegens ar beidsongeschiktheid (wao of aaw) kregen geen toeslag als zij gehuwd waren en geen kostwinner. De kans bestaat bovendien dat de sinds 1986 bij de stelselherzie ning van kracht geworden Toesla genwet die kostwinners toeslag geeft op een te lage uitkering ook in strijd is met de Europese wetge ving. Ook in deze wet worden voor al gehuwde vrouwen gediscrimi neerd omdat ze niet worden be schouwd als kostwinner en dus geen toeslag krijgen. In een nota die De Graaf deze week naar de Tweede Kamer stuurt is becijferd dat de staat als gevolg van rechterlijke uitspraken over de gelijke behandeling van man en vrouw in het ergste geval eenmalig zeven miljard gulden ex tra moet uitkeren en jaarlijks twee miljard meer. De schade kan ech ter ook beperkt blijven, tot eenma- iH van de actie op te vangen. In de Bondsrepubliek vonden behalve prikacties bij het openbaar vervoer ook stakingen plaats in zie kenhuizen, bij de reinigingsdien sten en op de luchthavens. In veel steden gingen de stakers de straat op om te protesteren tegen het overheidsbeleid. Het beroepsver- keer had veel last van de acties, die in de ochtenduren vooral in het verkeer tot chaotische toestanden leidden. De vervoers- en ambtenaren bond ÖTV had zijn 1,2 miljoen le den zondag tot acties opgeroepen om bij de vierde cao-onderhande lingsronde. die volgende week be gint, arbeidsduurverkorting en loonsverhoging door te drukken. Een woordvoerder van de bond kondigde aan dat meer acties ver wacht kunnen worden. Minister van binnenlandse za ken Friedrich Zimmermann noem de de acties 'onverantwoordelijk'. Hij sprak over looninhoudingen voor degenen die eraan deelne- In Lissabon leidde de stakingen in de metro en bij de veerboten eveneens tot chaotische verkeers- toestanden. Veel mensen namen daar de eigen auto om naar werk te gaan. Ook treinmachinisten. bus chauffeurs en havenarbeiders slo ten zich bij de stakingen aan. Het treinpersoneel is van plan elke dag een mars naar de residentie van mi nister-president Anibal Cavaco Sil- va te houden om de looneisen kracht bij te zetten. Zij willen tien procent meer loon omdat de Por tugese economie vorig jaar najaren van crisis een opleving beleefde. De rechtsliberale regering wil ech ter niet meer dan zes procent loons verhoging geven. Polaroid dient milj ardenclaim in tegen Kodak BOSTON (ANP) - Het Amerikaan se fotografieconcern Polaroid eist van concurrent Eastman Kodak een schadevergoeding van 5,7 mil jard dollar voor schending van de Polaroid-patenten op direct-klaar- camera's. Polaroid stelde de eis in documenten die het concern aan een rechtbank in Boston heeft voorgelegd. Kodak heeft de scha declaim als „belachelijk" en „pure fantasie" van de hand gewezen. Het juridisch gevecht tussen de twee bedrijven duurt al twaalf jaar. In 1986 werd Kodak schuldig be vonden aan schending van zeven patenten van Polaroid over een pe riode van tien jaar. Het concern trok zich na deze gerechtelijke be slissing terug uit de markt voor di- rect-klaar-fotografie. Deskundigen hadden niet ver wacht dat Polaroid een dergelijke grote schadeclaim zou indienen. Zij hielden rekening met een be drag van tussen de 500 en 700 mil joen dollar. De kans dat de rechter besluit tot toekenning van het volledige geëis te bedrag lijkt uitgesloten. Kodak zelf heeft al eerder voorzichtig la ten doorschemeren een schadever goeding van ten hoogste 265 mil joen dollar passend te vinden. ADVERTENTIE lig bijna 3,8 miljard meer uitgaven en blijvend één miljard. De Graaf wil volgende maand met een nota komen over mogëlij- ke aanpassing van uitkeringswet ten. Daarover moet dan een apart debat in de Tweede Kamer volgen. Binnen één tot twee maanden wil het kabinet over de zaak knopen doorhakken, zo zei premier Lub bers gisteren na afloop van een ka binetsvergadering. Nu al staat vast dat het stelsel van sociale zeker heid, dat vorig jaar werd inge voerd, op belangrijke punten zal moeten worden herzien. Uitkerin gen die toen ongewijzigd bleven, zoals de Algemene Weduwen- en Wezenwet, moeten ook worden aangepast. HEBT U OOK LAST VAN TE VEEL LAWAAI OP UW WERK? BEL GRATIS: 06-0228338- VÖOR 'T TE LAAT IS. van 9 tot 21 uur

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 7