5 0 T Zege zonder slag of stoot Glasbergen mist afmakers Zwarte Paard grijpt schaaktitel Oranje fans over grens voor kaarten z@czn de yjLljn. Barcelona zet Cruijff onder druk Vlieg kiest voor sterkste opstellingen DINSDAG 23 FEBRUARI 1988 SPORT PAGINA 19 DEN HAAG (GPD) Duizenden supporters hebben de afgelopen weken buiten de KNVB om in Westduitsland kaartjes gekocht voor de wedstrijden die het Neder lands elftal speelt tijdens het Euro pees kampioenschap voetbal in ju ni van dit jaar. Buiten het vorige week door de KNVB gepresenteer de registratie- en pasjessysteem om hebben met name bewoners uit de regio Arnhem en Nijmegen in Keulen, Gelsenkirchen en Dus- seldorf verkoopkantoren bijna leeggekocht. Deze Westduitse verkoopkanto ren zijn door de KNVB niet op de hoogte gesteld van de pasjesrege ling, zo bevestigde Jan Huijbregts, secretaris van het KNVB-EK-bu- reau. Volgens de Westduitse voet balbond en het EK-organisatiebu- reau kunnen Nederlandse suppor ters straks zonder speciaal pasje van de KNVB gewoon de wedstrij den bezoeken. Want controleren of iemand uit Nederland komt, is on begonnen werk voor de Duitse or ganisatoren van de Europese kam pioenschappen. Zij zouden zich met oranje of rood-wit-blauwe das- MADRID (GPD) Barcelona blijkt toch niet voor de volle hon derd procent overtuigd van de komst van Johan Cruijff. Nog geen twee weken geleden ver klaarde de bij Ajax opgestapte coach zich bereid met de Cata laanse miljoenenclub rond de ta fel te gaan zitten om de details van een meeijarig contract te be spreken, maar het afgelopen weekeinde lekten berichten uit als zou Barcelona al een andere trainer voor volgend seizoen hebben vastgelegd. Volgens de Spaanse pers zou voorzitter Nunez toch onoverkomelijke be zwaren hebben geopperd om Cruijff volledig de vrije hand te geven bij het transferbeleid, en nu dan ook een voorlopige over eenkomst zijn overeengekomen met Vicente Cantatore, de suc cesvolle Chileense trainer van Valladolid. Cantatore zou al een voorschot van 5 miljoen pesetas (ongeveer 85.000 gulden), op zijn bankreke ning hebben ontvangen. Hoewel een enkele Spaanse krant daar uit concludeert, dat de 'optie- Cruijff al volledig van de baan is, lijkt die conclusie volgens ande ren nogal voorbarig. De meest logische verklaring is, zo luidt het oordeel van Barca- ïnsiders, dat voorzitter Nunez opereert als een typische beurs speculant. Met de bedoeling om Cruijff zo nerveus te maken door te schermen met andere kandi daten, dat hij zijn harde eisen op het punt van aan- en verkoopbe leid van spelers inslikt. sen moeten tooien om duidelijk te maken dat zij Nederlanders zijn. Daarnaast weten de Westduitse voetbalorganisaties niets van de plannen van de KNVB om aan de Nederlandse voetbalsupporters plaatskaartjes te verkopen met een speciaal pasje. Een woordvoerder van de Duitse voetbalbond zei gis teren dat de bond niets te maken heeft met de organisatie van de Eu ropese kampioenschappen en dus ook niet met de vraag onder welke voorwaarden Nederlandse voet balsupporters de stadions in mo gen. De organisatie is in handen van een speciaal comité, maar een woordvoerder daarvan wist even min iets te vertellen over de pasjes regeling van de KNVB. KNVB-secretaris Huijbregts zei gisteren dat de bond deze kwestie met de organisatoren van het EK in Duitsland heeft besproken. „Ook met onze collega's in Engeland hebben wij over de pasjesregeling gesproken, mede naar aanleiding van de wedstrijd die het Neder lands elftal op 23 maart vriend schappelijk in Londen gaat spelen. We hebben er dus wel bekendheid aan gegeven, maar individuele ver koopkantoren in Westduitsland hebben we daar niet over bena derd". Volgens de KNVB-secretaris zul len de supporters die buiten zijn or ganisatie om kaartjes hebben ge kocht, geen risico lopen dat hun de toegang tot de stadions wordt ont zegd. „Als zij zich gewoon gedra gen, dan verwacht ik niet dat er problemen ontstaan", aldus Huijb regts. LEIDEN Stralende gezichten bij de biljarters van TOPdie gisteren in het clublokaal aan de Leidse Decimastraat met een 6-2 overwinning op Landzicht kampioen werden van de eerste klasse van de Leidse Biljart Bond. Op de foto van links naar rechts: Hans Dool. Ben Scheffer, Jan Ot- tenk (coach), Gerard Rheman, Toon Ottenhof en mascotte 'Rakker'. Heerenveen neemt extra zuurstof mee HEERENVEEN (ANP) - Alex Andjelic, de coach van de ijs- hockeyclub Flyers uit Heeren veen, wil komende vrijdag bij de wedstrijd Nijmegen - Heeren veen om de nationale ijshockey- titel gebruik maken van zuurstof om zijn spelers meer lucht te ge- Andjelic: In de hal in Nijme gen wordt door het publiek enorm veel gerookt. Omdat de ventilatie onvoldoende is, zijn mijn spelers na hun speeltijd al tijd buiten adem. Bij tal van spor ten wordt al gebruik gemaakt van zuurstofflessen. Waarom dan ook niet in het ijshockey?" KATWIJK Glasbergen heeft gis teravond pas in de slotfase van de zaalvoetbalwedstrijd tegen Silva Boys een gelijkspel kunnen af dwingen: 4-4. Ceverbo behield aan sluiting met koploper De Maas dankzij een benauwde 1-0 zege op het bezoekende Datagold. Elders in de interregionale klasse verloor hekksluiter Neptunus met 1-5 van Siva en boekte Hogenboom een be langrijke 5-0 overwinning op De Rozet. In de hoofdklasse deelde Cleijn Duin de punten met Sloos: 2-2. Glasbergen - Silva Boys 4-4 Het gemis van Hennie Koet en Martin van der Plas deed zich bij Glasbergen vooral in de aanval voelen. Te veel en te vaak werden scoringskansen niet benut. Deson danks kreeg het publiek in Katwijk een spectaculaire wedstrijd voorg- schoteld, waarin Johan Grunholz en Koos Weesenaar de bezoekers op een 0-2 voorsprong brachten. Gert Aandewiel (1-2) en Peter Ho- 'gewoning (2-3, nadat Grunholz weer gescoord had) zorgden dat Glasbergen aansluiting hield. Nog één keer liep Silva verder uit (Weesenaar, 2-4), alvorens de Rijns burgers via Bennie de Roo en Huug Aandewiel langszij kwamen: 4-4. In de laatste drie minuten kreeg Silva, met Aandewiel en Ho- gewoning aan de kant, ook tegen twee man geen bal meer in het doel. Cléijn Duin - Sloos Sport 2-2 In een eentonige wedstrijd toon den de beide teams nog niet geheel uit hun winterslaap ontwaakt te zijn. De punten werden netjes ver deeld. Arie van Duyn en Hans van der Plas scoorden voor Cleijn Duin. Op het bondsbureau van de KNVB Afdeling Leiden is de loting verricht voor de kwartfinale van de zaalvoetbalbeker. De volgende acht clubs komen in de week van 14 en 16 maart tegen elkaar uit: Glasbergen - Zwarte Wolf (1), Lugdunum - Paoloni (2), Bax - Me- do (3), Jong Boys - Sloos Sport (4). Voor maandag 28 maart staan de halve finales gepland. De van de wedstrijden 1 en 4, en komen dan tegen elkaar uit. Twee zilveren en twee bronzen medailles heeft Nederland aan het mannenschaatsen bij de Win terspelen overgehouden. Een heel bevredigende oogst als n het mij vraagt. Gezien de reacties was hier en daar ook op goud gere kend. maar onder die optimisten had ik mij niet geschaard. In te genstelling tot bijvoorbeeld de Russen en Oostduitsers speciali seren Nederlanders zich name lijk niet echt op bepaalde afstan den (wij kweken in eerste instan tie all-rounders), bovendien ple gen Nederlanders ver van huis op beslissende momenten meestal een tikje tegen te vallen en verder was bij de Europese kampioen schappen in Den Haag al geble ken dat Gustafson (nog) net iets te sterk was. Aan de score van vier medail les zal deze week door de vrou wen, naar ik vrees, niets meer worden toegevoegd. Voor Yvonne van Gennip is alleen een medail le haalbaar als een der Oostduit- sen ae bocht uitvliegt, maar let maar op: wie er ook valt, nie mand uit de DDR. want dit soort mankementen hebben ze in Oost- duitsland gewoon uit hun com puters gehaald. Ik heb het waar het Van Gennip betreft overigens gaarne bij het verkeerde eind. De meest imponerende man van het schaatstoernooi vond ik, behalve Gustafson natuurlijk, de jonge Amerikaan Eric Flaim. Tweede op de 1500 m, vierde op de 1000 m. de 5000 m en de 10.000 m. Grote klasse. Hij lijkt mij de te kloppen man straks bij het WK in Alina Ata, hoewel de Russen daarvoor als ik het goed heb eni ge geheel verse krachten in ge reedheid houden. Gek toch. In Amerika hebben ze voor het schaatsen noch geld, noch aandacht, noch faciliteiten. En toch komen ze in korte tijd met een in potentie tweede Eric Hei den op de proppen. De vraag is alleen: hoe bezeten is Flaim en kan hij het financieel in zijn up pie bolwerken? Juist omdat in Amerika het schaatsen een twee derangs sport is, hoef je niet vreemd op te kijken als over een jaar Flaim totaal van het toneel is verdwenen. ArcL Schenk In de Olympische ontbijtshow van gisteren was Ard Schenk te gast. Hij is een van de weinige (oud-)kampioenen die helder en slagvaardig hun woord kunnen doen. Interviewer Koos Postema had het er op zeker moment over dat sportkampioenen in het bui tenland hun gouden medailles zakelijk vaak voortreffelijk te gelde kunnen maken en vroeg Schenk wat hij aan zijn drie gou- Zo koud was het zondag in Cal gary.... den medailles in Sapporo had overgehouden. Schenk: "Ik heb er zoveel aan overgehouden dat ik nu als de bliksem naar huis moet om mijn werk te doen". Grote hilariteit ontstond aan het slot ook nog even toen Schenk tegen Postema zei: "Besef je wel dat ik hier tegenover je zit in het Olympisch uitgaanscostuum van 1972 en dat het nog past? Nieuwslezer Harmen Syzen droogjes: "Zoiets kan niet van ie dereen aan deze tafel worden ge zegd". Postema daarop: "Eh, Sy zen, je praat hier wel voor jezelf, hè". Jammer, jammer toch, dat sport niet altijd op die zwierige, welgemutste toon kan worden be sproken. Droevig Het verloop van de Winterspe len in Calgary stemt de heren en weinige dames van het Interna tionaal Olympisch Comité hope lijk tot ernstig nadenken. Zes on derdelen moesten in de eerste week worden verschoven vanwe ge het grillige weer. En tal van nummers die wèl doorgingen, bo den de sportlieden geen gelijke omstandigheden. Bij het skiën werd de super reuzenslalom tot een soort loterij, bij het bobsleeën eindigde de bob van Zwitser land, een der favorieten, nog ach ter het met dilettanten bezette voertuig van Monaco. Dergelijke dingen kweken woede en bittere teleurstelling bij de gedupeerde sportlieden. Jarenlang hebben ze naar de Spelen toegeleefd, het on betwiste hoogtepunt van hun car rière. En dan dit. Het is om uitje vel te springen. Gelijke omstan digheden (slecht of goed) is het minste waarop Olympische spor ters recht hebben. De enorme temperatuur schommelingen in Calgaryde felle wind en de overal gemaakte Tuur krijgt geen tegenstand ZOETERMEER (ANP) - Het Ne derlands tafeltennisteam speelt de komende week zijn laatste twee wedstrijden uit de Europese com petitie voor landenteams. Het laatste duel, op woensdag 2 maart in Engeland, zal de beslissing bren gen over de promotie naar de Su perliga. Als het Nederlands team van Engeland wint, is de promotie naar die topliga een feit. Na een verblijf van een jaar in de eerste ca tegorie keert het Nederlands team dan weer terug bij de sterkste acht landen van Europa. Bondscoach Jan Vlieg heeft voor deze wedstrijd het sterkste team geselecteerd, dat bestaat uit Betti- ne Vriesekoop (Dextro/Avanti), Paul Haldan en Henk van Spanje (beiden van Eindhoven). Op zater dag 27 februari moet eerst de uit wedstrijd tegen Turkije worden ge speeld. De opstelling voor dat duel is afhankelijk van het resultaat van de wedstrijd van morgen tussen Belgié en -Engeland. Als België met 4-3 van Engeland wint, moet ook de wedstrijd tegen Turkije worden gewonnen. Als van Turkije gewonnen moet worden, zullen Henk van Spanje en Paul Haldan worden opgesteld. Als het resultaat van deze wed strijd niet van belang is, krijgen zij beiden enkele dagen rust in het overvolle programma tot de Eu ropese titelstrijd. Zij worden dan vervangen door Ron van Spanje (Eindhoven) en Rob Turk (Avanti). In beide gevallen zal Patricia de Groot aan de selectie worden toe gevoegd. Zij won het afgelopen weekeinde de Limburg Coupe bij de vrouwen in Enschede. LEIDEN Regilio Tuur weet nog steeds nauwelijks wat het is om in Leiden te boksen. Gisteravond verscheen de jonge Rotter dammer weliswaar in de ring in de Vijf Meihal, maar enke le tellen later stapte hij er al weer uit. Zijn Westduitse tegenstan der Langgoth had hij binnen de kortste keren met een leverstoot gevolgd door een korte serie voltreffers buiten gevecht gesteld. De partij tussen de lichtgewichten omstreken die zich voor de provm- Tuur en Langgoth stond als toegift ciale finales hadden gekwalifi- op het programma van de Zuidhol landse kampioenschappen, waar van de finales in 16 gewichtsklas sen werden afgewerkt. „Het optre den van die Westduitser vind ik een aanfluiting", stak organisator Chris Lantrok van de boksvereni ging Leiden zijn verontwaardiging niet onder stoelen of banken. „Het publiek komt vol verwachting kij ken naar een partij die nog geen mi nuut blijkt te duren". De man naar wie zoveel belang stelling uitging, de 20-jarige Regi lio Tuur, nam zijn tegenstander nog enigszins in bescherming: „Langgoth is een sterke en ervaren jongen. Hij heeft al ongeveer 180 partijen gebokst. Ik ben blij dat ik zo snel van hem af was, want als hij de kans krijgt laat hij weinig van je over. Natuurlijk zou een lang ge vecht voor mij ook heel nuttig ge weest zijn, maar ik krijg nog kan sen genoeg. Om me te kwalificeren voor de Olympische Spelen moet ik namelijk steeds weer vormbe houd tonen". Een andere olympische kandi daat, René van der IJssel, had de volle drie ronden nodig om te doen wat van hem werd verwacht: win nen van zijn tegenstander John Vergouwe. Verder ging de aan dacht van de ongeveer 600 toe schouwers uit naar de verrichtin gen van de boksers uit Leiden en ceerd. Teus de Kruyf van Boxing Alp hen zorgde voor een daverende verrassing door favoriet Willy Delden in het zwaarweltergewicht te vellen. In de eerste ronde Kruyf zelf tegen de touwen gegaan, maar hij herstelde zich voorbeel dig. In de tweede ronde trof hij Van Delden zelfs zo gevoelig, dat de scheidsrechter de Hagenaar uittel de. De Leidse boksers waren voor ei gen publiek minder succesvol. De 16-jarige vlieggewicht Rinaldo Ra- vensbergen verloor volgens ver wachting op punten van Dial, maar de nederlaag van zwaargewicht Erik Rademaker tegen Van Tol was niet ingecalculeerd. Radema ker had voor deze zogenaamde prestatiepartij (tussen twee finalis ten uit verschillende categorieën) op een gevecht van 3x3 minuten gerekend. Kort voor de twee de ring betraden, vernamen zij dat de maximale duur van de partij slechts 3x2 minuten zou zijn. Van slag Rademaker, die het vooral van zijn conditie moet hebben, raakte door dit voorval meer van slag dan van de stoten van zijn tegenstan der. Ondanks een sterk slotoffen- sief van de Leidenaar wees de jury unaniem Van Tol als winnaar aan. In de volgende partij werd de Leid se lichtwelter Peter Mink aan de kant gezet door de sterke Santana. Zowel in de eerste als in de tweede ronde ging Mink tegen het canvas, wat voor de scheidsrechter aanlei ding was het gevecht te staken. Voor het enige Leidse succes zorgde superzwaargewicht Musta fa Kus bij de nieuwelingen. Hij be gon aarzelend tegen de veel lange re Rob Steenis uit Rotterdam, maar opgezweept door zijn talrijke supporters gunde hij zijn opponent geen kans om uit te halen. Zelf scoorde Kus regelmatig, wat de ju ry met een puntenoverwinning (3- 0) honoreerde. Hoewel onder anderen bonds voorzitter Henk Los zich zeer te vreden toonde over de Leidse orga nisatie van de kampioenschappen, was de avond voor Lantrok toch niet in alle opzichten geslaagd. De verliezend finalist Ravensbergen achtte de jury niet kampioenswaar- dig, hoewel geen enkele tegenstan der uit zijn eigen categorie het te gen hem op nam. In een vergelijk bare situatie kreeg Rademaker de titel wel toebedeeld op grond van zijn verrichtingen in de verloren fi nale tegen Van Tol, tegen wie hij op 7 maart in een partij over 3x3 minu ten in de ring staat. Rest de wanprestatie van Lang goth. Hij was als vervanger van de Westduitse kampioen Wiesner, die op het laatste ogenblik afzegde, naar Leiden gehaald. Lantrok: „De berichten over Langgoth waren misschien te optimistisch. Zijn beste resultaten boekt hij in de Westduitse competitie. Op basis daarvan zijn wij ook een onkosten vergoeding overeen gekomen. En die moet natuurlijk gewoon wor den uitbetaald". TIM BROUWER DE KONING kunstsneeuw (tot hoog in de ber gen toe) wijzen er op dal de stad niet de weersstabiliteit heeft om een dergelijk'evenement te hou den. Ik maak mij sterk dat het IOC daar tevoren achter had kunnen komen als het hoge gezelschap zijn huiswerk maar grondig had gedaan. Maar ja. waar let men tegenwoordig voor alles op bij de selectie van de kandidaat-steden voor de organisatie van de Spe len? Op geld, geld. en nog eens geld. Als dat er is, lijkt de rest te genwoordig nauwelijks nog van betekenis. En de commercie ziet, uiterst kortzichtig, geen ander belang dan dat van haarzelf. Over de belangen van de sporters hoor je vrijwel niemand meer. Maar als zij, de hoofdrolspelers, niet aan hun trekken komen, valt er commercieel onvoldoende eer aan te behalen. Dat schijnt tot een hoop harde koppen maar niet te willen doordringen. Sport en commercie moeten el kaar vinden, wat zij vooral niet moeten doen is elkaar proberen te overwoekeren. Helaas, er zul len eerst wel heel wat financiële en sportieve brokken moeten val len, voor men daar achter is. EK voetbal Dat je om een van de schaarse kaartjes te bemachtigen voor het Europees kampioenschap voet bal in Westduitsland straks een belastingbiljet-achtig formulier moet invullen, is wel heel treurig, maar te billijken. Er moet im mers alles aan worden gedaan om te beletten dat het gespuis dat toernooi ontregel En we be schikken in dit land nu eenmaal over veel tuig. Wat ik echter absoluut niet be grijp is waarom de KNVB aan mensen die volgende maand de oefenwedstrijd Engeland-Neder- land bezoeken een voorkeursbe handeling wil geven voor de kaartjesverdeling van het EK. Al heel lang is immers bekend dal die wedstrijd grote risico's in houdt. Het Engelse tuig (sinds die kleinigheid, enkele jaren terug, bij de Europa Cup-finale in Brussel het hoogst gekwalificeer de gajes van Europaheeft name lijk laten weten dat het de Oran je-klanten wel even mores zal le ren. Ook al ga je van het stand punt uit dat de pap wel niet zo heet zal worden genuttigd als zij te vuur staat, dan nog ga je daar als verstandig supporter toch maar liever niet hee-n. Maar als je je kansen op een kaartje voor de EK wilt vergroten, zul je wel moe ten. En dus het risico lopen datje ik-weet-niet-wat overkomt. KNVB, laatje nakijken. RUUD PAAUW Spanje krijgt zin MURCIA(ANP) De tweede wed strijd tussen Jong Oranje en Jong Spanje in de kwartfinales van de strijd om het Europees kampioen schap voetbal voor spelers onder 21 jaar wordt op woensdag 23 maart gespeeld. Het duel zal waar schijnlijk in het stadion van FC Utrecht worden afgewerkt. De KN VB had liever een dag eerder ge speeld in verband met de vriend schappelijke interland tegen Enge land diezelfde dag. Spanje was te gen en werd gesteund door de UE- Ciere bij UDO LEIDEN Peter Ciere wordt de nieuwe trainer van zondagvierde klasser UDO. Hij volgt hiermee aan het einde van dit seizoen Leo Holl op die naar SV Voorschoten ver trekt. Ook SVLV heeft een nieuwe trainer. De keuze viel op Simon Ve- nema die momenteel werkzaam is als jeugdtrainer bij ADO. Mat Kee- reweer blijft nóg een jaar als trainer bij afdelings eersteklasser Leids- che Boys. Gerrit Garrelts vertrekt aan het einde van dit seizoen bij het Hillegomse SIZO. Tuchtcommissie spreekt Lifters vrij OEGSTGEEST - BT Lifters kan opgelucht ademhalen. De tucht commissie van de Nederlandse Ta feltennis Bond vond ook in tweede instantie geen aanleiding om de Oegstgeester tafeltennisser vereni ging te veroordelen wegens om kooppraktijken in de beslissende fase van de vorige competitie. LEIDEN Het eerste achttal van schaakclub Het Zwarte Paard uit Lisse is kampioen van de Leidse Schaakbond. Eén ronde voor het einde is de voorsprong op nummer twee gegroeid tot vijf matchpun- ten, omdat de twee laatste concur renten, Philidor 3 en Oegstgeest, beiden verloren. Lisse onder streepte zijn overmacht door Phili dor 4 soepeitjes met 7,5-0,5 van het bord te schuiven. Het Zwarte Paard wordt, na LSG 3, Alphen en Voorschoten 1 en 2 het vijfde LSB- team dat het in de derde klasse KNSB mag proberen. Voor Noord- wijk was de promotieklasse dit jaar te sterk. Na de zesde ronde staat het team nog altijd puntloos onder aan en de kustbewoners verhuizen het volgende seizoen naar de eerste klasse. Nadat Lisse in de vijfde ronde Philidor 3 onderuit had gehaald, was ditmaal Philidor 4 aan de beurt. Lang zag het er naar uit dat de Leidenaars kansen hadden op een gelijk spel, maar de kracht van Lisse ligt in het laatste uur. Dan brengt de ervaring vele halve en hele punten binnen. Op het eerste bord speelde Jos Lemmers een so lide partij. Na een Franse opening blies hij het centrum van de tegen stander op en trok de winst naar zich toe. De zestien-jarige Richard Goddijn bezat eveneens voldoende ervaring om zich niet te overhaas ten. Hij brak af in een totaal gewon nen stelling. Op het derde bord ver speelde Jan Bakker een kwaliteit tegen Pajcin. De Philidoriaan ver gat echter een doelmatig plan te kiezen en werd alsnog mat gezet. Ook Rob van de Ardweg ontsnapte met een vol punt. Joost van Hal won in een miniatuurtje en Aad Lommerse en Aad van der Poel verzilverden hun voordeel in het einsdspel. Jan Willem Lubberhui- Leiderdorp voert, na 4,5-3,5 een overwinning op Philidor 3, de mid denmoot aan met zeven punten. Vier teams delen met zes punten de derde plaats en Leithen moet met vijf punten genoegen nemen met de voorlaatste plaats. Leiderdorp stond tegen Philidor al snel op ach terstand. Dante de Leeuw had der tien zetten theorie uit zijn hoofd ge leerd en kon twee zetten later opge ven. Daarna keerde het tij doorda t Ten Cate, Jan Aart van der Steen en Thomas de Leeuw een vol punt pakten. De Leeuw had het geluk dat hij met nog twintig seconden voor twaalf zetten zijn opponent Mark Kramer door de vlag zag gaan. Na een remise op het eerste bord tussen Geralt Serdijn en Wim Vergeer moesten Fred en Carolieni Slingerland genoegen nemen mei. een half punt zodat Leiderdorp een beslissende 4,5-2,5 voorsprong nam. De afgebroken partij werd la ter door Philidor 3 gewonnen. Ondanks een 4,5-2,5 zege op de gradant Noordwijk is Leithen nog niet veilig. Het Leidse team moet in de laatste ronde winnen van Phili dor 3 of het blijft afhankelijk van het al dan niet degraderen van Voorschoten 2 uit de landelijke competitie. Katwijk stelde zich zelf wel veilig door het sterker ge achte Oegstgeest te verslaan met 4,5-3,5. Bij een 4-3 tussenstand wordt de laatste hangpartij aan de arbitrage-commissie voorgelegd. Katwijker Gijs Haasnoot claimt winst en het is eigenlijk niemand duidelijk waarom hij geen genoe gen neemt met het halve punt dat Oegstgeest claimt. Haasnoot kan echter de 25,- arbitrage-kosten wel r

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19