Bewoners trekken fel van leer tegen wethouders WD wijst verhogen belasting voor aanleg van riolering af Loop ik net naar mijn auto toe, staat die agent al te schrijven Garagebedrijf Janson opnieuw naar rechter Ruim 400 mensen op tweede informatie-avond over bouwen in stadswijken Sterkte van de Leidse politie in toekomst blijft koffiedilddjkerij Tesselaar voorzitter Open Huis Van Hengel/ Idenburg Stichting DINSDAG 23 FEBRUARI 1988 LEIDEN POLITIEK DEZE WEEK gint om 20.00 uur en niet om 19.00 uur zoals eerder door de gemeente is aangekondigd. Dinsdag 23 februari vergadert de inspraakcommissie in Het Gulden Vlies aan de Breestraat 125, kamer 13. Aanvang 20.00 Woensdag 24 februari verga dert de commissie voor onder wijs, sociaal-cultureel werk en emancipatie in Het Gulden Vlies aan de Breestraat 125, ka mer 23/24. Aanvang 20.00 uur Woensdag 24 februari houdt de PvdA een bijeenkomst over 'De overheid en de verzorgings maatschappij, in het kader van een serie over 'Schuivende pa nelen'. De discussie-avond heeft plaats in Het Gulden Vlies aan de Breestraat 125, aanvang 20.00 uur. Donderdag 25 februari verga dert de commissie financiën, personeel en organisatie, de commissie voor volkshuisves ting en sport en de commissie voor cultuur, volksgezondheid en groenvoorzieningen in Het Gulden Vlies aan de Breestraat 125, kamer 23/24. Aanvang 19.30 uur. Op de agenda staat onder meer de verstrekking van een krediet voor de bouw van een muziek- verzamelgebouw aan de J. de Rijpstraat op de Waard. Vrijdag 26 februari houdt de PvdA in buurthuis Aktief aan de Berlagestraat een openbare ledenvergadering die onder meer is gewijd aan actuele ge meentepolitiek. Aanvang 20.00 Maandag 29 februari verga dert de gemeenteraad in het stahuis om 20.00 uur. ter heel merkwaardig overkomen bij de burgers als ze naast het aan slagbiljet voor het al bestaande rioolrecht ook nog eens een aan slag zouden krijgen voor een riool belasting. "Maar bovendien: al ge ruime tijd geleden heb ik het colle ge gevraagd wat er in Leiden moest gebeuren met de rioleringen. Toen is mij geantwoord dat daar binnen de bestaande budgetten een oplos sing voor zou worden gevonden", aldus Van der Nat gisteravond. Hij zei verbaasd te zijn door de opmerkingen van Peters, vooral ook omdat die enkele weken later, na een reis naar Oxford, een par- keerplan lanceerde dat de gemeen te aanzienlijke bedragen zal kos ten. "Als er één ding duidelijk is ge worden", concludeerde Van der Nat, "dan is het wel dat de gemeen te volgens Peters op het ene mo ment wél over geld beschikt en het volgende moment weer niet". Van der Nat wijst een verhoging van het bestaande rioolrecht overi gens ook af. "De belastingen zijn in Leiden al veel te hoog, zeker voor eigenaren van woningen. En zij zijn het die voornamelijk het riool recht betalen. We moeten er trou wens voor oppassen niet meteen een aardige redenering aan te grij pen die het rijk ons biedt om de be lastingen te verhogen, terwijl we in het verleden altijd hebben gepro beerd verhogingen zo veel moge lijk achterwege te laten". Proefballon De WD-fractievoorzitter noem de het parkeerplan van Peters die wil buiten de stad een aantal grote parkeerterreinen aanleggen vanwaar bussen de bezoekers goedkoop naar de binnenstad ver voeren een 'proefballon waar we waarschijnlijk nooit veel meer van zullen horen'. Zijn fractiegenoot Langerak wees het plan vierkant af. "Zoiets werkt in Oxford, maar niet in Lei den. Mensen zijn niet bereid om hun auto ver buiten de stad neer te zetten om vervolgens tien minuten op een bus te gaan staan wachten. Dan rijden ze door naar een andere gemeenten, naar Leiderdorp bij voorbeeld of Leidschendam, waar ze hun wagen wel bij winkelcentra kunnen parkeren. Leiden wordt op den duur dan een dode stad". Bovendien kost het plan de ge meente veel te veel geld, vindt La- gerak. "Die bussen zal de gemeen te moeten huren van de NZH. Dat is financieel niet op te brengen door een stad als Leiden". LEIDEN - Van de Leidse politie kan veel gezegd worden, maar luiheid is voor de agenten een onbekend begrip. Met name foutparkeerders zijn deze me ning toegedaan. Voor de Leidse kantonrechter mr. J. Rigters stond gisterochtend een ver dachte die hiervan een sterk staaltje kon vertellen. "Het is toch niet te geloven dat ik binnen één minuut twee par keerbonnen kreeg?" betoogde hij. De ene overtreding stond in derdaad op 9.19 uur, de andere op dezelfde datum om 9.20 uur. Volgens de eerste bon stond hij minder dan vijf meter van de hoek, een minuut later stond hij met twee wielen op het trottoir. "Trottoir? Laat me niet lachen. door Ruud Lekx Ik moet de eerste mens nog over dat trottoir zien lopen. Het wordt constant geblokkeerd door fust en kratten van de naastgelegen supermarkt. Bovendien zie ik al tijd vanuit ons kantoor dat vrachtwagens van de super markt daar de hele dag goederen lossen. Dat mag kennelijk. Pri ma, maar als ik dan eens vijf mi nuten op dat stukje sta om een spullen voor de zaak waar ik werk in de auto te laden, is het natuurlijk te gek dat ik daarvoor dan beboet word", aldus de ver dachte. Om zijn betoog kracht bij te zetten had de man foto's van de plaats meegenomen. Rechter en officier bogen zich aandachtig over de foto en na grondige be studering gaven beiden de man gelijk. "Mede gezien het feit dat u daar vijf minuten stond en dui delijk aan het laden en lossen was, acht ik de parkeerovertre- ding niet bewezen. Ik vraag vrij spraak", stelde officier van justi tie mr. J. van Ek. Kantonrechter Rigters kon zich hierin wel vin den. Chauffeurtje Een volgende verdachte werd ten laste gelegd dat hij voor een uitrit had geparkeerd. "Nee, dat was ik niet. Ik had toendertijd een chauffeurtje. We gingen even naar een bar en ik zeg tegen hem 'joh, zet jij de wagen even weg, dan zie ik je zo in de bar wel'. Even later komt 'ie binnen en als ik vraag waar hij de wagen heeft gezet, zegt hij 'oh, die staat hier naast op de stoep'. 'Joh, idioot', zeg ik, 'dat mag helemaal niet. Geef maar hier die sleutels, dan zet ik 'm zelf wel weg", betoogt de man in onvervalst Leids. "Goed, ik dus meteen naar die wagen toe, maar daar staat al zo'n agent te schrijven. Ik heb die bon aan mijn chauffeur gegeven. Die had hem daar toch neergezet, dus die moet die 35 gulden ook maar betalen. Dat-ie dat niet doet is mijn zaak toch niet?" Ook de verhoogde boete van 50 gulden had hij ook niet be taald. "Dat kan ik niet betalen, want ik heb al drie maanden geen uitkering meer gehad". Of ficier Van Ek spottend: "Maar u had toch een chauffeur, dan lijkt me dat u die 50 gulden ook wel kunt missen". "Ja, maar dat was vroeger, toen de tijden nog goed waren", antwoordde de verdach te. De rechter veroordeelde hem tot zestig gulden boete. "Over een week of zes krijgt u een ac ceptgiro van ons", verklaart hij. "Oh, tegen die tijd heb ik wel een voorschot op mijn uitkering", zegt de man opgelucht. "Hoi!" groet hij de beide heren als hij de zaal uitloopt. Ouwe jongens "Ik heb sterk het gevoel dat het zo'n ouwe-jongens-krenten brood verhaal is. De ene getuige van de man met wie ik een aanrij ding had was zijn buurman, de andere was familie van hem. De verbaliserend agent sprak de he ren met hun voornaam aan. Er zit een luchtje aan het hele verhaal". Dit betoogde een inwoner van Oude Wetering gisterochtend. Er waren nog veel meer ondui delijkheden in de zaak. Zo stond in het proces-verbaal dat de ver dachte achterop de ander was ge reden, maar de schade aan de au to van de gedupeerde zat merk waardigerwijs rechtsvoor. Het verhaal van de verdachte dat de ander uit een heel andere rich ting was gekomen, leek dan ook wat aannemelijker. De verdachte was op weg naar een ander onge val waarbij, naar hij had ge hoord, een vriend was betrok ken. Dit ongeval had even tevo ren plaatsgehad op enkele me ters van de plek waar hij zelf nu tegen een ander opbotste. Getuigen hadden verklaard dat hij niet op de weg lette, maar steeds naar de plaats van het eer der gebeurde ongeluk keek. "Dat kunnen ze nooit gezien hebben, ik heb zonwerend (donker) glas in mijn auto, dus mijn gezicht is van buiten niet te zien", was het onmiddelijke antwoord. "Ik woon wel in Oude Wetering, maar maak geen deel uit van de plaatselijke gemeenschap. Ik heb het gevoel dat ze elkaar de hand boven het hoofd houden". Gezien de vele tegenstrijdighe den en twijfels in deze zaak sprak de kantonrechter de man vrij, maar officier van justitie Van Ek liet weten in hoger beroep te gaan. Kinderachtig "Vindt u nou zelf ook niet dat u wat kinderachtig bezig bent ge weest?", vroeg kantonrechter Rigters aan de verdachte van een parkeerovertreding in Katwijk. De man had in plaats van 35 gul den ineens, tien keer 3 gulden 50 overgemaakt op verschillende data. Het parket wist echter niet wat het met die bedragen aan moest en stuurde het in bedra gen van 24,50 en van 10,50 weer terug aan de man, die het meteen daarop weer in diezelfde twee delen terugstortte naar het par ket. De kantonrechter vonniste in dit geval hoger dan de eis van de officier van justitie, die zestig gulden vroeg. "Als u met uw be- taalkaartjes zo onze administra tie bestookt en die daardoor ern stig ontwricht, heb ik daarvoor geen enkel begrip. Ik veroordeel u dan ook tot tachtig gulden boe te", sprak Rigters verontwaar digd. Kaasmarkt Parkeerovertredingen op de Kaasmarkt zijn onder de markt kooplieden die daar staan eerder regel dan uitzondering. "Ik ben daar altijd vanaf acht uur bezig met opbouwen van de kraam. Ik heb dan geen tijd meer om om half tien eens een plekje voor mijn auto te gaan zoeken, want dan jatten ze mijn kraam leeg als ik weg ben. Met dit soort boetes word je nou gestraft als onderne mer", verweerde een koopman zich die was beboet omdat zijn auto verkeerd was geparkeerd op de Kaasmarkt. De officier had geen medelij den met de man. "Het parkeerbe leid van de gemeente wordt niet bij het kantongerecht bepaald. U mag daar nu eenmaal niet staan. U vertelt mij net dat u in drie jaar dat u op de markt staat drie eer dere boetes heeft gekregen. Zal ik u eens voorrekenen wat u dan in feite heeft verdiend op al die dagen dat u geen boete heeft ge had? Nee, ik eis zestig gulden boete, eventueel te vervangen door twee dagen hechtenis". De rechter was het hiermee wel eens. Reactie van de verdachte: "Nou, dan ga ik toch twee dagen zitten". Zeker nog nooit van een cellentekort gehoord... LEIDEN De WD wijst het voor stel af van wethouder Peters om een speciale belasting in te voeren waaruit onderhoud aan riolen zou moeten worden betaald. WD-frac tievoorzitter Van der Nat maakte dit gisteren bekend tijdens een le denvergadering van deze partij. De liberalen vinden dat het opknap pen van riolen moet worden be taald met het geld dat de gemeente nu al in kas heeft. Wethouder Peters bracht de rioolbelasting begin deze maand naar voren nadat bekend werd dat het rijk minder geld geeft voor het opknappen van riolen en gemeen ten dus zelf meer op tafel moeten leggen. Peters verwacht dat Leiden enkele miljoenen guldens kwijt is aan de rioleringswerken. Als het rijk financieel niet bijspringt, moe ten in Leiden belastingen worden verhoogd, vreest de wethouder. Volgens Van der Nat zou het ech- LEIDEN Het garagebedrijf Janson gaat opnieuw in beroep bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State om schadevergoe ding te krijgen voor het verplaat sen van de benzinepompen. De ad vocaat van Janson, mr. L. Hamer, heeft om een snelle behandeling gevraagd omdat de afdeling recht spraak zich al eerder over deze zaak heeft gebogen. In 1984 werden op het Levendaal onder meer fietspaden aangelegd. Het garagebedrijf was daardoor ge noodzaakt de benzinepompen te LEIDEN - Een aantal bewoners van Leiden Zuid-West, het Haag- wegkwartier en de Gasthuiswijk is gisteravond fel van leer getrokken tegen de plannen van de gemeente om een aantal (groen)plekjes in de ze wijk te bestemmen voor wo ningbouw. De gemeentebestuur ders werd "onbehoorlijk bestuur" en "willekeur" verweten. Verre weg de meeste wijkbewoners wil len helemaal niets weten van de ge meentelijke plannen. De tweede inspraakavond die de gemeente gisteravond hield over de nota 'Bouwen in bestaande wij ken' trok ook weer veel belangstel lenden. Ruim 400 mensen kwamen naar de kerk van de Antoniusparo- chie aan de Boshuizerlaan waar de wethouders Peters (ruimtelijke or dening) en Tesselaar (volkshuis vesting) tekst en uitleg gaven over de woningbouwvoorstellen. De meeste wijkbewoners ver wachten weinig goeds van de bouwplannen voor hun wijk. Een toename van het vandalisme, par keeroverlast, verslechtering van het leefklimaat en waardevermin dering van de bestaande woningen zijn enkele van de meest gehoorde problemen waarvoor wijkbewo ners beducht zijn als de woning bouwplannen doorgaan. De voorzitter van het bejaarden centrum Haagwij k reageerde onge meen fel op het plan om 44 aan leunwoningen naast het centrum te vervangen door nieuwbouw. De bestaande bejaardenwoningen be staan uit twee bouwlagen waarvan de bovenwoningen geen lift heb ben. Volgens de gemeente kunnen de 44 woningen het beste omge bouwd worden tot 22 eengezinswo- LWG: te weinig mogelij kheden voor muzikanten LEIDEN Het raadslid voor Lei den Weer Gezellig (LWG), B. Stöxen, wil dat er in Leiden meer mogelijkheden worden geschapen voor muzikanten om 'life' op te tre den. Volgens het raadslid bestaat er bij de plaatselijke kroegbazen een terughoudendheid om bands te laten op treden omdat al snel de normen voor geluidoverlast wor den overschreden. Volgens Stöxen zullen de muzikanten binnenkort actie gaan voeren om op het ge meentebestuur om hun problemen te wijzen. Stöxen wees er op dat in een aan tal gevallen maar een of twee om wonenden over de overlast klagen. "Moet het plezier van hojiderden mensen wijken voor een of twee klagers", vroeg het LWG-raadslid zich af. Hij wees bovendien op de schade die de muzikanten Leiden door het sterk teruglopen van de li- fe-optredens. "De bands treden minder op, hebben minder inkom sten en kunnen daardoor hun mu ziekinstallatie niet afbetalen". ningen. Ter vervanging zouden naast het bejaardencentrum 44 nieuwe bejaardenwoningen (met lift) gebouwd kunnen worden. Voorzitter Cornet van bejaarden centrum zei verbaasd te zijn dat de gemeente doorgaat met dit "onzin nige plan" en verklaarde "een boek vol met argumenten te hebben waarom het plan onzinnig is". Hij noemde het "een daad van onbe hoorlijk bestuur om hoogbejaarde mensen te verkassen" en liet de he ren wethouders weten dat niet op de medewerking van het bejaar dencentrum hoeft te worden gere kend. Volgens Cornet is een andere oplossing voorhanden om de hui dige bovenwoningen met een lift bereikbaar te maken. Hij voorspel de dat de gemeente spoedig een aanvraag voor een dergelijk plan kan verwachten. Korfbalveld Protest was er ook van de korfbal- jeugd uit de wijk. Gewapend met spandoeken trachtten de leden van de korfbalvereniging Ons Eiland de wethouders duidelijk te maken dat ze van het speelveld van de ver eniging, aan de Brahmslaan, moe ten afblijven. Bestuurslid Hassel- bach van Ons Eiland verklaarde dat het delen van een sportveld met andere korfbalverenigingen de doodsteek betekent voor Ons Eiland. Hasselbach verweet wet houder Tesselaar willekeur door het terrein van Ons Eiland voor wo ningbouw aan te wijzen en geen an dere sportvelden in die afweging te hebben meegenomen. Tesselaar zei dat de afgelopen ja ren in Leiden goede sportvoorzie- ningen zijn opgebouwd en dat het hem zwaar valt ze aan de andere kant te moeten afbreken. Hij wees er op dat de korfbalvereniging Ons Eiland de afgelopen jaren steeds kleiner is geworden. De keus tus sen sport en woningbouw kant is daarom ten gunste van de woning bouw uitgevallen. Volgens het actiecomité van Hof- laanbewoners, die pleiten voor be houd van het weiland achter deze straat, mag wonen niet ten koste van alles gaan. "U moet zich ook re aliseren dat vol vol is. Als een wijk té vol wordt gaat dat ten koste van het leefklimaat". Een aantal ver ontruste buurtbewoners vreest dat het verdwijnen van groen- en speelplekjes in de wijk een toena me van het vandalisme tot gevolg heeft. Volgens wethouder Peters is vandalisme niet alleen afhankelijk van het groen in een wijk maar heeft dat met veel meer zaken te maken. Bijval Verscheidene buurtbewoners zei den er niets van te begrijpen dat stukjes groen in hun wijk moeten verdwijnen ten behoeve van wo ningbouw terwijl aan de Morsweg LEIDEN Hoe de sterkte van de Leidse politie zich in de toe komst ontwikkelt is volgens burge meester Goekoop "koffiedikkijke- rij". Dit zei burgemeester Goekoop gisteravond tijdens de vergadering van de raadscommissie voor alge meen bestuurlijke aangelegenhe den in een reactie op een suggestie van het raadslid Langenberg (D66). Hij stelde voor dat het Leidse poli tiekorps voorlopig geen mensen naar de politieschool stuurt omdat in Leiden mogelijk geen vacatures voor hen zijn wegens de dreigende bezuinigingen op de politie. Commissaris Mostert is het met de burgemeester eens dat de ont wikkeling van de grootte van het Leidse politiekorps in de toekomst niet te voorspellen is. Hij wees er op dat het in gang houden van de sollicitatie-procedure van groot be lang is. "Sommige gemeenten met een korps van 100 tot 150 mensen die in het verleden de sollicitatie procedure hebben gestaakt, kam pen nu met vacatures die zij niet kunnen vervullen". Mostert stelde dan ook dat als leerlingen van de politieschool niet in Leiden aan de slag kunnen, zij altijd bij andere korpsen kunnen worden ingezet. De commissaris voelde evenmin voor de suggestie van Langenberg om voorlopig alleen maar sollici tanten uit etnische groepen naar de politieschool te sturen. Ruim 400 mensen bezochten de informatie-avond over bouwen in stads wijken. Met spandoeken maakte een aantal aanwezigen hun verzet tegen de plannen duidelijk. (foto Henk Bouwman) woningen worden afgebroken. Tesselaar: "Dacht u nou echt dat ik woningen afbreek omdat ik dat leuk vindt". Een deel van zijn ge hoor riep: "Ja". Ook de bouw van kantoren op het Schuttersveld in plaats van wo ningen wordt niet begrepen. "Bouw maar woningen op het Schuttersveld", riep iemand. De suggestie werd met applaus uit de zaal begroet waarop de wethouder volkshuisvesting uitlegde dat het de taak van het gemeentebestuur is om een verantwoord evenwicht te vinden tussen allerlei belangen: wonen, werken en het groen in de stad. Een tweetal mogelijke bouw- plekken in de wijk kon wel op eni ge bijval rekenen. De locaties Mul- tatulistraat, waar garageboxen worden vervangen door woningen, werd niet unaniem afgewezen. Wel werd de aandacht gevraagd voor het tekort aan parkeerplaatsen in de wijk. De bouw van woningen in plaats van het bestaande schoolge bouw aan de Berlagestraat wordt door de wijkvereniging Aktief toe- gejuichd mits de twee muziekvere nigingen die er nu onderdak heb ben vervangende ruimte krijgen. Wethouder Peters zegde toe dat daarvoor gezorgd wordt. Geniep Tesselaar nam krachtig stelling te gen een beschuldiging uit de zaal dat het gemeentebestuur van alles in het geniep zou doen en dat de koppen al geteld zijn. Peters be toogde dat de politiek nog geen standpunt heeft ingenomen over de 36 bouwlocaties die in de nota worden genoemd. "Het is geen kwestie van slikken of stikken. We luisteren eerst naar alle bezwaren. Daarna neemt de gemeenteraad pas een beslissing en bestaat nog alle gelegenheid in het geweer te komen". Tesselaar zei niet te weten hoe het nog 'opener' moest. De suggestie dat de gemeente Leiden maar beter in Oegstgeest kan gaan bouwen voor de Leidse woningzoekenden werd niet door de wethouder van volkshuisves ting omarmd. "Leidenaars hebben veel gebreken", aldus Tesselaar. "Maar het grootste gebrek is wel dat je ze de stad niet uitkrijgt". verplaatsen. De kosten daarvan be droegen bijna 25.000 gulden. De ge meente weigerde Janson deze kos ten te vergoeden. De garagehouder ging daarop in beroep bij de ge meenteraad, maar kreeg nul op re kest. De afdeling rechtspraak van de Raad van State leek Janson echter in het gelijk te stellen, maar de uit spraak bevatte zoveel onduidelijk heid dat de gemeente nog altijd weigert de kosten te vergoeden. Daarom wendt Janson zich nu we derom tot de Raad van State. Die moet zich nu uitspreken over de vraag of een particulier moet op draaien voor de schade die voort vloeit uit een door de overheid in het algemeen belang uitgevoerd karwei. De schade voor Janson is inmid dels tot 150.000 gulden opgelopen onder meer door het verlies van omzet en het volgen van juridische procedures. Hamer beraadt zich nog over de vraag om nog een civie le procedure aan te spannen om ook die schade vergoed te krijgen. LEIDEN Wethouder Kuijers (cultuur, volksgezondheid en groen) zal vanavond niet de specia le commissievergadering over de affaire Endegeest voorzitten. Hij laat dit over aan zijn PvdA-collega Tesselaar. CDA-fractievoorzitter Walen kamp vroeg het college vorige week al om Kuijers deze commis sievergadering niet te laten leiden. Dat zou niet zuiver zijn omdat Kuij ers volgens Walenkamp zelf te veel betrokken is bij de zaak. Walen kamp stelde voor om de vergade ring te laten voorzitten door burge meester Goekoop, die overigens vanavond wél de speciale raadsver gadering over Endegeest leidt. Kuijers stelt echter dat hij zelf al besloten had om dc commissiever gadering niet voor te zitten. LEIDEN - De Van Hengel/Iden- burg Stichting houdt morgen van 13.00 tot 17.00 uur een open dag voor belangstellenden. De stich ting is een studie- en beroepskeuze bureau. Scholen en andere Instel lingen die met studie- en beroeps keuze te maken kunnen donderdag van 15.00 tot 17.00 uur een kijkje nemen in het gebouw aan de Schipholweg. De stichting heeft haar hoofdvestiging in Hilversum en heeft vestigingen in Amster dam, Almere en sinds kort in Lei den. De stichting test kinderen vanaf twaalf jaar tot en met volwassenen van 65 jaar. Doelgroepen zijn scho lieren van het voortgezet onderwijs die zich afvragen of ze de juiste op leiding volgen of het goede vak kenpakket hebben. Jonge volwas senen die al een baan hebben maar niet tevreden zijn kunnen een test afleggen. Daarnaast kunnen ook werkzoekenden, herintredende vrouwen en gehandicapten bij het bureau terecht. Informatie over beroepen en stu dies kan elke woensdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur worden ver kregen. Daarnaast neemt de Van Hengel/Idenburg Stichting testen af. Dinsdag 23 februari vergadert de commissie cultuur, volksge zondheid en groenvoorzienin gen in het stadhuis om 20.00 uur. Aansluitend is er raadsver gadering. Het enige agendapunt van bei de vergaderingen is de ver meende betrokkenheid van het CDA-raadslid Hettinga bij het bouwproject Endegeest. De laatste weken is de geruchten machine daarover druk op gang geweest, maar zijn geen bewijzen op tafel gekomen dat de CDA'er inderdaad een on zuivere rol in deze affaire heeft gespeeld. De vergadering be-

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15