Shultz boekt weinig 7 resultaat in Moskou Vijf Palestijnen gedood bij talrijke heftige botsingen Vasiliou met neuslengte winnaar op Cyprus L Vage opmerkingen over wapenakkoord Weer tv-dominee VS in schandaal verwikkeld Steun voor Waldheim brokkelt af Obando y Bravo wekt ergernis bij Nicaragua Wraakactie Zuidafrika voor aanslag in Namibia MAANDAG 22 FEBRUARI 1988 BUITENLAND PAGINA 5 n WO» MOSKOU - Behalve het visserijakkoord dat de ministers Shultz (VS) en Sjevardnadze (Sovjetunie) gisteren tussen neus en lippen door tekenden, valt er van de ontmoeting dit weekeinde tussen beide ministers van buitenlandse zaken weinig concreets te verwach ten. Het wapenoverleg, dat na alle op winding over het INF-akkoord in middels in Genève weer in het ver trouwde slop is geraakt, is dermate WENEN (AP) - De omstreden Oos tenrijkse president Kurt Waldheim kan blijkens een zaterdag gepubli ceerd opinie-onderzoek niet meer rekenen op de steun van een meer derheid van de bevolking. Volgens het door de Salzburger Nachrichten gepubliceerde onder zoek is 45 procent van de Oostenrij kers voor het aftreden van Wald heim en wil nog maar 42 procent dat hij aanblijft. Bij nieuwe presi dentsverkiezingen zou nog maar 31 procent "in elk geval" op Wald heim stemmen, terwijl 42 procent hem "in geen geval" zou kiezen; 14 procent zou "misschien" nog op Waldheim stemmen en 11 procent "waarschijnlijk niet". Waldheim werd in juni 1986 gekozen met 54 procent van de stemmen. In een zaterdag verschenen vraaggesprek met de conservatie ve krant Die Presse heeft algemeen secretaris Helmut Kukacka van de conservatieve Oostenrijkse Volks partij gezegd dat de OVP althans op dit moment als één man achter de president moet gaan staan. Waldheim zelf zou echter "zijn te korten aan geloofwaardigheid door een informatiestrategie moeten aanzuiveren", aldus Kukacka. Aan het begin van de zomer zou dan de OVP de balans moeten opmaken en beslissen of het zin heeft Wald heim te blijven steunen, of "een ze kere afstand" in acht moet nemen. De partijsecretaris wees er op dat ook vice-bondskanselier en OVP- partijleider Alois Mock er belang bij heeft dat "de partij geen schade oploopt". Hij zei dat Waldheim ook verantwoording draagt voor de partij die hem als kandidaat naar voren heeft geschoven, ook al was hij dan geen lid van de OVP. Spionnenruil Israël, de Verenigde Staten en de Sovjetunie bereiden een spectacu laire spionnenruil voor, zo heeft de Israëlische televisie gemeld. Volgens de televisie zou Israël binnenkort de onlangs wegens spionage voor de Sovjetunie aan gehouden zakenman Schabtai Kal- manovitz naar Moskou terugstu ren. Tegelijkertijd zouden de Vere nigde Staten de Amerikaanse jood Jonathan Pollard en zijn vrouw Anne naar Israël laten gaan. Pol lard werd vorig jaar tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld we gens spionage voor Israël; zijn vrouw kreeg vijf jaar. In het kader van deze spionnenruil zou de Sov jetunie een niet nader aangeduide Amerikaanse spion naar huis laten Wapenstilstand Thaise en Laotiaanse troepen heb ben zich in het weekeinde op vreedzame wijze teruggetrokken uit een betwist grensgebied, waar al sinds december vorig jaar werd gevochten. Aan beide zijden vielen honderden doden. De terugtrek king van de troepen gebeurt over eenkomstig een wapenstilstands akkoord, dat vorige week woens dag in Bangkok werd getekend door de legerbevelhebbers van Thailand en Laos.Volgens af spraak zullen de onderhandelin gen over het betwist gebied bin nenkort beginnen. Vastgesteld moet worden wie recht heeft op het heuvelachtig gebied van dertig vierkante kilometer, waar beide landen aanspraken op maken. Vliegongevallen Drie luchtvaartongelukken heb ben in de Verenigde Staten aan 18 mensen het leven gekost. Bij twee andere ongelukken kwamen mo gelijk nog vier mensen om. Twaalf mensen kwamen om toen een tweemotorig turboprop-toestel kort na de start van het vliegveld Raleigh-Durham in North Carolina in dichte mist neerstortte. In Ha milton in New Jersey werden drie doden geborgen uit het wrak van een tweemotorige Piper Navajo, die eveneens in dichte mist en tij dens een zware regenbui veronge lukte bij het aanvliegen van de luchthaven van Atlantic City. Op de toerit van een autosnelweg bij El Paso verongelukte een tweemo torige Gulfstrean Commander bij een kennelijke poging om een noodlanding te maken. De drie in zittenden verloren allen het leven. gecompliceerd dat alle zeilen bijge zet moeten worden wil er in juni, als Reagan volgens verwachting voor de topontmoeting met Gor- batsjov naar Moskou komt, een kans op een akkoord zijn over de halvering van het aantal strategi sche raketten. door Alexander Münninghoff Veel verder dan de aankondiging dat men er naar zou streven om dat akkoord op tijd klaar te hebben, kwamen Shultz en Sjevardnadze gisteren in Moskou niet. Desalniet temin zei Sjevardnadze dat er 'een heel goede kans' is, dat er op de top in Moskou een akkoord getekend kan worden. Onduidelijk is, welke concrete aanwijzingen hij had om tot deze uitspraak te komen. Behalve de raketten gaat het de ze dagen in Moskou vooral ook over Afghanistan. Daar is Shultz weer heel positief over: hij noemde het aanbod van Gorbatsjov om per 15 mei binnen tien maanden de Sovjet-troepen terug te trekken een 'ontbrekende sleutel' tot de op lossing van het Afghaanse pro bleem. Maar in één adem steunde Shultz het Pakistaanse idee, dat er pas een vredesakkoord in de regio getekend kan worden als er in Ka- bul een interim-regering op brede basis gevormd wordt. De Russen willen hun stroman Najibulah na hun aftocht de zaken laten opknappen, maar Pakistan vreest dan een burgeroorlog die het voor de drie miljoen Afgaanse vluchtelingen op Pakistaanse bo dem onaantrekkelijk zal maken om naar het vaderland terug te keren. Voor het Kremlin doemt nu de on aangename keus op tussen het te rugtrekken uit Afghanistan (wat Gorbatsjov door de Sovjet-bevol king in dank zou worden afgeno men) en het laten vallen van bond genoot Najibulah, wat bij de Afri kaanse, Aziatische en Latijnsame- rikaanse bondgenoten van het Kremlin niet goed zal aankomen. Enthousiast toonde Sjevardnad ze zich bij het vooruitzicht van een belangrijke rol voor de Sovjetunie in de vredesonderhandelingen in het Midden-Oosten. De Amerika nen gaan ervan uit dat, gezien de machtsverhoudingen, de Sovjetu nie in de regeling van de conflicten aldaar een belangrijke stem moet hebben. Maar voorwaarde is, dat de diplomatieke banden met Israël hersteld worden en dat er een wer- Land Rover 'plat' LONDEN (Rtr/AFP) - De ongeveer 6.000 arbeiders van de Britse auto- fabriek Land Rover hebben beslo ten het werk neer te leggen. De sta king in de fabriek van Solihull, die vandaag zou ingaan, is bedoeld om kracht bij te zetten aan de eis tot loonsverhoging, zo hebben vak bondsvertegenwoordigers ver klaard. De actie bij Land Rover volgt op de staking bij Ford, die elf dagen heeft geduurd en vorige week tot een einde kwam. kelijk vrij visumbeleid voor de Sovjet-.joden wordt ingesteld. Wat dat betreft had Shultz het gister avond tijdens een receptie op de Amerikaanse ambassade even moeilijk, want daar waren heel wat 'refuseniks' aanwezig die vonden dat ze slechts pionnetjes op het grote wereldschaakbord waren en alleen maar hun rechten kregen als het in het spel van de grootmach ten zo uitkwam. Jimmy Swaggart. (fotoAP) WASHINGTON - Opnieuw is één van de grote sterren onder Ameri- ka's tv-dominees in opspraak geko men. De flamboyante dominee Jimmy Swaggart trad gisteren af na berichten dat hij met een prosti tuee in een motelkamer zou zijn ge signaleerd. Swaggart maakte gisteren zelf zijn besluit bekend in zijn impo sante kerkgebouw in Baton Rouge, Louisana. Hij hield een 20 minuten durende rede waarin hij met gebro ken stem, soms bijna huilend, ver telde dat hij gedurende een 'nog onbepaald lange tijd' niet meer zal preken. Zonder in details te treden, zei Swaggart: „Ik ben niet van plan mijn zonde te verbergen. Wat er is gebeurd is geen vergissing, geen leugen. Het was een zonde". Hij vroeg daarna om vergeving. Niet alleen aan alle aanwezige gelovigen maar ook aan zijn achter hem op het podium zittende vrouw, zoon, en schoondochter. „Maar het meest vraag ik verge ving aan mijn Heer en Redder. Aan Degene die ik dien en aanbid. Ik heb tegenover U gezondigd. Waar om? Ik heb dat mezelf 10.000 keer, onder het storten van 10.000 tra- TEL AVIV(GPD) - Het afgelopen weekeinde zijn op de bezette wes telijke Jordaanoeven opnieuw vijf Palestijnen om het leven gekomen, onder wie een 12-jarige jongen uit het Palestijnse vluchtelingenkamp Tulkarem. Meer dan 20 burgers raakten gewond. Ooggetuigen maakten melding van een incident afgelopen zater dag in Ramallah waar een 20-jarige jongen op een afstand van twee meter in het hoofd werd geschoten door Israëlische soldaten die een groep stenen gooiende jongeren achtervolgden. Het leger stelt een onderzoek in naar de toedracht van de dood van een - eveneens in Ramallah - in de borst geschoten man uit het Deir Ammar-vluchtelingenkamp. De 24-jarige werd door inzittenden van een Israëlische auto aangeval len. ADVERTENTIE CURSUS CAFÉBEDRIJF 295,- aanmelden. Voor hen die de komende maanden zinvol willen besteden èn kerid diploma willen behalen, bestaat de mogelijkheid om in te schrijven voor deze beslist niet saaie cursus. Een vooropleiding is niet nodig en het examen is op 1juni van dit jaar! Vaak wordt deze cursus zowel door mannen als vrouwen uit pure hobby gevolgd. Sommi gen hebben dan in het achterhoofd om ooit nog eens een eigen Horecabedrijf(je) te begin nen. De aantrekkende economie en toenemende vrije tijd vraagt immers om mensen met deze Diploma's. De lesstof gaat over Bier, Wijnen, Gedistilleerd, Hygiëne etc. De lessen worden zeer levendig gegeven met o.a. Dia's, vrijblijvend wijnproeven enz. Ook gaat men gezamenlijk naar een Brouwerij om de praktijk van bierbrouwerijen te zien. Met dit Vakbe kwaamheidsdiploma kan men zelfstandig een café, bar, disco, coffee-shop, petit etc. starten of overnemen. Voor een gratis folder of aanmelden kan men bellen Stichting Horeca Onderwijs 076-144351 In Tel Aviv drongen gisteren zes politie-agenten zonder aanwijsba re redenen de woning binnen van acht Palestijnen uit Jenin, op de westelijke Jordaanoever. De acht werken in een restaurant in Tel Aviv. Volgens één van hen sloegen de agenten de Palestijnen en ver nielden zij het meubilair. Bij één van de Palestijnen werden in een ziekenhuis in Tel Aviv twee rib- breuken geconstateerd. De politie in Tel Aviv noemde het incident 'ernstig', en stelt een onderzoek in. De felle demonstraties in de be zette gebieden en de tientallen ar restaties die Israëlische soldaten hebben verricht, staan in verband met het aangekondigde bezoek van de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, George Shultz aan het Midden-Oosten. Voor Shultz, die donderdag in Israël zal arriveren is inmiddels in één van de grote hotels in Jeruzalem een 'mini-state-department' ingericht. Hij zal in elk geval tot het einde van deze maand tussen Jeruzalem en een aantal Arabische hoofdsteden heen en weer reizen en volgens Is raëlische gegevens iedere avond in Jeruzalem verslag komen uitbren gen van zijn besprekingen, in de hoop een snelle diplomatieke door braak te bereiken. Shultz, die op 2 maart een NAVO-bijeenkomst in Brussel moet bijwonen, zou zelfs na zijn bezoek aan Europa naar het Midden-Oosten kunnen terugke ren om zijn missie af te ronden. Intussen heeft de Israëlische re gering, onder druk van premier Shamir, er vanaf gezien de oplos sing van Shultz voor het Palestijn- Swaggarts rede maakte veel emoties los onder de 7500 kerkgan gers. Geregeld werden zijn woor den door staande ovaties onderbro ken. Velen huilden. Na afloop dromde een grote groep mensen om hem heen om hem te troosten. Wat Swaggarts bekentenis voor de gelovigen zo schrijnend maakt, is dat hij in zijn door miljoenen be keken tv-preken als geen ander heeft gepleit voor het behoud van de oude normen. Hij gold zelfs als een echte fatsoensrakker. Swagg art was bijvoorbeeld vorig jaar de voornaamste aanklager van Jim Bakker, een beroemde tv-predi- kant die in de problemen kwam na dat bekend was geworden dat hij overspel had gepleegd met zijn se cretaresse, Jessica Hahn. Hij noemde Bakker destijds „een kankergezwel dat van het lichaam van Jezus Christus moet worden afgesneden". Verder zei hij: „De kerk mag zonde niet verbergen. Als een predikant vreemd is ge gaan, dan moet hij zijn functie neerleggen". Nog pikanter is, dat Swaggart is verraden door een vroegere medewerker van hem, do minee Marvin Gorman. Gorman was door Swaggart aan de kant ge zet nadat Swaggart hem in het openbaar had beschuldigd van overspel. Het kerkgenootschap waartoe Swaggart behoort, de 'Assemblies of God', zal zich de komende dagen buigen over de straf die de domi nee zal moeten ondergaan. Eén van de leiders van dit genootschap. Fo rest Hall, zei gisteren: „Hij heeft be paalde incidenten toegegeven die wijzen op morele tekortkomingen. Naar onze mening heeft hij berouw en nederigheid getoond". Swaggart zou door medewerkers van Gorman zijn gezien, terwijl hij met een prostituee een motelka mer binnenging. Er zouden foto's zijn genomen, toen hij met haar weer naar buiten kwam. Jimmy Swaggart is een neef van rock-and- roll ster Jerry Lee Lewis, en net als zijn illustere familielid één van Amerika's meer begaafde show mannen. Krijsend, huilend en trap pelend pleegt Swaggart de Bood schap te brengen. Swaggart staat aan het hoofd van een electronisch religieus imperi um, World Ministries, dat jaarlijks 150 miljoen dollar aan donaties ontvangt en 1200 mensen in dienst heeft. se probleem, te bespreken. Dit in het licht van de toenemende ruzies tussen de beide grote coalitiepartij en, de Arbeiderspartij en de Li- koed, over de concessies die van Is raël worden gevraagd voor de in voering van een versneld zelfbe stuur voor de Palestijnen in bezet gebied. De Palestijnen zelf zijn inmid dels door een nieuw pamflet, on dertekend door het 'Verenigde na tionale opstandscomité' opgeroe pen hun verzet tegen de Israëlische bezetting te verhevigen. In het pamflet worden de Palestijnen op geroepen protestmarsen te organi seren, uitgaansverboden te door breken, hongerstakingen te hou den en bezoeken te brengen aan fa milieleden van Palestijnse slacht offers. Het is nu vrijwel zeker dat Pales tijnse vertegenwoordigers een ont moeting met de Amerikaanse mi nister Shultz zullen boycotten. In een bericht uit Baghdad gister avond bedreigt de PLO iedere Pa lestijn die „ook maar zal durven te spreken met Shultz". Het hoofd van het Israëlische mi litaire gerechtshof, generaal Am- non Strashnow heeft het afgelopen weekeinde gezegd dat het Israëli sche soldaten absoluut verboden is 's nachts huizen binnen te vallen en de botten van onschuldige bewo ners te breken. Zelfs als deze men sen eerder op de dag stenen heb ben gegooid naar Israëlische solda ten. „Als dit is voorgekomen", zei hij, „is hier duidelijk sprake van een strafbare daad." MEXICO (GPD) Daniel Ortega, de Sandimstische president van Nicaragua, heeft felle kritiek geuit tegen het optreden van kardinaal Miguel Obando y Bravo. Deze brak, in zijn rol als bemiddelaar, vrijdagnacht op eigen initiatief de onderhandelingen af tussen de Sandinisten en de zogenoemde Contra's. Volgens Ortega heeft de kerkleider "te gehaast" gehandeld. Hij zei dat de beslissing van Oban do "abrupt en verrassend" was ge weest. De in Guatemala gevoerde on derhandelingen hadden eigenlijk tot zaterdagavond moeten duren. Volgens Ortega heeft zijn regering de door de Obando y Bravo inge diende formule om tot een staakt- het-vuren te komen niet zonder meer afgewezen, zoals de kardinaal in eerste instantie insinueerde. Obando y Bravo beweert nu dat de Sandinisten pas na het afbreken van de dialoog vertelden dat ze 'in principe' wel te vinden waren voor zijn plannen. Ortega vertelde gisteren dat hij hoopt dat de gesprekken zo spoe dig mogelijk worden hervat. De door de Obando y Bravo uitge dachte formule komt erop neer dat de Contra's zich in verschillende, van-te-voren uitgestippelde, gebie den in Nicaragua moeten terug trekken; tegelijkertijd moeten de Sandinisten alle gevangenen vrijla ten, de verplichte militaire dienst plicht afschaffen en middels een serie grondwetswijzigingen ko men tot een komplete scheiding tussen partij en staat. De Contra-revolutionairen heb ben laten weten dat ze het plan van Obando y Bravo accepteren. De Bandje met eisen van ontvoerders VN-functionaris BAYRUT (Rtr) - De ontvoerders van de Amerikaanse VN-functio naris William Higgins hebben van daag een videoband uitgegeven waarin Higgins Washington en Is raël vraagt tegemoet te komen aan een aantal eisen. Higgins, een mari ne-officier die werkte bij de com missie van de Verenigde Naties die toezicht houdt op het bestand in zuid-Libanon, noemde de volgen de eisen: terugtrekking van de Is raëlische troepen uit alle bezette gebieden in Libanon; vrijlating van alle gevangen Libanese en Pales tijnse strijders uit de Israëlische Khiam-gevangenis en uit alle ande re gevangenissen in "het zionis tische regime in bezet Palestina"; stopzetting van de Amerikaanse in menging in Libanon en het beëin digen van het zenden van delega ties naar het Midden-Oosten "waarmee de verdiensten van de islamitische revolutie in bezet Pa lestina worden bedreigd". NICOSIA Cyprus heeft na ruim tien jaar bewind van Kyprianou een nieuwe president: de 57-jarige, door de communistische Akel-par- tij gesteunde econoom en miljonair George Vasiliou, die gisteren in de tweede verkiezingsronde 51,63 procent van de geldige stemmen kreeg. Aanstaande zondag zal hij in het parlement worden beëdigd. door Frans van Hasselt Bijna 7 procent stemde gisteren ongeldig of blanco en ruim 5 pro cent bleef thuis, ondanks de stem plicht, zodat zijn op neuslengte verslagen conservatieve tegenstan der Glafkos Kliridis kan gaan ver kondigen dat Vasiliou de meerder heid van de Grieks-Cyprioten ei genlijk niet achter zich heeft gekre gen. Op de eerste verkiezingszondag, acht dagen geleden, toen er nog vijf kandidaten deelnamen, had Kliri dis, leider van de rechtse Democra tische Concentratie, de meeste stemmen gekregen (ruim 33 pro cent). Vasiliou behaalde als onaf hankelijke kandidaat ruim 31 pro cent, terwijl president Spyros Ky prianou, leider van de centrum rechtse Democratische Partij, als derde einigde met ruim 27 procent en daardoor werd uitgeschakeld, evenals de socialistische leider en parlementsvoorzitter Vasos Lyssa- ridis (ruim 9 procent). Lyssaridis adviseerde zijn kie zers, in de tweede ronde Vasiliou te stemmen, waardoor deze op een potentiële 40 procent kwam. De onzekere factor bleven de stem men van de Democratische Partij, nadat Kyprianou zijn kiezers had aangeraden, naar eigen goeddun ken te handelen. Van die 27 pro cent lijkt nu een grote minderheid naar Vasiliou te zijn gegaan, maar doordat de rest Kliridis of blanco stemde kwam het tot een uiterst spannende nek-aan-nek-race die pas in de loop van de nacht ten gunste van Vasiliou werd beslist. Kliridis, die voor de eerste ronde zijn aanvallen voornamelijk tegen Kyprianou had gericht en Vasiliou nog had gespaard, had zijn cam pagne gedurende de tweede week een zeer anti-communistisch ca chet gegeven. Hij schilderde het schrikbeeld van een president die de komende jaren aan de leiband van de Akel zal moeten lopen. Dit was een beetje tegenstrijdig, want ook Kyprianou is vijf jaar ge leden met de steun van de commu nisten gekozen, waarvan hij zich la ter heeft gedistianteerd. Verder stond Kliridis' anti-communisti sche campagne in tegenspraak met zijn belofte om in zijn te vormen 'nationale regering' alle partyen op te zullen nemen naar evenredig heid van hun sterkte in het parle ment, dus ook de gewraakte Akel. George Vasiliou (foto afpj senteren trad Kliridis twee dagen voor de tweede ronde af als voorzit ter van de Democratische Concen tratie (maar hij bleef er wel lid van). Het heeft allemaal niet mogen Sandinisten 'in principe' dus ook, maar zij maken een paar kantteke ningen. Zo zouden de grondwets wijzigingen eerst moeten worden geaccepteerd door het door henzelf overheerste parlement; zullen de naar schatting 3500 vrij te laten Contra-revolutionairen tot het defi nitieve einde van de oorlog moeten worden ondergebracht buiten Mid- den-Amerika; en kan de wet op de militaire dienstplicht niet eerder worden aangepast dan dat de strijd echt voorbij is. JOHANNESBURG (GPD) - De Zuidafrikaanse luchtmacht heeft zaterdagochtend in alle vroegte een vergeldingsaanval uitgevoerd voor de bomaanslag een dag eerder op een bankgebouw in de Namibi- sche plaats Oshakati. Dertien Zuid afrikaanse gevechtsvliegtuigen bombardeerden in Angola gelegen doelen van de Swapo, de Namibi- sche onafhankelijkheidsbeweging. Het is nog niet bekend of bij deze bombardementen slachtoffers zijn gevallen. Bij de aanslag in Oshakati vrij dag, kwamen 18 personen om het leven en raakten 21 personen ge wond. De meeste gewonden bevin den zich nog altijd in levensgevaar. De wraakactie van de Zuidafri kaanse luchtmacht volgde op een officiële ontkenning van de Swapo, dat zij verantwoordelijk zou zijn voor de aanslag in Oshakati. Maar het Zuidafrikaanse legeropperbe- vel weigerde deze ontkenning te accepteren. In een verklaring vanuit Pretoria zei generaal Jannie Geldenhuys dat de aanval be schouwd moest worden als een vorm van wraak. "Acht Mirage-ge- vechtsvliegtuigen alsmede vijf Im pala-jets hebben aanvallen uitge voerd op de Swapo-bases in Ango la. Een legerwoordvoerder in de Angolese hoofdstad Luanda beves tigde de Zuidafrikaanse aanvallen op Angolees grondgebied alsmede de dood van een aantal burger slachtoffers. Het exacte aantal slachtoffers kon niet worden be kendgemaakt. In een reactie veroordeelde de Anglicaanse aartsbisschop van Kaapstad Desmond Tutu zowel de bomaanslag in Oshakati als de ver geldingsactie van het Zuidafri kaanse leger. De moorden van de afgelopen dagen zijn daarom be treurenswaardig omdat de oorlog in Namibia volslagen onnodig is. Ik maak hierbij geen enkele uitzon dering voor degenen die de moord dadige bom in het bankgebouw van Oshakati hebben geplaatst of degenen die opdracht hebben ge geven tot het bombarderen van Swapo-bases in Angola", aldus Tutu. ADVERTENTIE baten. Zij die betoogden dat Kliri dis nooit de 'nationale Cyprische fi guur' zal worden, hebben gelijk ge kregen. Hij blijft beladen met de re putatie, de positie van Makanos in dertijd te hebben ondermijnd en ten slotte zelfs direct of indirect tot de staatsgreep van 1974 te hebben bijgedragen, die de aartsbisschop bijna het leven kostte. Er blijft een junta-luchtje rond Kliridis hangen. In de tegenstelling tot de zwaar beiaden Kliridis is Vasiliou een nieuwe en tot nu toe succesvolle fi guur, die stellig ook veel kiezers uit het centrum moet hebben aange sproken. De grote vraag is of Vasiliou, an ders dan zijn voorganger Kypria nou, in staat zal zijn het 'nationale vraagstuk' in onderhandeling met de Turks-Cyprioten op te lossen met als minimumdoel het herstel van de 'drie vrijheden': de vrije cir culatie, transactie en vestiging op het hele eiland. HEBT U OOK LAST VAN TE VEEL LAWAAI OP UW WERK? BEL GRATIS: 06-0228338' VOOR 'T TE LAAT IS. van 9 tot 21 uur

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 5