Puntverlies leidend duo Ter Leede blijft op kop Koudekerk vloert Voorschoten Vrouwen Lugdunum lijden grote nederlaag Roodenburg troeft UVS af bij junioren Kagia en Valken doen niet voor elkaar onder Korfballers verliezen verrassend van België Kickers wint moeiteloos van hekkesluiter VNL Rugbyploeg redt het niet tegen Portugal PAGINA 14 DO ST SPORT MAANDAG 22 FEBRUARI 1988 LEIDEN- In de interregionale klasse van het vrouwenvoetbal behaalde Ter Leede zaterdag een overwinning op Berkel (2-0) en Lugdunum dolf het onderspit te gen Rijsoord: 9-1. Eerste klasser Oegstgeest versloeg Katwijk met grote cijfers (6-0). In de eerste klasse van de zondagafdeling won UVS met 1-0 van Teylingen. Ter Leede had duidelijk het betere van het spel tegen Berkel. De keepster van de koploper, Jo- landa Zonderop, heeft de hele wedstrijd bijzonder weinig te doen gehad. In de eerste helft opende uitblinkster Tineke Da- tema de score voor de Sassen- heimse formatie. Na de pauze maakte Jenny van der Mark het karwei af en schoot raak. Lugdunum had niets in te brengen tegen Rijsoord. Voor de Riiderkerkse vrouwen scoorden respectievelijk Yayam Ruhupu- ty (vier maal), Helga Baars (twee maal), Hesterine de Reus, Sylvia van Loon en Grace Bernard. Voor de Kikkerpolderploeg te kende Simone van Heeden voor de enige treffer. Valken'68 dolf met 1-0 het on derspit tegen Hazerswoudse Girls. In de eerste helft gingen beide ploegen gelijkop en ver zuimden van hun kansen ge bruik te maken. Na de rust nam de Hazerswoudse Gerda van Tol haar kans waar en schoot rak. De vrouwen van Valken'68 konden niet meer terugkomen en zagen de winstpunten aan hun neus voorbij gaan. Katwijk was in de eerste helft tegen Oegstgeest zeker niet de mindere ploeg. De gasten kwa men door een treffer van Anna Kitselaar dan wel op voorsprong, maar Katwijk vocht goed terug en Nicoline van Beelen had zelfs bijna gelijk gemaakt. Na de pau ze nam Oegstgeest het heft volle dig in handen. Katwijk kon slechts toezien hoe Jolanda van der Vlugt (twee maal, Mariëlle van der Meer, Anja van Borssum en Anneke Amir scoorden. SVLV dolf met 3-0 het onder spit tegen Lyra. Voor de rust werden de De Lierse treffers ver zorgd door Angelique Schilper- oort (twee maal) en Connie Wub- be. In de tweede rondgang waren de krachten gelijk verdeeld. In de hoofdklasse verloor SJZ met 1-0 van koploper RVC'33. Beide ploegen gingen in eerste instantie gelijkop, maar RVC'33 sprong beter met de kansen om. Sonja de Jong scoorde voor de gasten, op aangeven van Kitty van Veen. Na de pauze drong de Reeuwijkse formatie meer aan, maar de Zoeterwoudse vrouwen hielden de defensie goed geslo ten. Sleutels en Randstad Sport hielden elkaar in evenwicht: 2-2. De score werd door de Voorscho- tense Lia Piket geopend. Sleu tels kwam daarna goed terug en schoot twee maal raak. Na de pauze hadden de Leidse vrou wen zelfs kans de voorsprong te vergroten toen de scheidsrechter een penalty gaf na een overtre ding van Bianca Wijnobel. Sleu tels verzuimde echter gebruik te maken van de strafschop en vlak voor tijd bracht Debbie de Jong Randstad Sport weer op gelijke hoogte. SVLV werd in de eerste klasse verpletterd door Kickers'69: 1-8. Anneke de Jong (drie maal), An- nelies Wit (twee maal), Carla van der Hoorn, Marinka van der Voort en de Voorschotens Deb bie Bakker (eigen doelpunt) scoorden voor de Leimuidense ploeg. Mirjam Roelevn redde de eer voor SVLV. Zowel Teylingen als UVS had den de wedstrijd in de hand, maar beide ploegen verzilverden hun kansen niet. UVS behaalde de overwinning door uit een pe nalty te scoren. De Sassenheim- se Angelique van Leeuwen be ging binnen de 16-meter lijnen hands en Tanja de Jong bracht de bal voor UVS in het doel. Foreholte won met 2-1 van LFC. Voor de Voorhoutse forma tie scoorde Lidy Angevaren de openingstreffer met een prachti ge lob. De Kanaries lieten dit echter niet over hun kant gaan en even later schoot Regina Sczorba raak. Na de pauze gingen de Leidse vrouwen veelvuldig in de aanval, maar de thuisploeg trok toch aan het langste eind toen Mirjam Heemskerk de bal tussen de palen schoot. Fc Lisse verloor het duel tegen het thuisspelend Iduna 2 met 2-0. Beide formaties waren aan el kaar gewaagd, maar de thuis ploeg maakte beter gebruik van de kansen. Voor de rust schoot de Ter Aarse Henny Verzaal raak. In de tweede helft vergroot te Belinda Koopmans de voor sprong en bepaalde met haar treffer de eindstand. Rohda na monsterzege op MVKV naast koploper LEIDEN - Voorschoten heeft de gedwongen rustperiode niet goed doorstaan. De koplo- per had een koude start en werd door Koudekerk met 1-0 teruggewezen. Rohda'76 profi teerde daar optimaal van. De concurrent uit Bodegraven schoffelde MVKV met 0-7 onder de groene zoden en is nu op gelijke hoogte gekomen met Voorschoten. Oegstgeest kende geen problemen tegen Linschoten (2-0) en Ter Leede versloeg Zwammerdam in de uit beurt met 1-2. Het duel tussen Floreant en De Sleutels eindigde in een 1-1 gelijkspel. Koudekerk - Voorschoten 1-0. De gastheer startte overdonde rend, waarbij Ron Weyman en Henk Griffioen in kansrijke positie voor het Voorschotense doel ver schenen. Koudekerk meende een penalty te mogen claimen toen Pie- ter van Harskamp in het straf schopgebied onderuit ging. Zover kwam het niet en Voorschoten nam na het Koudekerkse kwartier tje het heft in handen. Hein de Graaff en Paul Martens wisten de geboden mogelijkheden echter niet te benutten. In die periode sloeg Griffioen echter toe. De Kou dekerkse spits sloeg vlak voor rust na een hoekschop van Ron Paling de bal achter de verbaasde doel man Jos Looze. Voorschoten pro beerde nog wel de gelijkmaker te forceren, maar had daarvoor onvol doende kracht. LEIDEN - De broederstrijd in de eerste klasse A van de Landelijke Jeugd tussen UVS en Roodenburg is in het voordeeel van de ploeg uit Leiden Noord beslist (1-3). Quick Boys leed een teleurstellende 1-0 nederlaag tegen DWV en FC Lisse leverde een zwakke partij af tegen Telstar (1-3). UVS - Roodenburg 1-3. De zege van de ploeg van Hans Tisseur was zonder meer verdiend. Hoewel UVS lange tijd door een doelpunt van Ronald van Delft de leiding had kwam Roodenburg na rust sterk terug. Wel was daarvoor een blunder van UVS-doelman Eric Marijt nodig, die zich verkeek op een hoekschop van Marcel Prins (1-1). De opvallende Aijan van de Paverd nam uit een hoek schop van (weer) Prins de 1-2 voor zijn rekening en Erwin Hollebeek vond na een combinatie met Jef frey van As eveneens het doel (1-3). DWV - Quick Boys 1-0. De Katwijkers leden een onge lukkige nederlaag tegen het laag geklasseerde DWV. In de eerste rondgang werden de bezoekers verrast door een afstandsschot dat tevens de enige treffer bleek te zijn. Hoewel Quick Boys de betere ploeg was en hard werkte zat er niet meer in dan schoten op de paal van Artjan van Duivenbode en Martin Rog. FC Lisse - Telstar 1-3. De Lissenaren zitten in de hoek waar de klappen vallen en komen daar moeilijk uit. Tegen Telstar- werd een zwakke partij afgeleverd en binnen het half uur keek de thuisclub tegen een 0-2 achter stand aan. In de 60e minuut gaf Edward van der Putten Lisse met een benutte strafschop weer hoop. Een penalty voor Telstar sloeg die hoop echter weer de bodem in (1-3). Crescendo geeft voorsprong prijs LEIDEN - Crescendo heeft het du el tegen Rozenburg niet in winst kunnen omzetten. Hoewel de Leid se korfballers halverwege nog met 5-7 aan de leiding, leden ze een bij zonder teleurstellende 8-7 neder laag. "Geen ploeg om van te verlie zen", vond coach Lenie Slegten- horst van de tegenstander, "tegen mindere ploegen kunnen we het spel niet maken, maar sterke ploe gen maken wij het dit seizoen erg lastig". Dat ging tegen Rozenburg, azend op de tweede plaats, die eveneens recht geeft op promotie naar de eerste klasse, maar één helft op. In de slotfase van de tot dan toe gelijkopgaande eerste helft zorg den Marlies Brouwers en John Huigsloot voor 4-6, een voorsprong die tot de rust (5-7) intact bleef. Kansen kreeg Crescendo na de her vatting in ruime mate, maar het schortte aan de afwerking. Na een kwartier kwam de fysiek sterke Rotterdamse ploeg op gelijke hoogte om in de voorlaatste mi nuut met 8-7 ook nog eens de volle winst te grijpen. "Onverdiend en uiterst frustrerend", aldus Slegten- horst. Wales aan de leiding in vijflandentoernooi LONDEN (Rtr) - Wales en Frank rijk voeren na de derde ronde de ranglijst van het vijflandentoer nooi rugby aan. Wales won zater dag in Cardiff met 25-20 van Schot land. Frankrijk was in Parijs met 25-6 veel te sterk voor Ierland. Kenmerkend spelmoment LEIDEN - De beide koplo pers in de eerste klasse van de Leidse zaterdagafdeling hebben de competitie schoorvoetend hervat. Ka- gia boekte een 1-1 gelijkspel op het terrein van Woubrug- ge en de nummer twee van de ranglijst, Valken'68, liet met dezelfde cijfers een punt liggen bij het Katwijk- se KRV. Hazerswoudse Boys heeft het zicht op het leidende duo verloren. Te gen TAW gingen de Boys met 3-1 kansloos tenonder. In de tweede klasse verkeek GWS zich op hekkesluiter SJZ. De Zoeterwoudenaren hielden aan de confrontatie zowaar een puntje over (1- 1). Woubrugge - Kagia 1-1. Het leek Kagia beter om in de aanvangsfase bij het onberekenba re Woubrugge eerst de kat uit de boom te kijken. Toen echter bleek dat de thuisclub niet de macht had om een overwicht te creëren trok Kagia het spel meer naar zich toe. Dat resulteerde in een aantal doel- rijpe kansen die door de uitblin kende Woubrugge-doelman Wout van den Dool prima werden gepa reerd. Tegen de verhouding in zette Bas Endlich Woubrugge even later op 1-0. De gastheer vond het toen raadzaam om het weg-is-weg prin cipe te hanteren, maar in buiten spelpositie herstelde Gert van der Hulst een kwartier voor tijd het evenwicht (1-1). De Woubruggena- ren Fred van der Weyden en Peter Koetsier werden bekeurd. Wales Frankrijk Ierland Schotland Engeland 2 2 0 0 4 36-23 47-38 28-43 61-59 12-21 GENT (ANP) - De nationale korfbalploeg heeft gisteren een verrassende nederlaag geleden tegen België. In Gent kwam Nederland geen moment in de wedstrijd en haalden de Belgen de winst vrij gemakkelijk binnen. Na de ruststand van 8-3 werd het voor 1200 toeschouwers na zestig minu ten 12-10. De traditionele confrontatie in de zaal werd een spijkerhard duel. De Engelse arbiter Allan deelde liefst tien strafworpen uit. Zeven voor de Belgen, die zes keer raak schoten, en drie voor het oranje-team, dat hon derd procent scoorde. Fysiek waren de Belgen ongenaakbaar. Het sterk ste aanvalsvak van Oranje met Bram van der Zee en Erik Wolsink werd volledig aan banden gelegd. Het Oost Arnhem-duo kwam slechts tot drie doelpunten. Die magere produktie vormde 'de voornaamste oorzaak voor het verras sende verlies. Halverwege leek de ploeg van bondscoach Ben Crum, die vorig jaar tijdens de WK-finale nog gemakkelijk won van de zuiderburen, op weg naar een debacle. De ruststand van 8-3 gaf uitzicht op de grootste afstraffing ooit. In de tweede helft, met Oscar Mulders voor Aegle Frieswijk, bleef de marge aanvankelijk op vijf doelpunten (10-5). Pas te gen het einde slaagde de nationale ploeg het verschil een dragelijker aan zien te geven. Echt in gevaar kwam de zege van de Belgen, die in Jerry Aerts (5) en de Belgische korfballer van het jaar Frank Hardies (3) de voornaamste doel puntenmakers hadden, evenwel niet meer. KRV - Valken'68 1-1. De Valkenburgers konden niet imponeren tegen KRV. De stand bleef lang dubbelblank totdat na rust Leo Valk in de plaats van Jan Peter van Duyn bij KRV zijn op wachting maakte. De invaller knal de de Katwijkers naar 1-0 en de for matie van Arie Jonker moest risi co's gaan nemen. Nadat Albert de Haas en Piet Varkevisser oog-in- oog met de sterk spelende doelman Rinus Bergsma faalden trok Ton Gruyters de zaken weer recht (1-1). De matig leidende scheidsrechter Stouten zond een kwartier voor tijd Valkenburger Rob de Wit naar de kleedkamer. KRV kon echter niet profiteren van de numerieke meerderheid. SVOW - SVLV 3-2 Al in de vijfde minuut opende Arno Snaterse de score toen hij profiteerde van een misverstand in de Voorschotense verdediging (1- 0). Nog voor de doelwisseling ni velleerde Bob Herlaar op aangeven van Rob Bokhorst de stand. SVOW toonde daarna aan dat het over een langere adem beschikt dan SVLV. Eerst werd het houtwerk nog ge test, wat een voorbode was van de treffers van Casper Klomp en Peter van Zanten. Sjaak Lelieveld bracht de Voorschotense ploeg nog dich terbij (3-2), maar daarmee was de koek op. Luttele seconden voor het eindsignaal kreeg Lelieveld van ar biter Van Goozen de 'rode' kaart onder de neus geschoven. Alphia - LSW 1-0. De wedstrijd had niet veel om het lijf. Hoewel er stevig om de bal werd gestreden was het aantal doelrijpe kansen op de vingers van één hand te tellen. Het enige doel punt van de wedstrijd viel in de al lerlaatste minuut. Bij een scrimma ge voor het Leidse doel kreeg Alf red de Beer als laatste zijn voet te gen de bal en schonk Alphia daar mee de ongedachte overwinning. TAW - Hazerswoudse Boys 3- 1. Een blunderende verdediging heeft Hazerswoudse Boys de das om gedaan. Nog voor rust koester den de toen sterk spelende bezoe kers een 0-1 voorsprong door een treffer van Léon Laros. Na rust bleek er een ongezonde portie on rust in de Hazerswoudse gelederen te zijn binnengeslopen. Binnen drie 1 minuten stelden René van Leeuwen, Frank Aartman en Dick Hoogenes voor TAW orde op za ken (3-1). Tweede klasse SJZ-doelman Kees van Velzen was de held in het duel tegen kop loper GWS (1-1). Slechts voor Fok- ke van der Reydt moest de Zoeter woudse doelman capituleren na eerst een strafschop van dezelfde speler te hebben gestopt. Guus de Koning redde het punt voor SJZ. HVZ ging tegen Meerburg strij dend tenonder (3-4). Gerard l'Amie, Joep Duindam, Kees Hagenaars en Piet van Zeist scoorden voor de be zoekers. De tegentreffers werden gemaakt door Dirk Duyn (2x) en Hans van der Berg. Abbenes nam tegen ZLC (1-1) dankzij Rob Cor- nelisse de leiding, maar Koos Oe- verne bezorgde de Leidenaars vlak voor tijd het belangrijke punt. Bruin op aangeven van Kees van Veen het Boskoopse overwicht in een doelpunt uit (1-0). Na rust openden de Leidenaren zeer fel en trokken ze het initiatief naar zich toe. Floreant moest wel onder de enorme druk bezwijken. De Bos koopse doelwachter Marcel Drost kon een bal niet vasthouden en de losgelaten bal werd door Wim van Luyk hard ingeschoten. Floreant- middenvelder Kees Fransen maak te daarop hands. Sjaak van Steen bergen schoot uit de toegekende strafschop de verdiende gelijkma ker achter Drost (1-1). Zwammerdam - Ter Leede 1-2. De Sassenheimers pakten de zaak van meet af aan energiek op. want Ter Leede moet blijven win nen om de aansluiting met de top te behouden. Rob Enthoven en Hans Oudshoorn tekenden voor de Sas- senheimse treffers en indien Ro nald Vonk een centimeter langer was geweest dan had er zelfs meer in gezeten. John van Asselt scoor de tegen en Johan van Leeuwen moest nog voor Ter Leede op de doellijn redding brengen. MVKV - Rohda'76 0-7. De Katwijkers konden makkelij ker een tegenstander vinden dan en medespeler. Niets lukte er bij de thuisclub en het resultaat was dan ook zeer bedroevend. Slechts één speler mocht aanspraak maken op een redelijk niveau en dat was Jaap Visser. De invaller-doelman redde enkele malen uitstekend, maar moest toch zeven maal de gang naar het net maken. Paul Kooistra (2x), Dick de Jong (2x), Freek Kas telein en Ad van Hanswijk en Kat- wijker Jeffrey de Vos waren hier voor verantwoordelijk. Oegstgeest - Linschoten 2-0. Een dik verdiende zege voor Oegstgeest. De thuisclub straalde inzet uit en verdedigend zat het af gelopen zaterdag ook goed in el kaar. Daar zwaaide de uitblinken de Willem Jan Pott Hofstede de scepter. Ed Strijk legde de basis voor de Oegstgeester zege, maar de mooiste treffer maakte Bert Post- ma. De Oegstgeester puntspeler versloeg van afstand met dodelijke precisie de ver voor zijn doel staan de doelman Jos Koppes voor de tweede maal. Nootdorp - Blauw Zwart 3-0. (vierde klasse A) De eindstand werd twintig minu ten voor het einde bereikt. Toen sloeg Nootdorp driemaal toe. "Een gebrek aan concentratie", aldus trainer Tinus Wesselman. "Ik had zo gehoopt op een puntje. Ik ben in de jongens teleurgesteld". Zandvoort'75 - SMS 0-2 (West I). Een rommelige wedstrijd met een overwicht van SMS. Dat bleek, want Gerard Griffioen en Arie Jaap van Rijn doelpuntten zonder dat Zandvoort daar iets tegenover stel de. Sizo - Hoofddorp 0-1 (West I). In de periode dat Sizo duidelijk het beste van het spel had, nam Hoofddorp de beslissende voor sprong. Met nog twee minuten te spelen was er voor de Hillegom- mers dan ook geen redden meer LEIDEN De drie koplopers in de afdeling Leiden (zondag) maakten gisteren geen fout. Kickers'69 had weinig moeite met VNL en won met 4-0. SJZ stuurde MMO met een 2-0 nederlaag naar huis en Oranje Groen was buurman VNA met 2-0 de baas. VNL - Kickers '69 0-4 Het verschil tussen hekkesluiter en koploper was uiteindelijk toch te groot. Met liefst zeven invallers was VNL geen partij voor de for matie van trainer Anton Marijt. Jos van Velzen, Jos Overdevest, Ro nald de Rijk en Hein Visser profi teerden viermaal van verdedi- gingsfouten in de Leidse verdedi ging. SJZ - MMO 2-0 Een goede eerste helft sloot SJZ af met doelpunten van Harry Berg en Rob Retèl. In de tweede helft kwam MMO wat meer op de helft van de Zoeterwouderen, maar echt in moeilijkheden kwam de forma tie van Fokke van der Reyd toch niet. Leidsche Boys - ASC 0-0 In een aantrekkelijke wedstrijd stegen beide keepers Ed Neute boom (Leidsche Boys) en Charles Robert (ASC) tot grote hoogten. De uiteindelijke brilstand was daarom ook de juiste uitslag. Oranje Groen - VNA 2-0 In vergelijking met het vorig jaar heeft Oranje Groen dit seizoen de nodige moeite met het afmaken van kansen. Lang hield VNA de buren dan ook op 0-0. Tenslotte gaf de routine de doorslag en schoten Peter Abma en Johan de Ridder de thuisclub naar een 2-0 overwin ning. Randstad Sport - ZLC 1-1 Een rommelig en pittig partijtje waarbij weinig op het spel stond. In de eerste helft was Randstad Sport iets beter, wat resulteerde in een doelpunt van Harold Soete- man (1-0). Even later doorzag Paul Harteveld een verkeerde terug speelbal van Gerard Zuyderduin en scoorde hij de gelijkmaker (1-1). Alkmania - Warmunda 2-1 Beide clubs waren aan elkaar ge waagd. Alkmania opende de score na een verkeerde terugspeelbal. Cock Bouwmeester benutte dit buitenkansje. Alkmania-verdedi- ger Rick Huigsloot hield de span ning er nog even in door in eigen COIMBRA (ANP) - De Neder landse rugbyploeg heeft voor de FIRA-competite in de B-poule gisteren in Coimbra met 9-16 ver loren van Portugal. Het was de tweede ontmoeting van Neder land en tevens de tweede neder laag. De Nederlandse rugbyers zijn hierdoor vrijwel uitgescha keld voor het kampioenschap. Nederland startte met een licht overwicht, maar de afwerking ontbrak. Door het goede werk van de voorwaartsen, waarbij Eric Jan Berendsen zich onder scheidde en in praktisch iedere line-out de bad bemachtigde, bleef de druk op Portugal ge handhaafd. Toen echter Durao in de 35e minuut een strafkick ver zilverde (3-0), verdween de ner vositeit uit het Portugese spel. Langzaam maar zeker moest Oranje terug. Nog voor rust bracht Ferreia uit een try, die door Durao werd geconverteerd, de score op 9-0. Ook in de tweede helft een iets aanvallender Oranje. De Portu gezen verhoogden desondanks via Durao (strafkick), Sampaio (try) de score tot 16-0, alvorens Nederland in de slotfase iets kon terugdoen. Eerst was het Gale die uit een strafkick de achter stand reduceerde tot 16-3. Ver- hofstad zorgde via een try, die door Gale werd geconverteerd, voor een eindstand van 16-9. Er waren ruim tweeduizend toe schouwers. doel te schieten, maar de winst kwam toch bij de thuisclub te recht. Peter Muller schoot tegen een Warmondse arm en Alkmania mocht tot eigen verbazing een strafschop nemen. Edwin Roos schoot van elf meter raak (2-1). Slingerland nog ongeslagen in schaakstrijd LEIDEN Na twee ronden gaan drie schakers aan de leiding in de strijd om het persoonlijk kam pioenschap van de Leidse schaak bond. Joop Piket, Wilfried Binnen dijk en Fred Slingerland zijn nog ongeslagen. Op een half punt ach terstand volgt een grote groep ach tervolgers, met daarin titelverdedi ger Leon Konings. Dit jaar kent het bondskam- pioenschap een verrassend sterke bezetting. Een groot aantal KNSB- spelers doet een poging deelname te verwerven aan de voorronden van de nationale titelstrijd. In de eerste ronde, zaterdagochtend in Noordwijkerhout, verloor al direct één van de kanshebbers. Teun van der Vorm, uit het eerste tiental van LSG, moest zijn meerdere erken nen in Rob van de Aardweg uit Lis se. Wilfried Binnendijk was als eer ste klaar. Hij zette zijn tegenstan der mat.in een Caro-Kann met De2 en Pd6. De tweede ronde kende flink wat remises. Marcel Piket, op papier de sterkste deelnemer met een ELO- rating van 2380, ontsnapte aan een nederlaag tegen Adrian Clemens. Leon Kopings stond een halfje af aan Aad van Moorsel en Simon Duindam en Rob van de Aardweg deelden eveneens het punt. Joop Piket daarentegen had geen pro blemen met Oegstgeestenaar Turk en Binnendijk hakte Van der Kloet van het bord. De grote verrassing was het optreden van de 16-jarige Fred Slingerland. Hij had weinig moeite met zijn drie jaar jongere zusje, Carolien. In het Russische Lvov speelt Jeroen Piket een grootmeester- toernooi dat even sterk bezet is als de hoofdgroep van het afgelopen Hoogovens-toernooi. In deze onbe kende omgeving kwam Piket moeilijk op gang. Na zeven ronden stond hij op 2,5 punt. De vier vol gende ronden verliepen beter, een remise tegen Dorfman, de trainer van Kasparov, en een overwinning op de Europees jeugdkampioen Ivantsjoek. Met nog drie ronden te gaan staat Piket op 4,5 uit 11. Skiloop-titels voor Krouwel en Ten Bosch ZWIESEL (ANP) - Ruben Krouwel en Carolien ten Bosch hebben deze week in het Zuidduitse Zwiesel al le Nederlandse titels in het skilo pen veroverd. Krouwel won bij de mannen drie kampioenschappen. Ten Bosch was bij de vrouwen even succesvol. Zaterdag sloot Krouwel zijn langlauf-succesreeks af met het goud op de 50 kilometer marathon. Ten Bosch werd winna res op de 20 kilometer. De omstan digheden op de slotdag in Zwiesel waren door de sneeuwval bijzon der zwaar.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14