Ron Wil Jems goud waard voor Twente Italië deklasseert Rusland KV neemt leiding over van Antwerp Lattek mist 'spanning' en verlaat Köln Geen vlagvertoon bij Utrecht - Den Haag Guus Hiddink onder indruk van Bordeaux Revanche van Real op Las Palmas: 5-0 Voortvarende start Bayern in Bundesliga Liverpool beslist League PAGINA 12 SPORT MAANDAG 22 FEBRUARI 1988 ENSCHEDE (GPD) Het was geen toeval dat Ron Willems met een bekeken kopbal de ongeslagen reeks van FC Twente alsnog handhaafde. Hij alleen kon zich gistermid dag meten met de Ajacieden, die als ploeg Échter te weinig scherpte en wilskracht toonde om de semi-topper in zijn voordeel te beslissen. Willems' doeltreffende kop stoot, een kwartier voor tijd op aangeven van invaller Roelofsen, hielp FC Twente weer in de race en gaf de matte vertoning 1 - 1) alsnog een vleugje spektakel. De 16.000 toeschouwers kwamen er echter maar be kaaid af. Gelet op de magere toeschouwersaantal len tot nu toe dit seizoen is ook in Enschede de tijd allang voorbij, dat het voetbalpu bliek zich laat paaien door goede resultaten. Want daaraan ontbreekt het bij FC Twente de laatste maanden immers niet. Het laatste verlies dateert al van 1 november (tegen Haarlem), nadien slaagde zelfs PSV er niet in de jeugdige formatie het zwijgen op te leggen. De manier van voetballen spreekt echter (nog) te weinig tot de verbeelding om Overal in het land is Ajax een pu bliekstrekker bij uitstek, Enschede vormt daarop geen uitzondering. Dat leek op voor hand een prima gelegenheid om de spijtop tanten aan zich te binden, maar Theo Vonk koos voor zekerheid. Om die reden liet hij Roelofsen buiten de ploeg en moest Bosch fungeren als 'een rem op het middenveld'. Want FC Twente speelde om niet te verlie zen, niet zozeer om te winnen. „Tegen Ajax", verdedigde Vonk zich naderhand, „hoefje niet blind in de aanval te gaan, want dan krijg je een klap in de nek. Maar je kunt oris moeilijk verwijten, dat wij de aanval verwaarlozen. Na PSV en Ajax hebben wij de meeste doelpunten van de eredivisie ge maakt, en zitten we nu al op een hoger aan tal dan vorig jaar in de hele competitie". „Wij hebben nu eenmaal geen fcloeg", sloot Ron Willems zich naderhand bij zijn trainer aan, „die het spel kan maken. Laat de tegenstander maar komen, wij kijken lie ver de kat uit de boom". Ajax was daardoor aanzienlijk meer in balbezit en dicteerde de wedstrijd vanaf het begin. De nummer twee van de eredivisie peurde echter te weinig rendement uit het overwicht. „Wij hadden meer uit deze wedstrijd moeten halen. Dat gevoel heb ik nog steeds", bekende Spitz Kohn naderhand in de voor hem bekende omgeving. „FC Twente speelde zeer gedis ciplineerd en heeft weinig kansen weggege ven. Maar daar staat wel tegenover, dat wij te onrustig waren en niet scherp genoeg in de duels. Er was daardoor te veel balverlies. De ploeg heeft gewoon te weinig afgedwon gen". Dat verwijt gold op de eerste plaats Bos man, die nauwelijks iets ondernam om zich aan de scherpe bewaking van Van Rossum te onttrekken. De spits speelde te statisch en deed te weinig om Witschge op links te ondersteunen. En juist op de vleugels (Scharmin en Paus) lag gistermiddag de zwakte van FC Twente. Eens te meer werd ook ook nog eens onderstreept hoe gemak kelijk Paus in verlegenheid kan worden ge bracht, als hij een vleugelspits van origine tegenover zich heeft. Eerder tegen PSV (Va nenburg) brak dat FC Twente ook al op. Nu wist de boomlange Twentenaar zich in het eerste part nog staande te houden door een fiks aantal overtredingen, na de rust liet Van 't Schip zich minder van de wijs brengen. Gemeten naar de scoringskansen was de puntendeling uiteindelijk niet eens onver diend. FC Twente moest het echter vooral afleggen op basis van beweeglijkheid, flair en zelfvertrouwen, en toonde daarmee aan nog niet helemaal toe te zijn aan het grote werk. Kort na de rust raakten de Ensche- deërs de draad helemaal kwijt, toen Winter uit een afgeslagen hoekschop de bal ineens op de schoen nam (0-1) nam. FC Twente was vanaf dat moment rijp voor de sloop. Ajax had geen kind meer aan de aangeslagen thuisclub, maar verzuimde het karwei af te maken. Een kwartier voor afloop kregen de Amsterdammers de rekening gepresen teerd, toen Willems zijn kracht in de lucht bewees door de net iets te ver voor zijn doel staande Menzo kansloos te passeren: 1-1. EINDHOVEN (GPD) - PSV is za terdagavond op een niet mis te ver stane manier op zijn 'gezicht' ge vallen. Onder het mom van „wie doet ons wat" begonnen de Eind- hovenaren aan het karwei tegen Fortuna Sittard en gingen vervol gens grandioos in de fout: 2-2. Wel geteld vier aanvallen hadden de Zuidlimburgse bezoekers nodig om een gelijkspel van de aanstaan de kampioen af te snoepen. Een re sultaat en vooral een optreden van de titelpretendent dat van Euro pees niveau gespeend was. En dat terwijl Fortuna eigenlijk de testca se was voor de aanstaande interna tionale verplichtingen van de Eind- hovense formatie. PSV is uit vorm en niet alleen de ontmoeting tegen Fortuna maakte dat duidelijk. Eerder eindigden de oefenwedstrijd tegen Lyon en de competitieduels tegen FC Utrecht en de FC Twente op een wijze die de Eindhovenaren tot dusverre vreemd was in deze competitie. „Dat houdt een keer op", waar schuwde Ronald Koeman. „Je kunt niet doorlopend beweren dat je nog zoveel punten over hebt. Het wordt nu zaak dat er eens goed met elkaar gepraat wordt. Ik wil nie mand de schuld geven, maar wat er nu weer tegen Fortuna is gebeurd, kan niet". Ronald Koeman had makkelijk praten. De international die verle den week tegen FC Utrecht node werd gemist, maakte met twee doelpunten zijn rentree. Dat de vrije verdediger verzuimde de PSV-defensie te organiseren, zijn primaire bezigheid in het elftal, daarover werd nergens gerept. Niet alleen de verdiging van de thuis club liet steken vallen; ook de voor hoede verzuimde de geboden kan sen te verzilveren. PSV-Fortuna Sittard had 5-0 moeten worden en het is aan eigen Eindhovense slor digheid en gebrek aan concentratie te wijten dat die uitslag niet werd KEULEN (DPA) - Voor vijfjaar had Udo Lattek een contract als technisch directeur bij 1. FC Köln getekend. Na zeven maanden ver laat de van Bayern gekomen direc teur de Keulse Bundesliga-club al weer. Lattek stapt van het trainers- vak over naar de journalistiek. Hij treedt met onmiddellijke ingang in dienst van het Springer-concern, dat op 24 februari uitkomt met het nieuwe sportweekblad Sport-Bild. Lattek verklaarde zich met op zijn plaats te voelen als technisch directeur. Hij kon de spanning van de coaching op de bank, bij Köln in handen van Christoph Daum, ei genlijk niet missen. „Ik moest voor mezelf kiezen tussen een terugkeer als trainer of een functie buiten de voetbalsport", aldus Lattek, de succesvolste trainer uit de Europe se voetbalhistorie. verwezenlijkt. Viscaal, Lerby, vrij wel elke offensieve PSV'er miste wel een opgelegde kans. „Toen het duidelijk werd dat we na de hervatting niet snel naar 3-0 konden uitlopen, had de ploeg de routine moeten hebben om die voorsprong te houden", vond plaatsvervangend coach Hans Dor- jee (Guus Hiddink spioneerde bij Girondins Bordeaux). Ronald Koeman volgde Dorjee op z'n woord. „Fortuna moest iets laten zien na onze 2-0 voorsprong. Wij hadden kunnen volstaan met het rondspelen van de bal in eigen ge lederen. Dat gebeurde niet; de drang om meer doelpunten te ma ken overheerste. Verdedigend liet de ploeg toen steken vallen, waar door Fortuna op gelijke hoogte kon komen". Treffers waar Hans van Breuke- len volledig machteloos tegen was. Van Breukelen gaat overigens van de week met manager Ploegsma rond de tafel zitten voor zijn con tractverlenging. De eis van de na tionale doelman is duidelijk. „Een langdurige verbintenis. Het hoeft echt geen vier jaar te worden, zoals overal wordt gesuggereerd, maar zekerheid voor de toekomst wil ik wel". PSV is overigens drukdoen de de selectie voor meerdere jaren rond te krijgen. Het nog lopende contract van Gerald Vanenburg zal worden opgebroken, evenals de verbintenis met Berry van Aerle. „Verleden jaar voelde ik er nog niets voor om terug te komen bij PSV", zei Van Aerle, „nu hebben we eert gesprek over een voortijdi ge verlenging. Over de condities en andere zaken zullen Ger Lagen dijk, mijn zaakwaarnemer, en PSV nog rond de tafel moeten. Ik ver wacht echter dat de zaak binnen twee weken rond zal komen". Terwijl de Eindhovenaren zich bezig hielden met de volgende Europacup-tegenstander en even tuele contractverlengingen kon Hans van Doorneveld zijn blijd schap amper op en beriep zich op de aanvallende kwaliteiten van zijn team. En inderdaad, Fortuna kwam vier keer voor het doel van Hans van Breukelen, scoorde twee prachtige doelpunten via Wim Koevermans en Richard Custers en zag tegen het einde nog een in zet door Vanenburg van de lijn ge keerd. Verdienstelijk, dat wel, maar als de ploeg van meet af aan zo onbevangen PSV tegemoet was getreden, was die durf ongetwij feld met meer dan een punt be loond. Fortuna was echter dik te vreden. „We hebben met 2-0 verloren van Ronald Koeman en met dezelfde cijfers gewonnen van PSV", vond Fortuna-coach Hans van Doorne veld. „Na het carnaval had ik een Ronald Koeman 'krult' de bal terugval verwacht, maar die is in deze eerste wedstrijd achterwege gebleven. Sterker nog, we hebben tegen een tegenstander als PSV onszelf in de race weten te houden. Daarmee is het bewijs geleverd dat we in de subtop thuishoren. Na de verkopen van Linford en Jansen en de diverse aankopen,beschik ken we thans over de formatie die PSV heeft die formatie duidelijk nog niet. De vorm van voor de win terstop is nog ver te zoeken en het inpassen van de langdurig gebles seerden Jan Heintze en Frank Ar- nesen verloopt alleszins vlekke loos. „Toch hebben ze die wedstrij den nodig om het zware karwei te gen Bordeaux te kunnen klaren", zei Hans Dorjee. Dat PSV dan an ders met de tegenstander dient om te springen als met Fortuna Sit tard, daarover was iedereen in Eindhoven het zaterdagavond UTRECHT (ANP) - FC Den Haag heeft in het Utrechtse stadion en bij de plaatselijke politie wat wre vel en onbegrip opgewekt. Voor de wedstrijd Utrecht - Den Haag (1-1) zouden bij de middenstip de vlag gen van de supportersverenigin gen van FC Utrecht en FC Den Haag worden neergelegd om door vertegenwoordigers van de sup portersverenigingen naar het vak van de tegenstander te worden ge dragen. Het initiatief, woensdagavond genomen tijdens een bijeenkomst van de beide clubs in het Utrechtse stadion had de volledige instem ming van de Utrechtse politie. Het Tb TOULOUSE (ANP) - Guus Hid dink is zaterdagavond in Toulouse ondanks de nederlaag (1-2) onder de indruk gekomen van de verrich tingen van PSV's Europa Cup-te genstander Girondins Bordeaux. De trainer van de Eindhovense landskampioen zag zijn mening, dat Bordeaux over een sterk Euro pees geschoold elftal beschikt op nieuw bevestigd. „Het was een uit stekende wedstrijd in een prachti ge ambiance. Bordeaux haalde een heel hoog gemiddelde, zowel kwa techniek als hardheid. Maar dat was me al bekend. Ze hebben ver loren door een knullig foutje, maar waren constant beter dan Toulou se", lichtte Hiddink toe. el op 2 maart het meest was opge vallen, was de haast on-Franse dis cipline en het geduld van de Giron dijnen. „Bordeaux speelt met drie of vier man voorin. Technisch zeer vaardig. Fargeot, Vujovic, Tigana. Ze wachten rustig af, gokken op een één-tegen-één-situatie en spe len die dan ook uit. Ik denk, dat ze thuis ook dat geduld op kunnen brengen en desnoods op 0-0 dur ven spelen als er niet meer inzit. Je mag dan in Bordeaux een optisch overwicht hebben, die ploeg blijft levensgevaarlijk. In grote lijnen heb ik al wel in mijn hoofd, wat PSV daar te doen staat. Deze week zal ik de informatie eens heel goed gaan uitwerken. En komend week einde ga ik Bordeaux nogmaals be kijken in de thuiswedstrijd tegen Paris Saint-Germain." BARI - Rtr/AFP) - Gianluca Vi- alli stond in zijn 45 minuten speeltijd aan de basisvan de ont hutsende nederlaag van de Sov jetunie. De aanvaller van Samp- doria, één van de meest dynami sche voetballer die Italië in jaren heeft gehad, zorgde in de zeven de minuut al voor de opening van het beladen oefenduel. Vialli passeerde in het strafschopge bied doelman Dassajev, die hem onderuit haalde. Franco Baresi van AC Milan schoot van elf me ter onberispelijk raak: 1-0. Elf minuten later kwam het antwoord van de Sovjetunie, dat vedette Igor Belanov in de eerste helft dp de bank hield. Een vrije trap van Kidjatoelin werd door Litovsjenko langs de oudste man van het Italiaanse elftal, de 28-ja- rige doelman Zenga, geschoten: 1-1. Italië leek aangeslagen,maar de energie en vechtlust van Vialli hielden de ploeg in de wedstrijd. In de 30ste minuut was het puur opportunisme, dat tot het tweede doelpunt van Italië en het eerste van Vialli leidde. De spits ging vol door op een verre pass van spelmaker Giannini (AS Roma). Dassajev werd in de rechterbo venhoek gepasseerd: 2-1. Vijf minuten later klopte Vialli de verdediging van de Sovjets nog eens. De 3-1 was de verdien de beloning voor zijn doorzet tingsvermogen. Vialli raakte bij die doeltreffende actie gebles seerd en moest bij het rustsig- naal hinkend van het veld. In de tweede helft kwam hij niet meer terug. Rizzitelli verving hem. Ita lië speelde met veel zelfvertrou wen verder en vertolkte een fraaie show tegen de Russen, die Protassov in de kleedkamer had den gelaten ten gunste van Bela nov. Italië hield tot grote tevre denheid van caoch Vicini de greep op de wedstrijd en be kroonde het duel voor 35.000 ti- fosi in Bari met een kopdoelpunt uit het boekje van aanvoerder Bergomi, zeven minuten voor tiid (4-1). Uitblinker Vialli. zou een bijdrage kunnen zijn tot het voorkomen van rellen in en om de stadions. Vlak voor het duel liet het bestuur van FC Den Haag ech ter weten niet te willen meewer ken. Het zou de concentratie van de spelers kunnen schaden. De Utrechtse politie heeft vijf aanhoudingen verricht. Drie Utrechters, twee wegens het van de trappen duwen van andere toe schouwers, één na het afsteken van vuurwerk. Voor het vertrek van de supporterstrein van FC Den Haag, op station Lunetten, werden twee Hagenaars aangehouden die bezig waren met het slopen van een treindeur. Dat tweetal en de afste- ker van het vuurwerk wacht snel recht. FC Utrecht en FC Den Haag deelden de punten (1-1) in een at tractief duel. Plomp schoot de thuispunt kort na de rust vanaf de stip naar 1-0. Rontberg herstelde het evenwicht (1-1). Bij FC Den Haag maakte Boere na een blessu re zijn rentree. AZ en Willem 2 speelden in Alk maar een soort voetbal-ijshockey. Het gevolg was vier gele kaarten en een rode, voor de Tilburger Far- rington. Ondanks de numerieke meerderheid slaagde AZ er niet te doelpunten. Voor 2500 toeschou wers hebben Sparta en VW laten zien hoe weinig interessant voetbal kan zijn. Winnaar VW (0-1) maak te zijn tweede treffer in de vijf wed strijden na de winterstop. Libregts scoorde via Wijnberg uit een verre vrije trap. Sparta kreeg niet één uit gespeelde kans, maar raakte wel een keer, door Van den Berg, dreu nend de kruising. Onder niveau Zonder Krüzen speelde Fc Den Bosch in Haarlem een klasse onder het normale niveau. De Bossche ploeg nam nog wel de leiding door Beukers (0-1), maar werd na de pauze overspeeld. Van Roon en Verkaik bogen de achterstand om in de zege met 2-1. FC Utrecht en FC Den Haag deelden de punten (1- 1) in een attractief duel. Plomp schoot de thuispunt kort na de rust vanaf de stip naar 1-0. Rontberg herstelde het evenwicht (1-1). Bij FC Den Haag maakte Boere na een blessure zijn rentree. DS'79 is vrijwel zeker van degra datie. De ploeg verloor vrijdag avond voor de vijftiende keer, 0-1 tegen Volendam. Onverdiend, want de Volendammers legden het accent op de verdediging en benut te door Jonk vlak voor tijd de enige kans in het armetierige duel. FC Groningen had zich voor de ontmoeting tegen PEC Zwolle te ruggetrokken in een tweedaags trainingskamp in Drente. Onder leiding van haptonoom Troost wer den de problemen uitgepraat. Het resultaat mocht er zijn: 3-1. Booy en Brooke zette de thuisclub op 2- 0, Van Ankeren bracht de spanning terug (2-1). Halverwege de tweede helft stelde Roossien de Groningse zege veilig (3-1). BRUSSEL - KV Mechelen gaai na de 22e speeldag in de Belgi sche eerste divisie alleen aan de leiding. De club van Aad de Mos won zaterdagavond in een matig duel met 2-0 van hekkesluiter Racing Jet. Gisteren liet FC Ant werp een punt achter in en tegen Lokeren (1-1). Club Brugge nam de gelegenheid waar door naast de ploeg van Kessler te kruipen door de winst (3-1) op Standard Luik. In Brussel liep de derby tussen RWDM en Anderlecht (0- 0) totaal uit de hand. Arbiter Goethals gaf twee spelers van Anderlecht de rode kaart en deelde daarnaast nog zes gele kaarten uit. De tweede winterstop in de Belgische competitie was van te korte duur (twee weken) om Frans van Rooy weer geheel fit te krijgen. De middenvelder was te gen Lokeren van de partij, maar kon niet als vanouds zijn stempel drukken op het spel van FC Ant werp. Sinds zijn miljoenen- transfer naar Antwerp gaat Van Rooy gebukt onder blessures. Tegen Lokeren speelde hij zicht baar op halve kracht. Hij werd in de tweede helft door Kessler ge wisseld. Antwerp nam in de 8e minuut de leiding. Severeijns kopte een voorzet van de West duitser Lehnhoff in (0*1). Pas na de rust kwam Lokeren langszij. Versavel, de beste man bij de thuisclub, passeerde doelman Svilar, de invaller voor de gebles seerde De Coninck. De halve misstap van FC Ant werp bracht KV Mechelen alleen op kop. De Mechelse ploeg ver sloeg zaterdagavond Racing Jet voor 5000 toeschouwers in het laatste kwartier. Emmers (75) en Sanders (85) brachten het veld- overwicht in de score tot uiting. Daarvoor had de Brusselse ploeg met succes het accent op de ver dediging gelegd. Club Brugge hield de marge met de Mechelse ploeg intact door Standard Luik in het Olym- pia-stadion met 3-1 te verslaan. Het duel begon spectaculair. Dennis van Wijk opende de score in de tweede minuut. Vier minu ten later volgde de gelijkmaker van Czerniatinsky (1-1). Daarna moesten de toeschouwers tot na de rust wachten voordat Brylle met twee doelpunten de thuis club de zege bracht. Real Madrid heeft zich gisteren voor eigen publiek gerevancheerd na de afgang van woensdag in het bekertreffen tegen Real Sociedad. Het arme Las Palmas werd het slachtoffer van de Madrileense wederop standing (5-0). De ploeg van de Canarische eilanden slaagde erin pre cies veertig minuten stand te houden tegen de Madrileense stormlo pen. Vijf minuten voor rust opende verdediger Tendillo met een kop bal de score, 1-0. Twee minuten later bracht Michel, op wie Juventus dit weekeinde een miljoenenbod heeft uitgebracht, de ruststand op 2- 0. Na rust vergrootten Sanchis en de Mexicaan Hugo Sanchez, twee maal, de score tot 5-0. Concurrent Atletico de Madrid liet een kostbaar punt in Sevilla lig gen. Tegen Betis kwam Atletico niet verder dan 1-1. Betis opende de score via Meienas, nadat Gabino doelman Abel met een lob vanaf het middenveld had verrast. Voor rust stelde Julio Salinas nog orde op za ken. 1-1. Real Sociedad had duidelijk nog de vermoeidheid in de benen van het bekerduel van donderdag tegen Real madrid. Tegen Espanol mocht Real Sociedad de handen dicht knijpen, dat Bakero opnieuw trefzeker was, (1-0). Barcelona zette de opgaande lijn van de laatste weken niet door. Za terdag bezorgde Athletic de Bilbao de Catalanen de zesde nederlaag in eigen huis dit seizoen, 1-2. Via Mendiguren, met 19 jaar de jongste speler in de Spaanse eredivisie, en Uralde namen de Basken een ver assende 0-2 voorsprong. Barcelona kwam na rust niet verder dan een treffer via het hoofd van Roberto. Bernd Schuster keerde op eigen verzoek na rust niet terug. De Duit ser werd in de eerste helft uitgefloten iedere keer als hij aan de bal was. Het 45.000-koppige publiek reageerde op die manier zijn onge noegen af op de geruchten, dat Schuster vrijdag in Madrid een drieja rig contract zou hebben getekend met Real Madrid. Bayern Miinchen is na elf weken winterpauze de achtervolging op lijstaanvoerder Werder Bremen begonnen. Het gat werd van vijf tot vier punten teruggebracht. Bayern won in Mannheim met 2-1, Werder kwam, thuis, niet verder dan een gelijkspel zonder doelpunten tegen Kaiserslautern. FC Köln, dat tweede stond, moest in eigen stadion een puntje laten aan VfL Bochum en kreeg Bayern München naast zich. De hervatting van de Bundesliga bracht op een mooie zaterdag ruim 140.000 toeschouwers naar de stadions, een gemiddelde van iets meer dan 15.000 met Waldhof - Bayern (23.000) als uitschieter. In de winterperiode hebben drie nieuwe trainers de plaatsen ingenomen van collega's die op de schopstoel zaten. Met wisselend succes. Alleen Horst Franz won met Schalke, tegen Karlsruhe (3-1). Cendic verloor met Homburg (0-3 tegen Dortmund) en Schafstall (Uerdingen) met 1-3 bij Eintracht Frankfurt. Homburg en Uerdingen staan samen onder aan, op twee punten van Schalke en Dortmund en drie van Kai serslautern, Bochum en Karlsruher. Aan de staart is het spannender dan aan de top. Werder ligt nog vier punten voor op Bayern en Köln en zeven op Nürnberg (zeven wed strijden achter elkaar gewonnen) en Borussia Mönchengladbach (der de nederlaag op eigen veld, 0-1 tegen Stuttghart). Eric Willaarts speelde twaalf minuten voor Mönchengladbach, kort nadat Gaudino het doelpunt van Stuttgart had gemaakt. De toeschou wers aan de Bökelberg waren bepaald niet gelukkig met hun club, die het zwakst speelde van de twee slechte elftallen. Aanvankelijk be perkte het publiek zich tot het uitfluiten van de spelers, in de tweede helft kwamen er spreekkoren: „Ophouden, ophouden" was het drin gende verzoek. De meeste spelers waren trouwens niet eens met voet ballen begonnen, zeker Gaudino niet, maar zijn ver-benedenmaatse prestatie werd vergoed door een puik schot. Liverpool heeft het seizoen in de league al beslist en de ploeg van Ken ny Dalglish is ook kandidaat nummer één voor de beker, na de over winning van zondag met 1-0 bij kampioen en stadgenoot Everton. De kwart-finalisten kunnen slechts hopen op de misstap, die in de com petitie zonder betekenis zal zijn, maar die de vette prooi van het beker toernooi open laat voor de kanslozen uit de competitie. Voor Arsenal bijvoorbeeld, of Cloughs Nottingham Forest. Arsenal haalde een streep door de illusies van Manchester United, Forest won met 1-0 bij Birmingham City. Liverpool heeft dit seizoen één wedstrijd verloren. In het toernooi om de League-beker, tegen Everton. Het gaf een extra-dimensie aan de derby, een prestigeduel van enorme omvang. Liverpool „mocht" niet verliezen, Everton wilde niet. Het leidde tot voetbal waarii verdedigende stellingen het zwaarst bezet waren. Everton speelde, zonder werkelijk gevaarlijk te worden, iets meer op de helft van Liver pool, maar greep na 75 minuten toch naast de beker. Een voorzet var international John Barnes was onbereikbaar voor John Aldridge, maar middenvelder Ray Houghton, die nog nooit eerder tegen Ever ton had gespeeld, kopte de bal onhoudbaar langs Neville Southall. ADVERTENTIE Voetbalvereniging S.V.L.V. te Voorschoten, met haar selectiejeugdelftallen uit komend in de hoogste afdelingen van de K.N.V.B. afdeling Leiden, vraagt voor het seizoen 1988-1989 EEN ENTHOUSIASTE JEUGDTRAINER voor de jeugdselectie-elftallen. Training op maandag en donderdagavond, alsmede begeleiding op zaterdag. Sollicitaties met referenties kunt u richten aan de secretaris, R.G.F.A. Moesman, Adm. de Ruytersingel 106, 2253 VA Voorschoten.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 12