Ski-oorden overvol in krokusweek Lage dollar splijtzwam in coalitie Verplicht vaarbewijs beroeps-binnenvaart Waarde fotocollectie blijkt tamelijk gering Advocaat Rob van Zaane hekelt 'tegenstandster' Vertrouwens-inspecteur wacht moeilijke taak ZATERDAG 20 FEBRUARI mimiu DEN HAAG/INNSBRUCK (ANP) - De wintersportgebie den in Europa dreigen tijdens de krokusvakanties verzadigd te raken. Als de belangstelling voor wintersportvakanties tij dens de krokusperiode verder toeneemt - en alle tekenen wij zen daarop - dreigt volgend jaar een situatie te ontstaan waarin veel 'nee' zal moeten worden verkocht. In februari alleen al zijn er 400.000 Nederlanders met vakantie ge gaan. Zeker 200.000 mensen heb ben de krokusvakantieweek om dat dan de kans op sneeuw groot is. Daardoor dreigt een onhoudbare situatie. Deze vrees uit J. Noord man, hoofd van het ANWB-steun- punt in het Oostenrijkse Inns bruck. Omdat de sneeuwomstandighe- den tijdens de kerstvakanties al een paar jaar achter elkaar slecht zijn, zijn veel landgenoten - maar ook veel buitenlandse toeristen - ertoe gebracht vooral in de maan den februari en maart te gaan ski ën. Met het genoemde resultaat. Aan echte tellingen is Noordman overigens nog niet toegekomen. Cijfers waren wel bekend op het hoofdkantoor van de ANWB in Den Haag. Daar sprak een woord voerster van een goed en druk win terseizoen, dat overigens nog lang niet is afgelopen. Als het seizoen eind maart sluit, verwacht zij dat één miljoen Nederlanders er op uit zijn gegaan. Vorig jaar gingen on geveer 950.000 mensen met winter sportvakantie. De vrees voor een verzadiging van de markt tijdens de krokusva kantie werd eerder dit jaar al uitge sproken door de Algemene Neder landse Vereniging van Reisbu reaus (ANVR). De voorzitter van de vereniging, A.H. Blok meent dat het begrip vakantiespreiding - dat nu alleen de zomervakantie geldt - moet worden verruimd naar kro kus- en herfstvakantie. De ANVR werkt overigens al aan verwezenlij king van dit ideaal en stelt dit aan de orde in een werkgroep, waarin overheid, belangenorganisaties en werkgevers en werknemers zijn vertegenwoordigd. Het is vooral de krokusvakantie die de laatste jaren aanleidinhg is om er op uit té trekken. Die periode begint zelfs te lijken op de zomer vakantie: alles is volgeboekt en de prijzen zijn bijna even hoog als in de zomermaanden, aldus Blok. De Politieverkeerscentrale in Driebergne verwacht overigens geen problemen tijdens de terug keer van de wintersportgangers. Zij keren gespreid iver het hele weekeinde terug naar Nederland, aldus een woordvoerder. DEN HAAG (ANP) - Minister Smit-Kroes van verkeer en water staat heeft gisteren in een brief aan onder meer de Federatie van Schippersbonden geschreven dat zij alsnog het verplicht vaarbewijs voor de beroeps-binnenvaart in voert. De minister had eerder op de dag hierover overlegd met onder ande re vertegenwoordigers van de Ko ninklijke Schippersvereniging Schuttevaer, de Federatie van Schippersbonden en de Onafhan kelijke Nederlandse Schippers- vakbond. Tijdens dat gesprek had den de belangenorganisaties de wenselijkheid van het verplicht stellen van een vaarbewijs voor de beroepsvaart nader gemotiveerd. Smit-Kroes had tijdens het ge sprek toegezegd op korte termijn haar standpunt te bepalen. Enkele Controle op Hepatitis-B Schurft De afdeling in verpleeghuis Born- holm in Hoofddorp waar deze week gevallen van schurft zijn ont dekt, wordt sinds vanaochtend niet meer geïsoleerd. Volgens di- «*recteur Weeber van Bornholm heeft de besmetting zich niet uitge breid. Vast staat dat tenminste vijftig mensen in het verpleeghuis be smet zijn geraakt. Er zijn uitgebrei de voorzorgsmaatregelen genomen om te voorkomen dat de schurfte- pidemie zich verder uitbreidt. De versoepeling van de isolatie-maat regel betekent dat na zaterdag weer bezoek mogelijk is. Sportuitzendingen Het NOS-bestuur heeft.gisteren definitief besloten dat de TROS niet tegelijkertijd met de NCRV op zaterdag een sportprogramma op Radio 1 mag verzorgen. Daarmee komt voorlopig een eind aan het nu al geruime tijd slepende con flict tussen de NCRV en de TROS over deze sportuitzendingen. Tij dens de bestuursvergadering bleek dat beide partijen er onderling niet uit konden komen. Daarom greep de NOS in. Gouden Harpen De Stichting Conamus heeft de Gouden Harpen voor het jaar 1987 toegekend aan de cabaretier Jos Brink, de zangeres Mieke Tel- kamp, de popmusicus Hans Vermeulen en de tekstschrijver Willem Wilmink. Deze jaarlijkse onderscheiding geldt als bekro ning voor componisten, tekstdich ters en uitvoerende kunstenaars op het gebied van de Nederlandse lichte muziek. DEN HAAG (ANP) - Van de 3.500 tot 4.000 oude foto-negatieven die op de zolder van de scholenge meenschap Zuiderpark in Den Haag werden gevonden, zijn er slechts een kleine honderd van his torisch belang. Alle foto's moeten bij nader inzien toch worden toege schreven aan de inmiddels overle den Haagse beroepsfotograaf W. Streefkerk. Hij had tot in het jaar 1944 een studio aan de Vaillant- laan. Door de gehele collectie heen zijn de stempels, het handschrift en de decorstukken van Streefkerk aangetroffen. Ook uit contacten met Streefkerks enige dochter, die in de oorlog in de winkel van haar vader stond, is het gebleken. Dat werd gistermiddag verklaard door de onderzoeker van het Rijksinsti- tuut voor oorlogsdocumentatie (RIOD), E. Somers. De onderzoe ker zei niet te weten door wie en waarom de negatieven op de schoolzolder zijn verstopt. Eerder nam hij aan dat de fotograaf, die NSB blijkt te zijn geweest en veel NSB'ers fotografeerde, ze aan het eind van de oorlog op de zolder had verborgen. W. Streefkerk (1896-1972) werd in 1939 lid van de NSB. Hij bleef dat tot het eind van de oorlog. „Hij was alleen maar passief lid", aldus Somers. Op Dolle Dinsdag vlucht ten zijn vrouw en dochter naar Luneburgerheide. Twee weken la ter volgde Streefkerk zelf. Op 15 april 1945 werd het hele gezin in Groningen in opdracht van de Poli tieke Opsporingsdienst (POD) ge arresteerd door een veldwachter. De familie Streefkerk werd geïn terneerd en op 14 juni 1946 voor waardelijk buiten vervolging ge steld. Streefkerk bouwde een nieuwe zaak op aan de Gillesstraaat in Den Haag en werkte daar door tot zijn 68ste jaar. Zijn winkel aan de Vail- lantlaan was na de bevrijding leeg gehaald, maar hij kreeg de meeste van zijn door het Nederlands Be heersinstituut bewaarde spullen in 1946 terug. Streefkerk's dochter stelt volgens Somers geen prijs op de foto's en vertrouwt erop dat het RIOD een goede bestemming weet voor de foto's. Ze worden in elk ge val niet bij de huidige collectie van 140.000 foto's gevoegd. Er is vol gens Somers overleg gaande met het Haagse gemeente-archief. PvdA tegen bewaking door particulieren DEN HAAG (ANP) - Het PvdA-Ka- merlid Stoffelen heeft geen goed woord over voor contracten die een particuliere beveiligingsfirma heeft gesloten met acht gemeente lijke politiekorpsen voor bewaking van arrestanten in politiecellen. Deze ontwikkeling is een gevaarlij ke eerste stap op weg naar privati sering van handhaving van de rechtsorde in het algemeen, zo stelt Stoffelen in schriftelijke kamervra gen aan de ministers Van Dijk (bin nenlandse zaken) en Korthals Altes (justitie). De beveiligingsfirma staat op het punt met nog eens twintig politie korpsen dergelijke contracten af te sluiten. De PvdA'er wil van Van Dijk weten of gemeentebesturen en politiekorpsen volledig vrij zijn dergelijke contracten af te sluiten Als dat zo zou zijn, dan vraagt hij zich af of daaruit de stelling volgt dat de opleiding van personeel van particuliere bewakingsdiensten gelijkwaardig is aan die van arres- tanten-gevangenenbewaarders. Hij verwijst daarbij naar het pro bleem dat tal van particulier perso neel niet beschikt over het vereiste diploma. DOODSLAG - De twee Oostenrij kers die vorig jaar een Amsterdam se taxichauffeur op Schiphol-Oost ernstig hebben mishandeld, zijn gisteren veroordeeld tot onvoor waardelijke gevangenisstraffen van acht jaar. De rechtbank in Haarlem acht poging tot doodslag bewezen. De officier van justitie had tegen het tweetal vijf jaar geëist. De rechtbank vindt deze eisen onvol doende recht doen aan de ernst van de feiten. Het slachtoffer werd ze ven keer in zijn lichaam werd ge stoken en de rechtbank beschouwt het als toeval dat de taxichauffeur de overval heeft overleefd. DIEREN - Hoogwater op de uiterwaarden langs de IJssel door de langdurige regenval van de laatste weken. Sportvissers hebben ter hoogte van Dieren een droog plekje gevonden op een iets hoger gelegen dijk en een hengel tje uitgeworpen. (toto and uren later al stelde de minister in de brief dat zij persoonlijk een ver plicht vaarbewijs voor de beroeps vaart in zijn algemeenheid niet kan onderschrijven. „Omdat echter de gehele beroepsgroep unaniem ver zoekt tot invoering over te gaan, ben ik tot de conclusie gekomen aan dit verzoek thans al gehoor te moeten geven", aldus de minister in de brief. Tien dagen geleden werd vanuit de Tweede Kamer al aangedrongen op het verplicht stellen van een vaarbewijs voor de beroeps-bin nenvaart. Smit-Kroes overwoog toen de invoering van het Verplicht hebben van een vaarbewijs los te laten. Er zou te veel administratie ve rompslomp mee zijn gemoeid, terwijl de kosten voor de overheid te veel zouden oplopen. Nu is zij dus toch overstag gegaan. AMSTELVEEN (ANP) - Zwangere vrouwen moeten gecontroleerd worden op de aanwezigheid van het virus Hepatitis-B in hun bloed. Bij besmetting kunnen hun baby's dan direct na de geboorte ingeënt worden, om te voorkomen dat zij ziek worden en hun leven lang be smettelijk blijven voor anderen. Dat schrijft een commissie uit de Ziekenfondsraad in een advies aan staatssecetaris Dees van Volksge zondheid. Hepatitis B is een besmettelijke vorm van leverontsteking (geel zucht) die zonder goede medische behandeling ernstig en zelfs dode lijk kan zijn. Zwangere die besmet zijn dragen het over op hun kind. Curator mag niet aan post Zaire komen DEN HAAG (ANP) - De curator die destijds werd belast met het uitvoeren van het faillissement van de staat Zaïre, mag tot vol gende week donderdag niet aan de post voor de Zaïreese ambassade komen. Hij mag ook geen spullen van de am bassade verkopen. Dat heeft de president van de rechtbank in Den Haag, mr. M. Wijnholt, gis teren bepaald. De Staat der Nederlanden had dat in een kort geding te gen de curator geëist. Het fail lissement van Zaire werd welis waar afgelopen donderdag door het gerechtshof in Den Haag vernietigd, maar de schuldeiseres (een voormalige werkneemster van de ambassa de) heeft nog een week de tijd om handhaving van het faillis sement vragen bij de Hoge Raad. Zolang houdt de curator in principe zijn bevoegdheden. Wordt er cassatie aangetekend, dan houdt hij zijn bevoegdhe den zelfs tot op het moment waarop de Hoge Raad uit spraak doet. De schuldeiseres heeft inmiddels aangekondigd in cassatie te gaan. De landsad vocaat kondigde daarop aan in een nieuw kort geding de Zaï reese post te zullen bescher men. AMSTERDAM (ANP) - De advo caat van Rob van Zaane, die on langs van de paskamermoord werd vrijgesproken, wil dat de procu reur-generaal mevrouw mr. A. Kor- vinus zich matigt in aar uitlatingen. Van mr. Doedens mag zij over zijn cliënt niet anders meer spreken dan dat hij „is vrijgesproken is en van alle blaam gezuiverd". Bovendien wil de Utrechtse strafpleiter dat Korvinus, tegen over wie hij stond in het hoger be roep van de paskamermoord, een rectificatie in de landelijke kranten plaatst van eerder gemaakte op merkingen over Van Zaane. Zij moet daarin toegeven dat zij „ten onrechte na afloop van de uit spraak in de zaak van de paskamer moord te kennen heeft gegeven dat Van Zaane de dader is", aldus de advocaat. Als ze hieraan geen ge hoor geeft, overweegt Doedens rechtsmaatregelen tegen haar. Hij zegt dat als gevolg van de uit latingen van Korvinus en later ook de politie en de burgemeester van Zaandam, Van Zaane en zijn fami lie ernstige schade hebben gele den. Zowel door onbekenden als bekenden worden zij volgens Doe dens onthaald op scheldkanonades en smalende opmerkingen. „Om van schade van cliënts zakelijke belangen nog maar niet te spre ken", aldus Doedens. Mevrouw Korvinus zegt desge vraagd een rectificatie niet nodig te vinden. Er is volgens haar sprake van een misverstand over haar uit latingen over Van Zaane na diens vrijspraak. ABP-zaak: wordt vervolgd HEERLEN (GPD) De vroeger ABP-directeur mr. Masson en bouwad viseur ir. Van Zon zullen vanaf volgende week dinsdag samen voor het Gerechtshof in Den Bosch verschijnen. Voor deze behandeling in hoger beroep in de slepende ABP-zaak heeft het Hof voorlopig alle dinsdagen en vrijdagen in februari, maart en april gereserveerd. Hoe de dagvaarding tegen Masson en Van Zon zal luiden, was gisteren nog niet bekend. Het hoger beroep werd na de uitspraak van de recht bank in Maastricht aangetekend zowel door de advocaten van Masson en Van Zon als officier van justitie mr. J. Laumen. Masson werd in mei 1987 door de rechtbank in Maastricht veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf (waarvan hij al negen maanden in voorarrest had uitgezeten) en het terugbetalen van 108.000 gulden die hij aan steek penningen zou hebben aangenomen. Van Zon werd eind juni veroor deeld tot eenzelfde gevangenisstraf, een boete van 100.000 gulden en te rugbetaling van 667.000 gulden aap ontvangen steekpenningen. DEN HAAG - De stellingen wor den langzamerhand weer betrok ken. Minister Ruding (financiën) zet hoog in, omdat hij weet dat hij zal moeten inleveren op zijn wen sen. De overige ministers zien de bui hangen: zij zullen voor de zo veelste keer diep in de buidel moe ten tasten. Oorzaak: de lage dollar. door Henri Kruithof Ontucht De rechtbank in Den Bosch heeft gisteren een 33-jarige man uit Veghel veroordeeld tot twee jaar cel, waarvan een half jaar voor waardelijk. De man pleegde vorig jaar oktober in zijn woonplaats en kele malen ontucht met kleine meisjes. Voor soortgelijke feiten was hij in het verleden als eens ter beschikking van de regering ge steld. De man zegt dat hij in zijn jeugd jarenlang seksueel is mis bruikt door een familielid en daar door tot zijn daden te zijn geko men. De lage dollar heeft zowel voor als nadelen. Voor de burger bete kent het dat allerlei produkten, die uit de zogeheten 'dollarlanden' worden ingevoerd aanmerkelijk goedkoper worden. Alleen al aan de benzineprijs is dat goed te zien. Voor de schatkist is de lage dollar echter een gigantisch nadeel. De prijs van het aardgas (een van de belangrijkste inkomstenbronnen van de staat) is gekoppeld aan die van de olie, die op haar beurt weer in dollars wordt berekend. De rekenmeesters van het kabi net hebben berekend dat het totaal aan tegenvallers tot 1999 ongeveer 8,5 miljard gulden zal bedragen. Daarbij hebben zij tevens aangege ven hoeveel er bezuinigd zal moe ten worden om de schade enigszins binnen de perken te houden. Ruding en de WD-ministers vinden dat een bezuiniging van mi nimaal 6,5 miljard gulden nodig is. De WD-ministers steunen de mi nister van financiën, omdat zij alles op alles willen zetten om enige mil jarden vrij te maken voor lasten verlichting voor de burgers; een af spraak uit het regeerakkoord. Nu is het sinds Lubbers premier is (bijna zes jaar) elk jaar opnieuw een strijd tussen Ruding aan de ene kant en de vakministers aan de an dere, over de omvang van de bezui nigingen en hoe het geld op tafel moet komen. Ministers dreigden met aftreden, zonder dat dreige ment overigens waar te maken. Het verschil met de voorgaande bezuinigingsronden is dat dit keer het CDA onderling sterk verdeeld is over de oplossing van de proble men, terwijl de WD'ers op één lijn zitten. Tot dusver speelde conflic ten zich af tusen Ruding en de vak ministers en niet tussen de coalitie partners. Nu ligt dat anders. Vice-premier Rudolf de Korte is erin geslaagd de WD-ministers op één lijn te krij gen in hun steun aan Ruding. Weliswaar hebben zij problemen met de invulling van de bezuinigin gen, maar over de hoogte zijn ze het wel eens. En daarmee ligt de bal nu bij het CDA. De christen-democratische mi nisters zijn echter hopeloos ver deeld: een comfortabele positie voor de liberalen die nu eens rustig kunnen afwachten wat de coalitie partner gaat doen. Het is eigenlijk een intern CDA-probleem en dat maakt het er voor premier Lubbers niet gemakkelijker op. Voor het eerst moeten ook de be grotingen van defensie en ontwik kelingssamenwerking eraan gelo ven, ten minste als het aan Ruding ligt. De ministers Van den Broek (buitenlandse zaken) en Van Eeke- len (defensie) haastten zich deze week te verklaren dat dat zomaar niet gaat. Volgens het regeerak koord mogen deze begrotingen al leen maar worden aangetast in 'zeer uitzonderlijke noodsituaties'. Ruding vindt dat die situatie is ingetreden. Hij lijkt daarin overi gens gesteund te worden door de WD. Leden van de liberale fractie schamperden deze week dat Van Eekelen en Bukman hoog >f laag kunnen springen in hun s.rijd te gen bezuinigingen op defensie en ontwikkelingssamenwerking, maar dat zij dat waarschijnlijk niet kunneni Overigens wordt in politiek Den Haag erg somber gedaan over de uitkomsten van het kabinetsbe raad over de nieuwe bezuinigin gen. Er wordt op gewezen dat er dit jaar voor het eerst grotere risico's voor het kabinet zijn dan in voor gaande jaren. Notoire optimisten in de Kamer zijn nu aanmerkelijk pessimistischer gestemd dan bij soortgelijke situaties in het verle den. In WD-kring wordt al openlijk verwezen naar de ministerscriï^s die ontstond toen minister An- driessen in het eerste kabinet-Van Agt meer wilde bezuinigen dan de overige ministers. Andriessen kreeg wel de steun van de WD- fractie in de Tweede Kamer, die toen onder leiding stond van Koos Rietkerk. Rietkerk eiste het aftre den van de WD-ministers. Zonder enige discussie weigerde vice-pre- mier Wiegel echter aan deze eis te voldoen. Andriessen werd daarop vervangen door Van der Stee. In de WD-fractie wordt erop ge wezen dat zo'n situatie zich niet op nieuw 2al voordoen. "Als Ruding gaat, gaan wij ook", zei een promi nent liberaal kamerlid deze week. Met andere woorden: als Ruding vindt dat er te weinig bezuinigd wordt en daarom zijn portefeuille ter beschikking stelt, is er een kabi netscrisis. Zover is het overigens nog lang niet. Lubbers ziet ook wel dat een kabinetscrisis om die reden de sastreus voor het CDA zou kunnen zijn. Vooral omdat dan de ver deeldheid in zijn partij zeer groot zou worden. In de opniniepeilin- gen scoort Ruding steeds heel hoog, dus Lubbers kan de minister van financiën niet zomaar laten vallen. Binnen anderhalve maand wil premier Lubbers knopen doorhak ken. Daarbij wil hij tevens beslis sen over de vereenvoudiging van ons belastingstelsel en over de her structurering van de ziektekosten verzekering. Ook deze onderwer pen liggen binnen de coalitie heel moeilijk. Het is de vraag of de pre mier hiermee niet teveel hooi op zijn vork neemt. ZOETERMEER (GPD/ANP) - Een van de grootste problemen voor de nieuwe vertrouwens-in- specteurs in het onderwijs wordt om aan leerlingen duidelijk te ma ken wat nu precies 'ongewenste in timiteiten' van leerkrachten zijn. En ook de leerkrachten zélf moe ten zich misschien meer bewust worden van wat wel en niet kan. "Sommige leerlingen willen ont zettend graag een aai over de bol of een arm om de schouder. Anderen worden daarjuist panisch van", al dus mevrouw A. van Hasselt. Zij is een van de vier door minister Deet- man benoemde vertrouwens-in specteurs. De aanstelling van een 'vertrou wens-inspecteur' voor de vier sec toren van het onderwijs (basis-, be roeps-, algemeen voortgezet- en ho ger onderwijs) werd eerder deze week door het ministerie bekend gemaakt. De inspecteur kan door leerlingen in het algemeën voortge zet onderwijs worden benaderd over ongewenste intimiteiten in het onderwijs. Dat wil zeggen, inti miteiten van docenten richting leerling of, eventueel, omgekeerd. Ervaring met de behandeling van klachten van leerlingen tegen leerkrachten is er nog nauwelijks bij de onderwijs-mspectie. De klachten komen tot dusver vooral binnen via de 'Stichting Handen Thuis'. Volgens mevrouw Van Has selt hebben enkele van die klach ten uiteindelijk tot berisping of ontslag van leerkrachten geleid. Een van de opdrachten van de mi nister aan de vier vertrouwens-in specteurs is dan ook te inventarise ren hoe groot de omvang van der gelijke problemen in het onderwijs feitelijk is. Geen richtlijnen Van Hasselt vindt het van het grootste belang dat leerlingen en studenten nu een duidelijke meid- post hebben waar zij min of meer anoniem met hun problemen te recht kunnen. Maar volgens haar moeten de problemen in de eerste plaats op school worden opgelost. Is de leerling over die aanpak niet tevreden, dan moet hij bij een in stantie buiten de school te rade kunnen gaan. De vertrouwensinspecteurs zijn er in de eerste plaats voor de leer lingen. Tussen hen en de docenten bestaat machtsongelijkheid. Daar om hebben leerlingen een zekere bescherming nodig en die moeten de inspecteurs hun ook op het ge bied van erotiek en seksualiteit ge- Uit de cijfers van de Stichting Handen Thuis blijkt dat onge wenste intimiteiten zich naar ver houding veel voordoen in het alge meen voortgezet en het hoger on derwijs. Uit het beroepsonderwijs zijn tot dusver heel weinig klach ten gekomen. De vertrouwensinspecteur meent dat het om een zeer moeilij ke materie gaat, die zo langzamer hand wel bespreekbaar is gewor den. "Maar het blijft in bepaalde gevallen toch moeilijk. Er zijn menselijke belangen bij betrokken en daar moet zorgvuldig mee wor den omgegaan". Er bestaan nog geen duidelijke richtlijnen om te voorkomen dat leerlingen, door te gaan klagen over ongewenste intimiteiten, van hun lastige leraren af willen ko men. Mevrouw Van Hasselt stelt dat het absoluut niet de bedoeling is om een school of een leraar in op spraak te brengen. "Het gaat maar om één ding. Namelijk dat als er wel problemen zijn, dat gelazer zo snel mogelijk op moet houden. Daarbij kan de instelling van de vertrouwens-personen alleen al een preventieve werking hebben", aldus Van Hasselt. Van Hasselt: "De klachten zoals die bij de Stichting Handen Thuis binnenkomen variëren van regel rechte verkrachting tot het maken van erotische opmerkingen tegen leerlingen". En dan natuurlijk ook de goedbedoelde 'aai over de bol' waar de een hevig naar verlangt, een pedagogisch middel dus, ter wijl een ander het misschien abso luut niet hebben kan. Op het ministerie wordt gewerkt aan voorlichting voor de scholen om duidelijk te maken wat nu wel of geen 'ongewenste' intimiteiten zijn. Televisiespotjes in de serie 'Postbus 51', evenals posters op school. Aangestuurd wordt ook op het opnemen van de telefoonnum mers van de vertrouwens-inspec teurs in de jaarlijkse handleidingen die aan het begin van het school jaar worden uitgereikt. Mevrouw van Hasselt: 'sommigen willen een aai over de bol, anderen worden daar panisch van'. (toto ADVERTENTIE GEFELICITEERD JAZZ ON SUNDAY MET HET TIENJARIG BESTAAN! EN VEEL SUCCES MOR GENMIDDAG MET DE HOT BLUEZZ BAND IN PARDOEZA! ,Un Aangeboden door: )V$lin<l.1Y GOBA maatwerk in roestvast staal. letdanj C. Baart en A. Gotthelb.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3