Kielil klopt kopstukken Nederlandse schaatsers in topvorm voor 10.000 meter Bloeddoping blijft veelbesproken Sldspiingen wellicht pas na Spelen Skiloper Devjatjarov verdeelt krachten goed Westduitse verrast FigLni en WaUiser op afdaling Verdeling medailles LUGDUNUM VERBURCH Ijs toch niet optimaal CALGARY (ANP) - Bloeddoping wordt meer toe gepast dan vermoed. Dat heeft de voormalige coach van het Canadese skiloopteam gisteren verklaard. Met deze uitspraak komt Anders Lenes, die vier jaar geleden in Sarajevo als bondscoach fungeerde, zijn opvolger Marty Hall te hulp. Deze stond na zijn beschuldigingen aan het adres van de Sovjet-dele gatie onder zware kritiek. Lenes zegt in Calgary Herald in Sarajevo getuige te zijn geweest van het toedienen van bloeddoping. Het betrof de Fin Aki Karvonen, winnaar van zilver en brons, die ook in Calgary tot de deelnemers be hoort. Destijds werden al twijfels geuit door de Noorse coach Magnar Lundema. Namens de Fin nen is alles door chef-trainer Esa Klinga ontkend. In een interview met het Amerikaanse blad Sport Illustrated heeft Karvonen vervolgens bloeddoping toegegeven. Lenes verklaart in de Herald dat hij bij toeval het Finse appartement in het Olympisch dorp binnen stapte, terwijl dokters en coaches Karvonen bloed toedienden. Karvonen eindigde in Canmore als ne gentiende op de 30 kilometer. De nu dertig-jarige Fin behaalde in Sarajevo zilver op de 15 kilometer en brons op de 50 kilometer. Zijn laatste succes da teert van vorig jaar, toen hij bij de wereldtitelstrijd de tweede plaats behaalde. Calgary 1988 CALGARY (ANP) - Frank King, voorzitter van het organi satie comité van de Olympische Winterspelen, houdt er reke ning mee dat het skispringen van de negentig-meterschans pas na de sluitingsceremonie wordt gehouden. OCO noch IOC lijkt verontrust over het uitstel van een aantal evene menten. Het evenement in Calgary duurt vier dagen langer dan voorgaande Winterspelen. Het springen van de hoogste schans, het meest windgevoeli ge onderdeel van de Spelen, staat voor zaterdag op de agen da. Na verwachting is er ook dan in de middaguren te veel wind. Een suggestie om het schansspringen in het Canada Olympic Park bij nacht te ver werken, werd door King afge wezen. Grootste spelbreker (in de eerste week van de Spelen was de wind. Doorgaans zijn de weerscondities in de nachtelij ke uren en vroege ochtend gun stiger. De combinatie van het alpi ne-skiën bij de de terdag en zondag worden houden. De wedstrijden m ten worden verschoven nó vertraging van een dag bij de af daling voor vrouwen. De organisatie is door de noodzakelijk geworden ver schuivingen in het programma nog niet in Financiële moeilijk heden gekomen. Men beschikt in Calgary over een reserve fonds van 36 miljoen dollar. De wijzigingen en afgelastingen hebben tot dusverre één mil joen dollar gekost. CALGARY 'Niet de puck, maar het hoofd' denkt de Tsjech Igor Liba (rechts), terwijl zijn landgenoot Jaroslav Benak tussen Liba en de Oosten rijker Manfred Miihr probeert te komen. De ijshockey wedstrijd won Tsjechoslowakije overigens met 4-0, waarmee het zich met de Sovjetunie voor de finalepoule plaatste. (foto afp) CALGARY (GPD) Voor regen, wind of sneeuw biedt het dak van de 'Olympic Oval' een perfecte be scherming, de hoge luchtdruk blijkt ineens wel een spelbreker. De ogen richten zich in Calgary dan ook regelmatig op de barome ter, want het vestigen van wereld records wordt ernstig bemoeilijkt als de naald te ver naar rechts uit wijkt. Woensdag kwam tot- ieders verbazing het record van Geir Karl stad op de 5000 meter ongehavend uit de strijd, bij de afsluiting van het mannenschaatsen wordt zijn 13.48,51 van december op de dub bele afstand onder schot genomen. De Nederlandse coach gaat uit van een gouden voltreffer, waarvoor natuurlijk weer Leo Visser en Ge rard Kemkers alle kracht uit hun li chaam zullen persen. Behalve Karlstad is alleen Visser door de barrière van veertien mi nuten gedoken. De Noor ging eer der in Calgary overdonderend te werk bij de World Cup, Visser im poneerde met 13.58,47 tijdens de Nederlandse afstandskampioen schappen in Heerenveen. Het wel slagen van een Oranje-expeditie op de langste afstand zal niet in de weg worden gestaan door de vorm van de beide Nederlanders. „Die is maximaal", liet de snel geëmotio neerde Gemser woensdagavond nog eens weten. Tomas Gustafson kan in de twee de groep wederom roet in het eten CALGARY (SID) - Het 'Rode loi- digheden precies de juiste pen-leger'is in Calgary niet te stop- soort had gekozen. pen. Na de drievoudige zege op de Het moeilijke trgject vroeg veel gooien, maar hij plaatst zichzelf - 30 km ski-lopen klassieke stijl trok van de ervaring van de deelne- de Sovjetunie ook de titel op de 15 mers. Enkele oud-gedienden werk- km naar zich toe. Degene, die dat ten zich dan ook op een opzienba- karwei opknapte, was Michael rende wijze naar voren. Zo werd Devjatjarov; een bijna 29-jarige Odvar Drag, de wereldkampioen sportofficier. Lange tijd zag het er van zes jaar geleden werd vierde. uit, dat de Noor Pal Gunnar De inmiddels 37-jarige Maurilio de uit bescheidenheid of om de tegen standers zand in de ogen te strooi en - niet bij de favorieten. Toch do- voren. Zo werd mineerde hij bij het EK ook op de 10.000 meter, terwijl een bovenma tige inspanning voor de titel niet noodzakelijk was. Mentaal i welste zijn indien de Zweed met een dubbelslag als de succesvolste schaatser uit Calgary vertrekt. Geir Karstad, de superieure stayer van de eerste seizoenhelft, is ongetwijfeld aan het piekeren ge slagen. Zijn misbaksel van woens dag kan onmogelijk het zelfver trouwen van de Noor hebben be vorderd. Werd hij getroffen door een afschuwelijke off-day op zo'n gewichtig moment, of zijn er fou ten geslopen in de vormplanning? Het zat de Noren in Olympische ge schiedenis toch al nooit erg mee. Het land met een rijke traditie op het langste traject, bejubelde in 1960 voor het laatst een olympische kampioen. Knut Johannesen haalde in een gedenkwaardige race bijna drie kwart minuut van het toen be staande wereldrecord af. Hierin hebben de Noren trouwens gegros sierd met 23 stuks. Slechts veertien andere naties schreven hun namen bij op de officiële lijst. Die Noorse overmacht heeft in totaal maar drie keer in Olympische goud geresul teerd en de Zweden troefden hun Scandinavische buren af met één gouden medaille meer. In Sarajevo konden de Noren en de Nederlanders elkaar trouwens de lege hand schudden, want na al le nummers vielen ze buiten de prijzen. Ard Schenk (1972) en Piet Kleine (1976) zijn de enige Neder landse gouden medaille-winnaars op de tien kilometer. Kleine heeft er zijn baan als postbode aan te danken. Schenk verkleinde des tijds in Sapporo zijn eigen kansen Rirhmn. door op slinkse wijze in de derde (Can)> zeventiende ste en Verkerk in de laatste groep zou starten, greep hij eigenhandig in. Om Verkerk, die hij een faire kans op goud gunde, van dienst te zijn, wilde hij de indeling verande ren. De op dat moment al twee keer met goud behangen Schenk kreeg het tegen de regels in toch voor el kaar dat de envelop open werd ge scheurd. Op het briefje werden de namen van Schenk en Verkerk ge ruild. Vergeer start in eerste rit 1500 m Mikkelsplass eindelijk de zege zou Zolt, wereldkampioen op de 50 hij sterker en evenwichtiger dan groep te komen, De envelop met de indeling de Nederlanders was al ingeleverd CALGARY (ANP) - Hein Vergeer start in de eerste rit van de 1500 me ter tegen de Amerikaan Eric Flaim. Vergeer is de enige Nederlander, die op deze afstand is ingeschre ven. Wereldrecordhouder Zjelezo- vski (1.52,50) komt in de zesde rit uit tegen de Japanner Kuroiwa. De indeling van de ritten ziet er als volgt uit: Eerste rit: Vergeer (Ned) - Flaim (Vst), tweede rit: Aoyanagi (Jap) - Goeljajev (Sov), derde rit: Klimov (Sov) - Hoffmann .(Odl), vierde rit: Hwang (ZKo) - Hadschieff (Oos), vijfde rit: Pi- chette (Can) - Falk-Larssen (Noo), zesde rit: Zjelezovski (Sov) - M. Kuroiwa (Jap), zevende rit: Bobrov (Sov) - Karlberg (Zwe), achtste rit: Niittylae (Fin) - Ade- berg (Odl), negende rit: Baltes (Wdl) - Syvertsen (Noo), tiende rit: Silk (Vst) - Liu (Chi), elfde rit: Bengtsson (Zwe) - McNicol (Gbr), twaalfde rit: Kah (Aus) - lm (NKo), dertiende rit: Green (Gbr) - Magnusson (Zwe), veertiende rit: Jelo- nek (Can) - Greenwald (Vst), vijftiende rit: Boucher (Can) - Merdovic (Joe), zes- ende rit: Richmond (Aus) - Lamarche Kim (ZKo) - Do- :nik (Pol), achttiende rit: Baskfield (Vst) - Tahmindjis (Aus), negentiende Kyncl (Tsj) - Moriyama (Jap), ooit en het zou een prestatie van je- er lucht van kreeg dat hij in de e gaan behalen, waar deze al jaren op km, eindigde als zesde. j*iagt. „Het traject stond mij op het lijf geschreven. Korte klimmetjes, steile afdalingen. Dat moet vol doende zijn. Meer kon ik niet doen", hijgde de Noor, toen hij met zijn Zweedse trainer Ake Johnson aan de finish wachtte op de aan komst van Devjatjarov, die het veld van achteren oprolde. De Rus verdeelde zijn krachten goed. Hij startte snel, nam toen enigszins snelheid terug om met de finish in zicht weer onweerstaanbaar aan te zetten. Met een eindtijd van 41 mi nuten 18,9 seconden was hij bedui dend sneller dan Mikkelsplass (41.33,4). NAKISKA (ANP) - Toen de vrouwen van staal eindelijk „Dit is het grootste succes uit Mount Allan in bezit namen, zorgde Marina Kiehl voor een n~nioc?PrM?n jube^te de Rus. reuze-verrassing. De 23-jarige verkoopster uit München De lasterlijke dopmg-beschuldi- i_ J.to v i i- gingen laten ons koud Wij zijn ge- liet de Zwitserse bank springen. De olympische afdaling woon precies op tijd in vorm." Hij voor vrouwen kreeg in haar een onverwachte winnares, vergat in zijn hulde de materiaal- zoals de traditie dat wilde. toen Schenk tigste rit: Van Helden (Fra) - Shimizu (Jap). man te bedanken; degene die der deze moeilijke weersomstan- De Spelen in 't kort WAGENS - Een Westduitse Kiehl won nooit eerder een afda- Het was mooi weer op Mount Allan ling op wereldniveau. Bovendien in Nakiska, al stonden, zowel bo- had de wind vrij spel. De Zwitserse ven als beneden, de vlaggen strak, favoriete Michaela Figini zag haar OCO'88 had genoeg van de reeks prestige ondermijnd worden. De ti- uitstellen en wilde de afdaling hoe telverdedigster eindigde als negen- dan ook laten doorgaan. „Een de. Zij kon een jammerklacht niet schandaal", meende Serge Lang, inhouden: „De wind heeft mij ge- de oprichter van het wereldbeker- hinderd. Het was niet eerlijk. Het is circuit. „De Canadezen rommel- weer bewezen, het olympisch den maar wat aan. Als er een Cana- skiën levert altijd verrassingen dese startte hielden ze de wedstrijd tofabrikant heeft in Calgary 200 op." Figini's evenknie, de nog be- op, zodat zij geïnformeerd wagens beschikbaar gesteld ficials, journalisten en Westduitse gasten. In Calgary blijkt het een ge baar vol risico. Voor de helft van de Spelen voorbij zijn, werden al gen wagens bij ongelukken total loss gereden. Dat is bijna vijf pro cent. De meeste bestuurders zittenden zijn met de schrik vrijge komen, ook bij de botsing waar de gesponsorde Duitse wagen op een „collega" uit de Verenigde Staten knalde. roemdere Maria Walliser struikel- over de tijden van de rest." Geen de vlak voor het erepodium: vier- van de 37 deelneemsters aan de af- de. „Mijn race was van het soort daling nam het woord schandaal in dat me een medaille moest opleve- de mond. Ze gingen zonder protest ren." van start, stortten zich met doods- Donderdag moest het koningin- verachting naar beneden en voch- nenummer van het vrouwen-skiën ten tegen de elementen. Opge- uitgesteld worden wegens plotse- groeid op steile hellingen kenden ling opgestoken wind. De organi- ze geen greintje angst en waren ze satoren meenden slim te zijn door zeker de risicofactor te kunnen de wedstrijd een dag later op een hanteren. „Ik had enorm veel pro- aanzienlijk vroeger tijdstip te laten blemen op de piste", zei Marina beginnen: tien i t de ochtend. Kiehl O N co Qé i s Sovjetunie 5 4 4 Oostduitsland 4 3 1 Finland 2 0 1 Zwitserland 1 2 1 Westduitsland 1 Oostenrijk 1 0 Zweden 1 0 0 Nederland 0 2 1 Tsjechoslowakije 0 1 1 Noorwegen 0 1 1 Canada 0 0 1 Frankrijk 0 0 1 Japan 0 0 1 Verenigde Staten 0 0 1 Rodelaars DDR oppermachtig CALGARY (SID) - Jörg Hoffman en Jochen Pietzsch hebben de Oostduitse overheersing bij het ro delen nog eens bevestigd door het Olympisch goud in de tweezitter te winnen. Hun landgenoten Stefan Krausse en Jan Behrendt verover den de zilveren medaille. De West- duisters Thomas Schwab en Wolfgang Staudinger grepen brons. De wereldkampioenen Hoff mann en Pietzsch namen in de eer ste omloop al de leiding. De tweede Oostduiste tweezitter, met Krausse en Behrendt, nestelde zich op de tweede plaats. Zij werden verras send gevolgd door Sovjetrussische rodelaars Deloesov en Beljakov. De Russen konden in de tweede manche hun bronzen medaille niet vasthouden. De Westduitsers Schwab en Staudinger, die de eer ste manche enigszins teleurstel lend als vierde hadden afgesloten, slaagden er in de achterstand op de nummers drie in het klassemen tent nog goed te maken. Bij de een- zitters hadden Jens Müller en Stef fi Walter Oostduitsland al aan twee gouden medailles geholpen. Ideale lijn De afdaalsters van Mount Allan Kon niet rustig blijven zitten waren vrouwen met een scherp levisie kijken. Ik moest er bij zijn", oog voor de ideale lijn. Hun karak- verklaarde Fletcher laconiek. De ski' ter werd nog eens benadrukt door uitgestelde afdaling eiste nog een een de Amerikaanse Pam Fletcher. De- gewonde. De Canadese Kellie Ca ze blondine brak donderdag kort Sey maakte een zware val. Zij werd voor de uitgestelde afdaling haar jn het ziekenhuis opgenomen, rechterkuitbeen. Fletcher verbaas- - - ADVERTENTIE Zondag 14 uur of ze voor to moest worden gevlogen. Winnares Marina Kiehl werd haar scherpe tijd van 1.25,86, over mand door emoties en zenuwen hoede nog zetten." In de voor de skisters De Tegelhandel (GPD) - De duizend meter zal ze ker als een van de meest opzien barende én dramatische schaats- evenementen in de analen van de Olympische Spelen terecht ko men. De valpartijen, waaronder die van kanshebber Ykema en de moeilijke laatste bocht van velen, zullen zeker nog lang onderwerp van gesprek zijn. Tijdens het verslag van de race werd verbazing geuit over het in elkaar klappen in de laatste ron de van veel rijders. De sterke zuurvorming die uij de 1000 me ter ontstaat leidt er altijd toe dat de laatste ronde wat moeizamer gaat. Het verval was nu echter wel bijzonder groot en wat daar bij vooral opviel was dat de laat ste binnenbocht vaak zo moeilijk ging. Dit en het feit dat er geen wereldrecords werden gereden wijzen erop dat het ijs toch niet optimaal was. Op de tv was regelmatig te zien dat de ijstemperatuur -4 Celcius wasterwijl bekend is dat de op timale temperatuur -2 Celcius is. Door de lagere luchtdruk in Cal gary kan wel hard worden ge opend. Als het ijs echter niet opti maal glijdt, treedt de verzuring sneller op. Als het ijs op de 1000 meter optimaal zou zijn geweest, zouden mijns inziens de rondetij den minder snel opgelopen zijn en was het wereldrecord zeker ge sneuveld. Een sterkere verzuring leidt ertoe dat de spierbeheersing verslechtert, waardoor vooral in de krappe bochten problemen kunnen ontstaan. De bochten in Calgary blijken iets krappers te zijn dan bij de meeste andere banen. Er zijn re gels voor de afmetingen van de bochten en in Calgary schijnt men de minimale maten te heb ben gehanteerd. De regels over de afmetingen stammen uit de tijd van de buitenbanen en naar mijn mening zou men bij binnen banen, waar veel hogere snelhe den worden gehaald, maximale maten moeten verplichten. De problemen op de 500 en ook op de 1000 meter zouden dan aanzien lijk minder zijn geweest. Een ander punt dat mij per soonlijk altijd een doorn in het oog is geweest, is de baanmarke- ring met blokjes, want dat blij ven gevaarlijke dingen. Vanwe ge de grote problemen met de bochten verbaast het me zelfs dat Ykema de eerste en enige was die op een blokje stapte en viel. Bij wedstrijden tot 1500 meter, waar hoge snelheden worden gehaald en het gevaar van moeilijke boch ten zich voordoet, zou een marke ring met sneeuw veel veiliger zijn. Het is niet alleen het vallen over het blokje dat problemen geeft, maar het komt helaas ook nogal eens voor dat de rijders met het lichaam op een blokje vallen, met alle gevolgen van dien. Al met al denk ik dat het hoog tijd wordt dat de wedstrijd- Harm Kuipe reglementen ten behoeve van het indoorschaatsen worden aange past. Een van de drama's was natturlijk ook de tweede val in successie van de Amerikaan Dan Jansen. Ondanks het overlijden van zijn zus is hij toch gestart. Topsport vraagt uiterste concen tratie en inzet. Elke verstoring binnen of buiten het lijf kan de concentratie verminderen. Over eenkomstig de wil van zijn over leden zus heeft hij toch willen starten. Het grote verdriet blijft natuurlijk aanwezig en heeft tot gevolg gehad dat Jansen er niet voor de volle honderd procent met zijn hoofd bij kon zijn. Voor al de korte afstanden vragen een enorme concentratie en elke ver slapping van aandacht kan wor den afgestraft met een misslag. Vanavond wordt de 1500 meter voor mannen verreden. Bij deze afstand zal het er vooral op aan komen om de krachten goed te verdelen. Supersnelle openingen zijn geen garantie voor een goede klassering. Een matig snelle ope ning met weinig verval in de laatste ronden is waarschijnlijk doorslaggevend. Bij de 1500 me ter is het vaak gunstig om in de buitenbocht te starten en daar door in de laatste binnenbaan te eindigen. Op de laatste kruising ligt de van buiten komende rij der vaak achter en ziet daardoor de ander in de rug. Het is altijd gemakkelijker naar de voorlig ger toe te schaatsen, waarbij bo vendien gebruik kan worden ge maakt van het kielzog van de voorganger. Verder kan in de binnenbocht wat gemakkelijker worden aangezet dan in de bui tenbaan. Bij twee gelijkwaardi ge tegenstanders wint daarom vaak degene die in de buiten baan start. Wat de kanshebbers betreft denk ik dat wederom Goeljajev en mogelijk nog een paar andere Russen hoge ogen gaan gooien. Ook Gustafson lijkt een goede kanshebber. Hein Vergeer, de enige Nederlander die in actie komt, acht ik ook zeker niet kans loos. De olympische koorts heeft immers al voor meer aangename verrassingen gezorgd. HARM KUIPERS Jury wil Edwards niet laten springen CALGARY (RTR/DPA) - Eddie 'The Eagle' Edwards dreigt gekort wiekt te worden. De internationale jury is van plan de Engelse ski springer, die zich in een mateloze populariteit mag verheugen, een startverbod op te leggen voor de wedstrijden van de 90 meter schans. De jury wil Edwards tegen zichzelf in bescherming nemen. „We willen hem in alle vriend- schap,ervan overtuigen, dat het be ter is als hij van een start afziet", aldus juryvoorzitter Torbjörn Yg- geseth uit Noorwegen vrijdag in Calgary. „Als hij er op staat mag hij voorspringen. Daarna zullen we dan bekijken of de wedstrijd voor hem taboe blijft." wist, dat ze gewon- j had. „Het was er vreselijk wild." Marina Kiehl werd op het erepodium geflankeerd door Bri gitte Oertli en Karen Percy. De eer ste redde met de zilveren medaille nog iets voor Zwitserland. Vooraf werd zij niet voor een medaille op de afdaling bekwaam geacht. De In volle vaart vliegt de Westduitse Marina Kiehl naar het goud op de of- tweede haalde de eerste medaille daling. <f0to ap> voor Canada binnen. Dit heuglijke feit werd in Nakiska door de 20.000 de toen door direct na de eerste Kiehl maakte vervolgens van haar toeschouwers met cowboy-yells en hulp een persconferentie te geven, indianengehuil gevierd. Gisteren stond z Allan, met het onderbeen gips, te kijken naar de verrichtin gen BETAALD VOETBAL EREDIVISIE DS 79 - Volendam 0-1 eerste optreden als olympisch onderaan Mount kampioene een theater als bij de -uitreikingen van de filmster- Hollywood. „Ik wil mijn ma- haar concurrenten. „Ik teriaalverzorger bedanken voor te- zijn goede werk aan mijn ski's, ik wil Rossignol bedanken voor mijp 3, en ook mijn trainers en ieder- die mij geholpen heeft." Zo stond Kiehl uit München plotseling aan de top. Vier jaar ge worden afgewacht leden haalde ze in Sarajevo de vijf- operatie naar Toron- de plaats op de afdaling en de zes de positie in de reuzenslalom. Daarna werd ze vijfde en vierde in de wereldkampioenschappen afda ling in Bormio en Crans Montana. Later legde ze uit, dat ze de goede Telkens moest ze iets toegeven op afloop niet vertrouwde. „Twee de Zwitsers, die evenveel skitalen- TAFELTENNIS EUROPA CUP 2 Eindhoven - Düsseldort 5-1: Ron van Spanie - Rosskopf 14-21 19-21, Haldan - Fetzner 22-20 21 -17, Henk van Spanje - Wosik 21-18,20-22,21 - 18, Haldan - Rosskopf 21-18 22-20, Ron van Spanje - Wosik 21-16 21-11, Henk van Spanje - Fetzner 21-16 21-8 MILAAN Kwartfinales: Srejber (Tsj) - Mecir (Tsj) 6-4,3- 6,7-6(7-5), Connors (Vst) - Steeb (Wdl) 7-5,6-3, Becker (Wdl) - Leconte (Fra) 6-4,6-1Noah (Fra) - Cash (Aus) 6-4,6-1 Dubbelspel: Mecir/Smid (Tsj) - Steeb/Osterthun (Wdl) 3-6,6-3,6-4 ssi (Vst) - Pale (Vst) 6-4,6-2, (Vst) - Mansdorf (Isr) 7-6(8-6),7-6(7-1). EUROPA CUP LANDSKAMPIOENEN Modena (Ita) - CSKA Sofia (Bul) 3-0, (15-6,15-11. 15-8), CSKA Moskou (Sov) - Martinus (Ned) 3-0 (15-3,15-0, 15-7) WIELRENNEN sneller iemand op- tijd geweten, dat als het voor mij wil lopen, ik het geluk een beetje mijn kant heb, ik ook kan win- schermde ruimte onderaan de berg nen. Hier was het eindelijk z nam Kiehls vreugde hysterische Ik ben trots, dat ik geweldige kam- vormen aan toen de laatste deel- pioenen als Maria Walliser en Mi- neemster was gefinisht. De Marina chaele Figini heb verslagen." RONDE VAN VALENCIA Derde etappe: 1. Hermans (Ned) 191 km m 4 uur, 28 minuten en 45 seconden, 2. Gutierrez (Spa). 3. Esparza (Spa), 4. Van Brabant (Bel). 5. Kelly (Ier), 6 Wijnands (Ned), 10. Cornelisse (Ned), 32. Suyckerbuyck (Ned), 45. Ducrot (Ned), 49. Maassen (Ned), 54. Poels (Ned), 95. Nijboer (Ned), 98. Lammerts (Ned) allen in dezelfde tijd. 2-1, 2-1) Het algemeen klassement is: 1. Mflchler (Zwi) 14.00.412. Blanco Villar (Spa) op zes seconden, 3. Gorospe (Spa) 0.06, 8. Suyckerbuyck 0.12, 9. Ducrot 0.13,10. Kelly 0.14,11Maassen 0,15,19. Hermans 0.29, 28. Lammerls 0.35, 51. Poels 3.41, 62. Wijnands 6,56, 65. Nijboer 7.29, 110. Cornelisse 18.59. RONDE MIDDELLANDSE ZEE Derde etappe: 1. E. van Hooydonck (Bel) 185 km in 4 uur, 31 minuten en 31 seconden, 2. Mottet (Fra), 3. Nevens (Bel), 4. Pedersen (Den) allen dezelfde tijd als Van Hooydonck, 7. Kuiper (Ned) op 1.48 Algemeen klassement: 1 Mottet 9.27.212. Ne vens 0.05, 3, Pedersen (Den) 0.10 OLYMPISCHE SPELEN AFDALING VROUWEN: 1. Kiehl (WDI) 1.25,86, 2. Oertli (Zwi) 1.26,61, 3. Percy (Can) 1.26,62, 4. Walliser (Zwi) 1.26,89, 5. Graham (Can) 1.26,99, 6. Konberger (Oos) 1.27,03, 7. Mögenlechner (WDI) 1.27,16, 8. Kirchler (Oos) 1.27,19, 9. Figini (Zwi) 1.27,26. 10. Medzihradska (Tsj) 1,27,28, 11. Bournissen (Zwi) 1.27,46, 12. Merle (Fra) 1.27,53, 13. Gerg (WDI) 1.27,83, 14. Kawabata (Jap) 1.27,85, 15. Lee (Can) 1.28,07 Bra (Noo) 42.17,3, 5. Bellmann (Old) 4217,8, 6. Zolt (Ita) 42.31,2, 7 Utvang (Noo) 42.31,5, 8. Kirvesniemi (Fin) 42.42,8,9. Albarello (Ita) 42.48,6, 10. Vanzetta (Ita) 42 52,6, 11 Majback (Zwe) 42.58.6,12. Langli (Noo) 42.59,3, 13. Svan (Zwe) 43.07,3,14. Polvara (Ita) 43.08.3. 15. Batjoek (Sov) 43.08.7 Groep B: Tsjechoslowakije - Oostenrijk 4-0 (2-0, 1-0, 1-0), Sovjetunie - Westduilsland 6-3 (2-1, üiM itei-t-ï'fV'i&Ua

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15