S^öïTV 1VtfJWl l-KM IIJ MTV Afstraffing doet Martinus niets A.S.C. TRAINER ZATERDAG 20 FEBRUARI 1938 SPORT PAGINA 13 redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser Levenslang Floreant hult zich in nevelen over het incident dat zich twee weken geleden na afloop van de oefenwedstrijd tegen VEP in de kantine van de Boskoopse vere niging afspeelde. In het clubhuis zou de Woerdense speler Ton van der Maat door Gijs Verweij, voetballer van het eerste zonda gelftal van Floreant, met een vuistslag tegen de kantinevloer zijn geslagen. Van der Maat hield een hersenschudding over aan de klap, die hem een week aan bed kluisterde. Zowel wedstrijdsecretaris Van Jaarsveld als voorzitter Mole naar van Floreant wil het liefst zo min mogelijk kwijt, bevreesd als ze zijn voor negatieve publiciteit voor hun club. Eerder dit seizoen kwam Floreant al negatief in het nieuws na een vechtpartij tijdens de (gestaakte) competitiewed strijd tegen Nicolaas Boys. Een tweede rel kan Floreant natuur lijk niet gebruiken en stelt harde maatregelen in het vooruitzicht. Derhalve staat Verweij een flinke schorsing te wachten. Over de duur moet het bestuur zich overigens nog uitspreken, maar in het boomkwekersdorp wordt al gesproken over een le venslange uitsluiting door de club. Aanleiding voor Verweij's woede waren de weinig zachtzin nige persoonlijke duels met Ton van der Maat, die zich op een be paald moment vergreep aan Ver weij. Met een elleboogstoot werkte de 22-jarige speler zijn opponent tegen het gras. "In het duel was duidelijk van irritatie sprake", zegt Jan van der Maat, de ou dere broer van het slachtoffer en tevens uitkomend in het eerste elftal van de Woerdense vereni ging. "Op een gegeven moment gaf Ton inderdaad een tikkie met zijn elleboog in de maag van die gozer. Hij werd nogal kwaad, maar kon niks doen omdat-ie moest worden behandeld. Hij wilde meteen wraak nemen, maar zijn trainer haalde hem naar de kant". Waarna het duel zonder verde re incidenten het einde haalde. In de kantine echter werd de strijd voortgezet. Jan van der Maat, die het woord doet voor zijn herstellende broer: "We kwamen onder de douche vandaan en dachten dat de ge moederen wel waren gesust. Die gast zat op een stoel in de kanti ne. Toen Ton langs hem liep, sprong hij op en sloeg van achter met zijn vuist tegen het hoofd van mijn broer, die tegen de grond ging. Ik ben er natuurlijk tussen gesprongen, het was een grote chaos. We wilden de politie bel len, maar het bestiiur van Flo- reant wilde daar niets van we ten. Onze trainer is daarna als nog naar het politiebureau gere den om melding te maken van wat er was gebeurd. Ze zijn bij de politie dus op de hoogte, maar Ton moet er nog persoonlijk heen om aangifte te doen. Volgens mij weten ze er bij de KNVB ook De Afdeling Gouda is het nieuws op de hoogte gebracht door berichten in de krant. Scheidsrechter Zandbergen heeft geen rapport opgemaakt van de vechtpartij. De arbiter: "Want dat behoort niet tot mijn taken. Het is na afloop van het duel gebeurd. Ik heb er verder niets meer van gehoord". Gijs Verweij wil evenmin iets zeggen over het incident, dat hem vermoedelijk op een lang durige schorsing van de club komt te staan. Uit zijn woorden klinkt geen spijt door. Verweij: "Het bestuur van Floreant is in gebreke gebleven. In welk op zicht? Dat zeg ik liever niet. Er heeft al genoeg in de krant ge staan. Ze moeten eens ophouden met de persoon Gijs Verweij zwart te maken. Ik heb het advies gehad om niets te zeggen. Inder daad gaat het gerucht dat ik voor het leven word geschorst. Zelf heb ik daar nog niets van gehoord. Ik zie het wel. voorlopig ga ik me lekker op het zaalvoetbal rich- Succesverhaal Is het voor zaalvoetballers leuk om elke week wedstrijden met 19-0. 20-2,28-6 en 40-4 te winnen? Nee dus, vandaar dat Boeren- burg-secretaris Wim van der Wilk de KNVB onlangs verzocht het tweede team van zijn club een paar klassen hoger in te de len. Van der Wilk, die ooit de jeugd van UVS trainde, kreeg te horen dat versnelde promotie niet mogelijk is en dat zijn voet ballers de weg der geleidelijk heid dienen te bewandelen. Inmiddels heeft Boerenburg 2 de najaarscompetitie ongeslagen en met duizelingwekkende doel- cijfers afgesloten. De kelder van de afdeling Leiden, de reserve klasse 4C, hebben zij inmiddels verlaten, maar een etage hoger hebben de Noordwijkse zaal- voetballers evenmin iets van hun tegenstanders te duchten. Met acht punten uit vier wedstrijden is het team van Van der Wilk al weer aardig op weg naar een nieuwe promotie. Boerenburg 2 lijkt dan ook in de voetsporen te treden van het eerste, dat is door gedrongen tot de hoofdklasse van de afdeling Leiden. De man achter de successen van Boerenburg is Wim van der Wilk, behalve secretaris ook op richter en coach van de club uit Noordwijk. De voormalige Lei- denaar: "We zijn in 1982 als Redschuur begonnen en werden achter el kaar kampioen. Vorig jaar heb ben er een tweede elftal bijge voegd, eigenlijk om de draag kracht van de vereniging wat groter te maken. In dat elftal spe len allemaal jonge gasten van Noordwijk en SJC plus twee jon gens uit Leiden, de broertjes Bert Jan en Johan de Ridder van Oranje Groen. Dat team bulkt van het talent, want al zeg ik het zelf, ik heb een neus voor goede voetballers. Als ik bij een jeugd wedstrijd sta te kijken haal ik ze er zo uit. Ik kan ook goed inschat ten wie er in de zaal goed uit de voeten zouden kunnen, want dat is natuurlijk een heel ander ver haal. Iemand kan op het veld de sterren van de hemel spelen, 7naar dat wil nog niet zeggen dat hij ook een goede zaalvoetballer Een kweekvijver van talent dus, Boerenburg en derhalve een aardig viswatertje voor de 'grote' zaalvoetbalcubs. Van der Wilk: "Er wordt flink getrokken aan sommige spelers. Je mag het ei genlijk niet zeggen, maar ieder een weet natuurlijk dat er in het zaalvoetbalwereldje wordt be taald. Nee, bij Boerenburg perti nent niet. Onze sponsor, de snackbar-eigenaar Willem Mooyekind, wil dat ook niet. Die jongen geeft geld voor kleding, draagt de financiële lasten van de vereniging en daarmee uit. De spelers krijgen bij ons nog geen gratis bakkie patat. Een schoon shirtje, een schone broek en na af loop van de wedstrijd twee con sumptiebonnen is het enige wat wij bieden. Afgezien dan van een stukje gezelligheid en een specia le benadering. Speciale benadering? Van der Wilk: "Ja een speciale manier van coaching, wat dat precies in- Ik stond te trappelen om weer te beginnen". Het wat te uitbundig trappelen werd Koet vorige week tijdens een trainingspartijtje fataal. De Leidenaar in Rijnsburgse dienst raakte verstrikt in een duel met ploeggenoot Fred Bodaan. Die onverwacht van Koet meedraai de, maar niet in de gaten had dat hij 'iets' meevoerde in het trai ningsjack. Dat was dus de pink van zijn tegenstander. Koet: "Ik wist direct dat het mis was, want ik voelde het bot knakken". In het gezelschap van secreta ris Van Zuylen zette Koet pijl snel koers richting ziekenhuis, waar een breuk en bovendien een scheurtje in het bot van de pink werd geconstateerd. Het pijnlijke lichaamsdeel werd ver volgens in het gips gezet, waarna Koet naar huis werd gestuurd met de mededeling dat hij op vrijdag moest terugkomen. Het tweede bezoek aan het hospitaal beviel Koet slecht: "Ik kreeg te horen dat er iets niet goed zat. De breuk was de eerste keer niet goed gezet. Het scheelde maar een millimeter, maar als ik er niets aan zou laten doen, zou ik later moeilijkheden krijgen met het buigen van de pink. Ze vertelden me in het zie kenhuis dat ik het risico niet moest nemen. Dat heb ik ook niet gedaan". Een en ander heeft de terug keer van Koet op het voetbalveld vertraagd: "En daar baal ik goed van. Het is toch al een minder prettig sei zoen, want vorig jaar heb ik pro blemen gehad in de zaal. Na een akkefietje met een scheidsrechter heb ik zes westrijden schorsing moeten uitzitten. En nu dit weer. Ik baal als een stekker want ik heb in de winter keihard doorge- traind. Nu moet ik maar zien of ik in april nog in het eerste tercht kom. Als het elftal lekker draait, zit de trainer natuurlijk niet op Hennie Koet te wachten". Uitsmijters Scheidsrechter Henk van Ettek- oven, geschorst en inmiddels ge stopt, in Vrij Nederland: "Ik heb één keertje in mijn car rière proberen te lobbyen. Toen kwam ik een Libanees tegen, de rechterhand van Havelange. Ik vroeg me af of hij iets voor mij kon doen. Een jaar later kreeg ik antwoord toen ik hem toevallig weer tegen het lijf liep. Nee dus, ik stond als te slecht bekend". Ex-Ajacied Rob de Wit in Pa- "Ik wilde absoluut niet zielig zijn. Het was snel als vanouds. Er werd ook gedold met mijn ziekte. Zo van: Hoe kan jij nou eên her senbloeding krijgen. Daar heb je toch hersens voor nodig". Van Ettekoven in Vrij Neder land: "Ik weet hoe Jan Keizer aan zijn internationale wedstrijden komt. Dat begint al als hij in het hotel binnenkomt. Bij de receptie vraagt hij eerst naar de kamers van de officials, dan pas naar zijn eigen kamer". Boerenburg te blijven. Iedereen binnen de club is gek van voetbal, net zo gek als ik. Ik mag dan on derhand 64 zijn, voetbal is nog altijd m'n lust en leven". Pinkeltje Hennie Koet kan wel janken. De voetballer moet minstens tot half april werkloos op de tribune van Rijnsburgse Boys toekijken en dat is een flinke streep door de rekening van de Zoeterwoude- naar, die voor de tweede seizoen helft grootse plannen had:. Eddy Edwards is in Calgary uit gegroeid tot een bezienswaardig heid. Veel meer nog dan Gerrit Jan Konijnen berg, die alleen als voorspringer zijn kunsten ver toont, styat de En gelsman in het middelpunt van de belangstelling. Eddy de Eagle', in het dagelijks le ven stukadoor, ge niet met volle teu gen van de inte resse in zijn per soon, Als het even mee zit wordt hij financieel beter van de 'Eddy-ma- nia'. De nummer laatst bij het ski springen heeft een platencontract aangeboden ge kregen. Voorals nog is Edwards echter vooral druk met het uit delen van handte keningen zoals onlangs in een nachtclub. Één van de danseres sen kijkt belang stellend over de schouder van de skispringer mee. (foto AP) houdt hou ik liever voor mijzelf. Beschouw het maar als het ge heim van de smid. Arend Haze- noot, de begeleider van het twee de team, werkt in dezelfde geest als ik en uit de successen blijkt dat we het niet verkeerd doen. Er heerst bij ons discipline. Een spe ler die praat tegen de scheids rechter halen we onmiddellijk uit het veld. Die kan gaan douchen en als hij zich in mijn ogen heeft misdragen, kan hij de week daarop thuisblijven. Iedereen weet bij ons waar hij aan toe is. De sfeer is optimaal en dat is voor veel jongens aanleiding om bij Herkansing tegen Modena LORIENT (GPD) - Voor Brother/Martinus begint de Europa Cup-finale voor landskampioenen in het Franse Lorient in feite pas vanavond met het duel tegen Panini Modena. De nieuwe opzet van het driedaagse evenement en de gunstige loting vooraf manoeuvreerde de Amstelveense formatie in een dusdanige positie dat de ploeg zich in de eerste confrontatie tegen CSKA Moskou moeiteloos een nederlaag kon permitteren. Alleen de manier waarop (3-0 in nog geen uur) was ontluisterend. Het meest schrijnend was de twee de set waarin het Nederlands zestal geen punt kon maken. „Zoiets heb ik nog nooit eerder meegemaakt", merkte technisch leider Arie Selin- ger later op. „In al die jaren dat ik coach ben heb ik nooiteen set met 15-0 verloren. Dit is voor mij een persoonlijke record". Zoals ook het feit dat Martinus tussen de eerste en derde set 27 punten moest toestaan voordat het team zelf weer kon scoren, alle spe lers lang zal bijblijven. „Het ergste is voorbij", probeerde Selinger zijn teleurstelling over de afstraffing te verbergen. „Het lukte vandaag niet. Aanvallend presteerden we ronduit zwak. Met uitzondering van Ron Zwerver en Edwin Benne. We zaten helemaal niet in het goe de ritme. Op zo'n manier maak je het een topploeg als CSKA Mos kou natuurlijk wel heel gemakke- Regilio Tuur bokst in Leiden LEIDEN De beste boksers uit Zuid-Holland zijn maandag in Lei den te zien. De finales van de Zuid hollandse kampioenschappen worden dan vanaf 20.00 uur in de Vijf Meihal afgewerkt. Grootste trekpleister is Regilio Tuur, de olympische kandidaat, die zijn titel in het lichtgewicht verdedigt. Zijn tegenstander is de Westduitser Wiesner. In vier van de zestien partijen ko men boksers van de Boksvereni ging Leiden in de ring: de zwaarge wicht Erik Rademaker, (B-klasse), de lichtgewicht Peter Mink, de su perzwaargewicht Mustafa Kus en de 16-jarige vlieggewicht Rinaldo Ravensbergen. Theus de Kruyf uit Alphen aan den Rijn komt in het zwaargewicht in de A-klasse uit. lijk". Consequenties voor het ver dere verloop van het toernooi heeft het ontgoochelende resultaat van wege het nieuwe systeem niet. De Europese bond heeft bepaald dat de winnaars van de eerste twee wedstrijden vervolgens tegen de verliezers van de eerste dag uitko men. Zodoende treft Panini Mode na (3-0-winst op CSKA Sofia) van avond Martinus, terwijl de Russen in actie komen tegen de Bulgaren. Pas morgen staan de winnaars van de zaterdagduels tegenover elkaar in een rechtstreekse finale. Het lot was Martinus daarbij ook nog eens gunstig gezind, omdat de ploeg als tweede werd geplaatst. Aangezien het regel is dat de num mer 1, in dit geval titelverdediger en favoriet CSKA Moskou, opent tegen de nummer 2, kon de vier voudig Nederlands kampioen zich in het onbeduidende duel moeite loos sparen voor de beslissende ontmoeting tegen Panini Modena. „Voor het publiek", wist aanvoer der Bert Goedkoop later, „is het misschien leuk omdat er naar een echte finale wordt toegewerkt. Maar voor de spelers is het minder interessant. Ik wil graag tegen alle ploegen spelen. Maar als we van Panini zouden winnen ontmoeten we morgen hoogstwaarschijnlijk weer Moskou. Met deze regle mentswijziging worden er op de eerste dag spelletjes gespeeld. En dat kan toch ook weer niet de be doeling zijn". Mede om die reden had Martinus aanvankelijk het voornemen tegen de Russen niet het achterste van de tong te laten zien en de krachten te sparen. Want ook Selinger besefte als geen ander dat het heilige vuur na het slopende pre-olympisch toernooi in Amsterdam was ver dwenen. Dat het op een dergelijke strafexpeditie zou uitdraaien had hij echter niet verwacht. „We had den een nederlaag ingecalculeerd, Hoogstandje van Bertoli van Modena (rechts) en Ganev van CSKA Sofia. De Italiaanse kampioen won de wedstrijd en betwist nu met Martinus een finaleplaats. (foto afd Leids jeugdelftal tegen Feyenoord LEIDEN Het Leidse voetbalelf tal met spelers onder de 16 jaar speelt een oefenwedstrijd tegen de jeugd van Feyenoord. Óp het ter rein van Alphense Boys ontmoeten de teams elkaar maandagavond om 19.30 uur. De Leidse selectie bestaat uit D. IJssel en M. Captein (Alphense Boys), R. Tuinenburg (ARC), P. Scheurwater (Noordwijk), P. Kam perveen, F. van de Wetering en J. van As (Roodenburg), J. van Goe- them en N. Paauw (Rijnsburgse Boys), H. Oude Veldhuys (SJC), R. Torken, R. Onstenk, O. Laman, M. Sarneel, M. Onstenk en K. Mostert (UVS). Tegen Panini dat vorig jaar zijn re putatie in Den Bosch bevestigde met een tweede plaats, acht coach Arie Selinger zijn team echter niet kansloos. „Ik hoop dat dit verlies de spelers motiveert. Anders is het toernooi voor ons snel afgelopen". Niettemin maakten de Italianen veel indruk met de manier waarop ze de Bulgaren in een uur en een kwartier letterlijk en figuurlijk wegsloegen. Vooral de slagkracht van aanvoerder Franco Bertoli, Andrea Lucchetta en de 359-voudi- ge Argentijnse international Raul Quiroga was indrukwekkend. Een voudig zal het derhalve voor het ontspoorde Martinus niet worden om de zeer gemotiveerde Italiaan se formatie uit de finale te halen. ADVERTENTIE De sportvereniging vraagt voor het seizoen 1988/1989 Schriftelijke sollicitaties met referenties te richten aan de secretaris G.C. Ciggaar, Teijlingerlaan 11, 2171 CB Sassenheim ZATERDAG 13.15-18.05 BBC 1: Grandstand: met o.m. rugby, paarderaces in Chepstow en de Olympische Winterspelen in Calgary. 14.25-14.30 SCH. Gillette Soccer Scene. 15.30-17.30 SCH: Super Sport: met ijs hockey: USA-Canada in Detroit en NBA- basketball. 15.40-16.25 SKY: Ski Reporl: winter sportmagazine. 16.25-17.30 SKY: International Motor Sports '87. 18.10-19.00 BRT 1Speel op Sporl: atle tiek. 18.30-18.58 Did 2: Alpineskiën en Bun- desliga-voetbal. 19 30-20 00 Did 3: Sport im Westen. 22.10-22.30 Ned 2: Sportpanorama-ex- tra: met een verslag van de eerste we reldkampioenschappen marathon- schaatsen op natuurijs in Ottawa. 22.30-22.50 BRT 1Sport op Zaterdag. 22.40-23.10 Ned 2: Studio Sporl. 22.40-23.40 SKY- David Cup Tennis: re portage. 22 50-23.05 BBC 1Sport 23.40-00.35 SKY: Transworld of Sport: historische, dramatische en humoristi sche momenten uit de sportwereld. ZONDAG 14.30-17.00 SCH: Super Sport: met o.m. American College Football: Airforce- Brigham Young University. 15.00-16.00 BBC 2: Rugby Special: re portages van de wedstrijden Frankrijk- lerland en Wales-Schotland. 15.00-18.00 BRT 2: Stadion. 16.00-17.55 BBC 1: Match of the Day li ve: reportage van de 5e ronde van de FA- Cup. 17.55-18.00 BBC 2: Weather to Ski: weerbericht voor skiërs. 19.00-19.40 Ned 2: Studio Sport. 19.00-20.00 Did 3: Sport im Westen. 20.05-20.40 BRT 1Sportweekend. 20.30-20.35 SCH: Gillette Soccer Scene. 22.15-22.30 Did 2: Sport am Sonntag 00.05-00.35 BBC 1: Sporting Chance topsporters leren een nieuwe sport. 01.35-01.55 BBC 1 Darts: Engeland- Wales. OLYMPISCHE SPELEN ZATERDAG 13.15-18.05 BBC 1: Grandstand met o.a. de Olympische Winterspelen in Cal gary. 16.30-17.15 Ned 2: Samenvattingen. 17 50-18.58 Did 2: Bobsleeèn: twee mansbob, eerste en tweede run en alpi neskiën. combinatie-slalom voor vrou wen eerste run. 18.15-20 20 BBC 2: Reportages. 18.20-20.00 Ned 3: Skiën: slalom vrou wen eerste run. 19.25-20.30 Did 2: Biathlon 20 km en bobsleeën (vervolg). 20.00-20.50 Ned 3: Bobsleeèn: twee- 20.30-21.00 Did 2: Alpineskiën: combi natie-slalom voor vrouwen, tweede run. 20.50-22.00 Ned 3: Slalom vrouwen tweede run. 21 00-21 30 Did 2: IJshockey: Finland- Zweden. 21.30-22.15 Did 2: schansspringen: 90- meter-schans, individueel. 22 00-00.00 Ned 3: Skispringen 90-me- ter-schans. 22.15-22.45 Did 2: IJshockey: Canada- Frankriik. 22.50-01.00 Did 2: IJshockey Canada- Frankrijk. 23.00-23.10 SCH: Olympic Update '88. 23.00-00.55 BBC 2: Reportages. 00.00-01.00 Ned 3: IJshockey: Finland- Zweden (samenvatting). 00.13-01.00 Ned 1: Skiën: samenvatting slalom vrouwen en een samenvatting 90- meter-schans mannen. 01.00-01.30 Did 2: schaatsen: 1500 m 01.00-03.30 Ned 1: schaatsen: 1500 m voor mannen. 01.00-05.15 Ned 3: Programma Neder land 1 01.30-02.15 Did 2: Kunstschaatsen: kür voor mannen. 02.15-05.15 Did 2: IJshockey: Polen- Zweden. 03.30-05.15 Ned 1Samenvatting en live kunstrijden: vrije kür mannen. ZONDAG 08.30-09.00 Did 2: Guten Morgen, Cal gary: samenvattingen. 08.30-09.55 Ned 2: Ontbijtshow. 13.15-13.45 Did 2: Hoogtepunten van de achtste dag. 16.30-17.25 Ned 2: Samenvattingen. 17.30-17.55 Did 1: Olympia live: reporta ges en interviews. 17,55-19.58 Did 1: Alpineskiën: super reuzenslalom mannen. 18 00-20.30 BBC 2: Reportages. 19 00-19.35 Ned 3: Langlaufen: samen vatting crosscountry 19 35-19.55 Ned 3 Bobsleeen: samen vatting tweemans bob. 19 55-04.15 Ned 2: schaatsen 10.000 m voor mannen, 02.00 uur samenvatting' Super G heren en om 02.30 uur ijshoc key Sovjetume-Tsjechoslowakije. 19.55-04.30 Ned 3: Programma Neder land 2. 20.15-20.20 Did 1: Olympia live: reporla ges en interviews. 20.20-21.30 Did 1' Alpineskiën: super reuzenslalom voor mannen. 21 30-00 00 Did 1 IJshockey Sovietu nie-Tsjechoslowakije en schaatsen 10 000 m voor mannen. 22.50-23.00 SCH. Olympic Update '88. 01.00-02.00 BBC 2: Reportages. 01.05-02.10 Did 1Olympia live: reporta ges en interviews. 02 10-04.45 Did 1 Schaatsen: 10.000 m voor mannen en ijshockey: Westduits- land-Veremgde Staten. MAANDAG 06.00-09.00 Did 1: Samenvattingen van de wedstrijden van de afgelopen nacht. 07 00-08.30 Ned 2: Ontbijtshow: samen vattingen. 13.05-14.00 BBC 1: Samenvattingen. KIJKTIPS Bobslee twee personen (zaterdag en zondag 10.00 uur, Nederlandse tijd 18.00 uur). Hoppe en Schauerhammer zijn de favorieten, de concurrentie komt van de Zwitsers, de Russen en de overige Oost- duitse teams. Voorde Nederlandse Antil len doen Bart Carpentier Alting en Bart Drechsel mee. op de trainingen kwamen zij steeds tussen de dertigste en veertig ste plaats binnen en hielden zo'n tien lan den achter zich. De meeste belangstelling bij dit nummer gaat uit naar nummer laatst de Brit Eddy Edwards. 'Eddy the Eagle' is de populair ste man van de Spelen. De meeste aan dacht verdient Matti Nykanen. Wint hij dan is hij de eerste skispringer die tijdens de Winter Olympics op de 70- en 90-me- terschans eerste wordt. Olympisch kampioen Peter Angerer be hoort bij dit spektaculaire nummer op nieuw tot de favorieten. Naast langlaufen moeten de atleten liggend en staand schieten. Een misser bij het schieten le vert een strafminuut op. Wereldkam pioen is de Oostduitser Frank-Peter Roetsch. IJsdansen (zondag 09.00 uur, Neder landse tijd 17.00 uur), ledereen herinnert zich het optreden van het ongeëvenaar de Britse paar Jayne Torvill en Christop her Dean nog. Het tweetal heeft voor een profcarrière gekozen en sindsdien maakt het Russsische duo Natalie Bestemiano- va en Andrei Bukun de dienst uit. Zij zijn de wereldkampioenen van 1985,1986 en 1987 Cross Country estafette vrouwen (zon dag 10.00 uur, Nederlandse tijd 18 00 uur). Gezien de resultaten in de individu ele nummers moet Rusland dit kunnen winnen. De vrouwen uit de Sovjetunie werden wereldkampioen in '87 voor Noorwegen en Zweden. Bij de vorige Spelen was Noorwegen de sterkste met Tsjechoslowaki|e en Finland als tweede en derde. Ski Super G mannen (12.30 uur, Neder landse tijd 20.30 uur). Nieuw nummer op de Spelen en een nieuwe kans voor Pir- min Zurbriggen, de wereldkampien op dit onderdeel. Vorig seizoen werd de Super G op Mount Allan gewonnen door Girar- delli. In de kombinatie ontbrak hij wegens een blessure en problemen met zijn ski firma. Om de Super G. op een parkoers tussen dat van de afdaling en de reuzen slalom in. werd dit seizoen twee keer ge streden. De eerste plaatsen waren voor de Westduitser Markus Wasmeier en de Canadees Felix Belczyk. IJshockey (18.15 uur. Nederlandse tijd 02.15 uur). Niet Rusland tegen Tsjechos- lowakije om 21.30 uur is het duel waar de meeste belangstelling naar uitgaat, maar West-Duitsland-Canada of zoals de Cal gary Herald het onbeschoft neerschreef zondag vindt de replay plaats van de Tweede Wereldoorlog. Inzet van het ijs- hockeyduel is een plaats bij de laatste

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13