Hoogovens en verpakkingen. Verpakking in ontwikkeling. Hoogovens Groep V uit aluminium en kunststof, zijn ook een goed voorbeeld. Hoogovens IJmuiden levert ook vele soorten verpakkingsstaal, tussen 0,15 en 0.5 mm dik, naar wens onvertind, vertind of verchroomd. Klanten over de gehele wereld maken er onder meer blikken, bussen en trommels van voor frisdrank, con serven, biscuit en talloze andere produkten. Hoogovens loopt ook wereldwijd voorop bij het ontwikke len van steeds dunner, maar desondanks stevig materiaal. Hoogovens is expert op het gebied van verpakkingsstaal en -alumi nium. In bedrijven van Hoogovens Groep in Nederland, België en Zwitserland wordt aluminium onder meer uitgewalst tot haardunne folie. Deze wordt, afhankelijk van de toepassing, voorzien van een papier of kunststoflaagje, terwijl ook gelakt, gecoat of bedrukt wordt Aldus ontstaat hoogwaardige, functionele en vaak schitterende verpakking voor zuivel, chocola, sigaretten, geneesmiddelen en nog veel meer. Doordrukstrips, die bestaan Hoogovens Groep besteedt veel aandacht aan de verbete ring en ontwikkeling van verpakkingsmaterialen en -toepassingen. Zo wordt binnenkort bij Hoogovens IJmuiden een nieuwe installatie voor het verchromen van verpakkingsstaal in gebruik genomen. De inwendige laklaag die in voedselbussen wordt aan gebracht, hecht zich beter aan dit materiaal. Bovendien is het goedkoper dan vertind verpakkingsstaal. Behalve voor verpakkingen produceert de particuliere onder neming Hoogovens Groep, als een van de meest moderne en vooraanstaande producenten in West-Europa, staal en aluminium voor vele andere toepassingen. Bovendien ontplooit het concern activiteiten op het gebied van industriële toelevering, technische dienstverlening en handel. Met een omzet van zo'n 7 miljard gulden biedt het concern direct werk aan ca 30.000 medewerkers in binnen- en buitenland. De bedrijven die gezamenlijk Hoogovens Groep vormen, richten zich op markten die zich voortdurend vernieuwen. Hoogovens anticipeert op deze beweging door het ontwikkelen van steeds weer nieuwe produktieprocessen, produkten en diensten. Deze inspanningen vergden de afgelopen jaren een bedrag van 3,2 miljard gulden aan investeringen. Ook de komende jaren gaat Hoogovens Groep door met omvangrijk ontwikkelingswerk en investeringen voor de toekomst Hoogovens Groep BV, Postbus 10.000,1970 CA IJmuiden, Nederland. Telefoon; 02510-96644

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 8