LAATSTE RONDE, LAATST WEEK! Wonen op nivo is kiezen voor stijl. It's magic EUROPAMEUBEL BENTHUIZEN In Benthuizen's meubelstraat, de Dorpsstraat, vindt u bij Europa Meubel Benthuizen de veelzijdigheid van wonen. Voor wonen in stijl, voor wonen op nivo. Bij Europa Meubel Benthuizen vindt u een kollektie meubelen die anders en on derscheidend is. Of het nu gaat om strak eigen tijds, of tijdloos modern. Als u bovendien een goed en uiteraard vrijblijvend advies op prijs stelt om aan uw goede smaak gestalte te geven bent u bij Europa Meubel Benthuizen aan het goede adres! Wonen is voor iedereen anders Gelukkig maar! De één houdt van modern, een ander van antiek, of misschien wel van een kombi- natievan beiden. Bij Europa Meubel Benthuizen proberen we met veel smaken rekening te houden. Maar altijd met een goede smaak! Dat zult u ont dekken als u bij ons de fraaie kollektie zitmeube len van o.a.Gelderland, Leolux en Artifort bewon dert, of dat u uw eigen idee met een woonwand- systeem van Priel, Banz Bord of een van de vele andere merken verwezenlijkt wilt zien. Desge wenst tot op de centimeter nauwkeurig gemaakt. Bij Europa Meubel Benthuizen vindt u een veel voud van mogelijkheden in toepassingen, materia len en kleuren. Zo u wenst kompleet geadviseerd met passende vloerbedekking (o.a. van Besouw), wandbekledingen, karpetten naar ontwerp, in kleur of dessin, wanddecoraties, lampen en woon accessoires. U zult ontdekken dat ze bij Europa Meubel Benthuizen weten dat wonen voor ieder een anders is. Vandaar onze verrassend veelzijdi ge kollektie! ■■■1 Afgebeeldo.m. Leolux, Cho-Pastoe LI60 wandsysteem 'HET COMPLETE WONEN IN HETGROENE HART \AN HOLLAND' Zx.. Dorpsstraat 55, Benthuizen Tel. 079- 311200 Vrijdag koopavond 's Maandags gesloten Gemakkelijk te bereiken vanaf rijksweg A12 Den Haag Utrecht (afslag Bleiswijk) I ALLE® )BDeEI* ONG EKEND LAGE Qp' nilNTeB' I IX lAGÉ' IzenI AUSTIN Ruim interieur met derde deur. De Metro Magic is een handige auto met sportieve eigenschappen. De pittige prestaties zijn bovendien prettig geprijsd METRO MAGIC F 14.995,- B V. AUTOMOBIELBEDRIIF LA.G. Van Oldenbarneveldtstraat 37. 2334 AE LeidenAVest. tel 071-154909 SUBDEALER: NOORDWI|K. Garage Hoogeveen. Herenweg 94. 2201 AL. tel 01719-13342 Proza - 'Eilanden bestaan niet meer' door Dick Hillenius, 'Dagelijkse wonderen' door Rudy Kousbroek, 'Mens annex dier' door Midas Dekkers en 'Nee heb je' door Renate .Rubihstein vormen de eerste reeks zogenaamde 'budgetboeken', die de Amsterdamse uitgever Theo Knip penberg op de markt brengt in een vormgeving van Greet van der Woude. Vier boekjes in een kartonnen houder. Vier boeken - zo zegt de uitgever - van Nederlandse literaire auteurs van ni veau. De opbrengsten komen ten goede aan de stichting 'For.the future of all our children', die zich inzet voor jongeren over de hele wereld. Prijs 7,50 voor vier boekjes. - 'De lijn van de horizon' door Antonio Tabucchi, die vorig jaar voor een ander boek werd bekroond met een van de be langrijkste Franse literaire prijzen: de Prix Médicis. De hoofdpersoon in dit verhaal wordt onverwacht geconfron teerd met een dode, die geen spoor lijkt achter te laten. Kan men zo zonder meer sterven? Tabbucchi laat dat zijn figuur uitzoeken. Contact, prijs 19,50. - 'Het zevende werelddeel', verhalenbun del als debuut van Jim Crace, die een wereld schept waarin heden en verleden door elkaar heen lopen, waarin traditie en vooruitgang een gevaarlijke wissel werking hebben. Contact, prijs 24,90. Religie - 'Minjung-kerk in de sloppenwijk' door J.J. van Capelleveen, verbonden aan het Nederlands Bijbelgenootschap. Hij bezocht Korea en geeft een hoopvol verslag over de kerkelijke ontwikkelin gen daar. Kok, prijs 16,50. - 'Subversief christendom' door Jac ques Eüul, emeritus hoogleraar in Bor deaux, die tot de conclusie komt dat het nog goed mogelijk is op een authentieke manier christen te zijn. Kok Agora, prijs ƒ39,- - 'Bijbel en andersgelovigen' door J.D.Kraan die jarenlang staflid was aan het Christelijk Studiecentrum Rawal pindi in Pakistan en daarna werd be noemd om het chfistelijk onderwijs toe te rusten voor de ontmoeting met mos lim leerlingen. Vanuit dat werk schreef hij dit boek. Kok, prijs 34,50. Thrillers - 'De zaak van de verdoofde verdach te' door Erie Stanley Gardner is een van de vier Perry Mason-boekjes, die zijn verschenen naar aanleiding van de te rugkeer van de befaamde advocaat op de vaderlandse televisie. De andere ti tels zijn: 'De zaak van de zinkende eend', 'De zaak van de modellen met de lange benen' en 'de zaak van het dodelijk speelgoed'. Bruna, prijs 10,- per stuk. Science fiction - 'De andere hemel', vijftien verhalen van de fantasierijke Keith Laumer, die sinds de jaren zestig een schat aan korte en lange verhalen schreef, waarin de re aliteit net even anders is dan de onze. De beste werden gekozen voor deze bun del. Meulenhoff, prijs 34,50. Diversen - 'Naar de Golf, uit het dagboek van de schipper' door Richard Koster, schipper op Hr. Ms. Hellevoetsluis, die dus dezer dagen is thuisgevaren na een tijdlang dienst te hebben gedaan in de bruchte Golf. Tijdens die periode hield Koster een dagboek bij. Van Wijnen, prijs 19,50. - 'Hoefslag' door Roel van Duijn, die sinds geruchtmakende provojaren een opvallend 'literair spoor heeft achterge laten, waarin hij zijn politieke en sociale denkbeelden ventileert.In dit geval schrijft hij over politiek en spiritualiteit. Meulenhoff, prijs 29,50. - 'Soldaat en krijger' door H.L. Wes- seling, hoogleraar algemene geschiede nis in Leiden, die voor dit proefschrift waarop hij in 1969 promoveerde, een analyse maakte van de Franse opvattin gen over leger en oorlog aan de voor avond van de Eerste Wereldoorlog. Bert Bakker, prijs 34,90. - 'Eros bij Plato' door dr. S.J. Ridder bos, die al eerder beschouwingen schreef over het thema liefde. De laatste jaren bestudeerde hij het erosbegrip bij de wijsgeer Plato. Dit boek vormt de weerslag van zijn studie. Kok Agora, prijs 66,-. - 'Lucifers Doos' is een bonte verzame ling van artikelen die Ken Kesey in de jaren zestig schreef voor bladen als Es quire en Rolling Stone. Allesbij elkaar vormen zij een levendige kroniek van die chaotische en dynamische jaren, waarin alles leek te kunnen maar in feite bijna niets kon. Bert Bakker, prijs ƒ39,90. - 'Volmaakte symmetrie' door Heinz R. Pagels, die zelf het thema van zijn lij vige boek samenvat met de zin 'Van mi crokosmos tot macrokosmos, van zijn oorsprong tot zijn einde, wordt het heel al beschreven door natuurwetten die be vattelijk zijn voor de menselijke geest'. In drie delen beschrijft de auteur zijn speurtocht naar ontstaan van ruimte en tijd. Contact, prijs ƒ49,50.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 12