Pepsi Cola verdeelt India Industriebond: twijfels over Van der Weg Voorgedragen als voorzitter Zeeuwse proef hazelnootteelt Bundeling van grote Franse uitgeverijen De Benedetti poogt greep op Generale te versterken Enorme order Bos-KaHs WOENSDAG 17 FEBRUARI 1988 ECONOMIE PAGINA 7 AMSTERDAM (GPD/ANP) Het voorstel van het bonds- bestuur van de Industriebond FNV (bijna 205.000 leden) om de huidige algemeen secretaris Bé van der Weg (44) tot opvolger van de aftredende voorzitter Dick Visser te be noemen, is niet onverdeeld gunstig ontvangen. Op het hoofdkantoor heerst hier en daar twijfel of juist Van der Weg de in opspraak geraakte bond uit het dal kan leiden. De kandidaat-voorzitter wordt om schreven als een rustige en ijverige man, die echter geen menigte zou kunnen toespreken en aanspreken. Woordvoerder Bas Linders van de Industriebond FNV: "Natuurlijk staat niet iedereen naar Oosteuro pees model met vlaggetjes te zwaaien. Maar dat Van der Weg, om het zo maar uit te drukken, uitge kotst wordt, is volstrekte onzin. Hij is een regelaar, geen man van uiter sten. Hij heeft duidelijk het ver trouwen van het bondsbestuur en er wordt verwacht dat hij ook op brede steun in de bond kan reke nen. Het gaat zeker niet om een tus senpaus". Van der Weg zou aanvankelijk directeur van het bondsapparaat zijn geworden. Dat plan kwam te vervallen nadat voorzitter Visser wegens de wankele vertrouwens basis en de 'laster' in de pers be sloot zich niet meer herkiesbaar te stellen. Het bestuur van de Indus triebond FNV is verder van plan als nieuwe cao-coördinator het hui dige districtshoofd-Rotterdam Henk Krul voor te dragen, als pen ningmeester het huidige districts hoofd-Utrecht Arie Stolk en als on derhandelaar voor de metaalindus- Economie kort MIDDELBURG (ANP) - Het provinciaal bestuur van Zeeland wil met een subsidie van een hal ve ton de hazelnootteelt in Zee land bevorderen. Het gaat om een nieuwe teelt in Nederland. In totaal 21 Zeeuwse boeren heb ben zich gemeld voor dit experi mentele project dat door de Zui delijke Landbouw Maatschappij wordt gesteund en door het proefstation voor de fruitteelt in Wilhelminadorp wordt begeleid. Er is 50 hectare grond beschik baar voor dit experiment. Het gaat om een meerjarige teelt, waarbij de eerste twee jaar nodig zijn om de bomen op te kweken zodat ze in het derde jaar vruch ten kunnen opleveren. Voor die oogst moeten, zo blijkt uit het subsidievoorstel van Gedepu teerde Staten, speciale machines worden aangeschaft. Sovjetunie Philips gaat de Sovjetunie appa ratuur leveren voor de produktie van halfgeleiders. Het Eindho- vense elektronicaconcern meldde gisteren daarover een contract te hebben gesloten met met het mi nisterie van elektronische indus trie van de Sovjetunie. De waarde van het contract is ongeveer 26 mil joen gulden. Banovername De Japanse Bank of Tokyo is van plan de in Los Angeles gevestigde Union Bank over te nemen van het Britse bankconcern Standard Chartered. Bank of Tokyo heeft on geveer 750 miljoen dollar geboden. Union Bank is de op vier na groot ste bank in California met bezittin gen van ongeveer 9,3 miljard dol lar. Zij is een belangrijke kapitaal verschaffer voor de Californische bouwnijverheid. Van Beek/Dibrell De Amerikaanse tabakshandel NEW DELHI (IPS) - In India pro- Dibrell Brothers doet zijn bod van beert de lokale industrie frisdrank- 112 gulden per stuk op de gewone gigant Pepsico te remmen in zijn aandelen in branchegenoot A.L. streven deze enorme markt te ver- van Beek gestand, ook al is slechts overen. De Amerikaanse multina- 87,5 procent van de aandelen voor tional kreeg vorige week voorlopi- overneming aangemeld. Dat heeft ge toestemming voor de bouw van Dibrell gisteren bekendgemaakt, een fabriek in de deelstaat Punjab, Die is bereid nog niet aangemelde vooral bekend door de rellen met aandelen tot uiterlijk 15 maart te opstandige, naar onafhankelijk heid strevende sikhs. De regering heeft het besluit echter nog niet be krachtigd. En de kritiek op de plan nen van Pepsico groeit. Pepsico wil in Punjab samen met twee plaatselijke bedrijven een onderneming oprichten, die niet alleen frisdranken zal afleve ren, maar zich ook op de land bouwindustrie storten. Ruim 100.000 ton fruit, groente en aard appelen zou er jaarlijks kunnen worden verwerkt. Zodat Pepsico bij de eigen cola ook een zoutje kan presenteren. De boeren, evenals de bestuur- ENSCHEDE (ANP) - Kleine aan deelhouders van Schuttersveld hebben zich gisteren tijdens een buitengewone vergadering kri tisch uitgelaten over het bod op al le aandelen door groot-aandeel houder Wolters-Schaberg, een in vesteringsmaatschappij die al tweederde van de aandelen in bezit heeft en 95 gulden wil betalen voor de overige. Het bod ging gepaard met het voorstel om de notering op de ef fectenbeurs op te heffen en de naamloze vennootschap om te zet ten in een besloten vennootschap. Aandeelhouders die niet ingaan op het bod krijgen dan stukken op naam en mogen die in de toekomst alleen verkopen als de houders van de prioriteitsaandelen dat goed keuren. De statutenwijziging die hiervoor nodig is kwam gisteren niet ter sprake, omdat het daarvoor vereiste aantal van 75 procent van de uitstaande aandelen niet ter ver gadering vertegenwoordigd was. Binnen een maand wordt een nieu we vergadering gehouden. Wolters-Schaberg is verplicht het bod gestand te doen als min stens 95 procent van de aandelen wordt aangeboden. Het bod moest Aandeelhouders Schuttersveld willen hoger bod in de vergadering aan de orde wor den gesteld op grond van de SER- fusiecode. Schuttersveld is een voormalig textielconcern dat nu een groep van ondernemingen om vat die zich toeleggen op levering van gespecialiseerde grondstoffen aan de industrie. De bedrijven waaraan geleverd wordt kunnen zich dan geheel toeleggen op het ontwikkelen van produkten en het assembleren daarvan. Wolters- Schaberg ziet grote mogelijkheden voor de industriële toelevering en wil blijven investeren in Schutters veld. Na de beurskrach wordt de openbare kapitaalmarkt echter niet langer geschikt geacht om het hiervoor benodigde kapitaal aan te trekken. Een openbare emissie van nieuwe aandelen zou alleen bene den de beurskoersen kunnen plaatsvinden en onderhandse plaatsing met voorbijgaan van het voorkeursrecht van de huidige aandeelhouders zou, naar Schut tersveld-commissaris en Wolters- Schaberg-directeur Wolters ver wacht, op sterk verzet stuiten van de kleine aandeelhouders. De kritiek van de kleine aandeel houders spitste zich toe op de uit gifte van nieuwe aandelen vóór het vooijaar tegen de prijs van 108 gul den. Ze drongen aan op een bod dat minstens even hoog was. De Schuttersveld-commissarissen wilden daar niet aan, ook niet de twee van de vier commissarissen die geen banden hebben met Wol ters-Schaberg. Zij hadden het bod voor advies voorgelegd aan twee banken die geen banden hebben met de onderneming. In het licht van het huidige beursklimaat en in het licht van de huidige situatie is voor die banken het bod accepta bel, aldus commissaris M. Vos. Het bod is gebaseerd op gemid delde koersen op de beurs (65 gul den), het eigen vermogen per aan deel (eveneens ongeveer 65 gulden) en op de winstverwachting (ruim 13 gulden per aandeel) over 1987. trie Hil Peperkamp, nu nog eerste onderhandelaar bij Hoogovens. De bekendmaking van de voor dracht van het bondsbestuur volgt op het afhaken van de vice-voorzit- ter van de vakcentrale FNV Johan Stekelenburg als mogelijk opvol ger van de huidige voorzitter van de Industriebond FNV, Dick Vis ser. Stekelenburg zei donderdag definitief nee tegen het voorzitter schap van de Industriebond, daar bij geholpen door de wetenschap dat FNV-voorzitter Pont naar bin nenlandse zaken vertrekt en hij in elk geval de komende maanden waarnemend voorzitter is. Een woordvoerder van de Industrie bond FNV erkende dat Stekelen burg in de markt is geweest voor het voorzitterschap van de op één na grootste FNV-bond. De leden van de Industriebond FNV hebben nog de mogelijkheid zelf kandidaten in te dienen bij hun regionale of bedrijfsafdeling. De af delingen bespreken de kandidaat stelling in de periode van 24 maart tot 8 april, terwijl de districtsraden van 25 maart tot 3 mei over de sa menstelling van het bondsbestuur vergaderen. De bondsraad (het 'parlement') kiest op 16 mei uit de door bondsbestuur en afdelingen aangedragen kandidaten. Van der Weg wordt in het voor stel van het bondsbestuur opge volgd door K. de Knegt, de huidige secretaris van het bondsbestuur. De zittende bondsbestuurders C. St. Nicolaas en W. Verstraeten staan ook op de voordracht. Van der Weg trad eind 1971 in dienst als aspirant-bestuurder bij de Metaalbedrijfsbond NW. Van 1971 tot 1981 was hij districtsbe stuurder in Dordrecht en Rheden. Tussen 1981 en 1985 vervulde hij de functie van districtshoofd in Sit- tard. In 1985 werd hij gekozen tot algemeen secretaris. PARIJS (DPA/ANP) - Ook in de Franse uitgeverswereld heerst fu siekoorts. Het Franse conglo meraat Générale Occidentale (GO) en CEP-Communication gaan hun uitgeversbelangen bundelen in de nieuwe onderneming. 'Groupe de la Cite'. De nieuwe boeken- en tijd schriftenuitgeverij krijgt een jaar omzet van ongeveer vijf miljard frank (1,65 miljard gulden) en 6000 werknemers, waarmee de grootste uitgever van Frankrijk ontstaat. De nieuwe onderneming gaat tot de tien grootste ter wereld behoren. De persdienst van CEP blijft bui ten de fusie. Het nieuwe concern zal op het gebied van de literatuur, jeugd- en pocketboeken, studieboeken en naslagwerken de Franse markt do mineren. Groupe de la Cité krijgt 10.000 schrijvers in haar fonds en zal jaarlijks ongeveer 2500 titels uitgeven. Samen met de Westduit- se Bertelsmann heeft het concern bovendien de boekenclub France Loisirs in handen, die jaarlijks goed is voor een omzet van 2,3 mil jard frank (766 miljoen gulden). Grootste concurrent in Frankrijk is i Hachette. d'Electricité (CGE). CGE betaalde de Brit sir James Goldsmith toen 1,5 miljard frank (500 miljoen gul den). Het verzekeringsconcern UAP zit indirect ook m GO. dat kortgeleden zijn Amerikaanse su permarktketen voor 650 miljoen dollar van de hand deed. GO zou binnenkort ook zijn belangen in de houtsector in de VS willen verko pen, evenals zijn belang van 37 pro cent in de oliemaatschappij Basis Resources. CEP heeft de afgelopen tien jaar zijn omzet weten te vertienvoudi gen tot drie miljard frank (bijna een miljard gulden). In november 1986 ging het concern naar de beurs in Parijs om kapitaal aan te trekken voor een snelle uitbreiding. De on derneming stelde zich toen ten doel om een van de drie grootste uitgevers van Europa te worden. De grootste aandeelhouder van CEP is het Franse mediaconcern Havas met een belang van 38,5 pro cent. Andere grote aandeelhouders zijn CLT (onderdeel van RTL Luxembourg) met vijftien procent en Parthena Investissements (on derdeel van Groupe Suez) met tien procent. CEP geeft onder meer de Larousse-encyclopedieën uit. De nieuwe uitgeverscombinatie zal een beursnotering aanvragen. LONDEN (AP) - Ford en de vak bonden zijn gisteren tot een verge lijk gekomen dat een eind moet maken aan de staking in de 22 fa brieken van Ford in Groot-Brittan- nië. Het akkoord wordt morgen voorgelegd aan de 32.000 stakende werknemers van Ford. Als het wordt goedgekeurd kan het werk volgende week maandag worden hervat, aldus vakbondsfunctiona rissen. Het akkoord werd mogelijk na dat de Ford-directie had afgezien van de eis om een cao voor driejaar te sluiten en instemde met een cao voor twee jaar, die voorziet in een totale salarisverhoging van 14 pro cent over twee jaar. Over verande ringen in de werkomstandigheden om tot een grotere flexibiliteit, effi ciëntie en produktiviteit te komen zal per fabriek worden onderhan deld, zo vertelde Mick Murphy, die de onderhandelingsdelegatie na mens de 12 betrokken vakbonden leidde. "Wij zien het als een waar lijk historische overwinning, niet alleen voor de werknemers van Ford, maar ook voor de vakbonds- Akkoord tussen bond en Britse Ford-fabrieken na 9»/21 Ook John Hougham, die de on derhandelingen leidde namens de Britse dochteronderneming van de Amerikaanse autofabriek, uitte zich positief. Hij noemde het ak koord een "potentiële overwinning van het gezond verstand". Hij ont kende dat de Britse Ford een stapje terug had gedaan onder druk van de moedermaatschappij in Detroit of van Ford Europa. De Britse werknemers van Ford hadden op 8 februari het werk neergelegd, nadat de cao-onder handelingen drie dagen eerder wa ren vastgelopen. Het was voor het eerst sinds tien jaar dat bij de Brit se Ford werd gestaakt. (foto AP) Krachtens het gisteren bereikte akkoord zal een fabrieksarbeider met een basisloon van 184 pond (616 gulden) per week in het eerste jaar van de nieuwe cao 197 pond (660 gulden) krijgen. Voorts wordt het basisloon bij ontslag tot 100 procent gegarandeerd, wordt het pensioen verhoogd en komt er een nieuwe ziektegeldregeling. De onderhandelingen over de ni vellering van de secundaire ar beidsvoorwaarden voor fabrieks arbeiders en administratief perso neel zullen binnen twee jaar wor den afgerond en Ford zal aan het eind van die periode een nieuwe loonschaal introduceren. Als gevolg van de staking wer den meer dan 9700 werknemers ontslagen en kwam de produktie in de Ford-fabriek in het Belgische Genk stil te leggen door een gebrek aan Britse onderdelen. Ook de pro duktie in de Ford-fabrieken in West-Duitsland en Spanje was in gevaar gekomen. Ford leed door de staking een produktieverlies van 23 miljoen pond (77 miljoen gul den) per dag in verkoopprijs. BRUSSEL (GPD) De advocaten van de Italiaanse financier Carlo de Benedetti onderzoeken of zij zich via de rechter kunnen verzetten tegen het besluit van de Nederlandse Amro-bank en de Belgische Generale Bank om nauw te gaan samenwerken en uiteindelijk zelfs te fuseren. De Generale Bank behoort voor 13,4 procent tot de Generale Maatscha- pij van Belgie. De Benedetti is al meer dan een maand in een hevige strijd gewikkeld om de controle over de Generale Maatschappij, waarvan hij momenteel minstens 38 procent in handen heeft. De Benedetti heeft een openbaar bod op nog eens 15 procent van de aandelen van de Generale Maatschappij uitstaan. De voorzitter van de Brusselse handelsrechtbank bepaalde vorige week dat de Generale zo lang dat bod loopt (tot 4 maart) geen bezittingen mag verkopen met een grotere waarde van 100 miljoen frank (5,5 miljoen gulden). Om dezelfde reden probeerde De Benedetti gisteren bij diezelfde han delsrechtbank in kort geding gedaan te krijgen dat drie nauw met de Ge nerale verbonden maatschappijen voorlopig geen onderdelen mogen af stoten. Het gaat om het energiebedrijf Tractebel, het chemieconcern Gechem en CBR (cement). De Italiaanse financier vreest dat door het verkopen van onderdelen van de Generale of haar dochters, zijn belang in de maatschapij verwatert. Hij acht de herstructureringsplannen die bij Tractebel, Gechem en CBR aan de gang zijn een bedreiging voor zijn aandelenbezit. De Benedetti vermoedt achter de activiteiten bij de Generale een 'uit verkoop' om voor hem de maatschappij steeds minder aantrekkelijk te maken. Daarom ook overweegt hij stappen tegen de voorgenomen fusie van Amro-bank en Generale Bank. De aandelen van de Generale Maatschappij noteerden gisteren op de Brusselse beurs het recordbedrag van 4870 frank (269 gulden), 130 frank meer dan maandag, maar 860 frank boven het bod dat De Benedetti heeft gedaan. Baggerplatform De Kameel wordt in Taiwan gesloopt ROTTERDAM (ANP) - Zonder ook maar een kubieke meter bag ger te hebben verzet, zal het wan delend baggerplatform Simon Ste- vin naar Taiwan worden gesleept om daar te worden gesloopt. Het aannemingsconcern Volker Stevin gaf in de jaren zeventig het roem ruchte RSV-concern opdracht tot de bouw van het platform. Het bergings- en sleepvaartbe- PAPENDRECHT (ANP) Boskalis gaat in Argentinië een omvangrijk baggerproject uitvoeren, waarmee ongeveer 140 miljoen gulden is ge moeid. De Amro-bank zal de financiering verzorgen. Het gaat om het ver diepen van de 110 kilometer lange toegang naar de haven van Bahia Blan- ca. Het werk zal drie jaar in beslag nemen, zo heeft Boskalis gisteren be kendgemaakt. Boskalis werkt bij deze order samen met de Russische staatsmaat- schappij Technostroy Export, die de hoofduitvoerder is. Technostroy zal de haven van Bahia Blanca moderniseren. Met het totale project is een be drag van 600 miljoen gulden gemoeid, zo hebben Argentijnse kranten ge meld. Slepers Ton Kooren Sleepdienst, die een poging doet het bijna-monopolie van Smit Internationale op het ge bied van de havensleepdierrsten in Rotterdam te doorbreken, heeft bij het ministerie van sociale zaken bezwaar aangetekend tegen het al gemeen verbindend verklaren van de cao die is afgesloten tussen de vakbonden en Smit. Eén van de be zwaren van Kooren is dat het be drijf al jaren valt onder de arbeids- ders in Punjab, zien het wel zitten. Het project levert India 160 miljoen dollar aan buitenlandse valuta op, voorspelt de Agroindustrie Corpo ratie van Punjab (Paic), een van de twee partners. Bovendien, zo ver dedigt het bedrijf de plannen, zou den 20.000 banen worden gecre- eerd in het door werkloosheid ge teisterde Punjab. Meer dan 5.000 boeren, wier het inkomen sinds het hoogtepunt van de 'Groene Revo lutie' stagneert, zouden profiteren van het bedrijf. Bedrijfsspionage De Zweedse regering heeft een Bulgaarse diplomaat uitgewezen, omdat de man zich schuldig zou hebben gemaakt aan bedrijfsspio nage. Volgens de krant Dagens Nyheter was de Bulgaar al terug in land toen de regering hét afgelopen weekeinde besloot hem uit te wij zen. Hij mag niet meer terugkeren op zijn post in Stockholm. Volgens Dagens Nyheter toonde de Bulgaar vooral interesse in geavanceerde technologische ontwikkelingen. Ook de bestuurders van de noor delijke deelstaat houden een vurig pleidooi voor uitvoering van de plannen. Volgens M.S. Gill, finan cieel commissaris in Punjab, zijn er aantrekkelijke afspraken gemaakt met Pepsico. De gezamenlijke on derneming heeft beloofd geduren de tien jaar de helft van de omzet te exporteren om de binnenlandse producenten niet al te zeer in het vaarwater te zitten. Het bedrijf toont een "werkelijk buitengewo ne" wil tot samenwerking, vindt Gill. De critici van de entree van Pep sico op de Indische markt zijn daar niet van onder de indruk, de fris drankfabrikanten voorop. De bin nenlandse frisdrankindustrie bloeide op toen Pepsi's concurrent. Coca Cola, in 1977 uit India werd verbannen. Indische merken als 'Thums Up' en 'Campa Cola' vul den het gat dat de Amerikaanse reus achterliet. De Indiërs consu meren per jaar naar schatting 60 miljoen kratjes van 24 flesjes fris drank. De Pepsicofabriek kan per jaar 45 miljoen kratjes afleveren, een weinig aantrekkelijk perspectief voor de Indische fabrikanten. Zij zeggen dat India met het Ameri kaanse bedrijf het Paard van Troje binnenhaalt. Pepsico heeft geen enkele ervaring in de landbouwin dustrie. Het voorstel een voedsel- verwerkende industrie in Punjab op te bouwen zou slechts een dek mantel zijn om de Indische fris- drankenmarkt, die jaarlijks 15 pro cent groeit, te veroveren. Een tweede groep critici vindt de vestiging van Pepsico "volstrekt nutteloos". Het dagblad 'Tele graph' schreef dat er "veel dingen zijn die we uit het buitenland nodig hebben, maar ook veel dingen die we niet nodig hebben, waaronder Pepsi". De krant noemde het een "politieke fout" als India met de plannen akkoord zou gaan. "Het verbod op Coca Cola was symbo lisch voor de industriële zelfstan digheid van India, die nu opnieuw wordt bedreigd door Pepsico". Een van de leiders van de rege rende Congres-I partij, K.N. Singh, legde het Amerikaanse bedrijf vo rige week het vuur na aan de sche nen. Pepsico is „een dekmantel voor imperialistische krachten", zei Singh. Hij waarschuwde de re gering de nationale veiligheid niet op het spel te zetten voor een flesje cola. De multinational weet zich ge steund door enkele boerenorgani- saties in Punjab, waaronder de machtige Indische Boerenbond (BKU). De bonden rekenen erop dat het nieuwe bedrijf de tuinbouw in Punjab een flinke impuls zal ge ven. Tuinbouw is voor de boeren veel lucratiever dan de verbouw van graan. Volgens landbouwdes kundigen levert een hectare graan 540 dollar op, tegen 1.500 voor een hectare tuinbouwgewassen. Maar dat Pepsico een landbouw- revolutie zou ontketenen, wagen de meesten te betwijfelen. "Het is onwaarschijnlijk dat een investe ring van 14 miljoen dollar voor de verwerking van slechts zeven pro cent van de aardappeloogst iets verandert in een deelstaat waar al 900 fabrieken staan", merkte het gezaghebbende dagblad 'Times of India' onlangs op. PARIJS Het Franse vrouwenblad 'Elle' zal als eerste westerse tijd schrift rechtstreeks worden gepubliceerd in China. De uitgever van Elle, het Hachette-concern, heeft hiertoe een gezamenlijke onderneming opge richt met Shanghai Publishing House. Er worden dit jaar twee nummers gepubliceerd, waarvan het eerste injuli, en in 1989 vier. De Chinese uitga ve van Elle zal ook advertenties bevatten, "zelfs voor produkten die de Chi nezen nog niet kennen", aldus Hachette. Aan de Chinese editie gingen on der meer al een Engelse, Spaanse, Amerikaanse en Italiaanse uitgave vooraf. doto ap) drijf Smit Internationale in Rotter dam heeft het meer dan 30.000 ton wegende gevaarte, ook bekend on der de naam De Kameel, van Vol ker Stevin gekocht en in Taiwan al een koper/sloper gevonden. Woordvoerders van Volker en Smit bevestigden dit gisteren. Beiden wilden niet kwijt hoeveel geld met de verkoop is gemoeid, waarvoor afgelopen maandag het contract is getekend. Gezien het gewicht van de Simon Stevin zal de sloopwaarde vele miljoenen gul dens bedragen. De woordvoerder van Volker zei dat de verkoop van het platform "geen invloed heeft op de resultaten van Volker Stevin, in die zin dat we er geen verlies op lijden". Volgens dezelfde woordvoerder is het concern met Smit overeenge komen dat De Kameel op straffe van een boete ook werkelijk wordt gesloopt. "We willen er natuurlijk geen concurrent bij". Volker heeft volgens hem tot de verkoop besloten omdat de bagger- markt in de loop van de jaren tach tig volledig is ingestort en er daar om nooit werk zou zijn voor het wandelend baggerplatform. Toen Volker het toenmalige RSV-con- cern opdracht voor de bouw van de Simon Stevin gaf was die bagger- markt nog hoopgevend en durfde het bedrijf het uiterst geavanceer de platform te laten bouwen voor ongeveer tweehonderd miljoen gulden. De woordvoerster van Smit zei dat het sleepvaartbedrijf tot ver koop aan een Taiwanese sloper heeft besloten omdat dat veel meer oplevert dan verkoop aan slopers in Nederland of omliggende lan den. De kosten van het transport naar Taiwan worden ruimschoots door de opbrengst gecompen seerd. Volgens de woordvoerster komt dat door de hogere staalprij- zen en de lagere loonkosten in Tai- Rabbani berust DEN HAAG (ANP) De vroegere adviseur van Ogem, Mahmoud S. Rabbani, heeft besloten af te zien van juridische stappen tegen de commissie die een onderzoek heeft ingesteld tegen Ogem. Deze heeft een negatief beeld geschetst van Rabbani's bemiddelingswerk voor Ogem m de jaren 1975-1978 zonder de toenmalige consul van Koeweit te hebben gehoord. De commissie kwam in haar rap port tot de conclusie dat by de overeenkomst van Ogem met Rab bani sprake is geweest van wanbe leid. Op 22 maart kondigde Rabba ni aan bij de Ondernemingskamer van het Amsterdamse gerechtshof een verweerschrift te zullen indie nen tegen de conclusie. Het ging Rabbani hierbij om zyn eer en re putatie.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 7