Poolse ijshockeyers verrassen Zweden 'Ook ik ben wel nerveus' Contracten liggen ldaar voor Sovjets Het houden van vorm Oostduitse rodelaars blijken oppermachtig Samaranch bij de buis SPORT wTTENSDSGTrFEBRUAIÜ1988 CALGARY (SID) - Het Canadese ijshockeyteam heeft gisteren bij zijn tweede optreden in het Olym pische toernooi zijn favorietenrol nog niet kunnen waarmaken. De zesvoudig Olympisch kampioen versloeg Zwitserland met veel moeite (4-2). Polen verraste tegen Zweden 1-12. De eerste periode leverde geen doelpunten op. De rentree van Jim Peplinski, aanvaller van Calgary Flames, bezorgde de ploeg van coach King nieuwe inspiratie. De Canadezen rondden de doelkansen echter slecht af. De Zwitsers wer den teruggedrongen op eigen helft. Pas in de veertiende minuut kon den ze het doel van keeper Burke voor het eerst bestoken. Nadat de teams in het tweede deel beide een keer hadden ge scoord, via Boisvert (24e minuut) en Schlagenhau (31), namen de Ca nadezen pas in de derde periode af stand. Sherven, Yaremchuk en Habscheid vergrootten de marge tot drie treffers. De Zwitsers, die vorig jaar degradeerden uit de A- groep, besloten hun optreden in het uitverkochte Saddledome met een doelpunt van Eberle. De 19.000 toeschouwers hadden voor de krappe overwinning slechts een De p00lse verdediger Andrzej Kadziolka wordt op de huid gezeten door bescheiden applaus over. Canada de Zweed Hakan Sobergren. De Polen hielden de wereldkampioen op 1-1. had het eerste duel tegen Polen ge- (foto AP) wonnen met slechts 1-0. Polen blijft verrassen. Wereld kampioen Zweden werd een punt afgesnoept. De Scandinaviërs kwa men niet verder dan 1-1. Beide tref fers vielen in de tweede periode. Net als na de wedstrijd tegen Cana da reden alle Poolse spelers na af loop van het duel met de Zweden r hun doelman. Deze keer in de flexibele defensie van de Po len te ontregelen. Daarmee was de koek voor de wereldkampioenen, die in de eerste wedstrijd nog met 13-2 van Frankrijk wonnen, al weer op. Slechts 43 seconden na de ope ningstreffer hadden de Polen hun antwoord al klaar liggen toen Jaroslav Morawiecki de gelijkma ker liet aantekenen. Het v het Andrej Hanisch, die de lof met termate sportief duel, gezien het een serie spectaculaire reddingen geringe aantal strafminuten voor ten deel viel. In de eerste wedstrijd had de eigenlijke tweede doelman Gabriel Samulej zich ook uitste- derlaag tegen Zwitserland in de kend gehouden. openingswedstrijd van het Olym- Pas in de 24e minuut slaagden de pische toernooi. De Scandinaviërs Zweden er door Anders Eldebrink erg produktief tegen het CALGARY (ANP) - Vjatseslav Fetisov en Aleksander Kasaton- ov spelen volgend seizoen in de NHL, de Noordamerikaanse ijs hockey liga. De twee Sovjets krij gen toestemming voor de over stap naar de profs als ze in Cal gary de Olympische titel helpen behouden. De Canadese en Amerikaanse clubs voeren, via bemiddelaar Alan Eagleson, ook onderhande lingen over Sergei Makarov, Igor Larionov en Wladimir Kroetov. De Sovjetunie heeft al laten we ten over deze drie niet te willen praten. Ze zijn nog te jong. Daar entegen kreeg Eagleson Wladi mir Kovin en Wladimir Tsjoebk- ov aangeboden. Dit tweetal van dertig werd te oud bevonden voor de reeks van tachtig wed strijden per seizoen. Niet alleen de Sovjetunie is be reid enkele spelers prof te laten worden in de NHL, ook Tsjechoslowakije wil onderhan delen. De profclub Calgary Fla mes heeft een optie genomen op enkele Tsjechen, onder wie de beroemde doelman Hasek. zwakke Frankrijk: 10-1. De man van de wedstrijd was Lehtonen, die een keer scoorde en vier assists gaf. De Fransen, die in het Corral Stadium hartstochtelijk werden ondersteund door het Canadese publiek, kwamen er slechts een moment aan te pas. In de 45e mi nuut, toen de Finnen een voor sprong van 8-0 hadden genomen, maakte Woodburn de enige Franse treffer. Finland moet morgen van Canada winnen om uitzicht op een Olympische medaille te behouden. Wind spelbreker CALGARY (Reuter) - De schans springers hebben gisteren voor de tweede achtereenvolgende dag niet kunnen oefenen voor de Olym pische wedstrijd van de 90-meter- schans. De organisatie gelastte de training af wegens de harde wind. De schansspringers hebben nog slechts vanochtend de kans enkele pogingen van-de 90-meterschans te wagen. De wedstrijd staat voor vanmiddag op het programma. Als de weersomstandigheden niet ver anderen, wordt dit onderdeel uit gesteld. (GPD) Bij verschillende gele genheden was de afgelopen we ken op tv te zien dat de leden van de Nederlandse schaatskern ploeg in het trainingskamp op de racefiets zaten. Dit is feitelijk niet om te trainen, maar om te herstellen. Bij het schaatsen wor den de spieren van de bovenbe nen en billen zwaar belast en vooral op de langere afstanden ontstaat hierin grote vermoeid heid en echte pijn. De schaatsbe- weging kent maar een hele korte ontspanning van deze spieren. Alleen direct na het afzetten en bijtrekken van het been worden de spieren even ontspannen. Al leen tijdens deze korte ontspan ning stroomt het bloed vrij door de spieren. Daardoor hopen zich bij schaatsen gemakkelijk afval stoffen op, waaronder zure pro- dukten. Met name op de langere afstanden geeft deze zuuropho- ping de vaak gehoorde verzu ring. Als een schaatser na de wed strijd lang zou gaan uitrijden, wordt het zuur bij het schaatsen onvoldoende afgevoerd. Daarom wordt na de ijstraining vaak rustig gelopen of gefietst. De re sultaten zullen vanavond moeten uitwijzen of onze rijders voldoen de hersteld zijn. De 5000 meter vanavond, be looft net als de 500 meter een zeer spannend evenement te worden, waarbij de medaillekansen van Visser en Kemkers heel reëel zijn. Gemser heeft zijn hele program ma op de Olympische Spelen af gestemd. Hij kreeg, tijdens de in het voorseizoen gehouden World Cup-wedstrijden, nogal wat kri tiek. De Nederlandse rijders moesten van Gemser vlak voor deze wedstrijden nog zware trai ning doen, waardoor ze minder goed. presteerden. Deze opzet was echter op zich nog niet zo slecht, ook al presteerden de andere lan den toen beter dan de Nederlan ders. Als op deze wedstrijden erg goed gepresteerd zou zijn, waren onze jongens mogelijk in de favo rietenrol geplaatst. Dit is een mentale last die niet moet wor den onderschat. Tegenvallende prestaties daarna ondermijnen maar al te vaak het zelfvertrou wen. Het is dus maar zeer de vraag of de Zweed Gustafson en de Noor Karlstadt in Calgary de vorm van het voorseizoen hebben kunnen handhaven. Het houden van de vorm en het pieken op bepaalde wedstrijden is in de sport nog steeds het aller moeilijkste voor een coach. Dat is de reden dat, net als bij veel an dere sporten, gebruik wordt ge maakt van zogenaamde periodi sering. Het komt erop neer dat door het jaar heen periodes van zware training met periodes van lichte training worden afgewis seld. Juist in de periode van lich te training herstelt de sporter en is hij in staat goede prestaties te leveren. Het is de kunst van de trainer ervoor te zorgen dat de rustige periodes samenvallen met belangrijke wedstrijden. Dat dit niet altijd een garantie is voor goede wedstrijdresultaten bewijst de praktijk. Is de training niet goed ge pland dan kan het hele team fa len. Ik denk dat ook het minder goed presteren van de Zweedse cross country-skiërs door een minder gelukkige trainingsplan ning is veroorzaakt. Soms zijn het maar kleinigheden die roet in het eten kunnen gooien. Bij top- training kan alles wat iets an ders is dan de atleet gewend is, voor snellere vermoeidheid zor gen. Zo kan ik mij herinneren dat we eens in een hotel logeerden waar de lift kapot was. De kof fers moesten door ons enkele trappen op worden gesjouwd. Dit was voldoende om iedereen de volgende dag wat stijve spie ren te bezorgen waardoor het scherpe er net af was en de pres taties tegenvielen. Het is ook be kend dat de legendarische Kees Verkerk zijn buitenlandse colle ga's weieens heeft uitgenodigd voor een partijtje voetbal. Omdat ze dat niet gewend waren liepen ze de volgende dag stijf van de spierpijn en was Verkerk superi eur op het ijs. Wat vanavond betreft ver wacht ik dat er wéleens fantasti sche dingen kunnen gaan gebeu ren op de 5000 meter. Er zullen vermoedelijk onwaarschijnlijke tijden op de klokken komen en een scherper stellen van het we reldrecord lijkt me zelfs zeer waarschijnlijk. Vanwege de mindere luchtweerstand in het op 1100 meter liggende Calgary kan onder gelijke omstandighe den ongeveer tien seconden snel ler worden gereden op de 5000 meter dan in Heerenveen. Als daarbij ook nog eens een lage drukgebied boven de Canadese olympische stad ligt, kan het nog sneller. HARM KUIPERS Mi<Hotto6a: Eerst prijs1 winnaar, die bruto f. 217.446,80 ont vangt, tweede prijs: 1 winnaar, die bruto f. 150.000," ontvangt. Derde prijs 127 deelne mers. die elk f. 856,- ontvangen, Vierde prijs: 3.948 deelnemers, die elk f. 27,50 ontvangen, Vijfde prijs: 53.791 deelnemers, die elk f. 5,- ont vangen. Cijferspel nr. 6a (vaste prijzen): Zes cijfers goed 1 winnaar. Vijf cijfers goed: 4 deelnemers. Vier cijfers goed: 15 deelnemers, Drie cijfers goed: 209 deelnemers, Twee cijfers goed: 2.085 deelnemers. Mannen EREDIVISIE: Den Helder - Red Giants 76-59, Weert - Akrides 80-67. Hoofdrol schaats-scheidsrechter Jan Charius bij Spelen: De Oostduitse Ute Oberhoffner heeft de leiding bij het rodelen. CALGARY (SID/DPA/RTR) - De Oostduitse vrouwen snellen bij het solo-rodelen naar een drievoudige triomf. Halverwege de wedstrij den, na de eerste twee manches, heeft Europees kampioene Ute Oberhoffner de leiding, voor Steffi Walter en wereldkampioene Cer- stin Schmidt. De vierde plaats is in handen van de Westduitse Veroni- ka Bilgeri. Het verschil met het Oostduitse trio is voor Bilgeri hoogstwaarschijnlijk te groot om zich nog in de strijd om de medail les te kunnen mengen. Tussen Schmidt en de rodelaarster uit Gaissach zit een marge van 0,598 seconden, hetgeen op het ijskanaal van Calgary een afstand van enkele meters betekent. Dat is in deze tak van sport, waar de onderlinge glij- snelheid maar in zeer geringe mate afwijkt, onoverbrugbaar. De ver schillen tussen de nummer één en drie zijn veel kleiner. Oberhoffner ligt slechts 0,038 seconde voor op Walter, die op haar beurt Schmidt niet meer dan 0,097 seconde achter zich weet. BOB - De Olympische strijd in de tweemansbobslee heeft komend weekeinde plaats zonder wereld kampioen Ralph Pichler. De Zwit ser was gisteren tijdens de training met zijn nieuwe remmer Dietsche beduidend langzamer dan twee overige duo's uit zijn land, Hilte- brand/Kiser en Wedur/Acklin. De snelste teams kregen de voorkeur. CALGARY (GPD) - In een han domdraai regelde Jan Charisius de loting voor de 500 meter. De 'chief- referee from the Netherlands' las in zo'n hoog tempo de namen op de deelnemerslijst voor, dat zijn hel pers het amper konden bijbenen. De lootjes verdwenen razendsnel in een bokaal en binnen een kwar tiertje was het allemaal gepiept. De eveneens achter de tafel gezeten Fransman Jean Heckly fluisterde hem in het oor dat hij het tijdstip voor de volgende loting nog even moest aankondigen. Jan Charisius schudde het hoofd, besloot de kor te bijeenkomst („This is the end of the drawing") en verduidelijkte la ter: „Wanneer er voor de vijf kilo meter wordt geloot staat in de pa pieren. Dat lees ik dus niet voor. Ze zoeken het maar op". De noodzakelijke procedure, die aan elke wedstrijd vooraf gaat, is voor Jan Charisius gesneden koek. Hij is al 25 jaar schaats-scheids rechter, had of heeft nog talrijke andere functies, maar als hoogste baas op het middenterrein van de Olympische ijshal voelt de man uit Leeuwarden zich in zijn element. Vereerd ook? Charisius: „Het is niks anders dan een WK, EK of een wedstrijd om de Wereld Cup. Alleen de coaches en de rijders zijn meer ge spannen. Het is inderdaad een eer dat je scheidsrechter op de Olym pische Spelen bent, maar een hoogtepunt wil ik het niet noemen. Ik werd eens uitgenodigd als assis tent-scheidsrechter bij een WK in Bislett, waar destijds nog 30.000 kwamen. Ik zat toen nog CALGARY (ANP) - Juan Anto nio Samaranch heeft veertien te levisietoestellen laten plaatsen in zijn hotelsuite te Calgary. De voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité krijgt zo het beste overzicht van de gebeurte nissen bij de Winterspelen. Voor zijn persoonlijke fitheid gaf de Catalaan opdracht een rekstok en gewichten te brengen. Sama ranch' vrouw is lang niet zo in sport geinteresseerd als haar man. Het personeel van het Palli- ser-hotel wordt elke dag naar de videotheek gestuurd om een paar speelfilms op te halen. Samaranch en de overige IOC- leden, onder wie Anton Geesink, worden in Calgary bedolven on der de cadeaux, zoals skischoe nen, -pakken en -latten, hand schoenen, parka's, truien, glas- en aardewerk, houten figuren, sculpturen, schilderijen en etsen en veel electronische appara tuur. nergens in, in geen enkele sie en dat vond ik nou een grote eer. Nu zit ik in de technische com missie en dan gaat het toch gemak kelijker". Charisius is aangewezen door de voorzitter van de ISU, de Noor Olaf Poulsen en op voordracht van de Canadese bond. Hij moest toen eerst aan de Russische bond vra gen voor het WK te mogen bedan ken. Charisius: „Poulsen zei, dat heb ik al voor je geregeld. Toen maakte ik tegen hem een grapje. Ik zei, ga maar even zitten, ik ben nu de hoogste van de ISU, want de voorzitter wijst de scheidsrechters aan en dat mag ik nu zelf doen. Ik mocht voor Clagary kiezen tussen de heren en de dames. Ik heb de he ren maar genomen, bij de dames is een andere scheidsrechter en zijn ook andere starters". Weerbericht Voor het WK van vorig jaar in de Thialf-hal kreeg Charisius de la chers op zijn hand door gewoonte getrouw het weerbericht voor te le zen. „Dat staat in de regels", wierp hij onmiddellijk tegen. Maar daar van is Charisius in Calgary toch maar afgestapt. Bij de wedstrijden kiest hij meestal positie ter hoogte van de coaches, waar de schaatsers van baan wisselen. „Het is de meest kritieke plek. Als ik ver moed dat er wat kan gebeuren, loop ik dichter naar de bocht en roep: wees voorzichtig en dan in het Engels. Het is niet verplicht dat te doen. Er staat ook nergens dat het niet mag, maar je bent er voor de rijders. Bij de World Cup, hier in december, vond ik het jammer dat bij het insteken van de bocht enke le rijdsters direct gediskwalifi ceerd werden. Het is mijn gewoon te eerst de coach te waarschuwen. Dat is niet meer dan fatsoenlijk en ik blijf bij hem staan om te contro leren of hij dat ook aan zyn ryder doorgeeft. Maken ze opnieuw de zelfde fout, dan moet ik wel ingrij pen. Je moet te regels naleven". De coaches, zo is zijn ervaring, blijken vaak niet geheel op de hoogte van de reglementen. „De meesten kennen de regels onvol doende", zegt hij en noemt een voorbeeld. „Als op de kruising twee tegen elkaar komen, zet je de schuldige er uit. Dat is dus degene die uit de binnenbaan komt. De beide coaches zijn na zo'n botsing wel naar me toe gekomen en zei den, je hoeft niets te doen, wij pro testeren niet. Ook al wordt geen protest ingediend, als er een bot sing is moet je tot diskwalificatie overgaan. En dacht je dat zo'n be slissing niet moeilijk is? Ik heb zelf meegedaan aan de Olympische Spelen van 1952 in Oslo en ging op de 500 meter onderuit. Dat kwam toch weer even op toen ze hier zon dag ook vielen". En wat de regels betreft wil Cha risius tevens verduidelijken dat bij het passeren van de eindstreep de tijd stopt zodra de punt van de voorste schaats tussen de elektro nische ogen doorgaat. „Soms is ie mand ér met zijn hoofd eerder, maar de schaats is bepalend. Je ziet tegenwoordig dat velen één voet ver vooruit strekken. Gaat iemand vallend door de finish, dan is de tijd niet juist. We nemen dan de hand- tijd en tellen daar tweetiende se conde bij". Geheimen Wijlen Henny Roos bracht Jan Charisius de geheimen van de arbi trage bij. „Jaren liep ik mee als zijn assistent. Op den duur maakte hij er een gewoonte van om te zeggen, Jan, je redt je wel hé, ik ga even naar binnen. Dan zag je hem de he le middag niet terug en stond je er alleen voor. Daar leer je van". Het grootste respect heeft Chari sius voor zijn collega's op de voet balvelden. „Die zien op de tv dat ze een fout hebben gemaakt en staan er de volgende zondag toch weer. Wij hebben maar twee maal per jaar een wedstrijd en dan is alles weer voorbij. Mijn assistent Tore Ramton en ik hebben onze sporen verdiend. Toch kun je altijd wel eens de plank misslaan en dat wordt je dan erg kwalijk genomen. Maar de winnaar hoor je nooit over slecht ijs klagen", zegt de Fries, die de Elfstedentocht van 1954 als der de beëindigde. Zelfs in de arena van Calgary, waar het weer buiten de deur wordt gehouden, heeft volgens Charisius niet iedereen exact de zelfde ijscondities. „Dat krijg je nooit precies gelijk. Na het eerste paar zijn de bochten al een beetje kapot en dat gaat steeds verder. Er kan ook te veel water opkomen, maar er is al bewezen dat ze hier goed ijs kunnen maken. Iedere schaatser heeft een persoonlijke voorkeur, dat hou je altijd". Nerveus Bij het komende ISU-congres kan de 60-jarige Jan Charisius an dermaal op de internationale star- terslijst worden geplaatst. „Dat zou dan voor weer een periode van vier jaar zijn en daar moet ik maar vanaf zien. Ik heb alles meegemaakt en als ik de Olympische Spelen goed doorkom is dat een mooie afslui ting". In de zenuwachtige omge ving tracht Charisius zijn kalmte te bewaren. „Ik mag niet laten blijken dat ik ook best een beetje nerveus ben, want hoe zouden de coaches reageren als ik bloednerveus heen en weer stapte. Toen ik de eerste keer hoofdscheidsrechter was, kon ik de soeplepel niet naar de mond krijgen. Die trilde helemaal, 's- Avonds bij het banket lukte het wel. Maar als het laatste paar van de tien kilometer is geweest, ben ik blij dat het is afgelopen". Prins oefent in Calgary op schaatsbaan CALGARY (ANP) - Ook Prins Willem-Alexander heeft de ge noegens van het indoorschaat- sen mogen ondervinden. Nadat hij twee jaar geleden als W.A. van Buren de Elfstedentocht volbracht, verscheen de kroon prins gisteren plotseling op het Olympic Oval in Calgary. De prins werd begeleid door bondscoach Henk Gemser. in het aangenaam gereguleerde klimaat van het overdekte sta dion legde hij enige rondjes af. De koninklijke hoogheid had afgezien van een trainingspak dat met veel reclame was ver sierd. Zijn commerciële uit monstering bij de Elfsteden tocht ontlokte destijds nogal wat kritiek en werd zelfs in de Tweede Kamer aan de orde ge steld. De prins was met zijn broer Constantijn zondag al ge tuige van Jan Ykema's zilveren 500 meter. Het prinselijk duo blijft tot morgen in Calgary. BUITENI. VOETBAL PORTUGAL Beker: Aves Benfica 0-2, Boavista - Estrela d'A- madora 1-0 (na verlenging), Felgueiras - Guima- raes 0-1Paredes - Setubal 0-1Braga - Vila Real 5-2, FC Porto Estoril 0-0. LSB-competrtie (vijfde ronde): Promotieklasse: Philidor 3 - Lisse 1 3-5; Noord- wijk 1 - Philidor 4 2 1/2-5 1/2; Leiderdorp 1 - Kat wijk 1 2 1/2-5 1/2; Oegstgeest 1 - Leithen 1 6 1/2-1 1/2. Stand: 1 Lisse 1 10-25 1/2; 2 Philidor 4 6-23; 3 Oegstgeest 16-22; 4 Philidor 3 6-201/2:5 Leider dorp 1 5-18 1/2; 6 Katwijk 1 4-19 1/2; 7 Leithen 1 3-15 1/2; 8 Noordwijk 1 0-15 1/2. Eerste klasse A: VTL1 - Bodegraven 1 31/2-41/2; Philidor 5 Lei derdorp 2 6 1/2-1 1/2; Nieuwkoop 1 - Zoeterwou- de 1 5-2 voorl: Alphen 2 - Roelofarendsveen 1 Nieuwkoop 1 en Roelofarendsveen 1 6-€2 1/2; 5 Philidor 5 6-21 1/2; 6 Leiderdorp 2 3-13 1/2; 7 Zoeterwoude 1 2-17 1/2; 8 VTL 1 1- Eerste klasse B: Rijnsburg w 1/2-2 1/2; LSG 4 - Noordwijkerhout 1 5-2 voorl; Sassenheim 1 - Philidor 6 1 1/2-6 1/2; Op Eigen Wieken 1 - Voorschoten 3 4-3 voort. Stand: 1 LSG 4 9-25 voorl; 2 Voorschoten 3 7-21 1/2 voorl; 3 Op Eigen Wieken 1 5-22 voorl; 4 Philidor 6 5-20; 5 Noordwijkerhout 1 5-19 voorl; 6 Rijnsburg 1 4-17; 7 Sassenheim 1 4-16; 8 Oegst geest 2 1-15. Ronde Middellandse zee Proloog: 1Wojtinek (Fra) 2,5 km in 2 minuten en 53,44 seconden, 2. Nijdam (Ned) op 0,25 s den, 3. Peiper (Aus) 0,60,4. Breukink (Ned) 1,09, 5. E. van Hooydonck (Bel) 1,15,6. Vandenbrouc- Seoul houdt deur nog open SEOUL (AFP) De toekomstige president van Zuidkorea, Roh Tae- Woo, heeft dinsdag in een inter view met het Japanse persbureau Kyodo laten weten dat wat hem be treft Noordkorea nog steeds kan inschrijven voor de Olympische Zomerspelen. Volgens Roh, die op 25 februari wordt geinstalleerd, kan het buurland tot vlak voor de openingsceremonie op 17 septem ber kenbaar maken dat het alsnog zal deelnemen. ke (Bel) 1,41, 7. Solleveld (Ned) 1,88, 8. Van Lancker (Bel) 2,30,9. Colotti (Fra) 2,37,10. Mot- tet (Fra) 2,47. Ronde Valancia Proloog: 1Machler (Zwi) 6.5 km in 8 minuten en 14 seconden. 2. Blanco Villar en J. Gorospe (bei den Spa) op zes seconden, 4. Da Silva (Por) 0.07, 5. Ackermann (Zwi) 0.08,6. Wellens (Bel) enGölz (WDI) 0.09, 8. Ducrot (Ned) 0.12, 9. Suycker- buyck (Ned) 0.13,10. Kelly (Ier) 0.14,11. Nijboer (Ned) 0.15,12. Pino (Spa) en Bondie (Fra) 0.18, 14. Maassen (Ned) en Martin (Spa) 0.19. Hilversum EERSTE KOERS. 2000 meter: 1. Bovenpad Helm (C. Pino) 2.45,2 - 1.22,6, 2. Captain M, 3 Calypso Prince. Niet gestart: Brightboy V. Toto: winnend 4.10, plaats 1,101,60 2,60. koppel 4,90, trio 95,90. TWEEDE KOERS. 2000 meter: 1. Crown Jewel (J. Pool) 2.46,7 -1.23,4,2. Bella Unjo, 3. Ballerine II. Niet gestart: Co Co Groenhof, Charming Pearl, Bangladesh S. Toto: winnend 2,50, plaats 2,50 5,80, koppel 5,90, trio 35,40. DERDE KOERS, 2000 meter: 1. Bliksem V (L Dooper) 2.40,7 -1.20,4.2. Bravo Zijpveld, 3. Zus van Ysvink. Niet gestart: Antares J. Toto: winnend 2,30, plaats 1,10 1,10 1,00, koppel 29,40, trio 82,50. VIERDE KOERS, 2440 meter: 1. Ashley Siro (C. de Leeuw) 3.20,1 -1.22,0,2. Baron Wilkes, 3. Zu- viel Anjo. Niet gestart: Aro S, Yegua. Toto: win nend 2,00, plaats 1,40 6,30 3,90, koppel 18,70, trio 273,50. VIJFDE KOERS, 2000 meter: 1. Bosvink T (T. Smeding) 2.44,0 1.22,0, 2. Yankee Staaweide, 3. Assay B. Niet gestart: Zustura D. Toto: winnend 1,30, plaats 1,30 2,90, koppel 6,00, trio 35,80. ZESDE KOERS, 2440 meter: 1Zelma del Sol (A. Suykerbuyk) 3.16.6 -1.20,6, 2. Wodjek, 3. Ylius O. Niet gestart: Vareljo B. Toto: winnend 3,00, plaats 1,40 2,60 3,30, koppel 16,80, trio 232,70. ZEVENDE KOERS, 1609 meter: 1. Blanchefleur (W. Duivenvoorden) 2.08,3 -1.19,3,2. All Ameri can, 3. Arnold uit Best. Toto: winnend 10,40, plaats 2,20 1,70 3,20, koppel 14,10, trio 691,00. ACHTSTE KOERS, 2000 meter: 1. Antrapid Al- dorp (G. v. Eykelenborg) 2.39,5 -1.19,8,2. Anne Neyenrode. 3. Zeppelin. Toto: winnend 6,10, plaats 1,10 1,001,40, koppel 3,40, trio 151,40. NEGENDE KOERS, 2000 meter: 1Zaffra Voltary (J. de Boer) 2.39,6 1.19,8, 2. Ydo Morgan, 3. Annfine Mountain. Niet gestart: Zozo Oldeson. Toto: winnend 6,30, plaats 1,501,901,70, koppel 33,20, trio 216,90. TIENDE KOERS. 2000 meter: 1Way to Fortuna (Mej. M. Neelen) 2.38,2-1.10,1,2. Woensdag, 3. Ygor Peterhof. Niet gestart: Ysvink K. Toto: win nend 4,00, plaats 2,60 1,80, koppel 3,00, trio 32,10. ELFDE KOERS, 2440 meter: 1. Zarpa (H. Schoonhoven) 3.16,9 -1.20,7, 2. Yersin, 3. Wer velwind C. Toto: winnend 4,90, plaats 1,20 1,50 1,00, koppel 12,60, trio 68,80. TOTALISATOROMZET386.227,00. LEIDSE BILJARTBOND EERSTE KLASSE: Waag - UVS 2 9-0, Vriend schap - Landzicht 4-4, TOP - UVS 8-1Spijkerbak - Den C 6-3 2-6, West Side Spijkerbak 2 7-1, Bristol 2 - Waag 2 - Vriendschap 2 2-6 DERDE KLASSE: Alpha Bar - 't Wachtje 4-4 't Zuid 2 Heul 2-6, DOS Morskwartier 2-6, UVS 3 - Waag 3 5-3 VIERDE KLASSE: Morskwartier 2 Spijkerbak 3 6-2, Waag 4 - Landzicht 2 5-3, TOP 3 - Morspoort 2 0-9, DGL Stompwijk 2 8-1 VIJFDE KLASSE: Vriendschap 3 Heul 3 4-4, TOP 4 - Waag 5 4-4, TOG 2 - Carambole 3 (regl) 4-4, N44 - LANDZICHT 3 4-4 Stand: TOP 4 72-44, DOS 3 70-44, Landzicht 3 70-45, TOG 2 63-51Waag 5 60-53, Carambole 3 59-55, N44 45-76, Vriendschap 3 43-84, Heul 3 42-72 ZESDE KLASSE: Spijkerbak 4 - Heul 4 4-4, UVS 4 Zuid 3 9-0, Deyl 2 - Morskwartier 3 6-2, DOS 4 - Pinguin 2 4-4, Stompwijk 3 - Waag 6 6-2 Stand: Morskwartier 3 89-46, Deyl 2 84-48, Stompwijk 3 84-49, Pinguin 2 69-62, Spijkerbak 4 62-68, DOS 4 61-71Heul 4 58-74. Waag 6 54-76, UVS 4 53-79, Zuid 3 46-87 ZEVENDE KLASSE: Wachtje 2 - DOS 5 5-3, Wa pen van'Voorschoten Katwijk 2 9-0, Spijkerbak 5 - Waag 7 9-0, Alpha Bar 2 Carambole 4 9-0, TOP 5 - TOG 3 4-4 Stand: Alpha Bar 2 85-46, TOG 3 79-55, DOS 5 78-53, Wapen van Voorschoten 77-55. Katwi|k 2 67-67, Wachtje 2 61-69, Waag 7 60-72, Caram bole 4 56-66, Spijkerbak 5 53-81, TOP 5 45-88 ACHTSTE KLASSE: TOG 4 - Morspoort 3 6-2, Waag 8 - West Side 2 2-6, Stompwijk 4 - DOS 6 6- 2, Verkerk TOP 6 6-2 Stand: West Side 2 90-36, Morspoort 3 70-44, TOG 4 61-53, Waag 8 60-55, Stompwijk 4 57-57, TOP 6 57-57, Verkerk 49-73, DOS 6 43-72, Alpha Bar 3 37-77 IJSHOCKEY Finland - Frankrijk 10-1 (4-0,4-0 en 2-1Zweden - Polen 1-1 (0-0,1-1,0-0), Canada - Zwitserland 4-2(0-0,1-1,3-1). Canada 2 2 0 0 4 5-2 Zweden 2 110 3 14-3 Finland 2 1 0 1 2 11- 3 Zwitserland 2 10 12 4-5 Polen 2 0 111 1-2 Frankrijk 2 0 0 1 0 3-23 KUNSTRIJDEN I. Gordejeva/Grinkov (Sov) 1,4 punten, 2. Valo- va/Vasiljev (Sov) 2,8, 3. Watson/Oppegard (VSt) 4,2, 4. Selezneva/Makarov (Sov) 6.4. 5. Wach- sman/Wagoner (VSt) 6,6, 6. Benning/Johnston (Can) 9,0,7. Schwarz/König (ODI) 10,4,8. Houg- h/Ladret (Can) 11,2, 9. Brasseur/Eisler (Can) II,8,10. Seybold/Seybold (VSt) 14,0,11. Groh- /Maletz (WDI) 16,2,12. Peake/Naylor (GBr) 16,8, 13. Cushley/Cushley (GBr) 18.6, 14. Mei/Wei Li (Chi) 20,0. Knapova en Novotny (Tsj) zegden af RODELEN Vrouwen Stand na twee manches: 1. Oberhoffner (Odl) 1.31.963, 2. Walter 1.32,001, 3. Schmidt (Odl) 1.32,098, 4. Bilgeri (Wdl) 1.32,696, 5. Antipova (Sov) 1.32,847.6. Doyon (Can) 1.32,968,7. Dani- lina (Sov) 1.33,044, 8. Warner (Vst) 1.33,052, 9. Myler (Vst) 1.33,390, 10. Oberhuber (Ita) 1.33,683. SKIËN COMBINATIE Afdaling 1. Zurbriggen (Zwi) 1.46,9, 2. Piccard (Fra) 1: 47.38,3. Belczyk (Can) 1:48.24,4. Duerr (Wdl) 1 48.30, 5. Strolz (Oos) 1:48.51, 6. Ple (Fra) 1: 49.06, 7. Zehentner (Wdl) 1:49.16, 8. Wasmeier (Wdl) 1:49.32,9. Eriksson (Zwe) 1:49.52,10. Bell (Gbr) 1:49.54,11Mader (Oos) 1:49.56,12. Sbar- dellotto (Ita) 1:49.57,13. Alphand (Fra) 1:49.60, 14. Cretier (Fra) 1:50.04, 15. Gstrein (Oos) 1: 50.20

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18