'Even wennen, in het groen' Den Haag krikt zelfvertrouwen Feyenoord op Ajax één verder in beker 'Reds' zijn op weg naar record Werder komt niet langs amateurclub Maradona is weer niet te stuiten Maar van heimwee heeft Frank Rijkaard geen last Dubbel verlies Real 'We zijn al bezig met Europese duels' PAGINA 14 MAANDAG 15 FEBRUARI 1988 DEN HAAG (GPD) - Sinds de scheidende voorzitter Dé Stoop heeft uitgeroepen dat "degradatie voor FC Den Haag geen ramp is", lijkende voetballers uit de residen tie zich in deze voetbaljaargang niet al te druk meer te willen ma ken. Dat kwam Rinus Israel gister middag goed uit want de oefen- meester van het kwakkelende Feyenoord zag zijn formatie ten koste van FC Den Haag het zelfver trouwen wat opvijzelen. De royale 0-4 overwinning in de derde beker ronde noemde Israel "een opsteker van jewelste". Maar de Amster dammer in Rotterdamse dienst was wel zo verstandig om niet al te verstrekkende conclusies te ver binden aan de eenvoudige triomf op de verliezende finalist van vorig jaar. "Daarvoor werd het ons gewoon te makkelijk gemaakt", hield Israel na afloop de realiteit in het oog. Het zwakke Haagse verweer wekte ui teraard de ergernis van Israels col lega Van de Meent uiteraard die achtervolgens Mario Been, Dave Mitchell en de invallers Ed Roos en Regi Blinker (voor Keje Molenaar en René Hofman) verdedigingsfou- ten zag afstraffen. Dat de thuisclub gisteren in het Zuiderpark open huis hield was volgens Van de Meent het gevolg van de dreun die Sjaak Troost al direct na het begin- signaal van Ignace van Swieten uit deelde. De Rotterdamse verdediger kwam in een luchtduel ongelukkig in botsing met tegenstander Edwin Purvis die vervolgens roerloos op de hobbelige grasmat bleef liggen. De Hagenaar moest met een her senschudding naar het ziekenhuis worden afgevoerd en de schrik zat er bij ploeggenoten meteen stevig VOLENDAM (GPD) - Voor Ajax 2 kwam gistermiddag in Volendam een einde aan het bekeravontuur. Hoewel de reserves Volendam uit schakelden (2-3), na eerder dit sei zoen Sparta (2-1) en FC Groningen (3-1) opzij te hebben gezet, meldde het bestuur na afloop dat Ajax in de kwartfinale met het eerste elftal zal aantreden. De selectie werd zater dagochtend al van dat standpunt op de hoogte gebracht. De reglementen van de KNVB staan (nog) toe dat Ajax 1, uitge schakeld door FC Den Bosch, het stokje van het tweede elftal over neemt. Gisteren bleef de wisseltruc overigens uit, tegen de zin van het technisch trio in dat ook in Volen dam al met de sterkst mogelijke opstelling had willen verschijnen. Het bestuur besliste evenwel vrij dagavond dat het tweede team het nog een keer mocht proberen. „Want dat is de jongens na die wedstrijd tegen Sparta al toege zegd", lichtte algemeen directeur Arie van Eijden toe. „We konden dus eigenlijk niet terug. Toen wis ten we echter nog niks van het hi aat in de reglementen en dachten we dat spelers die 23 of meer wed strijden in het eerste hadden ge speeld, niet meer voor het tweede elftal mochten uitkomen. Dat blijkt dus niet waar te zijn. Daar komt bij dat het bekertoernooi met Ajax, Feyenoord en mogelijk ook PSV bij de laatste acht, weer een extra dimensie heeft gekregen. Het tweede elftal zal zich vanaf nu op de competitie om de districtsbeker richten en wordt hartelijk bedankt voor de bewezen diensten". in. Van de Meent: "Die klap zijn we niet meer te boven gekomen. We waren veel te timide en hebben ons in de beginfase het kaas van het brood laten eten". Waardoor de bekerontmoeting, die in het verleden nog wel eens wat spektakel op het veld oplever de, al na een handvol minuten was beslist. De 0-1 van Been, een direc te vrije trap waar de nauwelijks van een enkelblessure herstelde René Stam zich grandioos op verkeek, betekende voor Den Haag meteen de genadeklap. De thuisclub, met de van Dinamo Zagreb geleende Joegoslaaf Buro Kuzmanovic voor het eerst in de basis en delend in de malaise, kon in aanvallend opzich namelijk geen enkele vuist maken. De Rotterdamse verdedigers hadden van het door Karei Bou- wens, Ron de Roode en Leo Schel- levis gevormde aanvalstrio zo wei nig te duchten dat zij rustig hadden kunnen aansluiten bij hun luidd- ruchtige supporters die in de twee de helft achter het doel van Joop Hiele een heuse polonaisé liepen. Voor Van de Meent is het te hopen dat zijn pinchhitter Remco Boere spoedig is opgelapt, want de met een enkelblessure tobbende top scorer is wellicht in staat de vrije val van FC Den Haag (na de winter stop vier nederlagen op rij en een doelsaldo van 2-18) te stuiten. "Maar ik denk niet dat mijn aan wezigheid op het veld vanmiddag tot een andere uitslag zou hebben geleid", stelde Boere zelf nader hand nuchter vast. "Daarvoor ging er gewoon veel te veel mis. Dat is trouwens de laatste tijd wekelijks het geval. Een mentale kwestie, op dit moment zit het bij ons bovenin niet goed. Het enige dat ons rest is met z'n allen de mouwen opstro pen en keihard gaan werken. Als we dat niet doen, speelt Den Haag volgend jaar weer in de eerste dvi- Dat mag dan volgens de voorzit ter geen ramp zijn, de Haagse aan hangers zouden daar wel eens heel anders over kunnen denken. Na de degradatie van zes jaar geleden sta ken zij de houten eretribune in brand en zaterdagavond kon de po litie nog maar net voorkomen dat het Zuiderpark onder water werd gezet uit onvrede over het trage verloop van de verbouwing van de Noord-tribune. Die had gistermiddag feestelijk moeten worden heropend, maar bleef uiteindelijk dicht op last van de gemeente Den Haag omdat er nog teveel puin rond het renovatie object lag. Een financiële tegenval ler voor de degradatiekandidaat die nu slechts 8000 belangstellen den kon huisvesten in de zwaar be waakte voetbalveste waar de poli tie slechts met moeite kon voorko men dat Haagse en Rotterdamse oproerkraaiers elkaar in de haren zouden vliegen. Maar zo onvriendelijk als de sfeer rond het veld was, zo gemoe delijk ging het er aan toe in de are na waar de thuisclub zich een over- vriendelijke gastheer toonde. Vooral daardoor behield Feye noord de kans een mager seizoen nog enigszins op te fleuren met een bekersucces(je). JAAP VISSER LONDEN (ANP) - Liverpool is aan een formidabel seizoen bezig in Engeland. Zaterdag versloe gen de Reds Watford met 4-1, de twintigste overwinning uit 26 competitiewedstrijden. Liver pool speelde zes keer gelijk en nadert het eigen record van 1973/1974. In dat seizoen bleef Li verpool 29 wedstrijden zonder nederlaag. Tegen Watford, dat onder het bewind van de nieuwe manager Harrison zeven duels ongeslagen was gebleven, had Liverpool geen moeite te winnen. Be- ardsley scoorde twee keer, de Engelse topscorer (21) Aldridge één keer en Barnes zorgde voor 4-0. Luther Blissett tekende voor de enige treffer van Watford. Dat betekende de eerste tegengoal voor Liverpool in elf wedstrijden op rij. Liverpool, vorig jaar tweede van Engeland achter Everton, heeft nu al 66 punten achter de naam. De ploeg van coach Dalg- ljsh heeft twaalf punten voor sprong op Manchester United, dat twee wedstrijden meer heeft gespeeld. De beslissing over het Engelse kampioenschap lijkt al gevallen. Manchester won met 2- 1 bij Chelsea. Verdediger Bruce, kort geleden van Norwich ge kocht, maakte zijn eerste doel punt voor de Mancunians. Mid denvelder O'Brien maakte de tweede treffer. De derde plaats bleef in han den van Nottingham Forest, dat zijn manager Clough begeerd weet door de voetbalbond van Wales. Nottingham kwam bij Southampton door Colin Clarke op achterstand. Nigel Clough, zoon van manager Brian, maakte een minuut voor rust gelijk. Ti telverdediger Everton tenslotte kwam na enkele bekerkarweien weer succesvol in actie voor de normale competitie. Queen's Park Rangers werd door treffers van Parker en Pointon met 2-0 verslagen. HAMBURG - Werder Bremen, de lijstaanvoerder in de Bundesliga, is slordig in het bekertoernooi. De topclub van het Westduitse voetbal moet op herhaling tegen de amateurs van Pforzheim, die zaterdag een achterstand van 0-1 wegwerkten en zich in de verlenging staande hiel den, 1-1. Werder stootte zich daarmee voor de tweede keer aan een zelfde steen, tegen Wolfsburg namelijk werd in een paar minuten een voorsprong van 4-1 weggegooid. Pforzheim, dat eigenlijk alleen maar een afgang wilde voorkomen, moet voor de tweede wedstrijd naar Bremen, waarmee de kansen van de Württembergers te verwaarlozen zijn. Eén amateurploeg is wel ze ker van een plaats in de kwart-finales, namelijk Viktoria Aschaffen- burg, dat het amateurduel bij Hessen Kassei met 1-0 won. Hamburger SV versloeg Kaiserslautern met 2-1 en Ürdingen en Borussia Dort mund moeten voor de tweede keer in het veld, na het gelijke spel van 3-3. Eerder hadden Eintracht Frankfurt en Fortuna Köln zich al ge plaatst. Werder begon het duel tegen Pforzheim in overeenstemming met het klasseverschil. Al na zes minuten scoorde de Noor Brathseth en zorgde daarmee in feite voor de voortzetting van de winterslaap. De gelijkmaker van Pfirrmann, die met medewerking van doelman Reek gelijkmaakte, wekte de Bremers niet en bij een tweede hoekschop van Pfirrmann moest Schaaf op de doellijn redden. Burgsmüller, die na bijna twee uur voetbal een unieke kans kreeg het falende Werder over de streep te .koppen, slaagde er ook niet in de feestvreugde van de bijna 12.000 toeschouwers te verstoren. Kaiserslautern heeft bekerhouder HSV niet uit het toernooi kunnen werken. Eigen schuld, de aanval van de ploeg uit de Palts miste een handvol kansen, mede door de geweldige reacties van de 36-jarige Hamburgse doelman Koitka. Een fout van doelman Serr, afgestraft door Jakobs, werd nog hersteld door Moser. Tien minuten voor het einde werkte Serr de doorgebroken Gründel bijna onder het gras. De Pool Okonski schoot HSV van de strafschopstip in de kwart-finales. ROME - Koploper Napoli profi teerde van de halve mistap van AC Milan (1-1 tegen Ascoli), dat het al na zeven minuten zonder Ruud Gullit moest stellen. De ploeg van Maradona versloeg Avellino met 4-0. Het verschil tussen Napoli en AC Milan be draagt, met nog elf wedstrijden op het programma, vijf punten. Destro bracht Ascoli in de 47ste minuut op voorsprong. Massaro maakte in de 66ste mi nuut gelijk. Kort voor de tweede treffer waren de ploegen in nu meriek evenwicht gebracht. Ook Agostini werd uit het veld ge stuurd. Maradona maakte in de 22ste minuut een van de vier doelpun ten tegen het vrijwel zeker degra derende Avellino. Die treffer had voor de Argentijn een speciale betekenis. Avellino was de enige club waartegen hij nog niet had kunnen scoren. Maradona so leerde vanaf de middellijn langs diverse opponenten en schoot de bal met een wonderlijke curve in het doel. De aanvoerder verste vigde met zijn twaalfde seizoen- doelpunt de koppositie op de topscorerslijst. De overige tref fers werden gemaakt door Reni- ca (zeventiende minuut), Franci- ni (19) en Romano (66). AC Milan verloor geen terrein op achtervolger AS Roma. De ploeg uit de hoofdstad kwam in Pisa niet verder dan 1-1. Samp- doria Genua, nummer vier op de ranglijst, vond een gemakkelijk slachtoffer in het zwakke Como (3-0). Virchowood, Briegel en Vi- alli zorgden voor de produktie. Inter Milan verloor voor eigen publiek van Torino (0-1). Fiorentina werd in het duel te gen Empoli (0-0) niet gesteund door het publiek. De aanhangers protesteerden tegen de teleur stellende resultaten door hun vlaggen, spandoeken en instru menten thuis te laten en twee keer drie kwartier te zwijgen. MADRID Real Madrid heeft zaterdag een dubbele nederlaag gele den. De ploeg van Leo Beenhakker verloor met 2-1 van Osasuna. In dat duel werd aanvaller Hugo Sanchez uit het veld gestuurd. Stadge noot Atletico verkleinde de kloof een dag later tot vier punten door een krappe overwinning (2-1) op Celta. Sanchez was zowel in positief als negatief opzicht de man van de wedstrijd. De Mexicaanse international benutte tien minuten na de rust een strafschop, die was veroorzaakt door een overtreding op Llo- rente. Het was zijn negentiende treffer van dit seizoen. De topscorer kreeg nauwelijks meer gelegenheid de produktie op te voeren. Enkele minuten later werd hij uit het veld gestuurd wegens ruw spel ten koste van Gomez. Osasuna profiteerde snel van de numerieke meerderheid. Twee minuten later bezorgde aanvoerder Ripodas de Baskische ploeg de overwinning. In de 24e minuut had Goicoechea voor de thuisclub gescoord. Atletico Madrid moest tegen het agressieve Celta een achterstand goedmaken. De Joegoslaaf Maric maakte tijdens zijn debuut in de Spaanse competitie kort voor de rust het openingsdoelpunt. Hij pers te de bal langs doelman Resino. Vier minuten na de rust volgde het antwoord van de thuisclub. Salinas bracht de bal fraai onder controle en scoorde nonchalant met de hak. Middenvelder Parra maakte een kwartier later de winnende treffer. Ook Barcelona beëindigde de wedstrijd met tien man. In het duel tegen Valencia (1-1) kreeg middenvelder Julio Alberto twee gele kaar als bij Ajax. Iedereen is ook veel meer ontspannen. Ja, ik voel me hier toch wel lekker thuis, al ben ik er nog maar kort". In Portugal moet voor Frank Rijkaard een nieuw leven begin nen, al verkeert hij nog steeds in het ongewisse of hij dit seizoen al voor Sporting in de competitie mag uitkomen. Op de tafel in de sa lon ligt het boekje „Wat en hoe in het Portugees", als een stille getui ge, dat hij zich de Portugese taal zo snel mogelijk eigen wil maken. Zaakwaarnemer c.q. raadsman Quim Pontes Salvador, die accent loos Nederlands spreekt, krijgt van Rijkaard steeds maar weer het ver zoek om in het Portugees te praten, zodat Rijkaard weer een paar Por tugese woordjes kan oppikken. „Ik moet me nu nog behelpen in het Engels, vooral via Tony Sealy, maar ik wil zo snel mogelijk com municeren. Want nu gaat bijvoor beeld het grootste deel van het technische praatje van trainer An tonio Morais aan me voorbij". Maar op de training blijkt er van enig gebrek aan voetbalcommuni catie geen sprake te zijn. Tussen de zes Brazilianen en acht Portugese internationals van Sporting, valt Rijkaard ondanks zijn conditionele achterstand niet uit de toon. De Joegoslavische conditietrainer Ra- disic, die na jaren Real Madrid en Koeweit nu Sporting onder zijn hoede heeft, is zelfs lichtelijk ver UTRECHT (ANP) - Veel clubs in de eredivisie hebben van PSV een pak aangemeten gekregen. Een pak slaag. Dat van FC Utrecht was in Eindhoven het ruimst uitgeval len. PSV heeft de reactie op de 9-0 eerder dit seizoen aan den lijve on dervonden. Utrechts trainer Han Berger koos voor een verdedigende speel wijze in plaats van de open-huis- politiek van Eindhoven en kon na afloop (0-0) constateren dat zijn elf tal, gezien de mogelijkheden, tac tisch goed had gespeeld. De spe lers hadden bovendien een heel an dere instelling dan bij het eerste duel. Er stond een ploeg die best wilde laten voelen geen enkel plan te hebben zich opnieuw over de kling te laten jagen. De Utrechtse aanpak was daardoor redelijk fors, soms grimmig en altijd fanatiek. Bovendien haalden drie spelers een peil waar iedere coach van droomt, doelman Jan-Willem van Ede, laatste man Ton Pattinama en middenvelder Kevin Young. De perfectie van het drietal bereikte geen PSV-er, zelfs niet bij benade ring. Het winstpunt van Utrecht, het tweede veertje dat PSV dit sei zoen heeft moeten laten, ontstond dus door eigen verdienste en door het opnieuw 'grijze' voetbal van de landskampioen. „PSV", zei coach Guus Hiddink, „denkt vooruit. Wij zijn al een beetje bezig met de Europese wed strijden tegen Bordeaux, die er staan aan te komen". Dat verklaar de enigszins de terughoudendheid, maar niet het gebrek aan scherpte, waardoor veel laatste passes on nauwkeurig waren en waardoor de incidentele doelkansen slordig werden behandeld. Van betekenis was natuurlijk ook dat de extra-dreiging, die Koeman altijd meebrengt, door een week schorsing afwezig was en de beperkte fitheid van Gerets en Kieft en ook van Arnesen en Jans sen, die de herstelperiode na bles sures nog niet voltooid hebben. Te gen Ajax liet Hiddink Janssen en Mui' t Arnesen gezamenlijk de negentig minuten volmaken, in Utrecht ge bruikte hij beiden anderhalf uur. Arnesen haalde het einde beter dan Janssen, maar de Deen had zich voor rust duidelijk gespaard en het wedstrijdgebeuren voornamelijk langs zich heen laten gaan. Voetballers van Brugge staken SLUISKIL (GPD) - De spelers van de Belgische eersteklasser Club Brugge zijn gisteren in sta king gegaan om van het bestuur hogere premies af te dwingen. Ze weigerden een wedstrijd te spelen tegen de Zeeuwse amateurclub Sluiskil, die gistermiddag een klei ne duizend toeschouwers naar huis moest sturen. Jan Ceulemans vertelde namens de spelers van Club Brugge dat er nog altijd geen akkoord is over de premies voor de Europa-Cupont moeting met Panathinaikos. De spelers stelden een ultimatum door de vriendschappelijke wedstrijd in Sluiskil te boycotten. Het bestuur van Club Brugge, dat bereid is alle door Sluiskil ge maakte kosten te vergoeden, was nog niet op de hoogte van de spe lers-staking. Trainer Henk Houw- aart verbleef het afgelopen week einde in Griekenland om Panathi naikos te bekijken. De Brugse se cretaris Jacques Denolf zei in de bestuurskamer van Sluiskil: „Ik ben met stomheid geslagen. Wij wisten tot vanmiddag helemaal niets van een dreigende staking". LISSABON (GPD) - „Eigenlijk toch wel een beetje wennen, dat groen". Frank Rijkaard frummelt onophoudelijk aan zijn helgroene trainingspak, de kleur van zijn nieuwe club Sporting Clube de Portugal, beter bekend als Spor ting Lissabon. Als een wat onwen nige mannelijke mannequin draait hij voor het grote glazen schuifraam van zijn appartement in het hotel Magnoliamar in Troia onophoudelijk heen en weer, om zijn nieuwe outfit in het spiegel beeld kritisch te bekjjken. „Toch een beetje gek, als je je hele leven alleen maar in rood en wit gespeeld hebt". Van heimwee naar de Ajax-tijd is bij Rijkaard echter geen sprake, net zo min als van rancune. „Ik heb een mooie tijd gehad bij Ajax, maar dat boek is definitief dichtgesla gen". Peter Houtman zat zaterdag even verderop op de tribune in de vol strekte anonimiteit. De ex-Feye- noorder, die dit seizoen nauwe lijks in actie kwam voor Spor ting, is door zijn club om discipli naire redenen geschorst. "Begin deze week kreeg ik last van hoofdpijn", aldus de Nederlan der. "Ik heb me ziek gemeld. Ze wilden me op de club medisch la ten onderzoeken, maar dat leek me onzing. Daarna hebben ze de clubarts gestuurd. Toen ik don derdag fit was en vroeg of ik mee moest naar het trainingskamp, bleek dat niet nodig. Vervolgens kreeg ik een brief met de mede deling dat ik voorlopig discipli nair ben geschorst". In het mondaine betondorp van Troia, nu een verlaten toeris tenoord op een landtong van de ri- vier de Sado tegenover Sètubal, waar de selectie van Sporting in trainingskamp is getrokken, be gint Frank Rijkaard zichzelf na alle beroering rond zijn persoontje, langzaam maar zeker terug te vin den. „Het is een verademing hier, in februari lekker in de zon zitten op je balkonnetje. Dat bevalt me best. Ik heb na een training natuur lijk nog niet zoveel van Sporting gezien. Maar mijn eerste indruk is, dat het allemaal niet zo hectisch is baasd. „Je zou beslist niet zeggen dat Frank vier maanden heeft stil gestaan. Zijn basisconditie is goed, het enige wat nog moet komen is wedstrijdritme". Op de training valt het Rijkaard op, dat Sporting bepaald geen we reldelftal heeft. Veel gehol, slechte passes en nauwelijks een gericht schot op doel. „Het is inderdaad opvallend, dat er niemand bij is die echt rust brengt. Het gaat allemaal vreselijk gehaast en weinig gecoör dineerd. Maar misschien ligt daar een taak voor mij". De bange vermoedens worden bevestigd in de competitiewed strijd tegen middenmoter Espinho. Sporting Lissabon blijkt niet meer dan een middelmatig elftal. Sta tisch in de verdediging, waar de in ternationals Morato en Venancio constant met twee backs blijven hangen, ondanks het feit dat Espinho met anderhalve spits speelt. Voorin laat de Braziliaan Paulinho Cascavel, vorig seizoen nota bene topscorer, zich moeite loos wegdrukken door de Zairese kolos Kongolo, die bij de schaarse voorzetten een spectaculaire om haal prefereert boven simpel weg- koppen. De Brit Sealy loopt zich keer op keer vast, terwijl de Brazi liaanse jeugdinternational Silvin- ho op tennisschoenen zonder nop pen lijkt te spelen, zo vaak gaat hij onderuit. Op het middenveld is de donkere Oceano, ondanks zijn merkwaardi ge loop, de enige die iets positiefs doet. De rest laat zich keer op keer aftroeven door de trage, meer dan 100 kilo wegende Espinho-mid- denvelder Nelo, die een Portugese halfbroer van Charly Bosveld zou kunnen zijn. De wedstrijd eindigt in een zouteloos gelijkspel (0-0). Ook al omdat Cascavel zelf een pe nalty mist en de bedroevend flui tende scheidsrechter een glaszui- ver doelpunt van Kongolo afkeurt. Het publiek joelt en fluit. Een buurman op de tribune merkt op, dat Sporting zeker tien Rijkaards nodig heeft om weer een rol van be tekenis te kunnen gaan spelen. Geldschieter Jorge Goncalves wordt na afloop door tientallen oververhitte Sporting-fans uitge- Frank Rijkaard met zijn vrouw in de ereloge van het Sporting-stadion. (foto epa) floten. Frank Rijkaard, die on danks alle inspanningen op het laatste moment geen dispensatie van de Portugese bond kreeg om tegen Espinho zijn debuut te ma ken, bekijkt het schouwspel gela ten vanuit de ereloge. Hij bijt af en toe wat op zijn onderlip, fronst de wenkbrauwen en wrijft af en toe over de kin in een gebaar als van een schaker, die net een dubieuze zet heeft gedaan. „Ach, wat moetje nu van een wedstrijd zeggen. Ik heb ook wel enkele goede dingen gezien", luidt Rijkaards antwoord, die zijn nieuwe maten niet meteen wil afvallen. Het is echter nog maar de vraag of Rijkaard nog dit seizoen aan het ontwikkelingsproces bij Sporting kan beginnen. Jorge ooncaives en Quim Pontes tonen zich optimis tisch, dat Frank Rijkaard wellicht volgende week al dispensatie krijgt. Portugese journalisten zien die mogelijkheid echter somber in. Te meer, daar enkele clubs, met wie Sporting in de race zit voor een van de UEFA-cup plaatsen, niet staan te trappelen om de naaste concurrent zich te laten verster ken. Als de Portugese collega's het bij het rechte eind hebben, zal Rijk aard zich genoodzaakt zien om zijn zwerftocht dit seizoen nog een paar maanden voort te zetten. Iets waar Rijkaard absoluut niet mee zit. De werkgevers staan in de rij. Bij terugkeer in het hotel ligt er in het sleutelbakje van Rijkaard een korte notitie van een mysteri euze heer Boskulop, die Rijkaard en echtgenote meteen gratis vlieg tickets naar Italië aanbiedt. 'Bos kulop' kan niemand anders zijn dan Boskov van Sampdoria, meent Quim Pontes. Maar Rijkaard heeft zijn eigen voorkeur. „Het liefst ga ik naar Zaragoza, als ik hier dit sei zoen niet aan de bak kom. Ik ga daar maar eens met Beenhakker over bellen". En met een onmiskenbare on dertoon van trots en eigenwaarde: „Dat is misschien wel het belang rijkste wat ik van de hele affaire ge leerd heb. In het contract heb ik een clausule laten opnemen, dat ik zelf kan bepalen waar ik heen ga".

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14