'Niet meteen méér sport op tv' Nederland 3 als bijzettafeltje TV-RUBRIEK 77 fi PAGINA 34 ZATERDAG 13 FEBRUARI 1988 IN HET WEEKEINDE Beestenboel A De NCRV begint vandaag met een nieuwe reeks afleveringen van de Britse serie 'Beestenboel'. In deze serie komt het wel en wee aan bod van de dierenarts Do nald Turner, die de handen vol heeft aan exotische diersoorten in de safariparken en dierentui nen in Groot-Brittannié, Neder land en Spanje. In de aflevering die de NCRV vandaag uitzendt wordt zijn hulp ingeroepen door het Burgers Dierenpark in Arn hem. Daar zijn een chimpansee, een neushoorn en een leeuw ziek. (Nederland 1, 15.00 uur) Hier en nu In NCRV's'Hier en nu' is van avond een reportage te zien over de daklozen in de krottenwijk Villa El Salvador, aan de rand van de Peruaanse hoofdstad Li ma. Villa El Salvador is een jaar of 20 geleden ontstaan. De wijk telt nu 200.000 inwoners. Sommi gen van hen hebben water, elek triciteit en een eenvoudig bak stenen huisje. Elisa Villar is een van de strijdbare vrouwen die zich voortdurend inzetten voor de verbetering van de leefom standigheden in de wijk. In de documentaire is onder andere te zien hoe ze een grote protestmars voorbereiden. Elisa Villar: 'Laat de mensen in Nederland alstu blieft weten dat wij geen zielige stakkers zijn die zitten te sprin gen om een aalmoes. Het enige wat wij willen is, met de hulp die we krijgen, zelf kunnen bouwen aan een nieuwe toekomst.' (Ne derland 1, 22.12 uur) werd gemaakt. Bertolucci's ruim 20 miljoen dollar kostende film verhaalt de geschiedenis van Pu Yi, de laatste zoon van de Man- chu-dynastie die in 1908 - op drie jarige leeftijd - de troon besteeg en later tien jaar lang in de gevan genis doorbracht na de machts overname door de communisten (1949). De Italiaanse regisseur was de eerste die in China mocht filmen. Hij mocht zelfs met zijn camera's in de Verborgen Stad, het paleizencomplex waar de goddelijke keizers van China af geschermd van de dagelijkse ba naliteit hun dagen sleten. De pracht en praal zou niet na te bouwen zijn geweest. Naast beel den van de filmopnamen zijn in de documentaire ook interviews te zien met onder anderen Ber tolucci en de acteur Peter O'Toole. (Nederland 2, 22.03 uur) Regalo di natale 'Regalo di natale', vanavond te zien bij de VPRO, is een uit 1986 daterende Italiaanse speelfilm van de regisseur Pupi Avati. Het is de eerste in een serie van drie recente Italiaanse speelfilms die de VPRO de komende weken uitzendt. In 'Regalo di Natale ontmoeten vijf mannen elkaar op kerstavond in een villa in Bolog na. Stefan, een vrijgezel en eige naar van een exclusieve boetiek, heeft de villa van een oude gelief de geleend voor een pokeravond. Hij heeft vier vrienden uitgeno digd. Alle vijf willen ze koste wat kost winnen. Tijdens het poker- spel, dat doorgaat tot in de vroe ge ochtenduren, ontrolt zich de geschiedenis die hen jaren eer der bij elkaar bracht. (Nederland 2, 23.09 uur) Van Dis In zijn praatprogramma voor de VPRO ontvangt Adriaan van Dis zondagavond drie gasten: muse umconservator Victorine Hef ting, van wie onlangs de me moires werden gepubliceerd, de mode-ontwerper Frank Govers en de journalist W.L. Brugsma. (Nederland 2, 20.10 uur) Capitool In het Capitool wordt zondag middag onder leiding van Pieter Vink gediscussieerd over de „Crisis in Europa". (Nederland 2, 12.00 uur) Rijnland Sport Radio Rijnland Sport zit zondag middag om 2 uur weer op de ka bel. Het programma begint zoals gebruikelijk met de uitslagen en de karakteristieken van de wed strijden uit het zaterdagvoetbal Daarna volgen rechtstreekse re portages van de voetbalwed strijd ASC - Oranje Groen, van het BBLD-bowlingtournooi mei dubbele handicap in Tennbal Leiderdorp en van de korfbal- ontmoetingen Danaïden - Over- kanters en Crescendo - Haarlem. Diogenes Het thema van het VPRO-bui- tenlandmagazine 'Diogenes' (zondagavond) is deze maand: van wargames tot projectontwik keling. Er wordt aandacht be steed aan dromen en visioenen in het Pentagon, de Voerstreek, Napels en een verontruste kib boets in Israël. (Nederland 2, 21.02 uur) Bertolucci 'Bertolucci', de Engelse docu mentaire die de VPRO zondag avond uitzendt, gaat over het ma ken van de film 'The last em peror'. Dit filmepos is de eerste speelfilm over de recente ge schiedenis van China die door een Westerse regisseur op locatie Peter O'Toole in een scene uit 'The last emperor'de film van Ber tolucci waaraan de VPRO zondagavond een uitvoerige documentaire Wijdt. (foto Kippa) Ad van Liempt (Studio Sport): 'Door Nederland 3 sneller en actueler HILVERSUM (GPD) - Eindredac teur Ad van Liempt van NOS Stu dio Sport wil eerst een misverstand uit de wereld helpen. „De mensen denken dat als we straks eenmaal op Nederland 3 zitten, zij meer sport op televisie zullen zien. Dat verwacht ik niet. Het verschil in het sportaanbod zal - wat Studio Sport betreft - veel minder groot zijn dan men denkt. De laatste ja ren hebben we namelijk al een voorschotje genomen op de Neder land 3-situatie. Met name in de weekeinden waren we 's middags al bij vele sportevenementen aan wezig". Van Liempt waarschuwt er ook voor dat dit jaar niet als maatstaf zal gelden voor het toekomstige sportaanbod op de derde net. „Met twee Olympische Spelen en het Europees kampioenschap voetbal is er natuurlijk wel meer sport op de tv. Maar dat is werkelijk een uit zondering." Experiment Vandaag is het derde Nederland se net voor de eerste maal in de lucht. Tijdens de Olympische Win terspelen in Calgary zal Nederland 3 experimenteel uitzenden. In april gaat het dan allemaal officieel be ginnen. De scheiding in de markt (KRO, NCRV en VARA op Neder land 1 - Veronica, AVRO en TROS op Nederland 2 - de NOS en de klei ne zendgemachtigden op Neder land 3) is dan tot stand gebracht. Sport, cultuur en informatie wor den de belangrijkste dragers van het programma van Nederland 3. Wat merkt de sportliefhebber van al deze veranderingen? door Bert Mol Ad van Liempt: „We kunnen sportuitzendingen nu op een veel aangenamer tijdstip laten zien. In de huidige situatie gebeurt het her haaldelijk dat we pas na midder nacht aan de beurt komen. Omdat de twee netten te vol zijn. Het der de net biedt straks de mogelijkheid om eerder op de avond uit te zen den. En verder moet het mogelijk zijn om in de weekeinden, wanneer dat nodig is, een direct sportpro gramma te brengen. Dat kan nu ook, maar vanaf april kost het iets minder moeite om het met de ande re zendgemachtigden eens te wor den over zendtijdruiling. Je hebt dan met minder partijen te ma ken". „Ook voor sportgebeurtenissen in de vroegere avonduren zal straks gemakkelijker iets te rege len zijn. Het meest dramatische Hebt u dat nou ook? Dankzij de activiteiten van de schrijvende pers heb ik al bijna een week het gevoel dat de Olympische Winterspelen al zijn begonnen, maar dat ik daar door stom toeval nog niets van heb ge zien op de televisie. Was ik net even weg, of reiken de zenders van Calgary niet helemaal tot Ne derland? Maar gelukkig zie ik dat het vanavond toch echt gaat begin nen. Er komen zelfs zoveel tele visiebeelden, dat Nederland 1 en 2 het alleen niet af kunnen. Er is speciaal een tafeltje bij gezet in de vorm van Nederland 3. Dat is het mooie van televisie: als er op eens teveel bij komt maken ze gewoon een zender extra. Dit dus in tegenstelling tot de gevan genissen. Als er teveel boeven komen, moeten ze met z'n twee ën in één cel. Een radicaal andere aanpak dus. Een beetje eng wordt het na tuurlijk wel. Neem zondag, de eerste dag na de opening. Op Ne derland 1 beginnen de Winter spelen om 19.50 uur tot 22.15 uur, en daarna weer van 00.00 uur tot 02.30 uur. Ik vind dat wel mooi geregeld, want dan kan ik eerst op mijn gemak op Nederland 2 naar Studio Sport kijken, van 19.00 uur tot 19.55 uur. Gewoon naar Volendam-Ajax 1/2 dus en dat soort echte kijksporten. Daarna kan ik overschakelen naar Nederland 1 voor skiglijen en skispringen... Ja maar, ja maar!, zo gemakke lijk kom ik er niet van af! Want op Nederland 3, dat grappige sportzendertje, beginnen ze al om 19.20 uur en ze stomen linea recta door naar 02.30 uur: een en al sneeuw- en ijssport! Wat moet ik nou? Ja, maar dat is zondag, een no toir beruchte sportdag, je moet naar een gewone werkdag kij ken, naar maandag bijvoorbeeld. Dan is zo'n eerste erectie wel weer uitgewerkt! Vergeet het maar, dan geeft de televisie hem juist extra van jetje! Eerst van 7.00 tot 8.30 uur op Nederland 2 ontbijttelevisie met samenvattingen van de afgelo pen avond en nacht. Ik ben om 7 uur weliswaar nog wat slaperig, maar dat is een kwestie van wen nen. Dan om 17.00 uur nog eens 50 minuten samenvattingen, en dan om 23.20 uur weer een recht streekse verbinding met Cal gary, tot (en voor dat tijdstip vraag ik even uw speciale aan dacht) tot 04.45 uur. Van de gekken? Tel alle werk lozen, gepensioneerden en al leenstaande huisvrouwen die hun eigen dagindeling kunnen maken bij elkaar op en je komt toch al gauw tot de halve bevol king van Nederland die ook 's nachts zou kunnen kijken! Ik ben intussen wel blij dat voetbal de enige wintersport is waarvan ik echt hou, maar mijn tijd komt nog wel, als het Euro pees kampioenschap voetbal be gint! Voor de ware liefhebbers, die van plan zijn de komende weken alleen nog maar Nederland 3 aan te zetten, zou een slimme fabri kant eigenlijk een heel simpel, kartonnen tv-ontvangertje voor 29 gulden moeten maken waarop je alleen Nederland 3 kunt ont vangen en dat net drie weken meegaat, waarna je hem als een lege doos bij het vuilnis zet.... U weet wat de Engelsen zeg gen: tel je zegeningen! Want het moet voor veel mensen toch een verademing zijn dat Nederland 1 de komende winterweek een soort 'open stad' is waar geen spat van het olympisch geweld te zien zal zijn, zoals Rome in de oorlog een open stad was die niet mocht worden gebombardeerd. Wist u trouwens dat BRT1 en BRT 2 niets aan de Winterspelen doen? Niets in de volle betekenis van niks! Belgen schaatsen niet, Belgen skiën niet, Belgen ijshockeyen niet, dus Belgen kijken niet. Ook niet via de Waalse zenders. Is dat niet wonderbaar? Als je zelf geen schaatsers of skiërs hebt, heb je daar ook geen interesse voor, dat is zo. Maar ze hebben ook geen olifanten en pinguins, maar wel natuurprogramma's. Ze hebben ook geen president, maar verto nen straks wel de Amerikaanse reportages over de presidents verkiezingen. Een raar, inconsequent volk dus, maar wel makkelijk om op af te stemmen als ik de komende tijd iets anders wil zien ski's en schaatsen. Iets heel moois zoals bijvoorbeeld deel 3 van 'De laatste voorziening' van Maarten Schmidt en Thomas Doebele voor de VPRO. De langste recla mespot voor euthanasie die ik ooit gezien heb, zonder dat het woord ook maar viel! Zoals in de beste speelfilms ('City Lights' van Chaplin bij voorbeeld), kon je er tegelijk om lachen en om huilen, want het menselijk aftakelingsproces heeft zijn trieste en zijn grappige kanten, al schaam je je meteen voor elke glimlach die bij je op komt. Ik zou, te zijner tijd, ook niet graag worden onderworpen aan die eeuwig blijmoedige manier van praten van de verpleegsters, maar zij zijn natuurlijk wel hei lig! Zij doen het dan toch maar. En ik hoop daarom vurig dat Neelie Smit-Kroes hun voortaan toestaat in auto's van 100.000 gul den te rijden, want dat verdienen zij ten volle. Evenals Maarten Schmidt en Thomas Doebele. Aat van Liempt (NOS) ...niet meer sport... voorbeeld van de afgelopen tijd was toch wel dat Nederland niet heeft kunnen zien hoe Nelly Cooman wereldkampioen indoor- atletiek op de zestig meter sprint werd. Het was wel te zien bij de Belgen, Westduitsers en Britten. En dan praat je over een Neder landse wereldkampioen in de atle tiek: dat gebeurt toch ook niet elk jaar. Dat mis je dan. Ik verwijt het de twee betrokken zendgemachtig den niet, want die moeten ook hun programma's uitzenden. Maar het is natuurlijk niet die service die je je kijker moet bieden". Nederland 3 zou de NOS de ruimte kunnen bieden elk week einde een middagvullend sport programma te brengen. De Britten en Belgen kennen dat fenomeen al, maar Ad van Liempt voelt er niets voor. „We hebben dat systeem niet willen overnemen. De praktijk leert dat je dan je toevlucht neemt tot evenementen die eigenlijk niet geschikt zijn voor een rechtstreeks verslag. Je gaat je standaard verla gen: je moet dingen uitzenden die dat niet waard zijn". Sneller kunnen inspringen op actuele sportgebeurtenissen, dat moet volgens Van Liempt de grote kracht van Studio Sport en Neder land 3 worden. "Het is toch schitte rend als je sport rechtstreeks op te levisie kan volgen? Ik hoop en ver wacht dat de bespelers van Neder land 3 er met z'n allen van over tuigd zijn dat het een aantrekkelijk net moet worden: dat je de moge lijkheden uitbuit die het biedt. Dat geldt niet alleen voor de sport, maar ook voor de politiek. Wan neer een hectisch Kamerdebat wordt gevoerd waarin de regering wankelt, moetje dat rchtstreeks op televisie kunnen brengen. En dat geldt ook voor het Holland Festi val. Of voor het Concertgebouw als dat honderd jaar bestaat en je kunt het jubileumconcert direct laten zien en horen". Geen 'oorlog' Ad van Liempt moet er echter niet denken dat er een eventuele concurrentieslag tussen de om roepverenigingen en de NOS ont staat om de uitzendrechten van sportevenementen. Toch lijken en kele omroepen die strijd wel te wil len aangaan. KRO, NCRV en VARA overwegen op dit moment gezamenlijk sportprogramma's te gaan maken zodat zij ook grote eve nementen kunnen verslaan. Die plannen bevinden zich in een pril stadium. Van Liempt is er niet blij mee. Hij stelt vooraf dat de taakom schrijving van de NOS als overkoe pelende omroeporganisatie be paalt dat verslaggeving op het ge bied van nieuws, sport en cultuur bij deze omroep thuishoort. „Maar buiten dat, het lijkt me heel ongewenst als je om de gunst van de kijker een oorlog krijgt op sportgebied. Dat leidt - de geschie denis heeft dat duidelijk gemaakt - tot enorme prijsverhogingen van uitzendrechten. Dat is in niemands belang. Ik heb geen aanleiding te veronderstellen dat de AVRO. TROS en Veronica (straks met z'n drieën de belangrijkste bespelers van Nederland 2, red.) de sport nu als oorlogsterrein beschouwen. Maar als die drie kiezen voor com merciële omroep, dan krijg je de zelfde toestanden als in Italië. De omroepen daar leggen waanzinni ge bedragen neer om voetbal te mogen uitzenden. In Frankrijk pre cies hetzelfde. Ik denk niet dat dat een gunstige ontwikkeling is. Het geld moet toch ergens vandaan ko men. Is het niet uit de omroepbij drage, dan wel uit de prijzen van de producenten die hun advertentie- kosten er ook moeten uithalen". Uitdiepen Ron Kroon, eindredacteur van AVRO's Sportpanorama, geeft toe dat hij zit te wachten op de komst van een commercieel net. „Dat geeft een heel ander beeld. Dan be palen de kijkcijfers de hoogte van de advertentietarieven. Pas dan ga je écht concurreren met Studio Sport. Tot die tijd denk ik dat wij een heel andere functie hebben. Studio Sport heeft als enige het po tentieel om veel live te brengen en doet dat goed. De omroepen hou den zich bezig met de krenten in de sport, wij diepen meer de persoon uit. Bovendien blijven er dingen liggen, zoals onlangs de olympi sche spelen voor gehandicapten. Dat doen wij dan. Maar voetbal wedstrijden of Olympische Spelen samen met AVRO en Veronica rechtstreeks op de buis brengen? Ach, we komen geregeld bij elkaar om daarover te praten, maar het probleem is toch steeds het geld. Calgary kost drie miljoen, en Seoul negen miljoen gulden. Als ik me neer Wibo van de Linde om die mil joenen zou vragen....Ik denk dat ik niet eens naar boven hoef te gaan". t Eindredacteur Walter Tiemessen van TROS Sport noemt een even tuele concurrentieslag met Studio Sport 'ridicuul' omdat de NOS als overkoepelende omroeporganisa tie over de maximale mogelijkhe den beschikt. „Toch sluit ik niet uit dat wij in de toekomst grote sport evenementen op televisie brengen. Maar daar kan ik verder weinig over zeggen, omdat dat nog alle maal zeer prematuur is". Geen reden John Haanen - met Bob de Jong verantwoordelijk voor Veronica Sport - vraagt zich af of hij Studio Sport wel wil aftroeven. „Studio Sport houdt zich vooral bezig met de actuele sport. Veronica heeft zich daar tot nu toe weinig van aan getrokken omdat er nog genoeg leuke dingen overblijven. En dat slaat aan. Dus er is geen reden om het roer om te gooien". Een omroep die wel degelijk de monopolie-positie van Studio Sport lijkt te willen aantasten is de VARA. Waarnemend directeur te levisie Rien Slippens wil zich niet bij voorbaat neerleggen bij „het au tomatisme dat dergelijke sporteve nementen per definitie via Neder land 3 worden gebracht. Dat geldt niet alleen voor sportgebeurtenis sen, maar ook bijvoorbeeld voor politieke gebeurtenissen als parle mentaire enquêtes". verschijnsel dat een vloeistof door een wand treedt; 10. wed ren (lat.); 15. gif; 17. verklaring van een vergadering; 18. ge meenschappelijke weide; 20. houten vat; 21. deel van het li chaam; 24. steekwapen; 25. vrucht; 27. landgoed; 28. slim merd, guitig persoon; 29. ate lier; 30. iemand die een zwer vend bestaan leidt; 33. vrucht; 34. deel van een boom. Horizontaal: 1. onsmakelijk, smerig; 3. verspieder; 6. telwoord; 11. on overkomelijke moeilijkheid; 12. knaagdier; 13. leniging van smart; 14. oproerling op een schip; 16. Japanse parelduik ster; 19. bundel dierenfabels; 21. afwezigheid van muzikaal gehoor; 22. viseter; 23. bevro ren watervlak voor schaatsen rijders; 26. vrucht; 29. Japanse munt; 31. soort ui; 32. maaltijd; 35. overeenstemming, harmo nie; 36. kunstenaar; 37. samen hangende steenmassa; 38. werktuig tot het fijnmalen van stoffen; 39. dezelfde, hetzelfde. Verticaal: 1. bezoedeld, onrein; 2. Spaans gras; 4. grassteppe; 5. Mohammedaans schriftgeleer de; 7. Aziaat; 8. ambtskleed; 9. BHQacgSHÜBEHilBiaQEa i ■3 iS E N M 1 S i a K r R 2 L 2 t V X X jl 2 N U 5 A U E R VI R E T Ij R S ,'V T F L 0 2 L) X 0 A 2 E E ;-.f I l A I' E L s 2 C R Z T T E F A z Z 2 z R Z i A 2 2 2 L F A N T 0 A A N A c H U - E a E 2 0 2 2 _0_ 1 E a V A 0 - s1 a W T g N: - A I T E 2 K X AT 33 o Z p" C g F t> 0 L i.i A M S Z E F G E E T E z E P K v V 2 2 1 z R 2 E R E N j> I E R_ 2 _P 0_ L_ Sj Tj E_ R De prijs van 25,- werd toegekend aan mevr. C. v.d. Horst, Haagweg 80, 2321 AG Leiden. De prijs wordt de winnares toe gezonden. oplossingen onder vermelding van "Puzzel" voor donderdag op briefkaart of in enveloppe zenden aan redactie Leidsch Dagblad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. ZATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS: 18.06 Coulissen. NOS: 19.02 NOS Jazzplatform. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Metro's music. 23.05 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02- 7.00 Nie mandsland Radio 2 na 18 uur 18.03 Echo. 18.15 Levenslied en Levensleed. 19.00-7.00 Zie Radio Radio 3 na 18 uur NOS: 18.03 De Avondspits. NCRV: 19.02 Koploper. 20.03 Harro de Jonge, met om 20.03 Elpee Pop Special; 21.02 Elpee- en CD Pop; 22.02 Country style. 23.02-24.00 Late date Radio 4 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. VOO: 1802 Avondstemming. KRO: 20.00 Nieuws. 20.02 KRO- Klassiek op zaterdagavond, met om 20.02 Mis; 20.45 Klassieke muziek. 22.00 Or gelrubriek; 22.30 Laudate; 23.00- 24.00 KRO-literair: Spektakel Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws, EO: 18.10 lyi Ha- berler (Goed nieuws). 18.25 Kayen Rasja (Er is hoop). IOS: 18.40 Ara bisch programma. NOS: 19.00 pro- gr. voor buitenl. werknemers. EO 20.30 Laat ons de rustdag wijden. 21.14 Metterdaad hulpverlening. 21.15 Reflector 21.35 Deze week. 22.00-22.15 Gouden orgelklanken OMROEP RIJNLAND 12.00-13.00 Hindostaans/Suri- naams programma 13.00-15.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag 19.00-20.00 Voorhout Lokaal VLOK KATWIJK 09.00-10.00 Warm draaien', muziekprogramma 10.00-11.00 'Informatief', nieuws en actualiteiten 11.00-13.00 'Jongerensoos', jongerenprogramma 13.00-14.00 'Groeten en ver zoeken', populair verzoekplaten- orooramma 14.00-15.00 'Het blijft Hollands', muziekprogramma 15.00-17.00 'Sport', o.a. voet- ZONDAG Radio 1 NOS: Elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's Ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.05 Groot Nieuws met om 8.25 Over denking. NOS: 9.02 NOS- Olym pisch Winterjournaal. VOO: 9 12 VERONICA Sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en verlier. NCRV* 13.05 Hier en nu. NOS: 14.02 Langs de lijn, sport en muziek. VPRO: 18.05 Het spoor. AVRO: 19.02 Leuterkoek en zand- gebak. 19.10 Kees Brusse leest Radio 1 nOS: Elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's Ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.05 Groot Nieuws met om 8.25 Over denking. NOS: 9.02 NOS- Olym pisch Winterjournaal VOO: 9.12 VERONICA Sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef VPRO: 18.05 Het spoor. AVRO: 19.02 Leuterkoek en zand- gebak. 19.10 Kees Brusse leest voor. 19.30 De hersengymnastiek. 20.02 Toppers van Toen. 21.02 Play it agam...22.02 Dag dominee, hoorspelserie. Afl.5. NOS: 23.05 Met het oog op morgen. 0.02 Olym pische Winterspelen 1988. TROS: 4.02 Aflossing van de nachtwacht. 5.02-7.00 Krieken met Adje Radio 2 NOS: Elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoette Simon Carmiggelt (6). AVRO: 10.30 Uit Studio en theater, 11.02 Duysco- theek. 12.02 AVRO-Magazine. 14.02 Nederlands op AVRO 2. 15.02 Pim Jacobs met muziek uit de jaren 50.16.30 Kom 'ns langs in Des Indes. 18.02 Swing low. 19.00- 7.00 Zie Radio 1. Radio 3 NOS: Elk heel uur nieuws. KRO: 8.02 Hurrie-up. 9.02 Zin in pop. 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-Miniparade. 13.02 Het wees huis van de Hits. 15.02 Tijd voor Toen. 16.02 KRO's Zalige Liefdes- lijn. 18.02 KRO's Hitweek. 19.02 Pop-eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02- 00.00 Op Slag van Maandag Radio 4 NOS: 8.00 Nws. 8.02 H vier. 9.00 Musica religiosa et profa- na. 9.55 Programmaoverzicht. KRO: 10.00 Eucharistieviering. NOS: 11.00 Für Elise. 13.00 Nieuws. 13.02 Opera Matinee. 14.00 Onder de groene linde. 14.15 Concert op de zondagmiddag: Concertgebouw Orkest met viool, (ca 15.05-15.15 Praten over mu ziek). 16.30 Diskotabel. 18.00 Nws. 18.02 Musica Nova. TROS: 19.00 Continu muziek. 20.00 Nws. 20.02 Specialiteiten la carte. 22.00 Ka merconcert, van barok tot heden in kleine bezetting. 23.00-24.00 Fina- Radio 5 NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. NCRV: 9.02 Een vader had twee zonen: Ezau en Ja kob. 9.30 Te Deum Laudamus. NOS: 9.55 Waterstanden. IKON: 10.02 Verhalen vooraf. 10.10 Kerk dienst. 10.58 Wilde ganzen. 11.00 De andere wereld van zondagmor gen. NOS: 12.00 Nws. VOO. 12.05 Het zwarte gat. (NOS: 13.00 Nws.) 14.00 Radio Romantica. NOS: 16.55 Mededelingen en schippers berichten. IKON: 17.00 Kerkdienst. IKON: 17.58 Wilde ganzen. (NOS 18.00 Nws). 18.10 Liturgie en kerk muziek. IOS: 18.40 Nederl. progr. NOS: 19.00 Progr. voor buitenl. werknemers. 19.20 Suara Maluku 19.55 Tambu 20.30 Zorg en Hoop. 21.20 NOS Cultuur Special. 22.00 Dichter bij de dichter. 22.10 Jazz uit het historisch archief. 22.40-23.00 Hobbyscoop OMROEP RIJNLAND 11.00-12.00 Sassenheim Lo kaal 12.00-13.00 Noordwijkerhout Lokaal 13.00-14.00 Lisse Lokaal 14.00-18.00 Sport 20.00-22.00 Tijdmachine LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuw- smagazine 21.00-22.00 Sportcarrousel VLOK KATWIJK 10.00 Ned. Herv. Kerkdienst "de Rank" 17.00 Geref. Kerkdienst vanuit de Vredeskerk. MAANDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Hier en nu. 7.15 Het levende woord. 7.22 Lichte muziek. (NOS 7.30 Nws.) 7.33 Hier en nu. NOS: 8.20 NOS-Olympisch Winterjour naal. NCRV: 8.30 Maandagmorgen Magazine. 12.05 Boer en tuinder 12.32 Over kopen gesproken. 12.50 Moment. NOS: 12.56 Mede delingen voor land- en tuinbouw. NCRV 13.08 Hier en nu. VOO: 14.05 Veronica Nieuwsradio. Met om 17 05 De wereld in een half uur 7.03 Een goede morgen met Ron Brandsteder. (8.03-8.15 Tros Ak- tua.) 9.03 TROS Gouden Uren. 11.03 Op Volle Toeren. 12.03 An- dré van Duin. 13.06 TROS Aktua. 13.15 Tijd voor Tetske. 14.03 Mu ziek uit duizenden. EO: 15.03 Met muziek het hele land door. 16.03 Open huis. 16.58 EO-Metterdaad Hulpverlening. EO: 17.03 Ronduit radiokrant Radio 3 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. AVRO: 7.03 De baas van de week. 9.03 Ar beidsvitaminen. 12.03 Hollands Glorie. 14.03 Toppop Radio. 16.03 Toppop Twintig Radio 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade: 7.30 en 8.30 Muziekspelletje. (8.00 Nws). 8.02 Almanak. 9.00 Uit het archief. Werken voor alt. 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klas- siek op maandagmorgen. Radio Kamerorkest mei piano. 11.50 Over muziek. 12.00 Radio Vier klank. (13.00 Nws.) 13.50 Over Kunst en Kuituur. 14.00 KRO-Klas- siek op maandagmiddag. 16.00 In antwoord op uw schrijven. 16.50 Radio 5 voor 18 uur NOS: 6.30-6 49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. 9.02 NOS Spor- 10.00 Factor 5, met om 11.00 Be richten van en over ouderen. 12.00 Nws. HUM.VERBOND: 12.05 Het voordeel van de twijfel. NOS: 13.00 Nws. VARA- 13.10 Faktor 5, met Bericht van buiten. 15.00 Bericht uit het Koninkrijk. NOS: 16.30 NOS Kindermagazine. 17.00 Wat een taal. 17.30 NOS Cultuurmagazine. NOS: 17.55 Mededelingen en schippersberichten RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weersbe- richten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nwsoverzicht, progr.aank., ser- vicerubr., weerber., verkeersinf.. land- en tumbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 34