nir>Ei \m 9i j a Schapers blijft verrassen Vriesekoop nu vrijwel zeker van ticket Seoul Eindhoven in slotfase langs BVO Vormbehoud aangetoond in Ljubljana ZATERDAG 13 FEBRUARI 1988 PAGINA 13 redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser In plaats van eróp staat Ria van Bohemen voor de gelegenheid met de microfoon in de hand vóór de tribu ne. Na haar uitstapje naar Den Haag neemt zij daar dit seizoen weer elke veertien dagen plaats, (foto Henk- Vrouwenstem Ria van Bohemen maakt naam als mierofoniste. De stem van de Noordwijkse klinkt sinds ander half jaar bij de thuiswedstrijden van de lokale eersteklasser en dat is de betaalde clubs blijkbaar niet ontgaan. "Via, viabeland de zij afgelopen zondag in de ra diokamer van FC Den Haag. dat de competitiewedstrijd tegen FC Twente afwerkte. Zij zou de ver richtingen van de huismicrofo- nist gadeslaan met de bedoeling om de opgedane ervaring in haar eigen Noordwijkse cabine in praktijk te brengen. Daarom was het wel even schrikken toen bleek dat de vaste speaker was verhinderd en de Noordwijkse dus zelf achter de microfoon moest plaatsnemen. "Dat mag je wel zeggen", Verzucht ze. "Maar het ging gelukkig vrij goed. Het is heel anders dan een amateurwedstïijd. In die radio kamer van Den Haag zat het he lemaal vol met veiligheidsagen ten en noem maar op. Het span ningsveld is heel anders. Maar het verliep vrij vlot. Nee, het is niet de bedoeling dat ik het vaker ga doen. Dat is niet te combine ren met mijn werk. Zo'n betaalde club speelt immers vaak op door deweekse dagen". Overigens heeft Ria van Bohe men ook een poging gedaan de huishoudelijke mededelingen door de Watergrafsmeer, de thuishaven van Ajax, te laten schallen. Dat ging uiteindelijk niet door, maar de 29-jarige treurt daar niet om. "Het is overigens vóór mij ge vraagd. Dat verzoek is afgewe zen. Het is niet zo dat ik overal ga vragen om in de radiokamer te mogen zitten. Ik heb het bij Noordwijk best naar mijn zin. En ik geloof dat het bestuur ook wel tevreden is. Of ik een eigen aparte stijl heb? Ik vind het be langrijk om het publiek goed te informeren. Dat doe ik op een za kelijk manier. Je bent het visite kaartje van de club en daarom moet je je correct gedragen. Maaz het moet natuurlijk ook spontaan gebeüren. Als ik bij voorbeeld een verkeerde naam heb genoemd, re ageert het publiek. Daar speel je dan weer op in". Mrig een microfonist(e) chauvi nistisch zijn? "Ik laat niet merken dat ik blij ben als Noordwijk heeft gescoord. Ik vind dat je als speaker onpar tijdig moet zijn. Nee, ik heb niet echt voorkeur voor een bepaalde microfonist, al vind ik het wel leuk om een vrouwenstem te ho ren. Er zijn nog niet zoveel vrou welijke microfonisten. Maar daar komt langzaam verande ring in. Bij Quick Boys is er nu dacht ik ook een vrouw. Vroeger hadden ze een man. Over hem hoorde ik nog wel eens wat. Hij schijnt vooral voor de Katwij- kers leuk te zijn. Voor de buiten staanders is er niet zoveel aan. Een voorbeeld van iemand die ik goed vind. heb ik niet. Ik heb wel eens gehoord dat die man bij Feyenoord het leuk doet". Moet een microfonist(e) ver stand van voetbal hebben?. "Ja, want anders kun je het spel niet goed volgen. Deson danks heb ik wel eens een vrese lijke blunder gemaakt. Dat was tijdens de wedstrijd tegen ARC. Toen liet ik ARC scoren, terwijl die bal naast was gegaan. Ik riep dus om dat ARC had gelijkge maakt, maar dat bleek niet het geval. Zoiets kan wel eens gebeu ren. Dan moet je dat gewoon meteen corrigeren". Bloedarmoede "De AVV Alphen bloedt lang zaam dood". luidt de kop boven een bijdra ge van Riny van Elk in het club blad van de de zondagvierde klasser. De speler van het eerste elftal, die ooit een uitstapje naar UVS maakte, trekt flink van leer in het verenigingsorgaan. Van Elk: "Ondergetekende heeft altijd een zwak gehad voor de vereni ging^ maar dat is nu zo goed als afgelopen. Ik heb of had altijd wel wat te zeiken, tegen iedereen die er voor verantwoordelijk was of is. Maar mijn sterke punt was dan ook weer dat ik met een op lossing kwam aandragen, iets wat 95 procent van de leden die wat te kankeren heeft niet kan zeggen. Maar het is nu goed over die liefde voor de vereniging". Gespierde taal van de clubre dacteur Van Elk die twaalf jaar jeugdtrainer is geweest bij de Alphense vereniging en ook nog een tijd deel heeft uitgemaakt van de jeugdcommissie. Maar wat is nu eigenlijk de aanleiding voor de onheilspellende diagno se van de 32-jarige graficus? Van Elk blijkt verontwaardigd, boos en verdrietig te zijn omdat het bestuur van Alphen zijn 'tech nisch leerplan' van tafel heeft ge veegd. Een plan dat hij op ver zoek van het bestuur had opge steld en dat er op neer kwam dat onder supervisie van een tech nisch coordinator moest worden gepoogd alle selectie-elftallen op dezelfde manier te laten voetbal len, zoals dus bij Ajax de ge woonte is. Alleen op die manier zou vol gens Van Elk kunnen worden voorkomen dat talentvolle jeugdspelers hun kicksen vroeg tijdig aan de wilgen hangen of naar andere vereningen vertrek ken zoals Paul Kluivers, Ostar Toonen en Joop Lankhaar, de in ternational van FC Den Haag die ooit in de Dl van Alphen speelde onder het leiderschap van Van Elk. Het bestuur van Alphen vond het 'technisch leerplan' van de fanatieke eerste elftalspeler echter te ambitieus voor een be scheiden zondagvierdeklasser. Vandaar dat vorige maand tegen de invoering van het leerplan werd gestemd. "Een donderslag bij heldere heel, enkele dagen goed van slag en mensen gebeld die met de be slissing te maken hebben gehad en de situatie bij Alphen nog maar weer eens geanaliseerd. Zo kwam ik tot dit stukje en de con clusie dat de AVV Alphen lang zaam aan het doobloeaen is". aldus Van Elk die aan het eind van zijn schriftelijke kruistocht kennelijk inzag dat het wel wat overdreven was om te stellen dat zijn club naar de knoppen gaat omdat het bestuur zijn techni sche advies in de wind heeft ge slagen. Vandaar dat hij zijn stuk je eindigt met de constatering dat er meer fout is gegaan bij Alphen waardoor het traditione le mix-toernooi, het Rijnstreek- toernooi, een aantal jeugdtoer- nooien, het jeugdkamp en de bingo-avond zijn verdwenen. "Die dingen zijn er met de ha ren bijgesleept", meent Alfthen-voorzitter Jan de Bruin. "Dat we een aantal van die evenementen niet meer van de grond kunnen krijgen heeft te maken met een gebrek aan ani mo, dat is de tijdgeest. We zullen als bestuur best wel eens fouten maken en niet overal even ade quaat op inspelen, maar de con- lusie van Rien van Elk dat de club aan het doodbloeden is vind ik schromelijk overdreven. Ik heb het stuk met stijgende verbazing gelezen, een duidelijk voorbeeld van hoe iemand probeert zjn frustratie van zich af te schrij ven. Toch ben ik van mening dat als dit soort frustraties binnen de club leven je daar als bestuur niet de ogen voor moet sluiten. Daarom vind ik dat we nog maar eens met Rien rond de tafel moe ten gaan zitten om te kijken wat de onwaarheden en eventuele waarheden in zijn verhaal zijn. Nee, we hebben binnen het be stuur nog geen officieel stand punt in deze kwestie ingeno- "En dat is nu typerend voor de situatie binnen de club". vindt Van Elk. "Dat hadden ze allang moeten doen. Van mijn part hadden ze me van de ledenlijst geschrapt dan hadden ze tenminste een daad gesteld. Nu doen ze hele maal niets, zoals gebruikelijk". Voorzitter De Bruin bestrijdt evenwel dat het Alphen-bestuur stilzit: "Behalve dat we tegen de in voering van het plan Van Elk hebben gestemd zijn we ook aan een alternatief gaan werken, want dat er iets moet gebeuren daar zijn we het binnen het be stuur allemaal over eens. Daar om hopen we binnen drie maan den een alternatief technisch plan te lanceren. Daarin zijn geen details uit het plan van Van Elk overgenomen. Wat Rien wil de was gewoon teveel van het goe de voor een ameteurclubje. Zijn plannen hadden we alleen kun nen doorvoeren als we de jeugd trainers een goed salaris zouden kunnen bieden in ruil waarvoor we dan zouden kunnen eisen dat ze op een bepaalde manier hun werk uitvoeren. Wij hebben ech ter te maken met vrijwilligers van wie je niet al te veel kunt ei sen. Dat heeft Van Elk over het hoofd gezien. Ik kan me best voor stellen dat hij teleurgesteld is. Rien. is namelijk een echte idea list". Die waarschijnlijk over een maand of drie bij secretaris Jesse zijn overschrijvingsformulier in levert. Fout hè (3) Rob Out heeft toch eieren voor zijn geld gekozen. De algemeen- directeur van Veronica durfde een confrontatie met Rogelli Sport bv in de rechtzaal kennlijk niet aan, want een dag voordat in Breda het kort-geding in de mut sen-affaire zou dienen, liet Out weten dat hij thuis bleef. Terwijl de 'Koud hè-mutsenra- ge' nog in alle hevigheid woedt beweert Veronica-woordvoerder Han van Veen dat het spoedei sende karakter van het kort-ge- ding is verdwenen omdat de meeste mutsen-verkopers op last van de voormalige zendpiraat zijn gestopt met de verkoop van de blauw-gele hoofddeksels met het opschrift 'Koud hè'. "Onzin natuurlijk", reageert Wout Bergers junior op de reactie van Veronica. Ber gers verkoopt 'Koud hè-mutsen' als zoete broodjes. De mutsen worden, tot ergerns van Veroni ca, geleverd door Rob ten Hage, directeur van Rogelli Sport bv uit Etten Leur. Rob Out beweert dat hij 'Koud hè', de gevleugelde kreet van het Verona-duo Spaan- /Vermeegen, als merk heeft laten deponeren. Volgens Ten Hage is zoiets onmogelijk vandaar dat hi j een juridische confrontatie met Out best aandurfde. Maar zover komt het dus niet omdat de meeste klanten van Ten Hage ge schrokken zouden zijn van een boze brief die zij van Veronica ontvingen en daarom de mutsen- verkoop zouden hebben ge staakt. Wat dus niet het geval is, want bij Sporthuis Wout Bergers vinden de mutsen nog altijd gre tig aftrek. Wout junior: "Er is voor Veroncia geen be ginnen aan en dat is de reden dat ze de strijd tegen de mutsenver koop staken. Rogelli is namelijk niet de enige die in die mutsen handelt. Van de week nog kwam bij ons een vertegenwoordiger aan de deur die een zak vol van die mutsen bij zich had. Zo'n kort-geding tegen Rogelli zou dan ook niet meer zijn dan dwei len met de kraan open". Top 12-toernooi De uitslagen van de vijfde ron de zijn: Urban - Nemes 10-21 21- 15 21-23; Fazlic - Safarova 21-19 19-21 17-21; Kasalova - Badescu 21-16 21-14; Kloppenburg - Boe- latova 19-21 13-21; Vriesekoop - Kovtoen 21-18 21-14; Perkucin - Popova 15-21 21-7 20-22. De uit slagen van de zesde ronde zijn: Nemes-Perkucin 18-21, 22-20, 21-12; Kasalova-Kloppenburg 21-18, 22-20; Safarova-Popova 21-15, 22-24, 21-16; Badescu- Boelatova 21-13, 16-21, 11-21; Urban-Kovtoeo 2L-7, 27-25; Vriesekoop-Fazlis 21-16, 21-15. De uitslagen van de zevende ronde zijn: Nemes - Popova 21- 3, 17-21 18-21; Kasalova - Per kucin 22-20, 17-21, 17-21; Safar ova - Kloppenburg 15-21, 12-21; Badescu - Kovoen 21-18, 19-21, 21-13; Urban - Vriesekoop 14-21 19-21; Fazlic - Boelatova 9-21, 21-19, 2-21. Stand vrouwen na tweede dag: 1. Vriesekoop, Boelatova en Nemes 6 overwin ningen; 4. Kasalova 5,5. Safaro va 4, 6. Kloppenburg, Popova en Badescu 3, 9. Urban, Kovtoen en Perkucin 2,12. Faz lic 0. Stand mannen na tweede dag: 1. Waldner (Zwe) 7, 2. Grubba (Pol) 6, 3. Persson (Zwe), Kucharski (Pol) en Appelgren (Zwe) 5, 6. Rosskopf (WD1) en Gatien (Fra) 3, 8. Bóhm (WD1), Lupulescu (Joe) en Mazoenov (Sov) 2, 11. Kalinic (Joe), Kris- ton (Hon) 1. EINDHOVEN - BVO heeft gister avond de kans laten liggen om zich te revancheren voor de ruime ne derlaag (102-86) van zaterdag tegen Goba. In Eindhoven werd de Alp hense promotiedivisionist één se conde voor het eindsignaal versla gen door de gelijknamige thuis club. De Amerikaan Tom Lockhart scoorde vanuit de rebound de win nende treffer: 61-60. In een meer spannende dan goede wedstrijd kwamen de Alphenaren op de valreep dus net (weer) iets te kort. Met nog minder dan een mi nuut te spelen en een minimale 59- 60 voorsprong was BVO in balbe zit. Omdat de Amerikaan Jeff Ro binson. met 16 punten en 11 re bounds BVO's beste speler, toen een pass door zijn handen liet glip pen, kreeg Eindhoven de kans om de winst naar zich toe te trekken. Geheel passend in het rommelige beeld van de wedstrijd had de thuisclub daar toch nog moeite mee. Met 25 seconden voor de boeg werd de eerste mogelijkheid door een persoonlijke fout aan BVO-zij- de niet benut. Met nog zes secon den op de teller mocht Eindhoven de bal echter aan de zijkant inne men. Een schotpoging van Gerard Ackermans (18) belandde op de ring, waarna Lockhart juist voor de zoemer toesloeg. De start van BVO was goed. Met een wisselende verdedigingsvorm werd Eindhoven, dat een persoon lijke defensie prefereerde, in de tang genomen. Via 4-9 leidde de Alphense ploeg na tien minuten met 12-16. Bij 18-18 kwamen de Brabanders voor het eerst langszij, maar BVO bleef het voortouw hou den. Toen het via 18-22 met nog twee minuten in de eerste helft door intercepties van Theo van Leeuwen (10) 24-30 was geworden, leek de rust met een comfortabele voorsprong bereikt te worden. Drie keer balverlies op rij en scores aan Eindhoven-zijde betekende echter een 31-32 stand halverwege. Daarna stapte BVO over op een ruimteverdediging. Dat bood Eindhoven de gelegenheid om in een matige maar spannende voort zetting het initiatief over te nemen. Bij 40-39 leidde de thuisclub voor de eerste keer. De voorsprong werd via 44-39 en 57-52 behouden tot twee minuten voor tijd: 59-58. De ontknoping viel in het nadeel van BVO, dat daardoor in de geva renzone blijft, uit: 61-60. Voor Paul Haldan gaat een ge heel ander verhaal op. De speler van Eindhoven heeft zich gekwali ficeerd voor de Spelen, maar dat is voor het NOC niet voldoende. Het Nederlands Olympisch Comité eist van de genaturaliseerde Roemeen een halve-finaleplaats bij het EK in Parijs. Die voorwaarde kwalifi ceert ETTU-penningmeester Henk van Dilst als „volstrekt belache lijk". „Iedere tafeltennisser die zich heeft gekwalificeerd, speelt straks in Seoul. Behalve Paul Hal dan, want die moet voor het NOC voldoen aan een veel te zware eis. Al met al kunnen wij als internatio nale bond nog steeds geen spelers lijsten samenstellen. Door het weg vallen van Noordkorea zijn er weer een paar plaatsen vrijgekomen en dat maakt de organisatie er niet makkelijker op". Herstel Over de Spelen hoeft Bettine Vriesekoop zich dus geen zorgen meer te maken. Na de aarzelende start van donderdag, herstelde de Hazerswoude zich gisteren knap met een kwartet overwinningen, zelfs zonder een game in te leveren. Op het Joegoslavische centre- court bleek dat het door de Chine se trainster Yang Ying gevoerde beleid niet voor niets is geweest. De Russin Popova en de Hongaar se Urban konden het hoge tempo ROTTERDAM (GPD) Hoewel sportpaleis Ahoy' dit weekeinde al volledig uitverkocht is voor de beslissende fase van het Rotterdamse ABN-toernooi, krijgt het „op zeker" spelende publiek bepaald geen voorspelbare strijd te zien. De getipte finalist en „ticketseller" Jim my Connors zorgde vannacht voor een onaan gename verrassing door te struikelen over de als achtste geplaatste Zweed Jonas B. Svens- son. De positieve uitschieter kwam op naam van Michiel Schapers, die uiterst moeizaam de halve finales bereikte ten koste van de West duitser Christian Saceanu: 4-2, 4-6, 7-6 (7-2). Connors werd met zijn eigen wapens versla gen: vechtlust en vastheid. De onverstoorbare Svensson, 21 jaar pas, bleek in een bijna ,drie uur durende, bloedstollende confrontatie een uitstekende allrounder: sterk aan de baseline en bij het net. De nummer 33 van de wereld won de eerste set (6-3), zag in de tweede Con nors langszij komen (5-7), waarna zich in de derde spelreeks een onvervalste thriller ont spon die het bomvolle Ahoy' tot de laatste se conde op het puntje van de stoel hield. Wat Connors betrof, riep de dramatische par tij enige associatie op met de wedstrijd die hij vorig jaar op Wimbledon tegen een andere Zweed, Pernfors, speelde. Maar slaagde de Amerikaan toen wel in een onwaarschijnlijke ontsnappingspoging, ditmaal 'ging de als een leeuw vechtende veteraan ten onder tegen zijn veertien jaar jongere opponent. Connors, die het toernooi in Rotterdam twee keer won, maakte eerst drie matchpoints ongedaan. Tus sen het eerste en het laatste wedstrijdpunt voor Svensson lagen typerend genoeg liefst 33 mi nuten. Vervolgens moest de tie-break de beslissing brengen. Daarin kreeg de aanvankelijk grol lende, maar later zuchtende en vloekende Con nors op zijn beurt twee kansen de partij naar zich toe te trekken, maar Svensson bleef stoï cijns „winners" produceren. De Zweed kreeg bij 7-6 vervolgens zijn vierde matchpoint en maakte met een ace een eind aan Connors' illu sies. Svensson treft vandaag Miloslav Mecir. die onverwacht veel moeite had met de Zwitser Claudio Mezzadri (6-2, 4-6, 6-4). De Tsjechoslo- waak versloeg Svensson vorig jaar in de kwartfinales. In het voetbalmilieu hebben Westduitsers de reputatie pas verslagen te zijn, als ze eenmaal in de kleedkamer zitten. Christian Saceanu is proftennisser, heeft een Roemeense vader, maar voelt zich door zijn moeder en het feit dat hij al bijna vijf jaar in de Bondsrepubliek woont op een top Duits. „Een terrier, die aan je kuit blijft hangen en nooit loslaat", karakteri- serde Michiel Schapers zijn kwartfinale-tegen stander gisteren in Rotterdam na een ook al ze nuwslopend gevecht. Het duurde twee uur en negentien minuten alvorens Schapers zich in zijn geboorteplaats bij de beste vier van het ABN-toernooi kon scharen. Onder luide aanmoedigingen van de ongeveer 2500 toeschouwers tijdens de mid dagsessie het leek Feyenoord wel in zijn ou de dagen") wist Schapers zich pas in de tie break van de derde set los te scheuren: 6-2,4-6, 7-6 (7-2). De 28-jarige Rotterdammer blijft zijn gren zen dus verleggen voor eigen publiek. Scha pers zal op de nieuwe wereldranglijst in elk ge val rond de dertigste plaats te vinden zijn, bo ven spelers als Pernfors en Curren. En met het prijzengeld voor het bereiken van de halve fi nales in de Maasstad (17.225 dollar) zit ook de bankrekening van Schapers behoorlijk in de lift. Schapers moet het vanmiddag opnemen tegen Stefan Edberg. De Zweedse favoriet versloeg, opnieuw weinig overtuigend, de Tsjech Srej- ber in twee sets (6-4, 6-4). In '86 trof Schapers Edberg tijdens de tweede ronde van het Rotter dam-toernooi en liet de Nederlander een matchpoint onbenut. „Maar de tijden zijn in middels veranderd", liet de van zelfvertrou wen blakende Schapers strijdlustig weten. LJUBLJANA (GPD) - Een vlekke loos verlopen tweede dag van het Top 12-tafeltennistoernooi in Ljubljana leverde Bettine Vriese koop een prettige wetenschap op. Vier overwinningen loodsten de Hazerswoudse in Joegoslavië naar de kop van de ranglijst, waar zij in gezelschap verkeert van de Russin Bulatova en de Westduitse Olga Nemes. door Rob Onderwater Mirjam Kloppenburg kreeg na de voortvarend verlopen eerste dag gisteren te kampen met een te rugslag. Drie nederlagen en slechts één winstpartij vielen haar ten deel en wierpen de Lichtenvoordse te rug naar de zesde plaats van het klassement. Belangrijker dan de toppositie van de Top-12 van gisteren vond coach Gerard Bakker de vrijwel ze ker gestelde kwalificatie van Vrie sekoop voor de Olympische Spe len. Daarvoor heeft de 26-jarige speelster van Avanti zich allang ge plaatst, maar het NOC stuurt Vrie sekoop alleen naar Seoul wanneer er vormbehoud is aangetoond. An ders gezegd: zij moet zich minstens bij de eerste vier van het dozijn speelsters in Joegoslavië nestelen om zekerheid over uitzending te krijgen. Bakker: „Dat kan na van daag niet meer misgaan. Als Betti ne het toernooi wint is dat meege nomen, maar kwalificatie voor de Spelen heeft voor ons een grotere waarde". De bijna-plaatsing van Vriese koop heeft voor Mirjam Kloppen burg prettige gevolgen. Zij wordt, als partner van Vriesekoop, even eens naar de Spelen afgevaardigd en treedt dan automatisch op in het enkelspel. van de Hazerswoudse niet aan en werden naar elke hoek van de tafel gespeeld. Tegen de Russin Kovtun verlie pen de zaken minder voorspoedig, maar dat was voorzien. Vriesekoop heeft altijd moeite met verdedig sters, maar inmiddels lijkt zij het antwoord op 'mattenklopsters' te hebben gevonden. Dat heeft Vrie sekoop voornamelijk te danken aan de aanwezigheid van de Hon gaar Tibor Kreisz bij haar club Avanti. De laatste tijd is er in Ha zerswoude per dag 6 tot 7 uur ge traind om onder meer het wapen tegen Russische verdedigingstac tieken te vinden. Donderdag sabelde Vriesekoop nummer één, Bulatova, genade loos neer en gisteren bezweek Ele na Kovtun voor het Hazerswoudse geweld. Zoals later ook de Joego slavische Jasna Fazlic weinig had in te brengen tegen de ontketende Vriesekoop. Alleen Olga Nemes kan haar vandaag nog dwars zitten, maar in de vorm van gisteren lijkt het waarschijnlijk dat de 60-koppi- ge Hazerswoudse aanhang de lie- Bettine Vriesekoop boekte op de derde dag van het Top 12-toernooi drie overwinningen. veling van het dorp in de armen kan sluiten. Weelde 'Lichtenvoorde' had minder re den tot juichen. Op de tweede dag bleek dat Mirjam Kloppenburg de weelde van de hoge ranglijstpositie niet kon dragen. Tegen het defen sie-duo Bulatova/Kovtun wisselde Kloppenburg goed spel te vaak af met puntloze perioden. „Ik denk dat Mirjam die partijen mentaal niet aankon", beoordeelde Jan Kloppenburg het spel van zijn dochter. Na de nederlaag tegen de Tsjechische Kasalova herstelde de speelster van Gaanderen zich met een zege op Safarova. Waarmee de onafscheidelijke familie Kloppen burg uitzicht houdt op het gestelde doel: een plaats bij de eerste zes. De Roemeense Badescu, de Joego slavische Fazlic, de Hongaarse Ur ban en de Westduitse Nemes zijn op weg naar de top zes de te nemen obstakels.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13