'Onze machine kost veel minder energie' Amateur-veredelaar (84) kweekt roze velthemia ZATERDAG 13 FEBRUARI 1988 PAGINA 11 Noordwijkers vinden nieuwe pottenvulmacliine uit NOORD WIJK Na ruim een halfjaar van vijf dagen per week hard doorwerken, zijn twee Noordwijkers nu bijna zo ver dat ze een heel nieuwe pottenvulmachine op de markt kun nen brengen. Het prototype is klaar en aan het uiteindelijke ontwerp wordt de laatste hand gelegd. Het octrooi is aangevraagd en het wachten is nu op het in produktie nemen van de nieuwe machine. Gerard Tio (32) en Han-Peter volgens Tio evenwel de manier Verdeijen (26) zijn sinds juni van waarop het plantgat in de potgrond het vorig jaar elke dag aan het sleu telen geweest in een werkplaats in Noordwijkerhout. Verdeijen was voor die tijd werkzaam bij een gro te fabrikant van pottenvulmachi- wordt gemaakt. Bij de huidige pot tenvulmachines wordt er door middel van een staaf een gat in de reeds gevulde pot gedrukt. Tio: "De aarde wordt daardoor verdicht r wilde net als Tio iets voor en bovendien wordt de structuur zichzelf beginnen. Al pratend kwa- van de potgrond kapotgemaakt. De men de vrienden op het idee om Plantjes die in de potten worden nieuwe pottenvulmachine te gezet, slaan daardoor minder mak- kelijk aan. In een dichte grond wor den nu eenmaal moeilijker wortels mers weten wat er al op de markt gevormd", was") is het tweetal aan de con structie van het apparaat begon nen. door Monica Wesseling Tio heeft geen baan hoewel hij volleerd sportleraar is, Verdeijen zei zijn baan halverwege vorig jaar op toen duidelijk werd dat hun i Bij het geesteskind van de twee Noordwijkers wordt het gat niet gemaakt, maar uitgespaard. Op het moment dat de pot wordt volge stort, zakt er een staaf in de pot waardoor die ruimte vrij blijft van aarde". "De telers van potplanten en an dere kwekers vragen een potgrond die licht en grof is. Onze machine zorgt ervoor dat goede rulle pot- tiatief kans van slagen had. Om ju- 6rond' goed blijft", zegt Tio. ridisch sterker te staan, verenigde het tweetal zich in de venootschap 'Terra International'. De pottenvulmachines die op de tuinbouwbedrijven worden ge bruikt, zijn volgens Verdeijen al lesbehalve ideaal. De machine vult automatisch bloempotten en maakt in de gevulde pot direct een gat waarin de plant kan worden ge zet. "De werkwijze van de machine is de laatste jaren niet meer kritisch bekeken. Dat hebben wij nu wèl gedaan, en er bleken nogal wat ver beteringen noodzakelijk", zegt Tio. Niet alleen de werkwijze van de machine is beter dan die van gang bare pottenvulmachines. Ook het apparaat zelf is volgens Verdeijen sterk verbeterd. De pottenvulma chines wordt slechts een paar maanden van het jaar gebruikt, aan het begin van het teeltseizoen. De rest van de tijd moet de machine er gens worden opgeslagen, Tio: "Bij onze machine is de voorraadbak voor aarde en de werkelijke vulma- chine van elkaar los te kopppelen. De bak kan op zijn kant worden ge zet en neemt dan maar heel weinig ruimte in. Bovendien is de bak in verschillende maten leverbaar". Omdat het onderdeel voor het te rugvoeren van gemorste aarde naar de voorraadbak bij het nieuwe ont- I.CH oKaan. u«i van w?.rp overbodig is, is de Noord- aarde valt naast de potten, wordt wÜkse machine ook compacter Grond Bij de gangbare pottenvulmachi nes valt er doorlopend grond op een lopende band waarop op een bepaalde onderlinge afstand pot ten staan. Een groot deel opgevangen en met een bandje te ruggevoerd naar de voorraadbak. Verdeijen: "Dat levert energieverlies op". De 'Noordwijkse' machine heeft een soort kleppenmechanisme waardoor potje onder staat. Dit re sulteert volgens het tweetal in een behoorlijke energiebesparing. Bo vendien werkt de machines 'rusti- neemt deze taak over van E. Blaau ger' omdat er minder handelingen wendraat, die op 20 november vo persoonlijke redenen i Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor dé" patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer. R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Janssen, tel:155010, spreekuur: Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Tay- telbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: G. Nering-Bögel, tel: 124403. zo 8 uur tot 24 uur: E. de Lange, tel: 212025, spreekuur: Bronkhorststraat 43-445. Groep 3 - Pleiter, J.W. Lely, Smit, W. de Bruy- ne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruijne, de Laat de Kanterstraat 32, tel: 134345. zo 8 uur tot 24 uur: J.W. Lely, tel: 120412, spreekuur: Kernstraat 11. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter, Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: A.A. van Rijn, Paganini- straat 1, tel: 314349, spreekuur: Kennedylaan 24. Groep 5 Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: C. Keyer, tel: 140124. zo 8 uur tot 24 uur: H. Prince, Vondellaan 58, tel: 761754. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: za L. Middendorp, Peppelschans k14 Leiderdorp, tel: 895525, spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur Peppel schans k14; zo J. v.d. Beek, tel: 894539, spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur Hoofdstraat 8. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: J.J. Voorzaat, Jan Camperllaan 20, tel: 177461. Voorschoten za: L. Prescot, Bachlaan 1, tel: 2356; zo: A. Meiman, J.W. Frisolaan 13. tel: 2118. Warmond L. Lempers, Churchillaan 13, Voorhout, tel: 02522-10140. dan de gebruikelijke typen. "In de schuur van een kwekerij is meestal niet veel ruimte beschikbaar. Een kleinere machines is dus prettig". Octrooi Om te voorkomen dat een andere firma of een particulier het idee van de Noordwijkers 'pikt', hebben Tio en Verdeijen bij de Octrooi- raad, octrooi aangevraagd voor hun machine. De procedure neemt ongeveer een jaar in beslag. Tio en Verdeijen willen echter al over een paar weken hun machine op de markt brengen. Tio: "Dat levert geen enkel gevaar op. Als het oc trooi wordt verleend, werkt dat met terugwerkende kracht. Ie mand die tussen nu en het verlenen van het octrooi ons idee pikt, krijgt alsnog een proces aan zijn broek". De initiatiefnemers hebben de afgelopen maanden gratis gebruik kunnen maken van de werkplaats van het constructiebedrijf Roden burg aan de Dorpsstraat in Noord wijkerhout. Het is de bedoeling in dezelfde ruimte de eerste produk- tielijn van de machine te beginnen. Tio: "We beginnen kleinschalig. Mocht de machine een succes wor den, en daar gaan we natuurlijk van uit, dan kunnen we altijd een nieuwe bedrijfsruimte zoeken". NIEUWE DIRECTEUR - De 41- enorm jarge R. Plomp uit Barendrecht is benoemd tot nieuwe directeur van de Schoolbegeleidingsdienst Mid- - - den-Holland en Rijnstreek. Plomp alleen aarde uit de wordt de opvolger van W. van Don- voorraadbak valt op het moment gen die op 1 september met de vut gaat. De dienst heeft ook e we voorzitter gekregen. De 40-jari- ge P. de Mik uit Berkenwoude Wassenaar za: M.H. van Tolingen sr. telefoon 78303, spreekuur: Weteringlaan 4; zo: J. Huls, tel: 13027, spreekuur: Hofcampweg 65. Zoeterwoude 715-1*219 "5 1614, verneemt u welke huisarts de weekend- K. Tio (rechts) en H.P. Verdeijen bij hun met de produktie beginnen". Het is de bedoeling de onderde len in te kopen en de machines in Noordwijkerhout te assembleren. Vooralsnog willen de Noordwij kers de assemblage zonder andere arbeidskrachten doen. Verdeijen: "We zijn nog aan het onderzoeken op welke manier we de verkoop moeten organiseren. Het is moge lijk de verkoop bij een bestaand be drijf onder te brengen, maar we zouden ook zelf de boer op kunnen gaan. Dat kost echter wel veel tijd en geld". Bollen Hoewel 2 geen gebrek hebben aan ideeën, wagen de Noordwij kers zich vooralsnog niet aan het ontwerp en de produktie van ande re tuinbouwmachines. "We moe ten eerst deze machine perfectio neren en winstgevend op de markt zien te brengen. Dan pas zouden we kunnen gaan denken aan marktverbreding". Aan marktverdieping wordt on dertussen wèl hard gewerkt. Op verzoek van een Lisses bedrijf dat bollen op potten produceert, on derzoeken Tio en Verdeijen of het mogelijk is hun machine zó aan te passen dat er gelijktijdig met het vullen van de pot, ook een bol in de aarde wordt geplaatst. Beide ontwerpers vertrouwen erop dat hun project binnen niet al te lange tijd loonvormend en zelfs winstgevend zal zijn. "En we zijn niet de enige die zo denken. De banken zijn bereid ons de nodige financiële middelen ter beschik king te stellen". Een normale pottenvulmachine kost 14 tot 15.000 gulden. Het pro- dukt van de Noordwijkers, over de naam ervan laten zij zich nog niet uit, gaat iets meer kosten. "We zijn echter wèl concurrerend, want de kwaliteit van onze machine is aan merkelijk beter. Voor iets meer geld, krijgt de tuinder véél meer Weefselkweek- laboratorium niet gevaarlijk voor milieu RIJNSBURG Het werken met chemicaliën in het weefselkweek- laboratorium van Phyto Nova aan de Vinkenweg in Rijnsburg levert geen gevaar op voor het milieu. Tot die conclusie komt A.C.J. de Regt van het onderzoeksbureau Remi- cera. De gemeente Rijnsburg heeft dit bureau aangetrokken voor het opstellen van de bepalingen in de hinderwetvergunning voor het weefselkweekbedrijf van Rijns-' burger C. van Duyn en Shell. Achter het bedrijf van bloemen- teler Van Duyn is inmiddels een geheel nieuw "bedrijf gebouwd, be staande uit een produktielijn en een laboratorium. Het streven is eind dit jaar op volle toeren te draaien. Het uiteindelijke streven is een produktie van ruim 40 mil joen plantjes per jaar. Die worden gekweekt uit enkele plantencellen. Op dit moment gaat het bedrijf uit van weefselkweken van onder meer orchideën, ficussen en gerbe- Op initiatief van Shell wordt bij Phyto Nova ook een onderzoeksla boratorium gebouwd. Met name dit laboratorium heeft in Rijnsburg flink wat onrust veroorzaakt. Om dat de gemeente Rijnsburg niet be schikt over ambtenaren die des kundig zijn om te onderzoeken of het bedrijf een gevaar oplevert voor het milieu, is het externe bu reau ingeschakeld. Er bestond vooral angst voor bodem- en water vervuiling. Omdat zich binnen afzienbare tijd meer weefselkweeklaboratoria in Rijnsburg zullen vestigen (aan de Kleipettenlaan en in de toe komst zeker ook elders), achtte de gemeente een gedegen onderzoek noodzakelijk. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 12 tot vr. 19 door: Zuiderapotheek, Lammenschansweg 7, Lei den, tel: 071-123553; Apotheek Boehmer, Florijn 21Leiderdorp, tel: 071-894400. Apotheek Langstraat, Langstraat 156, Was senaar. tel: 11350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel: 071- 890405. Voor de praktjk van Vest|ens, v.d. Wouw: R. Koster, Narcisstraat 47, Voorschoten, 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: r.j.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 173266; of D.j. Brandt. Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten: R. Koster en Mevr. Koster-Sto ker, Narcisstraat 47, tel: 01717-3836. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: Th. K.H. Holt, Breestraat 58a, Leiden, tel: 071- 146004. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haas- wijk, Simon Vestdijklaan 28. Oegstgeest, is tandarts G.J.H. de Minjer telefonisch bereik baar onder nummer 071-155375; tevens spreekuur van 11-12 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke. Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- i-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten-Wassenaar B. Hazenberg, Santhorstlaan 39-4 15535. tel: Er gaat geen week voorbij of er komt een nieuwe kamer plant op de markt. Begonia's in steeds meer kleuren, ge raniums in de meest uiteenlopende soorten en maten, nieuwe variëteiten azalea's en hortensia's en heel veel uitheemse tropische planten die tot kamerplant zijn 'ge promoveerd'. Voor de sierteeltsector is de doorlopende vernieuwing en uitbreiding van assortiment broodno dig. De consument in binnen- en buitenland wil méér dan de overbekende roze cyclaam of oranjerode clivia. Veruit het grootste aantal van de nieuwe rassen en variëteiten van kamerplanten wordti geprodu ceerd op speciale veredelingsbe- drijven. Doelbewust worden daar honderden kruisingen uit gevoerd totdat het gewenste re sultaat is verkregen. Zo wordt ongevoeligheid tegen een be paalde ziekte ingebracht door een goed ras van een bepaalde kamerplant te kruisen met een 'broertje' van die plant die ook mooi is, en bovendien resistent tegen de ziekte. Toch is de Nederlandse tuin bouw voor het verkrijgen van 'nieuwigheden' niet alleen af hankelijk van beroepstelers. Tal van amateurs spannen zich in om van hun 'voorkeurgewas' speciale soorten en variëteiten te verkrijgen. De 84-jarige J. Lammerse uit Ter Aar is een van hen. Ruim 40 jaar geleden kreeg hij via een vriend een paar 'wilde' velthe- mia-bollen uit Afrika in handen. Lammerse was toen nog werk zaam in de verwarmingsbran che, had weinig tijd en zette ze daarom op de pot zonder er ver der al te veel naar om te kijken. Al een paar maanden na het plan ten kwamen de bollen in bloei. Elke plant vormde één bloem be staande uit tientallen kleine kelkjes met een roomwitte kleur. Lammers: "De plant vormt vrij snel lange stengels met bloemen. Tussen het verschijnen van de bloemen en het opengaan daar van, zit ruim een maand. Vervol gens blijft de bloem maanden lang goed. Al met al leek het me wel een leuk gewas om iets mee te doen. De bladeren waren prachtig, maar die vale room kleurige bloemen vond ik maar niets". Als zoon van een grote Hille- gomse bollenteler legde Lam merse zich op 56-jarige leeftijd het moment waarop hij besloot te gaan rentenieren volledig toe op de veredeling van planten en dan met name van de velthe mia. Echt wetenschappelijk is Lammerse de afgelopen jaren niet te werk gegaan: "Zodra de planten in bloei staan, ga ik er met een grote kwast langs om ze te bestuiven. In juni wordt zaad geoogst dat na een droogtijd van veertien dagen wordt uitgezaaid. Driejaar later staat de plant voor het eerst in bloei en kan worden beoordeeld of een van de krui singen een veelbelovende nieu weling heeft opgeleverd". Het geluk is Lammerse goed gezind geweest: twee van zijn doelstellingen, een bloem met een roze kleur en meer bloe men per plant, zijn inmiddels verwezenlijkt. Het eerste roze exemplaar is jaren geleden ont staan uit een kruising van twee roomwitte. Dit betekent dat de roomwitte plant waarschijnlijk de erfelijke eigenschap tot het vormen van roze bloemen in zich had. Als de roomwitte bloem- kleur dominant is, is het moge lijk dat door kruising van twee roomwitte, de ondergeschikte ei genschap boven water komt. Nadat de eerste vaalroze bloem was verkregen, is Lam merse doorgegaan met het on derling kruisen van deze plan ten. De bloemkleur werd steeds dieper en de amateurveredelaar heeft nu de beschikking over een dieproze exemplaar. Met het vergroten van het aan tal bloemen per plant is Lam merse min of meer op dezelfde manier te werk gegaan. Jaren achtereen verscheen er in een plant slechts één bloem. Ver moedelijk door een spontane wijziging van de erfelijke eigen schap van een bepaalde bol, ont stond een plant met twee bloe men. Deze gebruikte Lammers vervolgens als uitgangsmateriaal voor zijn kruisingen. In de kas J. Lammerse: Eindelijk heb ik een flinke partijen roze Velthemia's met nabij zijn huis in Ter Aar staan inmiddels honderden planten met vijf of zes bloemen. Hoewel hij nog steeds duizen den kruisingen maakt om nieu we variëteiten te bemachtigen, houdt Lammers zich de laatste jaren ook intensief bezig met de vermeerdering van de paar goe de Velthemia-planten die hij via veredeling heeft verkregen. De Velthemia is een bolgewas dat net als de meeste bolgewassen aan de zijkant van de bol kleine bolletjes (de zogeheten klisters) vormt. De klisters kunnen wor den uitgeplant en groeien in een paar jaar uit tot een bloeiende plant. Lammerse: "Vermeerdering via klisters gaat heel langzaam. Het duurt jaren voordat er uit een paar bollen een fikse partij bollen is geteeld. Omdat er over de vermeerdering van velthemia nauwelijks iets bekend is, ben ik zelf maar gaan experimenteren". Lammerse heeft nagenoeg alle mogelijkheden uitgeprobeerd. Hij sneed de bladeren aan stuk ken en plantte deze uit, parteer de bollen en gebruikte delen van de klisters. Uiteindelijk heeft hij een methode gevonden om de bollen zeer snel te vermeerderen. Welke methode dat is, geeft hij niet prijs. Lammerse: "Dat ver telt ik pas als de plant een echt succes is geworden". Overigens is Lammerse, on danks zijn hoge leeftijd, geregeld te vinden op het Laboratorium voor Bloembollen onderzoek (LBO) in Lisse. "De uitrusting daar is echt fantastisch, maar ei genlijk houd ik het liever simpel. Veredeling en vermeerdering is ook mogelijk zonder allerlei in gewikkelde apparatuur". Helemaal wars van geavan ceerde technieken is Lammerse evenwel ook niet. Vorig jaar voerde hij een experiment uit met het invriezen van velthemia- bollen. Bij ijstulpen wordt deze techniek gebruikt om de bloei tijd van de bol te beïnvloeden. De proef mislukte, maar sinds een paar weken ligt er opnieuw een aantal bollen in het ijs. Aan het Lissese laboratorium stond Lammerse ook een aantal bollen af voor een experiment met weefselkweek. Bij deze vermeer deringstechniek worden uit klei ne stukjes plant in zeer korte tijd nieuwe planten gevormd. De velthemia is in zijn oor spronkelijk roomwitte kleur her en der verkrijgbaar. De roze exemplaren van Lammerse zijn nog zeer zeldzaam. Tot nu toe verkoopt de amateur alleen die bollen die niet voor veredelings- doeleinden kunnen worden ge bruikt. Via een grossier worden ze op de markt gebracht. Langzamerhand lijkt voor Lammerse de tijd aangebroken om grotere partijen op de markt te brengen. Onlangs heeft hij zijn eerste echte ras voorgelegd aan de Commissie van bijgoed van de Koninklijke Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencul tuur. Na onderzoek door de keu ringscommissie op rasechtheid en een aantal andere eigenschap pen, wordt de nieuwe plant bin nenkort Michael gedoopt. Lam merse verwacht dit jaar 20.000 exemplaren van het nieuwe ras te kunnen produceren. Ook deze zullen via de grossier hun weg naar de consument vinden. De amateur laat in het midden of de roze velthemia ooit op grote schaal zal worden geproduceerd: "Ik ben een amateur. De toe komst van de roze velthemia is dus van anderen afhankelijk". Groenbemester De structuur van arme, zanderi ge gronden kan aanzienlijk wor den verbeterd door de teelt van een groenbemester. De groenbe- mesters worden niet geoogst doch ondergespit. Het groen ver teert in de grond en veroorzaakt daardoor een verhoging van de hoeveelheid organische stof in de grond. Zandgronden worden hierdoor 'steviger'. Ook op zwaardere gronden kunnen groenbemesters goede resulta ten geven. De organische stof trekt wormen en andere bodem diertjes aan. Deze zorgen met hun gekruip voor een luchtiger bodemstructuur. Er bestaan drie soorten groen bemesters: de vlinderbloemigen, zoals lupine en klaver zorgen voor extra stikstof; kruisbloemi- gen zoals gele mosterd, zomer- koolzaad en bladrammenas kun nen als korte tussenteelt worden gebruikt. Omdat deze gewassen gevoelig zijn voor de ziekte knol voet, mogen ze niet direct voor of direct na een teelt van kool wor den gebruikt. De grassen zijn door hun structuur bij uitstek ge schikt voor de verbetering van humusarme zandgronden. MONICA WESSELING ZATERDAG 13 FEBRUARI Leiden vlooienmarkt in de Groenoord- hallen, tot 17.00 uur. rommelmarkl in de Pieterskerk, tot 17.00 uur. molenwinterserie over 10 ol 15 km, start tot 13.00 uur bij het VVV- kantoor, Stationsplein. Israëlische dansmiddag Churchilllaan/hoek Voorschoter- carnavalsbal in het Antonius Clubhuis, de residentie van De Hutspotten, aanvang 21.00 uur, mmv De Dorsvlegels en de Pico Bello's. optreden van Trio Tiempo met Argentijnse tango-avond, vanaf 21.30 uur in Art Centre Droomfa- briek, Oude Singel. optreden van Peter Cusack- i 21.30 i /Steve Noe, oi Waaggebouw. klaverjassen voor koppels om het kampioenschap van Leiden, aanvang 11.00 uur in buurthuis Op Eigen Wieken, Valkenpad, Merenwijk. film: 'All about Eve', aanvang 21.15 uur, LVC, Breestraat. Leiderdorp gekostumeerd carnavalsbal in gebouw Zijlkwartier, Van der Markstraat, aanvang 21,00 uur. rommelmarkt bij hockeyvereni- ging Alecto, vanaf 10.00 uur in het sportpark De Bloe- concert door het Daniël-strijk- kwartet, aanvang 20.00 uur in 't Huys Dever. 13.00 tot 18.00 u nameformulieren verkrijgbaar bij de deelnemende cafés. prinsenbal, van 22.00 tot 03.00 ZONDAG 14 FEBRUARI Leiden koffieconcert door het piano duo Alexander Warenberg Her man Uhlhorn met composities voor piano quatre mains, aan vang 11.30 uur in de Stadsge hoorzaal. bosloop van AV Holland over 2,1 tot 14,4 km, start 11.00 uur, Leidse Hout. forumavond over pornografie bij homojongerengroep De Pink Leiderdorp optreden van de Troubadours, organisatie De Baptistenvereni ging, aanvang 19.00 uur in wijkge- bouw Zijlkwartier. optreden van de clowns Bassie en Adriaan met hun "Familie-lach- spektakelshow', voorstellingen om 13 30 en 16.00 uur in de Mu- zenhof, Cor Gordijnsingel. kajak-indoorwedstrijd van de Leiderdorpse Kano Vereniging, aanvang 16.00 Vuurtoren, inschrijven bij r land, Voorstraat. Country Dansavond, aanvang 21.00 uur in het Lido, Prins Bem- harstraat. Warmond carnavalsoptocht door het dorp, vertrek om 13.00 uur in de Burgemeester Ketelaarstraat; van 15.00 tot 17.00 uur familiefeest in de kantine van voetbalvereniging Warmunda, sportpark Overbosch.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11