'Ik dacht dat ik gek werd Frank Rijkaard: een topper op afbetaling Connors weet nog niet van ophouden Nieuw onderzoek in omkopingszaak tafeltennissers Didi Thurau weer eens in opspraak Cruijff rond de tafel met 'Barca Zaterdag al debuut voor Sporting Financiers ontdekken voetbal 'Belleville Kid' is terug Roda verder DONDERDAG 11 FEBRUARI 1988 PAGINA 17 Goncalves: eindelijk rust BUSSUM/SCHIPHOL (GPD) - Nu de transfer van Frank Rijkaard naar Sporting Clube de Portugal definitief rond is, breekt eindelijk een tijd van betrekkelijke rust aan voor Jorge Goncalves, de man die door Sporting Lissabon gevolm achtigd is om de financiële kant van de transfer af te werken. De Portugese zakenman, die zijn kapi taal heeft vergaard door vis naar al le uithoeken van de wereld te ex porteren, stapte gisteren, vrijwel direct na het tekenen van het con tract, in de rug gedekt door zijn ju risten Fernandes en Catella op het vliegtuig naar Lissabon. Goncalves, die Rijkaard hoogst persoonlijk aflevert bij zijn nieuwe werkgever, toonde zich vlak voor het vertrek naar de Portugese hoofdstad zeer opgelucht. „Ik ben blij dat de zaken nu eindelijk afge handeld zijn. Ik kreeg langzaam maar zeker het idee dat ik gek werd in die 'gevangeniscel' in Hoofd dorp. Al die tijd heb ik vrijwel niets gezien van Nederland. Achteraf ge zien is dat misschien maar goed ook, want als ik dat wel gedaan zou hebben, zou ik zeker ziek zijn ge worden. Mijn God, wat een vrese lijk weer is het hier". Toch is de mogelijkheid zeer wel aanwezig, dat de Portugees zijn warme vaderland binnen afzienba re tijd voor de zoveelste maal tij delijk zal verruilen voor een ho telkamer in een ander koud Euro pees land. Goncalves lijkt namelijk allerminst van plan het bij deze ene transfer, de duurste uit de Portuge se voetbalgeschiedenis, te laten. „Ik ben al vanaf mijn geboorte lid van Sporting. Mijn hele leven staat in het teken van die voetbalclub. Het gaat mij als Sportinguista bij zonder aan het hart dat we op een beschamende zesde plaats staan. Ik kan het niet verkroppen: twaalf punten achterstand op Porto en zes punten achter op aartsrivaal Benfi-_ ca! Het enige doel dat ik voor ogen heb is om mijn club zo snel moge lijk weer omhoog te brengen. Om dat te bereiken ben ik bereid om vrijwel alles te doen. Zelfs al moet ik er, zoals met Frank Rijkaard het geval is geweest, 1,1 miljoen gul den voor riskeren", aldus de fraai besnorde Goncalves. Samen met zijn jurist Fernandes is Goncalves nu op zoek naar een constructie om desnoods meer bui tenlandse spelers naar de club uit Lissabon te lokken. Namen wil de Portugese zakenman vooralsnog niet noemen. „Ik kan niet vertellen wie ik op dit moment op het oog heb. Ik wil slechts kwijt dat ik mijn geld alleen investeer in echte top pers". Fernandes: „Alle aankopen die meneer Goncalves bereid is te financieren, zijn in principe be stemd voor Sporting. De club mag echter slechts drie buitenlanders onder contract hebben, van wie er twee mogen spelen. Mocht er een overschot aan buitenlanders ont staan, dan zijn we van plan om hen aan andere clubs te verhuren. Dat kunnen Portugese clubs worden, maar het is zeker ook niet uitgeslo ten dat er straks spelers in het bui tenland zullen worden onderge bracht". De kans is heel wel aanwezig dat Frank Rijkaard binnenkort weer in Amsterdam te bewonderen is. Mo gelijk als tegenstander van Ajax in het Europacup-II-toernooi, zo niet, dan vrijwel zeker in vriendschap pelijk verband. Jorge Goncalves is door het organisatiecomité van het toernooi 'Amsterdam 713' bena derd om bij zijn club aan te kaarten of er interesse bestaat om deel te nemen aan het toernooi. Volgens Goncalves is de kans dat Sporting mèt Frank Rijkaard acte de presen ce zal geven 'bijzonder groot'. Nu Frank Rijkaard zijn handte kening onder een contract van Sporting heeft gezet, staan bij de groen-witte Leacos (leeuwen) drie buitenlanders op de loonlijst: naast Frank Rijkaard kan de Portugese Frank Rijkaard draagt bij aankomst in Lissabon de mascotte van Spor ting Lissabon al op zijn arm. Hij werd in de Portugese hoofdstad door een grote schare supporters en officials verwelkomd. (foto anp) club ook een beroep doen op de Engelsman Tony Sealy en Peter Houtman. Laatstgenoemde, sinds een jaar gedegradeerd tot bankzit ter, toonde zich gisteren verrast te horen dat de zaak Frank Rijkaard eindelijk rond is. „Ik vind het heel fijn voor Frank dat hij eindelijk hier aan de slag kan. Ik ben be nieuwd of hij dit weekend écht de buteert, zoals gezegd wordt. Hij heeft per slot van rekening ruim vijf en een halve maand niet ge voetbald". Voor Houtman zal er na de komst van Rijkaard vooralsnog weinig veranderen: „Ik ben nu weliswaar derde buitenlander, maar voor mij blijft de situatie pre cies hetzelfde. Spelen deed ik so wieso al niet. De komst van Rijk aard levert voor mij hooguit één voordeel op: misschien kan ik hier nu eerder vertrekken". BUSSUM (GPD) Nee, omkijken wil hij niet meer. Ook op de drem pel, vlak voor zijn vertrek naar Lis sabon, wil Frank Rijkaard (25) zijn oude 'woning' Nederland netjes achterlaten. Daarom laat hij toch best een hoop vrienden achter, daarom ook bewaart hij ook goede herinneringen aan Nederland. Zegt hij. „Ach, ik wil er ook niet meer over praten. Het is gebeurd. Ik begin in Portugal ook geen nieuw leven, ik ga gewoon verder met leven. Want ik ben in al die maanden gewoon dezelfde Frank Rijkaard gebleven". Rijkaard blijft toch een buitenbeentje. Zijn ver trek bij -Ajax was buitengewoon, zijn dubbelcontract uitzonderlijk en ook zijn transfer - hij tekende gisteren voor drie en een half jaar bij Sporting Lissabon - is opmerke lijk. Rijkaard is namelijk de eerste Nederlandse voetballer die op af betaling is gekocht. Hij ziet er goed uit. Niet zicht* baar dikker geworden door vier en een halve maand stilstand. Niet ge tekend door alle privé- en sportieve problemen die als een zondvloed over hem werden uitgestort. Het definitieve einde van het lange wachten, de frustraties en het BUSSUM (GPD) De financiers hebben het voetbal ontdekt. Niet zozeer als vorm van belegging - daar zijn de bedragen te marginaal voor -, maar meer als recla me-object. Frank Rijkaard werd gisteren de eerste Ne derlandse voetballer die door een financieringsmaat schappij is gekocht. Als het aan de firma Ecofinance ligt. is de voormalige Ajacied daarmee een trendsetter geworden. Omdat Jorge Goncalves, geldschieter van Sporting Lissabon, de resterende 3,9 miljoen (Ajax had al 1,1 miljoen ontvangen) door een liquiditeitsprobleem niet op tijd uit de Verenigde Staten kon krijgen, werd con tact gezocht met Ecofinance. Het bedrijf 'doet' nor maal in leasing van (on)roerend goed en heeft zich kort geleden ook op het financieren van transfers gestort. De wereldwijde organisatie met Parijs als hoofzetel is verantwoordelijk voor de transfer van de Braziliaan Alemao naar Atletico Madrid en heeft met Rijkaard een tweede slag geslagen. Ecofinance heeft ook de Ne derlandse topclubs aangeboden transacties te finan cieren. Er zijn reeds verregaande contacten met één van die clubs. „Wij hebben verder geen belangen in de voetballerij", zegt directeur De Roode. „Het is daarom een stuk zuiverder dan werken met makelaars. Wij vra gen geen percentages van de transfersommen en het rente-percentage ligt maar iets boven dat van de ban ken". Ecofinance heeft een vordering van 3,9 miljoen op Sporting, maar Goncalves heeft zich garant gesteld voor het bedrag. touwtrekken heeft hem goed ge daan. Rijkaard: „Ik voel me ook uitstekend. Nee, echt. Maar weetje wat nu het fijnste is? Dat ik einde lijk weer kan voetballen, het gevoel dat ik eindelijk weer een voetbaltas in m'n handen kan hebben". Zaterdag komt daar dan nog het gevoel van een vol stadion bij. Rijk aard zal - volgens de Portugezen - in een uitverkocht huis zijn debuut maken tegen Espinho. Rijkaard mag zich dan weer de topper van weleer voelen. „Maar ik ben er natuurlijk nog lang niet. Ik heb geen wedstrijdrit me, mijn conditie is nog niet opti maal. Dat moet zo snel mogelijk worden verbeterd", zegt Rijkaard. Niet alleen om Sporting (of liever geldschieter Goncalves) waar voor de centen te bieden, maar natuur lijk ook om het Europees kam pioenschap in West-Duitsland nog te halen. „Of het lukt? Ik heb een tijdje geleden contact gehad met Michels. Hij raadde me aan zo snel mogelijk bij een club aan de slag te gaan. Ik reken er op dat ze me in de gaten houden. Het ligt dus hele maal aan mezelf'. „Nee, echt getwijfeld aan een goede afloop heb ik niet", zegt de 25-jarige voetballer. „Een paar we ken geleden had ik het moeilijk. Ik bleef maar wachten, er gebeurde niets. Zelfs trainen was te veel ge vraagd. Ik kon het niet meer op brengen voor mezelf door het bos te sjouwen. Maar nadat ik van KN- VB-fysiotherapeut Monne de Wit een trainingsschema had gekre gen, ging het weer beter. Ik zag het weer zitten". Niet alleen Rijkaard en Ajax slaakten gisterochtend bij de pers conferentie een zucht van verlich ting. Ook Jorge Goncalves moet een gat in de lucht zijn gesprongen. Hij, de steenrijke vishandelaar uit Portugal, wil graag president van Sporting Lissabon worden en dacht de Portugezen plat te krijgen met Frank Rijkaard. De arme Gon calves heeft in gezelschap van zijn twee juristen maar liefst vijf weken tussen de vier muren van een hotel kamer ingeklemd gezeten voordat hij gistermiddag dan eindelijk met zijn 'verkiezingsstunt' door Lissa bon mocht paraderen. Jacques Kranendonk van Stich ting Arbeidszaken completeerde het beeld van innig tevreden ge zichten. Frank Rijkaard had im mers zijn adviseurs Cor Coster en Apollonius (Ploon) Konijnenburg botweg aan de kant geschoven. „Een stap voorwaarts", noemde Kranendonk de zet van Rijkaard. „Of het inderdaad een klap is voor de illegale makelaars, moet je na tuurlijk afwachten". Een klap was het zeker voor Ploon Konijnen burg, die op de valreep nog met een aantrekkelijke aanbieding van Na- poli kwam aanzetten. Zijn wereld stortte in toen bleek dat Rijkaard zich niet meer liet ompraten. As grauw en zonder de smakelijke provisie vertrok de makelaar uit Amsterdam. „Ik", zegt de voetballer, „ik heb geleerd van het verleden. Ik wist te wemig van dat soort zaken. Moest dus alles wel geloven wat de des kundigen mij vertelden. Nu weet ik beter. Ik ben nu overal zelf bij, wil alle belangrijke beslissingen zelf nemen. Nadat ik mijn zaken zelfben gaan behartigen, bleken er ineens drie buitenlandse clubs ge ïnteresseerd. Ik heb de aanbiedin gen in alle rust bekeken en zelf mijn keuze bepaald. Sporting dus. Waarom? Natuurlijk sta je daar in ternationaal minder in de belang stelling dan in Italië. Maar de men sen spreken mij daar aan, het kli maat. Eigenlijk gevoelsmatig". De opgetogen stemming kan al leen nog worden bedorven als Rijkaard van de Portugese voetbal bond geen toestemming krijgt om voor Sporting te spelen. De voor zitter van de bond heeft volgens de juristen van Goncalves zijn 'ja woord' gegeven. ROTTERDAM (GPD) De weken, dat Jimmy Connors op het Europese vasteland ver toeft om aan tennistoernooien mee te doen, zijn net zo schaars als de momenten, waarop hij zich neerlegt bij een nederlaag. De aanwezigheid van de al weer 35-jarige Amerikaanse publieksheid in Rotterdam, waar hij gisteravond onder ovationeel applaus afrekende met de Tsjechoslowaak Navratil, mag dus opmerkelijk worden genoemd. Connors heeft de laatste jaren bij herhaling verklaard nog slechts de grote oversteek te wagen voor de Grand-Slamtoernooien op Roland Garros en Wimbledon en evene menten, die daarvoor als warming- up gelden. Maar de 'Rambo' onder de prof tennissers, tegenwoordig uitgerust met een permanent in het haar, be waart naar eigen zeggen goede her inneringen aan de Maasstad. „En ik wil nu alleen nog spelen op plaatsen waar ik het volledig naar mijn zin heb gehad en goede resul taten heb geboekt". Wat dat betreft is Rotterdam hem inderdaad gun stig gezind geweest. Twee keer (tien jaar terug en in '81) verliet Connors Ahoy' met de hoofdprijs, terwijl de tweevoudig Wimbledon- kampioen ook in '82 en '84 de laatste dag nog in het Sportpaleis stond. Hij verloor destijds van Vil as, om in het jaar daarop een valse bommelding een vroegtijdig eind te zien maken aan zijn finaleduel. Die eindstrijd werd nooit vol tooid en de beide kemphanen deel den de jackpot. Dat Connors toch is teruggekeerd naar de 'plaats van de misdaad' heeft ook te maken met zijn aanwezigheid in het toer nooi van Milaan, volgende week. MIDDELBURG (GPD) De commissie van beroep van de Neder landse Tafeltennis Bond (NTTB) vindt dat er een hernieuwd on derzoek moet komen naar de mogelijke omkoping van tegenstan ders in de eerste divisie mannen door de BT Lifters. De tuchtcom- missie van de bond had de zaak wegens gebrek aan bewijs gesepo neerd, maar volgens de beroepsinstantie moet het werk nog eens grondig worden overgedaan. Zo zullen enkele getuigen, die alleen nog maar schriftelijk een verklaring hebben afgelegd en geen gehoor hebben gegeven aan de eerste oproep om mondeling verslag te komen doen van hun bevin dingen, moeten worden gehoord. BT Lifters wordt er van beschul digd de laatste tegenstander in de competitie, uit Oegstgeest Blaeuwe Wcrelt 2, te hebben omgekocht om de wedstrijd met 18-0 gewonnen te geven. Eén speler van dat team, Han Leeferink die inmiddels uit de ver eniging is 'gesaneerd', maakte de affaire wereldkundig. Per speler zou 75 gulden zijn betaald. Middelburg Zuid en OTTC uit Oss, die daardoor de eredivisie misten, dienden eind november een protest in. Half januari kwam de uitspraak. De omkoping kon niet bewe zen worden omdat alleen Leeferink een belastende verklaring had afgelegd en zijn ploeggenoten zwegen. Wel waren er verklaringen van anderen, die er op wezen dat Lif ters uit Oegstgeest had gepoogd op onreglementaire manier de hoogste nationale klas te bereiken. Een week voor de gewraakte ontmoeting met de reserves van Blaeuwe Werelt had ook Avanti 2 van de Lifters-voorzitter Sjaardema geld geboden gekregen in ruil voor een aantal punten. Speelster Ellen Bakker en haar teamge noot Peter de Groot hebben de tuchtcommissie in een brief laten weten dat Sjaardema voor de ontmoeting zinspeelde op een over eenkomst met het Avanti-bestuur in die zin. „Dat valt goed te combineren", al dus de reeds in carnavalsstemming verkerende Amerikaan, die zich voor dit seizoen pas aan acht toer nooien heeft verplicht. Misschien dat er nog twee of drie evenemen ten bij komen, maar Connors, die wegens zijn leeftijd dispensatie krijgt, doet het liever rustig aan, mede in verband met de voetbles sure (zwevend botje) die hem on langs drie maanden uit de roulatie hield. „De rustperiode heeft geholpen en de pijn is nog te verdragen. Ik zie wel hoe het zich verder ontwik kelt. Een doel dit jaar? Nee hoor, als ik het seizoen maar ongeschon den doorkom". Dat zal wel lukken. Al vaak afge schreven, maar telkens weer terug komend: James Scott Connors kent geen 'mid-life-crisis', zoals die bijvoorbeeld Borg, McEnroe en Noah trof. De ontspannen 'Belle ville Kid' van weleer heeft alle ten- nisgeneraties inmiddels overleefd en niets van zijn fitheid of ambitie verloren, getuige ook het saillante gegeven dat hij vorig jaar nog over schakelde op een geheel nieuw racket. Hoewel hij sinds oktober '84 (To kio) geen toernooizege meer boek te, heeft 'Jimbo' nog steeds het (voorlopig) onaantastbare record van 105 enkelspeltitels in handen. De tot vervelens toe herhaalde vra gen over een mogelijk afscheid be antwoordt Connors ook steevast vriendelijk, doch kort: „Ik vind de tijd er nog niet rijp voor". Gelukkig maar. Want spelend als in Rotter dam, met humor, inzet en klasse, blijft Connors een genot voor het oog. De Amerikaan is eigenlijk de laatste die tennis nog tot entertain ment kan verheffen, zoals gister avond ook de ruim 5000 dankbare toeschouwers in Ahoy' bemerkten. „Ach, het publiek wil onderdeel zijn van de actie, men wil vermaakt worden. Ik heb plezier in het spel en dat zien de mensen. McEnroe en Nastase hadden dat ook, we gedra gen ons nu eenmaal niet hetzelfde als de Zweden of de Tsjechen. Er zijn tegenwoordig wel veel goede spelers, maar te weinig persoon lijkheden". De meester betreurt die ontwik keling ten zeerste. „Het wordt in derdaad hoog tijd dat er een opvol ger voor me komt. En liefst een stuk of vijf tegelijk, dat heeft het tennis momenteel gewoon nodig". Karakteristieke actie van Jimmy Connors, die zich nauwelijks hoefde in te spannen om ten koste van de Tsjecoslowaak Jaroslav Navratil (6-3, 6-2) de tweede ronde te bereiken. (foto anpi DEN HAAG (GPD) Peter Post neemt een afwachtende houding aan in een nieuwe affaire rond zijn wielrenner Didi Thurau. De West duitser had dinsdagavond voor een Parijse rechter moeten verschij nen, omdat hij in november 1986 tijdens een inval van een bijzonde re eenheid van de Franse politie in de zesdaagse van Parijs zou zijn be trapt op het bezit van verboden sti mulerende middelen. Dinsdagavond startte Thurau „om gezondheidsredenen" niet meer in de zesdaagse in de Franse hoofdstad. Sindsdien is hij onvind baar. Ook ploegleider Peter Post, bij wie de renner uit Frankfurt in het begin van zijn wielercarrière furore maakte en na veel omzwer vingen en een turbulente loopbaan dit jaar terugkeerde, ondernam vruchteloos pogingen Thurau te bereiken. „Ik ken de hele zaak niet. Ik heb er nog nooit van gehoord, dat hij bij zoiets betrokken zou zijn geweest", aldus Post. De Amstelvener zal aan de hand van ontwikkelingen bekijken of het noodzakelijk is maatregelen te nemen tegen Thurau. „Want hoe wel ik er geen idee van heb wat er precies aan de hand is, zijn dit na tuurlijk geen leuke berichten". Thurau, die van Post toestem ming had om in de Parijse zesdaag se te starten, moet zich 20 februari in Italië bij de Panasonic-ploeg melden. Het is niet de eerste keer in zijn wielerloopbaan dat de naam van Thurau in verband met verbo den stimulerende middelen in het nieuws wordt gebracht. In 1979 werd hij beschuldigd van fraude bij een dopingcontrole toen er in de urine van de niet-roker sporen van nicotine werden aangetroffen. Vorig jaar, toen hij in de Ronde van Italië en de Tour de France met name in de tijdritten opzienbarend presteerde, verliet hij de Franse ronde nadat hij positief had gerea geerd bij een controle. Op basis van zijn opmerkelijke rentree bood Pe ter Post hem een contract aan. KERKRADE Roda JC plaatste zich gisteravond voor de vierde ronde van de KNVB-beker dank zij een 2-0 zege op Fortuna. De twee treffers kwamen op naam van Ro ger Raeven. Fortuna Sittard moest vlak voor de rust met tien man ver der omdat Liesdek uit het veld werd gestuurd. De andere ontmoe tingen in de derde ronde - Den Bosch-PSV, NEC-Willem II en WV-DS'79 - werden afgelast. MADRID (GPD) - Binnen eer maand gaat Johan Cruijff officiee in de slag met FC Barcelona Cruijff besloot dezer dagen hel aanbod van de Catalaanse miljoe nenclub, in eerste instantie uitge bracht direct na zijn vertrek bi: Ajax en vorige week herhaald bij zijn bliksembezoek aan Barcelona, te accepteren. De komende weken zal Cruijff met het Barca-bestuur over de verdere condities van zijn contract onderhandelen. Volgens diverse Catalaanse me dia, zoals de krant el Periodico, zou Cruijff dinsdag telefonisch aan Ajax stuurt eerste team naar Volendam VOLENDAM/AMSTERDAM (GPD) Het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB zal zo snel mogelijk een reglementswijziging voorstellen, die moet voorkomen dat eerste elftallen van profclubs in het bekertoernooi de plaats in kun nen nerrfèn van tweede teams. Competitieleider Jan Huijbregts verklaarde dit gisteren nadat be kend was geworden dat Ajax zon dag tegen Volendam met het eerste elftal zal aantreden. Het voorstel zal volgens Huijbregts ingediend worden op de voorjaarsvergade ring in mei. De mogelijkheid van een 'wissel truc' werd actueel op 15 november, toen Ajax 2 in de tweede ronde FC Groningen met^-l elimineerde en eerder Sparta al met 2-1 had ver slagen en het eerste team tegen FC Den Bosch onderuit ging (1-0). Op verzoek van Volendam heeft de KNVB de afgelopen dagen de re glementen nauwkeurig bestu deerd, waarna de conclusie werd getrokken dat Ajax 1 het stokje van de reserves mag overnemen. Jan Huijbregts: „Hier is niks aan te doen. Wij betreuren dat wel, maar ja... Het is natuurlijk nooit on ze bedoeling geweest om uitge schakelde clubs via de achterdeur weer binnen te laten. Aan de ande re kant kan ik Ajax moeilijk onge lijk geven. Het is een professionele organisatie die graag in de derde ronde wil komen. Dat kan je Ajax niet verwijten". Volendam heeft na het ontvan gen van een brief van de KNVB de mogelijkheid van een protest laten varen. Wel zit het Volendam-voor- zitter Jaap Bond nog steeds dwars dat het duel tussen Ajax 2 en FC Groningen werd verplaatst naar de Meer, omndat de reserves als ama teurs werden aangemerkt. „Ajax heeft daar nu dus dubbel voordeel van. Sportief gezien zijn we hier he lemaal niet blij mee. Het bereiken van de volgende ronde staat bij ons voorop. Aan de andere kant wor den we er financieel waarschijnlijk beter van. Het stadion zal zondag nu wel vol zitten". vice-voorzitter Joan Gaspart heb ben meegedeeld bereid te zijn voor Barcelona te tekenen. Ook Danny Cruijff zou volgens die kranten aan intieme vrienden verteld hebben, dat haar man had toegehapt. Over de hoogte van het salaris, dat Cruijff bij Barcelona kan verdie nen is nog niets bekend. Volgens ingewijden heeft Bar celona in beginsel aangeboden Jo han Cruijffs schuld aan de Banca Catalana van ongeveer vijf ton voor zijn rekening te nemen, waarvan een eerste deel van ongeveer 85.000 gulden vorige week al is betaald. Daarnaast zou Cruijff ongeveer 1,6 miljoen gulden per jaar gaan ver dienen. Niet extreem veel meer dan zijn voorgangers verdienden. De Argentijn Menotti stond voor 1,3 miljoen op de loonlijst, terwijl Terry Venables op zijn loonstrook- je een bedrag van 1,35 miljoen gul den had staan. De huidige trainer Luis Aragones, na het voortijdige ontslag van Venables voor de rest van het lopende seizoen gecontrac teerd, incasseert rond de 7 ton. Maar ingewijden in Catalonië houden het erop, dat Cruijff in de afrondende besprekingen forse ex tra premies zal bedingen voor de landstitel en Europese bekers. Ver dere thema's van de onderhande lingen zullen vooral zijn de looptijd van het contract en de bevoegd heid van Cruijff om als enige het beleid over de aankoop en verkoop van spelers te bepalen. Het Bar- celona-bestuur zou volgens de eer ste berichten op dat laatste punt al concrete toezeggingen hebben ge daan. DONDERDAG 21.30-22.00 BBC 2: Olympische Spelen voor gehandicapten. 22.10-22.40 Did 2: Der Sport-Spiegel: re portage over de Canadese stad Calgary, waar over twee dagen de Winterspelen beginnen. 22.25-23 05 SKY: Ski Report: wmter- sportmagazme. 22.30-23.35 SCH' American Indoor Foot ball League. 23 00-23.45 Ned 2: Studio Sport samen vatting van de vandaag gespeelde partij en m het ABN-tenmstoernooi in Rotter dam Wereldrecord TURIJN (SID) - De Oostduitse at lete Christine Wachtel heeft bij in- doorwedstrijden in Turijn het we reldrecord op de 800 meter verbe terd. In de landenontmoeting Ita lië-Joegoslavie-Oostduitsland ze gevierde zij in 1 minuut en 57,64 se conden. De nummer twee bij de wereldtitelstrijd was daarmee 0,78 seconden sneller dan haar landge note Sigrun Wodars ooit was. Wodars werd in Turijn tweede in 1.58,22, ook onder het oude record.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17