is meuw voor mij ledereen mag zien dat ik zorgen heb gehad' Selena: 'Dit wereldje Jack Jersey terug met nieuwe lp Festival Nederlandse- Indonesische cultuur 'Cats' kandoorgaan Cees Tol verlaat BZN PRIJS VOOR LANTING woensdaCT^RÜBRÜARI PAGINA 21 Succesvol met debuutsingle 'Shotgun' ARNHEM (GPD) - Haar plaatje was nog maar nauwelijks versche nen of de AVRO bombardeerde 'Shotgun' vorige week tot Holland se Nieuwe. Dat betekent dat het singletje afgelopen maandag bijna elk uur te beluisteren was op Radio door Pieter Ploeg Deze week trad ze op in Top Pop, haar eerste televisieoptreden. Zan geres Selena, woonachtig in Mal den bij Nijmegen maar meestal opererend vanuit Arnhem, blijft nog vrij rustig onder de overweldi gende belangstelling voor haar de buutsingle 'Shotgun'. En dat ter wijl het buitenland (o.a. Duitsland, Frankrijk en Italië) ook al interesse heeft getoond in het vrolijke dan- snummer van Selena, dat zeker de tipparade binnenkomt. "De eerste keer dat het nummer op de radio was te horen, zat ik in de auto. Juist toen ik de radio aan zette, draaiden ze mijn nummer. Ik dacht dat het een grapje was en dat er een cassette in de autoradio zat. Maar toen ik de afkondiging hoor de van de disc-jockey was ik er pas van overtuigd dat het ernst was. Sindsdien is alles in een stroom versnelling terecht gekomen. Een droom lijkt uit te komen", zegt de 22-jarige zangeres, die met 'Shot- gun' vrolijke en zeer dansbare mu ziek ten gehore brengt. In het verleden heeft Selena o.a. de groep 'The Big Bang' gezon- 'Selena: geen danspasjes (totoGPD) fuutóngle"^ iy 1 e?££K5E vorige week is een %-JË* derland met deze ROOSENDAAL (GPD) - Onlangs was hij op de buis te zien in Avro'i Service Salon, vorige week nieuwe elpee van hem verschenen en dat wordt via de STER luidruch tig verkondigd: Jack Jersey werkt aan een come back. Het is een aantal jaren heel stil geweest rond de zanger/componist en producer uit Roosendaal. Een conflict met zijn compagnon Henk Voorheijen maakte een eind aan een jarenlange produktieve en lu cratieve samenwerking. door Mia Mol "We hadden op een gegeven mo ment twaalf mensen in dienst. Een eigen studio, een kantoor, we dach ten dat het niet op kon. Nou, dat kon dus wel." Jack Jersey, in zijn woonplaats ook bekend als Jack de Nijs, wil lie ver niet meer praten over die ruzie- tijd, die leidde tot veel geld verslin dende, jarenlange conflicten die voor de rechtbank werden uitge vochten en waarbij de voormalige compagnons elkaar onder meer met miljoenenclaims rond de oren sloegen. Jack vertrok met zijn gezin uit Roosendaal - vluchtte naar België, zo heette het -, moest zijn bezittin gen verkopen, zou aan de drank zijn, schulden hebben. "Ik rakel dat zaakje niet meer op", zegt hij nu heel beslist. '.'Ik ben blij dat 't allemaal voorbij is. Ik hëb jaren niet kunnen werken als zan ger en componist omdat die kwes tie al mijn tijd vroeg, nu ben ik weer lekker bezig." Later komt het gesprek toch nog even op JR Productions, de maat schappij van Jack en Henk. "We waren jong en onbezonnen. En als 't goed gaat, als je de ene hit na de andere scoort, dan denk je er niet aan dat 't ook minder kan. Ik ver waarloosde m'n zakelijke belan gen, maakte alleen muziek. Maar toen kwam de terugslag en hadden we de poppen aan 't dansen." Toch heeft die vervelende tijd volgens Jack ook een positieve kant. "Je gaat de zaken nuchterder bekijken. Succes is heel betrekke lijk, hoor. Ik heb een moelijke tijd achter de rug, daar schaam ik me niet voor. Maar ik zeg zo: het leven bestaat uit seven ups en seven downs. Ik heb nu genoeg seven downs achter de rug, ik lust weer een seven up." De man die hits schreef voor Nick Mackenzie, André Moss, Frank en Mirella, om er maar een paar te noemen, en voor zichzelf, zit nu te springen om er 'als een beest tegenaan te gaan'. "Ik voel NEW YORK (AFP) - Uit een kunst galerij in New York zijn minstens elf schilderijen gestolen waarvan de waarde wordt geschat op meer dan zes miljoen dollar. Dit is van daag vernomen uit politiekringen. Onder de uit de Colnaghi-gallery verdwenen werken zijn doeken van Fra' Angelico, Lodovico Carr- acci, Gaspar Dughet, Jean-Baptis- te Chardin en Giovanni Benedetto Castiglione. Jack Jersey: 'ik lust nu een seven up'. me weer herboren. Vier jaar lang stond ik in m'n eentje, ik had geen ploeg achter me die me steunde, mijn zakelijke belangen regelde. Die is er nu weer wel, het draait Jack ontkent overigens, dat hij in de voorbije jaren niets heeft ge daan en dus ook niets verdiende. "In België en Duitsland trad ik nog wel op. En het producen is ook doorgegaan. Ik hoefde echt niet naar de buurvrouw om een kopje suiker te lenen." Maar het uit el kaar spatten van JR Productions en de publiciteit daaromheen leid de er wel toe, dat in Nederland de zaken op een heel laag pitje kwa men te staan. "Mijn manager, Ludo Voeten, re gelt nu alles voor me. Hij heeft me in die moeilijke tijd bijgestaan, nu het beter gaat, doet-ie dat nog." - De nieuwe elpee van Jack Jersey heeft de titel 'Close to you'. Er staan zes nieuwe nummers op de plaat en twaalf oude, waaronder 'Papa was a poor man' en 'Shri Lanka'. Titels waarmee Jersey ja ren geleden op de hitlijsten prijkte. "We konden niet om die oude nummers heen", lacht hij. En wijt dat aan de 'revival' die je momen teel bij meer artiesten ziet. "Engel- bert Humperdinck, Paul An'ka, Tom Jones, Piet Veerman, ze ko men allemaal terug, met hun oude successen. Dat was ook de reden voor de platenmaatschappij om mij te vragen een nieuwe elpee te maken." Die platenmaatschappij is Dino, gespecialiseerd in zogenaamde TV-elpee's, platen die via STER- spots aan de man gebracht worden. Jack: "Ze hebben een Neder landstalige en een Engelstalige se rie. En gelukkig hoor ik daar nu ook bij." De hoop is nu helemaal op deze plaat gevestigd. Jack Jersey heeft weer een eigen orkest, Heat ge naamd. Afgelopen zaterdag stond hij voor het eerst sinds jaren in Ne derland met deze groep weer op het podium. Er is een paar keer per week voor gerepeteerd. "Als je zo'n lange tijd niet hebt opgetreden, moet je toch over een drempel heen", weet Jack. De tijd van springen over het to neel is echter voorbij. "Ik ben geen Paul Anka die op zijn vijftigste, na een face-lift, weer 'I'm so young and you so old', staat te zingen. De mensen mogen best zien dat ik zor gen heb gehad. Maar om 'Papa was a poor man', kom ik ook niet heen. Vooral in Duitsland vragen de mensen elke keer om dat liedje. Verschrikkelijk, dat ding komt me de strot uit. 'In the still of the night' is ook zo iets. Daar baal ik toch van. Maar je moet wel. Anneke Grónloh zingt ook nog steeds van 'Bran dend zand.' Wat de toekomst betreft, wacht deze zomer een tournee met 'Heat' door onder meer Joegoslavië, Tsjechoslowakijke en Bulgarije. "Als de plaat aanslaat, wordt 't na tuurlijk veel drukker. Weer vaak optreden, componeren, studio werk. Maar ik heb jaren in te halen, dat wordt dubbel knokken." Jack Jersey ziet 't met zijn 46 jaar weer helemaal zitten. "Die andere ouwe gabbers doen 't ook nog best", verwijst hij naar bijvoor beeld Adamo en Tom Jones. "Weet je, een sportman kan ervan uitgaan dat zijn carrire rond z'n veertigste voorbij is. Maar een artiest weet dat niet. Ik sta helemaal niet stil bij m'n oude dag. Ik zie wel." 'Van de dingen die niet voorbij gaan' Theatershow Frank Boeijen op tv NIJMEGEN (GPD) - Televisieploe gen van Veronica zijn donderdag en vrijdag in Nijmegen om een filmregistratie te maken van de theatershow van de Frank Boeijen Groep. Er worden nummers opge nomen van de twee concerten die hij op 11 en 12 februari geeft in de Stadsschouwburg. Bovendien wordt ook op locatie in de stad ge filmd. Hiertoe is besloten omdat Frank - Boeijen verschillende liedjes heeft gebaseerd op Nijmeegse situaties (o.a. Kronenburg Park). De film 'Welkom in Utopia' moet volgens Veronica niet louter gezien worden als een registratie van een Frank Boeijen-concert, maar zal boven dien gelden als een promotiefilm voor Nijmegen. De film wordt in de loop van april op televisie uitge zonden. DEN HAAG (ANP) - In Den Haag wordt van 2 tot 7 maart een festival rond Nederlandse en Indonesische cultuur gehouden onder de titel 'Van de dingen die niet voorbij gaan'. Het is opgezet niet om ge voelens als heimwee naar de oude tijd te conserveren maar om te on derzoeken welke invloed de Indo nesische cultuur heeft gehad op de Nederlandse. Het programma om vat literatuur, theater, dans, mu ziek, film en beeldende kunst. Dit heeft de Stichting De Avon den meegedeeld, die het festival heeft georganiseerd samen met Theater Korzo, Theater Zeebelt en cultureel centrum Het Paard. Ver der werken mee het Haags Film huis, de Stichting Zelfkunst en het Haags Gemeentemuseum. Naast traditionele Indonesische kunstvormen zijn er bijdragen aan het programma van artiesiten, schrijvers en wetenschappers die de vermenging van cultuur aan den lijve hebben ondervonden. Ook treden personen op van de zo genaamde tweede generatie, kin deren wier ouders het voormalige Nederlands-Indié als hun moeder- of vaderland beschouwden. Op 2 maart houden Rob Nieu- wenhuys en Margaretha Ferguson in Korzo een lezing over Willem Walraven. De volgende dag speelt in hetzelfde theater Delta 'Amatoo.... tot ziens' en spreken in Zeebelt Bastet over Couperus en H. van Galen Last over Du Perron. Coen Pronk prestenteert in Het Paard 4 maart de literatuuravond, waaraan meewerken: Marion Bloem, Bep Vuyk,. A. Alberts, Mar garetha Ferguson, Jill Stolk, Frans Lopulalan, Alfred Birney, Aya Zik- ken, Sitor Situmorang, Kester Fre- riks, Cornets de Groot, Paula Gom- nes, Eddy en Michael Telapary en het Eduard Sabestian Krontjong gen en daarmee aangegeven iets in de popmuziek te willen gaan doen, de eerste single van die formatie flopte, waardoor de groep meteen ter ziele ging. Marco Roosink en Nico Verrips, die ook van de The Big Bang deel uitmaakten, zijn sindsdien als producers gaan wer ken. Bovendien houdt het duo zich tegenwoordig bezig met het schrij ven van popsongs voor allerlei ar tiesten en groepen. Selena heeft op de lagere school in diverse musicals gespeeld en kreeg destijds al het advies om iets in de muziek te gaan doen. Maar toen voelde ze daar nog maar wei nig voor. "Ze wilden me in een kerkkoor hebben", herinnert zich de 22-jarige. "Een paar jaar later ben ik klassieke zangles gaan vol gen omdat ik wel oparezangeres wilde worden. Maar die lessen heb ik maar een paar weken gevolgd. Vervolgens toch weer voor de pop muziek gekozen en in verschillen de bandjes gespeeld. Maar dat stel de niet veel meer voor dan wat ge schreeuw in garages. "Roosink en Verrips lieten me enkele maanden geleden 'Shotgun' horen en dat zag ik helemaal zitten. We zijn keihard aan de slag gegaan en alles loopt nu op rolletjes. Met m'n manager heb ik al diverse di verse malen de opnamen van pop- programma's bijgewoond. Want het hele wereldje is nieuw voor mij. Dat maakt het allemaal extra span nend", vindt Selena, die toen zij nog in de Arnhemse nachtdisco theek Manhattan werkte, bij de overige discogangers respect wist af te dwingen voor de manier waar op zij danst. "Bij televisieopnamen ga ik ook zeker niet allerlei ingestudeerde danspasjes staan maken. Ik be weeg me precies zoals ik zelf vind dat het goed is. 't Moet spontaan overkomen", vindt Selena, die met haar debuut meteen midden in de roos lijkt te schieten. AMSTERDAM - De Johan Kaartprijs voor het seizoen 1986/1987 is toege kend aan de acteur John Lanting. Hij kreeg de prijs gisteren in Amster dam uitgereikt door W. Ban/, voorzitter van de Stichting ter Bevordering van de Blijspel-Klucht-Kunst die de prijs jaarlijks toekent. Lanting kreeg de prijs voor zijn ,yjarenlange inspanning om middels het Theater van de Lach de kluchtkunst op zo'n professioneel hoog moge lijk niveau uit te oefenen". Met de toekenning zegt de jury tot uitdrukking te willen brengen dat John Lanting de initiatiefnemer is geweest om de traditie van een vaak verguisd facet van het toneel voort te zetten en ver der uit te bouwen. Puttend uit de rijke Engelse historie van de klucht, heeft Lanting er een eigen Nederlandse en voor een breed publiek zeer herkenbare signatuur aan gegeven, aldus het juryrapport. Het is het twaalfde achtereenvolgende theaterseizoen dat de Johan Kaartprijs wordt uitgereikt. Vorig jaar ging de prijs naar Jenny Arean. AMSTERDAM (ANP) - De voor de ze zomer op het programma staan de voorstellingen van de musical Cats in theater Carré in Amster dam zullen ongestoord doorgang kunnen vinden nu de producent, Stichting Carréprodukties, en de Nederlandse Toonkunstenaars- bond (NTB) de strijdbijl hebben begraven. Carré en NTB hebben overeenstemming bereikt over de arbeidsvoorwaarden van de mede werkenden van de musical. Dit heeft de bond gisteravond meege deeld. Over het belangrijkste strijd punt, de maximum-werktijd, is overeengekomen dat de wekelijk se arbeidstijd gemiddeld 40 uur zal bedragen, waarbinnen zeven voor stellingen en een repetitie zullen kunnen plaats vinden. De bond heeft onlangs laten weten niet ak koord te zullen gaan met 'onmen selijke werktijden' van 55 uur of meer en acties aangekondigd als dat niet zou worden veranderd. Verder is er een regeling getrof fen voor reis- en verblijfskosten. Ook de vakantierechten zijn in het nu afgesloten contract opgeno men, aldus de bond. In het contract is eveneens een uitgebreide bepa ling opgenomen voor het geval er beeld- erVof geluidsopnamen wor den gemaakt, aldus de NTB. Ensemble. Ook wordt die dag in Het Paard de expositie Zeemon sters van Abels geopend. Op 5 maart geeft Raras Budaya in het Haags Gemeentemuseum een gamelan- en wayangvoorstel- ling, dansen in Korzo Benang Raja, Martien Groeneveld en Djazzex, houdt Ger Dunbar in Zeebelt een lezing over beeldende kunst en verzorgen Bert Tahitu, het Daniel Sahuleka-trio en Paso in Het Paard een Muluccan Moods avond. Op zondag 6 maart geeft Irama in Korzo een koffie-toebroek-concert, vertelt Rudy Kousbroek in Zeebelt over Tjalie Robinson en het Petjo, en worden in het filmhuis ge draaid: 'Rawana, de demon van het opium' die Henk Alsem in 1932 maakte, en 'Pareh, het lied van de rijst' uit 1936 van M. Franken. In het Haags Filmhuis worden elke zondag in maart films ver toond die in het teken van het festi val staan. De overige zijn op 13 maart 'Op stap' (1935) van Ernst Winen en 'De Suikerfreule' (1935) van Haro van Desk, op 20 maart 'Indonesia calling' van Joris Ivens en 'Het land van mijn ouders' van Marion Bloem en op 27 maart beide delen van de 'Max Havelaar' (1976) van Fons Rademakers. Tony Bennett in Nederland DEN HAAG- De Amerikaanse jazz- zanger Tony Bennett geeft deze maand twee concerten in ons land. Hij treedt op maandagavond 22 fe bruari in het Concertgebouw in Amsterdam op en staat op zater dagavond 27 februari in het Circus theater in Scheveningen. Record aantal inzendingen voor World Press Photo AMSTERDAM (ANP) - Voor World Press Photo 1988 is dit jaar een re cord aantal foto's ingezonden. Met een totaal van 9.202 zwart/wit fo to's, kleurenfoto's en dia's ligt het totaal aantal inzendingen ruim der tig procent boven dat van vorig jaar. De organisatie van World Press Photo heeft dit vandaag mee- Ook het aantal fotografen dat werk heeft ingestuurd is met een zelfde percentage toegenomen. 1230 fotografen uit 64 landen - waaronder voor het eerst Albanië - dingen mee naar de prijzen in de verschillende categorieën. De internationale jury zal vrijdag 12 februari in Amsterdam de prijs winnaars bekend maken. Het be kroonde werk zal aansluitend op de prijsuitreiking op 21 april in de Nieuwe Kerk in Amsterdam voor het publiek te zien zijn. Na de pre mière in Nederland zal de expositie evenals de vorige tentoonstellin gen van World Press Photo over de hele wereld reizen. Hij zal ook in China te zien zijn. Vorig jaar trok de tentoonstelling daar meer dan 10.00Q bezoekers per dag. DEN HAAG (GPD) - Gitarist en tekstschrijver Cees Tol heeft na goed onderling overleg besloten de groep BZN te verlaten. Hij is bijna 22 jaar verbonden geweest aan de Band Zonder Naam. De plaats van Cees Tol zal wor den ingenomen door Dirk van der Horst, die nu nog gitarist is in de eveneens uit Volendam afkomsti ge groep Next One. Tol zal wel zijn artistieke werkzaamheden bij BNZ achter de schermen blijven voort zetten. Cees Tol heeft besloten de band te verlaten omdat hij zich wil gaan toeleggen op andere bezigheden. .De wisseling zal plaatsvinden me dio maart. Het nu lopende concert- tournee van BZN zal ongewijzigd doorgaan. Nieuwe produkties AMSTERDAM (ANP) - In theater De Brakke Grond in Amsterdam gaan in maart drie produkties in première. Op 15 maart is er Syntax Error 'Mensen op kantoor', de nieuwste produktie van de Thea terunie in de regie van Hans Man in 't Veld, over de mens achter de- computer. Het stuk, geschreven door Flip Broekman, wordt ge speeld door Babette Mulder, Loui se Vine, Esgo Heil en Daan Hugaert. Te zien vanaf 12 tot en met 24 maart. Op 21 maart is de Nederlandse première van 'Gilles!'. Hugo Claus schreef dit stuk speciaal voor Jan Decleir en baseerde zich daarbij op de historische figuur Gilles de Rais, de legendarische maarschalk uit de vijftiende eeuw. De voorstel ling is tot en met 26 maart in de hoofdstad te zien. Tenslotte brengt Toneelgroep Breton op 25 maart 'Nachtwerk/De gehuurde hand' op de planken. Louis Ferron schreef deze eenakter voor Breton. Het stuk is opgedra gen aan de Franse film-noir-cineast Melville. De regie is van Aike Dirk zwager. Het stuk speelt van 23 maart tot en met 2 april in De Brak ke Grond. 1 1 The time of my life B. Medley J. Wames 2 3 Sign your name Te rence Trent d'Arby 3 2 Father Figure George Michael 4 12 I think were alone now Tiffany 5 5 Turn back the clock Johnny hates jazz 6 6 Stuck on earth. Alf 7 8 Heaven is a place on earth Belinda Carlisle 8 10 Hit-Mi Fun Fun 9 13 House arrest Krush Ma Paolo Conte China in your hand T'Pau Angel eyes Wet Always on my mind Pet shop boys Hazy shade of winter The Bangles Tighten up Wally Jump jr. Some guys have all the luck Maxi Priest Get outta my dreams, get into Billy Ocean I lie and I cheat Won ton ton Troy Sinead O'Con- twet 14 19 15 14 16 11 17 30 18 29 19 9 20 40 Hungry Eyes Eric Carmen 21 A little piece of heaven Godley Creme 22 1 want to be your man Roger 23 31 Jingo Jellybean 24 18 Letter from America The Proclaimers 25 27 De hoofdman was knup- peldik Normaal 26 15 Packjammed Stock Aitken Waterman 27 34 J.O.S. Days - The Nits 28 23 Is this love Whitesnake 29 Girlfriend Pebbles 30 36 Sideshow Wendy Li- 31 22 Ideal world The Chris tians 32 37 Kunnen wij hier over nachten De Deurzak kers 33 When will I be famous? Bros 34 1 will survive Gloria Gaynor 35 17 Tango Dalbello 36 26 Females Cookie Crew 37 38 Happy with Barry/Dat had je nou niet Barry Hughes 38 24 Need you tonight Inxs 39 28 Ev'ry time we say good bye Simply Red. 40 20 When 1 fall in love Rick Astley

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 21